Page 8 of 79 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast
Results 176 to 200 of 1971

Thread: Titograd - tema o gradu

  1. #176
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Pa sto dolazite kad ne valja, nemojte radi nas nismo vas zeljni

  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zato sto su nasi gradovi razruseni sa 3 decenije DPS vladavine i nema nikakvih uslova za zivot.

    Citam nocas statistiku doktora, u PG 3.3 doktora na 1000 stanovnika u NK 1.5 u BP 1.5 u Berane 1.5...

    I nema Delta u ostale gradove



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #178
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,610
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    znači da nema DPSa niko se ne bi sa strane doselio u PG
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #179
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Ovdje pricamo o gradu sa 200 000 stanovnika.
    Gdje imas gradski prevoz kao da ga nemas.
    Gdje do juce nisi imao mapu gradskog prevoza.

    Gdje ako si negdje krenuo u 4 sata autom nadrljao si.

    Maribor ,novi sad ,ljubljana ,banja luka su gradovi sa malo vecim brojem stsnovnika pa nemaju navedene probleme.


    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Nikad u PG gradski nije funkcionisao normalno, a u novije vrijeme je urnisan...Alivodić i njegovi busevi, samo neka su zdravo, kad se tragedija neka desi ćemo se zapitati kao onomad kad izleće voz na Bioče!
    Ovome gradu fali mnogo što šta, fali mu ljudska dvorana za muzičke namjene, fali mu ljudski stadion, fali mu ljudski bazen, ne jedan no 5 sto rek'o Mugi, Kupališta na Cijevni Zeti i Morači uređena, fali gradska bolnica, fali domova zdravlja u svakom kvartu i barem tri punkta službe HMP, fali mu uređenih zelenih površina ali kad se disciplinuju idioti jer ovdje danas staviš imobilijar sjutra ih nesoji polome, fali asvaltiranih ulica i uličica, fali kulture njenih žitelja ponajviše! Neke stvari bih preko noći riješila....reče neko gore najmanje Podgoričana je zauzeo parcele na državnom i kuće pravilo...ja ne poznajem NIJEDNOG! Došli divlji i potjerali pitome, dopalo vam se ili ne! Ovo je bio drugačiji grad nekad, ne velim bez mane, ali ono što su donijeli žitelji provincija, običaje i ponašanja, nijesu bila naš manir dopadalo vam se ili ne!
    Ponavljam to je tako i mi smo nekome divlji koji su došli da "ćeraju pitome" i to je problem svih centara a PG jeste centar Crne Gore dopalo ti se Gandalfe ili ne, neki novi ljudi vazda nešto naruše a ođe je mnogoo novih! PG je imala oko 100 hijada ili malo preko stanovnika kad sam ja bila djevojka....ne može tako brzo doseljavanje i rapidan rast broja stanovnika pratiti infrastruktura jednog malenog gradića! Pa PG je trebala biti kompletna renovirana, jer se vazda nešto uzurbano gradilo...posle rata da se saniraju posledice enormnih rušenja, posle drugoga, građanskog rata da se "dospije" a bogme i da se metne u dzep, i umjesto da popravljaju oni su dodavali....još nije nijedna aobraćajnica napravljena da nije odmah nakon "otvaranja" raskopana i nanovo rađena! Evo ovdje grde vrtić, tik do mene (koji se uselio iako nije završeno sve) najmanje 5 puta su probili vodovodnu cijev u toku izgrdnje...zašto? Zato što niko ne radi niti umije da radi svoj posao niti građevince interesuje đe su cijevi po plnskoj dokumentaiji pa da ih zaobiđu, no posred njih....ali to ne čini ovaj grd ružnim, ovaj grad je LIJEP, ovi ljudi koji grade moj grad će graditi i vaše gradove pa neće zbog toga vaš grad biti ružan?! Alo Požega???!!!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači da nema DPSa niko se ne bi sa strane doselio u PG
    Pa ne bih rekao da ne bi niko... Gravitiranje stanovnistva ka glavnom gradu je normalno svuda.

    Ali ne u ovolikom obimu to sigurno.

    Svako jutro iz NK krece 5 autobusa samo radnika Voli, Lakovic,Idea... I vracaju ih nazad poslije kuci.

    Za 220-250 eur.

    Svakog dana na stotine ljudi putuje da radi. Sat do PG sat nazad. Sigurno jer vole da se vozaju


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #181
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ja bih peticiju pokrenula da se po jedna velja DELTA otvori u NK, PV, BA i BP...samo Smrtko iz Žineplu-a nije došao u PG da živi njemu je lijepo u PŽ
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #182
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sad se sjetih zivio ja u bloku 6 kao student i couchsurfer iz portugala ajde kao pjeske do grada, ajde..prolazimo kroz Blok V, veli lik jel ovo geto hoce li nas narkomani zaskociti osjecam se veli unsafe hahahahahhaha


    Kako ga na Konik ne povedoh da vidi sta je geto burazere.

    Nego... Pogledajte ovo


    Dvosoban veli stan 39 kvadrata

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #183
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa ne bih rekao da ne bi niko... Gravitiranje stanovnistva ka glavnom gradu je normalno svuda.

    Ali ne u ovolikom obimu to sigurno.

    Svako jutro iz NK krece 5 autobusa samo radnika Voli, Lakovic,Idea... I vracaju ih nazad poslije kuci.

    Za 220-250 eur.

    Svakog dana na stotine ljudi putuje da radi. Sat do PG sat nazad. Sigurno jer vole da se vozaju


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    I u Bar ljudi putuju...realno, da žive u bilo kojem velegradu ne bi više vremena odvojili da dođu na posao kao što ga sad odvoje vozajuči se Nk-Pg-Nk...ali barem se ne doseljavaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #184
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gando ne zajebaj da se Portugalac prepao od Bloka 5 a vjv se osjeca bezbjedno u Lisabon dje te svakakvi prevaranti vuku za rukav da ti prodaju gudru.

  10. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AcoMeksikanac View Post
    Gando ne zajebaj da se Portugalac prepao od Bloka 5 a vjv se osjeca bezbjedno u Lisabon dje te svakakvi prevaranti vuku za rukav da ti prodaju gudru.
    Mrak je bio... Prije 12-3 godina. Nidje rasvjete, glib, dzuekel neke onuda

    I mene je strah bilo a ne njega

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    E, moja zvončice, neka što s*ru, no 'ljeba jedu s istoga mjesta...

    Vazda sam se čudila kako tako mudre, sposobne glave, ruke, noge, stresiraju se, teške psihoze, s traumama, završe u Pg oko kolektora, a ne neđe po svijetu.
    Ista priča ka' taksistima...okle oni u taksi vozilu, ni sami ne znaju, s obzirom na to kakve su sve potencijale imali...i koga su sve slali za cigare...
    E, qq...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #187
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hahahhaha a nzn blok je bas jedno lagano naselje. Mada Davno je stvarno bio katastrofa. Pogotovo kad su bili oni nasipi kod hrama.

  13. #188
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Inace ne razumijem ovo jahanje ljudi koji su dosli. Imam ponekad osjecaj kad vas citam kao da su se neke zivotinje doselile a ne ljudska bica.

    Fora je sto podgoricani misle da ih samim tim sto su odje rodjeni sleduju neka radna mjesta i nekakve povoljnosti u odnosu na ostale.
    Pa kad dodje Beranac radi tri posla kupi stan i neko dobro auto pocne odma ljubomora da radi. A cojek sve posteno stekao.

  14. #189
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Sjećam se jednog koncerta ispred tehničkih fakulteta, mora bit da je oko 20-25 godina prošlo od tada. Zadnji je nastupao Bajaga i to neđe oko 5 ujutru počeo da pjeva. Oko 6 su se publici pridružili maturanti direktno sa maturske večeri, onako skockani za crveni tepih. Doduše, ne mogu da budem siguran da nisu bili iz neke nikšićke srednje škole.
    To je bio koncert Vrijeme je za novo vrijeme. Prije toga u SC Morača Goran Bregović je održao koncert sa svojim orkestrom za svadbe i sahrane, gdje se kao gost pojavio Zdravko Čolić na kraj koncerta.
    Mnim da su to bili maturanti iz Pg, štaviše mislim da su u pitanju bili gimnazijalci.

  15. #190
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,857
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,388
    Thanked in
    2,206 Posts

    Default

    U pravu si, bio sam i u sportskom i poslije kod fakulteta. Znam da su maturanti bili podgorički, samo se malo šalim na račun ove prethodne priče o nk-pg ljubavi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #191
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    E, moja zvončice, neka što s*ru, no 'ljeba jedu s istoga mjesta...

    Vazda sam se čudila kako tako mudre, sposobne glave, ruke, noge, stresiraju se, teške psihoze, s traumama, završe u Pg oko kolektora, a ne neđe po svijetu.
    Ista priča ka' taksistima...okle oni u taksi vozilu, ni sami ne znaju, s obzirom na to kakve su sve potencijale imali...i koga su sve slali za cigare...
    E, qq...
    to je taj rad Svi velegradovi plaču za njima ali u PG završiše
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mrak je bio... Prije 12-3 godina. Nidje rasvjete, glib, dzuekel neke onuda

    I mene je strah bilo a ne njega

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    I ti si se prepa?! E onda je bilo za*ebano
    Quote Originally Posted by AcoMeksikanac View Post
    Inace ne razumijem ovo jahanje ljudi koji su dosli. Imam ponekad osjecaj kad vas citam kao da su se neke zivotinje doselile a ne ljudska bica.

    Fora je sto podgoricani misle da ih samim tim sto su odje rodjeni sleduju neka radna mjesta i nekakve povoljnosti u odnosu na ostale.
    Pa kad dodje Beranac radi tri posla kupi stan i neko dobro auto pocne odma ljubomora da radi. A cojek sve posteno stekao.
    Pa e, u državi đe je prosječna plata 350 eura imaš nekoga ko je ostavio svoje rodno selo i šajkaču i jeleče i njivu sa koje se leb peče i došao u PG (u ovu Meku, doduše smrdljivu) i za par godina zaradio na tri posla, jedan konobarisanje od 7-15 pa istovaranje od 15-22 i stražarenje od 22 do 7 za kuću (doduše na državnome ali na tri sprata! I za braću po sprat!) i tri stana i to sve pošteno, realno, radom i trudom....znam jednoga koji je gajbice istovarivao i obrnuo milione posle...ne smije sad da se vrne u državu ali pošteno sve
    P.S. kako ti ne dosadi tri nicka za po ure?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U pravu si, bio sam i u sportskom i poslije kod fakulteta. Znam da su maturanti bili podgorički, samo se malo šalim na račun ove prethodne priče o nk-pg ljubavi.
    Okkkk mene, potrčah da se napravim "znajuć" zanemarivši potpuno priču o tome ko ima veći.
    Da je sreće da se razvijamo podjednako, no šta je tu je.
    Svako od nas da je sreće barem pola dvorišta da ostavi neko zelenilo. Nažalost, još uvijek je kaldrma do moje kuće, a kidaju šumu koja na 2 minuta hoda.
    Valjda, cijena širenja grada.

  18. #193
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    to je taj rad Svi velegradovi plaču za njima ali u PG završiše

    I ti si se prepa?! E onda je bilo za*ebano
    Pa e, u državi đe je prosječna plata 350 eura imaš nekoga ko je ostavio svoje rodno selo i šajkaču i jeleče i njivu sa koje se leb peče i došao u PG (u ovu Meku, doduše smrdljivu) i za par godina zaradio na tri posla, jedan konobarisanje od 7-15 pa istovaranje od 15-22 i stražarenje od 22 do 7 za kuću (doduše na državnome ali na tri sprata! I za braću po sprat!) i tri stana i to sve pošteno, realno, radom i trudom....znam jednoga koji je gajbice istovarivao i obrnuo milione posle...ne smije sad da se vrne u državu ali pošteno sve
    P.S. kako ti ne dosadi tri nicka za po ure?
    Pa dobro bice da su Rara, Crni Djurisic, Celebic i ostali podgoricani sve zaradili od prodavanja lubenica koje su uzgajali na kokotsko polje. Od kad izdajemo kucu imali smo tri porodice sa sjevera. Vecinom mladi ljudi koji dodju rade kao crnci baba i djed sa sela dodjh cuvaju djecu a oni sebi malo po malo stvore stancic kucicu itd..

  19. #194
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    U poslu kojim se bavim, NIKAD me primorac nije zaobišao kao posrednika, a nesoji, gle čuda, sa $evera, redovno. U posljednje dvije godine imam minimum 5,6 njih, koji su maksimalno ispoštovani kao klijenti, ali su dovoljno podli i bezočni bili, da nekako zaborave proviziju ispoštovat'. Amnezija level Sandra Meljničenko prije udaje. S jednim sam čak i kafu pila i 'ladno čo'ek posra sebe zbog 80€, pa mu čudno što neću da se javim kad ga vidim...
    Pih.
    Last edited by KRKNA; 14-11-18 at 19:32.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #195
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,857
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,388
    Thanked in
    2,206 Posts

    Default

    No mi nije jasno kako pojedini Nikšićani ne mrze Nikšićane kad nas porodica Nikšićana ukopava evo 30 godina. No biće da se svi zajedno ponašamo kao braća Srbi kad se ponose srpskim košarkašicama sestrama Dabović, a kad im rođeni brat zaglavi u zatvor zbog 5 kila heroina, onda je uhapšen Crnogorac... Zasluge su moje, odgovornost je nečija drugo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #196
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zali boze. Ne moze se para zaradit od njih.

  22. #197
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Stvore, stvore, pa ograde gradsku i rrazvnu zemlju oa to malo kucice id 300 m2 sagrade bez dozvole, oa poslije pljuju po PG kad treba poreze da plate. Isto ka prase, kad se naloče, prevrne korito.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. #198
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    U poslu kojim se bavim, NIKAD me primorac nije zaobišao kao posrednika, a nesoji, gle čuda, sa $evera, redovno. U posljdednje dvije godibe, imam minimum 5,6 njih, koji su maksimalno ispoštovani kao klijenti, ali su dovoljno podli i bezočni bili, da nekako zaborave proviziju ispoštovat'. Amnezija level Sandra Meljničenko prije udaje. S jednim sam čak i kafu pila i 'ladno čo'ek posra sebe zbog 80€, pa mu čudno što neću da se javim kad ga vidim...
    Pih.
    Vazda su bili karakter...jednog ili jednu ne znam da nije karakter samo takav,posebna vrsta ljudi.
    ...

  24. #199
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjerovatno su i Kucka Korita ogradili sve Beranci.
    A sve to uz amin podgoricanina Mugose.

  25. #200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Piletino iz Lakovica i ti si mi meso, velepodgoricani i vi te mi ljudi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 8 of 79 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-12-20, 19:14
  2. Titograd ili Podgorica
    By Igor R in forum Centralni
    Replies: 85
    Last Post: 21-12-09, 18:09
  3. Titograd Band
    By Boki99 in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 10-01-08, 12:08
  4. Titograd drugima
    By SHORTY in forum Centralni
    Replies: 183
    Last Post: 11-10-05, 13:52
  5. Replies: 216
    Last Post: 27-04-05, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •