Page 3 of 55 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1374

Thread: LaLiga Santander 2018-2019 - Primera División

  1. #51
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ja ne znam je li vama jasno da je Real šampion Evrope još od 28. maja 2016-te... i to će trajati minimum do 01.06.2019... i ja sad treba da objašnjavam lacialeu što se Kup kralja ne osvaja svake godine... :lolblue:

    A gasi...

  2. #52
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deep. Dalja polemika je suvisna.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  3. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    A ček, Real je ipak pobjedio Atletika, prije 2 noći? Sudija je preinačio jer su se žalili iz Reala, nezadovoljni porazom?

  4. #54
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Koja je razlika između dvije noći i tri godine, ako ćemo tako
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  5. #55
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Ne znam kakav je forumski stav po pitanju xG-a, meni se lično dopada iako kao i kod svih statističkih podataka treba uzeti u obzir i kontekst + ima više različitih modela po kojima se xG računa, ali u osvit novog prvenstva, evo zanimljivog poređenja igrača po xG-u za prošlu sezonu (minimum 40 šuteva je bio kriterijum, penali se ne računaju).

    https://imgur.com/a/QZuqctu

    Zanimljivo, ali podaci se poklapaju sa onim što se može vidjeti i tokom utakmica: Messi je kralj golova iz raznoraznih situacija, Suarez pogađa obično ono što mu ovaj namjesti, Benzema promašuje zicere, a Grizou ih pogađa, Ronaldo taman kako se i očekuje, a trupac od Stuanija kojeg ne podnosim od Espanyol dana potvrđuje moje negativno mišljenje o njemu kao igraču iako je dao 20 golova prošle sezone...
    Last edited by To Madeira; 17-08-18 at 10:46.

  6. #56
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Ovaj topic za PISMENE LA LIGA,tako nzm zasto uopste pise o Evropi i LS. Niko ne spori sto je Real osvojio,kapa dolje svakako,ali mijesate Babe i Zabe. Mislim da treba pricati o prvom kolu i derbiju izmedju Valensije i Atletika. Koliko god valensija bila dobra na mestai,mislim da bi atletico odraditi bez problema!

  7. #57
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    to i ja pričam ali likovi jednostavno uvijek bježe put Evrope. Ja jedno a oni non-stop pominju Ligu Šampiona.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  8. #58
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Ne znam kakav je forumski stav po pitanju xG-a, meni se lično dopada iako kao i kod svih statističkih podataka treba uzeti u obzir i kontekst + ima više različitih modela po kojima se xG računa, ali u osvit novog prvenstva, evo zanimljivog poređenja igrača po xG-u za prošlu sezonu (minimum 40 šuteva je bio kriterijum, penali se ne računaju).

    https://imgur.com/a/QZuqctu

    Zanimljivo, ali podaci se poklapaju sa onim što se može vidjeti i tokom utakmica: Messi je kralj golova iz raznoraznih situacija, Suarez pogađa obično ono što mu ovaj namjesti, Benzema promašuje zicere, a Grizou ih pogađa, Ronaldo taman kako se i očekuje, a trupac od Stuanija kojeg ne podnosim od Espanyol dana potvrđuje moje negativno mišljenje o njemu kao igraču iako je dao 20 golova prošle sezone...
    zanimljivo. mada znali smo za benzemu kakav je finiser
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  9. #59
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Ne znam kakav je forumski stav po pitanju xG-a, meni se lično dopada iako kao i kod svih statističkih podataka treba uzeti u obzir i kontekst + ima više različitih modela po kojima se xG računa, ali u osvit novog prvenstva, evo zanimljivog poređenja igrača po xG-u za prošlu sezonu (minimum 40 šuteva je bio kriterijum, penali se ne računaju).

    https://imgur.com/a/QZuqctu

    Zanimljivo, ali podaci se poklapaju sa onim što se može vidjeti i tokom utakmica: Messi je kralj golova iz raznoraznih situacija, Suarez pogađa obično ono što mu ovaj namjesti, Benzema promašuje zicere, a Grizou ih pogađa, Ronaldo taman kako se i očekuje, a trupac od Stuanija kojeg ne podnosim od Espanyol dana potvrđuje moje negativno mišljenje o njemu kao igraču iako je dao 20 golova prošle sezone...
    xG je strašna stvar, mnogo dobro smišljen analitički podatak, više nego statistički.
    Uz Messija koji pogađa iz svih pozicija, tu su još Asensio, Guedes i Inui, igrači strašnog talenta od kojih se to može očekivati.
    U onoj najgoroj kategoriji, izdvoji bih i Zazu i Muriela, stara poznanstva iz Italije i velike potrošače lopti.

  10. #60
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    xG je baš zanimljiv i inovativan, poslije odgledane utakmice definitivno može da ti (ne) potvrdi utisak koji si imao tokom meča - koliko puta poslije vidimo da je neki tim imao veliki procenat posjeda ili puno šuteva, a u stvari sve je bila jalova inicijativa, kruženje oko 16, nemoćni centaršutevi i uzaludni pokušaji sa 25+ metara kroz gomilu igrača.

    Isto je vjerovatno bolji kao indikator timske, a ne individualne igre jer kako na primjer izmjeriti nečije genijalno kretanje koje završi prostim ubacivanjem lopte u gol - za xG je to laka šansa, tap-in što se veli, a možda je neko napravio izvanrednu fintu u stilu NFL WR-a da se oslobodi igrača. Može i kontra, ekipa ne uradi ništa, a onda jednim potezom Coutinho riješi meč tako što pošalje projektil po sedmi put, samo ovaj put pogodi. Taj šut za Coutinha je definitivno "lakši" nego za ostale, on najčešće tako i daje golove, za xG je to težak šut koji malo vrijedi.

  11. #61
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    xG je baš zanimljiv i inovativan, poslije odgledane utakmice definitivno može da ti (ne) potvrdi utisak koji si imao tokom meča - koliko puta poslije vidimo da je neki tim imao veliki procenat posjeda ili puno šuteva, a u stvari sve je bila jalova inicijativa, kruženje oko 16, nemoćni centaršutevi i uzaludni pokušaji sa 25+ metara kroz gomilu igrača.

    Isto je vjerovatno bolji kao indikator timske, a ne individualne igre jer kako na primjer izmjeriti nečije genijalno kretanje koje završi prostim ubacivanjem lopte u gol - za xG je to laka šansa, tap-in što se veli, a možda je neko napravio izvanrednu fintu u stilu NFL WR-a da se oslobodi igrača. Može i kontra, ekipa ne uradi ništa, a onda jednim potezom Coutinho riješi meč tako što pošalje projektil po sedmi put, samo ovaj put pogodi. Taj šut za Coutinha je definitivno "lakši" nego za ostale, on najčešće tako i daje golove, za xG je to težak šut koji malo vrijedi.
    Toeto, jednostavno objašnjenje.

  12. #62
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    lijepo se igrajte....što je pomama? Meni najteže pada što ću Seriju A sad da pratim uz La ligu....
    Izgubi Real a ja sam očekivala ovi su sa Ronaldom bili vazda tški protivnici a ne bez njega no ajde Benzemica ce me saranit lijepo...a što se Bejla tiče, koliko je Ronaldov ego velik, toliko je ovome sujeta ogromna, nervira me opasno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #63
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ispromasiva se barsa u prvo. Dembele 3 ciste sanse - fali mu mirnoca kad izadje pred golmana.

    Sad kutinjo jer dembele ne moze da igra kad se ovako protivnik brani - neupotrebljiv je.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  14. #64
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    U 3-4 situacije koje je Alaves poklonio nakon svojih napada ili kikseva, Barca se stvarno ispromašivala, ali na njihovu postavljenu odbranu nisu stvorene ni dvije šanse. U prvom poluvremenu je za to najviše kriv Valverde koji je izašao sa sredinom za koju se nadam da je nećemo više nikad gledati + Dembele lijevo. Dembele je još i bio dobar do poluvremena, ali je ekipa prodisala kad je ušao Arthur i Coutinho otišao lijevo - odatle mu je prvo Messi nacrtao šansu, a onda se on ispravio par minuta kasnije lijepo promiješavši odbranu. Naravno, ništa se od toga ne bi desilo da se Alaves nije morao otvoriti, a morao se otvoriti jer je ludak opet pogodio iz slobodnog, nakon prečke iz slobodnog u prvom.

  15. #65
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ugasi ih Mesija. 2 gola, precka, stativa i 5-6 brutalnih pasova.

    Vidara stondira.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  16. #66
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default LaLiga Santander 2018-2019 - Primera División

    Sto radi mesi... uf

    vidara na aparatima.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Derviš i Deep throat, kakav tandem...

    Mesi dao dva gola prejakom Alavesu, nakon sto je, kao pravi lider, opet uzeo neplaceno iz reprezentacije da bi budzio statistiku u Barsi i pokusao da bude u korak sa Ronaldom, koji prelaskom u 4 ligu u karijeri i dalje pomjera granice... Jadno.

    Bice prava tragedija ako Barselona ove godine ne uzme LS, cak ni pola milijarde kasnije, samo u poslednjih godinu dana. Panika na dvoru, Real nabija komplekse baš kao što ja nabijam forumske lude koje ovim simpatičnim udruživanjem i tinejdž foricama pokušavaju da iziritiraju doktora igre.
    O mrtvima, bivšima i lacialeu sve najbolje.

  18. #68
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Smiri se vidara, što pizdiš. Gledaj Lea u uživaj.

    Ionako vise pratis barsu no real.

    Salje Mesi ljubac za vidaricu budalicu.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  19. #69
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Suareza ne spominjete vidim, a Pako Alkaser kojeg prodadoše je bolji igrač od njega...

  20. #70
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Suareza ne spominjete vidim, a Pako Alkaser kojeg prodadoše je bolji igrač od njega...
    Suarez je odigrao daleko ispod svog nivoa ali reci da je Pako bolji od njega moze samo trol kakav si ti. No navikli smo od tebe i vidare da zagadujete ovu temu na svaki moguci nacin tako da nista novo.
    Raduje cinjenica da vlado i vidara umjesto da spavaju i odmaraju pomno prate sve utakmice barselone. Sa druge strane dodju i kazu "nijesmo gledali real ali vidimo po hajlajtsima da je lose odigrao...". To su ti navijaci na baterije.
    Hala Madrid.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  21. #71
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Cisto pomenuh, posto si vazda tu posle Realovih utakmica da smaras oko Benzeme...

  22. #72
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Suarez ne pruža ni iz bliza partije u Barcu ka` u Liverupul kad je bio...

  23. #73
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Suarez ne pruža ni iz bliza partije u Barcu ka` u Liverupul kad je bio...
    Ovo je standardna prica sa foruma, no i ne cudi me jer je odavno sve otislo u matrake.

    Jokaš drug kaže da Surez iz Liverpula je bolji od Suareza iz Barselone. Jeste ako gledamo brojke od aprila do danas.
    Ostalo imas na linku ispod pa procijeni sam
    http://www.soccerbase.com/players/pl...layer_id=47538

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  24. #74
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Cisto pomenuh, posto si vazda tu posle Realovih utakmica da smaras oko Benzeme...
    Sto je problem? Suarez je 3x bolji igrac od Benzeme.
    Ja nemam ni najmanji problem da kazem da neko odigra lose ka sto je suarez sinoc. Isto tako kazem i za benzemu.
    Problem je sto ti pises sto bilo samo da bi meni kontrira.
    Neka no puckas djecu ka sto je vidara da reze non stop ovdje i tebe kopiraju. Skalaj malo druze...jedno vrijeme si bas bio dobro odmorio.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  25. #75
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Po meni Suarez je igrao dobro dok je bio Neymar u timu,od njegovog odlaska samo stagnira iz utak.u utakmicu.
    Svakako sam procitao da je Valverde ipak odlucio da mu bude zamjena Munir,nzm dal ce ga uopšte ikada zamijeniti sem na nekim mecevima kupa jer moze messi igrati laznu 9.

    Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Page 3 of 55 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1346
    Last Post: 19-05-18, 14:05
  2. La Liga/ Primera División/ Liga Espanola 2014/2015
    By desert de Lleó in forum Fudbal
    Replies: 3303
    Last Post: 05-06-15, 18:48
  3. Replies: 4333
    Last Post: 19-05-14, 16:03
  4. Replies: 5732
    Last Post: 04-06-13, 20:50
  5. Replies: 5052
    Last Post: 26-05-12, 15:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •