Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 64 of 64

Thread: Živjeti u stanu na poslednjem spratu - iskustva

  1. #51
    Join Date
    May 2007
    Posts
    506
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ja sam kupio na zadnji, cetvrti, prezadovoljan doduse u nk, nije vruce, dva velika balkona, pogled na citav nk... plus u odlicnom stanju bio, sa odlicnom cijenom, bilo je i kise, nidje nista nijesam primijetio...

    Lifta nema, ali cerka starija vec sama ide, tako da nije neki problem prevelik. Jes ono malo visoko, ali jbmu mater ne moze sve

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

    Javićeš nam utiske u Decembar. Pošto ljeto u Nikšić je ka Proljeće u PG, javićeš nam utiske za zimu pošto sam živio u Nikšić i znam kako je zagrijat stan

  2. #52
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Kod cojeka sam bio zimus kad smo se dogovarali oko kupovine, citava familija u kratke rukave, kaze 5m drva mu treba kad se dobro lozi a naravno da cete imati info iz prve ruke citavo vrijeme... Sa zenom se jos pregonim dal cemo klimu ili dobru pecku...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  3. #53
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Mnogo ste bre svileni :mrgreen: Dešavalo mi se da dođem iz sedmične nabavke kad lift ne radi.. Lagano do 9og sa sve kesama (mnogo veći problem je kada nestane struja u ulazu)
    Svako kako želi i kako može, ja samo znam da suteren nikad

  4. #54
    Join Date
    May 2007
    Posts
    506
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Suteren je moderan naziv za PODRUM!

    Živio sam u Podrum, ljeti top ladovina, a zimi smo peškire stavljali na prozore jer je vazda ulivalo, i bilo je da dođu da zapišaju prozor, onda da se povraća pored prozora, haos.
    Ljeti na 40+ napolje unutra klima nije trebala vazda je bilo 20 stepeni, ni zimi nije bilo problem zagrijat stan, al kad počne kiša eto belaja. Znam da je otac ljeti prodavao stan, al jedva ga prodadosmo.

  5. #55
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bar,Montenegro
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imamo stan u city kvartu, zgrada dje je lokal Pinta. Poslednji sprat mogu preko terase da se popnem na krov bukvalno. Vjerujes li da mi je ljepse tu nego u Bar ljeti. Pobjegao sam iz Bara u sred jula u Pg jer mi klima nekako bas dobro radi u Podgoricu tako da je sve od zgrade do zgrade. Odje bas nikakav problem sa vrucinom nemam.
    BAR - BARI - BAR

  6. #56
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    215
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Meni jeste pakao na poslednjem spratu, ali ne znam kako je u drugima. Ovih dana je pakao kako god obrneš i đe god obrneš.. Ne prokišnjava, ne curi niđe (zetagradnja je u pitanju) Ali se čuju golubovi koji ulaze ispod krova, ne znam kako, znam da upravnik svakih nedelju dvije zove nekog da to očisti i da rastjera te golubove.
    imali smo i mi golubove, jos je jedan riknuo preproslo ljeto, pa je klalo kad zapece sunce, sve dok se nisam popeo i ocistio to. Nakon toga smo postavili mrezice na otvore na vertikale dje je nas ulaz.
    Click image for larger version. 

Name:	20160811_095454.jpg 
Views:	183 
Size:	11.4 KB 
ID:	158898
    ne mogu postavit vecu sliku
    Last edited by branko.kotor; 23-08-18 at 00:00.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    431
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Zgrade koje gradi Čelebić, City Kvart i sad City Kej, imaju tavan iznad posljednjeg sprata tako da, uz dobru izolaciju koja je urađena, nema razlike u odnosu na niže spratove.

  8. #58
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zivio sam u novogradnji na zadnjem spratu.Ne skace niko.Tisina.Nikad ni tackice na plafon.Klima zavrsavala posao i ljeti i zimi.Fin pogled.Ima ih i koji traze samo zadnji sprat.Gradnja-promet.Ipak,vise volim 2-3 sprat.Svako ima svoje razloge.
    Last edited by xxl; 31-08-18 at 14:01.
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  9. #59
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Smučio mi se ovaj moj/naš narod. Kako smo postali oshetljivi, sve nam smeta, ka nekakve bakice stare, ono razočarane u život, pakost nekakva, baksuština, što ćeš ako ovo, što ćeš ako ono (ada majku mu staru udri, probaj, budi muško, ponesi te dvije kese na pedeseti sprat), ima majstora danas, nije srednji vijek, imamo neke legendice tipa golf 2 i ne stan na "zadnji" sprat. Ka da živimo u Ameriku, ovo više na Maleziju liči. Pih stvarno, i ne čitam više ništa po internetu đe naš narod ima pravo glasa. Komentari ljaga naroda. Počinuo sam i evo sad dođoh, viđeh, pobjegoh
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    meni nije jasno ovo "nemoj slučajno poslednji sprat "! Niko me ne može ubijediti da klima ne može rashladiti! U PG je ljeti vruće pa je vruće, evo ja sam na drugom spratu istok-zapad, malo stanova povoljnijeg položaja ima i u smisli orijentacije i u smislu mjesta u zgradi, klimu nemam potrebe da palim dok ne počnem da kuvam e onda se upali i više se ne gasi do kasno u noč! U sobama koje su na istoku je vrelo, s tim što je u jednoj pakao, a u drugoj je umjereno do vrelo, jedna do druge su, ali na ovoj "hladnijoj" lodja duz cijelog zida koliko toliko spriječava diretnu vrelinu, a drugoj je direktno izložena temperaturi od 45....i nemaš tamo što ulazit uveče dok klima svoje ne odradi....ja ne bih nikad recimo, zanemarila stan u potkrovlju od 70 kvadrata, u odnosu za neki od 50 za istu cijenu dva sprata nize! Uvijek bih veći uzela, ionako se ljeti ladimo, zimi grijemo i gotovo! Nema toga podruma u PG u kojem je ljeti moguće prezivjeti bez klime....mislim jeste moguće ali smo navikli....eeee jq kad sam bila mala, samo u robnu kucu smo imali klimu, kad god krenemu u grad (a kretali smo počesto jer je to bio centar i samo tamo si imao potrebe da ides) ulazili smo u robnu kuću da uzmemo vazduha...vazda je bila krcata :lolblue: a sad ne mogu, čoče, bez klime oči otvorit.....sjećam se na Zabjelo stan mi je bio južno orijentisan ijeli zid i prozor od sobe e gledao na školu Vuk Karadzic, na ulaz u školu....od 10 počne da peče u prozore pa prestane uveče u 8......ja se ne sjećam da mi je toliko vruće bilo?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #61
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    nije vala toliki problem vrucina... mene bi npr bilo strah od vlage, ko zna kako je to radjeno...

    kad sam bio mali igrali smo se pored kuce jednog sjevernjaka...kuca je bila nezavrsena, samo blokovi bez fasade... a kako je bila na nekoj kao kosini, moze se racunati da je imala suteren i prizemlje...
    meni se pripisalo, i ja podjem i zapisam cosak od kuce... mislio sam da to nema nikakve veze, ne moze pisaca kroz beton da prodje, a svsksko mora fasadu da stavlja...
    i jedno ***** malo me prospijalo...
    kad su poceli da izlaze iz kuce... prvo otac, majka, baba,tetka, gledaju onu vlaznu flekudje sam se popisa, pa gledaju mene i bez rijeci su se vracali u kucu... a sve jedno po jedno su dolazili...
    najveca blamaza u zivotu, ali dijete sam bio, jbg

    es da nema veze sa temom, ali me podsjeti ova prica o zapisavanju suterena

  12. #62
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    nije vala toliki problem vrucina... mene bi npr bilo strah od vlage, ko zna kako je to radjeno...

    kad sam bio mali igrali smo se pored kuce jednog sjevernjaka...kuca je bila nezavrsena, samo blokovi bez fasade... a kako je bila na nekoj kao kosini, moze se racunati da je imala suteren i prizemlje...
    meni se pripisalo, i ja podjem i zapisam cosak od kuce... mislio sam da to nema nikakve veze, ne moze pisaca kroz beton da prodje, a svsksko mora fasadu da stavlja...
    i jedno ***** malo me prospijalo...
    kad su poceli da izlaze iz kuce... prvo otac, majka, baba,tetka, gledaju onu vlaznu flekudje sam se popisa, pa gledaju mene i bez rijeci su se vracali u kucu... a sve jedno po jedno su dolazili...
    najveca blamaza u zivotu, ali dijete sam bio, jbg

    es da nema veze sa temom, ali me podsjeti ova prica o zapisavanju suterena
    Hahaha ti od tad sumnjam da si idje pisao sem u wc.
    No da se vratimo temi. Voda je zeznuta. Zna da nadje put nezgodno i da ulazes sve u svoj dio ploce, a tamo nedje kod komsije iznad glave ulazi i sve mili do tebe... Slazem se da bi prije uzeo, u istu zgradu, na zadnji dvosoban od 70kv nego nize neki manji, ali ako mozes da biras, izbjegni.

    Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

  13. #63
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    nadam se da nove zgrade ne kubure sa tim stvarima podrum i potkrovje...u mojoj zgradi ovi u potrovlju imaju problem zbog vode koja im uliva ali samo kad se od golubova, lišća i svaavoga smeća koje ne bi čovjek vjerovao da se mogu naci na vrhu zgrade, začepe ti odvodi...e sad, treba vrijedni domaćin jednom mjesecno to da provjerava radi sebe brate....znam da se mnogi pravdaju time kako to nije njihova dužnost ali realno, je li mi bolje da se popnem na krov jednom mjesečno i to počistim nego da me snađe ad neka strašna kiša ulije poplava nevidjenih razmjera?
    Sa druge strane, ovi u podrumu imaju sličan problem sa velikom količinom iše s jeseni, zna da im se preliva nešto po kupatilima...ne razumijem tačno njihov problem ali sam shvatila da kad je neka velika navalica vode, ono kad se začepe i ovi naši podvožnjaci, onda se u prva dva uaza koji su izgleda nižeg nivoa nego druga dva preliju kanalizacije i svasta i ljudima u stanove voda uleti.....o cijevima neću da pričam vazda nekome nešto curi i ovi nagrbuse u podrumu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #64
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nadam se da nove zgrade ne kubure sa tim stvarima podrum i potkrovje...u mojoj zgradi ovi u potrovlju imaju problem zbog vode koja im uliva ali samo kad se od golubova, lišća i svaavoga smeća koje ne bi čovjek vjerovao da se mogu naci na vrhu zgrade, začepe ti odvodi...e sad, treba vrijedni domaćin jednom mjesecno to da provjerava radi sebe brate....znam da se mnogi pravdaju time kako to nije njihova dužnost ali realno, je li mi bolje da se popnem na krov jednom mjesečno i to počistim nego da me snađe ad neka strašna kiša ulije poplava nevidjenih razmjera?
    Sa druge strane, ovi u podrumu imaju sličan problem sa velikom količinom iše s jeseni, zna da im se preliva nešto po kupatilima...ne razumijem tačno njihov problem ali sam shvatila da kad je neka velika navalica vode, ono kad se začepe i ovi naši podvožnjaci, onda se u prva dva uaza koji su izgleda nižeg nivoa nego druga dva preliju kanalizacije i svasta i ljudima u stanove voda uleti.....o cijevima neću da pričam vazda nekome nešto curi i ovi nagrbuse u podrumu
    Problem je bas to sto se kod nas od stanara posljednjeg sprata ocekuje da sam krpi plocu i cisti gurle jer to ostale ne dotice. Krov je svaciji ali bi izio vuk magarca dok se to dokaze. Dakle posljedni sprat samo ako ima betonska ploca iznad i kosi krov, nikakva potkrovlja i golubarnici.

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 28-03-18, 15:14
  2. Replies: 1
    Last Post: 19-10-17, 11:06
  3. Živjeti od plate ;)...
    By starwalker in forum Sve i svašta
    Replies: 145
    Last Post: 06-04-12, 13:53
  4. Živjeti zajedno...
    By Kliker17 in forum Ljubav
    Replies: 272
    Last Post: 11-01-11, 01:41
  5. Pas u stanu ???
    By gaul in forum Kućni ljubimci
    Replies: 77
    Last Post: 02-04-10, 20:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •