Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 317

Thread: Plate u Crnoj Gori nikada neće porasti, zbog jednostavnog, nepremostivog razloga

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Plate u Crnoj Gori nikada neće porasti, zbog jednostavnog, nepremostivog razloga

    Plate u Crnoj Gori nikada neće porasti iz jednostavnog razloga, jer imamo zajedničko tržište rada sa Srbijom.
    U Srbiji ima 1 milion nezapošljenih koji neprestano uzimaju poslove i ubijaju cijenu rada u Crnoj Gori.
    U Crnoj Gori već sada radi 30 - 50 000 radnika iz Srbije, BiH i drugih okolnih zemalja.
    Slovenija kad se odvojila od Srbije imala je iste prosječne plate kao i Srbija, da bi sada Slovenci imali 7 puta veće prosječne plate nego Srbi.
    Naravno Srbi nemaju prava da rade u Sloveniji.
    Ovih dana, vjerovali ili ne, Republikanci u američkom Kongresu pšokušavaju da proguraju zakon da se između USA i Meksika sagradi zid dužine 1000 km, da Meksikanci ne bi prelazili u USA i uzimali radna mjesta Amerikancima!!!
    Nikada, nikada plate u Crnoj Gori neće biti veće nego u Srbiji, jer imamo zajedničko tržište radne snage, ako je u Srbiji plata 200 eura, uvijek će Srbin doći da radi u Crnu Goru za 250 eura.
    Zbog zakona spojenih sudova nemoguće je da kod nas budu iole značajnije veće plate nego u Srbiji, jer će nam od tamo uvijek dolaziti jeftina radna snaga.
    Zamislimo situaciju da pravo rada u CG imaju samo građani Crne Gore.
    U tom slučaju poslodavci bi već sjutra morali da plate, recimo konobarice 500 eura, a ne kao sad, imaju ogroman rezervora konobarica iz Srbije za 250 eura.
    Ovo je samo primjer, ovo važi za sve djelatnosti.
    Možete teoretisati koliko hoćete, plate u Crnoj Gori nikada neće porasti dok imamo zajedničko tržište rada sa Srbijom i drugim zemljama.
    Mislite da u CG bude prosječna plata 700 eura, a oko nas zemlje đe je proječna plata 200 eura ?!!! I da u isto vrijeme radnici iz tih zemalja imaju pravo da rade kod nas ?!!
    Zašto bi poslodavac svakoga od Vas, upravo Vas zaposlio, za 600 eura kad može nekoga iz okruženja za 300????
    Sanjajte samo pusta snove, teoretišite i dalje o brzveznim ekonomskim problemima, a ovaj, ključni preskačite ...
    Hoćete Monte Carlo na Jadranu, a hoćete da svi iz zaleđa imaju prava da rade U Crnoj Gori?
    Da li u Monte Carlu imaju pravo rada Rumuni, Srbi, Albanci, Bošnjaci, Bugari ...? Imaju li pravo rada?
    Kolike bi bile plate u Monte Carlu ili recimo Švajcarskoj, da se dozvoli legalno rad Srbima, Rumunima, Bošnjacima, Albancima ... ???

    Sanjajte, samo sanjajte veće plate ...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    maxe zloslutnice treba s razlogom obrisat ovaj thread jer stvarno je besmislen....

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    maxe zloslutnice treba s razlogom obrisat ovaj thread jer stvarno je besmislen....
    he he he

    Pa što onda Švajcarska nema zajedničko tržište rada sa Srbijom, Albanijom, Rumunijom, Bosnom ... ???
    Što li USA hoće da sagradi zid prema Meksiku ??
    Zašto onda ne uvezemo Induse, oni će nam raditi za 30 eura mjesečno, to je još bolje i jeftinije za poslodavce.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nikada nam neće porasti plate, nikada dok budemo imali zajedničko tržište rada sa Srbijom i ostalima iz okruženja. Nikada.
    Sve poslove neprestano će nam uzimati Srbi, Albanci, Rumuni, Bošnjaci ...
    Hiljade ih vidite svaki dan kaklo rade po Crnoj Gori i ubijaju cijenu rada.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    he he he

    Pa što onda Švajcarska nema zajedničko tržište rada sa Srbijom, Albanijom, Rumunijom, Bosnom ... ???
    Što li USA hoće da sagradi zid prema Meksiku ??
    Zašto onda ne uvezemo Induse, oni će nam raditi za 30 eura mjesečno, to je još bolje i jeftinije za poslodavce.
    sto si se pomamio nocas, sto se otvaraju sve velike fabrike po kini? ne $ekiraj se, mi smo narod stvoren za direktore, pa ako hoce indus da radi kod tebe za 5 eura na dan sto ces sad uzivaj

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Da si ti sam privatnik ne bi tako razmisljao.
    A EU ne ogranicava svojim clanicama krecanje roba, usluga, kapitala i ljudi.
    Sad sto je CG mladicima sramota radit za 200 eura mjesecno to je drugo. Bolje je lezat doma no radit za 200 eura.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    sto si se pomamio nocas, sto se otvaraju sve velike fabrike po kini? ne $ekiraj se, mi smo narod stvoren za direktore, pa ako hoce indus da radi kod tebe za 5 eura na dan sto ces sad uzivaj
    Pa kad će porasti plate u CG?
    Nikad?

    Ti se začas složi sa mnom.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da si ti sam privatnik ne bi tako razmisljao.
    A EU ne ogranicava svojim clanicama krecanje roba, usluga, kapitala i ljudi.
    Sad sto je CG mladicima sramota radit za 200 eura mjesecno to je drugo. Bolje je lezat doma no radit za 200 eura.
    Da sam privatnik jednako bih razmišljao jer bi mi u cilju bilo da narod ima što veće plate.
    Misliš da nije u redu da privatnik umjesto 5000 ima zaradu 4000 eura?
    U tome je problem, greote što ima samo 4000 kad može 5000?

    Ti se u suštini vjerovatno slažeš sa mnom da je suludo to što imamo otvoreno tržište rada?
    Čini mi se da se slažeš da je to suludo?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Da sam privatnik jednako bih razmišljao jer bi mi u cilju bilo da narod ima što veće plate.
    Misliš da nije u redu da privatnik umjesto 5000 ima zaradu 4000 eura?
    U tome je problem, greote što ima samo 4000 kad može 5000?

    Ti se u suštini vjerovatno slažeš sa mnom da je suludo to što imamo otvoreno tržište rada?
    Čini mi se da se slažeš da je to suludo?
    Dobar vic nema sto.
    Pitao bih te kad bi ti zaisilo bogacenje. I bi li bio tako velikodusan kao sad.
    Na pricu smo svi velikodusni.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki je to problem..EVROPSKI PROBLEM, kroz koji su prosli sve evropske drzave...takvi smo mi bili Nijemcima, Francuzima....Kanadjanima...

    Nego da mi IPAK RADIMO ZA 200 EURA, PA DA IH *IZGURAMO*SVOJOM SPOSOBNOSCU? A jesmo sposobni, ako hocemo, sto je dokazano...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pa kad će porasti plate u CG?
    Nikad?

    Ti se začas složi sa mnom.
    ne znam za ostale ali meni raste plata :mrgreen: imas sansu, digni kredit, osmisli ideju, neku fabricicu, unajmi induse i stvaraj extra profite :mrgreen:

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    ne znam za ostale ali meni raste plata :mrgreen: imas sansu, digni kredit, osmisli ideju, neku fabricicu, unajmi induse i stvaraj extra profite :mrgreen:
    Znaš kako se zove takva država?

    NIČIJA ZEMLjA!

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dobar vic nema sto.
    Pitao bih te kad bi ti zaisilo bogacenje. I bi li bio tako velikodusan kao sad.
    Na pricu smo svi velikodusni.
    To nije vic, tako razmišljam, jer se najbolje zarađuje u zemljama še su plate velike.
    Uotalom ti se slažeš sa mnom da je suludo sadašnje stanje potpune otvorenosti tržišta rada.
    Studiraš ekonomiju i naravno znaš da to ne radi nijedna jedina, razumna zemlja.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Veliki je to problem..EVROPSKI PROBLEM, kroz koji su prosli sve evropske drzave...takvi smo mi bili Nijemcima, Francuzima....Kanadjanima...

    Nego da mi IPAK RADIMO ZA 200 EURA, PA DA IH *IZGURAMO*SVOJOM SPOSOBNOSCU? A jesmo sposobni, ako hocemo, sto je dokazano...
    Kakve 200 eura? Ne možeš ni do toga doći!
    Koliko primjećiuješ radnika iz okruženja tuda đe se krećeš?
    Priznaj iskreno.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma to su obicne gluposti... kao prvo CG ne moze da zaposli nikog zato sto nema potencijala... 50 000 zaposlenih iz Srbije u CG nema... cak ne vjerujem da ukupno sa prostora ex juge nam toliko ljudi...to su izmisljene brojke... niko ti nece prije doci u CG da radi nego u BG ili NS! U BG ce za dve godine prema istrazivanjima prosecna plata biti 600E! Mislis da ce neko ici u CG da radi za 250? Nema sanse... glupa i prazna je prica... bar ovi argumenti o spojenim sudovima pojma nemaju... baljezganje obicno...

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    Ma to su obicne gluposti... kao prvo CG ne moze da zaposli nikog zato sto nema potencijala... 50 000 zaposlenih iz Srbije u CG nema...
    Nema 50000.
    Ima vise.
    Ima samo gradilista stotine, hiljade, na njima nema 3% radnika iz Crne Gore, to je tragedija, katastrofa Crne Gore.
    Crna Gora je izvanredan servis za uhljebljivanje radnika iz okruzenja.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da si ti sam privatnik ne bi tako razmisljao.
    A EU ne ogranicava svojim clanicama krecanje roba, usluga, kapitala i ljudi.
    Sad sto je CG mladicima sramota radit za 200 eura mjesecno to je drugo. Bolje je lezat doma no radit za 200 eura.
    Bolje.

    Za mjesecnu platu od 200 eura radi samo najveca sirotinja. 8 ura dnevno se rabota, od toga je mjesecno 21 radni dan, 8 * 21 = 168, 168 radnih ura mjesecno. Ako zaradjujes 200 eura za 168 ura to ti ispane 200/168=1.20. Niko normalan nece radit uru vremena da bi zaradio jedan euro i dvades centi. Samo velika sirotinja ce pristat na to.

    P.S. Odje nijesam nabroja prekovremene sate koji se u CG obicno ne placaju.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Bolje.

    Za mjesecnu platu od 200 eura radi samo najveca sirotinja. 8 ura dnevno se rabota, od toga je mjesecno 21 radni dan, 8 * 21 = 168, 168 radnih ura mjesecno. Ako zaradjujes 200 eura za 168 ura to ti ispane 200/168=1.20. Niko normalan nece radit uru vremena da bi zaradio jedan euro i dvades centi. Samo velika sirotinja ce pristat na to.
    Ta sirotinja dolazi u Crnu Goru i uzima plate kod nas, i ne dozvoljava platama da rastu.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... ha, smijurije noćas od teme ... Znaš li koliko Balkanaca radi u Švajcarskoj ? ... naravno, uglavnom poslove koje neće da rade Švajcarci ...
    ...i sve to za onoliko para koliko je poslodavac spreman da plati ... ni manje ni više ...
    ...dakle, sve se to može regulisati uvođenjem radnih dozvola, što se dijelom već čini na primorju ...

    p.s. Gile , slobodno otvori oči - Crna Gora je nezavisna ... i postaje mamac za lovce na državljanstvo ...

  20. #20
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur View Post
    ... ha, smijurije noćas od teme ... Znaš li koliko Balkanaca radi u Švajcarskoj ? ... naravno, uglavnom poslove koje neće da rade Švajcarci ...
    ...i sve to za onoliko para koliko je poslodavac spreman da plati ... ni manje ni više ...
    ...dakle, sve se to može regulisati uvođenjem radnih dozvola, što se dijelom već čini na primorju ...

    p.s. Gile , slobodno otvori oči - Crna Gora je nezavisna ... i postaje mamac za lovce na državljanstvo ...
    Smijurija, smijurija, a najveca su smijurija Slovenci dje je plata proskjecna 1000 eura i Hrvati dje je prosjecna 600 eura, ali u te smijesne zemlje ne moze Srbin, Crnogorac, Rumun, Albanaca ... legalno da radi.
    Bas su sve te zemlje smijurija i komicne

    Onda, ostavi nam adresu ako je tako u Svajcarskoj da se mi svi zaposlimo u Svajcarskoj!!! :dring: :dring:

    Ustvari samo da podjemo da legalno potrazimo posao, nista vise.
    Molim te ostavi nam adresu.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... ajmo još jednom, sricat polako ... U Švajcarskoj , pa i u Sloveniji teško ćeš nać Švajcarca/Slovenca koji radi teže fizičke poslove i one koje smatraju prljavim ... to pretežno rade stranci(čitaj - balkanezi i ovi sa dalekog istoka) ...

    ...slično je već godinama u Cg ... postoje poslovi koje domicili neće da rade pa da ih yebeš ... pa ih rade stranci (čitaj - pretežno susjedi sa sjevera i sjeverozapada) ... i taj će se trend nastaviti ...

    ... legalno ili ne - ko te pita ... kako u Švici/Sloveniji ... tako i ovdje ... radi se dok te ne uhvate ...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Bolje.

    Za mjesecnu platu od 200 eura radi samo najveca sirotinja. 8 ura dnevno se rabota, od toga je mjesecno 21 radni dan, 8 * 21 = 168, 168 radnih ura mjesecno. Ako zaradjujes 200 eura za 168 ura to ti ispane 200/168=1.20. Niko normalan nece radit uru vremena da bi zaradio jedan euro i dvades centi. Samo velika sirotinja ce pristat na to.

    P.S. Odje nijesam nabroja prekovremene sate koji se u CG obicno ne placaju.
    Pa jes bolje je 0 eura nego 200 eura.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur View Post
    ... ajmo još jednom, sricat polako ... U Švajcarskoj , pa i u Sloveniji teško ćeš nać Švajcarca/Slovenca koji radi teže fizičke poslove i one koje smatraju prljavim ... to pretežno rade stranci(čitaj - balkanezi i ovi sa dalekog istoka) ...
    Ajmo polako.
    U Svajcarskoj i Sloveniji nijesu sve konobarice iz Srbije, nijesu radnice u buticima prodavnicama, kladionicama iz Srbije, Bosne.

    Dakle, pratis li poentu?

    Moze li meni ti obezbijediti da ja legalno potrazim posao u Svajc ili u Sloveniji?
    Mozes li, vidim da mozes, daj mi adresu.

    Quote Originally Posted by glodur View Post

    ... legalno ili ne - ko te pita ... kako u Švici/Sloveniji ... tako i ovdje ... radi se dok te ne uhvate ...
    Kod nas je to LEGALNO za strance, zato kod nas ne postoji ralog da rastu plate?
    Zasto bi rasle kad poslodavci legalno mogu da zaposljavaju jeftinu radnu snagu.
    L E G A L N O.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Plate u Crnoj Gori nikada neće porasti iz jednostavnog razloga, jer imamo zajedničko tržište rada sa Srbijom.
    U Srbiji ima 1 milion nezapošljenih koji neprestano uzimaju poslove i ubijaju cijenu rada u Crnoj Gori.
    Istina je da dosta radnika iz Srbije i drugih zemalja, narocito u toku ljetnje sezone, radi u Crnoj Gori. Takodje je istina da bi poslodavci, ukoliko ne bi mogli da nadju nikog da radi za 200 eura, morali da dizu plate da bi im neko radio, to jest da bi radno mjesto ucinili interesantnijim.
    Ima istine u ovome sto zboris...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Istina je da dosta radnika iz Srbije i drugih zemalja, narocito u toku ljetnje sezone, radi u Crnoj Gori. Takodje je istina da bi poslodavci, ukoliko ne bi mogli da nadju nikog da radi za 200 eura, morali da dizu plate da bi im neko radio, to jest da bi radno mjesto ucinili interesantnijim.
    Ima istine u ovome sto zboris...
    Ja ne znam nijednu zemlju na planeti koja je potpuno, kao Crna Gora otvorila svoje trziste radne snage za strance.
    Ne znam zaista nijednu.
    Ovo je nevjerovatno, ostaje nam samo da uvezemo Induse, oni su spremni da rade za 50 eura mjesecno.

    Ti si u USA, cujes valjda ovih dana, Republikanci hoce da gradee Z I D prema Meksiku, dug 1000 km.
    Z I D.

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 17
    Last Post: 11-11-09, 14:51
  2. Trziste kapitala u Crnoj Gori
    By noodle in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 12-05-06, 01:08
  3. "KO TE U BUNAR BACI, NECE TE IZ NjEGA IZVADITI" !!
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 63
    Last Post: 03-05-05, 01:04
  4. Nekoliko dobrih razloga za nezavisnost
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 14-02-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •