View Poll Results: Sta vi mislite?

Voters
229. You may not vote on this poll
  • Za

    115 50.22%
  • Protiv

    114 49.78%
Page 1 of 28 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 685

Thread: Legalizacija marihuane u CG?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Legalizacija marihuane

    "LEGALIZACIJA MARIHUANE

    Ivan Prpić

    Legalizirati marihuanu znači zakonom dopustiti uporabu marihuane. Je li to moralno ispravno, tj. je li moralno svakodnevno odvajati djeci od usta financijska sredstva iz kućnog budžeta za marihuanu?
    Za uzvrat, uživalac marihuane dobit će sljedeće simptome: proširene zjenice, zakrvavljenost očiju, brbljavost, pametovanje, opće stanje slično laganom pijanstvu, promijenjena boja glasa. Posljedice uživanja marihuane: bahatost u komunikaciji s roditeljima i okolinom, nedostatak odgovornosti i gubitak motivacije za obveze, sklonost zabavljanju, povećan rizik prelaska na opasnije droge, kako odraslih tako i djece, kao pasivnih pušača marihuane.
    Dakle, gospodo zakonodavci, želite li imati takvu populaciju građana u policijskim, vojnim (gdje je apsolutno potrebna diskrecija), školskim, liječničkim, psihijatrijskim i svim mogućim fakultetskim ustanovama, a naročito u biroima za konstrukciju mostova, i ostalim tehničkim djelatnostima poput željeznica, avionskog prijevoza i gradskog prometa.
    Dakle, izvolite legalizirati marihuanu i lake droge. S tog aspekta nije se smjelo ni pomisliti na legalizaciju marihuane. Zamislite si suca, pravnika, sudskog vještaka, a naročito kirurga sa skalpelom u ruci, te psihologa i psihijatra nafiksane marihuanom.
    Nazdravlje takvom društvu. Zar nam nije dovoljno što imamo umjerene i neumjerene alkoholizirane, nikotinomirane, kofeinizirane građane koji godišnje zapiju i popuše, samo u Republici Hrvatskoj, 36500 garsonjera ili za 5 godina 87500 dvosobnih stanova.
    Legalizacijom marihuane ubrzavamo i povećavamo rizik samouništenja ljudi, a s pravno moralnog i etičkog aspekta ne sprječavamo suicid i egzekuciju kako odraslih tako i djece. Ispravno je prorekao prorok Izaija u Bibliji, u Izaiji 5. poglavlju još 740. godine prije Krista, da će doći vrijeme kada će ljudi s fakultetskom spremom iz gorkog praviti slatko, a od slatkog gorko; od tame svjetlo, a od svjetla mrak; laž će biti istina, a istina laž; pravda će biti nepravda, a nepravda pravda.
    "Ali ovo znajte", rekao je apostol Pavao 68. godine poslije Krista, "u posljednje će doba nastati teška vremena, jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci (lakomi), umišljeni, oholi, psovači, nepokorni roditeljima, nezahvalni, bezvjernici, bez ljubavi, nepomirljivi, klevetnici, razuzdani, neotesani, neprijatelji dobra, izdajnici, naprasiti, bahati, ljubitelji požude..."
    Obvezno i hitno trebali bismo se svi pozabaviti tim katastrofalnim osobinama čovjeka ako se želimo normalno ponašati. Potom trebamo izgradjivati ljubav; ljubiti neprijatelja kao samoga sebe. Kako? Mirotvorstvom, strpljivošću, blagošću, dobrotom, vjernošću, krotkošću, uzdržljivošću, pomaganjem u nevolji, te skromnošću. To je definicija ljubavi, a ne legalizacija marihuane."

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NE :!: :evil:

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A, ne, brate, jebaše nam majku i pušači duFFana, a još mi samo fali da sjedim u lokalu punom smrada jointa...pih.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grofica
    A, ne, brate, jebaše nam majku i pušači duFFana, a još mi samo fali da sjedim u lokalu punom smrada jointa...pih.
    tako nekako...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    josh jedno kratko, jasno i odluchno NE :!:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos to da mi legalizujete....
    onda me bolje ubijte ili mi zabranite dolazak u CG
    "spasila" sam se ovamo...vazda sam u drzavne ustanove i duboko i cisto disem! Ma ljepota 8)

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas mi se svidja zasto ste protiv Zbog dima?
    Pa valjda bi trebali protivnici duvana odavno, fabrika, automobila?

    Sad ce zakon o NEpusenju po ustanovama i javnim mjestima, tako da..

    Inace ZA sam legalizaciju iz prostog razloga sto u danasnje vrijeme toliko je prosirena kao da je legalizovana, al' pusacima je ipak frka. Pa da bi uzivali kolko mogu pogotovo punoljetni zasto im ne dozvoliti?
    Makar im se roditelji nece tripovat oko marihuane..

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Holandiji ili neka druga zemlja Beneluksa uglavnom, je do prije nekoliko godina legalizovala droge. Rezultat: smanjio se drasticno broj drogerasa...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam za...

    Iz jednog prostog razloga...
    Da vishe irvasi nebi zbog jednog jointa razbijali djeci rebra i bubrege!!!

    Ko voli, neka izvoli... ne bi legalizovao da se to radi u sred bijelog dana na sred grada, ali bi postojali posebni lokali u kojima bi mogao kupiti i konzumirati istu... zasto ne?! Ne bi ugrozili nikoga kome to smeta, a sprecili bi irvase da se izivljavaju na ljudima zbog toga!!!

    ZIVJELA DEMOKRATIJA!!!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    U Holandiji ili neka druga zemlja Beneluksa uglavnom, je do prije nekoliko godina legalizovala droge. Rezultat: smanjio se drasticno broj drogerasa...
    Bravo!

    U Holandiji je legalizovan cannabis (marihuana) i vrlo je mali broj ozbiljnih drogasa.

    U Holandiji je legalizovana prostitucija i vrlo je mali broj tinejdzerskih trudnoca, a da ne pricam jos o tome da s ponosom isticu i nepostojanje samohranih majki tinejdzera (one preko 16).

    Dakle, ssistem obrazovanja je u pitanju. Ipak je njihova familija jos uvijek zadrzala tradiciju kalvinista.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?
    Quote Originally Posted by cvrchak
    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    U Holandiji ili neka druga zemlja Beneluksa uglavnom, je do prije nekoliko godina legalizovala droge. Rezultat: smanjio se drasticno broj drogerasa...
    Bravo!

    U Holandiji je legalizovan cannabis (marihuana) i vrlo je mali broj ozbiljnih drogasa.

    U Holandiji je legalizovana prostitucija i vrlo je mali broj tinejdzerskih trudnoca, a da ne pricam jos o tome da s ponosom isticu i nepostojanje samohranih majki tinejdzera (one preko 16).

    Dakle, ssistem obrazovanja je u pitanju. Ipak je njihova familija jos uvijek zadrzala tradiciju kalvinista.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="Grofica"]Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?

    Stani malo, odakle ti to tvrdjenje da ovo nije tacno. Evo, ja cu tebi lijepo reci da sam citala studiju Britanaca koji se u UK suocavaju s ozbiljnim problemom tinejdzerske trudnoce. Ovdje ne mislim na abortus, nego na odluku tinejdzerki da rode dijete. Dakle, govorim o samohranim majkama, izuzetno mladim osobama, bez srednjoskolskog obrazovanja, koje bez posla padaju na teret drzave. I onda su strucnjaci otisli u Holandiju, iz razloga koje sam navela.

    Eto! Ali im to nista nije pomoglo jer u UK nije sramota biti majka sa 16 godina i na grbaci drzave, dok to jeste u Holandiji. A to proizilazi iz sistema koji vlada u Holandiji i familijarnih odnosa. Dok se u UK vise i ne sjedne za sto kad se vecera, nego svi s tanjirima na skutu bulje sa sofa u TV, u Holandiji se sva zivotna pitanja jos uvijek rjesavaju za stolom.

    Poznato je da se u Holandiji mlado celjade s djetetom, bez skole i bez posla smatra osobom na margini drustva.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grofica
    Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?
    Naravno da nebi... prvo moraju da se preskoche mnoge moralne i religijske prepreke koje svaka zemlja ima zasebno... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!

    http://www.ramboamadeus.com/avi/emberlajz_caj.avi

    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!
    Demokratija sa tim nema nikakve veze jer dok Holandija dozovoljava sve ili skoro sve, neke skandinavske zemlje imaju maltene prohibiciju alkohola i drasticnu zabranu narkotika. Legalizovati to u Crnoj Gori bilo bi tragicno a mislim da nam to ne prijeti bar sljedecih 100 godina jer ima puno precih rabota. U zakonu ne pise da je zabranjeno da se neko objesi, pa ko voli nek izvoli

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!
    Demokratija sa tim nema nikakve veze jer dok Holandija dozovoljava sve ili skoro sve, neke skandinavske zemlje imaju maltene prohibiciju alkohola i drasticnu zabranu narkotika. Legalizovati to u Crnoj Gori bilo bi tragicno a mislim da nam to ne prijeti bar sljedecih 100 godina jer ima puno precih rabota. U zakonu ne pise da je zabranjeno da se neko objesi, pa ko voli nek izvoli

    Hari, prilicno se slazems tobom u nekom dijelu tvog posta. Ja sam licno protiv zabrana, jer mislim da one ne sluze svrsi. U Americi je bila prohibicija, ali je prodaja alkohola bila najunosniji posao mafije. Sjeti se Laki Lucana. Pa on je, jebo te, i pored svega sto se za njega znalo, saradjivao sa CIA-om.


    Mene ovaj problem interesuje jako, jer nemam odredjeni stav. Citam mnogo o tom problemu, zamislim se, analiziram, ali odgovora nemam. Cesto mi padne na pamet kako je u UK zabranjeno piti alkohol do 21-ve. Grohotom se smijem. Znas li koliko je mojih ucenika, od petnaeste pa nadalje, izlazilo vanka s bocom od vode napunjenom alkoholom. Po parkovima masa mladezi svaki dan ispija odredjenu kolicinu alkohola. Znaci, zabrana je samo na papiru. Bas me interesuje koja to skandinavska zemlja ima prohibiciju na snazi, a da se to stvarno pozitivno odrazilo. Skandinavci, a, bogami, i ovi iz UK su poznati kao sljokatori.

    Marihuana? Svi je na zapadu , a i u bivsim komunistickim drzavama, furaju do besvijesti. Nema restrikcije, jer sve ide ilegalnim putem. je li?, cime se ubira enormni profit. Porfesori, bankari, ljudi koji rade preko 8 sati dnevno da bi se dokazali na poslu, hocu reci ono koji rade pod stresom, uzimaju marihuanu nakon radnog vremena da bi se opustili. Gledala sam emisiju na TV gdje su im lica zamracena i ljudi otvoreno priznaju. Zar treba reci da je droga kriva ili sistem koji ih ufurava u tako nesto?

    OK, alkohol koji uzrokuje cirozu jetre i halucinacije, duvan s kobnim posljedicama raka imaju legalizovanu prodaju. Ajde, majcin sine, vozi na Zapadu pod alkoholom pa ce ti dozivitno oduzeti dozvolu. Sto da kazemo za one sto su pod visokim sadrzajem droge?

    Moja najveca dilema je da li znaci ako se legalizuje da to istovremeno znaci i kontrolisanje? Eto, ja sam tu ostavljena bez odgovora. I da li to znaci da ce uzivalac marihuane poseci za koakinom ili heroinom? Ispitanici do sada kazu da ne bi posegli za jakim drogama, jer bi ih to kostalo posla, ali sta reci za one bez perspektive, za uboge, siromasne, iz ojadjelih sredina. To je ono sto mene najvise brine.

    Cus, Crna Gora? Ne, ni pomena o legalizovanju tako neceg. Nama je nivo svijesti jos u istrazi ********. Najsnaznija droga su im prosrpske partije. Kud ces vece droge od te. No, mozda da im das malo marihuane zapali bi u nirvanu, pa bi im se grebalo ko je ko bio u petnaestom vijeku. Malo sale nije na odmet, a? :wink:

    Auh, zaboravih pomenut i Dukljane, katolike, do pojave Nemanjica. I njima malo trave ne bi bilo na odmet. :wink:
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grofice, nemoj da lupetas zivota ti. Evo Amerika najjaca drzava zadnjih 100g a i vise, pa joj Crna Gora ne slijedi put! Ako ces tom logikom, a ni mnoge druge drzave!

    Hari i cvrchak, kako bi bilo da se malo prosetate ulicom, raspitate da nema dje da se kupi 'trave' po CG?
    Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom.. I to je to!

    Znaci, legalizacija bi sigurno doprinijela smanjenu toga. Koliko istrazivanja pokazuju sama marihuana te NE navodi da uzmes teze droge, a sto se stetnosti tice mislim da imamo legalizovane takodje mnogo lose stvari!
    Sto se UK tice, ja sam kupova' lagano kod brace Arapa u samoposlugu alkohola kolko sam pozelio.. A bio sam maloljetan!

    I jos nesto, zar stvarno mislite da se drzave bore toliko protiv droge?
    Pa zar ne bi onda neka velika drzava otisla i jednostavno zapalila sve plantaze po Juznoj Americi, Afganistanu.. kao najvecim proizvodjacima?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sjetih se jedne recenice Prusta da je svaka zamisao laka kad se ne uzme u obzir stvarnost. To mi nekako odgovara ovim dilemama (ne)zabraniti. Zabrane stvaraju mogucnost lakih zarada, a legalizacija ipak masovnosti. Sto je negdje dobro na drugim mjestima moze se izroditi u suprotnost.
    U Crnoj Gori ima dosta legalinih narkotika da je ovi maltene prevazidjena tema

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Hari i cvrchak, kako bi bilo da se malo prosetate ulicom, raspitate da nema dje da se kupi 'trave' po CG? Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom...
    A da li ti mislis da su to jedine nelegalne stvari u CG ili da sve sto se nadje "po ulica" treba legalizovati? Ne znam na koje slojeve drustva mislis, ili je to samo stilska figura, ali ipak nece biti da je u svim. U svim slojevima drustva nema dovoljno hljeba, a ne da im pada napamet marihuana.
    Trebalo bi da shvatis da su ipak sporadicni slucajevi gdje je to legalizovano i da u vecini imaju "debele" razloge zasto to ne urade.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!
    Demokratija sa tim nema nikakve veze jer dok Holandija dozovoljava sve ili skoro sve, neke skandinavske zemlje imaju maltene prohibiciju alkohola i drasticnu zabranu narkotika. Legalizovati to u Crnoj Gori bilo bi tragicno a mislim da nam to ne prijeti bar sljedecih 100 godina jer ima puno precih rabota. U zakonu ne pise da je zabranjeno da se neko objesi, pa ko voli nek izvoli
    Vidi se da dosta znash o demokratiji po tvom komentaru, al neka ti bude... A za to da se neko objesi, prvi put chujem... imash li kakvih pismenih dokaza skeniranih da nam postujesh da se svi nasmijemo odje?! :shock:
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom.. I to je to!
    Mislim da je to i glavni problem... kad bi doshlo do dekriminalizacije odredjenih narkotika, da bi se na trzistu pojavila konkurencija i tako se smanjio profit onome ko sada ima glavnu ulogu...
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam baš za samohrane majke, to je možda tako, mada nije uvijek tačno sve što se pročita.Prisustvovala hiljadama i hiljadama konferencija i okruglih stolova na temu narkomanije i stalno je pominjan taj primjer Holandije. Svi stručnjaci (i naši i strani) su iznosili podatke koji ukazuju na neefikasnost te mjere koju je Holandija sprovela tj. po statistikama broj onih koji konzumiraju narkotike nije smanjen i pored legalizacije,a neki idu tako daleko da tvrde da je čak proizvela i kontraefekat. Aj, za nekoliko dana će bit internacionalna konferencija i kod nas pa ću da utefterišem te podatke, tačne cifre i sve ostalo. Ne vjerujem ni ja svemu što čujem, ali ako to kaže toliko ljudi iz raznih zemalja... I jedino Holandija ima predispozicije potrebne za legalizaciju marihuane, a nijedna od ostalih zemalja se ne usuđuje na taj korak iako se, kao što tvrdiš, pokazao kao dobar? [quote="cvrchak"]
    Quote Originally Posted by Grofica
    Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?

    Stani malo, odakle ti to tvrdjenje da ovo nije tacno. Evo, ja cu tebi lijepo reci da sam citala studiju Britanaca koji se u UK suocavaju s ozbiljnim problemom tinejdzerske trudnoce. Ovdje ne mislim na abortus, nego na odluku tinejdzerki da rode dijete. Dakle, govorim o samohranim majkama, izuzetno mladim osobama, bez srednjoskolskog obrazovanja, koje bez posla padaju na teret drzave. I onda su strucnjaci otisli u Holandiju, iz razloga koje sam navela.

    Eto! Ali im to nista nije pomoglo jer u UK nije sramota biti majka sa 16 godina i na grbaci drzave, dok to jeste u Holandiji. A to proizilazi iz sistema koji vlada u Holandiji i familijarnih odnosa. Dok se u UK vise i ne sjedne za sto kad se vecera, nego svi s tanjirima na skutu bulje sa sofa u TV, u Holandiji se sva zivotna pitanja jos uvijek rjesavaju za stolom.

    Poznato je da se u Holandiji mlado celjade s djetetom, bez skole i bez posla smatra osobom na margini drustva.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by sh0cker
    Hari i cvrchak, kako bi bilo da se malo prosetate ulicom, raspitate da nema dje da se kupi 'trave' po CG? Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom...
    A da li ti mislis da su to jedine nelegalne stvari u CG ili da sve sto se nadje "po ulica" treba legalizovati? Ne znam na koje slojeve drustva mislis, ili je to samo stilska figura, ali ipak nece biti da je u svim. U svim slojevima drustva nema dovoljno hljeba, a ne da im pada napamet marihuana.
    Trebalo bi da shvatis da su ipak sporadicni slucajevi gdje je to legalizovano i da u vecini imaju "debele" razloge zasto to ne urade.
    Metafora je u pitanju, mada veoma tacna.. Jer ima marihuane i medju bogatima i siromasnima.. To je opste poznato.

    Ako malo bolje zaviris u problem, doces do zakljucka da se svugdje droga najvise koristi u nizim slojevima.. Tako da ti ova konstatacija nije tacna uopste.

    Imaju debele i na jednoj i na drugoj, mislim da je to predrasuda samo. Jer kao sto sam rekao, postoji mnogo stvari koje su legalizovane a takodje su mnogo stetne!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!
    Demokratija sa tim nema nikakve veze jer dok Holandija dozovoljava sve ili skoro sve, neke skandinavske zemlje imaju maltene prohibiciju alkohola i drasticnu zabranu narkotika. Legalizovati to u Crnoj Gori bilo bi tragicno a mislim da nam to ne prijeti bar sljedecih 100 godina jer ima puno precih rabota. U zakonu ne pise da je zabranjeno da se neko objesi, pa ko voli nek izvoli
    Vidi se da dosta znash o demokratiji po tvom komentaru, al neka ti bude... A za to da se neko objesi, prvi put chujem... imash li kakvih pismenih dokaza skeniranih da nam postujesh da se svi nasmijemo odje?! :shock:
    Sto se smijeha tice ti si se vec pobrinuo jer kako skenirati nesto cega nema, a osnova demokratije je i postovanje razlicitog misljenja. Od svih demokratija svijeta malo je onih gdje je to dozvoljeno ili ti mozda mislis da je samo demokratsko ono sto se poklapa sa tvojim misljenjem?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!
    Demokratija sa tim nema nikakve veze jer dok Holandija dozovoljava sve ili skoro sve, neke skandinavske zemlje imaju maltene prohibiciju alkohola i drasticnu zabranu narkotika. Legalizovati to u Crnoj Gori bilo bi tragicno a mislim da nam to ne prijeti bar sljedecih 100 godina jer ima puno precih rabota. U zakonu ne pise da je zabranjeno da se neko objesi, pa ko voli nek izvoli
    Vidi se da dosta znash o demokratiji po tvom komentaru, al neka ti bude... A za to da se neko objesi, prvi put chujem... imash li kakvih pismenih dokaza skeniranih da nam postujesh da se svi nasmijemo odje?! :shock:
    Sto se smijeha tice ti si se vec pobrinuo jer kako skenirati nesto cega nema, a osnova demokratije je i postovanje razlicitog misljenja. Od svih demokratija svijeta malo je onih gdje je to dozvoljeno ili ti mozda mislis da je samo demokratsko ono sto se poklapa sa tvojim misljenjem?
    Nisam vidjeo ovo ne... ali ovako ne vidim kakve to veze ima sa zivotom ili sa temom o kojoj razgovaramo?!

    No dobro ajde barem objasni zashto bi dekriminalizacija bila tragicna?!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih da prihvate zakon da se ne smije u drzavnim ustanovama pusiti...moze li to kako? Evo, ne trazim mnogo?

    Mnogi kazu ako se prihvati da ce je manje biti...ali bez obzira na to ipak sam protiv :!: , legalizovace se ovo pa ono...pa ce sjutra biti da gledam po ulica kako se smrkaju i drogiraju...ma bjez' bre :x

Page 1 of 28 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. legalizacija mariJuane!
    By pa$a milet in forum Nauka generalno
    Replies: 27
    Last Post: 29-05-15, 07:55
  2. Legalizacija dolazi...
    By HardwareFreaK in forum Software
    Replies: 59
    Last Post: 24-02-06, 17:00
  3. Legalizacija / borba protiv piraterije...
    By wlad in forum Software
    Replies: 56
    Last Post: 12-04-05, 13:12
  4. Marihuana Legalizacija
    By Vutragenjo in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-04, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •