Results 1 to 13 of 13

Thread: Pojacivac signala?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default Pojacivac signala?

    Posto mi je kuca odprilike u ,,rupi'' nemam signala kad sam doma. Kad izadjem na terasu onda je sve normalno. Postoji li da se kupi neki kucni pojacivac signala za mobilnu mrezu ( 069), ili nesto slicno?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuvar View Post
    Posto mi je kuca odprilike u ,,rupi'' nemam signala kad sam doma. Kad izadjem na terasu onda je sve normalno. Postoji li da se kupi neki kucni pojacivac signala za mobilnu mrezu ( 069), ili nesto slicno?
    Trebalo bi da ima da se nabavi dati uredjaj, ali je isti vrlo opasan po zdravlje (iako mnogi 'strucnjaci' tvrde da nije). Najnovija istrazivanja radjena tokom perioda od 7-10 god. su pokazala da je zracenje mobilnog telefona (i baznih stanica) vrlo opasno po zdravlje, a pogotovo ako je covjek konstantno u blizini istih (nosenje telefona u dzepu, kao i blizu kljucnih djelova tijela).

    Isto se odnosi i na WIFI signal, odn. na uredjaje koji odasilju u frekventnom opsegu tzv. mikro-talasa, a pogotovo u objektima koji su izlozeni elektromagnetnim talasima sa vise desetina WIFI uredjaja - sto je slucaj kod vecine stambenih zgrada danas u CG. U US su bili masovni protesti takodje oko uvodjenja tzv. Smart Power Meter - u slucaju US - pametnih brojila sa radio ocitavanjem.
    Last edited by techlinkit; 27-06-18 at 11:03.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    uredjaje koji odasilju u frekventnom opsegu tzv. mikro-talasa
    Kakve veze ima frekvencija sa sa opasnoscu? Sta ako ti kazem da vidljiva svjetlost ima oko 230000 puta vecu frekvenciju od WIFI signala..

    Sad tek procitah ovu glupost da pametna brojila emituju veliko EM zracenje, ajde mi pojasni kako to? Ali detaljno molim te.
    Last edited by siux; 26-06-18 at 21:27.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Kakve veze ima frekvencija sa sa opasnoscu? Sta ako ti kazem da vidljiva svjetlost ima oko 230000 puta vecu frekvenciju od WIFI signala..

    Sad tek procitah ovu glupost da pametna brojila emituju veliko EM zracenje, ajde mi pojasni kako to? Ali detaljno molim te.
    Imas mnostvo literature na datu tematiku, pa bi mogao malo da se edukujes prije nego sto sam pocnes da iznosis gluposti, ili glupe komentare, posto da si ista procitao ne bi ti prva reakcija bila takva. Ako se ocitavanje sa pametnog brojila vrsi radio linkom odredjene vrste u realnom vremenu, pa ako na jednom mjestu ima 20, 50, 100 brojila uzmi knjigu pa sracunaj kolika je kolicina zracenja.

    A posto kazes da frekvencija elektromagnetnog talasa/signala nema veze sa opasnoscu, ajde molim te stavi glavu u mikrotalasnu pecnicu (koristi istu frekvenciju kao WIFI samo puno vecu snagu) i ukljuci je pa nam javi ovdje rezultat poslije jedno 5 min.
    Last edited by techlinkit; 26-06-18 at 23:18.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Moram te razocarati da se kod nas ne vrši očitavanje bežično nego žično. Ovdje mogu stati jer se vidi koliko pričaš istinu.
    Možeš ti velike/niske snage imati i na vecim/manjim frekvencijama, 2.4Ghz je odabrano za mikrotalasne jer za taj dio spektra ne treba licenca.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Moram te razocarati da se kod nas ne vrši očitavanje bežično nego žično. Ovdje mogu stati jer se vidi koliko pričaš istinu.
    Možeš ti velike/niske snage imati i na vecim/manjim frekvencijama, 2.4Ghz je odabrano za mikrotalasne jer za taj dio spektra ne treba licenca.
    Dje sam ja rekao da se kod nas koristi bezicno ocitavanje, nauci da citas I ne boj se necu ti dirati cuveni CIJEDIS ili ElektroKradiPrivredu Mora da si neki od ovih mladih, lijepih i pametnih cim tako reagujes, kao mlad ma**un na bananu

    Inace kad smo vec kod pametnih brojila, mozda bi trebalo preispitati odakle su ista nabavljena za CG trziste, dje su bazdarena (i ko ih je bazdario), i da li ista vrse obracun stvarne potrosnje ili je mozda 1 KWh = 1.1 KWh, da ljudi ipak vide da li stvarno trose koliko trose ili im brojilo magicno dodaje koji KW, ili mozda kojih 50 KW na mjesec Ovakve stvari su normalne u sredjenim zemljama, da onaj koji naplacuje elektricnu energiju je duzan da korisniku koji je trosi (i placa), objasni kako se ista tarifira i da li korisceni uredjaj za tarifiranje ima sve parametre u skladu sa standardima (i dostavi dokument koji isto pokazuje).
    Last edited by techlinkit; 27-06-18 at 10:24.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Imas mnostvo literature na datu tematiku, pa bi mogao malo da se edukujes prije nego sto sam pocnes da iznosis gluposti, ili glupe komentare, posto da si ista procitao ne bi ti prva reakcija bila takva. Ako se ocitavanje sa pametnog brojila vrsi radio linkom odredjene vrste u realnom vremenu, pa ako na jednom mjestu ima 20, 50, 100 brojila uzmi knjigu pa sracunaj kolika je kolicina zracenja.

    A posto kazes da frekvencija elektromagnetnog talasa/signala nema veze sa opasnoscu, ajde molim te stavi glavu u mikrotalasnu pecnicu (koristi istu frekvenciju kao WIFI samo puno vecu snagu) i ukljuci je pa nam javi ovdje rezultat poslije jedno 5 min.
    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Dje sam ja rekao da se kod nas koristi bezicno ocitavanje, nauci da citas
    Spomenuo si radio link - radio linkovi jesu bezicni prenos.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Spomenuo si radio link - radio linkovi jesu bezicni prenos.
    Ozbiljno, nijesam znao :stupid: Salu na stranu, treba se pazit svih tih bezicnih zajebancija.

    https://ehtrust.org/wp-content/uploa...ni-Lecture.pdf
    Last edited by techlinkit; 28-06-18 at 23:23.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    A kad bi tako covjek gledao sva elektronika ima zracenje, energetika takodje, svuda oko nas je EM zracenje ali jbg

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    techlinkit imas li kakav dokaz ovo za brojila pa da odmah tuzbu pisemo?

  11. #11
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    techlinkit imas li kakav dokaz ovo za brojila pa da odmah tuzbu pisemo?
    Nazalost nemam, ali bih bas volio da se to ispita detaljno tehnicki, kao sto sam i rekao gore, jer sta god coek da radi ne moze da spusti potrosnju na taj nivo koji oni zovu prosjekom, dzabe led sijalice, dzabe gasenje svih mogucih uredjaja po kuci, i striktna kontrola potrosnje, mjerenje raznim uredjajima i sl. Znam da su potrosaci u Holandiji imali problema recimo sa pametnim brojilima u slucaju koriscenja stedljvih sistema osvjetljenja koji su bili prikljuceni na potenciometre za kontrolu jacine svjetlosti (dimmer ili sl.), jer su ista brojila registrovala visestruko vecu potrosnju nego sto je bila stvarna - u slucaju koriscenja datih uredjaja. Reakcija datog distributera elektricne energije je bila da je to nestandardno koriscenje, i da izlazi izvan standardnih parametara upotrebe kod vecine korisnika, i da ne odgovaraju zbog devijacija u mjerenju u slucaju prikljucenja nestandardnih elektro sistema na data elektricna kola.

    https://www.utwente.nl/en/news/!/201...gy-consumption

    https://www.dutchnews.nl/news/2017/03/750000-smart-energy-meters-may-give-wrong-readings-errors-of-up-to-600/

    https://www.pud3.org/blog/articles--...false-readings
    Last edited by techlinkit; 27-06-18 at 18:59.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    U ovim člancima koje si okačio radi se o tome da veliki broj prekidačkih napajanja deformiše sinusoidu i zbog toga neki modeli ne mjere precizno aktivni dio el energije. Prosječno domaćinstvo kod nas nema 30 računara, televizora ili 50 sijalica i to svih sa nekvalitetnim napajanjima pa da dolazi do neke značajnije deformacije.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuvar View Post
    Posto mi je kuca odprilike u ,,rupi'' nemam signala kad sam doma. Kad izadjem na terasu onda je sve normalno. Postoji li da se kupi neki kucni pojacivac signala za mobilnu mrezu ( 069), ili nesto slicno?
    Postoje neravno takvi uredjaji. Svi operateri ih ugradjuju kod biznis korisnika kojima je losiji signal. Ima toga da se kupi i na aliexpressu, treba ti sami uredjaj prijemna i predajna antena sa potrebnim kablovima i konektorima. Druga je stvar sto ja to ne bi staavljao kod sebe u kucu jer ta predajna antena koja treba da stoji i u kuci gdje nemas signala ipak poprilicno zraci zbog same cinjenice sto ti uvijek u njenoj blizini. Osjetno vise od mobilnog telefona, rutera, mikrotalasne i ostalih slicnih spravica koje nas konstantno zrace
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Pojacivac GSM signala
    By suton in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 12-06-13, 19:21
  2. K: Pojacivac GSM signala
    By dexonj2004 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 01-03-12, 12:34
  3. K:pojacivac wi-fi signala za lap top
    By cartuning kotor in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 29-09-11, 14:32
  4. Pojacivac GSM signala...
    By dexonj2004 in forum Operatori
    Replies: 1
    Last Post: 01-08-08, 17:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •