Results 1 to 8 of 8

Thread: Cane corso

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Cane corso

    Imam priliku da dobijem stene cane corso ,staro 2,5-3 mjeseca.Djeca bi takodje htjela,a i zivimo u kuci. Interesuju me:
    -vasa iskustva
    -predlozi oko vaspitanja i odgajanja
    -sugestije,napomene

    naravno onih koji su imali iskustva sa ovom vrstom.
    Moja supruga je takodje zabrinuta da bi mogao biti agresivan ili opasan mada internet tekstovi ukazujuda nielje.
    Bitno je napomenuti da do sada nikad nismo imali psa.

  2. #2
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Ono sto sam ja primjetio jer imam cane corsa (8 mjeseci star) da je mnogo poslusniji recimo od labradora kojeg sam imao i retrivera kojeg komsija ima, moguce da ce se to promijenit jer je jos uvijek stene, ali za sad sam bas zadovoljan, jedino sto je kao malo dijete, voli sve da uzme u zube i da raskomada ako ga na vrijeme ne opomenem, inace od malih nogu sam ga pustao sa djecom da se igra, njih obozava, voli da se igra, nije agresivan uopste, mislim da agresivnost zavisi od gazde, a ne od rase.
    Uglavnom kad setamo mogu da ga pustim i on ce setati pored mene, jedino ako vidi macku voli da krene kao lud na nju, uvijek je na par metara od mene, nikad ne bjezi iz dvorista, ako ja podjem u kucu on lezi ispred vrata, slusa osnovne komande. Ukoliko zelite da mu kupirate usi i rep, ne bih vam predlagao da to radite, jer sam se ja napatio sa njim nekih 15ak dana, moguce da sam pretjerivao u tome, ali ja ga nisam mogao pustiti sam da spava prvih 2-3 dana dok mu nisu malo zarasle rane, kupiraju se do 4. mjeseca, a najbolje je oko trceg, a vas skoro ima 3 mjeseca, tako da bi morali bukvalno odmah to da radite i dobijate umjesto psa, bebu na cuvanje i previjanje svaki drugi dan u veterinarsku, sto vam odmah kvari utisak, plus ove vrucine ne idu na ruku, pa moze da dodje i do komplikacija, ja se iskreno ne kajem sto sam to uradio makar sa vizuelne tacke gledista, jer je mnogo ljepsi pas i agresivnijeg izgleda, ali sa druge strane DOBRO bih razmislio da to uradim sledecm psu.
    Jedina mana mu je - sto mnogo jede.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #3
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne postoji agresavan pas . postoji pas tj rasa sa vecim predispozicijama da budu agresivni ali da li ce biti zavisi od vlasnika . sa te strane ne brinit , naravno trazi cvrstu ruku . odmah da mu se stavi do znanja ko je vodja copora , nema demokratije u psecem svijetu . i ima da bude maza kao ova moja bulterijerka .
    oko kupiranje , jeste malo nezgodno vrijeme zbog vrucina ali njima se usi kupiraju na kratko pa nemate brige da li ce da padaju posle samo da se redovno previja , cak na svaki dan . licno uvjek to uradim ali na dogama je to mnogo teze .
    ako mislite d aga drzite u stanu ne zaboravite na faktor rep . jer kad mane repom ode mnogo toga po kuci . to svi zaboravljaju . i to pas ne moze da kontrolise tj da ga naucite .
    da jede puno jede pogotovo do godinu dana ali to je manji problem veci je sto on mora negdje potrositi te kalorije . najbolje biciklo pa u trk . cak i dvoriste nije dovoljno jer mu treba trcanje .
    obavezno vitamini i ad kapi bez obzira ako ga hranite na granule gdje pise da sve ima (granule nikeda ne mogu zamjeniti ono sto sami spremite za njega )

    suma sumarum ako uzmeta psa a do sada niste drzali NE ZABORAVITE da ste vio vodja copora u protivnom to ce biti on . od starta mu stavite do znanja sta smije sta ne . ako mu sad nesto dopustite smatrace da mu je to zauvjek dopusteno . i obavezno ga odmah (po primitki svih vakcina) socijalizujte sa drugim psima .

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala!

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Saznao sam izmedju ostalog da nije cisti cane corso nego je majka cane corso a otac je rotvajler.Neki komentar?

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Samo je pitanje izgleda ostalo zanemarljivo , sem još čvršća ruka . Rotvajler je tek traži

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    E to ti je onda prase koje ce ici na 60kg ako je muzijak, ali su prelijepi.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    Imam cane corsa vec par godina i ukratko cu napisati moje iskustvo:
    Kad smo kupovali psa trazili smo krupniju rasu iz prostog razloga jer ce najvise vremena provoditi u dvoristu i biti njegov zastitnik. Uzeli smo ga sa dva mjeseca starosti i u periodu skoro do 7og mjeseca vise je vremena proveo u kuci nego u dvoristu, razmazili smo ga kao bebu vjerovatno iz tog razloga rijetko i laje, osim na rome i kad vidi biciklo, iz nepoznatog razloga Kako se ko uhvati za kapiju on se zaleti prema njemu, regularno ga izbali citavog i isprlja sapama, mada ljudi koji ne znaju kakve je naravi kad vide crnu mrlju od 50ak kila kako trci ka njima obicno i oni pocnu da trce Svima bih ga preporucio i kao porodicnog psa i kao cuvara, jer koliko god on ne lajao njegov izgled je dovoljan, sto se mana tice jedino ponekad previse bali, nadam se da sam bio od pomocii..

    Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
    I am not i danger, I am the danger.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Cane Corso
    By Rem-D in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-03-11, 15:11
  2. P:-cane corso
    By backoR in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 25-02-11, 12:06
  3. Cane Corso
    By neff in forum Kućni ljubimci
    Replies: 21
    Last Post: 19-12-10, 11:45
  4. P: Cane Corso
    By Momo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 09-01-10, 17:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •