Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 302

Thread: [BR] Gradnja vrtica

  1. #26
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    To je bila "pocetna" ideja.

    Kada su uvidjeli da je problematicno onda su ukapirali (jer mozga nemaju) da je problem samo u drvecu pa su plan malo doradili...

    http://www.vijesti.me/vijesti/predst...u-baru-1011853

    Sta reci? Koju posluku porati? Ja goru prezentaciju za projekte ove velicine nisam gledao. Opet kao da je animaciju radio neki skolarac koji je odgledao par klipova na YouTube-u. Ocaj zivi.

    Inace gospodja Mijović se vec prosula vise puta uhvacena u lazima samo takvim i najmanje sto bi mogla da uradi je da da ostavku. Ali ona gura glupu pricu uprkos svemu.



    Licemjer prve klase. Doduse kao i ostali koji guraju ovaj besmisleni projekat na pogresnom mjestu.

    A sad kad se uvidjelo da je sve ovo ocajno odradjeno, igra se na kartu "demokratije" i "vecine u skupstini/opstini Bar za glavnim adutom "hitnost", tj. da je vrtic hitno potreban ma kakav bio i ma kakve posledice bile i za djecu i za saobracaj i za sve ostalo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Vidio sam "dorađeni" projekat.

    Čovjek je odvojio sat vremena, otišao u Lumion, selektovao "nature" i nakitio okolinu vrtića zelenilom.
    Usput je stavio ogradu sa vertikalnim šipkama na terase umjesto prvobitne varijante sa horizontalnim jer je opeglan da to nije po propisima zbog rizika da se djeca penju preko nje.
    I sad je sve super.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Da, sad je sve idealno. Khm.

    Kad vec pominjes ogradu, samo bi se osvrnuo na samu sliku koju promovisu...



    Ne mogu da pojmim da nekome moze da padne na pamet da se ovoliko prostora ostavlja na balkonima za djecu uzrasta od 6 mjeseci do 6 godina, sa sve siljcima..

    Mislim o samom projektu bi mogao nasiroko da pisem kao i ovoj prezentaciji koja je u najmanju ruka sramota i za toga sto je radio i za ministarstvo koji se njime dici.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Ne treba previše sitničariti sa ovim 3D prezentacijama budući da one više služe za neku opštu sliku i uvijek dođe do izmjena i prepravki do konačnog izvođenja.
    (osim kada se pojavljuju baš banalne greške kao što je bila ograda sa horizontalnim šipkama, tu treba reagovati)

    Glede toga razmaka 100% to nije tako isplanirano, nego je tip u programu mašio za 10cm u podešavanju visine pozicije ograde, i to mu je tako ostalo, a da nije primijetio.
    To je vjerovatno trebalo da izgleda kao ova ograda na međupodestu stepeništa.
    Ali svakako još jedan dokaz u prilog tome da se ovaj projekat fušeriše i sklepava na brzinu.
    Last edited by ASC; 11-11-18 at 20:48.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Sjutra je nastavak vijecanja, je li bjese?
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #31
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Sjutra je nastavak vijecanja, je li bjese?
    Jeste, s' obzirom da je ukazano na mnoge neregularnosti oko samog projekta pa cak i nezakonitost prema vise tacaka, odlozilo se glasanje za cetvrtak kako bi se sve to provjerilo. E sad oce li gledat' da te nedostatke na papiru izglancaju ili ih bilo uvo za to nego ce se samo vrsit' pritisak na odbornike da se izglasa ta gradnja i da se proglasi 'demokratskom odlukom' to cemo vidjet'.

    Kad slusam ove mlade nade DPS-a medju kojima ima i dosta ljudi sa kojima sam provodio dane prije xx godina, tacno mi se utrobice prevrnu i ako ovo citaju sad neka im je lijep san...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #32
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Dps-a ili prije Sd-a Fidele?
    Tuga.

    Poslato s Jadrana

  8. #33
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    I jednih i drugih, pisem uopsteno.. ne nuzno konkretno za ovaj slucaj.

    A kad pominjes SD onda znamo o kome pricamo, da ga ne pominjemo javno, lijepe snove mu zelim i da pronadje obraz u dubokoj starosti...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #34
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Mislio sam da misliš na ovog eksponiranog mladjanog SDovca, vidim da vrišti nešto - odra grlo, a sjecam se koliko je patika odrao igrajući kockica i fudbala onuda. Tužno kako u nekima nikad ne proradi siva masa ili bar emocija.

    Poslato s Jadrana

  10. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa vise mi je 'dustva' poslo u mlade DPS-a pa zato njih pomenuh.. Bilo je na sjednici i njih iako nisu imali pravo govora, srecom po mene i moj zeludac.

    A znam ja na koga si mislio i manje-vise ko je kako dosao dokle je dosao. Iako to ne smatram nikakvim uspjehom...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #36
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    E jadno ti je "društvo", taman ka' i moje.

    OT
    Mangulica(Cakani) me pozitivno iznenadio ako su stvarno odlučili onako kako priča, jer znamo da su samo sateliti vladajuće.


    Poslato s Jadrana

  12. #37
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Vidjecemo sad prava lica na glasanju. Koliko znam, trebala bi da budu javna. Ime, prezime i glas za ili protiv (valjda je i 'uzdrzan' opcija).

    U 11 je sjednica. Na krugovima se slusa uzivo prenos.

    Ja cu ga pratiti na netu. Iako ima dosta stranica, 'stream' je bio mrtav na vecini prosli put i nadjoh ga jedino ovdje: http://www.omiljeniradio.com/index.p...vo-online.html
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #38
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Glasanje za koji minut...
    Najvrevotnije se traži nova lokacija.

  14. #39
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Svi iz DPS-a uzdržani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Svi iz Cakanove stranke ZA
    Svi iz SDP ZA

    ZA 14, protiv 7, 13 uzdržano
    Last edited by Stewie; 15-11-18 at 13:20.

  15. #40
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    34 prisutna odbornika

    za predlog Građanske inicijative:

    Za 14

    Protiv 7

    Uzdržan 13

    Građanska inicijativa nije dobila potrebnu većinu

  16. #41
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Simpatično mi je da je neko mislio da će bit drugačije. Aktivizam se ne sprovodi pentranjem po drveću i (samo)promocijom joge oko čempresa, nego glasanjem. Glasaj brale pa određuj sudbinu, i spavaj mirno a ne posle da stražariš do jutra oko čempresa, smiješno. Btw niko se ne pobuni kad je Soho City (između ostalih, nisu oni jedini) posjekao drveće da gradi svoje zgrade, al eto, ovi čepresi su narodu neki pain in the ass.

  17. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Porukica dragim DPS mladim nadama i starijoj gardi...



    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Simpatično mi je da je neko mislio da će bit drugačije. Aktivizam se ne sprovodi pentranjem po drveću i (samo)promocijom joge oko čempresa, nego glasanjem. Glasaj brale pa određuj sudbinu, i spavaj mirno a ne posle da stražariš do jutra oko čempresa, smiješno. Btw niko se ne pobuni kad je Soho City (između ostalih, nisu oni jedini) posjekao drveće da gradi svoje zgrade, al eto, ovi čepresi su narodu neki pain in the ass.
    O cemu ti? Zna se ko moze da glasa i kako se glasa.. Pocevsi od najbanalnijih zakona do bilo kakvih izbora...

    Smeta sve to... Smeta sve sto se i pokidalo i izgradilo na neprikladnim lokacijama... Smeta i ona zgrada zavoda koja trune na najboljoj lokaciji grada.. Smeta i sto je SOHO dobio toliko parcela i unistio sve sa sobom... Smeta i sto ce da krenu sa istrazivanjem ugljovodonika i nagrde more i sve sto ide uz to.. Smeta milion stvari samo u Baru a da ne pominjem sto se dalje radi i sa gradnjom i sa eksploatacijom kako prirode tako i ljudi... Ali se ne moze stic' na sve strane nikako... Od skoro su agresivno udarili na sve pa se malo sto moze postic'. A ja cu podrzat' svaku akciju koja ima smisla a necu kukat' "dje ste bili do sad", "sto se sad bunite a ovo prije vam nije smetalo". Tako ogranicena razmisljanja su mi bijedna u najmanju ruku i ne obazirem se previse na njih...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #43
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    O cemu ti? Zna se ko moze da glasa i kako se glasa.. Pocevsi od najbanalnijih zakona do bilo kakvih izbora...

    Smeta sve to... Smeta sve sto se i pokidalo i izgradilo na neprikladnim lokacijama... Smeta i ona zgrada zavoda koja trune na najboljoj lokaciji grada.. Smeta i sto je SOHO dobio toliko parcela i unistio sve sa sobom... Smeta i sto ce da krenu sa istrazivanjem ugljovodonika i nagrde more i sve sto ide uz to.. Smeta milion stvari samo u Baru a da ne pominjem sto se dalje radi i sa gradnjom i sa eksploatacijom kako prirode tako i ljudi... Ali se ne moze stic' na sve strane nikako... Od skoro su agresivno udarili na sve pa se malo sto moze postic'. A ja cu podrzat' svaku akciju koja ima smisla a necu kukat' "dje ste bili do sad", "sto se sad bunite a ovo prije vam nije smetalo". Tako ogranicena razmisljanja su mi bijedna u najmanju ruku i ne obazirem se previse na njih...
    Da smeta za Soho i ostale, ne viđeh taj narod da se pobunio... Možda je to bio tihi protest u sebi, jel te? Nego, da se ne palamudi, nego kad budu izbori, pametno glasati, pa da ne bude iznenađenja. A meni je jako milo sve što ova vlast uradi na žulj naroda, jer - svaki narod zaslužuje svoju vlast, on ga je izglasao.

    A to što tebi smeta, ne znači da smeta većini naroda. Smeta malom procentu naroda koji se pobunio. Bar ipak ima 44000 stanovnika, a manje od 4000 je potpisalo peticiju. Treba to odlučnije, ili se ne važi. Btw, kad su bile javne rasprave o lokaciji vrtića, niko živi se nije pojavio da reaguje na vrijeme. Toliko to naš narod zanima. Uvijek je tako, samo kad bude gotovo, onda se osvijeste.

    Mislim da je poenta i za vrtić, i za eksploataciju, i za bukvalno svaku stavku u ovom gradu i inače društvu - kakav narod, takva vlast i odluke.

  19. #44
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Da smeta za Soho i ostale, ne viđeh taj narod da se pobunio... Možda je to bio tihi protest u sebi, jel te? Nego, da se ne palamudi, nego kad budu izbori, pametno glasati, pa da ne bude iznenađenja. A meni je jako milo sve što ova vlast uradi na žulj naroda, jer - svaki narod zaslužuje svoju vlast, on ga je izglasao.

    A to što tebi smeta, ne znači da smeta većini naroda. Smeta malom procentu naroda koji se pobunio. Bar ipak ima 44000 stanovnika, a manje od 4000 je potpisalo peticiju. Treba to odlučnije, ili se ne važi. Btw, kad su bile javne rasprave o lokaciji vrtića, niko živi se nije pojavio da reaguje na vrijeme. Toliko to naš narod zanima. Uvijek je tako, samo kad bude gotovo, onda se osvijeste.

    Mislim da je poenta i za vrtić, i za eksploataciju, i za bukvalno svaku stavku u ovom gradu i inače društvu - kakav narod, takva vlast i odluke.
    Bitno je da tebi nista ne smeta i da si ti zadovoljan sa svim sto se radi ili ne radi u Baru...

    Ne bih dalje licno nastavio, nema potrebe... pricamo o gradnji vrtica a ne sto meni smeta ili tebi ne smeta.

    U svakom slucaju pominjanje javne rasprave je u najmanju ruku cinicno. Gdje se oglasavaju javne rasprave? Niko ne zna za njih dok se ne dese... Svaki naslov je bio "Tajna javna rasprava". I za vrtic i konkretno za ovo istrazivanje. Kad je postavljeno pitanje gdje se nalazila informacija rekli su da je bilo u nekom cosku zabacene strane jedne dnevne novine. Jel' to nacin da se informisu gradjani koji bi prisustvovali javnoj raspravi? Nemoj da se sprdamo s' glavama.

    Kakav narod - takva i vlast je vise za neku drugu temu pa tu ne bi mnogo duzio... Mozda bolje i ne zasluzujemo ali se nikad necu stopit' sa pogresnim sistemom i devastacijom svega, od prirode do ljudi.

    Najlakse je sjedit' skrstenih ruku i palamudit' kako nema dovoljno odlucnosti... Glasat' za sistem koji razara svaku poru drustva i rec' da taj jedan glas ne znaci nista... Licemjerstvo je postalo drugo lice vecine a sa vecinom smo dobili to sto smo dobili i rade nam o glavi kako nam rade...

    Da se vratim na temu... ovo glasanje je u 'pauzi' od par dana vec dogovoreno i znalo se sto ce i kako bit', nema tu nista cudno. Mogao je DPS i 'protiv' da glasa, isto bi bilo... Ovako misle da su sacuvali nesto obraza iako se bojim da to nije slucaj.

    Vidjecemo sta ce dalje biti.. nije ovo kraj.


    http://www.vijesti.me/vijesti/potpis...lasove-1012667
    Last edited by Fidel Castro; 15-11-18 at 20:59.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Trebate vidjeti imate li pravo na se žalite na ovu odluku.
    Postojo valjda veća instanca od lokalnog parlamenta.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #46
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,344
    Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    1,465
    Thanked in
    592 Posts

    Default

    Pasase cempresi ka i sve u ovoj usraanoj drzavi
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  22. #47
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Kordon bezglavih policajaca sa 5-6 kombija... Isti oni koji su tu skolu na intervenciju tate zavrsili...

    Reset pls.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #48
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,344
    Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    1,465
    Thanked in
    592 Posts

    Default



    Neka ga i odje, pa da nas sjutra bude jos vise.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #49
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pogledajte ovog lika i recite da nije slina ... pravi pekinezer...

    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=wTHSoDN8fxs

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Peticija za izgradnju i/ili dogradnju vrtica
    By Tynna in forum Roditeljski kutak
    Replies: 34
    Last Post: 27-10-23, 18:46
  2. Gradnja bazena
    By kimmi in forum Centralni
    Replies: 137
    Last Post: 19-09-22, 12:48
  3. Prebukiranost vrtica i skola
    By Kliker17 in forum Društvena hronika
    Replies: 8
    Last Post: 12-06-15, 15:42
  4. Gradnja KuĆe
    By MaJka2U in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 03-04-12, 12:19
  5. Gradnja
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 257
    Last Post: 18-08-07, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •