Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 96 of 96

Thread: Muka na današnje roditelje, slažete li se?

  1. #76
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Jel u svakom državnom vrtiću u Podgorici pravilo da se svakog prvog u mjesec mora donijeti krema, pakovanje vlažnih maramica, box običnih maramica, i veliko pakovanje plastičnih čaša za jednu upotrebu ?

    Nisam nešto proučavao njihova pravila, ali svaki mjesec plaćam punu cijenu, pa se ove gore navedene stvari valjda podrazumijevaju da dijete tamo ima, a ne da ih stalno donose roditelji?
    Ja donesem ubruse i svakako uredno platim boravak. Mislim, da se razumijemo, 39 eura za cijeli mjesec je mala suma. Proste im bile. One žene zaslužuju ali plate od 1000 eura stvarno. Jelena Ćetković 1 đe mi djeca su išla i idu će meni lično ostati kao najbolji kolektiv sa toliko divnih vaspitačica i generalno utisak je kao da su mi rod. Kada mi bude i drugo dijete završilo vrtić, sješću i napisati ogromnu zahvalnicu za sve njih. Ne znam kakvi su drugi vrtići ali ja sam prezadovoljan sa ovim, kao i sa školom 21 Maj.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ja sam prvi za plasticne case sa stanovista higijene, najprakticnije... I da, proste neka su 39€...

    Poletarac II kod Vuk Karadzic na Zabjelu, top osoblje. Kuhinja sa poda da mozes da jedes...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #78
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Nemam ja ništa protiv toga, ali je blesavo da donosiš ti naknadno svakodnevne stvari, maramice, čaše i slično. Realnije je da podignu članarinu na 45 ili 50 i sve bude uračunato u to.

    Ovako ti donosiš nešto što je neophodno za funkcionisanje, isto kao da traže donesi kiflu za doručak i sl...

    Roditeljima def nije do para, jer i onako dobrovoljno izdvajamo svaki mjesec za nešto da se donira, uredi, kupi...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Jeste d aje malo smorno to donosit, ali ovkao je bolja kontrola potrosnje, i za roditelje i za vrtice. TO bi moralo da ide na tender, pa sto ako pane tender, kasni isporka i slicno... A i znas otprilike kako to ide kad se uzima potorsni materijal iz magacina, da ne detaljisemo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  5. #80
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/djecji...biznis-1010899

    U nekoliko podgoričkih igraonica "Vijestima" su kazali da je potražnja velika, pogotovo vikendom kada se većina roditelja odlučuje za proslavu. Dva sata u igraonici, uz animatore, bez pića i hrane kojom će se djeca i gosti služiti u Podgorici košta od 40 do 150 eura. Roditelji prostor rezervišu i do mjesec unaprijed.

    ja sam bio na par rodjendana ovako organizovanih, taman ka’ da sam na svadbu bio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #81
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Taman sam htio da postavim link ali si me preduhitrio

    Ne znam za ove proslave sto kostaju po par hiljada eura, ali izdvojiti 100 eura jednom godisnje vala i nije toliki trosak...
    Rodjendani su se slavili vazda, i kad je bila kriza, inflacija i cuda... i tada je neko trosio manje, neko vise para, neko je zvao nekoliko drugova, neko cijelo odjeljenje plus komsiluk.
    Das brate 100 eura i maknes tu dusu, nema da spremas stan, cistis, peres, svakako bi izgubio jedan dan da to u kucu pravis.
    Osim toga, koliko ljudi pravi slave u kucu, sve potomci komunista, veliki vjernici sto biju i varaju zene a ovamo oce malo da se popjane i nariljaju
    Koliko te tate i mame trose kad izadju u grad svaki vikend a djecu ostave kod djeda i babe.
    Ovo vala i nije tako strasno.
    A ove bahanalije od par hiljada eura, e to su vec teski kompleksi
    Last edited by karamazov; 11-11-18 at 12:24.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ova je vijest preuzeta sa foruma.

    Raspravu je kimmi zapoceo prije jedno 15 dana .

    Pa su vijesti "istrazivackim" radom dosle do zakljucka

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #83
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Možda je za novu temu, ali u nedostatku iste može i ova poslužiti za par riječi (ili pitanja) o - današnjim roditeljima odrasle djece. Kao primjer su uzeti neki poznanici, komšije, tzv. kućni prijatelji.. i random ljudi sa susjednog stola u kafiću, iz čekaonice, ispred kase... Da li je realno da ti ljudi nemaju svoj život..? Kakav je to takmičarski duh pa se međusobno gađaju uspjesima pa čak i intimnim detaljima i trivijalnostima iz života svoje djece? Kako je došlo do toga da se razglaba o tome čije ima master a čije samo osnovne studije... čiji su dobili već treće, a čiji se 'vuku' godinama i ne misle o djeci..?? Bajke kako su se njihovi 'snašli' (svi redom u kreditima) je na samom vrhu slatkih laži. Neizbježna je i trakavica ko je dogurao na ovu ili onu poziciju, ko studira teški, a ko lagani faks.. ko je na kruzeru (od ljetos) i valja dobru lovu... dok satiranje oko proslave punoljetstva premašuje organizaciju pristojnog vjenčanja. Tu je i druga grupa opsjednutih svakim aspektom života i odluka svoje djece.. Žale se kako rade pogrešno, kako su trebali ovako, a ne onako, negoduju za izbor partnera, mješaju se u vaspitanje unučadi, petljaju u planove.. Brrr.. da se smrzneš od tema i prezentacije..

    Tapatalk
    Last edited by starwalker; 12-11-18 at 21:37.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sta ocekivati od zemlje u kojoj djeca oficijelno napuste roditeljski dom sa 33 godine (u realnosti 80% nikada ne napusti)?

    Ta konstantna zavisnost od roditelja (materijalna ili emocionalna) roditeljima daje za pravo da o svojoj djeci pricaju na nacin koji pricaju i da im se mijesaju oko vaspitanja djece ili zivotnih pitanja. A te slatke lazi su uglavnom alibi za podrsku sistemu koji su napravili, glasajuci ove ili one, dajuci mito ovom ili onom doktoru, i onom ili ovom saobracajcu...
    Na zalost imamo takav sistem zbog lose socio/ekonomske situacije i to je to.
    Valjda i mentalitet gdje svako mora da pokaze kako ima (iako nema) ili da ima vise nego sto ima. Ta potreba da te je briga sta drugi misle itd...

    Iskreno sto vrijeme vise prolazi, sve se vise nosim mislju da se brzo odselim iz CG... Nijesam siguran da zelim da mi djeca odrastaju u ovom bolesnom okruzenju.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 12-11-18 at 20:45.
    One Ring to Rule them all...

  10. #85
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa da...kriviti losu ekonomsku situaciju.Jer malo nije na mjesto da se osudjuju roditelji a ni djeca koja se ne odvoje lako od doma.Ima isto ljudi koji mogu/imaju pa zive sami i kako vrijeme prolazi postanu neosjetljivi za oca i majku pa bracu i sestre.Teret su im i izgovaraju se obavezama da bi oni imali svoju slobodu.Na kraju ih smjeste u dom ako ne plate nekom da ih njeguje tu do smrti i lakne im.S druge strane emocionalno pa i materijalno zavisni od druge polovine gdje nastaju teske depresije kad se taj partner ne zadrzi dugo ili ode svojim putem s drugom zenom/muskarcem.U najgorem skoce s mosta ili sa vrha solitera jer nisu imali snage da se izbore sa usamljenoscu.
    Sad ne znam sta je gore,da se imas kome malo i umijesat ali se i imat s kime i nasmijat ili pricat i smijat se sam sa sobom jer si htio da ti se niko ne mijesa.
    Mozes da se odselis u te "tople" zemlje gdje mozes usled neke slabosti da panes u nesvijest i da prodju pored tebe kao pored vrbe,eventualno da te posmatraju kao Marinu Abramovic.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #86
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Evo ne znam. Imam djecu, imam sestre, imam tetke, ujake itd.

    Mozda je to kod mene samo, ali ne mogu reci da su tetke, ujaci I slicno nesto mnogo bliski medjusobno.

    Svako stvara svoju familiju I onda mu je ta familija, po meni potpuno prirodno, prioritet. Nekako je logicno da se braca I sestre po malo udalje medjusobno, upravo zbog sopstvenih porodica. Ni ja sa sestrama nisam toliko blisko, kao sto smo recimo bili bliski kada smo svi zajednol bili pod istim krovom.

    Vjerovatno oni koji nemaju svoje porodice, u nedostatku svog potomstva, gledaju na svoje bracu I sestre kao najblize, sto I jesu dok ne dobijes svoju djecu.

    Meni to nije nesto pretjerano strasno I to je realnost. Izuzetak su velike porodicne zajednice dje svi zive pod istim krovom pa se, htjeli ne htjeli, gledaju svaki dan.







    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Mozes da se odselis u te "tople" zemlje gdje mozes usled neke slabosti da panes u nesvijest i da prodju pored tebe kao pored vrbe,eventualno da te posmatraju kao Marinu Abramovic.
    A odje ce se okrenuti ? Neka...

    Neizmjerno volim ovu zemlju. Ali smo kao drustvo mentalitet promijenili potpuno.
    Postali smo uh.. Gledam to po ponasanju ljudi u redovima, prodavnicama, po ponasanju gospodja u javnoj upravi.
    Po zdravstvenom sistemu ( sagorio sam skoro kada me je mala zdravstvena poteskoca kostala preko 1000 eur u privatnom sistemu jer se u drustvenom ceka 4 mjeseca).
    Po obrazovnom gdje nasa djeca po svim Eu standardima imaju najgore rezultate a na fakultetima se stvara elita nekih pvt univerziteta. I da ne nabrajam.
    Povedem dijete u drustveni vrtic 1 vaspitacica na 40 djece ja ne vjerujem sta mi pricaju (platim 5 puta vise i posaljem u pvt dje je 1 na 10)


    A ako tamo padnem neka me jos i zapisaju nije frka. Odje bi te golog skinuli pa tek onda zvali hitnu

    Nagledao sam se situacija i situacija u kojim ono komunisticko "mogao si da zaspes na klupi"(nekad bilo) i da ovo moderno " na zapadu mozes umrijeti niko ti se okrenuti nece" u stvari predstavlja nasu svakodnevicu

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 12-11-18 at 22:17.
    One Ring to Rule them all...

  13. #88
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Pa da...kriviti losu ekonomsku situaciju.Jer malo nije na mjesto da se osudjuju roditelji a ni djeca koja se ne odvoje lako od doma.Ima isto ljudi koji mogu/imaju pa zive sami i kako vrijeme prolazi postanu neosjetljivi za oca i majku pa bracu i sestre.Teret su im i izgovaraju se obavezama da bi oni imali svoju slobodu.Na kraju ih smjeste u dom ako ne plate nekom da ih njeguje tu do smrti i lakne im.S druge strane emocionalno pa i materijalno zavisni od druge polovine gdje nastaju teske depresije kad se taj partner ne zadrzi dugo ili ode svojim putem s drugom zenom/muskarcem.U najgorem skoce s mosta ili sa vrha solitera jer nisu imali snage da se izbore sa usamljenoscu.
    Sad ne znam sta je gore,da se imas kome malo i umijesat ali se i imat s kime i nasmijat ili pricat i smijat se sam sa sobom jer si htio da ti se niko ne mijesa.
    Mozes da se odselis u te "tople" zemlje gdje mozes usled neke slabosti da panes u nesvijest i da prodju pored tebe kao pored vrbe,eventualno da te posmatraju kao Marinu Abramovic.

    Treba zaspat sad poslije ovoga...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    I princ Čarls ima preko 60 godina, pa još živi s majkom.
    Poyy.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A odje ce se okrenuti ? Neka...

    Neizmjerno volim ovu zemlju. Ali smo kao drustvo mentalitet promijenili potpuno.
    Postali smo uh.. Gledam to po ponasanju ljudi u redovima, prodavnicama, po ponasanju gospodja u javnoj upravi.
    Po zdravstvenom sistemu ( sagorio sam skoro kada me je mala zdravstvena poteskoca kostala preko 1000 eur u privatnom sistemu jer se u drustvenom ceka 4 mjeseca).
    Po obrazovnom gdje nasa djeca po svim Eu standardima imaju najgore rezultate a na fakultetima se stvara elita nekih pvt univerziteta. I da ne nabrajam.
    Povedem dijete u drustveni vrtic 1 vaspitacica na 40 djece ja ne vjerujem sta mi pricaju (platim 5 puta vise i posaljem u pvt dje je 1 na 10)


    A ako tamo padnem neka me jos i zapisaju nije frka. Odje bi te golog skinuli pa tek onda zvali hitnu

    Nagledao sam se situacija i situacija u kojim ono komunisticko "mogao si da zaspes na klupi"(nekad bilo) i da ovo moderno " na zapadu mozes umrijeti niko ti se okrenuti nece" u stvari predstavlja nasu svakodnevicu

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Dijelim tvoje misljenej i nadam se da ce moja djeca svoj zivot vezati za neku uredjenu evropsku zemlju. Imaju moju potpunu podrsku.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #91
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Iskreno sto vrijeme vise prolazi, sve se vise nosim mislju da se brzo odselim iz CG... Nijesam siguran da zelim da mi djeca odrastaju u ovom bolesnom okruzenju.
    Zbog čega još nisi siguran u to?
    Molim te navedi 3 razloga tj prednosti za odgoj djece u CG? Ili 2... Ili 1...

    Meni je zbog moje djece najžalije što nisam otišao kao mladji, sada mi je malo kasno a i dosta teže sa njima ići i počinjati novi život tamo nedje.

    Mada, nigdje nije idealno, da se razumijemo.
    Prijatelj u USA kaže da je tamo katastrofa, da su djeca retardirana, nesamostalna/tupava do boli. E sad, jesu li ova naša bolja i u kojem smislu, ne znam....

    Ali ovo ovdje je mrak mrkli...



    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Mozes da se odselis u te "tople" zemlje gdje mozes usled neke slabosti da panes u nesvijest i da prodju pored tebe kao pored vrbe,eventualno da te posmatraju kao Marinu Abramovic.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Ko je Marina Abramovic? (mrzi me da google-am)

    Artemis, osjecaj sigurnosti koji možda imaš u našoj državici (mala smo sredina te je to zbog toga) nije vrijedan ovolike poremećenosti... Svega... (razmisljah koju poremećenost da istaknem, ali ne mogu da se odlučim, jednostavno "svega")



    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Evo ne znam. Imam djecu, imam sestre, imam tetke, ujake itd.

    Mozda je to kod mene samo, ali ne mogu reci da su tetke, ujaci I slicno nesto mnogo bliski medjusobno.
    To je potpuno normalno danas, nemoj da te brine...


    Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

  17. #92
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Evo ne znam. Imam djecu, imam sestre, imam tetke, ujake itd.

    Mozda je to kod mene samo, ali ne mogu reci da su tetke, ujaci I slicno nesto mnogo bliski medjusobno.

    Svako stvara svoju familiju I onda mu je ta familija, po meni potpuno prirodno, prioritet. Nekako je logicno da se braca I sestre po malo udalje medjusobno, upravo zbog sopstvenih porodica. Ni ja sa sestrama nisam toliko blisko, kao sto smo recimo bili bliski kada smo svi zajednol bili pod istim krovom.

    Vjerovatno oni koji nemaju svoje porodice, u nedostatku svog potomstva, gledaju na svoje bracu I sestre kao najblize, sto I jesu dok ne dobijes svoju djecu.

    Meni to nije nesto pretjerano strasno I to je realnost. Izuzetak su velike porodicne zajednice dje svi zive pod istim krovom pa se, htjeli ne htjeli, gledaju svaki dan.








    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ma ok...jeste ok donekle da se udalje ljudi zbog sopstvenih porodica ali ne valja kad ti postanu strani,kao da nisu tvoji.Da ni ne trepne ko ako bi nekom zatrebala kakva pomoc ali i cisti razgovor i malo smijeha.


    Da dodam jos da se sa mojom starijom sestrom koja se udala kad sam imala 14 god(9 god starija od mene) svaki dan cujem.Svaki drugi dan gledam.I ako ima brljuk obaveza a i ja se zauzmem svojim poslom.


    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Last edited by Artemis; 12-11-18 at 23:35.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ma ok...jeste ok donekle da se udalje ljudi zbog sopstvenih porodica ali ne valja kad ti postanu strani,kao da nisu tvoji.Da ni ne trepne ko ako bi nekom zatrebala kakva pomoc ali i cisti razgovor i malo smijeha.


    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Dobro sad, da ne idemo u extreme. Ali kako rekose stari "Ako nemas neprijatelja rodice ti ga majka" Tako da uvjek postoje dvije strane medalje.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #94
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sales...Marina je umjetnik koji izvodi po svijetu i po ulica neke cudne performanse.

    Drzi se NHM.


    Mexiko meni je majka Bogu fala rodila prijatelje.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #95
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    I princ Čarls ima preko 60 godina, pa još živi s majkom.
    Poyy.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sjutra mu je svecano 70-ti rodjendan

  21. #96
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Princ sa 70 godina... Kakva prilika za plejboj zečice , starlete i ostali krem

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muka...
    By mc_esseny in forum Sve i svašta
    Replies: 71
    Last Post: 17-02-07, 02:28
  2. Replies: 3
    Last Post: 07-08-06, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •