Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Savjet

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic - Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Savjet

    E ovako... posjedujem HP Pavilion t770.no

    Pentium4 560 (P) HT 3.6 GHz:
    800 MHz Front side bus
    Socket LGA775
    Chipset
    Intel 915P
    Motherboard
    Manufacturer: Asus
    Motherboard Name: PTGD1-LA
    HP motherboard name: Puffer-UL8E
    Memory Installed 1 GB (2 x 512)
    Speed supported PC3200 MB/sec
    Type 184 pin, DDR SDRAM
    DIMM slots- Four
    Open DIMM slots -Two
    Hard drive
    160 GB SATA 7200
    DVD/RW
    16x DVD(+/-)R/RW DL drive
    DVD-ROM drive 16x
    Wireless
    Wireless LAN 802.11 b/g
    Video graphics
    ATI Radeon X600 pro
    256MB DDR memory
    PCI-E (Express) interface
    I/O Ports: DVI, VGA, S-Video
    Television
    TV tuner card with FM tuner
    Sound/audio
    SoundBlaster Audigy 2 Platinum ZS soundcard
    Dolby 5.1
    Network (LAN)
    Integrated 10/100 Base-T networking interface
    Power Supply
    AC input voltage (47-63Hz):
    100-127V/8A
    200-240V/4A
    DC output wattage: 300 Watts
    Memory card reader
    USB interface
    Supports the following cards:
    Compact Flash I
    Compact Flash II
    SmartMedia
    Memory Stick
    Memory Stick Pro
    MultiMediaCard
    Secure Digital (SD)
    Micro Drive
    XD Picture Card (xD = extreme digital)
    External I/O ports
    I/O ports on the front panel
    Port type
    9-in-1 (4 slot) + 1 USB One
    IEEE 1394 One
    USB (2.0) Two
    Audio Three
    S-Video in One
    Composite video in One

    Planiram da uzimam Intel Core 2 Duo,pa me interesuje koliko mogu prodat gore
    navedenu konfiguraciju.Naravno sachekao bih malo,jer je u planu izlazak Intel Core 2 quadro,pa chekam pad cijena ili da uzmem taj quadro,ako budem pri money-u.
    Komp je koriscen tacno godinu dana.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako sam dobro ukapirao-to je bez monitora?
    zavisi i koji je to dvdRW,tv tuner....

    sto se cekanja tice-sto vise cekas-to cijena vise pada (posebno ako cekas core2 quad (jer ce tada tek da pane cijena ovom tvom) koji ne vjerujem da ce tako skoro-pa jos nisu ni duo omasovili, a i imaju veliki broj pentium D procesora na lageru)

    sada mozda oko 300-350 era (ipak je neisplativo mijenjati procesor i slicno), ali vec do nove moze da pane znatno
    ....

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bar
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva procjena. Ljudi kupuju budalastine za 500-600 evra. Cuvaj ti to. Dobar je to procesor. Ploca je tako-tako, ali je to sve skockao HP, a ne neki dzulovi po Crnoj Gori. U zavisnosti za sto ti treba racunar, ali ta konfigurcija moze da gura danima bez prestanka. Pa 300 evra je mobilni telefon, a ne HP racunar.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic - Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijenicu ga 350 eura kad budem zreo za dijagnozu.
    Znam mu ja cijenu,otprilike,ali ne bih da oderem nekog,a ni neko mene.Uglavnom,trazio sam tudju procjenu da bih mu odredio
    razumnu cijenu.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ta konfiguracija je boli glava, jos brand name pc.... sto ga prije prodas bolje za tvoj novcanik mada ja ne vidm zasto bi mijenjao ovakvu masinu?

  6. #6
    Fuk@rA Guest

    Default LoL

    Kralju ti si lud ako ovo prodas za male pare ako ga ne mozes prodat za dobre pare ni nemoj prodavat.....

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ni ja ne kapiram zasto....onda ce morati prodavati komp svakih 3 mjeseca da bi kupio nesto novo....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @dejobar:
    ja ne znam sto je tu toliko ekstra (osim sto je brand-ako to ikome u CG znaci sto). to sto je HP uopste ne znaci previse. a sto se "sklepanja" tice-pa ko poznaje komponente, moze i sam da "sklepa" i bolju konfiguraciju nego bilo koji brand.

    procesor je veoma star (5xx, a sad je i 9xx zastareo i dosta jeftin-no se jedino kod nas toliko cijene 5xx procesori), dvd rezac ne znam koji je, bez monitora, napajanje (s obzirom da je u pitanju HP, a na osnovu nekog iskustva) se vjerovatno ne moze zamijeniti "klasicnim"....

    @LIFESTYLE: ti si sam pitao koliko vrijedi. ti bi vjerovatno da prodas taj racunar i kupis novi core2 bez ikakve doplate, ali to tesko da moze.

    je ti ne preporucujem da ga prodajes, jer ako stojis iza tvoje tvrdnje, ili ces ti biti zdrav za dijagnozu (zbog male cijene i tvog posta), ili kupac (zbog prevelike cijene)

    no ne vidim razlog za takve reakcije-ti si sam pitao za cijenu. vidi koliko ti je dobro, pa daj neku cijenu-mozda ga neko i kupi, a ne pitas za cijenu, pa kad ti se odgovori-nisam lud da ga dajem toliko,...
    ....

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic - Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da cu da doplatim i naravno da nije 350 eura njegova cijena...Kad bi josh neko reko 350 eura,ajde,zamislio bih se,ali odje niko ne zna o cemu ti prichash.
    Last edited by LIFESTYLE; 08-10-06 at 21:37.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    db jel se ti druze salis kada kazes da ne vidis nista extra u ovoj konfiguraciji?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto je to ekstra?
    cipset prastar, procesor takodje. ima citac kartica koji i nije skup (10-15 era novi 15 in 1), jedino sto ga izdvaja je sto je brand racunar (sto sa sobom vjerovatno donosi i nesto kvalitetnije kuciste i napajanje), ali ne znam sto jos.

    bez monitora,...
    Last edited by db; 08-10-06 at 22:06.
    ....

  12. #12
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bar
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam ja kakav je to procesor. Odlican je i veoma stabilan. Ta ploca sasvim dobro funkcionise i ne vidim razlog mijenjanja. Napajanje je veoma dobro i proizvodi ga firma Bestec za HP Pavilion racunare. Kuciste je veoma dobro i daleko je ispred ovih budalastina sto prodaju okolo. Ja ne kazem da je to Termaltake ili Cooler Master, ali je zaista dobro. I sve je to skockano extra. Znaci funkcionise besprekorno. E sad... Core2Duo je extra, a i ploca treba nova. Mozda i kuciste i naravno jace napajanje.
    A to je vec ekskluziva.
    Neznam.
    Ja ga ne bih dao za te pare ni lud, pa makar ga i poklonio nekome.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    jedino sto ga izdvaja je sto je brand racunar (sto sa sobom vjerovatno donosi i nesto kvalitetnije kuciste i napajanje)
    svi brand racunari imaju uzasno losa kucista i napajanja jer tu oni pare sacuvaju.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    svi brand racunari imaju uzasno losa kucista i napajanja jer tu oni pare sacuvaju.
    ne znam kakav je kvalitet kucista za konkretno ovaj hp pavilion ali za model 2200 hp ti mogu reci da si bas u krivu

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    ne znam kakav je kvalitet kucista za konkretno ovaj hp pavilion ali za model 2200 hp ti mogu reci da si bas u krivu
    mozda jesu nesto u poredjenju sa losijim kucistima ali bilo koje kuciste od $50 ce biti bolje.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bar
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dejobar View Post
    Znam ja kakav je to procesor. Odlican je i veoma stabilan. Ta ploca sasvim dobro funkcionise i ne vidim razlog mijenjanja. Napajanje je veoma dobro i proizvodi ga firma Bestec za HP Pavilion racunare. Kuciste je veoma dobro i daleko je ispred ovih budalastina sto prodaju okolo. Ja ne kazem da je to Termaltake ili Cooler Master, ali je zaista dobro. I sve je to skockano extra. Znaci funkcionise besprekorno. E sad... Core2Duo je extra, a i ploca treba nova. Mozda i kuciste i naravno jace napajanje.
    A to je vec ekskluziva.
    Neznam.
    Ja ga ne bih dao za te pare ni lud, pa makar ga i poklonio nekome.
    koji procesor danas nije stabilan?
    stabilnost danas najvise zavisi od maticne ploce (ova jeste dosta dobra, ali ne i vrhunska (tu se stedi kad je brand racunar u pitanju), a cipset je dosta star-ona radi OK, ali koji procesor bi mogao da se stavi na nju, pa da radi bolje? nisam siguran bili mogao neki 8xx ili 9xx procesor), a ne od procesora. procesor je jednojezgraoni preshot tako da stvarno ne vidim zasto bi bio ekstra-on je davno prevazidjen.

    kuciste je ruzno i malo (mada je to subjektivno, ili nije kao ovo koje sam ja vidjeo), a napajanje-pitanje je da li bi mogao da ga zamijenis sa "standardnim" jer sam gledao par HP racunara kod kojih je ono drugacijeg oblika i sto je vaznije-raspored zica na prikljucku za maticnu je drugaciji !

    takodje to "skockano extra" i "funkcionise besprekorno" vazi za veoma velik broj konfiguracija koje se kupe.

    ovo je POLOVAN racunar, pa ne mozes da gledas po tome koliko ko placa za NOVI racunar.

    za cijenu-nisam primjetio da je zvucna audigy, i da ima TV karticu (ova specifikacija ja napisana bezveze-bez ikakvog odvajanja, na engleskom, pa se nisam snasao), pa je mozda 400 realno, ali preko tesko-posebno jer nema monitor.

    e sad ja ne vidim zasto bi ga prodavao, ali to je vec tvoja stvar.
    ....

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic - Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bih mogo da igram sve novo sto izadje i zato sto sam razmazheno derishte.

  19. #19
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bar
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Db.
    Shvatam ja sta ti hoces da kazes. Ja ti pricam iz iskustva, jer sam ja imao slicnu konfiguraciju, tj. HP Pavilion t735.it. Imao sam 512MB DDR400 Infineon memorije i Prescot 530 HT. Ploca ista; graficka Asus x300.
    Prvo sam dodao jos 3x512 memorije; zatim sam zamijenio graficku sa Ati x800xl; pa sam dodao skystar2; pa Saphire theatrix 55o, a napajanje je funkcionisalo sa svim tim odlicno i to skoro pola godine. Zatim sam zamijenio napajanje i stavio termaltake od 480w koji sam montirao bez problema na tu plocu i u to kuciste. E sada sam kupio i novo kuciste Cooler Master Ammo 533. Ploca i procesor su i dalje stari, i funkcionisu "za moje potrebe" perfektno.
    Mislim da je bolje, da ako vec misli da prodaje to, da se malo raspita po benchmark forumu i da pravi upgrade. Jer ovako.... neke stvari moze bolje prodati singl, nego sve u kompletu.
    A to da je chipset zastareo. Pa u neku ruku i jeste, ako gledas ovaj novi 965 ili malo stariji 975. Ono sto ne valja kod te ploce je sto ne podrzava ddr2 memorije, ali sa noviim updejtom biosa podrzava dual core procesore. Za core2duo ce trebati nova ploca.
    Mislim da se slazamo oko nekih stvari (jer to su cinjenice koje si ti iznio), ali je to stvarno grehota dati za te pare.
    Last edited by dejobar; 10-10-06 at 00:37.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa problem je u tome sto je INTEL nakon izbacivanja core2 duo procesora znatno skresao cijene dvojezgraonim procesorima (prije svega 9xx seriji), a nisam siguran da li ploca moze da primi 8xx i 9xx procesore jer se INTEL malo "zezao" i svaki cas mijenjao VRM koji ne zavisi od cipseta, nego od ploce.

    da je ovo pitanje bilo prije izlaska core2 duo i najave core2 quad, cijena bi svakako bila veca, ali ovako...

    da je (vjerovatno) greota dat za te pare-jest, a da ne vrjedi vise (po mojoj procjeni)-i to jest-deadlock

    zato misllim da ne valja prodati taj kompjuter (posebno kad izadje core2 quad-i kad cijena core2 duo procesorima padne-tek tada ce manje vrijedjeti)
    ....

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad izlazi quad duo?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovakav racunar vrijedi mnogo vise. Radim najvise sa brand-racunarima (IBM, Compaq, Dell) pa poznajem cijene.

    Siromasnije opremljen IBM, koji je po performansama ekvivalentan ovakvom HP-u (TC A51 + 1GB RAM + CL Audigy + ASUS EN6600 + DVD/RW) bez OS-a bi bio oko 1K EUR (ali NOV).

    Kako su dodatne drkalice (citac kartica, firewire itd.) jeftine - prebicemo ih sa cinjenicom da je ovo polovnjak, medjutim ipak NE BI SMIO da ga das ispod 700-750-800 EUR. Na tu cijenu moze znatno da utice garancija koja bi trebalo da vazi 3 godine; sudeci po komponentama - tvoj racunar je jos u garantnom roku?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    IBM i HP nisu isto, ali nikako!

    taj IBM je sa ili bez monitora, tastature,misa....

    a takodje NOV i POLOVAN itekeko nije isto-koliko god da je ocuvan ipak je godinu star.
    ....

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lenovo ThinkCentre racunari se sada slobodno mogu rangirati sa HP Pavilion-ima. Opali su na kvalitetu pocevsi od konstrukcije kucista (recimo nemogucnosti montaze dodatnih 3.25" uredjaja jer, naprosto, nema predvidjenih otvora za sarafe i prostora za montazu), kompatibilnosti sa add-on karticama drugih proizvodjaca (sve cesce i cesce ne rade sa specificnijim hardverom, kao stu su kartice za video nadzor itd; sve cesce i cesce dijele PCI slot-ove itd.), kvalitetom pratecih drajvera i softvera (ThinkRescue ipak nije isto sto i System Recovery) itd. To se, naravno, odrazilo i na cijene.

    No uz njih obavezno dolaze tastatura i mis sa oznakom brend-a, ali svaki desktop je inicijalno bez monitora. Primjera radi: IBM monitor od 19" TFT bi kostao najmanje 500 EUR, tako da se standardno i ne dopisuju uz specifikaciju, ali ih vecina preprodavaca prikazuje na reklamnim slicicama konfiguracija. Vecina kupaca ipak ustedi na ovim monitorima kupujuci sasvim kvalitetne proizvode i drugih proizvodjaca. Pogledajte recimo reklamu za Ekonomski Fakultet na Atlas TV - more brendiranih racunara (cini mi se Dell), a monitori svi LG

    Cini mi se da sam oduzeo sasvim korektnih 350-400-tinak EUR na godiste, sto bi predstavljalo 30-tak % u odnosu na cijenu novog. Kako se radi o jos uvijek izuzetno aktuelnom modelu racunara - to umanjenje je sasvim korektno?

  25. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica - Montenegro
    Posts
    1,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako HP je neki maximum brand-a, to sigurno, najbolje se pokaze posle nekog duzeg perioda. Sto se mog iskustva tice neuporedivo je dobar u odnosu na ostale. Nova kucista su prva liga, sto se tice design-a, hladjenja i svega ostalog. I koji ce ti **** floopy 8)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. UPS potreban savjet
    By alien in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 16-09-06, 20:48
  2. Treba mi savjet
    By aCid_cOokiE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 27-03-06, 19:30
  3. Savjet
    By grcko in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-05-05, 16:34
  4. Savjet ministara kulture Jugoistocne Evrope
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-05, 21:12
  5. Muzika Savjet?
    By WOODSTOCK in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 21-02-05, 05:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •