Page 1 of 85 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2124

Thread: Status Kosova,Vase Mislenje ?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Status Kosova,Vase Mislenje ?

    Da li mislite da je doslo vreme za Nezavisnost Kosova volja vecine gradjana u ovom slucaju Albanaca koji cine vise od 90.% stanovnistva?
    Last edited by StrongBoss; 16-10-06 at 15:20.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ( "Da li" a ne "dali" izvini, ali morala sam, nesto me ufatila manija ispravljanja tih osnovnih stvari )

    e sad, moja misljenje je da Kosovo ce svakako biti nezavisno, sad za 5 ili 20 godina, to je nebitno... vjerovatno ce odrejdeno vrijeme biti medjunarodne snage na Kosovu, zarad "sloge i mira", u medjuvremenu ce se to malo Srba sto su ostali iseliti i eto...
    Ja razumijem da to Srbija dozivljava kao nepravdu, ali opet, ogormna vecina stanovnistva su Albanci i to je logican slijed dogadjaja.
    Kako Vaša bolest ?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam u greskama rukopisa nisam Srbin ni Cnogorac ali sam Albanac ali cenim i postujem sve Crnogorce i Srbe uglavnom ljude dobre volje koji znaju da postuju ljude a nedele ih po nacionalnoj pripadnosti,ja takodje mislim da status nije SVE jer ima dosta da se uradi a to je upravo to da se omoguci Srbima Kosova i ostalim manjinama da zive i da imaju potpuna prava kao i vecina ja to nazivam demokratijomi velikim korakom ka integracijama u EU i NATO.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ne

    Odgovor na pitanje - Ne!!!

    Odlučivaće velike sile, kao i obično. I dobro će promisliti prije nego se dođe do rješenja. Štogod se odluči nosi ogroman rizik od tenzija, pobuna i nestabilnosti.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StrongBoss View Post
    Da li mislite da je doslo vreme za Nezavisnost Kosova volja vecine gradjana u ovom slucaju Albanaca koji cine vise od 90.% stanovnistva?
    Cije ovce toga i planina.

    Smatram da je Srbija odavno izgubila Kosovo i da je samo pitanje vremena kad ce ono i formalno postati Nezavisno.

    Kad ih je vec 90%, umjesto da su probali na fino sa njima oni pokusali masovno da ih ubijaju i proceruju... I sad se cude sto Kosovari nece da ostanu u istoj drzavi sa Koljacima, u istoj drzavi dje je najjaca stranka (SRS) podrzava najvece koljace po Bosni....

    Ako nastave ovim tempom, Srbija ce se u buducnosti svoditi na Beograd i uzu okolinu,ako uopste bude i postojala.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    REAKCIJE NA POZIV ODLAZEĆEG CRNOGORSKOG PREMIJERA KOSOVSKOM KOLEGI DA DOĐE U PODGORICU
    Agim Čeku donosi Milu fakturu


    Vlada Kosova juče je saopštila da je kosovskog premijera Agima Čekua odlazeći predsjednik crnogorske vlade Milo Đukanović pozvao da posjeti Crnu Goru. Poziv i potvrdan odgovor utanačeni su u Parizu tokom prisustva okruglom stolu u Francuskom institutu za međunarodne odnose

    Sramota od koje bi se i zid zacrvenio

    Najavu kosovske vlade da će njen premijer Agim Čeku na poziv odlazećeg predsjednika crnogorske vlade Mila Đukanovića posjetiti Crnu Goru opozicione srpske stranke juče su oštro kritikovale.
    - Ovakav odnos sa Agimom Čekuom u trenutku dok Srbija pokušava da sačuva Kosovo za još uvijek aktuelnog premijera, predstavlja sramotu od koje bi se i zid zacrvenio - smatra Slaviša Guberinić, portparol Narodne stranke.
    On ističe da “ovaj događaj pokazuje koliko je tijesna saradnja između velikoalbanskih militanata i vrha crnogorske vlasti”.
    - Ne treba zaboraviti da za Agima Čekua postoji ozbiljna sumnja da je učinio ratne zločine nad našim narodom na Kosovu i Metohiji. Ovo je još jedan legat budućem premijeru sa kojim će morati da se uhvati u koštac - navodi Guberinić.
    On je naglasio da je NS “ukazivala građanima na ovu opasnost, ali nam nažalost nijesu vjerovali”. Guberinić je zaključio da će “ovaj događaj uticati veoma loše na buduće odnose Crne Gore i Srbije”.
    Portparol Srpske narodne stranke Dobrilo Dedeić, kritikujući poziv kosovskog premijera da dođe u Crnu Goru, “Milo Đukanović na zalasku svoje premijerske karijere još jednom pokušava da ohrabri separatiste iz južne srpske pokrajine”. Đukanović to radi, prema riječima Dedeića, u vremenu kada “ozbiljne evropske diplomatske strukture izbjegavaju komunikaciju sa političkim predstavnicima albanskih terorista na Kosovu i Metohiji”.
    - Lako je zaključiti da se kriminalni Đukanovićev režim uspješno podupirao i sarađivao sa režimom Čekua na štetu srpskih nacionalnih interesa. Pokušaj ostavljanja Kosova i Metohije van rezolucije 1244 Savjeta bezbjednosti ujedinjenih nacija u trenutku kada argumentima političke sile pokradu referendum u Crnoj Gori, bio je trenutak kada je Đukanović odradio svoj dio posla za koji su ga, između ostalih, finansirali i velikoalbanski krugovi iz dijaspore. Ne sumnjam da će Čeku tokom posjete ispostaviti završnu fakturu Milu Đukanoviću u kojoj će jasno poručiti dokle sežu granice velikoalbanskog imperijalnog svijeta u Crnoj Gori - uvjeren je Dedeić.
    Đukanovićev poziv Čekuu, prema ocjeni šefa informativne službe Demokratske srpske stranke Duška Šiljka, “nije prvi put da odlazeći crnogorski premijer radi iza leđa narodu”.
    - Nedavno je premijer Albanije priznao da crnogorski režim sa njim dijeli slične stavove po pitanju Kosova, a sada se Agim Čeku poziva da posjeti Crnu Goru. Izgleda da tek kada Đukanović ode u inostranstvo javnost u Crnoj Gori sazna kakvu politiku vodi odlazeći crnogorski premijer - navodi Šiljak.
    On kaže da “obzirom da su se Đukanović i Čeku u Parizu neformalno sreli, nije nam jasno u kom svojstvu je kosovski premijer pozvan u Crnu Goru, da li kao budući biznis partner odlazećeg premijera ili u ime budućeg premijera”. Ukoliko je, kako ocjenjuje Šiljak, Čeku pozvan u ime budućeg premijera, onda DSS smatra da je time Đukanović učinio lošu uslugu svome nasledniku.

    R.R.

    Dočekuju srpskog krvnika

    Političari i analitičari u Srbiji nijesu izenađeni Đukanovićevim pozivom Čekua da posjeti Crnu Goru, a ni ukupna političku javnost. Gotovo jedinstvena je njihova ocjena da je to dio “ranije pripremljenog scenarija” koji je svojevremeno, ne tako davno, najavio Adem Demaći. To pokazuje da je Đukanović sve vrijeme bio u dosluhu sa “ovim (Čekuom) ratnim zločincem, ubicom Srba”, čije je mesto u Hagu, a ne na političkoj sceni, kaže za “Dan” dr Vladan Vučićević, funkcioner Nove Srbije.
    Nebojša Bakarec, funkcioner Demokratske stranke Srbije kaže metaforično da “ne pada sneg da pokrije breg”…
    - Vidimo sada kao na dlanu da Đukanović, koji odavno koketira sa Agim Čekuom i predstavnicima privremenih institucija kosovskih Albanaca, a pogotovo sa onim Albancima iz Albanije. Adem Demaći je ne tako davno rekao da Đukanović može da bude predsjednik te zajedničke države (Crne Gore i Kosmeta). Jasno je da Đukanović sada zove Čekua da se dogovaraju o tim stvarima, pošto Đukanović želi neki novi politički mandat. Ne želi da samo uživa u svom enormnom bogatstvu koje se mjeri stotinama miliona eura, nego želi da bude predsjednik neke nove buduće države - Unije Kosova i Crne Gore ili tako nečega - kaže za naš list Nebojša Bakarec (DSS).
    Potpredsednik Srpske radikalne stranke Dragan Todorović u izjavi za “Dan” podsjeća da je u više navrata “predviđao ovakav scenario”. Milo Đukanović, navodi Todorović, je “čovjek koji po svom političkom djelovanju protiv Srbije ni malo se ne razlikuje od Agim Čekua i drugih Albanaca sa Kosova koji su u privremenim institucijama”, koji se prepoznaju po mržnji prema Srbima.
    - Ovaj potez Đukanovića govori o skrivenom scenariju vezanom za Kosmet, a to je u nekom budućem vremenu - jednostrano proglašenje nezavisnosti KiM i unilateralno priznavanje pojedinih država Kosova i Metohije. To je ta skrivena opasnost koja čeka Srbiju - kaže Dragan Todorović (SRS).
    Po ocjeni Slavice Đukić Dejanović, funkcionera SPS, “ništa nije neočekivano”.
    - Đukanović hoće da zastraši Srbe u Crnoj Gori i da ih na taj način slomi. Jer, preko 33 odsto građana se izjašnjavaju kao Srbi i to je ono što Mila svrbi. Zato na ovaj način, pozivajući najvećeg krvnika, ubice i teroriste Srba, želi da unese strah među Srbima. To je ujedno i provokacija usmjerena prema državi Srbiji u finišu donošenja odluke o statusu, kaže za “Dan” Slavica Đukić - Dejanović(SPS).
    Sličnog je mišljenja i funkcioner Nove Srbije i narodni poslanik Vladan Vučićević.
    - To je otvoreno zabadanje prsta u oko Srbiji i srpskom narodu. Nijesam siguran da pored tog poziva, sve to može da prođe. Vjerujem da će srpski narod u Crnoj Gori znati da pruži odgovor. Naša Vlada i država morala bi da sačuva mir, jer Đukanović je stari provokator, ortodoksni komunista, gori od najgorih boljševika. Zato sve programirano radi - smatra Vučićević.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    To vam je isjecak iz DAN-a. Pogledajte samo koliko je tu teorija zavjere, narocito u zadnjem dijelu, protiv Srba... Sve je isplanirano i dogovoreno!

    Cak predvidjaju i neku zajednicku drzavu Kosova i Crne Gore... hahahaha E pa, ja ne mogu da vjerujem da postoje toliko maloumni ljudi da se primaju na ove gluposti!!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja licno nevidim tu nista lose da nas premier poseti CG,zasto to neke struje smatraju "neprijateljskom posetom"kada se ljepo zna da smo susedne zemlje i da moramo graditi dobre susedne odnose u svim pravcima,kao sto je prvo ekonomija,turizam i ostalo.

    Mi Albanci Crnu Goru i Crne Gorce smatramo za prijateljsku zemlju i Prijatelje jer su nama pomogli u najtezim vremenima kada su nas bas ovi koji sada kritikuju ganjali,klali,silovali,pljackali i ubijali,cak su nase civile vozili hladnjacama i sahranili po masovnim grobnicama po srbiji.

    Djukanovic misli malo dalje,to je covjek koji je spasio Crnogorski Narod od krvoprolica,od rata i ako sa teskim ekonomskim polozajem,bedom i siromastvom za vreme rezima onoga koji sada lezi pod lipom.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StrongBoss
    Status Kosova,Vase Mislenje ?
    Nezavisno.

    Da bi bilo pravde Kosovo mora bit nezavisno.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Nikad srece vise tamo. Kao i u BiH. Ja bi volio ali tesko...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesam za drzavu Kosovo. Kad srbi nijesu mogli da se dogovore s njima ni oko cega, neka sad daju malo teritorije narodu koji je ostao tamo. 2000-te godine u selu trn neki bilo je 75 % siptara a oni ne daju ni potpredsjednika vlade iz Beograda, dosadilo narodu vise...
    Liberal !

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iznenadilo bi me da se status konacno rijesi do kraja godine kao sto Ahtisari govori, cak konacno rjesenje i ne vidim u neko skorije vrijeme ali mi se cini da je jedini moguc i jedini ispravan ishod nezavisnost Kosova.
    Zapravo mi je nezamislivo "zavisno" Kosovo. Ako i postoje ekonomski,povijesni ili neki drugi razlozi za odbijanje nezavisnosti Kosovu moralnog svakako nema.
    Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!

  13. #13
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje je mishljenje da se to nece skoro rijeshit...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Srbija ce se u buducnosti svoditi na Beograd i uzu okolinu,ako uopste bude i postojala.
    Jos nesto da dodam vezano za jedan film koji su mnogi na ovaj forum gledali "Lepa Sela Lepo Gore" kad Bata Zivojinovic kaze: Ostace Srba i to da mogu svi da stanu ispod jednog maslacka (s tim da nema guranja)"
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  15. #15
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Odgovor na pitanje - Ne!!!

    Odlučivaće velike sile, kao i obično. I dobro će promisliti prije nego se dođe do rješenja. Štogod se odluči nosi ogroman rizik od tenzija, pobuna i nestabilnosti.
    Sa ovim se slažem, ali mislim da je očigledno kakva će ta procjena na kraju biti. Ko može u budućnosti više problema da napravi ako mu se ne zadovolje zahtjevi? Sigurno ne Srbi. Mislim da će upotrijebiti ovakvu logiku.
    Sila Boga ne moli, a Srbija nema snage više ni za šta da se izbori. Ni Rusi nemaju više neki interes, osim da prodaju svoj pristanak za neke druge ustupke u nekim njima prešim pitanjima.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StrongBoss View Post
    Ja licno nevidim tu nista lose da nas premier poseti CG,zasto to neke struje smatraju "neprijateljskom posetom"kada se ljepo zna da smo susedne zemlje i da moramo graditi dobre susedne odnose u svim pravcima,kao sto je prvo ekonomija,turizam i ostalo.

    Mi Albanci Crnu Goru i Crne Gorce smatramo za prijateljsku zemlju i Prijatelje jer su nama pomogli u najtezim vremenima kada su nas bas ovi koji sada kritikuju ganjali,klali,silovali,pljackali i ubijali,cak su nase civile vozili hladnjacama i sahranili po masovnim grobnicama po srbiji.

    Djukanovic misli malo dalje,to je covjek koji je spasio Crnogorski Narod od krvoprolica,od rata i ako sa teskim ekonomskim polozajem,bedom i siromastvom za vreme rezima onoga koji sada lezi pod lipom.
    1. Zato što niti je on premijer, niti je Kosovo "susjedna zemlja". Bar ne još.
    2. To što su desetine hiljada izbjeglica sa Kosova primljene u CG tokom rata bio je jedini čojski potez ovog režima za 15 godina. I treba da nas smatrate prijateljima. Ali Albanci sa Kosova nikada Crnogorcima neće biti bliži od Srba.
    3. Ne kritikuju vas samo oni koji su vas ganjali, klali, silovali, pljačkali i ubijali, kritikuju vas (na čelu sa vašim "premijerom") i drugi. I to zbog proganjanja, kidnapovanja, ubijanja i pljačke onih nesretnih Srba koji su još tamo.
    4. Važi, Milo je Bog. Kako bi bilo da vi njega izaberete za nekog svog rukovodioca, pa uživajte, mene je već malo počeo da živcira?

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    1. Zato što niti je on premijer,
    No sto je? Obican gradjanin?

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    2. ... Albanci sa Kosova nikada Crnogorcima neće biti bliži od Srba.
    Pricaj u svoje ime. Mene, naprimjer, su Albanci veoma drag narod, puno drazi od sjevernih susjeda, osim toga i slicniji su nam po mentalitetu.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    1. Zato što niti je on premijer, niti je Kosovo "susjedna zemlja". Bar ne još.
    Sta je ako nije premijer?
    Pita li se Srbija vise sa Kosovom ili nemaju nikakvog uticaja tamo?

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ali Albanci sa Kosova nikada Crnogorcima neće biti bliži od Srba.
    Dobar Albanac ce mi vazda biti blizi od Loseg Srbina i obrnuto - Dobar Srbin ce mi vazda biti blizi od Loseg Albanca.
    Last edited by shrek; 24-10-06 at 20:08.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Sa ovim se slažem, ali mislim da je očigledno kakva će ta procjena na kraju biti. Ko može u budućnosti više problema da napravi ako mu se ne zadovolje zahtjevi? Sigurno ne Srbi. Mislim da će upotrijebiti ovakvu logiku.
    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Sila Boga ne moli, a Srbija nema snage više ni za šta da se izbori
    Trenutno se Albancima toleriše pretnja nasiljem,po principu ako ne bude nezavisnost onda ima da bude svakakvog nasilja i nereda,bolje nam dajte šta tražimo inače će biti belaja.Kada je Srbija koristila nasilje žestoko je sankcionisana,a tzv.“međunarodna zajednica“ gleda Albancima na to pomirljivo,iako ima upravu na Kosovu i može dosta da učini povodom nasilja i da ga spreči.
    .
    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ni Rusi nemaju više neki interes, osim da prodaju svoj pristanak za neke druge ustupke u nekim njima prešim pitanjima.

    Ruska Federacija bi trpela veliki rizik od otcepljenja Kosova,za takvu državu to bi bio izuzetno opasan presedan.U Rusiji ima oko 20 Autonomnih Republika,od kojih nekoliko njih ima pretenzije na nezavisnost,između ostalih i najmnogoljudnija republika Tatarstan koja je već sredinom 90-tih proglasila suverenost i odbila da primenjuje federalne zakone.Tu je naravno i Čečenija a u novije vreme se špekuliše I sa nekim tendencijama u teritorijalno najvećoj republici Jakutiji koja ima malo stanovnika ali obuhvata značajan deo Sibira.
    Sa presedanom nezavisnosti Kosova Rusija bi dobila neke dobitke u Moldaviji i Gruziji ali to je stvarno sitno u odnosu na rizik teritorijalnog integriteta same Ruske Federacije,koju bi mogla da zadesi sudbina bivšeg SSSR-a,u nekom nepovoljnom momentu.

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    Ostace Srba i to da mogu svi da stanu ispod jednog maslacka (s tim da nema guranja)"

    Puste želje,mnogi bi voleli da tako bude ali ništa od toga.Srbi su istoriji preživljavali kao nacija mnogo teže trenutke od sadašnjih.Nakon velike seobe 1690 godine u današnjoj Srbiji je turska administracija zabeležila smanjenje poreskih obveznika za čitavih 7/8 što ukazuje na drastično smanjenje stanovništva možda I za čitavih 90 % što bi značilo da je preživeo tek svaki deseti Srbin.Posle toga je u 1 sv.ratu izginulo skoro 30 % stanovništva a nedugo posle toga su Pavelić I NDH poklale stotine hiljada Srba.I posle svega Srba je ostalo malo više nego za pod jednu šljivu(maslačak).Sadašnja situacija Srba jeste nezavidna,ali nije ništa posebno u odnosu na dalju i bližu prošlost kada je pretila realna opasnost da Srba zaista ostane toliko da stanu pod jedan maslačak(šljivu).
    Sada te opasnosti uopšte nema džaba ti priželjkuješ takav scenario.

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Cije ovce toga i planina. .

    Srbi su imali ovce i po Liki,Kordunu i Baniji pa im ne dadoše planine.
    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Kad ih je vec 90%, umjesto da su probali na fino sa njima oni pokusali masovno da ih ubijaju i proceruju...
    Problem albanskog seperatizma nije počeo sa Miloševićem već mnogo ranije.Neposredno posle 2 sv.rata Albanci su se digli na pobunu protiv Titove Jugoslavije za kratko vreme oformivši balističku armiju od oko 40 000 ljudi te je tadašnja preteča JNA imala grdnih problema da pobunu uguši pa je zavedena vojna uprava.Tokom čitavih 70-tih i 80-tih Albanci su vršili represiju nad Srbima koji su se masovno iseljavali,iako su tada Albanci imali zavidan stepen autonomije i bili u skoro svemu izjednačeni sa republikama,ali su hteli više a to je priključenje Albaniji.70-tih I 80 tih godina nije bilo Miloševića niti je Republika Srbija imala ikakva ovlašćenja na Kosovu,Albanci su imali svoje sudstvo i policiju,ali su i pored toga šikanirali Srbe I prisiljavali ih na iseljavanje.Albansko nasilje je kulminiralo 1981 godine,kada je Predsedništvo SFRJ uvelo vanredno stanje i poslalo združene jedinice policije svih republika da bi zaštitilo tamošnje Srbe i Crnogorce i spečilo otcepljenje.Albanci su od kraja 2 sv.rata primenjivali nasilje radi ostvarenja nezavisnosti,a položaj Srba je bio izuzetno težak mnogo pre pojave Miloševića,tada su ih štitila milicija iz cele SFRJ,ali su svakako bili izuzetno ugroženi,čim je trebala tolika policija da se digne I pošalje tamo.
    Milošević je primenjivao represiju ali su to činili i Tito i Predsedništvo SFRJ,nije valda I Broz bio velikosrbin.
    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ako nastave ovim tempom, Srbija ce se u buducnosti svoditi na Beograd i uzu okolinu,ako uopste bude i postojala.
    Nema ništa od bilo kakvog “tempa”.Izuzetno je malo verovatno da bilo koji deo Srbije može dobiti sličan status kao Kosovo.Mnogo se spekuliše sa statusom Vojvodine iako u njoj skoro 70 % čine Srbi,a najbrojnija manjina Mađari oko 17%.Tzv.”autonomaške stranke” udružene sa manjinskim partijama su pretrpele strašan poraz na prošlim izborima,osvojile oko 3 % glasova,od ukupno 25 % koliko je učešće Vojvodine u celom biračkom telu Srbije.Štaviše,manjinske stranke među njima i najveća mađarska su odbacile Čankovu demagogiju,i pridružile se referendumskoj kampanji za novi ustav.Posle donošenja novog ustava I ustupanjem značajnog dela fiskalnih prihoda Vojvodini,otpada jedini racionalan razlog da bilo ko u Vojvodini podržava Čanka i slične demagoge,jer će Vojvodina biti prava srpska I evropska regija bez kvazidržavnosti već sa onim ovlašćenjima koje su potrebne da se unapredi život ovog dela Srbije.Zato su tzv.”autonomaši” toliko histerični u napadanju novog ustava,već sada su na granici pokrajinskog cenzusa o republičkom i da ne govorimo,a posle ustava će malo ko i znati za njih.
    Što se tiče Raške-Sandžaka evidentan je napredak u integraciji Bošnjaka u politički sistem Srbije,deo njih je u Vladi,drugi deo u opoziciji(Ljajić je kao u opoziciji ali je I on na odgovornoj funkciji),ima nekih marginalnih incidenata ali je situacija mnogo bolja nego pre.
    Ako je argument pravo i zakon nema nikakvog ni pomena o svođenju Srbije na okolinu Beograda jer Vojvodina i Sandžak su u svakom pogledu integralni deo Srbije.Što se tiče argumenta sile i neprava nijedan Mađar ili Slovak se neće dići na oružje protiv Srbije,još manje neki Srbin iz Vojvodine a i Bošnjaci su sada ministri i članovi upravnih odbora pa se ni njima uopšte ne isplati bilo kakva sila i nasilje.
    Bez grdnog nasilja se država Srbija ne može oterati iz Vojvodine ili Sandžaka,za otimanje Kosova je trebalo da se skupi 19 najmoćnijih država sveta i da skoro 3 meseca bombarduje Srbiju i da UČK iz Albanije i na samom Kosovu napada vojsku i policiju.Takav scenario je toliko neverovatan da je mnogo verovatnije da se to desi u nekoj drugoj državi a ne Srbiji.
    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Odgovor na pitanje - Ne!!!
    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Odlučivaće velike sile, kao i obično. I dobro će promisliti prije nego se dođe do rješenja. Štogod se odluči nosi ogroman rizik od tenzija, pobuna i nestabilnosti.
    Ako Kosovu bude priznata nezavisnost,zaista nema razloga da se ne prizna nezavisnost Tajvana koji već skoro 50 godina nema ništa sa Kinom ili Čečenije,Baskije,Katalonije,Korzike i još mnogih drugih regija.To bi značilo da grupa jačih država može napasti slabiju,intervenisati u korist manjine koja čini većinu na nekoj teritoriji,dozvoliti toj etničkoj grupi da protera skoro sve stanovnike druge nacionalnosti i na kraju prekrojiti granice.To bi bio kraj međunarodnog prava,sada bi SAD I EU kao najjače sile krojile granice,ali u nekoj budućnosti bi svako ko ima bilo kakvu silu mogao da iskoristi nasilje i menja granice.
    [SIZE=3] [/SIZE]

  20. #20
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Pricaj u svoje ime. Mene, naprimjer, su Albanci veoma drag narod, puno drazi od sjevernih susjeda, osim toga i slicniji su nam po mentalitetu.
    Pa, ako su ti Albanci sa Kosova bliži od pola CG ... ja stvarno ne znam šta da kažem.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Pa, ako su ti Albanci sa Kosova bliži od pola CG ... ja stvarno ne znam šta da kažem.
    Od kad je 'pola Crne Gore' 'sjeverni susjed'? Ne znam Albance s Kosova, ali znam Albance iz Albanije.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  22. #22
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Sta je ako nije premijer?
    Pita li se Srbija vise sa Kosovom ili nemaju nikakvog uticaja tamo?
    Misliš da se on pita? Oko bitnih stvari?
    On je možda glavni kad treba organizovati neko ulično nasilje ili napad na manastir, ali da on upravlja Kosovom kao što to radi premijer? Daj...
    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Dobar Albanac ce mi vazda biti blizi od Loseg Srbina i obrnuto - Dobar Srbin ce mi vazda biti blizi od Loseg Albanca.
    Da, ali ovdje govorimo o politici a ne o pojedincima, osjećaju bliskosti i prijateljstva među narodima.
    Da budem iskren, po meni su nam i Rusi bliži od Kosovara.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Od kad je 'pola Crne Gore' 'sjeverni susjed'? Ne znam Albance s Kosova, ali znam Albance iz Albanije.
    Ja sam u svom postu napisao 'od Srba', a ti mi otpisuješ 'Pričaj u svoje ime'.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ja sam u svom postu napisao 'od Srba', a ti mi otpisuješ 'Pričaj u svoje ime'.
    Zar nam nije Srbija sjeverni susjed?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  25. #25
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    Jos nesto da dodam vezano za jedan film koji su mnogi na ovaj forum gledali "Lepa Sela Lepo Gore" kad Bata Zivojinovic kaze: Ostace Srba i to da mogu svi da stanu ispod jednog maslacka (s tim da nema guranja)"
    Eo i ja da ispravim Profesor je rekao: "Ima jedno staro prorochanstvo koje kazhe da ce srba ostati toliko da ce svi moc da stanu pod jednu krushku"

    A Kum Laza odgovara da ako je to tachno da ce svi ostali moc da stanu pod jedan maslacak i to bez da se guraju :P

Page 1 of 85 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 149
    Last Post: 10-10-06, 10:29
  2. ADSL HELP needed
    By Cazas_plavooki in forum Internet
    Replies: 59
    Last Post: 23-09-05, 19:07
  3. ADSL problem
    By templar in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-05, 15:50
  4. Albanci traze status konstitutivnog naroda u CG
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 76
    Last Post: 26-04-04, 19:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •