Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: Moraju li đeca svuđe sa vama?

  1. #26
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako ima svoje misljenje i o ovoj, kao i o svakoj drugoj temi, zao mi je doduse sto ovdje primjecujem posebnu dozu osude.

    Niti se mozemo svi sloziti oko toga kako cemo djecu podizati, niti su sva djeca ista, pa tako vjerovatno i iskustva i praksa variraju.

    Kad idemo u goste zavisi od toga imaju li djecu, kao i od toga ima li neko da pricuva dijete u tom periodu.
    Po svadbama i slavama ne, jer moje dijete ili zaspe posle par sati, pa ne znam dje cu sa njim, moze se desiti da place, da je nemirno, a to je ipak necije slavlje i ne mislim da je prijatno ni roditeljima, ni djeci, ni slavljenicima da su tamo.
    U kupovinu sto da ne, a na putovanja kako kad. Volim kad je porodica zajedno i da djeca imaju lijepo ljetovanje/zimovanje sa roditeljima, ali mislim da i roditelji, ako su u mogucnosti, treba sebi da priuste malo vremena za sebe kao par.

    Ako ste dovoljno posveceni svojoj djeci i dajete im dovoljno paznje i vremena da ih vaspitate (kako god vi mislite da je ispravno) i prije svega da im pruzite ljubav, da ne izrastu u emotivno neinteligentne intelektualne divove, sto je danas vizija ''modernog'' djeteta/covjeka, onda ne smatram da je roditelj los, ako dijete ne vodi sa sobom 24/7.

  2. #27
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,459
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Slazem se Vama da u odredenje situacije ne vodim djecu bas svuda. Tipa mala mi je imala god.dana i isli na svadbi,ostavio sam je kod mojih par sati i to je to. Muzika,guzva,tetke,strine,babe itd je previse za tako malo dijete.
    Ja se iskreno jezim od nekih roditelja tj nazvacu ih na žalost "roditeljima".
    Majka ostavlja dijete u igraonicu gladno,zedno,prljavo da bi ona posla čoče na trening ili na plažu da malo uziva. Dno dna!!!!!
    A jos imam primjer u zgradi,mladji bracni par ostavlja dva djecaka i devojčicu po cio dan ispred zgrade kako bi oni svoj mir u stanu i uzivali po gradovima bez djece. Pa posle kada djeca porastu,ko ih vaspitava nego ulica. Zato nam je omladina i drustvo takvo kakvo jeste i zasto nam se desava da djeca "skrenu sa puta"
    Ne znam jesam li ja staromodan ili su me tako roditelji vaspitali da djecu od malena kako naucis takva ce ti biti do kraja zivota!

    Sent from my SM-G531F using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Samo da pozdravim roditelje koji bebe stare mjesec-dva nosaju po delti, tako i treba, da se čeliče od malih nogu.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ih, da vidiš kako okupiraju pijacu u Tuzima. Jedno u kolicima, drugo na kuk, treće za ruku, četvrto za suknju, a tajo nervozan, pa još viče na gospođu nesposobnu...

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #30
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Vazda sam đecu vodila svud gdje sam mogla i bas sam uzivala ako mogu da putuju sa mnom, i to je često bilo i moguće...vala nijesam ih vodala u nabavku po pjaci i po vrućini recimo, ali gdje je god bilo moguće išla su sa mnom. Neće uskoro htjet ne bojte se, kad napune po 14 godina sve da oćete na ljetovanje neće sa vama
    Na svadbu dje trešti muzika je bezveze voditi malu đecu, oštetiš im sluh, bre, plus se unervoze od buke i to se pretvra u noćnu moru. Ali ako je baš blizak rod, ao ima druge đece onda super...Neko reče, a ja se slažem, kome smeta moja dijete ni ja mu ne trebam A i zna se red na neka mjesta i prilike se djeca i ne vode.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #31
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    "A dovedite djecu, nemojte mi bez njih na svadbu dolazit", ma kad ih dovedem svi se ucaure a ja trcim za njima i uspavljujem ih po kola..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  7. #32
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Dobro je na knjaz povedes djecu pa sjedis na ono igraliste

  8. #33
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Strah u kosti

    Jesi prvo pogleda tatu prije no si kliknuo
    za post
    A tek za djevojku ili ti zenu...

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ako svoje dijete niste vaspitali dovoljno da kad se u goste ode sjedi na mjesto dje mu se kaze i ne mrda i ne progovara dokle mu se drugacije ne kaze ili dok se ne krene kuci, onda definitivno treba dijete da ostavite nedje dok to obavite.
    Djecu u kupovinu nikako.
    Svadba i slava nikako.
    Putovanja kad makar toliko porastu da mozes da ih kontrolises bez puno natezanja na nacin opisan u prvom dijelu kad se u goste ide.

    U principu ako vam djeca ne znaju sta im mislite na osnovu vaseg pogleda i momentalno djeluju u skladu sa njim, ne vodite ih nidje.
    Ako ne umijete da vaspitate vasu djecu da se ponasaju kako treba, ne primoravajte ostale da ih trpe.

  9. #34
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mada mislim da isto tebe majka vodi glavnu rijec ne tata...

  10. #35
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,552
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    A stvarno lucke bog

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  11. #36
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Mislim da je glavni problem što roditelji nekad nemaju kome da ostave djecu, a još gore kad neće da plate produženi. Jednom prilikom je na dužoj relaciji koleginica povela dijete sa nama. Da ne spominjem da nam je službeno vozilo tog puta bio dvosjed i da sam na svako mjesto gdje je bila policija mijenjala boju kao semafor. Ne smijem ni pomislit kolika bi nam kazna bila za sve to.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna moja drugarica , taman joj sin prohodao, poce da ga vodi sa sobom svaki put kad se dogvorimo da se vidimo, da popijemo kafu- to se pretvara u trcanje za malim, vika, sramota me bilo od konobara kad ovaj prospe secer, uzima stvari sa tudjih stolova ... Posle nekog vremena mi je prvo pitanje Vodis li ...? Onda cemo tamo gde ima igraonicu da ga smestis.. Kad je dete poraslo nije mi smetalo da je sa nama. Posto skorije planiram neku ceremonijicu striktno cu reci da se deca ne vode. Ako te neko ne moze ispostovati bez njega se moze. Decu vodi tamo gde znas da drugi zele da ih povedes sa sobom a ako sami planirate sa njima sto se mene tice gde god hoces vodi svoje dete kao sto cu i ja.

  13. #38
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Đeci i psima ulaz zabranjen, ili možda psima nije

  14. #39
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne nego ce ljudi sa decom da namecu drugima cije je slavlje, vencanje itd.prisustvo i opsti cirkus. Ne , hvala.

  15. #40
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,322
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Хахахаха, пакао. Каквих ође мозгова има. И они после требају да васпитавају своју ђецу. Ужас!

  16. #41
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A znas cega najvise ima - moralista. Ko tebi brani da svoju decu vodis, vaspitavas kako ti mislis da treba?
    Zasto to sto neko ne zeli prisustvo dece na svom rodjendanu na primer znaci da ce biti los roditelj ? Necu ni da komentarisem da je logika kojom dolazis do takvog zakljucka diskutabilna ili ne. To je ona prica zena koje cim se porode postaju moralisti i savetodavci svim onim zenama koje nisu majke, pun ih je facebook... To sto neko ne zeli da svoju proslavu pretvara u decije zabaviste je njegovo pravo. Hvala Bogu pa nismo svi isti.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,322
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Срећом.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogubnije je po dete kad ga ucis da donosi zakljucke o nekome zasnovane na svojim predrasudama. Pozdrav :love-struck:

  19. #44
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Imate li u drustvo one sto djecu sa 3-4 godine nauce sve ..
    Koje su nacije, 3 prsta, za koga da navijaju, da mrze ostale i slicno

  20. #45
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Došao sam do zaključka da su najgori oni što imaju jedno dijete, oni sa dvoje su srednja žalost a već sa troje totalno opušteni, ne pokazuju ti slike, ne pričaju ti o mudrim izrekama svoje srećice, ne dave te pričama o učiteljicama-vaspitacicama, itd itd

  21. #46
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    1,036
    Thanked in
    423 Posts

    Default

    Kao neko ko ima troje djece vodim ih svuda i za njih prikladna mjesta, ako ne ostaju doma na cuvanje. Ne mogu da shvatim zasto se oko djece pravi toliki bauk, kao da ljudima naije jasno sto da ocekuju od njih ili kao u dosta slucajeva lijece svoje komplekse

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Imate li u drustvo one sto djecu sa 3-4 godine nauce sve ..
    Koje su nacije, 3 prsta, za koga da navijaju, da mrze ostale i slicno
    Imam ja komshinicu shto dijete koje se zove Andrija uchi naglas da svi chujemo da ne izgovara svoje ime podgorichkim akcentom no da ga bacha na boaAaanski,sprdnja sreće mi,dijete je gleda ka ćaknutu a mi nju naravno na sprdnju,muž joj je bio par dana u Bg,vratio se sa paketom ekavice,traja mu je 3,4 mjeseca.
    ...

  23. #48
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nemam djecu,mada sam rano naucila dosta o brizi oko djece.Vjerujem da svaki roditelj ne vodi djecu sa sobom i na neka mjesta i dogadjaje (na koja bi radije otisao sam) zato sto je toliko vezan za dijete vec sto se ponasa odgovorno i prosto ne moze da gleda da ga uvali nekom i ako je mirniji kad neko iz porodice moze da mu se nadje.Ako moze.Ako ne...sta je tu je.Ovdje bih iskljucila odredjene roditelje koji ga malo pretjeraju tj nesavjesni su dosta pa recimo vode djecu po zaropeku bez zastite, u kakve guzve gdje fali kisjeonik i gdje lakse pokupit kakav virus...ako me ko razumije.
    Problem bi se trebao rijesiti nekako kad su u pitanju druzenja i ispijanje kafe sa nekim ko nije roditelj,nema blizu vezu sa djecom ili prosto ima dane kad nije raspolozen i rado bi u nekoj tisini popricao,bez cestih prekidanja.Ako podjem od sebe,u slucaju da ne mogu djecu sat vremena prepustit suprugu,recimo u vrijeme kad spavaju eto da ne otezavam...sigurno ne bih otisla da se vidim sa drustvom koje bi radije da je nasamo popijemo.Podrazumijeva se da tih sat se ne desavaju svakog dana no jednom u mjesec..tj rijetkih sat vremena.Ali ne bih otisla jer bih ispostovala da taj neko prosto zeli nasamo da je pijemo pa kad se bude moglo...
    Imam inace drugaricu koja provodi dosta vremena sa djecom od sestara.S obzirom da zivimo vrata do vrata pozovem je al kad god da je pozovem neko od djece dodje s njom ili za njom,zvoni na vrata i tu je onda sa nama...Dan po dan,presla se granica.I ne,ne sto mi smetaju djeca,vec sto se ja ne uzimam u obzir- nekako se podrazumijeva da ja imam osjecaje kakve i drugi imaju.Eto to je nesto sto mi smeta.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  25. #50
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas u limenku 1000 dusa, nekoliko roditelja sa djecom od 2-4 godine. Racunam da ih nisu imali dje ostavit, jer se po ovakvom vremenu djeca ne vode nidje.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 135
    Last Post: 28-09-17, 23:53
  2. Fakulteti u Crnoj Gori moraju da se mjenjaju
    By igy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 149
    Last Post: 03-12-07, 10:06
  3. Nezaposlene moraju raditi kao prostitutke
    By Sick-Boy in forum Sex i erotika
    Replies: 9
    Last Post: 16-02-05, 02:03
  4. Pravila koja se moraju poshtovati...
    By Igi in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 02-11-04, 16:24
  5. Evo zasto se Karadzic i Mladic moraju uhapsiti.
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 11-05-04, 21:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •