Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 113

Thread: Vegan, veganci, vegetarijanci...

  1. #26
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mislim se, zapravo odlucio sam da predjem postepeno na ovu vrstu ishrane. Imam razloga za to al pored toga nesto primjecujem da polako sve smanjujem meso, a jedem vise povrca. Svakakvo smece uvozimo. Naduvane kokoske, goveda pod hemomicinom, holandska masna prasad...

    Moze li se bez mesa? Kad prodjete pored rostilja, a ono zamirise... Razlozi za i protiv? Neki savjet i preporuka? Recept, zasto da ne?

    Plus moderno je.
    10tak god ne jedem meso, jaja i sir da ( nisam vegetarijanac , vegan)..
    Jos sam ziv, treniram zestoko i redovno i ne vidjeh promjenu u gubitku snage. Ne osjecam potrebu za mesom, da osjecam ijo bi, jer bolje jesti nego ne jesti a pljuvacka da se skuplja i oci zakrvave pored pecenice. Test bi recimo bio da umirem od gladi, da li bi zalozio. ( Cus bi li, bi zivu kravu sa papcima progutao).. Nisam se razbolio osim mamurluka mozda jednom za ovo vrijeme.. U pocetku su najvece promjene i pobune uma, poslije vec osjecas gadjenje prema prema mesu. Ne smatram da spasavam ikoga, cinim ista dobro time i ne popujem po slavama - Spasite koke, spasite jage itd...
    Neka cini kako se ko osjeca.
    Savjet - probaj i obrati paznju na osjecaj, prije misli.

    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ma moj glavni razlog je sto sam manje agresivan kad ne jedem meso. Nije to agresivnost pa da druge maltretiram vec neki ne znam jbg neki nemir. I to sam primjetio kad smanjim meso da sam ono sto se veli “at peace”. Reko da ga maknem skroz pa da vidim. Ovi ostali razlozi iako meni jako bitni, tu su vise da me ubrzaju to da uradim jer sam lijena buba. Treba tu malo organizacije, recepata i vremena valjda.
    Spasio si me, htjedoh editovati prvi post pa slucajno obrisah, zato je sada poslije tvoga. Izvinjavam se na konfuziji..
    Za agresiju, ne znam, iskreno ne mogu da procijenim vise.. Toliko vremena j proslo da sada zivim tako, ne postoji niti jedno pitanje ,nedoumica i konflikt..
    Nista planiranje i organizacija, samo jednostavno prestani, a ostalo ce sve samo organizovati.. Ne brini. Uostalom uvijek se mozes vratiti na utihnule jaganjce i nema tu ama bas nista lose. Lose je ne pokusati.
    Last edited by Nista; 02-09-18 at 12:51.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    @Caesar, sjetih se, negdje je pisalo.. ubijanjem zivotinje luce adrenalin od straha( svi se sjecamo svinjokolja ), taj adrenalin ide u misice i ko zna sta jos a jedenje tog mesa utice na um. Logicno jeli, kao sto jogickim vjezbanja, smirivanjem disanja(tjelesnih funkcija) smiruje se i um(i obratno).. Zato kazu da je najzdravije meso kuvano, tj da se izbacuju necistoce iz njega. U sustini jedes strah, agresiju.. bla bla. Sam ces najbolje vidjeti ,samo obrati paznju na promjene. Jos jedan podsticaj, pogledaj film Earthlings (2006). Pozdrav
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  4. #29
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Treba postovati svaciji izbor mada sigurno da nije bas zdravo potpuno eliminisati meso. @hercules je dao najbolji savet, u svakom slucaju ne verujem da bi se neko bas dozivotno pridrzavao takvog rezima ako ne bi mogao nikako da se navikne na njega ili ako bi ga zdravstveno stanje prinudilo da pocne ponovo da jede meso. A ako se neko bas cvrsto odlucio i nece ni da cuje za drugacije onda srecno mu bilo.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    @Caesar, sjetih se, negdje je pisalo.. ubijanjem zivotinje luce adrenalin od straha( svi se sjecamo svinjokolja ), taj adrenalin ide u misice i ko zna sta jos a jedenje tog mesa utice na um. Logicno jeli, kao sto jogickim vjezbanja, smirivanjem disanja(tjelesnih funkcija) smiruje se i um(i obratno).. Zato kazu da je najzdravije meso kuvano, tj da se izbacuju necistoce iz njega. U sustini jedes strah, agresiju.. bla bla. Sam ces najbolje vidjeti ,samo obrati paznju na promjene. Jos jedan podsticaj, pogledaj film Earthlings (2006). Pozdrav
    To ti je kod ovih nehumanih klanica, đe se vucaju sa životinjama. Zato domaće, maca kad se najmanje nada i ne strahuje i nema mučenja.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    @Severnjak, previse je tu buke ni oko cega.. na kraju svejedno je, osim za um onoga koji donosi odluku. Problem je strah od gladi, nista vise.
    @Dutch, jeste,davaju im besendine i pjevaju uspavanke
    Last edited by Nista; 03-09-18 at 11:50.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Kako ti odgovara. Nije svaki organizam potpuno isti. Ja sam iz ishrane izbacio proste ugljene hidrate. Ponekad se castim nekim smecem od slatkisa isl. ali generalno mi ne prija da jedem tu vrstu hrane. Ako meso ne prija tvom organizmu nema razloga da nastavis da ga jedes. Samo pazi da neke od vitamina i minerala koji su lako dostupni u razlicitim vrstama mesa a koji su ti mozda potrebni zamijenis na neki drugi nacin, na primjer nekim suplementom.
    Last edited by VanjaTheMan; 03-09-18 at 13:05.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #33
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Vidjite nesto, ne priznajem ga nikome da jede vise mesa i cesce od mene. Meni obrok bez mesa tesko da moze.. Ali treba biti malo realan i ne zalijetati se sa glupom pricom kako nista ne moze da zasiti kao meso i sl nebuloze. Eto, ja ga tamanim, ali.. postavi mi pleh gibanice, dje mrve mesa nema, brate.. zamasticu se do lakata, necu ni pomislit na meso.


  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Što se tiče ishrane jedini ljudi koje treba slušati su nutricionisti. I to ne samo jednog već više njih. (Ukoliko nekoga interesuje, u Podgorici radi žena koja je neviđeni stručnjak iz ove oblasti, i ne radi privatno nego u domu zdravlja kod stadiona tako da je posjeta besplatna.) Ukoliko želite da mijenjate svoju ishranu i da se njom aktivno bavite prvo dosta o ishrani naučite (i to od stručnjaka, ne od hipika sa diplomama nevladinih organizacija koje sebe nazivaju instituti i akademije zdravlja). Takođe je znanje o ishrani veoma rizično sticati na internetu i facebook-u jer bilo ko može da piše šta oće. Zato poslušajte moj savjet: dom zdravlja kod stadiona, zakažete kod žene koja je život posvetila izučavanju ljudske ishrane ili medicinski udžbenici pa čitajte.

    Moje iskustvo sa nutricionistima mi govori da su vegani mnogo bliži zdravom načinu ishrane nego ljudi koji ne obraćaju pažnju na ishranu. Ukoliko neki vegan unosom onoga što jede zadovolji sve nutritivne potrebe onda je sve u redu. Međutim ako neko za sebe kaže da je vegan i ne unosi potrebnu količinu nutritivnih sastojaka, onda je on bliži budali koja će da se razboli nego veganu. Uzećemo na primer proteine, kada vam nutricionista objasni koliko proteina vam dnevno ili nedeljno treba, vi kao neko ko neće da jede najveći izvor proteina (surutku, jaja ili crveno meso) morate izračunati koliko određene biljke morate pojesti (npr soje, bogata je proteinima) da bi zadovoljili proteinske potrebe u tijelu. Dakle vegani razmišljaju o svojoj ishrani, na taj način su i došli do momenta da postanu vegani. Ljudi koji su samo odlučili da više ne jedu meso a ne znaju kako funkcioniše ljudska ishrana nisu nikakvi vegani, to su ljudi koji su na nekom filmu ili seriji vidjeli da je to moderno.

    Zašto nutricionisti kažu da su vegani bliži zdravom životu? Pa jednostavno ti ljudi ne unose u organizam prerađeni šećer i štetne masti kojih su meso i industrijski proizvodi puni krcati. Savjet nutricioniste je da mi (obični) izbacimo iz upotrebe meso od goveda i svinja i slično, a da se poveća unos mesa ribe i ptica. Eto za vas koji baš nećete da budete vegani, imate recept za zdraviju ishranu i od veganske, a da ne pričamo o smanjenju šanse za dijabetes, srčani udar i 135 bolesti koje šećer i loše masti izazivaju.

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Sve je to super moj prijatelju, al aj ti povećaj unos mesa riba i ptica kojima se rokaju stimulansi i hormoni u hranu. Povećaj unos povrća koje bez ikakve kontrole stiže nam na trpezu. Norme o prisustvu štetnih materija u hrani su u zadnjih 30 godina više puta podizane samo da se izađe u susret proizvođačima. Sjećate li se onda frke oko kadmijuma u krompiru, opravdanje im je bilo da su naše norme zastarele a taj krompir je u granicama onog koji se prodaje u EU. Ko može svoje proizvodit i nekako ko ne može mrka kapa.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Zašto nutricionisti kažu da su vegani bliži zdravom životu? Pa jednostavno ti ljudi ne unose u organizam prerađeni šećer i štetne masti kojih su meso i industrijski proizvodi puni krcati.
    U vecini slucajeva vegani zaista jesu takvi i vode racuna o ishrani, ali ovakva ocjena je strasno neprecizna i pogresna, jer jednostavno nije tacna. Veganstvo je nista drugo do izbjegavanje svih onih namirnica koje su zivotinjskog porijekla. Samo to i nista vise, a to uopste ne mora znaciti da je zdravo i bez stetnih masti. Npr industrijsko, rafinisano, suncokretovo ulje za przenje, koje svi koristimo, je potpuno biljnog porijekla i sastavni je dio veganske ishrane. A nista nezdravije na svijetu nema od toga i nidje nema stetnijih zasicenih masti. Pomfrit, jos onako natopljen uljem, je 100% veganska hrana. A svi znamo kolika je to pogibija za organizam..

    edit: Ja sam totalno preskocio da si naveo i preradjeni secer kao nesto sto vegani ne jedu.. Odakle ti sve te price? Ko kaze da vegani ne jedu secer? Ti si vjerovatno mislio na sirove vegane ili makrobioticare. Ali sirovo veganstvo je ekstrem, jedes samo sirove biljne namirnice, nema nikakve termicke obrade (przenja, kuvanja, pecenja).. A makrobioticari su mozda i jos veci ekstrem, jer ajd ti sacini jelovnik za sebe od cistih, neprskanih, organskih namirnica. Vazi..
    Last edited by ovizionizi; 07-09-18 at 11:53.


  12. #37
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobro sad, to štetne masti je stavio samo kao pojačivač ukusa u rečenici. Emulgator.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Vegani jedu rafinisano ulje??? Vegani jedu preradjeni secer?????
    Malo manje lupetanja ne bi skodilo.

  14. #39
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Te nazive smatram da znace ovako, vegetarijanac ne jede meso, a vegan ne jede nista zivotinjskog porijekla. Pod mesom ne podrazumijevam ono sto je plivalo ili lecelo, tu mesa nema. Meso jedem, ali mogu i bez njega, dok recimo bez sira tesko da bih mogao, znaci mogao bih postati vegetarijanac, a vegan nikako.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Vegani jedu rafinisano ulje??? Vegani jedu preradjeni secer?????
    Malo manje lupetanja ne bi skodilo.
    Oh, poceli smo da se samaramo. Koprcas se u sopstvenoj gluposti. Znaci, ti kazes da vegani ne konzumiraju rafinisano ulje i secer? Davaj taj link odmah, da se edukujemo. Da se veseliiimooo


  16. #41
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    znate sto sam ja mislio, sobzirom da krave pasu travu a trava minerale i ta cuda dobija iz zemlje, ja sam mislio da ne jedem ni kravu ni travu nego zemlju, jer sve se to nalazi u zemlji.
    Čupatelj

  17. #42
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    znate sto sam ja mislio, sobzirom da krave pasu travu a trava minerale i ta cuda dobija iz zemlje, ja sam mislio da ne jedem ni kravu ni travu nego zemlju, jer sve se to nalazi u zemlji.
    Top!

    Sent from my MYA-L41 using Tapatalk

  18. #43
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tako gledano, sve čega se dohvatimo je hemija, gmo i ostale navedene budalaštine.

    Za svakoga je način ishrane drugačiji i treba da bude. Ne treba nikome nametati mišljenje o tome ili koristiti pojam 'zdravo' kada se govori uopšteno.
    Zdravo je ono što neko smatra zdravim za sebe. Kome ne treba dijeta iz posebnih razloga (način ishrane ili povremeno čišćenje organizma) ne treba da je koristi već da jede normalno (ono što je generalno normalno: povrće, meso, riba, ponekad voće, voda, čajevi itd).
    Ljudi danas napamet mijenjaju ishranu i onda kada nemaju potrebu za tim.

    Vegani i vegetarijanci koji odluče tako da se hrane, neka to i rade. Moje viđenje je da je to dobro u nekom periodu ako žele da očiste organizam od neke loše ishrane ili možda neki drugi razlog (bolest i slično), u suprotnom ih ne razumijem, ali sve podržavam.


  19. #44
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Evo neceg zbog cega ne mogu vise meso da jedem i budem dio ovoga. Cesto od te gladi za mesinom ovo ne zelimo da vidimo. Ignorance is a bliss

    https://m.facebook.com/story.php?sto...61689651054707

    Naravno ovo je nesto skoro sto sam vidio i samo me ucvrstilo u odluci.
    Ali nećeš prestati da nosiš patike, kajševe, jakne. Znači ja sam ubio tele(neko ga je ubio u moje ime) i koristim meso, kožu pa čak i crijeva . Sa druge strane ti ubijaš samo zbog kože

    Takođe nećeš prestati da se kupaš i mirišeš. Sapuni, parfemi se testiraju na životinjama
    takođe nećeš prestati da piješ ljekove i da se vakcinišeš, što se takođe testira na životinjama

    Do momenta kad vegani i vegetarijanci koji kažu da im je razlog što žive na travi patnja životinja
    - prekinu da nose kožu,
    - počnu da se kupaju isključivo sredstvima koja nisu testirana na životinjama (na njima je stiker sa pandom),
    - prestanu da igraju fudbal (lopta je kožna)
    - prestanu da igraju tenis(žice su od crijeva)
    - prestanu da koriste lijepak
    - prestanu da hrane svoje kućne ljubimce
    - PREKINU DA SE LIJEČE I VAKCINIŠU

    za mene biti teški licemjeri
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #45
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Vegan, veganci, vegetarijanci...

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ali nećeš prestati da nosiš patike, kajševe, jakne. Znači ja sam ubio tele(neko ga je ubio u moje ime) i koristim meso, kožu pa čak i crijeva . Sa druge strane ti ubijaš samo zbog kože

    Takođe nećeš prestati da se kupaš i mirišeš. Sapuni, parfemi se testiraju na životinjama
    takođe nećeš prestati da piješ ljekove i da se vakcinišeš, što se takođe testira na životinjama

    Do momenta kad vegani i vegetarijanci koji kažu da im je razlog što žive na travi patnja životinja
    - prekinu da nose kožu,
    - počnu da se kupaju isključivo sredstvima koja nisu testirana na životinjama (na njima je stiker sa pandom),
    - prestanu da igraju fudbal (lopta je kožna)
    - prestanu da igraju tenis(žice su od crijeva)
    - prestanu da koriste lijepak
    - prestanu da hrane svoje kućne ljubimce
    - PREKINU DA SE LIJEČE I VAKCINIŠU

    za mene biti teški licemjeri
    Rakune, jel mora sve od ovog sto si pobrojao ili moze i jedan mali korak pa da svima bude bolje?

    Ni meni nije jasno kako neki neće da naprave ni najmanji korak al zato drugima spočitavaju sto nisu savrseni u onom sto zele? Ako su ovi gore licemjeri sta su ovi? Kukavice koji nemaju snage ni da pomisle na dobro vec sebi prave izgovore? Mozda, a mozda i nisu.

    Ali dok god se budemo zanimali tudjim “savrsenstvom” umjesto svojim nesavrsenstvom mislim da tu leba nema.

    Ovo je van teme naravno al samo ti ukazujem na gresku u razmisljanju.
    Last edited by Caesar; 13-09-18 at 23:40.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #46
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Rakune, jel mora sve od ovog sto si pobrojao ili moze i jedan mali korak pa da svima bude bolje?
    Odakle tebi ideja da nam je zbog vegana bolje ? Odriču se nečega pa mora da je biti vegan dobro

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ni meni nije jasno kako neki neće da naprave ni najmanji korak al zato drugima spočitavaju sto nisu savrseni u onom sto zele?
    Neću da napravim najmanji korak zato što nisam licemjer i zato što i pored toga što mu ja želju mogu trpjet znam da je neprirodno da ljudsko biće ne jede meso

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ako su ovi gore licemjeri sta su ovi? Kukavice koji nemaju snage ni da pomisle na dobro vec sebi prave izgovore? Mozda, a mozda i nisu.
    Odkud tebi ideja da vegani i vegetarijanci rade dobru stvar ?
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ali dok god se budemo zanimali tudjim “savrsenstvom” umjesto svojim nesavrsenstvom mislim da tu leba nema.
    Što se mene tiče ljudi mogu i ***** da jedu samo da ne izigravaju moralne gromade
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ovo je van teme naravno al samo ti ukazujem na gresku u razmisljanju.
    Gdje bi mi kraj bio da mi je svaka greška u razmišljanju kao ova
    Last edited by Rakun; 14-09-18 at 00:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #47
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Zašto nutricionisti kažu da su vegani bliži zdravom životu?
    Da bi sačuvali najveći izvor prihoda
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #48
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Vegani jedu rafinisano ulje??? Vegani jedu preradjeni secer?????
    Malo manje lupetanja ne bi skodilo.
    Malo manje lupetanja ne bi škodilo tebi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #49
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Poslije Japanaca najzdraviji ljudi na planeti su Inuiti(Eskimi), a uporedite zdravstvo u Japanu sa onim u ledenim bespućima.

    Inuiti jedu samo meso, bez trunke zelenog
    . Tako da je svaki nutricionista koji kaže da su vegiji zdraviji težak idiot
    Last edited by Rakun; 14-09-18 at 01:44.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #50
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Stvaro mislim da svi čovjek odlučuje o sebi samostalno i dok nas ne ugrožava ne treba mu popovati!
    I moj sin je vec izvjesno vrijeme drastično smanjio unos mesa, kaže mnogo se bolje osjeća i ljepše i spava i radi, na dobrom je putu da potpuno meso izbaci ali primjećuje da čak neka jela koja je do prije godinu baš obožavao sad jede u jako malim kolicinama.

    Ja ne bih mogla da se odreknem mesa....da se razumijemo, jedan dan mi ne pravi problem, naprotiv, volim povrće i mnogo ga spremam, pogotovo volim supe i čorbe od povrća, ali volim i meso
    Generalno se potpuno dobro osjećam ako recimo izbacim potpuno suhomesnate proizvode i sve prerađevine mesne, jer to je izgleda počelo ja da iritira moj probavni trakt, iako mnogo volim suhomesnato...sad mi bas ne prija..hleb osim po malo parčence ražanoga, slatkiši potpuno van upotrebe a umjesto njih voće dva puta dnevno.....meso u minimalnim kolicinama uz dosta povrtnih prilaoga i salate i čorbe i supe pd povrca su mi život živi...e to je moj idealan jelovnik ali mnogo volje treba i voljela bih da meso izbacim jer stvarno mi jako optereti želudac
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •