Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 302

Thread: [BR] Gradnja vrtica

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Lightbulb [BR] Gradnja vrtica

    Znam da je zapusteni dio foruma ali eto da ga osjvezim sa aktuelnom temom...

    Kako gledate na gradnju vrtica na lokaciji izmedju gimnazije Niko Rolovic i osnovne skole Blazo Jokov Orlandic?

    Odluka je donesena prije skoro deceniju ali se sad 'na brzinu' krenulo u 'radove' koji podrazumjevaju unistavanje brojnih stabala koja tu stoje cijeli jedan vijek.

    Da ne pominjem kolaps koji i sada nastaje zbog jedne ulice kojom se ide i do osnovne i do srednje skole gdje bi vrtic napravio totalnu pometnju i nemoguc saboracaj i guzve.

    Po mom skromnom misljenju konkretna lokacija je mogla da padne na pamet samo maloumnoj grupi ljudi a oni koji su mogli da izvuku korist iz svega toga su to podrzali bez upotrebe sivih celija.

    Grupa mladih prikuplja potpise vec par dana i u ovom trenutku ih je skupljeno blizu 3,000.

    Prekljuce su radnici dosli sa mehanizacijom i planirali da pocnu sa sjecom vec u subotu kako bi se izbjegla reakcija gradjana.

    http://www.vijesti.me/vijesti/barani...kaciju-1008990

    Juce su radnici bili spremni sa mehanizacijom da pocnu sa sjecom jednog dijela stabala. Nakon dobijene naredbe upalili su testere ali su Barani uletjeli na gradilista i stali u zastitu pri cemu su radnici obustavili svoje planove i pokupili se sa lokacije.

    http://www.vijesti.me/vijesti/barani...stabla-1009042

    Danas je bilo mirno iako je ponovo bilo okupljanja u svrhu prikupljanja dodatnih potpisa a sjutra bi trebalo da se potpisi predaju opstini i zahtjeva revizija suludnog plana i otvaranje javne rasprave.

    Pored svega ovoga, arhitektura samog vrtica je katastrofalna a svi athitekti koji su direktno ili direktno ucestvovali u projektovanju su odbili da ista govore na temu.

    Nastavice se...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    svaka čast ovim ljudima.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Samo, meni generalno kod nas smeta zakasnjela reakcija/pamet... Pa dje su bili do sada... Samo da nam ne uskrate sredstva namijenjena za izgradnju...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #4
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,344
    Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    1,465
    Thanked in
    592 Posts

    Default

    Nisam ucio u nijednoj od tih skola tu, ali samo lijepe stvari me sjecaju na taj parkic i bas ne bih volio da se tu bilo sta sagradi, nego da ostane tako kako je.
    Da su kojim slucajem kakav parking htjeli da naprave rekao bih, ok, ideja je na mjestu, jer su tu 3 skole, centar grada, uska ulica prema bulevaru, uska ulica prema domu zdravlja valjalo bi imat parking da se ne ostavljaju auta po trotoaru i ispred skole gdje se od ulice sa 2 trake pravi ulica sa jednom jer svi parkiraju uzduz gimnazije, ali da se pored 3 skole, napravi jos i najveci vrtic u CG, ta ideja je donesena od strane vjerovatno nekog maloumnika koji ce da uzme velike pare, neka neko proba da prodje tu radnim danima od 12 do 14h, a tek kad pada kisa ili su jake zime, od roditelja koji dolaze po djecu se ne moze ni biciklom proci, jos da se sagradi vrtic, mislim da bi pojedini morali ostavljat auto na parking iza opstine ne bi li dosli po skolarce da ih "pokupe".
    Cuh od nekoga da nam se divni gradonacelnik nije ni pojavio, cini mi se da je ok tip, ali da ga pritisikaju sa svih strana i da nece dugo izdrzat na poziciji, ali nije uredu da ne dodje sa gradjanima (ako je ovo istina).
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  5. #5
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    221
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Samo, meni generalno kod nas smeta zakasnjela reakcija/pamet... Pa dje su bili do sada... Samo da nam ne uskrate sredstva namijenjena za izgradnju...
    Plan da se izgradi vrtic postoji godinama, s tim sto je vecina mislila da ce se graditi na livadi blize BJO skoli (sto opet nije bas prihvatljivo). Nikome ni na kraj pameti nije bilo da bi mogli unistiti drvece i prostor kod srednjih skola. Bukvalno je preko noci ogradjeno dvoriste i postavljen je kamen temeljac pa samim tim nije se moglo reagovati ranije.

    Potpisao sam peticiju, podrzavam gradnju vrtica ali naravno nikako u ovom dijelu grada.
    I can't explain and I won't even try

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Kako to zakasnjela reakcija kad su na vrat na nos iskopali rupu i krenuli sa sjecom znajuci da ce se neko pobunit unistavanju stabala?
    Ne brini se Ben nece vam uskratit finansiranje, nisu ga ni uvrstili u raspored dok se nisu dogovorili koliko ce zagrebat.

    Gradonacelnik nam je previše sitan(ne bitan) i od starta je partiski tu da zavrsi par stvari koje ovi iskusniji nebi potpisali, na žalost.

    Licno, lijepe uspomene vezem za krugove i boriće, danas sam vidio i neke skolske slike iz tih dana... Sjetio se i nekih divnih (sada) žena i majki a tada djecijih, naivnih, druženja i osmjeha... Bih ih pozdravio ovom prilikom, da se muževi ne ljute!🤩

    Poslato s Jadrana

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    svaka čast ovim ljudima.
    Eto se i ja cudim da se neka grupa skupila za pozitivnu stvar... Kad bi ovako bilo za mnoge druge probleme mozda bi i bilo neke sanse za nas...

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Samo, meni generalno kod nas smeta zakasnjela reakcija/pamet... Pa dje su bili do sada... Samo da nam ne uskrate sredstva namijenjena za izgradnju...
    Ko gdje je bio do sad? Gradjani? Projekat je usvojen odavno ali se o njemu nije pricalo, niko nije to pominjao niti je iko od gradjana znao. Sad su u par dana ogradili sve, doveli mehanizaciju i tek sad postavili onu tablu vezanu za sam projekat. Tako da je sve to drzano prakticno daleko od ociju javnosti sve dok se nije rijesilo za zapocinjanjem samih radova i unistavanjem svega toga. Nije to jedini slucaj ali da ne idem dalje od ovoga...

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Nisam ucio u nijednoj od tih skola tu, ali samo lijepe stvari me sjecaju na taj parkic i bas ne bih volio da se tu bilo sta sagradi, nego da ostane tako kako je.
    Da su kojim slucajem kakav parking htjeli da naprave rekao bih, ok, ideja je na mjestu, jer su tu 3 skole, centar grada, uska ulica prema bulevaru, uska ulica prema domu zdravlja valjalo bi imat parking da se ne ostavljaju auta po trotoaru i ispred skole gdje se od ulice sa 2 trake pravi ulica sa jednom jer svi parkiraju uzduz gimnazije, ali da se pored 3 skole, napravi jos i najveci vrtic u CG, ta ideja je donesena od strane vjerovatno nekog maloumnika koji ce da uzme velike pare, neka neko proba da prodje tu radnim danima od 12 do 14h, a tek kad pada kisa ili su jake zime, od roditelja koji dolaze po djecu se ne moze ni biciklom proci, jos da se sagradi vrtic, mislim da bi pojedini morali ostavljat auto na parking iza opstine ne bi li dosli po skolarce da ih "pokupe".
    Cuh od nekoga da nam se divni gradonacelnik nije ni pojavio, cini mi se da je ok tip, ali da ga pritisikaju sa svih strana i da nece dugo izdrzat na poziciji, ali nije uredu da ne dodje sa gradjanima (ako je ovo istina).
    Nije se gradonacelnik pojavio niti iko od nadleznih. Tu su skoro dosli da postave kamen temeljac u tisini i uz jednu siku za medije i posli kao sto su i dosli. Tek tada je javnost uopste saznala za ovo i od tada krece akcija koja je vrlo brzo reagovala i ucinila sto je u njihovim rukama.

    Interesantno je kako su i tokom jucerasnjeg dana radnicima (koji nisu ni za sta krivi i imaju taj posao za neku crkavicu od plate) davane informacije da pocnu sa sjecom a taj neko je toliko jadan da nije mogao ni da se pojavi niti rijec da kaze ni gradjanima ni medijima. Ne bih da ulazim u to ko je ali vrlo jadno i pateticno.

    Novac od EU je dat' za gradnju vrtica i neka se izgradi na jednoj od mnogo dostupnih parcela, ako sve one vec unaprijed nisu obecane razno-raznim "investitorima". Mjesta ima dovoljno a konkretno ovo je najgore koje su mogli da izaberu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Ja procitah linkovane vijesti i na jednom od linkova upravo jedan od onih koji protestuju kometarise sam da se trebalo ranije reagovati...
    Bez prijedloga/saglasnosti opstine ta se lokacije nije mogla ni odabrati...
    Svakako ne poznajem mikro uslove ali ovdje je ocito doslo do zakasnjele reakcije - ne mislim na reakciju na pocetak radova nego na odredjivanje lokacije... Iskreno se nadam da ce se naci rjesenje koje odgovara svima...
    Evo i ova vijest od prije par dana, cisto radi izvora finansiranja (da ne ulazim u detalje ali ako dodje do znacajnih probijanja rokova, prilicno lako ce ovo pasti na teret nacionalnog budzeta) nije nam niko nista dao nego je kreditna podrska koja u ovom slucaju ima za cilj da podigne obuhvat djece predakolskog uzrasta... http://www.mps.gov.me/vijesti/192617...150-djece.html
    Valjda je gradonacelnik bio...
    Last edited by Ben Dover; 21-10-18 at 23:44.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ja procitah linkovane vijesti i na jednom od linkova upravo jedan od onih koji protestuju kometarise sam da se trebalo ranije reagovati...
    Bez prijedloga/saglasnosti opstine ta se lokacije nije mogla ni odabrati...
    Svakako ne poznajem mikro uslove ali ovdje je ocito doslo do zakasnjele reakcije - ne mislim na reakciju na pocetak radova nego na odredjivanje lokacije... Iskreno se nadam da ce se naci rjesenje koje odgovara svima...
    Evo i ova vijest od prije par dana, cisto radi izvora finansiranja (da ne ulazim u detalje ali ako dodje do znacajnih probijanja rokova, prilicno lako ce ovo pasti na teret navionalbog budzeta) nije nam niko nista dao nego je kreditna podrska koja u ovom slucaju ima za cilj da podigne obuhvat djece predakolskog uzrasta... http://www.mps.gov.me/vijesti/192617...150-djece.html
    Valjda je gradonacelnik bio...
    Mozda je trebalo ranije da se reaguje od strane opstine, ministarstva i sl. ali upravo oni su ovo i podrzali/odobrili tako da je besmisleno pricati o tome.

    Ova vijest je od prije 6 dana, tj. 2 dana prije nego sto je pocela reakcija gradjana. A nije iskljuceno da je odredjena grupa pocela i prije sa planiranjem, sakupljanjem informacija, dokumentacije i sl. U pitanju su vrlo mladi ljudi koji nemaju iskustva sa ovim stvarima. Samo dobru volju i kohonese mnogo vece od vecine ovdje.

    Da se sve odradilo kako treba, unaprijed bi se odredila mnogo bolja lokacija i svi bi bili zaodovljni. Ovako podmuklo izvodjenje radova, naredjivanje radnicima "sa daljine", cekanje da se narod razidje kako bi se pocelo sa sjecom i sl. podsjeca na neki vrlo los i jeftin film koji se samo kod nas moze vidjeti.

    Gdje je gradonacelnik? Neko iz njegovog kabineta? Ministar(stvo) koje je dalo odobrenje za sve ovo? Valjda je normalno da se neko pojavi, objasni neke stvari i ponudi neko rjsenje i kompromis.

    Mnogi su tu vec napravili racunicu pa je sad "kasno" da se sta mijenja. Nije kasno. A rok se probija zbog njih jer su se jos prije par dana mogli pojaviti ali nisu.

    Vidjecemo sta ce sutra biti...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Opstina i ministarstvo ocito smatraju da je lokacija u redu ali vjeruj mi da nijesu to mogli odluciti preko noci, posebno ne ministarstvo i posebno ne u ovako kompleksnom set-up-u... E sad, ako se svo to vrijeme, uspjesno prikrivala lokacija, ondaaa...
    Ne bih da budem pogresno shvacen, prije svega kao roditelj kome je jedno zavrsilo sa vrticem, jedno ide, a jedno ce tek - volio bih da se iznadje rjesenje prihvatljivo svima...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Opstina i ministarstvo ocito smatraju da je lokacija u redu ali vjeruj mi da nijesu to mogli odluciti preko noci, posebno ne ministarstvo i posebno ne u ovako kompleksnom set-up-u... E sad, ako se svo to vrijeme, uspjesno prikrivala lokacija, ondaaa...
    Ne bih da budem pogresno shvacen, prije svega kao roditelj kome je jedno zavrsilo sa vrticem, jedno ide, a jedno ce tek - volio bih da se iznadje rjesenje prihvatljivo svima...
    Ja ne mogu da pricam u ime ostalih a posto sam dosao prije nepunih 20 dana, nisam kompetentan da pricam o tome kad se saznalo i kad je moglo da se sazna.

    Sto se mene konkretno tice, saznao sam nakon dolaska ministra i ostale svate da postave temelj i kada se dan kasnije sve to ogradilo i spremilo da se zapocnu radovi.

    Prethodno tu nije bilo ni table o samom projektu niti ista to bi ukazalo da ce tu da se zapocne sa ikakvim radovima. A po razgovoru sa mnogima, i ostali su se nasli u istom cudu.

    Svi zelimo vrtic bilo da je iz licnog interesa ili ne. Samo odabrana lokacija (a iskreno i sama arhitektonska realizacija) je katastrofalna i razuman covjek to ne moze prihvatit'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Meni je savršeno glupo da u današnje vrijeme posječeš 50 stabala starih više od 50.godina da to betoniraš za bilo kakvu namjenu.
    Baru treba novi vrtić, ali ne vrtić po svaku cijenu.


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    1,595
    Thanks Thanks Received 
    1,703
    Thanked in
    1,021 Posts

    Default

    Meni je drago da je grupa mladih ljudi,krenula da kaze svoje misljenje u vezi ovog mjesta za gradnju vrtica. I trebaju da se bore,svakako,al svi znamo da ce to trajati par dana jos i gradnja ce nastaviti sigurnom,milom ili silom kao i sve sto kod nas. Imali su mnogo drugih mjesta,lokacija da bi postavili taj vrtic,al oni su izabrali strogi centar u kojem ce se ako ne napravie jednomsmjerna ulica(kao kod os jug),bice kolaps svaki put kada bude kisa,a i bez kise.
    Jedino mi sto mi licno smeta,djeca pominju te krugove,nisam tu ucio,niti sam vezan za njih,al svaki put kada sam prosao tuda bilo je otpada i svaki put vidim po jednog vrijednog komunalca da cisti posle ti istih srednjskolaca,koji su za sobom ostavili sve da bi neko drugi cistio. Ako ostave te krugove,neke razmisle koliko su bas vezani za iste.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Meni je savršeno glupo da u današnje vrijeme posječeš 50 stabala starih više od 50.godina da to betoniraš za bilo kakvu namjenu.
    Baru treba novi vrtić, ali ne vrtić po svaku cijenu.


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    80-ak stabala starih 70+ godina. Nisam buo tu kad su se sadila da potvrdim tacnu starost, toga se vjerovatno samo najstariji sjecaju.

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Meni je drago da je grupa mladih ljudi,krenula da kaze svoje misljenje u vezi ovog mjesta za gradnju vrtica. I trebaju da se bore,svakako,al svi znamo da ce to trajati par dana jos i gradnja ce nastaviti sigurnom,milom ili silom kao i sve sto kod nas. Imali su mnogo drugih mjesta,lokacija da bi postavili taj vrtic,al oni su izabrali strogi centar u kojem ce se ako ne napravie jednomsmjerna ulica(kao kod os jug),bice kolaps svaki put kada bude kisa,a i bez kise.
    Jedino mi sto mi licno smeta,djeca pominju te krugove,nisam tu ucio,niti sam vezan za njih,al svaki put kada sam prosao tuda bilo je otpada i svaki put vidim po jednog vrijednog komunalca da cisti posle ti istih srednjskolaca,koji su za sobom ostavili sve da bi neko drugi cistio. Ako ostave te krugove,neke razmisle koliko su bas vezani za iste.
    Evo vidjecemo do kad ce trajat'. Tu smo, u grupama, prakticno non-stop tako da je organizacija jako dobra, za divno cudo. Ne kazem ja da grupa gradjana (ma koliko velika bila) protiv tajkuna i policije ali ce uciniti sve sto moze. Sigurno se nece ici logikom "svakako ce se izgraditi vrtic tu, nema potrebe da se borimo". Takvim motom smo i izgubili sve sto smo izgubili zadnjih par decenija.

    Sto se krugova tice... namjerno su zapostavljeni. Smece i nekultura su problem svuda kod nas tako da krugovi nisu nikakav izuzetak. Treba samo malo paznje tome da se prida, da se to pravilno osvjetli, postavi mozda neka mala fontana itd. Nisu potrebna velika sredstva, samo volja koje nije bilo iz opstine, komunalnog itd.

    Danas su inace predati potpisi, ceka se odgovor nadleznih. U medjuvremenu, na lokaciji se nastavlja dezuranje.


    http://www.vijesti.me/vijesti/bar-gr...icima-1009277?


    P.S. Sto se arhitekture tice... kao sto rekoh - ocajno rjesenje.

    Last edited by Fidel Castro; 22-10-18 at 11:51.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #15
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Zna se fino(među baranima) dje je trebao da se gradi taj vrtic, ali nakon sto su te lokacije "ustupljenje" tajkunima za stambeno-poslovne onda se plan uglavio među drveće. Interesantno je kako radi selektivno pamćenje, a i naknadna pamet.

    Buntovnicima svaka čast!
    Napokon da se probudi svijest kod omladine i prevaziđu " strahovi"!


    Poslato s Jadrana

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Ovaj vrtić u Baru izgleda a kao vojno policijska kasarna....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ovaj vrtić u Baru izgleda a kao vojno policijska kasarna....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Planirani dizajn kao i sve vezano za njega je horor.

    Citajuci mnostvo clanaka, jos nisam naisao na ime arhitekte koji se sigurno ponosi ovim podvigom od "modernog vrtica".

    Ja bi poslije ovoga batalio rabotu, pokrsio se usima i preselio na Madagaskar.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Sada kada gledam video...
    Unutraje turska kasaba, a spolja prednji dio kao meksički kartel...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Svaka cast Baranima!!! Organizovali su na civilizovan nacin gradjanski protest i dali primjer svim ostalim gradovima u CG, u kojima je neplanska urbanizacija vec odavno uzela maha, kako se brani i bori za svoj grad. Hiljadu puta bravo!!!!!!!!!!
    Jedina tuzna strana price su komentari koji se mogu procitati na portalima, u vidu kritika na ovaj protest - "gdje su bili do sada", "djeca nemaju gdje u vrtic da nam idu" i slicni neosnovani argumenti. Ma i da su osnovani, ne razumijem kako ljudi ne uvidjaju da je ovaj protest, koji se vec moze svrstati u uspjesne, probudio nadu da kod nas i dalje ima zdrave omladine koja razmislja svojom glavom i bori se za sopstvene ideale. Jos jednom, svaka cast!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    221
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    I can't explain and I won't even try

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Znaci 12. novembra ce se pricati o tome...

    http://www.vijesti.me/vijesti/protes...so-bar-1009489

    Svakako da opstina ima dovoljno dobrih parcela za vrtic ali je isto tako opste poznato kome se i kako ostavljaju najbolje parcele u gradu... Vec je svima poznata njihova prica i karta na koju ce da igraju "Ako ga sad tu ne izgradimo necemo nikad" kako bi uticali na odbornike i ostale da ipak podrze ovaj KANCER od gradnje na ovoj ocajnoj lokaciji... Nadam se da ce neko ipak imat' nekih sivih celija da kaze nesto pametno. U protivnom ce se slicne scene gledat' i nakon njihove odluke... Vjerujem da je svima jasno da brinu samo o svom procentu koji im je obecan (ili vec dat) za gradnju i od toga im je tesko odustat' i dalje odlagat' njihove planove...

    Kao sto rekoh.. prije svega mi ne moze nikako bit' jasno ko je mogao da uopste projektuje ovao ruglo od gradjevine koju nazivaju vrticem i da to svi podrze. A onda i sama lokacija koja jednostavno normalnom ne moze past' na pamet pa sve i da ne znam kakve pare uzme. Ko zivi u Baru ili je prolazio kroz tu ulicu tokom skolskih casova zna koje su guzve i kolaps u saobracaju. I ovako je nepodnosljivo a vrtic tu bi napravio jos veci pakao. Jedna ulica duz koje se parkiraju auta sa obije strane te jedva moze proc' auto medju njih a saobracaj je u oba smjera..

    Kad treba da se gradi vrtic onda se ceka deceniju da se to usvoji, izabere se najgori arhitekta u drzavi i sve to na najgoroj lokaciji. A kad su u pitanju stambeno-poslovne zgrade to se podijeli za par dana i radovi odma pocinju...
    Last edited by Fidel Castro; 26-10-18 at 13:49.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Ovih dana je bila hajka od strane placenih i kontrolisanih medija pa su se oglasili i iz organizacije gradjanske inicijative...

    http://barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=13030&fbclid
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sjutra je koliko vidim odlucivanje...
    Prognoze??

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Upravo je zavrseno jos jedno okupljanje na krugovima, poslednje pred sjednicu koja ce se odrzat' sutra.

    Sta reci, gradnja vrtica na tom mjestu je besmislena iz milion razloga, predugo bi pisao o njima a koga zanima lako se moze naci sve na FB grupi... https://www.facebook.com/groups/560944297651309/

    Sto se tice prognoze, slicno kao i politicke prognoze. Zdrav razum kaze da to ne moze da prodje nikako a na kraju ipak bude.

    Mladi Raicevic je ukratko rekao da ce se demokratski odluciti, glasovima vecine... sa cim se, se po meni, bukvalno slaze da je ovo promaseni projekat ali da su oni najjaci i da ce graditi i raditi sto im je volja.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Planirani dizajn kao i sve vezano za njega je horor.

    Citajuci mnostvo clanaka, jos nisam naisao na ime arhitekte koji se sigurno ponosi ovim podvigom od "modernog vrtica".

    Ja bi poslije ovoga batalio rabotu, pokrsio se usima i preselio na Madagaskar.

    1) Na arhitektonskom fakultetu sa ovim radom ne bi mogao da dobije preko šestice.
    Ovakve stvari rade studenti kada gledaju da ispune osnovne uslove projekta i otaljaju posao.

    Povrh toga, tu su kriminalni detalji poput ovih lukova, kojima je pokušano da se da neki karakter objektu, da ne bio samo obična baračina.
    Rezultat toga je da imamo baraku koja vuče na neku medresu ili neke prateće prostore džamije.

    Ukratko, sami projekat je užasan, bez obzira đe će da mu bude lokacija.
    Ko želi da vidi kako bi vrtić trebao da izgleda neka potraži nagrađene radove sa konkursa za vrtić u Bloku 5.

    Što povlači dalje pitanje - Zašto za ovaj objekat nije bilo konkursa, i kojim se "kanalima" došlo do ovog rješenja?

    2) Sve i da je objekat dobar, njegovo trpanje u dvorište postojećih škola je neracionalno, jer će postojeća gimnazija, osnovna škola te sami vrtić imati dvorišta veličine znatno ispod propisanih standarda.
    Last edited by ASC; 11-11-18 at 16:28.

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Peticija za izgradnju i/ili dogradnju vrtica
    By Tynna in forum Roditeljski kutak
    Replies: 34
    Last Post: 27-10-23, 18:46
  2. Gradnja bazena
    By kimmi in forum Centralni
    Replies: 137
    Last Post: 19-09-22, 12:48
  3. Prebukiranost vrtica i skola
    By Kliker17 in forum Društvena hronika
    Replies: 8
    Last Post: 12-06-15, 15:42
  4. Gradnja KuĆe
    By MaJka2U in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 03-04-12, 12:19
  5. Gradnja
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 257
    Last Post: 18-08-07, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •