Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: Nisu daljine kilometri...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Nisu daljine kilometri...

    Imali smo skoro jednu temu u drustvu o volji,hrabrosti,ludosti...
    Bio je jedan bracni par koji je pricao svoju ljubavnu pricu i kako su tad,bas davno,kad su se upoznali,zivjeli daleko jedno od drugog.On u Makedoniju a ona u Crnu Goru.I kako je on znao da prosto upali auto i stigne do nje SAMO da popiju kafu.I vrati se nazad.
    Bili su zatim i jedan covjek i jedna zena,takodje su danas bracni par,koji su se upoznali u vozu.I nema brojeva telefona,samo dogovor,da tog i tog datuma u tom i tom mjesecu u godini se nadju na tom i tom mjestu.Pa iscekivanje,molitva u sebi da ona dodje,strepnje...

    Sta se desava danas?Jel tehnologija zaista kriva sto ljudi kuckaju na viber ili messenger i nemaju petlje da izadju na vazduh,lice da pogledaju od osobe,popiju kafu,druze se i bolje se upoznaju?Jel normalno da smo toliko (u jedan grad) blizu jedni drugima a ponasamo se kao da je neka zesca kilometraza.Ili ce grom da udari u nas bas onog trena kad mi izadjemo da pricamo s nekim.

    Imam druga koji raspali autom u Lazarevac da vidi djevojku i komentar drugarice mi je bio da on nije normalan tj kako moze sebe da crnjaci i vozi toliko sati...Znam da sam rekla da je to nesto vrlo rijetko danas i da ljubav i kad iskreno mislis na nekog stvara volju.A dje je volje sve je lako.

    I cisto da dodam da bi svaka zena ako se ponasa kao zena sadodma trebala da udalji od sebe muskarca koji se ponasa kao zena.Tj,u ovom slucaju,koji zahtijeva da ga izmolis za izlazak kao da ne zna koju ce suknju sjutra da obuce da mu se slaze sa torbicom i sandalama.


    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne nego u Stepojevac.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Moguce i to.



    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #4
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Nedje prije par god sam obecao da cu ispricati kako sam upoznao jednu divnu djevojku, ima veze sa temom kad stignem iskucacu...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ah ta divna bezicna ali ne i wireless vremena.. Islo se autobusima, vozom, pjeske, krala bicikla, barke, zajmale pare, pisala pisma, ucili strani jezici( ako niste znali na Slovackom se baba Roga kaze Jezi baba ako me sjecanje sluzi), setalo po sumama.. I naravno da nista nije bilo tesko.
    Nije kriva tehnologija. Nekada je bilo tako, sada je ovako , fokus se pomjerio i svi bi da su kvoterbekovi i cirlidersice a fb instagram itd to dozvoljavaju jer si ono kako se predstavis. I u toj predstavi se odvijaju i razvijaju odnosi. Zivi se virtuelno I nema tu nista lose osim za nas nekoliko prezivjelih koji se sjecamo Jure.
    Last edited by Nista; 03-10-18 at 12:44.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ljubav je za sirotinju

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @Nista...nesto sad ne zelim reci da je virtuelno krajnje lose.Ima to isto nekih prednosti.Buni me samo i nekad mi je tesko da razumijem kad se iz virtuelnog ne umije izaci.Nije mi jasno da neko pozeli nekog da vidi recimo al nesvjestan sebe i dalje sve sto radi jeste da sjedi kuci i salje poruke,razgovara na daljinu.Ok je ako ne zeli i nema tu nekih svidjanja da se razumijemo ali kad ima...Ja prosto nisam taj tip,ne zadovoljava me kuckanje gdje je on a nema ga.Nije opipljiv.Zamislim,tu je dva kvarta dalje od mene,ili 10 min pjehe i da ja sjedim kuci i kuckam i da mi je super...Pa nema smisla stvarno
    Ako me razumijes,sve je nekako mlako u ljudima.A blizu smo jedni drugima i nema prepreka.Pada mi na pamet da je to upravo zbog toga sto ih i nema,sto bi trebao neko da ide na brod,u vojsku,u rat bre...pa da se dozivi taj stvarni osjecaj nedostajanja i potrebe i zelje i volje...pa da se poludi i iskoci iz koze.Krivo mi bude sto ne vidim oko sebe hrabrost i smjelost,sto su ljudi nesigurni i lakse se otvaraju pricom kroz poruke nego licem u lice.Sto muskarci imaju razne i samo oni znaju kakve sve zene na vise frontova pa ne umiju da pozele zenu valjano.Ne mogu lijepo da se uzele.S druge strane zene prave kolut unazad i naprijed da bi se nekom dopale ili za gram paznje pa vise ne znaju ni ko su ni sto ustvari hoce.
    Stalna samokontrola da ne ispadnemo ovakvi ili onakvi u ocima drugih jer je glupo biti ono sto jesmo.
    Eto voljela bih kad bi smo bili svi jednostavniji.I hrabriji.I ludji.




    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Upravo. Koliko je lijepa mogucnost biti stalno u kontaktu sa nekim ,mislim da sa druge strane razvodnjava i ubija tenziju , iscekivanje, neizvjesnost, mastu. Odnos se izivi na taj nacin - mlako jer sta smo nego mlaki( tvoj izraz). Jednostavno lakse je. Iskakanje iz koze , goruca zelja itd... Bilo jednom na Divljem Zapadu.
    Hrabrost? Ludilo? Heroji i heroine su sapleteni ,zbunjeni ,mrtvi ili podlegli trendu .
    Zivjeti razvodnjenu stvarnost ili cekati happy ending iz bajke? U izboru treba biti svjestan sta se dobija i sta gubi - bez zali i ucinjeti ono sto je najteze- zivjeti. A koji izbor doneses i kako zivis to si, bez prevare. Sve ostalo je samo prazno naklapanje.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ja prije nedje napisah da je jedina prava ljubav ISKLJUCIVO platonska .....i postah predmet opste sprdacine. Ljubav je dimenzija koja se nalazi u jednoj tacki, i tu ne postoji nikakav prostor koji bi mogao biti izmjeren nekim daljinarom. Apsolutno je dovoljna i ona prastarinska komunikacija pismom jednom u pola godine da zadovolji sve njene potrebe! A da i ne govorimo o danasnjoj situaciji dje smo digitalno u neprekidnoj vezi.
    Tijelo. Pozuda je vas problem. Vi ne volite, vi zelite. Pa je i normalno sto metrima i kilometrima mjerite razdvojenost.
    Nije "on" posao da popije kafu s njom, no da je ......

  10. #10
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Pozuda problem? Nedostatak prave pozude.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Naravno prava.

    Jer,opste je poznato,mozes ti s nekim i da se gledas bas svaku noc i da se bas "imate" a prazno,nema osjecaja,nema nista...Sve se moze u mjeri i gledati i biti nasamo,pricam o visku virtuelnog,nekim nesigurnostima,propustenim prilikama...no neki citaju kako im vise odgovara.
    Voljela bih kad bih unazad mogla pa da sretnem neke sad nepostojece ljude,muskarca u ratu i zenu koja je kod kuce cekala pismo a bojala se drugih vojnika na pragu(koji javljaju da on vise nije ziv) pa da mi kazu jesu li bili sretni tako i jel im to bilo dovoljno.
    Odbijam da cekam stoljecima na nekog koji mi je tu na domak i ne radi nista.Samo kucka i njemu je tako super.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #12
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ovo naoko nije u vezi s temnom, ali u stvari i jeste.
    Kad sam bio mali mislio sam da su ljudi toliko iskvareni da hladnokrvno lazu i prave se ludi. Kasnije sam (a mnogo mi je trebalo)shvatio da oni STVARNO ne vide ni prst pred okom.
    Sad kad sam veliki , mislim da su ljudi glupi ....... a znam kad ostarim da ce se ispostaviti da je nesto trece bilo u pitanju

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Meni su od malena svi ljudi bili dobri.Danas mislim da mozda i nisu neki postupali dobro ali i dalje vjerujem da nisu u srzi zli,glupi,slijepi...samo su dozvolili da ih zivotne neprilike nazalost bace na pogresnu stranu.Mozda su i tebe.Ako je tacna ona da je covjek ono sto misli o drugima.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,932
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nekad sam znao subotom avionom da spicim do bivse djevojke i u nedelju da se vratim nazad
    Brzo mi dosadilo pa sam je ozenio :mrgreen:
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  15. #15
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Meni su od malena svi ljudi bili dobri.Danas mislim da mozda i nisu neki postupali dobro ali i dalje vjerujem da nisu u srzi zli,glupi,slijepi...samo su dozvolili da ih zivotne neprilike nazalost bace na pogresnu stranu.Mozda su i tebe.Ako je tacna ona da je covjek ono sto misli o drugima.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Ako je tacna TAA da je covjek ono sto misli o drugima...... onda sam izuzetno glup, i bezobrazan, i samoziv, i bezosjecajno grub, i izgubljen slucaj za sva vremena. I iz mene je izvadjeno sve ono sto je pravilo razliku izmedju covjeka i zivotinje. Ja sam ONDA zivi mrtvac.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Kada voliš tad i živiš ljubav je ljubav ...pa i to kafu popiti ako nema ledenog krema...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Ako je tacna TAA da je covjek ono sto misli o drugima...... onda sam izuzetno glup, i bezobrazan, i samoziv, i bezosjecajno grub, i izgubljen slucaj za sva vremena. I iz mene je izvadjeno sve ono sto je pravilo razliku izmedju covjeka i zivotinje. Ja sam ONDA zivi mrtvac.
    Ti najbolje znas.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Citirala bih babu, koja je mrtva ozbiljna gledajući reklamu za Huawei, rekla:
    "Ovi telefoni će jednom, dok mi spavamo ustati i sve nas pobiti."
    Pametnome dosta.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Po' Pogorice izgleda ima istu babu... :mrgreen:

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  20. #20
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    CG, jedna velika familija

  21. #21
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Pozuda problem? Nedostatak prave pozude.
    Ovaj komentar ne smije ostat "neosvecen"
    Ne postoji razlika izmedju pozude i "prave" pozude .....koja te, kako rece @Artemis "ispunjava i ne ostavlja praznim".
    Ja ne znam postoji li veci izvor energije (snage) kod covjeka od erotskog naboja. Taj isti izvor energije (da, da, upravo mislim na erotski naboj) se prozima kroz APSOLUTNO sve aspekte naseg bistvovanja i DEJSTVOVANJA u zivotu. Iznenadio bi se mnogo (cak i zgrozeno sokirao) kad bi znao u kakvim sve stvarima nas pokrece ova ista energija (e, e, opet mislim na "njega" ), ali infiltrirana tako da "naoko" uzima neki nasem razumu prihvatljiviji oblik. Ona(opet "on" ) je kerozin zivota!
    Ali!.....
    Postoji jedan adekvatan termin, a koji ne volim da koristim, ali sam prisiljen ...... A to je "KANALISANJE"
    Da bi ovaj MEGA izvor energije imao funkciju za koju je i stvoren, mora biti VRLO DISCIPLINOVANO kanalisan.
    Fokusiracu se iskljucivo na temu....
    Neslucene su njegove mogucnosti koje moze da "izvuce" iz nas. Bajkovito opisano....... ukoliko vi vladate s njim (a ne on s vama) mozete premijestati brda i doline gdje pozelite Daleko od toga da zelim da podrzim apstinenciju! Ali..... "moral" je majka
    On se ne koristi da prozdirete jedno drugo, on je tu da vas u ocima voljene osobe napravi toliko superiornog kako vas niko nikad ne bi mogao rastaviti.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Lijepo receno. Treba ulagati napor za jos koju stepenicu vise uvijek, ko imalo vidi naprijed. Kazu mudraci da je seksualna jedina energija koju imamo.. itd itd(ovo tvoje receno). Ali tu sam gdje sam , da se ne lazemo, pa bih ipak rado prozdirao voljenu osobu na sve moguce nacine ,vremena i mjesta(sto opet nema veze sa pukim fizikalisanjem). Moral o kojem pricas je malo skakljiv, zna biti i varljiv ako ne proizadje iz bica prirodno a opet njegovan disciplinom, jer moze da ode u nakaradnost, izvjestacenost, laznost, samokaznjavanje, frustraciju itd..
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ne znam i ne citam sto kazu "mudraci", a pravo da ti reCHem i nezainteresovan sam. U svakom slucaju mislim da energija koju proizvode razne druge emocije dolazi iz sasvim drugacijeg INTELEKTUALNOG izvora od sexualne. S tim sto je sexualnost izrazenija i dominantnija. Ali sve je dzaba ako nisu u sluzbi razumu. Ljudi imaju lazan osjecaj da donose odluke i zakljucke na osnovu kalkulisanja i razumnog planiranja. A ustvari iza svega toga stoje NAGONI izazvani gore pomenutim izvorima energije
    Nije u pitanju fizikalisanje!!! Pusti ti filozofe(mudrace) ......gledaj sebe i oko sebe ....... ne treba ti niko drugi. Nismo mi ono sto mislimo(zelimo) da smo......vec ono sto radimo. A opravdanje nam sluzi SAMO kao paravan za savjest.
    Da nije filmova i neizbjeznog vec odavno iskvarenog drustva .... ne bismo u opste gledali na te stvari tako kako si napisao. Nego bi imao potpuno drugaciju i JASNIJU sliku.
    Pazi..... kad god se govorilo o moralu gotovo neizbjezan je bio komentar slican tvome......"izvjestacenost, laznost i frustracija"
    Je li duhovna i moralna higijena bas TOLIKO nevjerovatan cin?
    Last edited by pecaros; 07-10-18 at 09:24.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Nismo se razumjeli, nema veze. Pozdrav.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Imam druga koji raspali autom u Lazarevac da vidi djevojku i komentar drugarice mi je bio da on nije normalan tj kako moze sebe da crnjaci i vozi toliko sati...Znam da sam rekla da je to nesto vrlo rijetko danas i da ljubav i kad iskreno mislis na nekog stvara volju.A dje je volje sve je lako.
    nije mogao nać nijednu bližu da mu da..e zveka
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 14-04-15, 19:35
  2. Šta je ovo a nisu pomorandže ?!
    By nole01 in forum Sve i svašta
    Replies: 59
    Last Post: 19-11-11, 16:23
  3. kilometri :)
    By Tandarela in forum Sex i erotika
    Replies: 64
    Last Post: 28-08-10, 21:48
  4. Zar nisu preslatki?
    By SnowQueen in forum Sve i svašta
    Replies: 34
    Last Post: 02-06-10, 09:14
  5. Cunami u Nisu
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 30
    Last Post: 23-01-05, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •