View Poll Results: Ko će osvojiti ABA Ligu 2018/19 ?

Voters
108. You may not vote on this poll
  • Budućnost VOLI

    57 52.78%
  • Mornar

    7 6.48%
  • Cedevita

    0 0%
  • Cibona

    1 0.93%
  • Zadar

    0 0%
  • Crvena zvezda mts

    26 24.07%
  • Partizan NIS

    14 12.96%
  • FMP

    0 0%
  • Mega Bemax

    0 0%
  • Petrol Olimpija

    1 0.93%
  • Krka

    1 0.93%
  • Igokea

    1 0.93%
Page 116 of 149 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126 ... LastLast
Results 2,876 to 2,900 of 3720

Thread: ABA Liga 2018/19

  1. #2876
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Bude li se ovo ponavljalo (a oće) nema smisla igrati više ovu ligu.
    Ne branim ove naše penale, naprotiv ali ono je prećerano.

  2. #2877
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Iskren da budem ja sam bio za to da ne izađu na teren naročito kad delegat nije tražio pražnjenje partera kao što je urađeno u četvrtoj utakmici, igrajući utakmicu nevezano za to što je zvezda bolja i što bi ih dobila i bez pritisaka sa strane je to da su dali ljigi legitimitet i pizdecima u rukovodstvu ABA lige da je sve završeno regularno.

    I ja sam bio za to da se ne izađe , ali kad te ovi iz Aba lige tako uslove , onda nije dobro predati se bez ispaljenog metka.

  3. #2878
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Posebno treba smanjit ugovore jer ja u voli više ni smoki na koji piše da je 80 centi ne mogu kupit ispod 85 centi ... da ne pričam kako su i druge stvari poskupljale da sve ka penzioneri jurim one akcije da bih kupio stvar po nekim objektivnim cijenama ... miči mi Izija i ostalu kompaniju sa ugovorima po 1000 € dnevno jer ovo se više ne može izdržat ... ajde da je neki rezultat nego skoro 50 razlike ...
    deuscroix

  4. #2879
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Prije svega treba dobar trener...
    To je osnova svega.

  5. #2880
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Mene cudi da ovi iz Buducnosti nisu imali neki fukarski plan da dodaju ulja na vatru, dodaju incidentu na intenzitetu.. kad su drugi put izasli na parket, da ubaceni elementi crnogorski zafrljace jos koji upaljac i sl i cao zdrao. A trebali su taman tako nesto.


  6. #2881
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    I ja sam bio za to da se ne izađe , ali kad te ovi iz Aba lige tako uslove , onda nije dobro predati se bez ispaljenog metka.
    Nije stvar u tome jednostavno uslovi regularnosti nisu postojali, više navijača no što je dozvoljeno u hali, šetanje na terenu u vrijeme predviđeno za zagrijavanje košarkaša, gađanje, pljuvanje, rasizam, pokušaji fizičkog napada na igrače, nedostatak policije, provokatorski odnos sa natpisima imena tim, još kad se ona podguzna muva od Ilića javila preko mikrofona sa onom pričom kao da smiri situaciju, ne brate fino u autobus eto vam titula zaradili ste je i na terenu i van njega.
    Last edited by goldfinger; 23-04-19 at 09:10.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #2882
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Nije stvar u tome jednostavno uslovi regularnosti nisu postojali, više navijača no što je dozvoljeno u hali, šetanje na terenu u vrijeme predviđeno za zagrijavanje košarkaša, gađanje, pljuvanje, rasizam, pokušaji fizičkog napada na igrače, nedostatak policije, provokatorski odnos sa natpisima imena tim, još kad se ona podguzna muva od Ilića javila preko mikrofona sa onom pričom kao da smiri situaciju, ne brate fino u autobus eto vam titula zaradili ste je i na terenu i van njega.
    Ada znam ja to.
    Ali problem je što je Aba pogrešno postavila stvari.
    Umjesto da se ide u pravcu pražnjenja , oni su išli u pravcu uslovljavanja Budućnosti.
    To je poenta. I tu je problem.

  8. #2883
    Join Date
    May 2018
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ABA liga ce opstati , to je sigurno, ovo su krize kroz koje prolazi. Ona donosi prihode klubovima, ona je profitabilna. Ona je interes svakog kluba. Zamislite samo nacionalne lige i koliki bi to bio mulj i na sto bi to licilo sa godinama. Ne znam sto je problem reci da je sve zakuvao Covic koji prosle sezone nije ni kaznjen od lige za sve izjave i bljuvotine sto je iznosio. To je prva i najveca greska lige koja je dovela do svega ovog. Ja razumijem da je on to radio planski i smjerno kako bi aktivirao svoje pristalice i trazio alibi u izmisljenim stvarima, razumijem zasto je pumpao i filovao desavanja....ali takav nacin borbe je neprihvatljiv.
    Nema toshkale prije rupe!!!!

  9. #2884
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Ada znam ja to.
    Ali problem je što je Aba pogrešno postavila stvari.
    Umjesto da se ide u pravcu pražnjenja , oni su išli u pravcu uslovljavanja Budućnosti.
    To je poenta. I tu je problem.

    I opet se vracamo na moje I ?
    Trebalo je ne izaci, i to bi im bio najveci samar... da svi znaju da ta velika liga nije uspjela da organizuje majstoricu i svi bi se fino pokupili...
    Ovako smo izasli "kao reketirani" na teren... i sto si ocekivao? Da pobjede u onakvoj atmosferi? Gluposti...
    F.C.F.

  10. #2885
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Eee a kad se $etim kako smo istome ovome Žarku Čabarkapi ponudili ugovor, praktično ga rehabilitovali nakon što su ga mršnuli iz NBA jer je praktično igrački bio mrtav, vukao neke teške povrede leđa i niko ga htio nije. PIH.
    War. War never changes.

  11. #2886
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Eee a kad se $etim kako smo istome ovome Žarku Čabarkapi ponudili ugovor, praktično ga rehabilitovali nakon što su ga mršnuli iz NBA jer je praktično igrački bio mrtav, vukao neke teške povrede leđa i niko ga htio nije. PIH.
    Taj gmizavac prvi kad ga neko vidi u CG ima lijepo da se provede... Mada opet je pitanje, koliko se on tu uopste pitao u svemu tome...
    F.C.F.

  12. #2887
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Uslovi za zadnju utakmicu bili su mnogo gori nego za trecu. Ako je nakon trece bilo naredjeno da se sklone stolice iz partera i isprazne prva tri reda, to je bio minimum minimuma koji se morao ispostovati u zadnjoj utakmci. Ako ABA rukovodosvtvo ne bi pristalo na to, a izgleda da Novosel i Cabarkapa nijesu, ne bih ni po koju cijenu pristao da izvedem igrace na teren. Pa nek bude izgubljena utakmica sluzbenim rezultatom. Niko objektivan ne bi prigovorio rukovodstvu Buducnosti.

    Ovako, igralo se u neregularnim uslovima i naravno da je malteretiranje koje su igraci dozivjeli prije utakmice ostavilo traga. Utisak je bio da su jedva cekali da se utakmica zavrsi. Prije nego je utakmica i pocela.

  13. #2888
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ne znam cemu trazenje alibija...
    cinjenicu da je razlika isla na 50 poena (da se skupim nas 10 odavde i da je jedini uslov da idemo povremeno na basket) pa bi slicno ili mozda malo gore prosli.
    bukvalno su pregazeni... u trecu utakmicu odje su isto navijaci bili po terenu, isto su igraci Zvezde gadjani svim i svacim, nijesu kokicama stavrno al jesu i upaljacima i kovanicama...pa nijesu izgubili 50 razlike nego su i u tom mecu imali dvocifrenu prednost na svojoj strani u jednom trenutku...
    poenta cijele price je ta da je pobijedio apsolutno bolji tim, da se moglo bez sranja oko terena moglo je...ali to je sto je...

  14. #2889
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ne znam cemu trazenje alibija...
    cinjenicu da je razlika isla na 50 poena (da se skupim nas 10 odavde i da je jedini uslov da idemo povremeno na basket) pa bi slicno ili mozda malo gore prosli.
    bukvalno su pregazeni... u trecu utakmicu odje su isto navijaci bili po terenu, isto su igraci Zvezde gadjani svim i svacim, nijesu kokicama stavrno al jesu i upaljacima i kovanicama...pa nijesu izgubili 50 razlike nego su i u tom mecu imali dvocifrenu prednost na svojoj strani u jednom trenutku...
    poenta cijele price je ta da je pobijedio apsolutno bolji tim, da se moglo bez sranja oko terena moglo je...ali to je sto je...
    Drug, niko to ne spori, svi su odje svjesni da je CZ bolja i da su oni zasluzeno uzeli...
    Odje se prica o drugim stvarima... O nepostajanju lige, autoriteta itd... a da je FMP zasluzeno uzeo, uzeo je, to smo ponovili svi 10x
    F.C.F.

  15. #2890
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    I, da ne propustim. Sladiti se ovakvom pobjedom, i to protiv tima iz svoje zemlje, moze samo neko ko nema elementarnog morala niti osjecaj srama. Nesoje kakvi se radjaju u Crnoj Gori tesko je naci bilo dje na Balkanu. "Prvi u regionu".

  16. #2891
    Join Date
    May 2018
    Posts
    585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Daj brate pusti ih...neka navijaju za koga hoce...sad ce opet price tipa sto bi jedan pljevljak ovaj onaj navija za bud...i u pravu su...pusti neka navijaju i slade se...to je njihovo pravo..a nasa obaveza da sve to vratimo...da budemo pametniji, marljiviji, bolji...
    Nema toshkale prije rupe!!!!

  17. #2892
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem da je uslov ABA lige bio samo poraz sluzbenim rezultatom, mora da je bilo jos nesto. Vjerovatno neke sankcije za sledecu godinu jer mislim da bi sluzbeni rezultat bio prihvatljiv za sve iz Buducnosti s obzirom da su znali koliko je Zvezda u ovom trenutku jaci tim od njih.
    Sto se tice ovoga sto se desilo tu ima vise krivaca ali ovdje niko nece nikog pozvat na odgovornost. Kriv je prvenstveno Covic koji se odlicno snalazi u ovakvim nenormalnim situacijama i zivi za njih, kriv je Repesa jer je debakl od 38 razlike krenuo da opravda lincom u drugoj utakmici koga realno nije bilo, krivi su mediji koji sve napumpaju do iznemoglosti.
    Krenuli su iz Buducnosti da naprave pritisak, poveli novinare koji objektivno pisu, (cigle, Sehovic tesko povrijedio ruku...) izasao Kol da malo provocira prije utakmice ali nisu imali snage a ni igraca da izvrse pritisak do kraja. Da su izdrzali bar do poluvremena u egalu mislim da bi uspjeli da isprazne bar dio dvorane.
    Na kraju sad ako se ovako nesto dozvoli sledece godine i jednima i drugima i trecima onda ova liga gubi svaki smisao i treba da se ukine.

  18. #2893
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sledece godine mozes ocekivati samo sve X3... al to je trazila liga
    F.C.F.

  19. #2894
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pavle_23 View Post
    Ne vjerujem da je uslov ABA lige bio samo poraz sluzbenim rezultatom, mora da je bilo jos nesto. Vjerovatno neke sankcije za sledecu godinu jer mislim da bi sluzbeni rezultat bio prihvatljiv za sve iz Buducnosti s obzirom da su znali koliko je Zvezda u ovom trenutku jaci tim od njih.
    Sto se tice ovoga sto se desilo tu ima vise krivaca ali ovdje niko nece nikog pozvat na odgovornost. Kriv je prvenstveno Covic koji se odlicno snalazi u ovakvim nenormalnim situacijama i zivi za njih, kriv je Repesa jer je debakl od 38 razlike krenuo da opravda lincom u drugoj utakmici koga realno nije bilo, krivi su mediji koji sve napumpaju do iznemoglosti.
    Krenuli su iz Buducnosti da naprave pritisak, poveli novinare koji objektivno pisu, (cigle, Sehovic tesko povrijedio ruku...) izasao Kol da malo provocira prije utakmice ali nisu imali snage a ni igraca da izvrse pritisak do kraja. Da su izdrzali bar do poluvremena u egalu mislim da bi uspjeli da isprazne bar dio dvorane.
    Na kraju sad ako se ovako nesto dozvoli sledece godine i jednima i drugima i trecima onda ova liga gubi svaki smisao i treba da se ukine.
    Moguce. No, ko sto napisah gore, Buducnost ni po koju cijenu nije smjela da pristane da igra dok se ne uradi barem ono sto je po nalogu ABA lige uradjeno na cetvrtoj utakmici. Svakom iole objektivnom mora biti jasno da su uslovi na zadnjoj utakmici bili gori nego na trecoj. Ako Cabarkapa i Novosel ne bi to prihvatili, lijepo bih im rekao - "gospodo, imate dvostruke standarde, to nije u redu. Kaznjavajte. Ne pristajemo". \
    Mislim da se rukovodstvo Buducnosti jednostavno nije snaslo. A mozda im je i Bokan naredio da se igra?

  20. #2895
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Moguce. No, ko sto napisah gore, Buducnost ni po koju cijenu nije smjela da pristane da igra dok se ne uradi barem ono sto je po nalogu ABA lige uradjeno na cetvrtoj utakmici. Svakom iole objektivnom mora biti jasno da su uslovi na zadnjoj utakmici bili gori nego na trecoj. Ako Cabarkapa i Novosel ne bi to prihvatili, lijepo bih im rekao - "gospodo, imate dvostruke standarde, to nije u redu. Kaznjavajte. Ne pristajemo". \
    Mislim da se rukovodstvo Buducnosti jednostavno nije snaslo. A mozda im je i Bokan naredio da se igra?
    Tako je.
    Ali je pitanje što je "pozadina" svog tog ubjeđivanja i što je Bokanu i Budućnosti obećano...

  21. #2896
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Killy View Post
    Sledece godine mozes ocekivati samo sve X3... al to je trazila liga
    Iskreno ne vjerujem da ce se to desit. Sad su se koliko toliko izjednacili u ova zadnja dva finala, jedno uzela Buducnost jedno Zvezda i sledece sezone se nista od ovoga nece desavat. Kad se zaprijetii klubovima i kad su oni u opasnosti kako se sve moze organizovat. Samo zaprijetis da ces ih udarit po dzepu ima da bude sve u redu. Ovo je anarhija koju je iz nekih njima znanih razloga(a naslucuje se i kojih) dozvolila liga i ovo ne smije vise da se desava.

  22. #2897
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Ja ne znam stvarno o cemu pricaju ljudi ovdje kakvo crno napustanje utakmice,pa ko bi bio lud da uradi to ako svi zvanicnici kazu da se mec igra?
    Pogodise li onoga golmana ruskog bakljom u glavu i odnesen je u nosila sa terena pa je utakmica odigrana?
    Kvalifikacije za evropsko prvenstvo !
    A ovdje se mlati da se nisu trebali vracati,ka da su to momci iz kvarta pa su ljuti na drugove i nece da igraju-kakve budalastine neopjevane.


    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  23. #2898
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Ja ne znam stvarno o cemu pricaju ljudi ovdje kakvo crno napustanje utakmice,pa ko bi bio lud da uradi to ako svi zvanicnici kazu da se mec igra?
    Pogodise li onoga golmana ruskog bakljom u glavu i odnesen je u nosila sa terena pa je utakmica odigrana?
    Kvalifikacije za evropsko prvenstvo !
    A ovdje se mlati da se nisu trebali vracati,ka da su to momci iz kvarta pa su ljuti na drugove i nece da igraju-kakve budalastine neopjevane.


    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Pogodi pa gostima upisaše službenu pobjedu.

  24. #2899
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Ja ne znam stvarno o cemu pricaju ljudi ovdje kakvo crno napustanje utakmice,pa ko bi bio lud da uradi to ako svi zvanicnici kazu da se mec igra?
    Pogodise li onoga golmana ruskog bakljom u glavu i odnesen je u nosila sa terena pa je utakmica odigrana?
    Kvalifikacije za evropsko prvenstvo !
    A ovdje se mlati da se nisu trebali vracati,ka da su to momci iz kvarta pa su ljuti na drugove i nece da igraju-kakve budalastine neopjevane.


    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Ja kolko se sjecam, ta utakmica je zavrsena sluzbenim?

  25. #2900
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Pogodi pa gostima upisaše službenu pobjedu.
    Pomijesao si nesto,ja bijah na stadion. Prekinuta je sredinom drugog poluvremena jer je posle penala za Ruse neki igrac prijavio sudiju da je pogodjen predmetom bacenim sa tribina.
    Ovo sa golmanom je bilo prije pocetka meca,odnijet je sa terena i branio je drugi golman a mec je poceo i trajao do prekida u II poluvremenu.

    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

Page 116 of 149 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. UEFA Liga Šampiona, sezona 2017/2018
    By Vlado in forum Fudbal
    Replies: 1918
    Last Post: 11-06-18, 10:12
  2. Replies: 1346
    Last Post: 19-05-18, 13:05
  3. Replies: 2056
    Last Post: 07-06-17, 12:38
  4. EX-YU fudbalska liga - 2018
    By chucknorris in forum Fudbal
    Replies: 65
    Last Post: 20-12-16, 18:18
  5. Replies: 5732
    Last Post: 04-06-13, 19:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •