Page 50 of 79 FirstFirst ... 4046474849505152535460 ... LastLast
Results 1,226 to 1,250 of 1971

Thread: Titograd - tema o gradu

  1. #1226
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Groblje je već usvojeno tako da zalud protesti

  2. #1227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,951
    Thanks Thanks Given 
    4,786
    Thanks Thanks Received 
    9,825
    Thanked in
    3,725 Posts

    Default

    Evo će brzo počet i Sadine da se grade, elitno naselje vele. A živo me interesuje zašto se do sada ništa na Ćemovskom gradilo nije? Central park i slično su vlažni snovi ali interesantno da se nije širio grad na tom potezu...
    War. War never changes.

  3. #1228
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Evo će brzo počet i Sadine da se grade, elitno naselje vele. A živo me interesuje zašto se do sada ništa na Ćemovskom gradilo nije? Central park i slično su vlažni snovi ali interesantno da se nije širio grad na tom potezu...
    Sadine su predviđene kao naselje, ne elitni kvart. Imaće par solitera, poput Bloka, samo zgusnutije

  4. #1229
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Niko ne moze protiv gradjevinske mafije pa ni ova doktorica od gradonacelnika. Jos nije kasno da Cemovsko bude Central park jer su zgrade napravljene samo kod stadiona (zamisljam tog paklenika koji kupuje stan tik pored stadiona), a ostatak je prazan. Ako bude groblje, bogami ce se protestovat. Neka grade na periferiji grada, ima livada masu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Central park na kraj grada?

    Razmišljaš li ti zeru prije nego što nešto napišeš?

    Central park treba da bude od Skalina do Vezirovog, da se Galju onaj plac namjena promijeni u zelenu površinu i otkupi po cijeni koju je platio + inflacija na godišnjem nivou.

    Nego za to je smetnja tvoj "doktorica" koji bi da gradi višespratnice na prostoru bivše kasarne.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  5. #1230
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sadine su predviđene kao naselje, ne elitni kvart. Imaće par solitera, poput Bloka, samo zgusnutije
    Ima li đe vizuelni prikaz tog DUPa?

    Inače je opština PG raspisala poziv za biznis zone dolje niz bulevar put Zete, onamo između šina i onog prvog kružnog toka kod obilaznice.

    Fata "doktorica" zadnji voz da i ono tamo raskrčmi.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 15-06-21 at 12:47.

  6. #1231
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Titograd - tema o gradu

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Central park na kraj grada?

    Razmišljaš li ti zeru prije nego što nešto napišeš?

    Central park treba da bude od Skalina do Vezirovog, da se Galju onaj plac namjena promijeni u zelenu površinu i otkupi po cijeni koju je platio + inflacija na godišnjem nivou.

    Nego za to je smetnja tvoj "doktorica" koji bi da gradi višespratnice na prostoru bivše kasarne.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Kakav “grad” o cemu ti, pricamo o Podgorici dje si s kraja na kraj grada za 15 minuta. Ti ocigledno nikad nisi bio u Central park jer ti za mini CP treba veca povrsina a Cemovsko je masu veliko i prakticno idealno za tako nesto. To o cemu ti pricas moze da bude mini park Gorki iz Moskve jer je pored rijeke


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Tripleta; 15-06-21 at 12:47.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #1232
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima li đe vizuelni prikaz tog DUPa?

    Inače je opština PG raspisala poziv za biznis zone dolje niz bulevar put Zete, onamo između šina i onog prvog kružnog toka kod obilaznice.

    Fata "doktorica" zadnji voz da i ono tamo raskrčmi.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Neđe davno je bio neki vizuelni prikaz. A što se tiče biznis zona, ma to je mlaćenje prazne slame. One su predviđene i na 8-8 bulevaru tj Josipa Broza. Oni nisu u stanju da naprave podvožnjak 30 godina da spoje Bul Save Kovačevića sa Starim, a ne da prave biznis zone. Kakav biznis mi to obavljamo pa da to prave . To su pričali i za centar grada...Očigledno je moj kimmi da se najviše samo puno priča, slabo radi, a da bi se sve to radilo treba para. Po$ovan ima želje koje drugi nameću ali kesa je sve praznija...

  8. #1233
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kakav “grad” o cemu ti, pricamo o Podgorici dje si s kraja na kraj grada za 15 minuta. Ti ocigledno nikad nisi bio u Central park jer ti za mini CP treba veca povrsina a Cemovsko je masu veliko i prakticno idealno za tako nesto. To o cemu ti pricas moze da bude mini park Gorki iz Moskve jer je pored rijeke


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Takav park nemaju ni mnoge moćnije države Evrope, a ne mi sirotinjska zabit. Za takav park bi nam trebale ogromne pare. Nekad opština nema rupe da zakrpi , a ne da pravi parkove poput centralnog koji se nalazi u najmoćnijoj državi svijeta...

  9. #1234
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Znam da su to moji vlazni snovi ali onda neka pricekaju pa kad bude para neka se gradi. Najlakse groblje nasadit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  10. #1235
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Takav park nemaju ni mnoge moćnije države Evrope, a ne mi sirotinjska zabit. Za takav park bi nam trebale ogromne pare. Nekad opština nema rupe da zakrpi , a ne da pravi parkove poput centralnog koji se nalazi u najmoćnijoj državi svijeta...
    Samo treba da se ozeleni i postave klupe i staze od Njegoševog do Vezirovog. Fakat, valjala bi jedna pasarela preko bulevara kod Milenijuma, ali možda i neki prolaz ispod mosta bi završio posao.

    Možda neki amfiteatar otvoreni za predstave, koncerte i slično, par terena i sadržaji za klince.

    Ionako se planira staza od Skalina do Citi Keya a za koju sam ubijeđen da će koštati neuporedivo više od uređenja zelene površine na onom potezu od Milenijuma do hotela Ambasador.

    Ta staza sa nekim sadržajima (kafići), neko uređenje plaže dolje i gore park i da imamo mjesto za prošetati i boraviti u centru grada. Da ostane nešto i za buduće naraštaje, a ne samo stambene zgrade.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. #1236
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Grad mora da planira restorane i kafane duž Morače. Beograd je od posranih magacina napravio Beton hale koje razvaljuju sa poslom jer su sredili enterijere i napravili top restorane, a uveče muzika dobra. Ništa bez noćnog života, penzionerski smo grad. Naravno, slažem se oko ozelenjavanja ali fale i sadržaji da malo grad živne. Mislim da je Podgorica bila zanumljivija prije 30 godina nego sad.

  12. #1237
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima li đe vizuelni prikaz tog DUPa?

    Inače je opština PG raspisala poziv za biznis zone dolje niz bulevar put Zete, onamo između šina i onog prvog kružnog toka kod obilaznice.

    Fata "doktorica" zadnji voz da i ono tamo raskrčmi.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    To ce biti namjestanje posla podobnima, kao i do sada. Raspitah se malo.
    Fora je da oni nemaju plan sta zele tamo. Nego nekakav formalni plan biznis zone, ne i kakve.
    Ide zemljiste po mislim 5centi po kvadratu, zakup na 30 godina i jos neki benefiti(niko ne zna kakvi).
    Pravis biznis plan i projekat objekta koji ti treba i podnosis opstini. A oni odlucuju da li se to sto si ti poslao uklapa u njihovu viziju razvoja grada.
    Cim nema jasnih pravila i kriterijuma, mislim da ti je jasno kako ce to da se zavrsi.
    Grabi se zadnji voz za DPS tajkune i biznismene. Nisam siguran hoce li izgurati sve, ali mislim da idu i na foru da se potpisu ugovori, pa da se tuzi ukoliko se raskine ugovor za izgubljenu dobit 30 godina.
    Tipa limenka. Ne bi prodao stanove nikad, ali je procijenjeno na 10 miliona i placene odjednom.
    Mislim da gledamo isti playbook

  13. #1238
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To ce biti namjestanje posla podobnima, kao i do sada. Raspitah se malo.
    Fora je da oni nemaju plan sta zele tamo. Nego nekakav formalni plan biznis zone, ne i kakve.
    Ide zemljiste po mislim 5centi po kvadratu, zakup na 30 godina i jos neki benefiti(niko ne zna kakvi).
    Pravis biznis plan i projekat objekta koji ti treba i podnosis opstini. A oni odlucuju da li se to sto si ti poslao uklapa u njihovu viziju razvoja grada.
    Cim nema jasnih pravila i kriterijuma, mislim da ti je jasno kako ce to da se zavrsi.
    Grabi se zadnji voz za DPS tajkune i biznismene. Nisam siguran hoce li izgurati sve, ali mislim da idu i na foru da se potpisu ugovori, pa da se tuzi ukoliko se raskine ugovor za izgubljenu dobit 30 godina.
    Tipa limenka. Ne bi prodao stanove nikad, ali je procijenjeno na 10 miliona i placene odjednom.
    Mislim da gledamo isti playbook
    a ne bi to doktorica od gradonaclenika dozvolila....
    Kakvi su pojedni , srpdaju se Dajku a oni bukvalno druga strana iste medalje.

  14. #1239
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Dajko je slična fela poput Pośa. Takvi nam likovi ne trebaju. Nama trebaju ljudi sa kičmom, znanjem i vizijom a ne karikature poput Pośa ili Dajka. Sačuvaj Bože kakve su nam opcije...

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  16. #1240
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Grad mora da planira restorane i kafane duž Morače. Beograd je od posranih magacina napravio Beton hale koje razvaljuju sa poslom jer su sredili enterijere i napravili top restorane, a uveče muzika dobra. Ništa bez noćnog života, penzionerski smo grad. Naravno, slažem se oko ozelenjavanja ali fale i sadržaji da malo grad živne. Mislim da je Podgorica bila zanumljivija prije 30 godina nego sad.
    Pa zato i pričam o nekim sadržajima uz stazu.

    E sad, idealno bi bilo da to grad napravi i renta. Ako se pušti da privatnici zidaju, biće tu sprdnje.

    Možda i oživljavanje stare ideje sa montažnim restoranima i kafićima na plaži dolje, pa da se sklapaju i rasklapaju svaku jesen i proljeće.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. #1241
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/vukovic-usk...pod-ljubovica/

    “Nakon što smo predmetni DUP stavili van snage, i tako onemogućili najavljenu izgradnju višespratnice na ovom mjestu, lokaciju ćemo urediti u skladu s dogovorom koji smo prethodno postigli s našim sugradjanima”, napisao je Vuković.

    Na površini od 2,247 metara kvadratnih, osim sadnje većeg broja stabala, žbunja i ukrasnih trava, izgradiće se dječije igralište na podlozi od tartana, kreirati prostor za miran odmor i sadržaje za rekreaciju (kružnu višenamjensku stazu, sto za stoni tenis i stolove za šah).

    “Vrijednost investicije iznosi 110,000 eura. Nastavljamo da razvijamo našu Podgoricu”, objavio je Vuković na Facebook-u.

    Mugosa betonirao, ovaj sadi. Ivan doktorica Vukovic. Zamisli zamijeni ga Dajko ili onaj iz postene familije Rakcevic. Greota, a ne bi me cudilo jer narod ne glasa za ljude nego partije/ideologije. A u pg se svasta doselilo tako da me ne bi cudilo da prodjemo kao Budva
    Zamolih ga na fejsbuk da stave jos jedan sto za stoni tenis u jedan park. Dobio sam odgovor, da vidim hoce li me ispostovat. Jedini koji izlazi u susret obicnim gradjanima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #1242
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Oće li neko reći Vukoviću da batali sa asfaltiranjem poligona/terena za fudbal/košarku po naseljima. I trotoara isto.

    Nevjerovatno nešto.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  19. #1243
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    I sadnju drveca, trave, pravljenje klupa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #1244
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Može on da posadi 1000 stabala, neće mu to ispravit kičmu. Može on da otvori 10 parkova, sve to mu padne u vodu kada prihvati naređenje da svečano otvori most, da bi ga nakon ceremonije zatvorio za 2 ipo mjeseca. On je tužna slika u što su ljudi spremni da se pretvore, dragovoljno služeći i braneći nakaradnost politike partije kojoj pripada. Na kraju, sve što radi , ne radi od svojih para, a uveliko se pričalo da je zadnjih decenija bilo toooliko ugradnje na razne opštinske projekte. Kako se ne kapira u kakvom siromaštvu živimo, dovoljno je poći do jednog jedinog KBC-a, pogledat oronule fakultete , koliko fali škola, vrtića, a glavni grad države ima samo jednu gimnaziju kao bolju srednju školu koja je možda rijedak dobar primjer.
    Podgorici fali toliko toga, a ja u Vukoviću ne vidim ništa osim piona čije poteze vuku moćniji. On je pokazao 1000 puta da nema svoje ja, a takvi ljudi su slabići. Mugi je za mnoge bio hohštapler ali je za ovog Vukovića čovjek, a Migu ne bi trebalo trošiti riječi, kakav je moralni pad podgoričana bio kada je jedan Migo polupismeni odnio pobjedu...

  21. #1245
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Citavo cemovsko polje je po nekim analizama ispod sa pecinskim kanalima, barem je takva prica bila na forumu prije i da zbog toga se nece nista graditi tu jer je previse rizicno zbog mogucih zemljotresa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #1246
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Kad "doktorica" Vukovic uradi nesto povodom saobracaja u Podgorici onda cu reci svaka cast, pa neka je dps-ovac i ljiga generalno, do tad neka se drzi klupa i parkova i sto manje stete da napravi.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  23. #1247
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Saobracaj u podgoricu niko nikad nece rijesit. I ne moze. Jos 50godina ce infrastruktura i gradski prevoz kasnit za brojem stanovnika i kola.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  24. #1248
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ne znate vi sto je gust saobracaj. Podjite do Moskve, Njujorka, Istanbula pa ce vam biti jasno. On samo treba da makne biciklisticke staze i rijesio je pola posla. Bolji gradski prevoz naravno. A kad 2/3 CG bude zivjelo u Pg (a hoce kako smo krenuli), onda zabraniti u Centru auta ispod euro 4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  25. #1249
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Kakvi crni gradski prevoz. Sve je vise ljudi koji nece da se vozi gradskim. Svako kod moze da skrpi za kakav auto, kupuje. Ima 20 000 auta u Podgoricu. A sve ce vise.

    E, biciklisticke staze su vrhunski promasaj, mozda ne sve, ali dobar dio jeste. Ne prodje dva coeka pojedinim stazama, a zbog njih su suzene neke od ulica koje su zile kucavice grada. I kolaps....No, u tu opstinu sjede sve strucnjaci, experti...taman ka i ovi u vladu...
    Last edited by mexiko; 15-06-21 at 23:55.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  26. #1250
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ne znate vi sto je gust saobracaj. Podjite do Moskve, Njujorka, Istanbula pa ce vam biti jasno. On samo treba da makne biciklisticke staze i rijesio je pola posla. Bolji gradski prevoz naravno. A kad 2/3 CG bude zivjelo u Pg (a hoce kako smo krenuli), onda zabraniti u Centru auta ispod euro 4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da makne ove biciklističke što je on postavio po ulicama?? Pa dočekaćeš.

    Kad bi investitori stvarno pravili onaj broj parking mjesta koji su dužni po zakonu (1.1 po stanu i po 1 na 50m2 poslovnog prostora), manje bi frke bilo za parking. Ali to su u 90% slučajeva DPS investitori.

    Završiti zaobilaznicu i provući kroz Bere do puta za NK, spojiti Bul. Save Kovačevića sa starim i proširiti krivi most... Pojačati kontrole i naplaćivati kazne za "samo na minut da nešto uzmem"... u red bi se brzo doveli.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 50 of 79 FirstFirst ... 4046474849505152535460 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-12-20, 19:14
  2. Titograd ili Podgorica
    By Igor R in forum Centralni
    Replies: 85
    Last Post: 21-12-09, 18:09
  3. Titograd Band
    By Boki99 in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 10-01-08, 12:08
  4. Titograd drugima
    By SHORTY in forum Centralni
    Replies: 183
    Last Post: 11-10-05, 13:52
  5. Replies: 216
    Last Post: 27-04-05, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •