Results 1 to 16 of 16

Thread: Parking u Stari Bar

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default Parking u Stari Bar

    Gore ima onaj kao parking i uz ulicu da se parkira. I vidim stoje pošteni sugrađani romi (valjda) i naplacuju, ja parkirao na ulicu na neki makadam prije svega toga i rekao prijatno dok me neki iz daljine psovao pa zamalo ne dodje do konflikta ali ja sam siguran da ovi varaju ljude tu, uključujući na taj parking kao, recite mi kakvo je stanje tu zapravo i ako su prevaranti koga poslat da rijesi to jer me iznervirase?

    Parking u pitanju pa ako odete na streetview ja sam dalje niz ulicu pored puta stao u slucaju da stvarno ovaj treba da se placa no ovo smece krenu da psujepa prezalit ne mogu sto ga ne prebacih preko zida no znajuci ih 50 bi ih iskocilo sa nozevima i sipkama

    https://goo.gl/maps/kwcnUTEXKXK2



    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Last edited by N_L; 06-08-18 at 00:02. Reason: sad je bolje
    rm -rf /

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Gore ima onaj kao parking i uz ulicu da se parkira. I vidim stoje pošteni sugrađani Albanci i naplacuju, ja parkirao na ulicu na neki makadam prije svega toga i rekao prijatno dok me neki iz daljine psovao pa zamalo ne dodje do konflikta ali ja sam siguran da ovi varaju ljude tu, uključujući na taj parking kao, recite mi kakvo je stanje tu zapravo i ako su prevaranti koga poslat da rijesi to jer me iznervirase?

    Parking u pitanju pa ako odete na streetview ja sam dalje niz ulicu pored puta stao u slucaju da stvarno ovaj treba da se placa no ovo smece krenu da psujepa prezalit ne mogu sto ga ne prebacih preko zida no znajuci ih 50 bi ih iskocilo sa nozevima i sipkama

    https://goo.gl/maps/kwcnUTEXKXK2

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

    Prijatelju, o kakvim Albancima u Starom Baru zboriš ?
    Who let the dogs out

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    I ja sam se pitao pa sad pricah sa drugom iz bara i veli ima ih dosta plus me na albanski psovao i Lj govori umjesto L i crn ko cigan, ne pricam sad ovo kao uvredljivo bude no opisujem ovog smrada

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Problem sa naplatom parkinga u Starom Baru je postojao ranije, i javno se zna da su starobarski romi naplacivali ljudima parking ali samo strancima i koga 'snime' da nije iz Bara.
    Lokalcima nisu smjeli. Sada se taj isti parking na autobuskom stajalistu naplacuje regularno od strane ili Opstine ili Turisticke organizacije ( nisam 100% siguran ko je nadlezan).
    Medjutim, ako se neko opet aktivirao za nelegalnu naplatu parkinga onda su to sigurno isti ljudi ko i ranije. Albance u Starom Baru mozes izbrojati na prste.
    L ili LJ u svojem rjecniku koriste mnogi ljudi u Baru nezavisno od nacionalnosti ili vjere.
    Who let the dogs out

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Onda je ciganin bio, mada i albanski sam cuo u prolazu pa sam mozda pogresno povezao.

    Pa kakvo je stanje sad, ja ne vidjeh racune sem papirice sto pisu a ja jos nijesam na parking no na ulicu prije toga. Svakako me ovo interesovalo da znam kakvo je pravo stanje a ovome bih uh..
    No kad sam se vracao jer sam kratko ostao drugih 2 3 sto su tuda naplacivali bili su nestali, e ako znam.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    vjerovatno su u pitanju isti ljudi ko i ranije, ali sada naplatu pokusavaju da izvrse prije regularnog parkinga, na tim improvizovanim povrsinama gdje ljudi parkiraju vozila.
    to se svakako treba prijaviti policiji ili turistickoj organizaciji. mada desavalo se ranije da ih privedu i puste i tako stalno.
    Who let the dogs out

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Daj ulicu na google maps

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine P10 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ne znam ime, ne pise, eo odje sam ja tacno desno kod stuba Stari Bar, Bar Municipality

    https://goo.gl/maps/ieu1khifmWT2

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

  9. #9
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Plato, đe je autobuska stanica. Objasnio ti je Black Velvet, naplaćuje se parking uz račun. 2€. Meni do sada nijesu još naplatili. AKo si imao drugih problema samo reci, pokupit ćemo nekoliko skinheda i fašista razbićemo ta g*vna. Ne smije da te niko dira.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Gore ima onaj kao parking i uz ulicu da se parkira. I vidim stoje pošteni sugrađani Albanci i naplacuju, ja parkirao na ulicu na neki makadam prije svega toga i rekao prijatno dok me neki iz daljine psovao pa zamalo ne dodje do konflikta ali ja sam siguran da ovi varaju ljude tu, uključujući na taj parking kao, recite mi kakvo je stanje tu zapravo i ako su prevaranti koga poslat da rijesi to jer me iznervirase?

    Parking u pitanju pa ako odete na streetview ja sam dalje niz ulicu pored puta stao u slucaju da stvarno ovaj treba da se placa no ovo smece krenu da psujepa prezalit ne mogu sto ga ne prebacih preko zida no znajuci ih 50 bi ih iskocilo sa nozevima i sipkama

    https://goo.gl/maps/kwcnUTEXKXK2

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

    http://barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=8640
    http://www.vijesti.me/vijesti/prived...parking-837649
    https://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrik...tum=2016-07-25
    http://mondo.me/a450725/Info/Drustvo...arom-Baru.html

    Prijavi ako te ne mrzi, svake godine ista rabota.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    E fala vi, znaci to dje autobus staje uredno se placa jel i dobijes racun a ove prevarante iduci put kad svratim drecnu li mi dobice vaspitnu no generalno ne idem na ta turisticka mjesta u sezoni bez ako nekog vodim.
    Vazda me ovo interesuje kad je zapravo legalan parking a kad lopovi ko na plaze cesto sto znaju da lopinjaju.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

  12. #12
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Legalni parking je ovaj na autobusku (mada, kako su ga organizovali, covjek bi pomislio da je taman divlji).

    Maheri koji su naplacivali prije, sada stanu prije autobuske, pa preusmjeravaju turiste da se parkiraju uz put koji vodi ka pjaci dolje. Koliko naplacuju ne znam, ovaj legalni gore je 1e cijeli dan.
    Da stvar bude jos smjesnija, cijeli potez na koji naguravaju ljude sada da se parkiraju je zapravo obicna ulica uz koju stoji jasno istaknut znak za zabranjeno zaustavljanje i parkiranje. Lokalci su ga vazda koristili za parkiranje, kad se ne uvati mjesto dolje kod pjace bas.

    U svakom slucaju, javna je tajna da ova braca rade to u kombinaciji sa nekim. Prilicno je nerealno da se 10 godina ovaj problem ne moze rijesiti, al eto, nekom ocito nije u interesu. Makar vise ne cepaju autobuse po dzepu, jer ih nemaju dje staviti, sad su im ostala samo putnicka vozila

  13. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Nema drzava snage da to riješi i ćao.

    Kao što je već napisao samo je onaj veliki plato đe je "autobuska" legalan parking ostalo svuda je besplatno i ne mora da se plati.

    Takođe, taj put koji vodi od pošte ka pijaci ne bi smio da bude za parking jer tuda se prolazi i ima dosta saobraćaja pa često zna da bude problema na krivini koja je kod pijace i tu put nastavlja prema bolnici i naselju koje je ispod St. Bara.

    Onda, gore iznad "autobuske" ima plato đe je nekad bila stara gimnazija i to mjesto se sad zove "na gimnaziju" i tu je parking besplatan i uvijek ima prostora da se ne mučite da tražite dolje.

    Sto se tiče Barana i Starobarana nikad nikome parking nije naplaćen, ni na ovaj đe se legalno plaća, takav je neki dogovor napravljen jer je bilo ljudi loji su se bunili, ljudi koji žive u ulici i rade tu.

    Zakupac parkinga je "TO Bar".

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  14. #14
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Sledeći put pođi sa 2-3 druga pa ćeš viđet oće li ti tražit parking da platiš.

    Jel realno da narod pušta da im naplaćuju dva Roma, i da svako podvije rep?
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  15. #15
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A koji je problem sa Romima u Stari Bar?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Nema drzava snage da to riješi i ćao.

    Kao što je već napisao samo je onaj veliki plato đe je "autobuska" legalan parking ostalo svuda je besplatno i ne mora da se plati.

    Takođe, taj put koji vodi od pošte ka pijaci ne bi smio da bude za parking jer tuda se prolazi i ima dosta saobraćaja pa često zna da bude problema na krivini koja je kod pijace i tu put nastavlja prema bolnici i naselju koje je ispod St. Bara.

    Onda, gore iznad "autobuske" ima plato đe je nekad bila stara gimnazija i to mjesto se sad zove "na gimnaziju" i tu je parking besplatan i uvijek ima prostora da se ne mučite da tražite dolje.

    Sto se tiče Barana i Starobarana nikad nikome parking nije naplaćen, ni na ovaj đe se legalno plaća, takav je neki dogovor napravljen jer je bilo ljudi loji su se bunili, ljudi koji žive u ulici i rade tu.

    Zakupac parkinga je "TO Bar".

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Hvala na info, da znam kad god sam isao nije ovih bilo mada to je uglavnom van ovih par mjeseca. Isto okle oni znaju jesam li Baranin sem po tablicama, mogu li se pozvat na majcinu stranu hahaha
    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Sledeći put pođi sa 2-3 druga pa ćeš viđet oće li ti tražit parking da platiš.

    Jel realno da narod pušta da im naplaćuju dva Roma, i da svako podvije rep?
    Jes i svako im je platio bio kad sam prolazio izgleda, ali okle znaju turisti pogotovo i ljudi koji nijesu odatle, ja sam se sjetio nekih prica od prije, a prvi je pobjegao a drugi nakon psovanja iz daljine kad sam se vratio promijenio pricu. Razmisljao sam svakako da ga sklepim, gliba sa tetovazama po licu ali reko sto ce mi to sad jos da mi ih iskoci 20 odnekle a i djevojka me vukla no aj, sto radi ciganina glibat ruke, bitno je da sam saznao pravo stanje jer manje je bitno sad to oko cigana vise me interesovalo zapravo sto se i kome placa tu, ako uopste.

    Isto me tako interesuje na Kamenovo oni sto su ogradili gore parking po kom osnovu to naplacuju i cije je to ali to je druga tema. Bjese li da je to od propalog kosovskog odmaralista pa ko vec "za njih" ili Rekreaturs(Atlas) napalcuje ili sta vec a isto mislim da su prevaranti
    Last edited by N_L; 06-08-18 at 00:11.
    rm -rf /

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HP Probook 4330s (kao NOV) + stari laptop + stari desktop + DDR2 (novo) za desktop
    By storyme in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 24
    Last Post: 22-01-18, 16:34
  2. Parking
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 28-06-09, 12:09
  3. Parking
    By ZakZan in forum Primorski
    Replies: 47
    Last Post: 23-12-08, 19:21
  4. Parking u HN
    By motorsport in forum Primorski
    Replies: 71
    Last Post: 29-07-08, 04:44
  5. Parking na CT
    By Don_Sharky in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 24-05-07, 20:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •