Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 96

Thread: Muka na današnje roditelje, slažete li se?

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    @kimi Imaš Smart gym u Atlas capital.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    E ova tema me živo zanima pošto nemam dijete svoje. U društvu ama baš svaki roditelj kaže trudim se da mu kupim i obezbijedim da se ne odvaja od đece. I oni što slabije žive čak - Nemam ali krpim se i snalazim, za dijete mora bit. Meni su ti ljudi poluretardirani pa neka su mi prijatelji i rođaci obraza mi. Ono što me interesuje, pošto ne upoznah skorije ovakve roditelje kao što ste vi ovdje, a inače sam istomišljenik sa vama, jeste li vi čuli ili ne daj bože vašem đetetu da se desila neka neprijatnost zbog toga što npr nema nešto kao što sva djeca imaju. Znamo svi kakva su djeca, posebno današnja, znamo svi koliko bezobrazna mogu biti i bahata. Da li su ova normalna đeca od normalnih roditelja maltretirana, da li im se sprdaju što nemaju telefon, patike i sl? A đe je sprdnja tu je i fizičko zlostavljanje. Tanak je korak od ''e jado bez centa'' do letimičnog šklepanja po glavi. Kažem, još ne čuh osim indirektno par puta. ''Moram mu kupit (to i to)oće đeca da mu se sprdaju što nema'' Pa zamislite taj stav. Zemljo otvori se. Kakvo je onda stanje u prigradskim školama đe je veći procenat đaka iz skromnijih porodica?

    Evo npr ta proslava rođendana. Ne da je trošak nego bolest ogromna. Dajte mi jednog junaka da mu se poklonim koji je rekao: ''E nećeš ga slavit niđe vani, nek ti dođu 2-3 druga na kolač i završeno''. Kao što smo mi nekad kao đeca radili. Kako ovakvo dijete sjutra pretekne u školi? Prvo će da ga smaraju nisi nas zvao, ti si sirotinja i bijeda. Onda neće oni njega da zovu na rođendan, a i neka neće, nego je to onda metod izopštavanja iz zajednice, da mu se stavi do znanja da je nedostojan da se druži sa njima. A kad nekoga postaviš za ''druga'' drugog reda u društvu onda kreće iživljavanje. Znam da će sad neko reći ''ovoga su maltretirali u školi'', a nije nego me živo zanima jer poštujem toga roditelja koji se sam protiv ostalih usprotivi toj kapitalističkoj gubi koja pije mozak nejakima.
    Imam dvoje djece, sina i cerku. Sin je napunio skoro 18 a ceka 15 godina. Nikad im nijesam slavio rodjendan u iagraonic, ili nekakvu slicnu budalastinu cinio. Cak i 18ti rodjendan se nije festa cinjela, dosla uza rodbina, kumovi, svi oni koji su se sami sjetili. On je sa nekoliko drugovao otisao na pice, i to je to. Sam je tako izabrao. Mada, sve i da nije bilo bi kao sto ti rece Kad vidim ove feste sto prave, ne znam sto ce mu pridat kad se bude zenio, osim nevjestu.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  3. #28
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Evo prvi put cerkica trazi da joj se slavi rodjendan u igraonicu. Pwti rodjendan. Ide svako malo pa vidjela i ona i trazi. Ok je nema problema.
    Moj problem su neudate tetke koje sipaju u djecu previse, strah me od toga iskreno da vi kazem. I poceo sam da se borim protiv toga, no sad imam probleme jer tetke koje nemaju svojeg posla nakon 16h kazu da zelim da udaljim djecu od njih
    Pakao bez svija, puna kuca kola, motora, bicikala, rolera, patika, suknjica, svega i svacega. Kad se sjetim sebe i drugara ne mirise mi na dobro. Medjutim kako ih rendam redovno onda slisaju i imaju postovanja dobrano. Takodje nema hvalisanja itd.
    Dobri su ali nadam se da ce bit skromni kad porastu... Bice tesko

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  4. #29
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,690
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Vala ne pamtim zadnji rođendan kad sam feštu pravio. Ni za 18. vala.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  5. #30
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    E ova tema me živo zanima pošto nemam dijete svoje. U društvu ama baš svaki roditelj kaže trudim se da mu kupim i obezbijedim da se ne odvaja od đece. I oni što slabije žive čak - Nemam ali krpim se i snalazim, za dijete mora bit. Meni su ti ljudi poluretardirani pa neka su mi prijatelji i rođaci obraza mi. Ono što me interesuje, pošto ne upoznah skorije ovakve roditelje kao što ste vi ovdje, a inače sam istomišljenik sa vama, jeste li vi čuli ili ne daj bože vašem đetetu da se desila neka neprijatnost zbog toga što npr nema nešto kao što sva djeca imaju. Znamo svi kakva su djeca, posebno današnja, znamo svi koliko bezobrazna mogu biti i bahata. Da li su ova normalna đeca od normalnih roditelja maltretirana, da li im se sprdaju što nemaju telefon, patike i sl? A đe je sprdnja tu je i fizičko zlostavljanje. Tanak je korak od ''e jado bez centa'' do letimičnog šklepanja po glavi. Kažem, još ne čuh osim indirektno par puta. ''Moram mu kupit (to i to)oće đeca da mu se sprdaju što nema'' Pa zamislite taj stav. Zemljo otvori se. Kakvo je onda stanje u prigradskim školama đe je veći procenat đaka iz skromnijih porodica?

    Evo npr ta proslava rođendana. Ne da je trošak nego bolest ogromna. Dajte mi jednog junaka da mu se poklonim koji je rekao: ''E nećeš ga slavit niđe vani, nek ti dođu 2-3 druga na kolač i završeno''. Kao što smo mi nekad kao đeca radili. Kako ovakvo dijete sjutra pretekne u školi? Prvo će da ga smaraju nisi nas zvao, ti si sirotinja i bijeda. Onda neće oni njega da zovu na rođendan, a i neka neće, nego je to onda metod izopštavanja iz zajednice, da mu se stavi do znanja da je nedostojan da se druži sa njima. A kad nekoga postaviš za ''druga'' drugog reda u društvu onda kreće iživljavanje. Znam da će sad neko reći ''ovoga su maltretirali u školi'', a nije nego me živo zanima jer poštujem toga roditelja koji se sam protiv ostalih usprotivi toj kapitalističkoj gubi koja pije mozak nejakima.
    Meni je dijete tek u drugi razred. Kako ide u produzeni boravak jer nema đe drugo, tako supruga spremi nešto da pojede dok se ne vrati iz škole. Prije kretanja ujutru doručkuje. Ne hranimo se brzim hranama i slično(izuzimajući mene koji kupuje dorucak) Imam ženu kojoj nije problem da sprema hranu. Požalilo mi se dijete prošle godine da su joj se sprdali zbog užine koju donosi jer stariji kupuju ali znam da im nije ostala dužna sa odgovorom... Ono što takođe znam jeste da sam čuo priče od meni bliskih ljudi da u jednoj školi u PG je roditelj tužio drugog zbog ekcesa kojem je prethodilo posprdavanje dobrostojecih ucenika osnovne skole sa onima koji nemaju. Inače su u pitanju naravno djeca "funkcionera" raznoraznih. Tek priče djece da ih tata časti 1000 eura za dobru ocjenu i slično...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 27-09-18 at 18:23.

  6. #31
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni je dijete tek u drugi razred. Kako ide u produzeni boravak jer nema đe drugo, tako supruga spremi nešto da pojede dok se ne vrati iz škole. Prije kretanja ujutru doručkuje. Ne hranimo se brzim hranama i slično(izuzimajući mene koji kupuje dorucak) Imam ženu kojoj nije problem da sprema hranu. Požalilo mi se dijete prošle godine da su joj se sprdali zbog užine koju donosi jer stariji kupuju ali znam da im nije ostala dužna sa odgovorom... Ono što takođe znam jeste da sam čuo priče od meni bliskih ljudi da u jednoj školi u PG je roditelj tužio drugog zbog ekcesa kojem je prethodilo posprdavanje dobrostojecih ucenika osnovne skole sa onima koji nemaju. Inače su u pitanju naravno djeca "funkcionera" raznoraznih. Tek priče djece da ih tata časti 1000 eura za dobru ocjenu i slično...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    E to se traži brate.

  7. #32
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    E to se traži brate.
    Naravno. Dijete se od malena uči samostalnim postupcima. Kad god su dolazili da mi se požale(osim za fizičke nasrtaje) odgovarao sam im da moraju sami da riješe stvar sa drugom djecom. Znam roditelje koji ne reaguju kada im djeca udare drugo dijete jer to smatraju normalnim...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Sjecam se kad smo bili djeca pa na odmor il ko je bio mangup posle odmora kaze uciteljice meni je rodjendan danas, izvadi 2 kese bombona, 2 kesice stapica i svima podijeli, tu prodje 20-25 minuta casa matematike i ljepota...




    Ili kasnije, deveti, deseti rodjendan fino doma .. simpatija, drugarica i 5-6 drugova torta, slatkisi, grickalice i sok
    Last edited by stefke; 27-09-18 at 18:44.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jeste ali to su bila vremena đe je klasna jednakost dominirala. Ne kao danas đe razna ženska goveda voze auta od 100.000 a ne umiju se potpisat...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  10. #35
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Znam roditelje koji ne reaguju kada im djeca udare drugo dijete jer to smatraju normalnim...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Da ne rečem poželjnim.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jeste ali to su bila vremena đe je klasna jednakost dominirala. Ne kao danas đe razna ženska goveda voze auta od 100.000 a ne umiju se potpisat...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Danas fali klasne osviješćenosti zato što inače fali intelekta prije svega.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Hahahha jes ove karamele su se na kilo trgovale.. sjecam se svi u odjeljenje kad smo rodjendan slavili smo manje vise isto donosili, teke ti jedan iz odjeljenja za njegov donese svakome i po limenku koka kole.. e feste te hahahah, svi ono i$aaaa jos i koka kolu dobismo

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    na kilo, u Bobmonjeru, pored poste u centar
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. #38
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ima i sad kesa taman od kilo, no bi je cijelu izio

  14. #39
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikada detetu necu slaviti rodjendan u igraonici niti ce imati mobilni do srednje skole.

  15. #40
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Sto je problem sa mobilnim? Zraci je li?

  16. #41
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Nikada detetu necu slaviti rodjendan u igraonici niti ce imati mobilni do srednje skole.
    Nikad ne reci nikad.

  17. #42
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2,461
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Samo da nije opsjednut nekim posranim jutjuberima.. Za ostalo cemo lako

  18. #43
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Sto je problem sa mobilnim? Zraci je li?
    Da. Nije koristan u toj dobi, nekontrolisano se koristi.

  19. #44
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,674
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default stvari koje vas nerviraju

    I zbog komunikacije i razvijanja govora nije dobar. Slazem se s Oljom i trudicu se da sjutra ni moja djeca ne koriste mob do srednje. Najmanje zbog zracenja koliko zbog toga da se ne pretvore u retarde koji ne umiju da komuniciraju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ima u PG gospodja Sladjana Dasic koja se predstavlja kao zena ruskog diplomate Mescakova tako nešto. I tako ona masti ljude i vara npr udje u stan izda joj osoba stan i ona Laze laze I laze. Izmislja kako taj neki njen diplomata Sismakov je na sluzbenom putu itd i tako smislja price bude u stan po 3,4 mjeseca dok je ne izbace. Isto tako je u jednu igraonicu org rodjendan sinu i ispalila ih. E tako danas meni brat rece kako je Sladjana Sisarkov Sismakov vec pet dana u njegov stan ja mu recem o čemu se radi i izbacim je. E sad sto mene zanima. Kako je moguće da Crna Gora raspala i ministarstvo tom registrovanom prevarantu protiv kojeg imaju i prijave i postupci ne oduzme dijete? Kako je moguće da drzava dozvoljava da dijete 10,11 godina raste sa takvom majkom na taj način. Jesu li svjesni oni kakve posljedice moze da ostavi to na dijete i da mali moze bit 6 puta gori od majke. Ko je nadležan za ove stvari?

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ima u PG gospodja Sladjana Dasic koja se predstavlja kao zena ruskog diplomate Mescakova tako nešto. I tako ona masti ljude i vara npr udje u stan izda joj osoba stan i ona Laze laze I laze. Izmislja kako taj neki njen diplomata Sismakov je na sluzbenom putu itd i tako smislja price bude u stan po 3,4 mjeseca dok je ne izbace. Isto tako je u jednu igraonicu org rodjendan sinu i ispalila ih. E tako danas meni brat rece kako je Sladjana Sisarkov Sismakov vec pet dana u njegov stan ja mu recem o čemu se radi i izbacim je. E sad sto mene zanima. Kako je moguće da Crna Gora raspala i ministarstvo tom registrovanom prevarantu protiv kojeg imaju i prijave i postupci ne oduzme dijete? Kako je moguće da drzava dozvoljava da dijete 10,11 godina raste sa takvom majkom na taj način. Jesu li svjesni oni kakve posljedice moze da ostavi to na dijete i da mali moze bit 6 puta gori od majke. Ko je nadležan za ove stvari?
    Socijalno....


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #47
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Dobro rade.

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Sad se tamo pretstavlja? Ranije joj je bilo drugacijs ime i bila je soktorica koja je za vrsila i radila u Rusiji, ceka ljude iz rusije koji treba sa njom da otvire privatnu kliniku... Zaebala je jednif mog poznanika. A sto se tice djeteta i tih stvari, ona je strani drzavljanin, mislim da je i srbije i sve sto nasi mogu je da je isprate preko granice. Sve ovo pod uslovom da pricamo o istoj nevjesti.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. #49
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pa dijete mora da se uči novim tehnologijama od malena , isto kao što smatram da kada naučiti pisati, da treba početi sa učenjem stranog jezika, naravno prioritetan je engleski jezik. Mobilni telefon može loše uticati ukoliko se pretjeruje sa njegovim korišćenjem. Takođe, može I biti koristan za savladavanje raznih tehnika crtanja recimo ili učenja jezika stranih..

  25. #50
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Mobilni je dobar da mozes dobiti dijete kad god pozelis. Nekad si mogao samo da se molis Bogu da ti je dijete dobro dok je vani, ako ga vec nisi drilovao da se smije igrati samo ispod prozora. Takodje je dobar zbog svakakvih aplikacija, sistema pracenja, mada ima raznih drugih trikova sa gps-om koje mu se mogu nakaciti na odjecu i sl..


Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muka...
    By mc_esseny in forum Sve i svašta
    Replies: 71
    Last Post: 17-02-07, 02:28
  2. Replies: 3
    Last Post: 07-08-06, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •