View Poll Results: Ko će osvojiti ABA Ligu 2018/19 ?

Voters
108. You may not vote on this poll
  • Budućnost VOLI

    57 52.78%
  • Mornar

    7 6.48%
  • Cedevita

    0 0%
  • Cibona

    1 0.93%
  • Zadar

    0 0%
  • Crvena zvezda mts

    26 24.07%
  • Partizan NIS

    14 12.96%
  • FMP

    0 0%
  • Mega Bemax

    0 0%
  • Petrol Olimpija

    1 0.93%
  • Krka

    1 0.93%
  • Igokea

    1 0.93%
Page 3 of 149 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 3720

Thread: ABA Liga 2018/19

  1. #51
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ekipa budućnosti je ove godine ostvarila rezultat upravo na raznovrsnosti u napadu. ( čas gradi i omogućava prodore teški centar , čas je landry tu da raširi i šutne za 3 ) Nisam govorio o dva različita pleja nego o centrima. Cirbes u najboljoj formi je u morači na tom meču dao O poena nije ga čuvao samo marić ( koji je defanzivno tata za sve aba ligaške centre bio ) nego i rupa od Subotica. U modernoj kosarci je kvalitet više imati jednog drugacijeg centra , a ne da su sve tri opcije identične. Ne kažem da nije moguće ostvariti rezultat i tako. Ali olakšava se posao u odbrani ( postavkama odbrane ) , individualna odbrana centra 1-1 je druga priča. Budućnosti fali još jedan centar i nadam se da će bit teška 5 ca , jer će klark da igra na 5 u tim varijantama gdje treba malo da se izvuče protivnička odbrana od kosa

  2. #52
    Join Date
    May 2018
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slazem se sa subjektivnim da su doveli tri slicna tipa na 5. Imaju snagu i masu, ali sto kaze subjektivni, nista nije pogrijesio. Dobra timska odbrana moze to da rijesi. Nijedan od njih nije suter sa distance. Ristic nije los sa poludistance. Baronu ce Craft bit prijeki lijek. Nisam se ja nista zabrinuo oko njihovih pojacanja. Papir je jedno, teren drugo. Vidjeli smo prosle godine.

  3. #53
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ostanu li ovi centri mislim da ce se Zvezda naigrati zonske odbrane dogodine, nesto sto su prosle godine rijetko igrali a mogli su u vise navrata da su pokusali ali su uglavnom preuzimali sve na piku pa im se nije bas isplatilo. Mislim da ce imati sad duzine da naprave probleme ljudima u toj nekoj matchup zoni ili da ce novi trener to sigurno pokusati tokom sezone. Nijedan od ovih centara ne moze da iskoci i da brani nekog van reketa pa ce to zoniranje na piku sigurno biti jedna od opcija.

    Nek svako radi najbolje sto umije i da dovodi igrace koje hoce i moze, na terenu ko zasluzi nek pobjedi samo da ne slusam tokom citave sezone neke prozivke i saopstenja da se dizu tenzije bespotrebno. A ne bih iskljucio da ce poceti koliko od onog ABA Superkupa.

  4. #54
    Join Date
    May 2018
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto se tice ovog zadnjeg pasusa, jbg Twister, oni su navikli da im svi u Srb skidaju gace i da svuda imaju podrsku navijaca kao da su doma. Mislim da te stvari van terena ni smo mi inicirali ni podgrijavali. Vidis da je Covic sad na kzs iskoristio da opet pecne , u smislu , necemo da najavljujemo borbu za opstanak, misleci na izjave iz naseg tabora od prosle godine. Tesko se braniti protiv njih , imaju medijsku masineriju.
    Tako da teren mora biti nase najjace oruzje. Mora se ispostovati Dzikiceva krilatica o pozoristu. I truditi se da postane tradicija i udje svima u pravilo ponasanja.

  5. #55
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Zvezda da bi joj ovaj roster radio moraaaa da ubode vrhunskog pleja. Beron je prangijas..fin napadac. Ali nije neko cudo.
    Fali tu igrac na 4 isto. Fali da Feldin ode... Tili bi bio dobra opcija.

    Ono sto se meni svidja kod Zvezde je to sto su oformili zaista dobar strucni stab. Odlican pomocni trener sa dosta iskustva, odlican kondicioni i potencijalno dobar trener. Koji potice iz sistema sa kojim je Zvezda uzela sve.

    Najveci problem je manjak domacih igraca..dostupnih. Posebno na 1.
    Recimo Stefan"nedostupni" Markovic bi bio kec na 10za Beogradjane.

    Visdjecemo rostere. Ali ove godine bice tu i Olimpija. Vidjecemo Cedevita sta ce dovesti. Oni su platezno najmocniji. Partizan ima kesa pofino. Buducnost zadrzala sve + pojacace se jos. Ovo sto je dovela je zaista odlicno.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kakva Olimpija sa klincima i anonimnim strancima. Daleko su oni od play-offa.
    Mogu kao Mega da budu hit tokom lige, ali ništa preko toga.

    Omić, Antić i Lessort vjerovatno odlaze , Lessorta možda kupi neki EL tim pa dobiju pare za njega.
    Rochestie takođe odlazi, a bio im je glavni igrač. Baron je ok pojačanje ali i veliki potrošač lopti. Feldeine ostaje i drugu godinu ugovora, horor.
    Tillie mi izgleda kao Feldeine, dosta skupo ime a doprinos na terenu nula.

    Cedevita za sad ništa, vidjećemo.
    Partizan dosta pametno kupuje.

  7. #57
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Tili i Feldin nista zajednicko nemaju

  8. #58
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Imaju... dovedeni za dosta novca a pokazali skoro pa ništa.
    Tillie je imao povredu a i nakon nje u playoffu grčke lige je pokazao apsolutno ništa.
    Feldeine precijenjen igrač, koji se upali jednom pa sljedeće tri utakmice spava.

    Poređenje nije bilo u odnosu na pozicije koje igraju, nego koji doprinos daju ekipi s obzirom da su plaćeni.

  9. #59
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,085
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    146 Posts

    Default

    Uh Tili bi valjao samo tako.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ukoliko bi Tilliea doveli bilo bi to kvalitetno pojacanje za Zvezdu. Dobar, iskusan igrac koji prosle sezone se oporavio pred samu zavrsnicu i EL i grckog prvenstva pa su na kraju odlucili da ne diraju rotaciju pred najbitnije meceve sezone pa se zato nije mnogo ni naigrao. Trebao bi da donese Zvezdi malo iskustva i cvrstine pod kosem, kao i raznovrsnosti u petorkama jer bi mogli da ga igraju i kao 5 dje bi mogao da siri za ove ostale sutem za 3. On je imao problema sa povredama kroz citavu karijeru al kad je zdrav to je EL kalibar igraca.

    Sa druge strane, Needham i zvanicno otisao iz Mornara i potpisao za Monako. Morace sad ponovo izac na trziste za keca Mornar, problem je sto je on bio jedan od najboljih igraca plus se vodio ko domaci igrac.

  11. #61
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iz Mornara u Monako, au.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  12. #62
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrTwister View Post
    Ukoliko bi Tilliea doveli bilo bi to kvalitetno pojacanje za Zvezdu. Dobar, iskusan igrac koji prosle sezone se oporavio pred samu zavrsnicu i EL i grckog prvenstva pa su na kraju odlucili da ne diraju rotaciju pred najbitnije meceve sezone pa se zato nije mnogo ni naigrao. Trebao bi da donese Zvezdi malo iskustva i cvrstine pod kosem, kao i raznovrsnosti u petorkama jer bi mogli da ga igraju i kao 5 dje bi mogao da siri za ove ostale sutem za 3. On je imao problema sa povredama kroz citavu karijeru al kad je zdrav to je EL kalibar igraca.

    Sa druge strane, Needham i zvanicno otisao iz Mornara i potpisao za Monako. Morace sad ponovo izac na trziste za keca Mornar, problem je sto je on bio jedan od najboljih igraca plus se vodio ko domaci igrac.
    Izvor za Nidama?

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  13. #63
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Zna twister u to ne sumnjaj. Bas jak udarac za Mornar...

    Sent from my ALP-L29 using Tapatalk

  14. #64
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I Ros i Nidam odlaze. Sportando link za Nidama. Ostaju Vujošević i Vranješ. Pitanje je što će biti sa Bakićem, Pavić ostaje mislim, Mugoša, Mijović.
    Treba sada iskopati dva igrača na poziciji crnca.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #65
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I kosarka se igra u Monako... gasi ovo

  16. #66
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    CZV je valjda nudila 400k za Nidama, Monako više od toga. U Mornaru je igrao ja mislim za 15ak k. Eto i Ros i Nidam mogu da se zahvale Mornaru.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #67
    Join Date
    May 2018
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za Rosa se nesto Cibina interesovala, zna li se dje ce? Moze li bit da mu Mornar nije produzio ugovor, jer ce nesto jace da dovede. Oce li micat Mugosu i Mijovica?

  18. #68
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jes a Roko Leni Ukić u Mornar. Simonović ponovo u CZV. Evo ne znam.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #69
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ross zvanično u Ciboni.

  20. #70
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja mislim da ce obojica, Mugosa i Mijovic ostati tamo. Ovo za Roka sad prvi put cujem nemam pojma sto je tu ideja. Za Rossa svakako nijesu htjeli da ga produze, misle da mogu bolje od njega.

    Simon treba prvo da izadje iz ugovora sa Zenitom al mislim da je Zvezdi trenutno PG prece da dovedu.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Iz Mornara u Monako, au.
    Ja sam to pokusavao da objasnim nekom cijele godine... cini mi se Ulix da je nick na forumu...
    Nidam je napravio najbolji moguci potez, on je svjestan da nije igrac za Evroligu, i u klubu dje je odgovornost lopte velika... izabrao je Monako, koji je za njega svakako iskorak u karijeri (prije svega NOVCANO), a sa druge strane igrace u klubu bez velikog renomea (posebno sad kad je Zvezdo otisao to ce sve da ide na dolje) dje ce moci kao u Mornaru da se ispucava dok ne krene... mozda ne u toj mjeri... aliii...
    Sve u svemu mislim da nije los potez za njega...
    F.C.F.

  22. #72
    Join Date
    May 2018
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nevjerujem da ce u Monaku da se ispucava. Monako sam gledao-pratio proslu seyonu zbog Zvezda i zanimljivo Crafta, koga sam snimio jos dok je u Trento bio. Ali nema veze to, Monako je bio bas fin tim ove sezone. Slazem se da nije los potez za njega jos ako je finansiski dobro prosao....dje ces bolje.
    Nema toshkale prije rupe!!!!

  23. #73
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  24. #74
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izasao kalendar za ligu. Super kup u Laktase od 20. Do 23. Septembra, liga krece 29. Uh ne mogu do cekat ovu sezonu ludila.

    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  25. #75
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Killy View Post
    Ja sam to pokusavao da objasnim nekom cijele godine... cini mi se Ulix da je nick na forumu...
    Nidam je napravio najbolji moguci potez, on je svjestan da nije igrac za Evroligu, i u klubu dje je odgovornost lopte velika... izabrao je Monako, koji je za njega svakako iskorak u karijeri (prije svega NOVCANO), a sa druge strane igrace u klubu bez velikog renomea (posebno sad kad je Zvezdo otisao to ce sve da ide na dolje) dje ce moci kao u Mornaru da se ispucava dok ne krene... mozda ne u toj mjeri... aliii...
    Sve u svemu mislim da nije los potez za njega...
    Čekaj, Nidam dobi više para od Ivanovića i Gordića?

    Tyler Wideman Cedevita.
    Last edited by Ulix; 20-07-18 at 22:28.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 3 of 149 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. UEFA Liga Šampiona, sezona 2017/2018
    By Vlado in forum Fudbal
    Replies: 1918
    Last Post: 11-06-18, 11:12
  2. Replies: 1346
    Last Post: 19-05-18, 14:05
  3. Replies: 2056
    Last Post: 07-06-17, 13:38
  4. EX-YU fudbalska liga - 2018
    By chucknorris in forum Fudbal
    Replies: 65
    Last Post: 20-12-16, 19:18
  5. Replies: 5732
    Last Post: 04-06-13, 20:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •