Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 93 of 93

Thread: Rakija?

Odakle ti znas koje sortemogu kod nas !?
    Jesi probao da ih usadis ?
    Evo on ima Petite Champagne sortu !
    Glupo mi da se prepucavam jer nisam znalac,ali znam sto vidim i sto upijem od nekog ko jeste znalac.
    Eto i ova sorta mi zaparala usi pa sam zapamtio..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

I ja ukapirah sto djalac prica, jedino ga djed djuro napade, kao da to nije konjak nego pivo...

A ovim nasim znalcima da posluzis najbolji francuski, il taman taj iz bera ne bi znali koji je koji, nasi degustatori, somelijeri

Plus taj konjak sazrijeva u buradima od tačno određene, takođe autohtone vrste hrasta, iz iste regije
    Kakve su ovo gluposti, kao da slušam nekog prodavca ili kad oce da ti uvale nešto

Dobro djalac veli, vidi se da si guglao

možda bi bio jos bolji kad bi bio iz neke druge regije taj hrast a?

P. S. To je kao da španci zaštite pršutu, i onda da kažeš ovo u CG nije pršuta jer prasad ne jedu žirove nego splacine.... Ne setaju nego su zatvoreni, ne suši se u podrume 500m ispod zemlje nego....

E da meni je ljepša naša pršuta, nego ova od 100e - 1kg
    Last edited by stefke; 27-03-19 at 23:48.

Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Odakle ti znas koje sortemogu kod nas !?
    Jesi probao da ih usadis ?
    Evo on ima Petite Champagne sortu !
    Glupo mi da se prepucavam jer nisam znalac,ali znam sto vidim i sto upijem od nekog ko jeste znalac.
    Eto i ova sorta mi zaparala usi pa sam zapamtio..

Ahahahahaha, ON IMA SORTU? A dje je ima, u Beri? Pa covjece, procitaj malo kakvog uticaja ima podneblje na uzgoj biljaka, nije to neka velika nauka. Klima, nadmorska visina, vjetrovi, temperatura, vazduh, vlažnost, zagađenje itd itd. Zašto je čuven kolašinski krompir? Pljevaljski sir? Zašto su moji roditelji u BP posadili kajsiju, pa im nije jasno što je kisjela i kad je sasvim zrela? Što ne sade pomorandžu u Mojkovcu? Zašto nema maslina u PG? Qq, na ne vjerujem da ovo čitam.

@stefke: ja rakiju nikad prodavao nisam, nego se zayebah pa pokušah da podijelim ovo malo što znam o rakijama.

A da ne bude da ja nešto izmišljam, evo ti samo primjer koliko se na tom nivou drži do kvaliteta po pitanju buradi. Destilerija Tok iz Srbije pravi najbolje rakije na ovim prostorima. Imaš i na njihovom sajtu, ali pošto samo ja ovdje googlam, da vam olakšam:

"Za odležavanje i negovanje destilata koristimo burad napravljenu od stoletnih stabala hrasta kitnjaka koji se uzgaja na planini Goč. Burad se već pola veka izrađuju u istoj pinterskoj radionici i isključivo po našem zahtevu. U ovoj fazi proizvodnog procesa, hrast koji sa sobom donosi i jedinstveni mikroklimat planine značajan je zbog formiranja karaktera šljivovih prepečenica." - https://www.tok.rs/nas-tok/

Možda su i oni googlali prije 50 godina kad su ovo počeli da rade? 140 e košta boca Zlatkog Toka 15. Pa da o važnosti bačve vjerujem njima ili vama?

Kažu da se znanje dijeljenjem uvećava, ali na forumu izgleda važe druga pravila. Samo vi uživajte u čarima konjaka iz Beri, i ne zaboravite da ubacite kocku leda.

Aaaaa ti si iz BP...Drzi se ti jabuke i dobro je to.Nemoj da pomisljas na grozdje
    Ti si stvarno ogranicen.Prvo sam pomislio da i nesto znas,ali sam posle shvatio da samo citas price i gluposti sa interneta. P.S Srbija je poznata po rakiji,pogotovo lozovaci

Ne treba vjerovati svemu sto pročitaš...

Edit: odustajem ipak....
    Otišli bi debelo u off..

Pogledaj sajtove nasih poznatih vinarija, pišu isto bajke (šardone beru ujutro kako bi se sacuvala aroma, maze ga rukama )
    A njima stignu sleperi iz makedonije il.
    ... (i naprave dobro vino da se ne lažemo)

Za vranac kako je bio u najboljim barcima od francuskog hrasta godinu ipo blabla pa flasi pola godine, flasu su mazili ujutro i uveče
    A istina je drugačija, kad ostane se bez vina toči se direktno tj sigurno ga ne drže godinu ipo
    ..
    Last edited by stefke; 28-03-19 at 01:00.

oce da kaze da ti taj drug ne pravi konjak vec vinjak to ti je sva filozofija

Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    oce da kaze da ti taj drug ne pravi konjak vec vinjak to ti je sva filozofija
    Da guglamo ka kolega Djuro

Francuzi su, naime, zaštitili naziv konjak (Cognac) i konjakom se mogu nazvati samo brendiji koji se proizvode u destilerijama koje su locirane u jednom malom delu Francuske u regionu Bordoa – departmanu Šarant (Charente), čiji je glavni grad Konjak (Cognac). Inače, suštinske razlike između konjaka i vinjaka nema, sirovina je ista (grožđe), tehnološki proces proizvodnje je skoro isti, način sazrevanja – odležavanja je isti, razlike su samo u stilu i potiču od sorte grožđa, aromatskog potencijala bureta i kupažiranja. Dakle, razlike se mogu objasniti nijansama koje se javljaju od proizvođača do proizvođača, kao što postoje razlike između npr. Henesija i Martela. Svaki konjak tj. vinjak nosi neku svoju autentičnost.

Ocemo li probat taj konjak/vinjak iz Bera?

Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Aaaaa ti si iz BP...Drzi se ti jabuke i dobro je to.Nemoj da pomisljas na grozdje
    Ti si stvarno ogranicen.Prvo sam pomislio da i nesto znas,ali sam posle shvatio da samo citas price i gluposti sa interneta. P.S Srbija je poznata po rakiji,pogotovo lozovaci

BP je cuveno po dobroj kruski, a ne po jabuki. Do prije 15-20 godina jabuka se rijetko u tim krajevima pekla. Sjedi, jedan

ali nije tacno da nema maslina u Pg , eto plantaze posadile hiljade i hiljade maslina , odlicno radjaju , odlican kvalitet ulja , cista 10

Quote Originally Posted by stefke View Post
    razlike su samo u stilu i potiču od sorte grožđa, aromatskog potencijala bureta i kupažiranja. Dakle, razlike se mogu objasniti nijansama koje se javljaju od proizvođača do proizvođača, kao što postoje razlike između npr. Henesija i Martela. Svaki konjak tj. vinjak nosi neku svoju autentičnost.
    Razlike su samo - u svemu E pakao, nijanse vele izmedju vinjaka i konjaka, hahahaha. Pa sorta voca je jedna od ključnih razlika. To je isto kao da neko napravi krušku od npr divlje kruške ili abate, a kaže kako je to viljamovka e qq

Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    ali nije tacno da nema maslina u Pg , eto plantaze posadile hiljade i hiljade maslina , odlicno radjaju , odlican kvalitet ulja , cista 10
    E ovo priznajem da prvi put cujem, kako sam cuo masline rastu samo u primorskim predjelima. Hvala za info.
    Last edited by Djed_Djuro; 28-03-19 at 01:37.

Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ne treba vjerovati svemu sto pročitaš...

Edit: odustajem ipak....
    Otišli bi debelo u off..

Pogledaj sajtove nasih poznatih vinarija, pišu isto bajke (šardone beru ujutro kako bi se sacuvala aroma, maze ga rukama )
    A njima stignu sleperi iz makedonije il.
    ... (i naprave dobro vino da se ne lažemo)

Za vranac kako je bio u najboljim barcima od francuskog hrasta godinu ipo blabla pa flasi pola godine, flasu su mazili ujutro i uveče
    A istina je drugačija, kad ostane se bez vina toči se direktno tj sigurno ga ne drže godinu ipo
    ..
    grozdje iz makedonije se koristi za litarski vranac,za sve ostalo ili bolje recrno bolje etikete se koristi nase grozdje.

koga interesuje kvalitet u litarskom vrancu?

Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

Veselja vi, konjak iz Bera i proizvodnju istog i svega ostalog što nije rakija trpajte u neki drugi (novi) topic, ođe se zbori o što boljim rakijama.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Momci, lagano samo Oce li mi ko odgovorit na pitanje koje sam postavio, smijem li da mijesam razlicite rakije (loza je u pitanju, ne kruska ili konjak/vinjak/brendi )
    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Jednom prilikom sam htio da prespem nekoliko rakija, tj ostatke od nekoliko rakija u jednu flasu. Tada je tata skocio- jesi li lud, dje rakije da mijesas, to masakrira covjeka, oli da se otrujes?
    Meni je to krajnje nevjerovatno zvucalo i dan danas ne vjerujem u to. Rakija kao rakija, kakve ima veze ako se pomijesa i kakvog ti uticaja moze da ima

Da ti nije prijatelj Vukićević iz Bera?
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Da ti nije prijatelj Vukićević iz Bera?
    Moguce

Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Momci, lagano samo Oce li mi ko odgovorit na pitanje koje sam postavio, smijem li da mijesam razlicite rakije (loza je u pitanju, ne kruska ili konjak/vinjak/brendi )
    Iskustvo mi govori da kad sa jedne loze(ne miješanje loze i kruške isl) na drugu pređem sjutra sam na grdne muke. Moguće da je samo u pitanju to što se posle prazne flaše pređe na drugu pa je količina u pitanju a možda i ovo što ti stari je govorio, ima tu nešto. Nije svaki alkohol isti, iako liče.
    Ubi me ovaj bolji život!

Nevezano za rakiju, dje bi se moglo prodati par dobrih viskija, imam dva Chivasa kojima je cijena u marketima 170-180 eura

Pijem samo lozu, i samo institutovu, kakvo je ono savršenstvo!
    .

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks