Results 1 to 10 of 10

Thread: Egipat

Default Egipat

Je li ko bio skorije i kakvi su utisci? Koje izlete bi trebalo uzeti? Kakva je hrana i ima li mjenjacnica? Hvala svima na odg

sve se ugčavnom vratilo u normalu . zavisi gdje ces biti pa izleti . daljine su ioak velike nekad . hrana odlicna . u svakom hotelu imas mijenjacnicu .

Mislio sam u hurgadu da idem.. Sta bi preporucio od izleta, a sta ne? Cuo sam za neke tablete koje pomazi za stomacni virus (koji se tamo dosta cesto dobija) i kostaju 30-tak evra..

Quote Originally Posted by WTF View Post
    Je li ko bio skorije i kakvi su utisci? Koje izlete bi trebalo uzeti? Kakva je hrana i ima li mjenjacnica? Hvala svima na odg

Bila mi je rodica, kaze da je hrana super, mjenjacnica ima, ali bolje ovdje zamjeni prije nego krenes.

što se hrane i vode tiče,mislim da je garancija da je sve ok jedino u Steigenberger Aqua magic

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Od hiljada hotela u vascijeloj Hurgadi, garancija je samo za jedan?

Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Od hiljada hotela u vascijeloj Hurgadi, garancija je samo za jedan?
    To mi je sestra poručila,ona je vrlo temeljna po tom pitanju,mada vrijedi provjeriti,to je bilo prije par godina

.
    Mislio sam u hurgadu da idem.. Sta bi preporucio od izleta, a sta ne? Cuo sam za neke tablete koje pomazi za stomacni virus (koji se tamo dosta cesto dobija) i kostaju 30-tak evra..
    Bio prije 3 god. Hotel 5* i to jedan od skupljih ali nije to bas to. All inclusive je sve ali je u to ukljucen samo jeftini lokalni alkohol. Hrana manje vise ima sva ima isti ukus, previse mirodjije stavljaju(svedski sto).Voda samo iz flase ali ni to nije garant(moj slucaj) jer je sirovo povrce "oprano" sa cesmovacom. Tablete se zovu Antinal, ima ih kod nas pod imenom cini mi se Streptoksazol. Od njih proliv prestaje za pola sata. Neke agencije dijele tablete odmah u avionu i piju se tokom cijelog boravka. U hotelu je sve preskupo pocev od kartica za internet do tableta protiv proliva. Hotel prilicno cist ali ponesi bocu asepsola. Van hotela je jako prljavo. Bio sam i u Indiji ali Egipat,a posebno Kairo su prljaviji( Konik+ Ulcinj pa na 6 potenciju :d).Kazu da je jedino Lagos u Nigeriji gori od Kaira. Osoblje i domoroci jako dosadni i navalentni posebno prema zenskom svijetu. Pokusavaju da podvale na sve moguce nacine.
    Od izleta:
    Posjeta pustinji i beduinskom selu- bzvz
    Luxor- dobar samo masu vremena u busu.
    Kairo i piramide-onako samo ima puno voznje busom
    Ako oces da vidis mumije u Nac.Muzeju, za to se posebno placa. Muzej je pun djece lopova sto gledaju da zgrabe telefon, kameru, tasnu...U nac. muzeju sam pišao u dvoristu iza nekog obeliska jer se u wc ne moze uci od smrada(kljuc ugrlo) i necega sto pluta po podu (bio u japankama).
    Plaza je bila dobra u tom hotelu, ima dosta mobilijara ali nije to bas za 5*. Dave sa kamilama i ponudom izleta itd. Zadnji dan je check out u podne a pickup za aerodrom oko ponoci tako da ako ne zelis boraviti taj dan na plazi ili u holu naplatice ti dodatno sobu.
    Bio sam krajem septembra, pocetak oktobra, more 29 stepeni. Dnevna temperatura isto 30ak, nocu je vlaga velika i ima komaraca. Dobra je to lokacija za ronjenje ako te zanima, ima i skroz ozbiljna skola sa svom opremom i nije skupa. Naravno da se mozes i pogadjati oko cijene.
    Viza je potrebna i kupuje se na aerodromu(30-40 dolara). Medjutim sa CG pasosem su mi pravili problem da sam kao trebao imati vizu iz ambasade dok npr. za srpski pasos to ne traze. Taj problem se rijesi samo treba malo sacekati na imigraciji (par sati).
    Uglavnom to je low-budget destinacija, vecina gostiju losije stojeci Rusi. Sreo i neke domace(Branka Sovrlic :d). Nekima je to bio po cetvrti put da dolaze. Iskreno ja nisam imao zelju da tamo idem ponovo na odmor.
    Nemam predstavu kakve su sada cijene ali ako mozes naci aranzman sa prevozom za 2 osobe za oko 1000 eura isplati se poci

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Koje postoje opcije jeftinijeg prevoza do Egipta?

Quote Originally Posted by notinaf View Post
    Koje postoje opcije jeftinijeg prevoza do Egipta?
    Ako se koji brod vrće prazan pošto istovari one mučenike izbjeglice

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)