Results 1 to 10 of 10

Thread: kompjuter se gasi usled igranja igrice..

  1. #1
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default kompjuter se gasi usled igranja igrice..

    dakle ljeto je i sve al opet kad tad odigram nesto i primjetio sam da mi graficka dize temperaturu do 98 stepeni... uglavnom posle mozda pola sata 45 minuta komp se ugasi bez plavog ekrana smrti... vjerujem da je problem temeratura.. zimus mi se to nije desavalo..

    Ako ugradim neki bolji cooler, od ovog obicnog sto dodje uz kuciste, oce li biti bolje?
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Otvori kuciste daj slike, posebno graficke, i okaci na neki image-hosting zbog rezolucije

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    mozda ti je crka ventilator na grafikcu, eventualno ako tako nastavi crknuce ti graficka.
    Čupatelj

  4. #4
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prvo,

    BIOS je po deafoult-u podesen da gasi PC kada dosegne kriticnu temperaturu. Obicno je to oko ~95-100 stepeni.

    Drugo,

    Otvori kuciste, usisaj i ocisti cooler i pasivni hladnjak od CPU-a i GPU-a. Najcesce pregrijavanje uzrokuje zapusenje pasivnih hladnjaka od prasine.

    Zatim ostavi otvoreno kuciste sa obje strane radi bolje cirkulacije vazduha.

    Trece,

    Skini open source program HW info 64 i prati temperature kako CPU tako i GPU-u.

    Ako ovo ne pomogne, imas kod Sasa mne sirok dijapazon kulera za CPU i za kucista.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    na poslu sam pa ne mogu slike da saljem ali snimao sam jutros i vidjeo sam da vrti ventilator a cini mi se da ima prasine... a ima i na ostale komponente pa cu probati to da ocistim i ostalo... btw cpu-u je ok temp a imam program uz pomocu kojeg in-game pratim temp. za gpu i dize do 98 i nedje u predjelu graficke iz kucista pozadi izlazi topliji vazduh kontam da je do nje... probacemo pa cemo vidjeti...
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    a i kontaktirao sam nvdia support lik veli:

    Prakash - P: Try "Display Driver Uninstaller (DDU) " to completely uninstall AMD/NVIDIA graphics card drivers and packages from your system, without leaving leftovers behind (including registry keys, folders and files, driver store) :

    http://www.guru3d.com/files-details/...-download.html

    1. Better to create a "system restore" point before using it.
    2. You do NOT need to uninstall "NVIDIA Graphics" drivers before using DDU
    3. Open the link and click on "Download" button. It will open another page, select the topmost "Download" button for the latest version.
    4. Then run : "DisplayDriverUninstaller.exe" file
    5. Click on "Yes" to allow the program to run.
    6. Click "Yes" when it asks "Reboot in safe mode now ?"
    7. Now the application Window opens. Select graphics driver as "NVIDIA". Then click on "Clean and Restart (Highly Recommended)" button.

    Once uninstalled,
    1. Navigate to "C:\Program Files" and delete the entire "NVIDIA Corporation" folder if it exists.
    2. Navigate to "C:\Program Files (x86)" and delete the entire "NVIDIA Corporation" folder if it exists.

    Once removed install the driver from the below link and check if it helps:
    http://www.nvidia.com/download/drive...x/135674/en-us


    Prakash - P: If still same issue, I would suggest you to perform the stability test for the card. There could be hardware problem with the graphics card. In order to check, please click on the following link:

    http://www.sharewareconnection.com/v...ility-test.htm

    Please visit the given link and run the mentioned software in order to test the graphics card. Please note that if your system crashes and freezes while running this software, then the graphics card has some problems. It might be defective. You may have to run this test for an hour.

    moze li ovo pomoc?
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  7. #7
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Drajveri nemaju veze sa temperaturama. Prvo, svaka graficka ima odredjenu max temperaturu, daj nam tacan model graficke, tacan model cpu-a. Takodje, daj nam tacne max temperature za oboje. Ako si nedje blizu stare varosi ili draca mogu ja doc da ti to pomognem, nemam pametnijeg posla ovih dana.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    mislim da sam rijesio problem ne dize se temp preko 90... posto je bilo u nvidia contol panelu sve na high performance stavio na balanced i sad manje grije... malo limitirao fps i tako.. ;D
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Bole, sto se meni nisi javio hahaha

    1. Ocisti grafulju da valja, suvom cetkom ili kod vulkanizera na kompresor
    2. Odradi joj repasteing - odvoji kuler, ocisti graficki procesor i hladnjak od stare paste (krpicom od naocara natopljenom sa 90% alkohola. Ako budes papirnim ubrusom cistio rizikujes da ostanu koncici i naprave ****** kasnije). Stavi kuglicu paste (velicine malo manje od zrna graska) na graficki procesor i nemoj da je razmazujes, samo gledaj da koliko je moguce paralelno poklopis hladnjak preko nje i stegnes sve kako je bilo ranije.
    3. Ventilatori na kucistu - oko 3 eura komad. Najbolje bi bilo dva da ubacuju i dva da izbacuju zrak, s tim sto ces ove koje ubacuju "hladni" zrak postavidi jedan sa prednje strane i jedan odozdo. Dva koja izbacuju "topli" zrak idu jedan na godnju stranu kucista i jedan na zadnju.
    Those about to rock, we salute you!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Bole, sto se meni nisi javio hahaha

    1. Ocisti grafulju da valja, suvom cetkom ili kod vulkanizera na kompresor
    2. Odradi joj repasteing - odvoji kuler, ocisti graficki procesor i hladnjak od stare paste (krpicom od naocara natopljenom sa 90% alkohola. Ako budes papirnim ubrusom cistio rizikujes da ostanu koncici i naprave ****** kasnije). Stavi kuglicu paste (velicine malo manje od zrna graska) na graficki procesor i nemoj da je razmazujes, samo gledaj da koliko je moguce paralelno poklopis hladnjak preko nje i stegnes sve kako je bilo ranije.
    3. Ventilatori na kucistu - oko 3 eura komad. Najbolje bi bilo dva da ubacuju i dva da izbacuju zrak, s tim sto ces ove koje ubacuju "hladni" zrak postavidi jedan sa prednje strane i jedan odozdo. Dva koja izbacuju "topli" zrak idu jedan na godnju stranu kucista i jedan na zadnju.
    ja ako krenem da petljam oko toga ode sve do vraga haha fino sam limitirao FPS na 60 jer samo po malo FORTNITE igram ako bacim koju PUBG rizikujem jer se tu dize na 95 stepeni dzaba sto je sve na very low...

    P.S. prokuvah i ja a ne komp na ove vrucine..
    tutti quanti cantano e bevono per te!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Gdje kupiti originalni CD (igrice) za kompjuter
    By galer in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 30-03-13, 14:05
  2. :I Nesto za kompjuter,igrice
    By DroleFTW in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 14-04-12, 10:34
  3. I: igrice za kompjuter
    By Lennox in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 28-12-09, 10:47
  4. kompjuter se gasi sam od sebe
    By kuvar in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 23-03-09, 01:52
  5. kompjuter se gasi sam od sebe
    By kuvar in forum Software
    Replies: 22
    Last Post: 19-02-09, 20:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •