Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 74

Thread: Analogna fotografija

  1. #1
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Lightbulb Analogna fotografija

    Trazio sam da li ima slicna tema i mislim da je nema, ako grijesim prastajte ...


    Posto se u zadnje vrijeme nekako sve vise i vise pominje fotkanje na film, odrzavaju se kursevi analogne fotografije, takmicenja, cak sta vise od kraja prosle (2017god) je opet pocela proizvodnja novih foto i kino filmova, oprema za labove, papira, hemikalija itd, rekao bih da se draz za fotkanjem na film uveliko vrace u modu.


    Ja nisam profi fotograf, daleko od toga, ali itekako obozavam fotkanje i u zadnje vrijeme sve cesce vidim kako odaberem sta cu da slikam, pa ispucam 20, 30, 50 fotki, pa predji na drugu stvar pa skljocaj u beskonacno, pa onda prebacaj to u foldere, pa listaj dok ne zaspes i na kraju se sve to gomila, a veliku vecinu fotki necu nikad ni vidjet, jer ih je grdilo, to nekako ubija draz, pa sam odlucio da uzmem neki stari aparat i da pocnem da slikam na film, jer tu sam siguran da cu itekako pocet da obracam paznju na to sto slikam, da sve podesim kako treba, jer si ipak uveliko ogranicen, film kosta, razvijanje kosta, da ne pominjem taj momenat cekanje izrade slika da vidis kako su ispale, taj osjecaj itd...


    Nego da ga ne duzim sad do u besvijest, ako ima ko ( a vjerujem da ima ) da fotka na film, da dijeli neke savjete, linkove, klipove, da podijeli iskustva, sta ko od opreme koristi, koliko ga je kostao, sta je najbolje uzeti, dje uzimate filmove, dje je najpovoljnije, koji se najbolje pokazao, dje ih izradjujete, da li mozda imate ili ste nekad probali da sami izradjujete fotografije itd itd...


    Usput bi mogli ovdje i da postavljamo fotke sa aparata, a uz njih mozda i koja podesavanja ste koristili za datu fotku ... Ako ima jos neki predlog ..
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  2. #2
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evo aparata koji sam dobio prije par dana, vjerovatno jedan od najzastupljenijih.

    Zenit 12xp ... Ovih dana sam pretrazivao, citao o njemu sto i kako, reko da se malo uputim prije nego krene 'avantura' Sjutra stavljam film pa cemo vidjet...
    Na aparat je Helios objektiv 55mm, a ovih dana ce drug da mi donese i 33 (ako ga dobro skontah) ...

    Naravno ako neko ima neki savjet, bilo sto, bio bih mu zahvalan



    Sent from my Coolpad E502 using Tapatalk
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  3. #3
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Stavio `prvi film`, opalio 6, 7 fotki, zapisao sta sam na koju koristio, da kad izradim fotke vidim dje sam zaEbao stvar

    Drug mi rec da u Foto Boni imaju da se kupe filmovi i da vrse razvijanje, skeniranje itd tako da cu za pocetak tamo da picim dok ne saznam za neku bolju opciju ...
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  4. #4
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evo jedan interesantan dokumentarac, prica fotografa koji su sa digitala presli na film, ima super snimaka, price.... Napravila ga je IndieFilmLab uz pomoc Kodaka kao glavnog sponzora

    budim se ujutro, a ono pet popodne

  5. #5
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evo jedan odlican clanak Milana Zivkovica (ReFoto)

    Novi foto i kino filmovi, novi papiri i hemikalije, nova oprema za nove laboratorije
    (ili šta sam vam rekao!)



    .... na linku http://www.refoto.rs/novi-filmovi/


    Nevezano za clanak, nego sto se tice mog fotkanja `prvi film` i dalje ga nisam ispucao, sinoc bio na zeljeznicku, malo fotkao vozove, isprobao jos neke objektive, filtere ( mogu mislit na sta ce to da lici ) ... Film je od samo 26 slika, a ja evo 4 dana jos nisam toliko ispucao (na digitalca bi do sad to bilo jedno 200 fotki s obzirom da sam obisao cetiri, pet lokacija) Najgore od svega, ili najbolje (mada ce prije bit najgore) je sto se ja stvarno cimam, a nemam pojma da li aparat uopste radi, da li on uopste puca fotke ili ko zna sta dok ja skljocakm, tako da na kraju moze bit kad odnesem film na izradu da mi daju `prazne fotke` `nekakve fleke` Ali eo vidjecemo... Ako budu fleke vazda mogu rec da sam ja to tako namjerno uradio, pa ce bit da je to neka vrsta umjetnosti :stupid: eto tako .... Ja odje pricam sam sa sobom
    Last edited by Tri_Srca; 27-06-18 at 09:44.
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  6. #6
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nidje zive duse

    Juce sam napokon izvadio `prvi film` iz aparata


    oduzilo se par dana, ali sto da se cini ... Juce sam usput i pretrazivao malo po netu koje sve foto radnje u PG postoje, reko da vidim da li mozda jos neko radi (sem Bonija ) razvijanje filmova, skeniranje, prodaje filmove itd i posle par neuspjelih poziva ili ti odgovora NE ! stigao je i jedan pozitivan odgovor ... U pitanju je `FotoFlash` radnja (Podgorica), kod njih je razvijanje filma i skeniranje (prebacanje na cd/flesku) sve ukupno 5 eura, a u FotoBoni je cijena za razvijanje/skeniranje 6.25 e .... Oprobacu naravno u obije radnje da vidim postoji li razlika u kvalitetu, koliko se dugo ceka kog koga (za Boni znam da se ceka par dana) a za ove druge ne znam itd itd ... Tako da eto ako koga ovo nedje nekad bude zanimalo da zna dje moze da odnese filmove ....

    Ja danas nosim ovaj moj prvijenac u FotoFlesh pa cu da vidim koliko se ceka i na kraju kako je to uradjeno.

    Druga stvar trazeci foto radnje naletio sam i na oglas djevojke koja se bavi analognim fotkanjem, razvijanjem filmova, skeniranje, izradom fotki, prodajom filmova, ovo prodajom boldovah jer kod nas skoro pa i da nema nikakvog izbora, ima u foto Boni standardni kolor film i to je to, nemaju toliko razlicitih varijanti, a da ne pominjem crno bijele kojih nema nikako, e ova djevojka ima i njih i cijene su sasvim ok, i vise nego korektne... Koliko shvatih jednom mjesecno narucuje filmove, ne puno ali dosta razlicitih varijanti, tako da se eto moze i po zelji narucit film. Ja cu danas da uzmem Ilford hp5 400 (crno bijeli film)



    .... procitao sam po netu dosta pozitivnih stvari sto se tice ovog filma tako da jedva cekam da ga se dovatim ... Eto toliko za sad, nedje u sledecim postovima cu izbacit koje su cijene razvijanja, skeniranja i koji izbor filmova ima kod Marijane i koliko koji kosta ako koga bude zanimalo da zna...
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,310
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Imam i ja 2 analogna aparata, jedan Zenit i jednu Yashicu.
    Javi kako je ispalo kod ovih gore, i posalji kontakt na pm ove djevojke sto prodaje filmove!

    POzzzz

  8. #8
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ocu, upravo sam iz FotoFle$a, bice za par dana gotovo pa javljam kako rade....

    Sad cu ti poslat broj...
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Radi i Foto Dedic. Ja sam zimus nasao gomilu starih filmova pa odlucio da ih samo prebacim na cd. Uzeo mi je 3 eura po filmu i bilo je vrijedno svake pare jer albume nisam pregledao sto godina tako da su emocije radile. Inace mi je to sve zavrsio u jednom danu, veli samo da podjem do masine posto ih vise ne drze po radnjama jer se slabo koriste.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Rodion Romanovich to su bili vec razvijeni filmovi pretpostavljam ? Sto se tice skeniranja filma to se moze laganije nac, al je problem razvijanje filma, pogotovo crno bijelog...

    ---------------------------

    Ja uzeh danas Ilford hp5 400 crno bijeli kao sto sam planirao, stavljen je u Zenita, samo jos da krene fotkanje
    Last edited by Tri_Srca; 04-07-18 at 09:31.
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  11. #11
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by popokatepetl View Post
    Imam i ja 2 analogna aparata, jedan Zenit i jednu Yashicu.
    Koji model Yashice imas ?
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  12. #12
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Lajk za topik.
    Aj izbači koju sliku da vidimo kako je ispalo, objasni koja si podešavanja koristio i što si zamislio i da li se i u kojoj mjeri to ostvarilo.
    Mada, analogija gubi korak sa digitalnim, ali treba odati priznanje svim tehnologijama kojima su se ljudi nekad dovijali ne bi li uhvatili neki neki svjetlosni ili zvucni trenutak ne bi li ga sačuvali od zaborava, ali i poslati neku poruku ili napojiti čula ljepotom.
    Mada vele da će morati mnogo vremena da prođe da digitalne kamere dostignu nekakvu ekvivalentnu rezoluciju filmskih kamera. Fotoaparati su ipak izgubili trku.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja imam Zenit i Smena 8m.

    Nisu neki Bog zna kakvi aparati ali sjećam se djetinjstva i fotkanja sa njima.

    Za zenit imam i blic :-)

    Smena mi je zanimljiva jer kad slušam ove starije svi se kunu u taj aparat, mada mislim da nisu ni čuli za neke druge u tom tada vremenu :-)))

    Smena je jeftinija varijanta ali je bila dosta korišćena tada.


    Svaka čast za topik, pratim ;-)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Ja uzeh danas Ilford hp5 400 crno bijeli kao sto sam planirao, stavljen je u Zenita, samo jos da krene fotkanje
    Od Ilfordovih mi je jedino FP4 Plus 125 dobar. T-Max je po meni najbolji izbor.
    \\
    OFL•GIC

  15. #15
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    Lajk za topik.
    Aj izbači koju sliku da vidimo kako je ispalo, objasni koja si podešavanja koristio i što si zamislio i da li se i u kojoj mjeri to ostvarilo.
    Mada, analogija gubi korak sa digitalnim, ali treba odati priznanje svim tehnologijama kojima su se ljudi nekad dovijali ne bi li uhvatili neki neki svjetlosni ili zvucni trenutak ne bi li ga sačuvali od zaborava, ali i poslati neku poruku ili napojiti čula ljepotom.
    Mada vele da će morati mnogo vremena da prođe da digitalne kamere dostignu nekakvu ekvivalentnu rezoluciju filmskih kamera. Fotoaparati su ipak izgubili trku.
    Naravno, cim me pozovu iz FotoFle$a da kazu da je film gotov, samo ovo iscekivaje mi je lijepo da vidim jesam li napravio sto, jesam li sve zeznuo, pogotovo sad u pocetku ocekujem dosta katastrofalnih fotki Upisao sam sva podesavanja koja sam koristio za koju fotku i dje je slikano ...Ono podesavanja su ista, nema tu sta ali nekako je isto velika razlika digitalno/analogno, jer cinjenica da ne mozes odma vidjet to sto si slikao, da li si pravilno kadrirao, jel ti ulecelo nesto po sred fotke i naravno cinjenica da si ogranicen sa brojem fotki i da sve to placas ... Na digitalac je to lako zavrsit, raspalis odma jos 20, 30 i onda jos ako treba gazenje u Fotoshop i nema greske ... Ja za nedelju dana na digitalni uslikam jedno 500 fotki i punim foldere i sigurno veliku vecinu njih necu nikad ni vidjet, nit mi je zanimljivo za vidjet ...Digitalna fotografija je stvarno napredovala nenormalno, ali isto tako ja kad vidim neke fotke za koje se ocjenjuje da su `vrh vrhova` meni to nekako ne lici ni na sta, jer je previse nerealno, nestvarno i to golim okom ne mozes vidjet, ljudi malo preceruju u obradi, ali normalno neko to voli, neko ne, svako ima pravo na svoj stav
    Fotografisanje na film se bilo skoro potpuno ugasilo neko vrijeme, digitalci su ih pregazili, ali evo sad sama cinjenica da su se prije godinu, godinu ipo opet otvorili fabrike za proizvodnju filmova, kao sto rekoh i kursevi, skole itd znaci da se opet vrace, samo sto kod nas nekako sve malo kasni ( malo vise ) ... Ali naravno digitalce nadmasit nikad nece, to je cinjenica
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  16. #16
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    mikrokosmos
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default



    Ima li u CG neko da radi servis starih aparata? Imam ovaj a ne radi vec dugo vremena, a zao mi je da kupi prasinu u garazu. Mislim da nije neki kvalitet, vise ima neku sentimentalnu vrijednost, zato bih ga sredio. Ako imate neki kontakt, javljajte
    free your mind... (and your ass will follow)

  17. #17
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Ja imam Zenit i Smena 8m.

    Nisu neki Bog zna kakvi aparati ali sjećam se djetinjstva i fotkanja sa njima.
    Za zenit imam i blic :-)
    Smena mi je zanimljiva jer kad slušam ove starije svi se kunu u taj aparat, mada mislim da nisu ni čuli za neke druge u tom tada vremenu :-)))
    Smena je jeftinija varijanta ali je bila dosta korišćena tada.
    Svaka čast za topik, pratim ;-)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Odlicno Ljuljni nedje jedan film u neki od ta dva pa sto bude Sigurno da ce te malo vratit u proslost, malo vise
    Ja kad vidim na oglase za koliko se para prodaju neki aparati to je komedija, bukvalno, tipa 2 komada za 50 eura i ono ( ne znam rade li skupljali prasinu) svakakvih marki, a sami objektivi sa tih aparata vrijede, mogu se koristit na druge aparate itd... Mislim da ce vremenom cijene skocit i za njih, ali ovo sad je presmijesno sta se moze naci za male pare i kako ocuvani aparati ... Drug je uzeo Nikon za 50eura, znaci kao da koristen nije koliko je ocuvan (naravno isto na film) ...
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  18. #18
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Rodion Romanovich to su bili vec razvijeni filmovi pretpostavljam ? Sto se tice skeniranja filma to se moze laganije nac, al je problem razvijanje filma, pogotovo crno bijelog...

    ---------------------------

    Ja uzeh danas Ilford hp5 400 crno bijeli kao sto sam planirao, stavljen je u Zenita, samo jos da krene fotkanje
    Jeste, vec razvijeni filmovi od prije 20 i kusur godina.

    Kod tih aparata je, pogotovo kod Zenita, lako slikanje bilo. Trebalo je samo iso i sl podesiti ako si neki perfekcionista shodno osvjetljenosti i naravno zumirati pravilno. Inace ovaj Zenit sto si ga ti koristio cini mi se da je imala cijela Podgorica.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Od Ilfordovih mi je jedino FP4 Plus 125 dobar. T-Max je po meni najbolji izbor.
    Hvala za predlog, vidjecu da probam i njega ... Za ovaj procitah da ga hvali puno ljudi ali to nista ne mora da znaci, vidzecemo ... Imas li koju fotku mozda da postavis ?
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  20. #20
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    imam i ja neki zenitov fotoaparat. pojma nemam da li radi, mada u principu tu nema što da se pokvari. nema elektronike i čipova.
    ako radi premotavanje filma (ručno, naravno, automatsko premotavanje je "moderna" stvar) i škljocanje, onda bi trebalo da pravi slike.
    znam da ima neki senzor svjetlosti, i onda ti točkićem podešavaš otvor blende dok se kružić i kazaljka ne poklope (soru na izrazima, stvarno se ne razumijem previše )
    na objektivu jednim prsteno podešavaš zum, a drugim mjesto fokusa. prosto i jednostavno

  21. #21
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Jeste, vec razvijeni filmovi od prije 20 i kusur godina.

    Kod tih aparata je, pogotovo kod Zenita, lako slikanje bilo. Trebalo je samo iso i sl podesiti ako si neki perfekcionista shodno osvjetljenosti i naravno zumirati pravilno. Inace ovaj Zenit sto si ga ti koristio cini mi se da je imala cijela Podgorica.
    Nema lako, ne lako Kod svih aparata sa manuelnim podesavanjem bilo da je digitalac ili analogni imas te tri najbitnije stavke, trougao, oko kojih se vrti citava fotografija, ISO, brzina okidaca i otvor blende, s tim kad je u pitanju slikanje na film ISO se ne mijenja vec ga podesis po filmu koji si kupio, za ISO 200, 400 itd itd oces li po danu, po mraku ... Nema ovaj Zenit, ili ti njegov objektiv zumiranje, mozda si mislio na fokusiranje ... A to da ga je imala cijela Podgorica iz jedan u jedan, ovaj model najvise i jos jedan zaboravih mu tacnu oznaku ... Samo u moj ulaz ga imaju dvije familije sigurno Ali daleko od toga da je los, ako je ocuvan dobro, objektiv mu je sasvim solidan, ovaj moj je bez tackice sto kazu ... A mogu se naci isto za smijesne pare 40, 50eura poneki mrvu preko zavisno od ocuvanosti ....
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  22. #22
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    imam i ja neki zenitov fotoaparat. pojma nemam da li radi, mada u principu tu nema što da se pokvari. nema elektronike i čipova.
    ako radi premotavanje filma (ručno, naravno, automatsko premotavanje je "moderna" stvar) i škljocanje, onda bi trebalo da pravi slike.
    znam da ima neki senzor svjetlosti, i onda ti točkićem podešavaš otvor blende dok se kružić i kazaljka ne poklope (soru na izrazima, stvarno se ne razumijem previše )
    na objektivu jednim prsteno podešavaš zum, a drugim mjesto fokusa. prosto i jednostavno
    E pazi sto kazes ne moze se nista pokvarit, naravno da je cuvan na normalnom mjestu, ali znas li sta treba uradit, tu se dosta ljudi zezne, ne obrati paznju niti zna (sto je i logicno ako se ne bavi time) da u njega bas za taj `senzor svjetlosti` imas bateriju ili dvije, one pljosnate, i one vremenom oksidiraju i nagrde to unutra, pa bi valjalo da se maknu iz aparata, da kad bi stavio nove radio i taj senzor ... Mada mozda tvoj nije na taj sistem s obzirom da ima kazaljku, nisam siguran, jer na ovaj moj 12xp kad gledam kroz `trazilo` objektiv, u desnom uglu pokazuje zelene tackice, ako je jedna pri vrhu preosvijetljeno je, ako je jedna pri dnu slabo je osvijetljeno, ako su dvije ok je, samo nije ni to toliko precizno ponekad ali dobro ... Nedje kad ugrabis pogledaj koja je tacno oznaka aparata, a koja je oznaka i ime objektiva koji je na njemu ...
    budim se ujutro, a ono pet popodne

  23. #23
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    E sto me nadje da trazim sada moj Zenit . Moj Zenit je isti kao taj tvoj ali model ET. Dakle to iso je po filmu, na drugoj strani je kazaljka koja mjeri po senzoru osvjetljenja koji je spreda a cini mi se da tvoj to nema. Kada se podesi sa tim drugim dugmetom dobijaju se podesavanja prema trenutnoj osvjetljenosti. Isto na objektivu kod fokusiranja ima da se podesi shodno osvjetljenosti od 1 do 16. Uvijek se uzimala 8 kao neka sigurna a ako je plaza i veliko sunce cak do 12 ili ako je oblacno ispod 8. Ima tu jos stotinu kombinacija kako da ispadne profi od objektiva do kadriranja ali mene je kao dijete zanimalo samo to osnovno skljocanje i ja sam zadovoljan kako je to ispadalo. Sada poslije toliko godina i kada sam ih skenirao i posle pustanja kroz osnovne filtere gotovo da nema razlike izmedju njih i ovih sa digitalnih aparata.

    E ovakav je moj. Nadjoh na netu da ga sadane slikam.

    Last edited by Rodion Romanovich; 04-07-18 at 19:58.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Hvala za predlog, vidjecu da probam i njega ... Za ovaj procitah da ga hvali puno ljudi ali to nista ne mora da znaci, vidzecemo ... Imas li koju fotku mozda da postavis ?
    http://ofolodza.tumblr.com/

    Vidi u arhivi.
    \\
    OFL•GIC

  25. #25
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    O_o o_o pa dje si ti do sad ?? ) Koliko vidim ti vec dugi niz godina sibas... Prelijepe su fotke i super sto ispod svake pise koji si film koristio. Vidim ima i par slicica sa ovog ilforda sto sam ja uzeo al kao sto ti rece, stvarno fotke sa ovim T-MAX om izgledaju odlicno, al svakako treba i znat znanje ... Treba ja da preguslam jos dugi niz godina filmova i svega da bi mogao pricat sta je dobro, sta ne .... Hvala za sto si podijelio ove fotke, ako te ne mrzi napisi s vremena na vrijeme neku `preporuku, savjet` I dje ti razvijas ove filmove, u boji i crno bijele, ili radis li to sam ?
    budim se ujutro, a ono pet popodne

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CdM Fotografija Godine
    By Drug Tito in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 3
    Last Post: 29-12-13, 22:27
  2. Info I: Izdrada fotografija - PG
    By mićko in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-12, 23:47
  3. I: Izrada fotografija
    By sharpy in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 24-01-10, 18:22
  4. Fotografija i visina
    By cpu in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-08, 11:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •