Results 1 to 10 of 10

Thread: Isplata novca sa e-walleta i gambling sajtova na bankovni racun?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Isplata novca sa e-walleta i gambling sajtova na bankovni racun?

    Pozdrav.
    Kakvo je stanje u ovoj nasoj drzavi sto se navedenog tice?
    Godinama sam igrao texas holdem poker polu-profesionalno i vecinu isplata sam radio preko skrill mastercard kartice. Medjutim od kada su je nazolst ukinuli presao sam na direktne isplate sa skirlla na banku. Nikada nisam imao problema, doduse to su bili iznosi od recimo 2x 300e mjesecno i slicno. Kako se sada situacija promijenila, poceo sam da igram profesionalno , iznosi su se povecali, te cu sigurno da debelo premasim onaj limit od 15k godisnje za koje mi nece traziti porijeklo. Sada me zanima kako nase banke gledaju na skrill i te gambling sajtove? Koliko vidim, pola radnika u bankama nikada nije ni culo za skrill i kada to spomenes gledaju te kao da si ne znam sta rekao..:chargrined:
    Posto najvise igram na PokerStarsu, da li je najbolje da povlacim sa njega direktno na banku, da li je on bolje kotiran od skirlla, za PS mnogo vise ljudi zna nego za skrill, tako je siguran sam i u bankama.. ?
    Da li sam bezbjedan recimo ako povucem 20k sa Starsa i ako me pitaju za porijeklo, jednostavno kazem kako i jeste, zaradio sam na pokeru? Da li se placa porez na to?
    Sta rade ljudi koji recimo osvoje turnir od 100k online, kako oni to regulisu?
    Koliko znam, na dobit na kockanju se kod nas ne placa porez ( placaju ga priredjivaci) , da li je to jos uvijek aktuelno i kako tu stoje navedeni sajtovi s obzirom da su strani priredjivaci?
    Svakako da mogu da koristim alternativne kartice tipa OK pay, Leopay itd ali ako vec mogu da povucem direktno i da mirno spavam , zasto da ne
    Unaprijed hvala svima!!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ja sam sa sajta 888 prebacivao na neteller (vjr si cuo,fora kao skrill ) ,sa nettelera na devizni racun koji je vezan za mastercard u hipotekarnoj banci ,nisu mi pravili nikakve probleme.
    zadnja isplata je bila sajt 888 > skrill > racun u banci , napravili mi probleme jer posrednik izmedju skrilla i hipotekarne (zab sam koja je banka u pitanju) ne odobrava isplate vezane za gambling ,tako da su mi pare vratili i sjebali me zestoko sa provizijom. Drug koji mi radi u banci,savjetuje me da otvorim visa karticu , kad prebacujemo na visu ,pare direktno idu na karticu ,dok kod mastercard moras imat vezan devizni racun ,sto kod vize nije slucaj . Vidio da ima opcija sa skrila na visa card .
    Na pokerstarsu ne igram ,tako da ne znam kakva je situacija prebaciti direktno sa sajta na racun .

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Par info vezano za raspravu:

    Što se tiče porijekla, oni mogu da pitaju i od 1.000, a u zadnje vrijeme 10.000 je granica za koje postavljaju pitanja.

    Ovo Visa, MasterCard je vezano samo za pravilnik hipotekarne jer oni imaju devizni račun kao odvojeni tip računa. Kod većine banaka svaki eurski je i devizni račun, s tim što se prilivi u drugim valutama prebacuju u euro, ne ostaju u toj valuti (mora se otvoriti račun u drugoj valuti, npr dolarski račun)

    Nije ti direktno odgovor na pitanje, ali samo par info iz bankarskog sektora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    ja sam sa sajta 888 prebacivao na neteller (vjr si cuo,fora kao skrill ) ,sa nettelera na devizni racun koji je vezan za mastercard u hipotekarnoj banci ,nisu mi pravili nikakve probleme.
    zadnja isplata je bila sajt 888 > skrill > racun u banci , napravili mi probleme jer posrednik izmedju skrilla i hipotekarne (zab sam koja je banka u pitanju) ne odobrava isplate vezane za gambling ,tako da su mi pare vratili i sjebali me zestoko sa provizijom. Drug koji mi radi u banci,savjetuje me da otvorim visa karticu , kad prebacujemo na visu ,pare direktno idu na karticu ,dok kod mastercard moras imat vezan devizni racun ,sto kod vize nije slucaj . Vidio da ima opcija sa skrila na visa card .
    Na pokerstarsu ne igram ,tako da ne znam kakva je situacija prebaciti direktno sa sajta na racun .
    Sa skrila na visa karticu se ne isplati, 7.5% je provizija po transakciji. Kad šalješ na devizni račun provizija je 5.5 eura po transakciji (+ 3,99% za konverziju ako ima konverzije). Ovo sam vidio da piše na njihovom sajtu.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Sa skrila na visa karticu se ne isplati, 7.5% je provizija po transakciji. Kad šalješ na devizni račun provizija je 5.5 eura po transakciji (+ 3,99% za konverziju ako ima konverzije). Ovo sam vidio da piše na njihovom sajtu.
    koji je tvoj predlog ? ja sam ovih dana mislio 500 da podignem ,vise ne znam ni sam sto mi je pametno ,strah mi je da ce opet bit neka zaj ebancija i da ce mi vratit pare
    pare su mi u dolarima ,skrill u dolarima

  6. #6
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ja bih otvorio dolarski devizni račun kod NLB banke i platio to 5.5 eura provizije za transakciju, u dolarima to bude oko 6 i nešto čini mi se, ima tamo na njihovom sajtu.

    Ja sam tako jednom prilikom podigao pare sa skrila. Doduše to je bilo prije 7-8 godina, ne znam jesu li mijenjali politiku, ali ne bi trebalo.

    Zašto ti je skril u dolarima, i taj nalog na tom sajtu, zar nijesi imao mogućnost da to bude u Eurima? Ja sam mislio sad da se aktiviram ali još odmjeravam šta mi je najbolja opcija. Mislio sam da idem na arbitražno klađenje pa mi onda zbog toga svaki procenat provizije i svaki cent troškova važan.

    Sent from my E5823 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  7. #7
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Na devizni je kocka klasična. Skidaju fix iznos i malim slovima stoji da nije konačan izbnos jer ne garantuju da banka neće uzeti dio za sebe. Imao sam situaciju sa Erste. Skrill 5.5eur skine, Erste 3eur i korespodentska banka oko 10eur. Ovo su cifre na iznos od oko 50eur. Baš skandalozno. E sad, na veće iznose more biti više a i ne mora da znači

    Sada koristim skrill u eurima i NLB banku. Uzimam fix 7.5% i ok je.

    Ps. Skrillova valutna konverzija kriminalna.


    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Last edited by Krstooo; 02-10-18 at 17:55.
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  8. #8
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post

    Zašto ti je skril u dolarima, i taj nalog na tom sajtu, zar nijesi imao mogućnost da to bude u Eurima? Ja sam mislio sad da se aktiviram ali još odmjeravam šta mi je najbolja opcija. Mislio sam da idem na arbitražno klađenje pa mi onda zbog toga svaki procenat provizije i svaki cent troškova važan.

    Sent from my E5823 using Tapatalk
    Zato jer mi je sajt u dolarima ,u pitanju je 888 .Nisam imao mogucnost da bude u eurima

  9. #9
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spinwinn View Post
    Pozdrav.
    Kakvo je stanje u ovoj nasoj drzavi sto se navedenog tice?
    Godinama sam igrao texas holdem poker polu-profesionalno i vecinu isplata sam radio preko skrill mastercard kartice. Medjutim od kada su je nazolst ukinuli presao sam na direktne isplate sa skirlla na banku. Nikada nisam imao problema, doduse to su bili iznosi od recimo 2x 300e mjesecno i slicno. Kako se sada situacija promijenila, poceo sam da igram profesionalno , iznosi su se povecali, te cu sigurno da debelo premasim onaj limit od 15k godisnje za koje mi nece traziti porijeklo. Sada me zanima kako nase banke gledaju na skrill i te gambling sajtove? Koliko vidim, pola radnika u bankama nikada nije ni culo za skrill i kada to spomenes gledaju te kao da si ne znam sta rekao..:chargrined:
    Posto najvise igram na PokerStarsu, da li je najbolje da povlacim sa njega direktno na banku, da li je on bolje kotiran od skirlla, za PS mnogo vise ljudi zna nego za skrill, tako je siguran sam i u bankama.. ?
    Da li sam bezbjedan recimo ako povucem 20k sa Starsa i ako me pitaju za porijeklo, jednostavno kazem kako i jeste, zaradio sam na pokeru? Da li se placa porez na to?
    Sta rade ljudi koji recimo osvoje turnir od 100k online, kako oni to regulisu?
    Koliko znam, na dobit na kockanju se kod nas ne placa porez ( placaju ga priredjivaci) , da li je to jos uvijek aktuelno i kako tu stoje navedeni sajtovi s obzirom da su strani priredjivaci?
    Svakako da mogu da koristim alternativne kartice tipa OK pay, Leopay itd ali ako vec mogu da povucem direktno i da mirno spavam , zasto da ne
    Unaprijed hvala svima!!

    cao, znam da je ovo stara poruka, ali mozda ce vam biti interesantno: mogu dopuniti vas Skrill racun, sa mog racuna (imam 1050 usd) a vi meni samo kes eura. Nalazim se u Budvi. Mozda nekomu ce biti interesantna ova propozicija. Nije regularno, samo imam 1050 usd na Skrill i zelim kes. Hvala svima unaprjed, ljep dan!

  10. #10
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    Zato jer mi je sajt u dolarima ,u pitanju je 888 .Nisam imao mogucnost da bude u eurima
    cao, procitala sam ovde da ste koristite Skrill za poker, znam da je ovo stara poruka, ali mozda ce vam biti interesantno: mogu dopuniti vas Skrill racun, sa mog Skrill racuna (imam 1050 usd) bez provizije, a vi meni samo kes eura. Nalazim se u Budvi. Mozda vam ce biti interesantna ova propozicija ili znate komu moze biti interesantna. Nije regularno, samo imam 1050 usd na Skrill i zelim kes. Hvala unaprjed, ljep dan!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AdSense isplata
    By Stevy in forum Software
    Replies: 149
    Last Post: 11-11-18, 10:52
  2. Kupujem K: Ima li ko na prodaju 3.6 bitcoina, isplata gotovinom
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 27-01-17, 05:04
  3. Kupujem Samsung S2 isplata odmah
    By sinisha in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 22-02-15, 05:28
  4. Bankovni transfer prema Srbiji?
    By nesta in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-11, 12:35
  5. Bankovni rachun
    By MaRoJE in forum Ekonomija
    Replies: 2
    Last Post: 14-12-10, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •