Page 12 of 13 FirstFirst ... 28910111213 LastLast
Results 276 to 300 of 302

Thread: [BR] Gradnja vrtica

  1. #276
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Bar je urbanisticki odlican ali ga odredjeni ljudi iz odredjenih razloga unistavaju koliko mogu... U infrastrukturnom pogledu se malo sto napravilo zadnjih decenija a da je i priblizno dobro/korisno u odnosu na ono sto je uradjeno prethodno. Nego to je prica za neku drugu temu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #277
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Najodvratnija i najgluplja priča je da ga je Marković "zabio" ljudima iz protesta.
    Cak neki kazu matirao ih je jer je cilj bio da se prekinu protesti.

    A onda provlacenje priče kako su građani krivi jer sad neće biti vrtića.



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  3. #278
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bodysnatcher View Post
    Ali nisi uzeo momenat inata. Komplikacije razne neriješene imovinske stvari itd

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Kakav momenat inata? Kakve nerijesene imovinske stvari? Kakve komplikacije? O cemu ti?

    Kakvih je komplikacija i nerijesenih imovinskih stvari je bilo za onu ljepotu od parcela pored sportskog gdje je i bio predvidjen vrtic nekim od starijh DUP-ova a prodat' ispod svake cijene Vujacicu za gradnju 'Soho City'-ja?

    Kakvih je komplikacija i nerijesenih imovinskih stvari je bilo za sve ostale zgrade podignute u Baru u poslednjih par godina? Ukljucujuci onu koja se sad gradi blizu same Opstine?

    Evo sad cujemo da je Opstina Bar i ustupila parcelu kako bi se gradila zgrada za penzionere. Ako bude kao do sad, i to ce bit' samo paravan za malverzacije i nikakve veze sa penzionerima.

    https://www.cdm.me/ekonomija/u-baru-...za-penzionere/


    Nije toliki problem da se ustupi parcela izgleda... Ali samo kad iza toga stoje koverte i licni interes.

    Ovo ne pricam napamet. Nisam jedini koji zna kako su se dobijali stanovi u ovakvim zgradama.. navodno za profesore, penzionere itd. Kako u Baru tako i u ostatku CG. Da ne pisem sad detalje, nadam se da ce se sve javno otkrit' relativno brzo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #279
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,659
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Ako "nece" Bar, hoce Budva... :
    Marković: Gradite vrtić u Budvi
    https://vijesti.me/vijesti/drustvo/m...-vrtic-u-budvi
    Last edited by zeks; 20-02-19 at 18:11.
    Always,forever and beyond ...

  5. #280
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    Ako "nece" Bar, hoce Budva... :
    Marković: Gradite vrtić u Budvi
    https://vijesti.me/vijesti/drustvo/m...-vrtic-u-budvi
    Da, vidio sam...

    Ne bih da budem neko ko stalno fura teorije zavjere ali sam ubijedjen da je to saopstenje iz Budve napisano i prije nego je Duskovo objavljeno. Nije iskljuceno i da mu je on isti javio i rekao da pripremi tako nesto... Onda se preusmjere sredstva na Budvu a Bar ostane bez vrtica (makar duze vrijeme) i za to se okrive tamo neki "protestanti" (izgleda vecina portala ne zna ni ko su protestanti a ko domenstranti) a ne nesposobna opstina, ministarstva i sama vlada.
    Last edited by Fidel Castro; 20-02-19 at 19:00.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,691
    Thanks Thanks Given 
    466
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    318 Posts

    Default

    Jako je namazano saopstenje.
    Kao da se baca nekima rukavica u lice,a bogami izmedju nekih i spica.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #282
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Reka bi coek da oce da grade vrtic u ameriku, a ne u svoj grad. Sad izigravaju neko ludilo govoreci da dok se naredna lokacija nadje proci ce duze vrijeme. Pa ako je lokalna i drzavna administracija toliko nesposobna da ne mogu za nekoliko mjeseci da izaberu novu lokaciju i pocnu gradnju, neka sjasu i nadju ljude koji ce znati kako se radi.

    Reka bi coek da projektuju grad za pola miliona ljudi, a ne yebeni vrtic. Pakleno ispiranje mozgova.

  8. #283
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,780
    Thanks Thanks Given 
    2,207
    Thanks Thanks Received 
    3,385
    Thanked in
    1,495 Posts

    Default

    Kakvo diplomatsko kaznjavanje naroda.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #284
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Najviše posran je ispao Dukica Raičević.
    Inati se s narodom dva mjeseca, mudrovao, izigravao silu i onda ga čoek iz njegove strane PLJAAAS, sjedi 1.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  10. #285
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bodysnatcher View Post
    Ali nisi uzeo momenat inata. Komplikacije razne neriješene imovinske stvari itd

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Ti nisi uzeo momenat izbora, koji su za godinu i po. A inat naroda smo vidjeli, išćerao je narod inat, može opet. :mrgreen:

  11. #286
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Tako se zaletio za onu objavu vezanu za to kako službenici tuže državu, pa je poslije prepravljao ... I za medicinski fakultet je bilo nešto.

    Ništa mu nije trebalo da priča kako i koliko će trebati za sljedeći vrtić, samo da kaže da ovoga vrtića neće biti. Što sada kao ispada narod nenormalan, jer neće vrtić u dvorištu gimnazije. Nije narod avetan toliko da povjeruje u to.

    Ne valja taj revanšizam.

    Loše svakako,a mogao je dobiti samo pozitivne poene pogotovo poslije otvaranja 1600 u Kolašinu, ovako... hm... marketinški glupo. Mora to bolje.
    Last edited by the_lady_marianna; 20-02-19 at 23:32.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  12. #287
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Očigledno da Dule jaše na talasu političkog trenutka. Samo bi mu bolje bilo ako već oće da se prikaže kao mudri spasonoša da je šmekerski kako on zna saopštio građanima direkt u kameru to što je imao, nego onako rezervisano i ukrućeno iščitavanje sastavljenog saopštenja.

  13. #288
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    268 Posts

    Default

    Protestanti u Baru su usli u istoriju, vecina ljudi nije svjesna da ce se za 100 godina i vise neko sjecati ovoga i ostati zapisano, kad ovi obecani novi cempresi budu starosti kao ovi sad posjeceni. Ostace zapisano i pricace se i tad.
    Ova pobjeda treba da bude motiv i inspiracija ljudima u svim drugim gradovima koji se unistavaju ili su vec skoro potpuno unisteni katastrofalnim planiranjem, urbanizmom, betoniranjem. Tu ustvari nema nikakvog planiranja to je cista anarhija i kriminal. Ovo je pobjeda neke emancipovanije CG koja do juce nije postojala.

    1.Mislim da treba odma posaditi nove cemprese i napravit neke nove sadrzaje na tom prostoru kako bi mjesto zivjelo i bilo stalno mjesto aktivnosti i okupljanja mladih, organizovati predavanja o ekologiji i slicno. Ja nisam iz BR ali vjerujem kad predsjednik opstine Raicevic kaze da se taj prostor nije koristio za Bog zna sta. Sad treba u inat i u duhu pobjede napravit neki amfitetar i slicno kao sto sam napisao, da to bude i u buducnosti mjesto duha pobjede ekologije i zelenila nad betonom. Postavit tablu u dvoristu "Gradjani Bara su se od tog i tog datuma protestujuci izborili za drvo umjesto betona...." ili tako nesto slicno...Da se pamti..

    2.Takodje organizatori protesta treba da nastave sa okupljanjima i aktivnostima u nalazenju i predlaganju novih lokacija za vrtic. Jer je Premijer na kulturno-bezobrazan nacin rekao "E sad ga necete gledat vrtica nikad vise. Djecu ce vam cuvat babe i komsinice. Necete dobit vrtic pa da vas izadje 5 miliona".
    Ocu da kazem da treba nastavit proteste - za vrtic! Na drugoj lokaciji. Jer u ogromnoj vecini slucajeva kad je covjek protiv nekog rjesenja, osim toga sto je protiv treba da ponudi i rjesenja, ne samo da bude protiv. Ja nisam iz BR, medjutim iz medija nisam cuo protestante da predlazu druge lokacije.

    Ove dvije tacke bi trebale biti neko drugo poluvrijeme cijele price po meni.

  14. #289
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Ocu da kazem da treba nastavit proteste - za vrtic! Na drugoj lokaciji.
    Ne, prvo treba tražiti odgovornost onih koji su krišom sproveli javnu raspravu, odobrili urbanistički plan, posjekli čemprese i naredili bahato postupanje policije. A nakon toga i novu lokaciju za vrtić.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #290
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ne, prvo treba tražiti odgovornost onih koji su krišom sproveli javnu raspravu, odobrili urbanistički plan, posjekli čemprese i naredili bahato postupanje policije. A nakon toga i novu lokaciju za vrtić.
    Obratno.

    Trazenje odgovornosti i istjerivanje pravde u Crnoj Gori je jako tezak, slozen i spor proces... AKO uopste urodi plodom.

    Obnova parka i trazenje te izgradnja novog vrtica na pogodnijoj lokaciji je prioritet.

    I prethodno je prakticno zavrsen slucaj oko policije gdje se vise nego jasno vidi i cuje da su prekoracili svoja ovlascenja pa je "Savjet za građansku kontrolu rada policije" vec utvrdilo da nije bilo nikakvog prekoracenja i da je sve regularno, uprkos cinjenici da je bilo psovanja, pljuvanja, nasilnickog cupanja i udaranja kao i gubitak trudnoce, da se ne izrazim gore. U takvoj drzavi trenutno zivimo i takve su nam institucije trenutno.

    Svakako ce se uciniti sve sto se bude moglo oko utvrdjivanja odgovornosti za sve pocinjeno ali kada bi se pravda istjerala do kraja samo oko ovog slucaja, Spuz bi mali bio za sve umijesane.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #291
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Raičević za CdM: Pokrenuću proceduru za određivanje lokacije za novi vrtić
    https://www.cdm.me/drustvo/raicevic-...za-novi-vrtic/

    Poštujem odluku Vlade koju je ove sedmice saopštio premijer Marković. Vlada Crne Gore je bila i jedina nadležna da donese odluku o raskidu ugovora za izgradnju vrtića u Baru, budući da je investitor projekta bilo Ministarstvo prosvjete, a da je sama Vlada obezbijedila kreditna sredstva od Banke za razvoj Savjeta Evrope još 2013. godine za realizaciju šireg projekta izgradnje vrtića, ne samo u Baru, već 12 vrtića širom Crne Gore. Ovaj projekat bio je od izuzetnog značaja za Bar. Vrtićem u najkraćem roku zadovoljili potrebe najmanje 410 porodica Bara, jer bi 370-oro djece imalo mjesto za boravak, uz najmanje 40 novih radnih mjesta. Planom je takođe bilo predviđeno 9,5m2 zelenih površina po djetetu, i 1530 novih sadnica. Podsjetiću samo da su za ovaj objekat bila obezbijeđena sredstva u iznosu od 2,5 miliona eura.
    Opština Bar je sprovela sve aktivnosti iz svoje nadležnosti i sve odluke donijela u skladu sa Zakonom – od prostorno planskih dokumenata, preko održanih javnih rasprava o samoj lokaciji, gdje nije zabilježeno nijedno protivljenje građana. U posljednjoj fazi smo reagovali i na inicijativu građana i razmatrali je na sjednici lokalnog parlamenta, što je bio vanstatutarni, ali domaćinski gest, kako bi uvažili stav potpisnika i da bi dodatno analizirali nastalu situaciju. Time je Opština u vezi ovog projekta uradila sve što je bilo u njenoj nadležnosti, i više od toga.
    Vlada je svojom odlukom uvažila nezadovoljstvo dijela građana, prekinula izgradnju vrtića, i sada se ideja o izgradnji novog vrtića vraća na sam početak. Opština Bar će u svom kapacitetu dati apsolutni prioritet pokretanju svih procedura koje će za rezultat imati novi projekat vrtića.
    Kao predsjednik Opštine, u okviru nadležnosti koje imam, pokrenuću proceduru za određivanje lokacije za novi vrtić u narednim danima.
    Novi projekat za izgradnju vrtića ne znači određivanje nove lokacije prstom i postavljanje objekta koji je bio planiran na drugu parcelu. Takođe ni korišćenje sredstava koja je Banka za razvoj Savjeta Evrope opredijelila za raniji projekat u ranije planiranim rokovima izgradnje i finansiranja.
    Novi projekat zahtijeva pokretanje procedure od samog početka. Dakle, neophodna je izmjena planske dokumentacije, revizija, rješavanje imovinsko-pravnih odnosa, raspisivanje konkursa za idejno rješenje novog objekta vrtića, tenderska procedura za izbor novog izvođača, sklapanje finansijske konstrukcije, i druge odluke koje čine redovnu proceduru. U najoptimističnijem scenariju, kada bismo računali da sve procedure budu ispunjene u osnovnom roku, da se na svaki poziv u svakoj fazi pripreme projekta prijave adekvatni učesnici, da ne postoje pritužbe, žalbe, dopune dokumentacija i slično, novi vrtić ne bi mogao biti u funkciji prije školske 2021/2022. godine. Ipak, moramo biti svjesni da procedure mogu da traju, i podsjećam da smo na ovom projektu radili još od 2009. godine, dakle čitavu deceniju.
    In vino veritas

  17. #292
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    1,595
    Thanks Thanks Received 
    1,703
    Thanked in
    1,021 Posts

    Default

    Juce sam bio na protestu setnju,da jednostavno da se pridruzim akciji trazenje nove lokacije za vrtic. I naravno,ni pola naroda nije bilo,kao ranije ,dobili smo ceprese,vrtic nam nije potreban cuo sam od par ljudi,koji su ranije isli na proteste a juce nisu. I rece mi jedna koleginica,koja je od prvog dana tu,da ne vjeruje da ce biti sledece nedelje protesta. A ne bi me zacudilo da ne nastave.....

  18. #293
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Juce sam bio na protestu setnju,da jednostavno da se pridruzim akciji trazenje nove lokacije za vrtic. I naravno,ni pola naroda nije bilo,kao ranije ,dobili smo ceprese,vrtic nam nije potreban cuo sam od par ljudi,koji su ranije isli na proteste a juce nisu. I rece mi jedna koleginica,koja je od prvog dana tu,da ne vjeruje da ce biti sledece nedelje protesta. A ne bi me zacudilo da ne nastave.....
    Bilo je znatno manje ljudi i vrlo je vjerovatno da neki smatraju ovo 'zavrsenom pricom'.

    Mejdutim, svi iz GI i oni koji su uz nju od prvog dana su bili na protestu i juce a intezivno se radi na pronalazenju adekvatne parcele za novi vrtic i daljim pritiscima da se to ne odugovlaci bez potrebe. Za sada se ide u pravom smjeru, reklo bi se, jer nadlezni su jasno rekli da su vec zapoceli trazenje adekvatne parcele a sam premijer je rekao da novac nije problem.

    "Dobili smo cemprese, vrtic nam nije potreban" moze da bude izjava samo nekog ko je tu bio a pojma nije imao ni za sta se borimo ni sto su nam ciljevi. Na takve ne gubim(o) vrijeme. Nit' smo dobili cemprese a vrtic je itekako potreban. Ali na prikladnoj lokaciji iz milion razloga koji su vec pomenuti i na ovoj temi i u svakom saopstenju GI kao i tokom svakog protesta. Ako si bio juce siguran sam da si vise puta cuo jasno sta su ciljevi. A i glavni moto jucerasnjeg protesta je bio "I vrtic i cempresi" tako da bilo koji pokusaj daljeg spin-a nema nikakvih dodirnih tacaka sa zdravim razumom.

    Da je srece, sad bi nas podrzalo jos vise ljudi jer nam je sada cilj isti - novi vrtic na prikladnoj lokaciji. To je i rekao jedan od govornika ispred opstine...

    "Svi smo culi govor naseg premijera koji su mnogi protumacili kao revansizam gradjanskom buntu I stvaranje novih podjela medju Baranima: na one koji su bili za vrtic I na one koji su bili za cemprese. Ja na to gledam drugacije I upravo zato mi je posebno zadovoljstvo sto govorim ove rijeci upravo ispred zgrade opstine. Ne, ovo nece stvoriti podjelu medju Baranima, ovo ce nas sve ujediniti. I mi koji smo protestovali, I Vi koji ste bili za gradnju vrtica, svi sada imamo isti cilj: pronaci novu lokaciju za vrtic I boriti se da se sredstva namijenjena Baru ne preusmjere na neku drugu opstinu. Gradjanska inicijativa, uprkos tretmanu koji smo dozivjeli od nadleznih institucija I opstinskih funkcionera (a taj tretman im Bar sigurno nece zaboraviti), im se stavlja na raspolaganje da zajedno radimo na rjesavanju problema. Izadjite iz svojih dnevnopolitickih oklopa I shvatite da smo svi mi ovdje okupljeni samo zato sto zelimo ono sto je najbolje za nas grad, ne interesuju ove ljude vase fotelje I funkcije, sve sto je potrebno da ih zadrzite jeste da pocnete da radite svoj posao I da radite u interesu gradjana a ne investitora. Svim prisutnim gradjanima se jos jednom zahvaljujem na nestvarnim mjesecima zajednicke borbe I nadam se da cemo istrajati I u narednim mjesecima dok se ne ostvare nasi preostali zahtjevi."

    Sto se tice samog protesta iduce nedelje, jos se nije odlucilo. Sada na 'scenu' stupaju ljudi od struke kojih u GI ima dovoljno. Kako za pronalazenje nove lokacije tako i za uredjenje unistenog parka.


    I par clanaka od juce...

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ece-revoluciju

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...aciju-za-vrtic

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...la-kao-tebe-ja
    Last edited by Fidel Castro; 25-02-19 at 10:55.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #294
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Eto, umjesto što je Lakoviću prodata nekadašnja Rumijatrans mogli su odvojiti parče i napraviti tamo vrtić. Mjesto je top, uslova ima... Ali ko da razmišlja unaprijed.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 25-02-19 at 13:13.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #295
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,344
    Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    1,465
    Thanked in
    592 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Eto, umjesto što je Lakoviću prodata nekadašnja Rumijatrans mogli su odvojiti parče i napraviti tamo vrtić. Mjesto je top, uslova ima... Ali ko da razmišlja unaprijed.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Pa to je tacno da mi zivimo u sredjenoj drzavi, ali posto je takva kakva je, jedan trzni centar ce donijeti mnogo vise para nego 10 vrtica, tako razmisljaju ovi sto nas vode u ambis i sto pune svoje dzepove...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  21. #296
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Odlično mjesto za vrtić je bila lokacija đe je sad katolička crkva tj. parcela koju je koliko sam upoznat (a možda griješim) opština poklonila crkvi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #297
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Sad je irelevantno koje bi parcele bile dobre da se na vrijeme o tome razmisljalo... Crkve i sl. se sigurno nece rusiti da bi se vrtic izgradio, Bar ima vise nego dovoljno slobodnih parcela.

    To sto je vecina vec uzeta od strane 'privrednika' a mnoge druge obecane jeste problem ali i pored njih ima dovoljno mjesta i trenutno se razmatraju opcije. Kako sama Opstina Bar tako i strucni kadar iz GI i jos nekih grupacija koje se time konkretno i bave.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #298
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Nazdravlje Vam nova lokacija.
    Pečete li prase?

  24. #299
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Nova lokacija je predlozena, ne i izabrana.

    Obije strane (predstavnici GI i predstavnici opstine) sa strucnim kadrom ce obici lokaciju i odluciti koliko je pogodna.

    Prase zadrzi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #300
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Za one koji prate...

    Prije neki dan je pocelo ciscenje dvorista sto ujedno predstavlja i prvu fazu oko rekonstrukcije istog...



    Parcijalno je uklonjena i ograda a do druge faze ce se cekati na konkurs na kojem ce najbolje rjesenje biti usvojeno i primjenjeno.

    GI je dala dvije opcije (A i B) koje se mogu vidjeti na ovom snimku:



    Opstina je dala neku svoju viziju koja je blago receno katastrofalna gdje je glavni element padajuci ruzmarin...

    Prva faza bi trebala uskoro da bude zavrsena a druga faza zavisi od samog konkursa, nase birokratije i volje institucija...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 12 of 13 FirstFirst ... 28910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Peticija za izgradnju i/ili dogradnju vrtica
    By Tynna in forum Roditeljski kutak
    Replies: 34
    Last Post: 27-10-23, 18:46
  2. Gradnja bazena
    By kimmi in forum Centralni
    Replies: 137
    Last Post: 19-09-22, 12:48
  3. Prebukiranost vrtica i skola
    By Kliker17 in forum Društvena hronika
    Replies: 8
    Last Post: 12-06-15, 15:42
  4. Gradnja KuĆe
    By MaJka2U in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 03-04-12, 12:19
  5. Gradnja
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 257
    Last Post: 18-08-07, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •