Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: Trans-rodne osobe i njihova prava.

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Trans-rodne osobe i njihova prava.

    Cini mi se da ovu temu nemamo.
    Citam tekst o sad mladoj Hani Konatar.I naravno opet mi bodu oci komentari.Onih koji se GLASNO gnusaju i groze.
    Imam tu naviku da citam i saslusam pa se stavim u tudjoj kozi i bar donekle zamislim kako je to biti taj neko drugi,ma sta da je u pitanju.I mogu vam reci da mi je najteze bit u kozi zla i pakosti,ogorcenosti i jada.Ali u Haninoj sam se osjecala pretuzno.Zbog ovih prvih.
    Ne moramo sa necim da se slazemo.Ne moramo nesto da podrzavamo.Ali zasto da budemo pokvareni,narocito kad nicim nismo ugrozeni.Ko nama daje to pravo?I ako mislimo da mi imamo to pravo zasto ne mislimo i da osobe koje nam izazivaju prezir imaju pravo da hodaju,zive i disu a da ih mi Hitlerovski ne unistimo.


    https://m.portalanalitika.me/clanak/...-i-srecna-zena

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sva ljudska prava podrzavam i ne osudjujem. Cak stavise svi imaju pravo da se osjecaju onako kako misle da treba.

    Ono sto ne podrzavam je da nam se djeca lijece sms porukama, da ljudi skupljaju pare da idu u Tursku na transplatacije i da nista od troskova nije odobreno od Fonda za zdravstvo.

    Dok su promjene pola koje kostaju izmedju 10 i 15 hiljada odobrene i rade se o trosku svih gradjana

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    samo si ti u teskoj zabludi ako mislis da je ona sad slobodna i srecna .

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sva ljudska prava podrzavam i ne osudjujem. Cak stavise svi imaju pravo da se osjecaju onako kako misle da treba.

    Ono sto ne podrzavam je da nam se djeca lijece sms porukama, da ljudi skupljaju pare da idu u Tursku na transplatacije i da nista od troskova nije odobreno od Fonda za zdravstvo.

    Dok su promjene pola koje kostaju izmedju 10 i 15 hiljada odobrene i rade se o trosku svih gradjana

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Za to su krivi ovi na visokim stolicama.Ogorcenost ljudi koji imaju bolesnu djecu ili uopste ogorcenost osoba koje se bore da prezive je sa te strane razumljiva jer se prednost mora dati ugrozenom zivotu.Medjutim nije ok da se ta ogorcenost prebaci gdje ne treba.I imam utisak da glavari i rade na tome tj da im ide u prilog da naprave pobune izmedju jedne i druge strane a da oni samo gledaju s visoka.I pune dzepove.
    Procitaj sta se desilo Hani zbog toga sto je to sto jeste na putu za Pg iz Sarajeva.Cime je tuljan bio ugrozen?
    Ja sam samo zadrzana na ovu temu u smislu nasrtaja i tortura prema nekom ko nam se ne svidja,inace me boli mnogo vise kad vidim dijete u komi a drzave nema no mi moramo da se udruzimo.
    Gej paradu necu da stavljam u ovu temu,o tome se vec i pisalo,i tu sam misljenja da to sto rade mogu da zadrze u svojim sobama.I nemam nista protiv samo imam kad se udaju i zene sa osobom s kojom rado ne opste da bi prikrili s kim vole.S jedne strane normalan zivot a sa druge tajne koje jednog dana kostaju ni krive ni duzne.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    samo si ti u teskoj zabludi ako mislis da je ona sad slobodna i srecna .
    Nisam ni u kakvoj zabludi.Tesko da moze da bude srecna dok je svijeta koji ce da je sikanira gdje god je vidi.Taj svijet je radostan kad cuje da se njima antipaticna osoba zamakne.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Medjutim nije ok da se ta ogorcenost prebaci gdje ne treba.
    Kažeš da je nije relevantno što 20 000e iz budžeta ode na uklanjanje piše i ugradnju silikona umjesto na nečije liječenje?

    Moram jednu stvar da dodam, ne treba braniti ili uređivati koga ćeš da voliš i kako ćeš da izgledaš, to bi bilo primitivno i glupo. Ali ono što meni smeta je nasilno nametanje vrijednosti i normi koje se potpuno prkose sa našim nacionalnim i tradicionalnim normama. Lično tradiciju ne pratim, ali je ružan način da neke stvari moramo poštovati i prihvatiti zato što drugi kažu.

    Priča se o slobodi govora i izražavanja, a kada se javno izrazi protivljenje ovoj ideji odmah je uvreda i govor mržnje. Logiko dobro jutro!
    Last edited by siux; 17-11-18 at 14:21.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nisi me uopste shvatio.Ili nisi htio da procitas kako treba.
    I ako mozda nisi htio da das takav utisak djelujes bas kao neko ko ce se prije izletjet da se protivi nego da stane min i malo razmisli i nadje neki prikladiji nacin od psovki raznih do nagona za prebijanjem na smrt.
    Rekoh da tu takvu ogorcenost treba usmjerit na one glavne a ne na ovakve kao Hana.Nista drugo.


    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    sikaniraju se ljudi svakondnevno nego nam nije bitno. ne pravim razliku u maltretiranju djece, zena, muskaraca... u odnosu na ljude iz teme.
    svaki covjek radi ono sto misli da treba da bi se osjecao bolje tako da... samo naprijed.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    A nacionalno i tradicionalno nije nametnuto?
    Sta sve covek nece procitati...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Izuzetno žalim zbog nerazumijevanja, vrijeđanja, primjene sile kad su trans osobe u pitanju, a kojima je naše podneblje jako sklono. To niko ne radi iz dosade, ni hira. Samo oni znaju kako je živjeti zarobljen(a) u pogrešnom tijelu. Sam proces tranzicije je užasno težak (i fizički, a posebno psihički), naporan i materijalno prilično skup. Posljednje što im treba je moja osuda ili zgražavanje.
    Mogla bih da se družim i bila bih prijatelj takvoj osobi, jer me ne zanima što ima u gaćama, nego u glavi i srcu.
    Mi smo generalno društvo koje se gnuša bolesnih...Počevši od onih koji imaju rak, neke kožne i polne bolesti, koji su u invalidskim kolicima, pa ćer do šizofrenije, ili ovakvih 'problema'. Medicinski neobrazovani, daju pravo sebi da lijepe dijagnoze, svega što nam je strano i odbojno. Više sam životnih 'šamara' i neprijatnih lekcija dobila od ovih društveno zdravih i normalnih, no od 'bolesnih' i 'čudnih'.
    S moje strane čestitke svima koji su uspješno prošli proces tranzicije, jer imaju ogromnu hrabrost i volju za životom.
    Poznajem jednu, koja me zadivila svojim gostovanjem u emisiji Tanje Vojtehovski, kojoj sam se poslije iste javila, poslala zahtjev na društvenoj mreži i popila kafu kad je bila u Pg, kao gost prajda. Jedna izuzetno vedra, nasmijana, pametna i lijepa sadašnja žena.
    I što se mene tiče, da bog da makli oznake i kategorije za muške i ženske toalete, kabine, upala bih onamo đe je manji red - čistije.
    Jatnopri!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default Trans-rodne osobe i njihova prava.

    zato smo "dersirani" na "normalno" i "nenormalno", zato smo takvi. i da se ne pominje vise ko ima, dje i kakvo pravo da kaze, sloboda govora i ta srranja, oni su tu da mi njih culi, pa orgabizujte vi tribinu i iznesite misljenje. ocigledno da smo jos uvijek dovoljno zatucani da nam je bitno samo ono sto mi imamo da kazemo.

    btw, hana je lijepa.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Trans-rodne osobe i njihova prava.

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Cini mi se da ovu temu nemamo.
    Citam tekst o sad mladoj Hani Konatar.I naravno opet mi bodu oci komentari.Onih koji se GLASNO gnusaju i groze.
    Imam tu naviku da citam i saslusam pa se stavim u tudjoj kozi i bar donekle zamislim kako je to biti taj neko drugi,ma sta da je u pitanju.I mogu vam reci da mi je najteze bit u kozi zla i pakosti,ogorcenosti i jada.Ali u Haninoj sam se osjecala pretuzno.Zbog ovih prvih.
    Ne moramo sa necim da se slazemo.Ne moramo nesto da podrzavamo.Ali zasto da budemo pokvareni,narocito kad nicim nismo ugrozeni.Ko nama daje to pravo?I ako mislimo da mi imamo to pravo zasto ne mislimo i da osobe koje nam izazivaju prezir imaju pravo da hodaju,zive i disu a da ih mi Hitlerovski ne unistimo.


    https://m.portalanalitika.me/clanak/...-i-srecna-zena

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Bas neki dan pricasmo na poslu o ovome. Ljudi su needukovani. Koleginica koja je prije pet godina tvrdila da je homoseksualnost hormonski poremecaj sad veli da je sve to stvar vaspitanja. Sa djecom samo cvrsto i bice 100% strejt.

    Ima jos nesto sto je sama srž problema pored zatucanosti i morala naravno. To je veličanstvo od našeg “brilijantnog mišljenja”. Veli mi drug “šta će ti dvije mačke”? Ja ga pogledah i pitah jel postoji nesto sto se zove”optimalan broj mačaka”. Ljudi eto isto tako mozda i ne mrze LGBT al eto tako misle da to ne treba da postoji. Većina ljudi je strejt pa valjda tako mora po tom šablonu sve da bude. Dakle uramljeni. Mind framing. Vele nece djeca da im gledaju kako se drze za ruke. Jes tako sam i ja sam poceo da pijem pivo jer sam vidio reklamu na TV. Stereotipi.

    Bila je dobra fora kad sam ih pitao kako znaju da su strejt. Reko jeste li kad sebe zamislili sa istim polom? Uh, ko u osinjak da taknes. Čuš, to se podrazumjeva da smo svi strejt bez gledanja. Al kad im kazes da kad se bira izmedju bilo koje dvije stvari mora se pomisliti na obje...Univerzalna istina jbg. Al eto kad treba sebe zamisliti sa istim polom to je frka. Frka je pogledati u drugu stranu jer ko zna sta je tamo. Mozda se “to” nadjeno ne svidi drustvu, porodici, samom sebi... Lakse je ovako kako “moral” veli.

    Moral, zatucanost i mind framing, tri neprijatelja covjecanstva.
    Last edited by Caesar; 17-11-18 at 16:32.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    @goozica
    Da nacionalno i tradicionalno prihvatas. Ili ne moras da prihvatis.. Isto kao sto si obicno one vjere kao sto su ti roditelji. A ne moras biti.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,225
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #15
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Pod batooo.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    U Srbiji drzava placa 2/3 troskova za operaciju promene pola. Iako su bolesna deca svakako veci prioritet bilo bi prelako optuzivati transrodne osobe da im uzimaju preko potrebne pare. Ne znam koliko kostaju te operacije promene pola i da li to zavisi od osobe do osobe, ali u slucaju bolesne dece troskovi mogu biti jako visoki. Skoro je bio primer u Srbiji jednog cetvorogodisnjeg decaka za kojeg je fudbaler Nemanja Matic izdvojio 70.000 evra da bi mogao da se leci u Barseloni ali je i pored toga decak nazalost preminuo. Drzava tolike troskove tesko da moze finansijski da podnese a iskreno drzavni vrh ne zanima bolesna deca.

    Sto se samih transrodnih osoba tice njihova prava su zakonski verujem prilicno dobro regulisana, sigurno da bar u tom pogledu nema diskriminacije. A sto se tice drustva tu je svakako vec daleko teze uticati i taj proces da se transrodne osobe potpuno prihvate bi bio visedecenijski dug. Ne treba ovdasnje sredine i drustva oblikovati po zapadnom modelu gde se u toleranciji skrenulo u drugu krajnost pa su transrodne osobe postale skoro pa privilegovane a LGBT parade vise nemaju nikakve veze sa mirnim okupljanjem i borbom za neka prava nego sa cistom egzibicijom, cesto i pred malom decom. Mada verujem da i u ovim nasim drustvima ljudi uglavnom nemaju neke izrazito negativne reakcije zato sto imaju dovoljno i svojih problema a to sto nekome takve osobe izazivaju pavijansku reakciju, to se ne moze iskoreniti.

    Seksualne manjine uglavnom vec ustaljeno funkcionisu u okviru svoje zajednice i ne verujem da je i njima bas toliko bitno da budu opsteprihvaceni vec da im je najbitnije da zbog toga nece biti napadani i maltretirani. Na Zapadu su mogli vise da se bave tim socijalnim temama i da im pridaju preveliki znacaj zato sto se radi o uredjenim drzavama sa stabilnim ekonomijama i vladavinom prava. Tako da i mi moramo prvenstveno da se time pozabavimo a kada bi ljudi ziveli u takvim uredjenim drzavama onda bi se i manje bavili time ko je kakav.
    Last edited by Severnjak; 17-11-18 at 20:15.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Eeee dodje sesti prajd i niko vise nista ne komentarise, nema pozivanja na nasilje, nema vrijedjanja, e takva nam je svaka rabota, prelako odustajemo, mi smo kukavice u dusi. Ovo je trentuno najvaznije sto nam se desava i mi odjednom postajemo ravnodusni, ni cojstva ni junastva vise nema.
    A kad je bio prvi romani su se pisali, vrhunske diskusije, bilo je i vriedjanja u zaru borbe, sad jednu stranu ne mozemo ispisat', e pi sram nas bilo.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    a što bi trebalo da radimo? Da idemo kršima da gađamo ljude? Jakuza, nemoj....ovo je najnormalnije, oni neka skreću pažnju na sebe, tv je prenijela, super, vuk miran sve ovce na broju...lično mi niko ne smeta....priznajem da kad bih vidjela ovako obučenu bilo koju osobu, ne mora biti trans.rodna osoba niti pripadnik lgbt nego obična strejt osoba, trebalo bi mnogo vremena da joj poklonim povjerenje i možda sa njom počnem da se družim...nemam običaj da bilo koju osobu, makar feminiziranog muškarca ili djevojku muškaraču, pitam za sex. opredjeljenje prilikom upoznavanja tako da mi to nije presudno...možda imam među svojim poznanicima gej osobe a da to ne znam...među prijateljima nemam ali među poznanicima kad malo razmislim možda i imam...ne smetaju mi apsolutno, pogotovo sam protiv bilo kakvog nasilja zbog nečije različitosti...zbog bilo čega...tj ne bi malo nasilja falilo ovima koji bi nasilje koristili...no ovo nije korektno. nasiljem protiv nasilja se ne može
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ja sam stari LGBT borac, prijeki i ja smo ratovali protiv alapace i ostalih homofoba na forumu godinama.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sto se tice homoseksualnosti misljenja sam da je to pitanje osoba koje su tako orjentisane, licno nemam nista protiv njih, bolesno je i bezobrazno zanimati se sta ko radi u svom krevetu i sa kim to radi. Necu se sloziti sa paradama koje organizuju, jer to smatram propagiranjem njihove seksualne orjentacije i nametanjem iste sirom krugu drustva, narocito djeci, a opet za one koji smatraju da im treba zabraniti njihov izbor ili da ih radi toga treba sikanirati, bih uveo rigorozne kazne, zatvorske i novcane istovremeno.

    Ovakvim osobama nijesam pretjerano razmisljao gotovo nikad, sad ne znam sta napisati, osim naravno da ih treba zastititi od svekolikog uvijek budnog ministarstva normalnosti i pomoci im na svaki nacin. Da se razumijemo kod finansiske pomoci za njihove operacije promjene pola bih bio prilicno suzdrzan radi toga sto smatram da nazalost ima puno precih slucajeva.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Prvo Ee pocelo sa revolucijom Eebacine. Eebemo onu i ovu i sto vise njih to je autoritet u drustvu veci, pa i one se drznuse te izEebase ovoga i onoga sto vise njih a opet nekako diskretno precute(ne znam zasto) pravu cifru. Uglavnom sad svako svakoga izEba i opet cemo se udavat i zenit bez bilo kakvih DISKVALIFIKACIJA. Ljubav brutalno izmasakrirana a moral = nuli!
    Pa je poceo nekako uporedo s tim i kriminal. Ubijanje, kradja, novac i sticanje na blic bogatstva, te taj vec prepoznatljivi BEZOBRAZLUK u ocima koji plijeni sexualnoscu. Opet moral = nuli, a zdrava svijest je postala fatamorgana.
    E, sad jos i ovo. Kad i ovo bude na nivou gore pomenutih stvari.........
    Dalje nema kudj the-end

  22. #22
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    S obzirom da se iz toga nista novo roditi ne moze - sasvim dovoljno govori o krajnosti necega takvog. I sta im drugo preostaje bez da budu prihvaceni, to im je nasusna potreba posto su ih prirodni zakoni vec u samom startu zaobisli, pa kada im je izbor takav svako propinjanje iz petnih zila da ih sredina makar nasilnim cutanjem odobri im je jedan i jedini put koji im zivotu daje barem neki smisao.

    Nije stvar u tome da ih mi prihvatamo ili ne, vec im prosto njihova borba za nase stanoviste daje smisao zivotu. Dok nas god ima onih koji ih ne prosto ni ne vidimo pod okriljem njihovog neprirodnog izbora, vec kao dobre ili lose ljude, i u zavisnosti od toga da svome zivotu daju smisao nisionarenjem i ubjedjujuci druge u ispravnost svoga izbora, tj. preispitujuci sebe... Dakle, dok nas je god takvih, za koje njihov izbor ni u najludjim snovima prosto nije tema vrijedna i najmanje rasprave, a kamoli razmatranja jer je besmislena dozlaboga... Prosto, da prostije biti ne moze... Prosto, to je kao svrab koji ih vise svrbi dok ih se cese.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #23
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Komentar sa vijesti: "treba tebe Izabela poves na Durmitor da te onaj gorštak dovati malo da u tebi sijevne nešto drugo osim jezika i prstiju"
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  24. #24
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Što se mene tiče neka čine što im je volja.

    Ja nisam protiv toga, neka uživaju u životu.

    Ja ljude dijelim na dobre i loše, a to hoće li neko od njih biti gay ili mijenjati pol ili ići na paradu ponosa, savršeno me ne interesuje.

    Prihvatam u životu svakoga ko ima prave vrijednosti.

    A ove priče koje čujem "neka ih, samo mene da ne diraju" mi nisu jasne.

    Pa šta i da ti priđe, može li ti promjeniti ono što misliš i osjećaš, ako voliš žene kažeš mu "izvini ja volim žene" i 100% sam siguran da te neće više "dirati"

    Uživajte u životu narode, družite se, pjevajte, grlite se, ljubite đecu svoju, svoje bližnje, radujte se!

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  25. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Budimir Dubak View Post
    Koliko gej osoba medju prijateljima imate?
    Ne moraš mi persirati, forum je mejsto đe smo svi jednaki, samo eto dijelimo različita mišljenja pa se o tome po malo raspravlja.


    Vjeruj mi da ne znam što da odgovorim.


    Pitanje mi zvuči isto kao da me pitaš "koliko imaš visokih i niskih ljudi među prijateljima"

    Ne znam koliko odgovor može uticati na ono što mislim i što sam napisao.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DPS i njihova obličja
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 156
    Last Post: 24-01-14, 17:07
  2. Info microSD (Trans Flash), dje i poshto...
    By Ben Dover in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 17-07-12, 13:17
  3. Životinje i njihova prava
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 22-06-07, 16:37
  4. Nasha/njihova zemlja?
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 20
    Last Post: 05-02-07, 18:11
  5. monet - njihova mreža
    By maestro in forum Operatori
    Replies: 13
    Last Post: 16-08-06, 12:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •