Results 1 to 14 of 14

Thread: Dissenter platforma za komentare

  1. #1
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dissenter platforma za komentare

    Dissenter представља платформу која омогућава читаоцима да коментаришу било коју веб страницу, страницу која нема опцију коментарисања или која има, али брише/блокира све коментаре који јој не иду у прилог.

    Ево како то изгледа: https://dissenter.com/discussion/beg...-isceli-coveka

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Dissenter platforma za komentare

    Sad gledah komentar. Jel se zna da su ga iz SPC eliminisali i jel ima kakvih dokaza?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #3
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Sad gledah komentar. Jel se zna da su ga iz SPC eliminisali i jel ima kakvih dokaza?
    Одговор на ваше питање поставили смо у коментару линковане теме на dissenter-у.

    Како оцењујете сврсисходност dissenter платформе?

    Dissent - не слагати се (са нечијим мишљењем или ставом).

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post

    Како оцењујете сврсисходност dissenter платформе?

    Dissent - не слагати се (са нечијим мишљењем или ставом).
    Neslaganje? Sasvim je to prirodno. Pitanje zašto se javno ne slagati sa nečim? Šta to javno neslaganje donosi korisno? Osvješćivanje javnosti? Zaludan posao jer ne mogu ni sebe osvjestiti.

    to javno "neslaganje" me uvijek čini tužnim i nesrećnim jer "neslaganje" podrazumjeva i poređenje sa nečim što je van mene. Ovo opet podrazumjeva da se mjerim u odnosu na nešto. Mjerenje ovako nesavršenim čulima je po mom iskustvu izvor bijede. Zato nikad ne idem na pdf politika. Tamo ljudi vole da se "ne slažu" da mjere i da nameću mišljenje pa se onda ujedaju i tako to. Ne želim to sebi da radim.

    Inače redovno iznošenje tih javnih mišljenja i neslaganja smatram odrazom lične lijenosti i željom da se utiče javnim mišljenjem na ovog današnjeg pseudo čovjeka.

    Naravno ponekad kad smo revoltirani nečim svi to uradimo ali ovdje sam se više osvrnuo na frekvenciju javnog iznošenja tih neslaganja kao i na uticaj tog mišljenja na javnost.

    Nije mi jasno samo sta ce mi platforma disentment. Malo više diplomatije i manje ostrašćenosti u iznošenju neslaganja i nema potrebe za ovakvom platformom.
    Last edited by Caesar; 11-03-19 at 22:01.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #5
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Caesar
    Nije mi jasno samo sta ce mi platforma disentment. Malo više diplomatije i manje ostrašćenosti u iznošenju neslaganja i nema potrebe za ovakvom platformom.
    Суштина диссентер платформе је да се омогући размена мишљења о темама широког спектра, које су у одређеним земљама забрањене за коментарисање или су пак коментари који се модератору не свиђају, блокирани.

    То свакако не значи да можете писати свашта-нешто што нема везе са Истином, већ да не смеју постојати табу теме, и недодирљиве личности и организације.

    Свака особа/организација/држава својим поступцима утиче на животе других људи, и што је њена позиција моћи виша, већи је број људи на чије животе својим одлукама и поступцима утиче.

    Искуство нас учи да одлуке и поступци моћника уколико нису подвргуте критичком суду јавности, најчешће иду на штету народа.

    Диссентер платформа омогућава људима да изразе своје мишљење и став о некој за њих важној теми, и уколико досегну критичан број за тако нешто, својим ставом утичу на моћнике да њихове одлуке и поступци буду у складу са најбољим интересима појединца и народа у целини.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Одговор на ваше питање везано за Љубишу тиче се и нас, међутим нисмо успели да у потпуности одговоримо на њега, јер нам је већ два дана блокирано објављивање нових постова на dissenteru. Значи, идентично као и у случају "Вечерњих новости".

    Следеће смо хтели да кажемо:
    "Информације о томе добили смо спознајно, али су нам потврђене и каналисањем. Повод за каналисање били су здравствени проблеми који су се изненада појавили код нас и то непосредно након што нам је у двокреветној соби дошао нови цимер.

    До тада смо били сами, јер смо станодавцу били симпатични, па је нове станаре распоређивао у друге собе. Собе у кући на два спрата издаване су физичким радницима, те је он као "незапослени машински инжињер" одударао од профила станара.

    Но, како свакога сматрамо добрим док не докаже супротно, није нам био сумњив, све док се код нас нису појавили исти симптоми болести као и код Љубише. Храна и пиће које смо користили налазили су се у заједничкој кухињи и док смо били на послу или у граду, он им је имао приступа.

    Када су симптоми болести постали учестали, сугерисано нам је да што је могуће пре напустимо Србију...".

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Следеће смо хтели да кажемо:
    "Информације о томе добили смо спознајно, али су нам потврђене и каналисањем. Повод за каналисање били су здравствени проблеми који су се изненада појавили код нас и то непосредно након што нам је у двокреветној соби дошао нови цимер.

    До тада смо били сами, јер смо станодавцу били симпатични, па је нове станаре распоређивао у друге собе. Собе у кући на два спрата издаване су физичким радницима, те је он као "незапослени машински инжињер" одударао од профила станара.

    Но, како свакога сматрамо добрим док не докаже супротно, није нам био сумњив, све док се код нас нису појавили исти симптоми болести као и код Љубише. Храна и пиће које смо користили налазили су се у заједничкој кухињи и док смо били на послу или у граду, он им је имао приступа.

    Када су симптоми болести постали учестали, сугерисано нам је да што је могуће пре напустимо Србију...".
    Maslačak i ja sam spoznajno fokusiranjem iz centra svemira došao do spoznaje da niste trovani i da vas je zapravo sprega Putin-Jakuze pokušala da kompromituje. I mogao bi još ponešto napisati da negiram ono što si rekao.

    E sad kako neko treći koji čita ovo što ja i ti pišemo može da razluči ko je u pravu. I ja i ti iznosimo samo tvrdnje sa dokazima koji nisu ni očigledni niti provjerljivi. Nikako. Postoji razlika između tvrdnji i argumenata. E sad kad takve stvari stavljaš na net bez argumenata dešava se da presvijetli admini to shvate kao trolovanje ili zlu namjeru i obrišu ti postove. Bez dokaza tvrditi da je neko nekog ubio, pominjati srbijanski gestapo itd. Spoznaja , kanalisanje itd koliko god za tebe relevantni bili uvjeravam te da za ostatak populacije nisu. Te me stoga i čudi da ne izneseš nešto što ostatak populacije može shvatiti kao argument/dokaz. Ili misliš da smo svi upoznati sa procesom spoznaje i kanalisanja? Drugo, pravo da nešto kažeš ne implicira pravo da budeš ozbiljno shvaćen kako to mnogi podrazumjevaju da je. Ovo sve vezano za neslaganje.

    Treće, ako se ne bojiš smrti, a ne bi trebalo da se bojiš jer kod tebe nema "ja", čemu bježanje i zbjegavanje neizbježnog? Čemu žal i ogorčenost zbog Ljubiše pa da su ga i sto puta ubili kako kažeš. Sve je kako treba. Da nije i ne bi bilo tako zar ne?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Caesar
    E sad kako neko treći koji čita ovo što ja i ti pišemo može da razluči ko je u pravu. I ja i ti iznosimo samo tvrdnje sa dokazima koji nisu ni očigledni niti provjerljivi. Nikako. Postoji razlika između tvrdnji i argumenata...
    Drugo, pravo da nešto kažeš ne implicira pravo da budeš ozbiljno shvaćen kako to mnogi podrazumjevaju da je...
    У потпуности разумемо ваш став, јер докази које износимо нису проверљиве природе, проверљиве у смислу да су то физички докази које форензика и суд признају.

    Стога, коликогод да су за нас аутентични и Истинити, особама које нису упознате са ставовима моћника о духовности и развоју свести, као и са методологијом "рада" Гестапо служби, могу се учинити научно-фантастичним или злонамерно-лажним.

    Међутим, како не осећамо потребу да дотатно (читајте: присилно) утичемо на њихове закључке, остављамо свакоме да сам процени аутентичност изнетих информација, укључујући ту и админе.


    Treće, ako se ne bojiš smrti, a ne bi trebalo da se bojiš jer kod tebe nema "ja", čemu bježanje i zbjegavanje neizbježnog? Čemu žal i ogorčenost zbog Ljubiše pa da su ga i sto puta ubili kako kažeš...
    То сте добро приметили - након брисања Ега нестаје страх од смрти и сви "хронични" страхови, осим ситуационог страха, као емоционално-информационог аларма.

    Истовремено, код нас не постоји жеља за смрћу, јер би то било патолошко стање свести. Свака нормална особа жели да борави у средини која је позитивно-развојна, да испољи и подели са онима које то интересује своје таленте, знање и искуство, али не и да се годинама над њом иживљавају психопате и злочинци из Гестапо служби.

    То је разлог зашто смо тренутно у Црној Гори. Уколико се и овде према нама буде поступало на непријатељски начин, мораћемо да се вратимо у Србију или Војводину.

    Што се Љубише тиче, не осећамо жал у смислу емоционалног бола, већ истичемо сулудост и злонамерност особа које су починиле тај злочин.

    Љубиша је напустио физички план планете Земље - ви бисте рекли "преминуо је", али је он веома активан на енергетским плановима и све његове активности усмерене су ка добробити и напретку људске врсте. Баш смо се јуче чули са њим...


    Sve je kako treba. Da nije i ne bi bilo tako zar ne?
    Није тако, нико нема право да уништи некога или нешто, у чијем стварању и развоју није учествовао.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Dissenter platforma za komentare

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Caesar

    Није тако, нико нема право да уништи некога или нешто, у чијем стварању и развоју није учествовао.
    Pravo i uništavanje mi kolociraju jedino u unutrašnjem kontekstu. Termin „uništavati“ postoji samo ako dolazi od nas samih prema nekome ili nečemu. Uništavanje koje drugi sprovode su samo zapravo okolnosti života. Da li ćemo to prihvatiti ili boriti se protiv vetrenjaca na nama je. Uništavanje koje ti pominješ je nekad neophodno da bi kreacija nastupila. Kao dan i noć.

    I po meni ne radi se o pravu već o nečem drugom. Nama kao ljudima dat je najveći dar koji mi ne umijemo da cijenimo ali koji je ujedno najteži za nositi se sa njim. To je pravo izbora. Biram da uništim! Nema to veze sa pravom osim sa ovim svjetovnim. Svako od nas svojim izborima plete oko sebe omotač koji ne mogu rasplesti nikakvi oprosti grijehova. Jednom kad ga ispletemo gubimo sposobnost da biramo jer jer smo zapravo već izabrali i nema nazad. To je po meni najveće prokletstvo Dorijana Greja. Nemogućnost da bude dobar jer ne zna kako - više nema izbora. Dobrota neophodno zahtjeva razum i odredjenu neaktivnost, a za zlo dovoljan je intelekt ili/i nemar. Dobro i zlo koji dolaze od nas. Ostalo su okolnosti kako rekoh

    Kažeš nema/m prava? Naravno da imam, samo je pitanje izbora. Možeš da žališ za nečijim izborom ali ne i da kažeš nema prava (ovo “možeš” je bezlično). Naravno robija sleduje ako se dokaze krivica al to je periferna stvar u svemu ovome.
    Last edited by Caesar; 12-03-19 at 12:40.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #10
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Caesar
    ...Nama kao ljudima dat je najveći dar koji mi ne umijemo da cijenimo ali koji je ujedno najteži za nositi se sa njim. To je pravo izbora. Biram da uništim! Nema to veze sa pravom osim sa ovim svjetovnim. Svako od nas svojim izborima plete oko sebe omotač koji ne mogu rasplesti nikakvi oprosti grijehova. Jednom kad ga ispletemo gubimo sposobnost da biramo jer jer smo zapravo već izabrali i nema nazad. To je po meni najveće prokletstvo Dorijana Greja. Nemogućnost da bude dobar jer ne zna kako - više nema izbora. Dobrota neophodno zahtjeva razum i odredjenu neaktivnost, a za zlo dovoljan je intelekt ili/i nemar. Dobro i zlo koji dolaze od nas. Ostalo su okolnosti kako rekoh...
    Слободна Воља јесте наша најважнија карактеристика, јер без ње не бисмо осетили импулсе који воде развоју и напретку. Током тог пута злонамерне одлуке и дела, као и ненамерне грешке које чинимо, утичу на животе других људи на негативан и трагичан начин. Како бисмо схватили да је таква врста понашања погрешна брине се закон Карме и Дарме, чије дејство није казна, већ извратна спрега наших дела почињених током претходних живота.

    Ово је мање-више познато.

    Став који сте поменули - да када једном загазимо у зло нема нам више изласка, већ требамо наставити даље истим путем, иако је у неким круговима одомаћен, није у складу са природом и суштином Развојних Свести Душа, тј. нас.

    Када год осетимо потребу да се вратимо нашој истинској природи - Миру, Љубави, Доброти, Слободи..., можемо то учинити, јер тај избор зависи искључиво од наше Слободне Воље.

    Да би особа успела у томе, претходно у њој мора сазрети једна врста полусвесне спознаје да је то што чини другима, веома погрешно. Када успе у томе, тада започиње са постепеним развојем и напретком у препознавању и материјализацији своје духовне суштине, са чиме ће наставити и током наредних инкарнација.
    Last edited by MaslacakPG; 12-03-19 at 19:49.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Caesar
    Став који сте поменули - да када једном загазимо у зло нема нам више изласка, већ требамо наставити даље истим путем, иако је у неким круговима одомаћен, није у складу са природом и суштином Развојних Свести Душа, тј. нас.
    Nismo se razumjeli. Mozda sam se ja pogresno izrazio. Nisam rekao da treba da se i dalje ide tim putem vec da je nemoguce ici bilo kojim drugim putem osim tog. Naravno, ne bi mi bilo nista draze nego da nisam u pravu oko gore pomenutog izbora.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #12
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Током векова који су за нама, спонтано се формирао став да је свет џунгла препуна опасних животиња, у којој само најачи преживљавају и остављају потомство. Слаби су пак храна црвима.

    Да бисте преживели у таквој једној средини, не смете показати и испољити особине које вас чине рањивим и слабим: Љубав, Доброту, Искреност, Поштење, Добронамерност..., осим у уском кругу вама блиских особа.

    Сви остали искористиће те ваше слабе и рањиве тачке да вас елиминишу у борби за моћ или да вас повреде из забаве, као вид самоисцењења сопствених фрустрација и пораза.

    Зато већина људи прихвате моћ и зло као методе самоодбране и самоафирмације у таквом једном друштву. Љубав, Доброта, Искреност, Поштење, Добронамерност... забава су за децу, жене и губитнике који свет гледају кроз розе наочаре.

    Напустите ли стазу моћи и зла, постајете лак плен психопатама који вребају из скоро сваког жбуна поред кога прођете. Да бисте успели у томе, мора у вама да се јави јака спознаја да је живот који водите на такав начин - живот испуњен моћи и злом, дубоко погрешан.

    Ко успе да направи тај преокрет у свом животу, успео је да извуче обе ноге из живог песка, у коме се до тада батргао.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Sluzbeno sam tu, pa sam u stisku s vremenom ..... zato cu bittt kratak.
    Znaciii.... ako se covjek sticajem okolnosti nadje u prasadarnik zajedno sa svinjama koje se nalaze u svojem prirodnom okruzenju, ON mora da OPONASA jednu od najvecih svinja da bi opstao u takvom drustvu?!?!
    Zar ne bi bila logicna reakcija NEKOG NORMALNOG covjeka da se zabije u tamo neki cosak i bude sto sklupcaniji i neprimjetniji kako bi sacuvao svoje ljudsko dostojanstvo od svinjskoga smrada i gliba, i nadajuci se da ce neko kad-tad naici i pomoci mu da se izvuce iz toga prasadarnika?!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Wii platforma
    By nimfa in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-19, 13:11
  2. Čije komentare na forumu volite da čitate?
    By temp in forum Forumaški život
    Replies: 33
    Last Post: 22-01-14, 19:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •