Results 1 to 10 of 10

Thread: Rampa na Bioče...?

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default Rampa na Bioče...?

    Vracem se danas iz metropole turizma...
    Ulazimo u Pg, vidim stvorio se cep, ajde reko da krenem okolo kroz Donju Goricu, ljepse je za voznju...
    Ii, dok sam vozio pored popularnog Judidzija, osjetio sam neki neprijatan miris... nesto kao balege...
    Nema sanse, rekoh, cus balege i krave pored hrama kulture i obrazovanja, ali ipak zatvorismo prozore...
    Prodjoh jedno po kilometra, otvorismo prozore, malo, malo, kad eto ga opet taj neprijatni miris...
    Balege...
    A u piicku materinu, ja dadoh gas, utekosmo od toga smrada, ipak je to periferija grada, mozda je to normalno...
    Poslije minut, eto nas u centar Donje Gorice, kad opet bazd... ali ovoga puta smo bili sigurni da su u pitanju balege, jer smo vidjeli rogata stvorenja...
    Malo, malo, kad opet stale i balege...
    Auuuu sto je ovo, jeeben ti... na svega par kilometara od Siti kvarta i Delta sitija...

    I onda smo poveli filozofsku raspravu:
    - ko je veci seljak, seljacina,(ili ko je urbaniji, ako ljepse zvuci) -
    staropodgoricanin iz donje gorice ili onaj sjevernjak iz centra berana...
    Znaci, onaj iz Berana, ipak zivi u centar, zgrade, trotoari, grafiti- ranebe konza i tako to...
    U donju goricu nema trotoara...
    A opet, sa druge strane, mugose ipak zive na par km od siti kvarta... ili 5,6 km od centra... opice kolima do grada, sredjeni, nasminkani, popiju kaficu, prosetaju, ipak imaju sto vidjet...
    Ali, kad se vrate doma, opet im bazde balege kroz prozor...
    A onome iz berana ne, bar ne pod prozor... jos Berane, tamo su sve srbi, to je kao Beograd u malom...

    Ako znaaam, to je kao ono, sto je starije, kokoska ili jaje...
    Na kraju je Maša rekla da je seljak stanje duha, tako nesto, ne mogu da ponovim kako se tacno izrazila, nijesam zapamtio, nesto u tom smislu, samo ljepse... ona je ipak zavrsila psihologiju u niksic...
    Tada smo stigli u siti kvart

    Bez zaebancije, ako tako bazdi stoka u donju goricu, nista nije bolje na zlaticu, tolose i ostala prigradska naselja... a tu zivi pola podgorice, tj staropodgoricana...
    Mozda se stvarno ogrijesiste o te sjevernjake, kad kazete rampa na bioce, ili beranselo za siti kvart, koji je stvarno ok mjesto za zivot...
    Bas ne znam, evo dvije ure o tome razmisljam
    Last edited by karamazov; 14-10-18 at 19:44.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Kuca na prodaju, Veternik, Veternicka rampa
    By benson in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 05-06-18, 13:34
  2. Rampa rampica...
    By Mirage in forum Primorski
    Replies: 20
    Last Post: 13-02-07, 22:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •