Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 58

Thread: Trans-rodne osobe i njihova prava.

  1. #26
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nekolicina osudjenih na takav zivot proistekao iz beskrajno sarenolike palete slobode izbora demokratije, i njihova borba da svome zivotu daju smisao time sto ce izazvat i najmanju reakciju kod drugog covjeka jeste cista potreba, jer ima li ista gore nego zivjeti zivot bez smisla ma kakav on bio.

    Sto nas je vise ravnodusnih to im je ta njihova borba manje logicna, zustrija, provokativnija... do jedne tacke gdje im ne preostaje nista do krsenje zakona, tek tada prestaju skroz za vijek i vijekova, Akcija prosto izaziva reakciju, a kako ne postoji negativan publicitet tako im je i borba za predznak reakcije manje bitan.

    Ne mogu oni promjenit nista, ama bas nista dok smo god ravnodusni prema njihovom izboru i njihovoj borbi da im taj izbor dobije na tezini. Kojekakvi performansi, kojekakve parade, ma kakvi im god bili napori da budu prihvaceni ili odbijeni ako naidju na ravnodusnost tada ce sami sebi biti materijal za preispitivanje... Svaki razgovor sa njima gdje taj njihov izbor nije tema ama ni za jedno jedino izgovoreno slovo... na duze staze ih cini usamljenicima njihovih takvih izbora, i samo tada ga postaju svjesni onakvog kakav i jeste - neprirodan. Svako nase protivljenje sto dobijaju prostor i zastitu da bi iskazali sto imaju ( ) ustvari njihovoj borbi daje smisao, i gorivo za sljedece, sto je nas bunt veci to je i njihov buduci plan progresivniji i veci...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #27
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja zaista nista protiv, a ni za njih nemam, ali prosto nije u redu da im produbljujemo problem nasim odobravanjem ili protivljenjem.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #28
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Budimir Dubak View Post
    Koliko gej osoba medju prijateljima imate?
    Ja imam jednog.
    I mislim da je stvoreno musko i stvoreno zensko sa razlogom.Da bi izmedju sebe opstili i mnozili se,a i ne moraju da se mnoze.Cinjenica je da ona stvar se uklapa sa onom stvari kao dvije odgovarajuce puzle.Nek(cisto zbog opisa)slika koja se dobije spajanjem te dvije puzle bude jedinstvo mentalno,duhovno,emotivno.Sad jest malo da se sve poremetilo pa moze se nekom silom ugurat i vise puzli a da slike nema i da to nije to.
    I onda mi za moje licno poimanje jeste cudno kad mi kaze imamo seks isto kao musko i zensko.Pa nemate ali ok.
    Istina je da imam drugaciju seksualnu orjentaciju od njene i nekad je upravo zbog toga ne razumijem,ali bih je odbacila kao prijatelja zbog nekih drugih neodgovarajucih stvari a ne zbog njenog seksualnog zivota.



    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #29
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ja imam jednog.
    I mislim da je stvoreno musko i stvoreno zensko sa razlogom.Da bi izmedju sebe opstili i mnozili se,a i ne moraju da se mnoze.Cinjenica je da ona stvar se uklapa sa onom stvari kao dvije odgovarajuce puzle.Nek(cisto zbog opisa)slika koja se dobije spajanjem te dvije puzle bude jedinstvo mentalno,duhovno,emotivno.Sad jest malo da se sve poremetilo pa moze se nekom silom ugurat i vise puzli a da slike nema i da to nije to.
    I onda mi za moje licno poimanje jeste cudno kad mi kaze imamo seks isto kao musko i zensko.Pa nemate ali ok.
    Istina je da imam drugaciju seksualnu orjentaciju od njene i nekad je upravo zbog toga ne razumijem,ali bih je odbacila kao prijatelja zbog nekih drugih neodgovarajucih stvari a ne zbog njenog seksualnog zivota.

    Da nije to ona što je 8 godina mlađa?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #30
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Po strani to sto nisam navela nigdje da se radi o bolesti kakva treba da se lijeci,necu da te pitam kako bi ti pomogao svom jer mi je sve jasno.

    Lijepo je disat van pecine.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #31
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Da nije to ona što je 8 godina mlađa?
    Hahaha nije

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #32
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Mene zanima dje je alapaca? Ona je zestoko osudjivala prethodne prajdove i bila je svim silama protiv Alibabica i Kalezica da nas predstavljaju na Eurosongu. Ljudi homofobija je bolest.
    Last edited by Fidel Castro; 21-11-18 at 11:19.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  8. #33
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ne dozvolite da vam bilo ko kaže da ste odgovorni za njenu/govu sreću/mir. I ne tražite nikoga ko će biti odgovoran za vašu sreću/mir.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ali, kad procitah da su bezopasni jer ne mogu da se razmnozavaju ......
    Bjese prije nedje tema o plesu. I kad napisah da ples ili bilo kakvo pomijeranje tijela u nekom ritmu nije normalno stanje za covjeka, tj. za ljudsku psihu .......naidjoh na "ovacije"
    Tako, ni ne ocekujem da ce ovo bit shvaceno, a opet i iz meni razumljivih razloga.
    Sve ove seksualne nastranosti(ukljucujuci i blud heteroseksualaca) su uvod u ono sto bi revolucionarno pomjerilo granice ljudske izopacenosti. Ove naizgled bezopasne "povorke" koje uz licno obezbjedjenje marsiraju svjetskim gradovima, nisu nista drugo nego uvod u apokalipticno stanje ove nase planete.
    Oni su nase ljubicice Oni su vjesnici apokalipse.
    Hipoteticki gledano.......
    Ove ponosne povorke polako ali sigurno tabaju put eri biseksualnosti. Sto bi se desilo? Kako bi stvari onda funkcionisale?
    Grdno se varate ako mislite da su njihove zajednice osudjene na kraj bez nastavka zato sto se ne mogu polno razmnozavat. Covjek je vec do sad doveden na takvom rubu moralnog ambisa gdje je dovoljno da neko PUNE!!! u njega i da pane onamo dje je mislio da tamo nikad ne bi mogao zavrsit. Tj. isti ovi ljudi koji bi : iskasapili, zapalili, Ebali oca i majku ovima iz povorke ponosa, isti oni bi se za tili cas okrenuli protiv heterosexualaca(ciji karakter bi im bio TRN u oku, i po nekom pravilu...bili bi apsolutna manjina) i na jos brutalniji nacin bi se izživljavali naD njima. Samo je potrebno da biseksualnost postane dovoljno popularna da je prihvati ona "vecinska rulja" koja se nalazi na samim marginama drustva. Nevjerovatnom brzinom bi se i zakoni NA GLOBALNOM nivou prilagoĐavali aktuelnoj situaciji. Sto bi znacilo da bi se situacija za 180 stepeni promijenila u korist seksualne nastranosti. Odnosno, danas zakoni stite OVU manjinu, a "sjutra" bi zakon bio protiv ONE manjine.
    Zasto bi scenario bio ovakav?!
    Vrlo jednostavno.......
    Muska dominacija i surovost bi odjednom postala jos dominantnija i surovija. Onu ravnotezu koju jos uvijek cini zenska populacija zahvaljujuci jos uvijek osjecaju pozeljnosti kod svjetskih mocnika, bi zamijenila muska populacija. Znam da vam je tesko zamisliti sad trenutno ovo, ali covjek je i kroz istoriju ispoljavao slican karakter osposobljen da odjednom i u trenutku "ZAVOLI" ono sto se od njega "OCEKUJE I TRAZI" u datom trenutku. Jer je u njegovoj prirodi da se ne razdvaja od vecine. Tj. da ne bude medju OBILJEZENIMA.
    A, onda bi po automatizmu dosla do izrazaja muska nemilosrdnost i brutalnost. Gdje bi zene pale jos nize na ljestvici hijerarhije.
    Promjene u drustvu bi bile toliko velike da bi CAKKK doslo i do "tektonskih" izmjena i na licima ljudi. Face bi izguble obrise saosjecajnosti i ljubaznosti. Bile bi u mnogome slicnije onim zombijima iz filmova. To bi bio onaj ZAO pogled koji ledi krv u zilama...... koji zeli da te u trenucima inspiracije i MOMENTALNO i "ima".

  10. #35
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko je potrebno izvitoperit sliku da se pod mogucnoscu razmnozavanja podvede necija opasnost, tj bezopasnost... Uzaludnost je posrijedi, a opasnost odlika pojedinca, ma bio on/ona polno nemocan, hermafrodit ili marvelov junak. Aooojk, slobodno tumacenje je tema za sebe, a na ovijem meridijanima tema za katedru. Umori se cojik... A za ove pojedince sto muku muce sa sehualnom orjentacijom pod velom danasnjice koja na silu stvara bezbrojne izbore u bezbrojnim zivotnim sferama, d'ako se puste na miru da sami sa sobom biju svoje bitke, mozda i ima nade, nade da podstaknu zdravu neuroplasticnost, nade da zdravom kritikom dodju do zdravih rjesenja, a ne da se smjeskaju snagom svoga izbora obzirom na odziv ne-ravnodusne sredine na tudje gluposti, tj svoje... Mada, veliki brat je veliki brat, farma malo manje uvijena, a toalet papir taman kako treba urolan......
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #36
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jakuza, jesi li bio/la na ovu paradu, ucinjelo mi se da te vidjoh nedje... :mrgreen:

  12. #37
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kad bi mogla da se zanemari voditeljka...

    https://www.youtube.com/watch?v=P5FqkBlYnbI
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #38
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Mene je strah ovi gejova, sve prije no zaspem ispregledam da se nije koji u kucu zavuka

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kad bi mogla da se zanemari voditeljka...

    https://www.youtube.com/watch?v=P5FqkBlYnbI
    muške crte lica i muški glas i pored svih hormonskih tretmana, može svako da zove sebe onako kako želi ali i drugi treba da imaju pravo da kažu šta misle o tome, meni je žao što je ova osoba imala želju da mijenja ono što joj je prirodom dato ali ako je ona srećna tako ja sam još srećniji

    i jako je nepravedno što ovi hemičari iz teretane moraju da se kriju i da švercuju da bi povećali svoj nivo testosterona dok je potpuno legalno da uzmu 10 puta jaču terapiju samo ako oće da promijene pol
    She is only here to annoy herself!

  15. #40
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    muške crte lica i muški glas i pored svih hormonskih tretmana, može svako da zove sebe onako kako želi ali i drugi treba da imaju pravo da kažu šta misle o tome, meni je žao što je ova osoba imala želju da mijenja ono što joj je prirodom dato ali ako je ona srećna tako ja sam još srećniji

    i jako je nepravedno što ovi hemičari iz teretane moraju da se kriju i da švercuju da bi povećali svoj nivo testosterona dok je potpuno legalno da uzmu 10 puta jaču terapiju samo ako oće da promijene pol
    A sta mislis o ovom glasu? I stasu




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    na ovu bi se zaeba
    She is only here to annoy herself!

  17. #42
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Prošao bih pored njega kao pored turskog groblja, apsolutno me ne interesuje dok god to ne utiče na moj život i na živote meni dragih ljudi
    Ali da se muško naziva ženskim, ni u kom slučaju

    Postoje 2 pola, Muški i Ženski.
    Muškarci su rođeni sa XY hromozomom, a žene sa XX i tačka. Muškarci su rođeni sa muricom, a žene sa pikicom. Biologija se ne mijenja radi nečijih osjećanja.

    Tajson śutra može da kaže "ja sam žensko" i postane profesionalni bokser u ženskom boksu, prva koja mu izađe na megdan je mrtva
    Last edited by Rakun; 21-11-18 at 18:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #43
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    A sta mislis o ovom glasu? I stasu




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Što bi rekao Doug Stanhope
    Do koje mjere muško treba da se operiše da njegov je*ač ne bi bio peškir ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #44
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Tajson śutra može da kaže "ja sam žensko" i postane profesionalni bokser u ženskom boksu, prva koja mu izađe na megdan je mrtva
    imamo nešto slično



    daj novu ideju
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #45
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    imamo nešto slično



    daj novu ideju
    Taj je išao u krajnost

    Dovoljno je da kažeš da si nekog pola i da ljudi to moraju da prihvate
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #46
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Taj je išao u krajnost

    Dovoljno je da kažeš da si nekog pola i da ljudi to moraju da prihvate
    ja sam muškarac.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja sam muškarac.
    mogu li da provjerim?
    She is only here to annoy herself!

  23. #48
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Stara dobra

    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  24. #49
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sva ljudska prava podrzavam i ne osudjujem. Cak stavise svi imaju pravo da se osjecaju onako kako misle da treba.

    Ono sto ne podrzavam je da nam se djeca lijece sms porukama, da ljudi skupljaju pare da idu u Tursku na transplatacije i da nista od troskova nije odobreno od Fonda za zdravstvo.

    Dok su promjene pola koje kostaju izmedju 10 i 15 hiljada odobrene i rade se o trosku svih gradjana

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Samo da napomenem da takvi pacijenti dozivotno primaju hormonske terapije koje su takodje pakleno skupe.
    Kako se po pravilu radi o mladjim ljudima - evo konkretno ova osoba o kojoj se prica 50 godina ce primati takve terapije na teret fonda zdravstva tj svih gradjana sto dovodi do sestocifrene brojke koju drustvo treba da izdvoji za ovakaav projekat.
    Na bi lose bilo da i to pomene u svojim obracanjima-recimo da se zahvali svima,i onima koji podrzavaju i onima koji su protiv jer su svi platili njegovu operaciju i placace je dok je god ziv.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  25. #50
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Opet, uz sve pros/cons javnog protesta za ravnopravnost, mora im se priznati da imaju mu*da da protestvuju za ono što se njih tiče. Podržavam svakog ko se bori za sebe i iskače iz floskule "ćuti dobro ti je".
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DPS i njihova obličja
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 156
    Last Post: 24-01-14, 17:07
  2. Info microSD (Trans Flash), dje i poshto...
    By Ben Dover in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 17-07-12, 13:17
  3. Životinje i njihova prava
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 22-06-07, 16:37
  4. Nasha/njihova zemlja?
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 20
    Last Post: 05-02-07, 18:11
  5. monet - njihova mreža
    By maestro in forum Operatori
    Replies: 13
    Last Post: 16-08-06, 12:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •