Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 64

Thread: Živjeti u stanu na poslednjem spratu - iskustva

  1. #1
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Živjeti u stanu na poslednjem spratu - iskustva

    Pozdrav, ako sam promašio sekciju volio bih da mi admini samo premjeste post a ne obrišu.

    Naime, gledam kupit stan u Podgorici i većina ovih koji mi se svidjaju u novogradnji su na poslednjim spratovima. Ja nisam niti znam nekoga da je živio na poslednjem spratu a samo sam čuo da ima previše problema - vlaga, prokišnjavanje, hladnoća itd..

    Je li zaista sve to tako i u novogradnji (nadah se da to važi za starije zgrade)? Pogotovo ako je iznad stana ravna ploča i tako to. Ne bih zbog želje da pogriješim pa bih cijenio tuđa iskustva, pogotovo ako su loša.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Silom prilika sam bio u dupleks stanu para dana. Dolje dnevni boravak, kuhinja, trpezarija, a gore sobe.

    U ljetnjem periodu zaboravi spavanje. Nova zgrada ali dzaba. Nema te klime koja moze da rashladi to.


    Sent from my iPhone 8+ red using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Stari stan u bloku V, deseti sprat - vlaga u kupatilu
    Novi stan, zgrada ima krov od nekakvih sendvic ploca, ne razumijem se detaljnije, ne samo vlaga, nego voda mi je niz zid curila jer su nepravilno te ploce monitirali.

    Zimi mi je bilo hladno ljeti vruce, e sad ovo ne mora da bude zbog poslednjeg sprata, mozda je zbog zgrade. Ali su ovo u glavnom moja iskustva.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,238
    Thanks Thanks Given 
    921
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ja zivim na poslednjem spratu u novogradnji. Iznad ploce se nalazi krov i prostor koji sluzi kao ostava/potkrovlje. Za ovih 5 godina nijesmo imali nikakvih problema sa vlagom ili slicno a ni u potkrovlje nijesam primjetio da idje prokisnjava. Sto se tice vrucine jednako je vruce kao i na spratu ispod.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kad kupiš stan na zadnjem spratu čitav život si donji.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Kod mene se jednom za ovih godinu ipo pojavila nekakva buđ iznad prozora u sobi. Ali se isto desilo i nekolicini komšija na donjim spratovima u isto vrijeme, tako da mislim da nije problem zbog zadnjeg sprata. Drugih problema nije bilo. Inače što se tiče hlađenja i grijanja isto kao i na donjim spratovima. Zetagradnjina zgrada. Iznad plafona i ploče ima oko metar ipo prostora za ventilaciju i kojekakve kablove. I oni ovo namjerno rade da ne bi bilo prevruće ljeti. Ne znam kako rade ostali građevinari.

    Sent from my F3111 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Ako nema krova vec je ravna ploca ne razmisljaj o kupovini. Bice problema kad tad.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Živio sam jedno 2 godine u zgradu Venoma na zadnji sprat. Ni klima ne pomaže jer je zadnji sprat bukvalno zadnji i ti si kao kutija šibica na ploči sa svih strana prži....

    Sa druge strane gledao sam stanove koji imaju potkrovlje visine 1.5 do 2m. Onda bukvalno nisi zadnji sprat nego predzadnji...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine P10 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zahvaljujem svima koji su mi odgovorili. Cijenim vašu iskrenost. Tako nekako sam i očekivao i ono šta da se radi, stalna je preporuka izbjegavati stanove na poslednjim spratovima. Pokušaću naći negdje drugo. Nego imam osjećaj da kad god naiđem na neku zgradu u izgradnji gdje mi se sviđa, svi sem ovih na poslednjem spratu i na prizemlju su već pokupovani, takva me "muka" snašla.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,494
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    Kad imas pare za stan onda je to slatka muka,sacekaj malo i naci ce se neki stan sto odgovara

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ovo sto zive na zadnji sprat zetagradnje a kazu da je jednako vruce/zima kao na donje spratove ne znam lazu li sebe ili nas...
    Nego neka bude da je tako, a ja bi ih samo pitao kako spavate kad dune iole jaci vjetric koji pravi takve zvuke da se misli ode krov cijeli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  12. #12
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    A zašto bismo lagali? Ti ako ne znaš onda ne pričaj

    Sent from my F3111 using Tapatalk

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Pa evo ja ti sad kazem da lazes da je ljeti ista temperatura u (tvoj) hodnik na zadnji sprat i na bilo koji drugi sprat iste zgrade. Eto tako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ja živim na poslednjem (devetom) spratu u lepoj kati - iskreno prezadovoljan i ne bih mijenjao za niže spratove - nemam nikoga na spratu i nikoga iznad - stan gleda na dvije strane i uvijek ima neke promaje - odlična izolacija bez tačkice na plafonima...

    Mi A1 TT

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zadnji sprat i prizemlje bih uvijek izbjegao. I prvi sprat u novim zgradama jer svaka ima poslovni prostor pa nikad ne znas ko ce bit ispod tebe.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Evo ACS da kažem a ne slažem haha.
    Spavaće sobe su mi na poslednjem sprati, dupleks je. Ali iznad je klasično krov kao na kućama, i iznad je baš veliki porostor u kojem ljudi čak i žive u drugoj lameli, ja u mojoj nijesma dala haha.
    NIkada kap vlage, vode, bilo čega nije bila. Spavaći dio je na psolednjem sprati i to baš prija za mir, jer nem anikoga iznad tebe.
    Toplije jestenan petom nego na 4tom spratu, ali ne ništa toliko značajno, spavamo normalno, u ovim vrelim danima sa klimom ali sa njom spavam i u kuću u HN
    Ako je ravan krov, mislim da će biti pakao, ali podješ i vidiš.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ada sve zavisi od kvaliteta gradnje, dobra krovna izolacija obezbjedjuje stabilnu mikroklimu stana, losa izolacija trazi ulaganje, visina tih stanova iskljucuje vlagu iz vazduha... dobra gradnja prosto iskljucuje pojam "zadnji sprat", losa i sve zastupljenija losa gradnja zivot u takvim stanovima cini mucnim.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #18
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Poslednji sprat/potkrovlje na balkanu ili penthouse na zapadu. Nije do spratnosti no do nas.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #19
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Pa i Milos Marovic je prodao lux duplex u Budvu...
    Vele da nije mogao oka sklopit ljeti od vrucine. A to je jos bila kvalitetna gradnja...
    http://www.vijesti.me/vijesti/milos-...on-eura-938817
    Zadnji sprat nikako

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo ACS da kažem a ne slažem haha.
    Spavaće sobe su mi na poslednjem sprati, dupleks je. Ali iznad je klasično krov kao na kućama, i iznad je baš veliki porostor u kojem ljudi čak i žive u drugoj lameli, ja u mojoj nijesma dala haha.
    NIkada kap vlage, vode, bilo čega nije bila. Spavaći dio je na psolednjem sprati i to baš prija za mir, jer nem anikoga iznad tebe.
    Toplije jestenan petom nego na 4tom spratu, ali ne ništa toliko značajno, spavamo normalno, u ovim vrelim danima sa klimom ali sa njom spavam i u kuću u HN
    Ako je ravan krov, mislim da će biti pakao, ali podješ i vidiš.
    Vi onda i niste na "ulty" spratu, tj. niste izlozeni direktnom suncu. Komsijama u preuredjenom golubarniku mogu mislit kako je, uh.

    Plekam se u prichu iako ne zivim u zgradi, vec u visokom potkrovlju koje nalikuje tome sto opisujes kod vas i mnoogo je toplije nego u prizemlju, iako je prilikom izgradnje, relativno skorasnje, upotrijebljeno sve sto je kod nas imalo/postojalo za toplotnu izolaciju (sto ozgoR, sto sa strana).

    Moguce je rashladit klimom, (koju poneko i ne voli ; -s razlogom), ali treba da radi prakticno 24/7 kad ga Ra udzga i muski ugrije krov-zidove pa je i po noci sauna. Dok u prizemlju, to je drugi svijet gdje se klima koristi sporadichno. Nego, normalno je, je li, da dio koji je direktno izlozen bude i prilichno topliji. Ovo bi se dalo rijesit uz znatno povecanje troskova izgradnje, sto praktichno niko ne radi, vec se ostavlja da klima rijesi.
    Koliko sam vidio, majstori to ovako postavljaju: "Moze li klima da ti oladi? Moze a? E onda je to u redu", facepalm xN

    Sto se mog iskustva tiche, da mogu vratit vrijeme, stavio bih mnogostruki zid s termalnim prekidima, a krovu krov . Gradjevinsko reshenje stambenog prostora koje podrazumijeva klimu koja se ne gasi nije reshenje, vec sramota.


    Drugim rijechima, kao generalno pravilo kod nas, u najvrelijim podruchjima, valja birat prostor koji nije sa svih strana chitav dan izlozen suncu.
    Ende Mishicu! (sto je zborio Kriger)
    ><

  21. #21
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U toku gradnje ima rjesenja mali milion, po zavrsenoj gradnji malo koje rjesenje moze biti plodonosno. Ima potkrovlja dje sam stanovao i zimi i ljeti ko pod zemljom, a ima ih i dabogsacuva stanare... nema generalno, nego od objekta do objekta.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #22
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijeli zivot me 'prati' potkrovlje. Tacnije prvo u Niksicu i tu sam stvarno uvijek bio zadovoljan. Kasnije tokom studiranja u Podgorici gdje je druga prica iskljucivo zbog same razlike u temperaturi.
    Niko ti ne pravi buku iznad glave. Jutarnja kafica na terasi koja je iznad drugih i samim tim stvara ljepsi ugodjaj. Vlaga, prokisnjavanje itd zavisi od samog kvaliteta izgradnje, ne mora da se veze za pojam potkrovlje.
    E sad losa strana barem iz mog iskustva velike vrucine, jednom mi je bila u kvaru klima, sve sam otvorio moguce i dzabe.

    Dobro sve ispitaj, ne kupuje se stan svaki dan

  23. #23
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Pošto ''igrom prilika'' pratim izvodjenje zgrade koja ima duplex na poslednjem spratu mogu ti reći da ti apsolutno svaki problem zavisi od toga koliko je kvalitetno odradjena krovna ploča i koliko su slojeva postavili i šta su sve postavili. Po defaultu bi trebalo da ide betonska ploča, pa hidroizolacija, pa termoizolacija pa gredice izmedju ispunjene stiroporom pa na kraju krovna obloga. A to kad kupuješ stan u već izgrađenoj zgradi ne možeš nikako da znaš osim da pitaš nekog ko je tu kupio duplex u izgradnji pa eventualno vidio. Svaki problem sa vrućinom, sa vlagom, sve ti polazi od kvaliteta krova.

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Silom prilika sam bio u dupleks stanu para dana. Dolje dnevni boravak, kuhinja, trpezarija, a gore sobe.

    U ljetnjem periodu zaboravi spavanje. Nova zgrada ali dzaba. Nema te klime koja moze da rashladi to.

    Sent from my iPhone 8+ red using Tapatalk
    S obzirom da je novogradnja nemoj da te čudi to previše. Prvih godinu do dvije bi moralo da ti bude toplije gore nego dolje (vjerovatno ne toliko koliko vi imate problem, ali stepen do dva). Materijali su novi, materijali su relativno vlažni, zgrada još diše, potrebno je malo vremena da se to stabilizuje i dovede u normalu. Već poslije nekih godinu dana ne bi trebala da se primjećuje razlika u temperaturi. E sad, da se vratim na priču od gore, ako ti krov nije kvalitetno odradjen sa svim slojevima izolacije to ti je i glavni uzrok vrućine.

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ako nema krova vec je ravna ploca ne razmisljaj o kupovini. Bice problema kad tad.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Postoje kvalitetna rješenja za ravni krov koji pružaju idealne uslove ispod njega, ali to je svim našim investitorima skupo i ne vjerujem da ćeš idje da nadješ kvalitetno riješen ravni krov na našim zgradama a da kvadrat nije ispod 2 hiljade eura. Za kuću je to daleko lakše riješiti pa mi je lično malo paradoks da ljudi većinom rade kuće sa kosim krovom a zgrade sa ravnim.

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Drugim rijechima, kao generalno pravilo kod nas, u najvrelijim podruchjima, valja birat prostor koji nije sa svih strana chitav dan izlozen suncu.
    Ende Mishicu! (sto je zborio Kriger)
    Ako uzimaš duplex koji nije na kraju hodnika nego nedje po sredini onda si sa strana okružen stanovima tako da ti sunce bije samo na krovu i na toj jednoj fasadnoj strani. To dosta zavisi i od orijentacije stana.
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @IvanR ili neko drugi ako se razumije, evo iskoci mi jos jedan stan na poslednjem spratu. Jako mi se svidja i kvadratura i cijena. Postoji li neki nacin na koji bih se osigurao da je to dobro i kako treba? Nekakva vrsta gradnje tog sprata i krova, odredjena izolacija itd?

  25. #25
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Brate oces sam sebe da za*ebes pa oces. Mada znam kako je to. Sve mislis nije tako, narod preuvelicava.
    Isto mi se to desavalo, mada nedje prije 7-8god. Mici se od zadnjeg sprata u PG. Eto tako. Ti sad kako oces.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 28-03-18, 15:14
  2. Replies: 1
    Last Post: 19-10-17, 11:06
  3. Živjeti od plate ;)...
    By starwalker in forum Sve i svašta
    Replies: 145
    Last Post: 06-04-12, 13:53
  4. Živjeti zajedno...
    By Kliker17 in forum Ljubav
    Replies: 272
    Last Post: 11-01-11, 01:41
  5. Pas u stanu ???
    By gaul in forum Kućni ljubimci
    Replies: 77
    Last Post: 02-04-10, 20:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •