Page 4 of 79 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1971

Thread: Titograd - tema o gradu

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,804
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Ako je recimo PG bombardovana 80 puta sa po par aviona a jedan Drezden 250 sa vise hiljada bombardera a da ne pricam za ostale gradove...o cemu mi pricamo odje?
    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Brate, na Podgoricu je palo preko 600 bombi, na Podgoricu koja je tada imala 15-20k stanovnika, ja mislim da taj podatak samo po sebi zastrašujuće zvuči.
    War. War never changes.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Brate, na Podgoricu je palo preko 600 bombi, na Podgoricu koja je tada imala 15-20k stanovnika, ja mislim da taj podatak samo po sebi zastrašujuće zvuči.
    Nema problema niko ne dovodi u pitanje bombardovanje ... Poenta je da nije najvise bombardovan ni po broju bombi ni zrtava.

    U 2 dana na Drezden je palo 10 000 bombi i poginulo preko 25k ljudi...


    Dresden velegrad - podgorica shithole

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,804
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nema problema niko ne dovodi u pitanje bombardovanje ... Poenta je da nije najvise bombardovan ni po broju bombi ni zrtava.

    U 2 dana na Drezden je palo 10 000 bombi i poginulo preko 25k ljudi...


    Dresden velegrad - podgorica shithole

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Po glavi stanovnika jeste itekako najviše bombardovan, nisu to čaršijske priče i bajke no činjenice, ima i par knjiga napisane o tome.
    Btw, Drezden je imao 650 iljada stanovnika u trenutku bombardovanja, mi 15-20k, 4 puta veću površinu i grad koji je prije bombardovanja bio čisti sex, bukvalno je čitav grad bio poezija, relativno brzo je sve srušeno bilo i rekonstruisano.
    Mi što smo i imali je sravnjeno bilo a u svakom slučaju je glupo porediti bilo šta sa Drezdenom a posebno tendenciju oporavka...
    War. War never changes.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nidje veze vjeruj mi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #80
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Evo je opet TEMA

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  6. #81
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Podgorica ima dvije najbolje stvari na ovoj planeti. Najljepsu klimu i najbolju kafu na svijetu

  7. #82
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    U cije vrijeme je napravljen park kod fskulteta ?Parkovi kod dvorca? Onaj jedan kod galerije bio ali ruglo.Pa onda ovaj novi kod bolnice.
    Park u centar.Jeste postojao ali akkav je bio..
    Ne kazem da je bajno ali je u njegovo vrijeme uradjeno.
    Sjetite se vi malo bolje ulice pored male pjace,mase itd..Po jedna traka mala..
    '
    Kad već pomenu dostignuća kod bolnice, ima li sad već preko 15 godina otkad stoji iskopan temelj za hotel Mugijevog imaginarnog strateškog partnera? Zjapi jama, mislim da niko više ne konstatuje da postoji. Onaj vrtić na početku Bloka 5 - sjeća li se više iko da je izrovarena zemlja za njegovu gradnju stajala netaknuta 8 godina i da se priča o izgradnji tog vrtića koristila u predizborne svrhe više lokalnih i opštih izbora? Sjeća li se ko koliko je dugo zjapila iskopana jama prije nego što se Atlas Capital počeo gradit? Sjeća li se ko kako je Baća uopšte došao do zemlje na kojoj sad gradi cijeli kvart? Kako je iz papira imovina Duvanskog kombinata za godinu dana prešla iz 55 hiljada kvadrata u 44 hiljade? Kako se Mugi početkom dvijehiljditih zalijetao na Duvanski sa pričom da je Duvanski samo korisnik zemljišta, a opština vlasnik, pa im Duvanski pokazao tapiju na zemljište iz 1906. ili tako neke godine, u kojoj fino stoji da je Duvanski vlasnik? Sjeća li se ko kako je onda Duvanski podijeljen na Duvan commerce i na Duvanski sa fabrikom i kako je ovaj prvi otišao u stečaj, ovaj drugi ugašen? Onda osnovan Novi duvanski u kojem je optšina bila vlasnik 75% a država 25% (ili obratno, zaboravio sam) i onda prodata zemlja Baći, i to po cijeni drastično nižoj od tržišne, i dogovoreni penali ako se Novi duvanski ne izmjesti na vrijeme, što se i desilo, naravno? Sjećate li se nakaze od solitera od 25 spratova koje je Mugi ucrtao da gradi na onu poljanicu pored Štampar Makarija i Doma zdravlja? Da se ne šalimo sa 5 bazena, tunelima kroz Goricu i slično. O Bazaru, dilovima sa Carinama i slično da ne širimo priču sad.

    Nemojte o Mugijevim zaslugama za "razvoj" Podgorice, života vam. Pojedinih godina je budžet premašivao 100 miliona. Kvalitet na stranu, kad bi to ikako bilo moguće, kvantitet urađenog ni izbliza ne odgovara uloženim parama.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ali nemoj tako...

    Bulevare je napravio prije nije bilo bulevara a sad ima.

    I to sto pola grada smrdi na nagov i sto parking ne postoji kao ni zelene povrsine to isto nije bilo prije Mugia.
    I vidis ove nove zgrade to je sve mugi napravio da ima narod
    Samo ovi beranci i nisicani i mojkovcani to se sve doselilo jer je PG velegrad a ne zato sto cijeli sjever krepa od gladi jer su upravo pare sa sjevera dosle u PG da bi mugi imao 200 stanova

    Neko rece gore Azerbejdzanski park - dali azerbejdzanci pare za park mi njima poklonili da prave Porto novi
    Last edited by Gandalf_White; 12-11-18 at 17:32.
    One Ring to Rule them all...

  9. #84
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Je li lijep grad, je subjektivan osjecaj. Nekome jes, nekome nije.
    Je li funkcionalan i kakav je kvalitet zivota, je ono sto mene zanima. A valjda i neke druge normalne ljude. Ucesce poslova koji su placeni 1000+ eura, je vjerovatno <1%, dok su poslovi sa platama 2000+ eura na nivou statisticke greske.
    Vecina ljudi prezivljava sa platama 250-500e, i samim tim grad ne moze bit razvijen, i perspektivan. Pametnome dosta.
    Last edited by Mojsije; 12-11-18 at 18:04.

  10. #85
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,915
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto se tice "Podgorica Podgoricanima" necu se spustati na taj nivo pa odgovarati.
    Nema toga konverzcijskog nivoa na koji se ti nijesi spuštio, ako ćemo realno, moj Gando...


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Drugo, niko ne zivi u PG zato sto je lijep grad nego od muke jer je jedino mjesto dje ima posla i kakvih takvih uslova.. Dok se Podgorica betonirala i postajala grad od 2004-5 naovamo( jer jelte glavni grad mora da lici na nesto) iz ostalih se gradova vuklo i oni su propadali.
    ljepota je u oku posmatrača....ti si jedan jako mračan posmatrač tako da u tvom oku postoje slike kakve su iznutra...crne i mračne generalno...a Podgorica je i glavni grad, nažalost, uvijek se u glavni grad najviše ulaže, nije to novo i strano ni ostalim državama i sredinama, uvijek je tako i ne znam ko ti je za to kriv jer si kivan gradu, je*em ti, ka da ti je grad nešto kriv!


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    MILIJARDU ipo eura je za 14 godina ulozeno u PG... Za par desetina bulevara i betoniranje parkova. Za namjestanje posla drugovima i prijateljima. Mugi je za 14 godina podijeliio 600 STANOVA politicki podobnim
    Podgorica grdna sve li joj ****m glibavo....mislim da bi podgorica bila mnogo ljepša da je mugi tebi dodijelio desetak stanova....ne znam...đe ti vidiš vezu sa onim što sam ti ja spočitala ne znam....pr



    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Planski nije radjeno, pravljene su zgrade bez parkinga pa su sada saobracajne guzve and no parking.
    Istina! Ko ej rekao da ovo nije istina? Niko, samo ti volip da podmećeš i da skrećeš svaku temu na isti kurs! Da, svaka zgrada ima parking to što svi stanari imaju po petoro kola drugi je problem grada i po meni mnogo veći...a dalje, sve koji imate po pet stanova bih oporezovala polijepo za svaki u kojem ne živite pa bi bilo para u pg kasu koliko oćeš....u beran selo svaki student ima stan, mama i tata iz ruralnih nerazvijenih $evernih krajeva kupili đeci da im studiranje bude lagodnije....zbilja nevjerovatno....znam desetak studenata sa sjevera i svi imaju svoje stanove na starome (tj Koniku) i u beran city selu....


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dobar dio grada nema uredno vodosnadbijevanje, a odredjeni djelovi uzeg gradskog jezgra nemaju kanalizaciju.
    oprosti, koji to dio grada nema uredno vodosanbdijevanje???? Budi ozbiljan pričamo o gradu? Kanalizaciju nema ko?



    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stari grad je ruina.

    Novi djelovi grada nemaju zdravstvenu, skolsku, putnu infrastrukturu. City kvart dje zivi 30k ljudi nema skole ni parka...

    Fekalije i medicinski otpad se izlivaju u Moracu i Zetu
    ne može se stizat da se gradi, doseljavaju se ljudi....nemoj tako... Gandalfe, ovo ne utiče na ljepotu parka, ulice, mostova na Morači i Skalina? Ovo niko ne spori, ponavljam, ovaj grad, kao i svi gradvi ima sijaset probema, ti hoćeš da kažeš da ja koja volim ovaj grad i smatram da je prelijep, jer on to jeste, tvrdim da je sve u PG ekstra? Da mu ništa ne fali? Kontaš li đe si pošao pogrešnim putem?


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ostatak grada je samo milioni tona stakla i betona...
    grad, nije selo, grad....ko ne voli beton neka ide u prirodu...eto na vidrovanu zelenila


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto se tice urbanizma u NK. Josip Slade je krajem 19 vijeka projektovao grad kao paukovu mrezu. Mozda odredjene zgrade jesu ruzne ali urbanisticki Niksic je Njujork za PG.



    evo malo gledj i divi se....ovo je lijep grad, a one slike koje si gore stavio postoje i u Amsterdamu i u Parizu i Londonu...
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dok kranovi uzurbano grade City kvart Radoje Dakic kao ruina i dokaz nekog boljeg vremena ceka da ga "strateski partner" iz Zetagradnje ili Celebica preuzme i napravi jos jedno 2000 stanova.
    treba, auto put stiže a sa njim novi stanovnici Podgorice.....nema fakultetski obrazovanog sjevernjaka koji nije došao u Pg posao da traži...ja dvoje znam kojima su posao nudili ali jok, neće živi oće u PG... visoke medicinske sestre iz beranske škole prc u Pg svaka glavna sestra o odjeljenja...pa DG-PG bulevar i vi iz Nikšića ćete sad više nagrtat...treba stanova (p.s. ovo je tvoj nivo komunikacije :* )









    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo nije opste poznata cinjenica nego urbana legenda koju su smislili PG ugostitelji na pitanje zbog cega u pg nema BUKVALNO ni jedna jedina turisticka znamenitost ( i ja to pricam mojim turistima na njihove komentare da je PG najgrdji grad koji su ikada posjetili i jedini grad u kome nema sta da se vidi pridjev koji najcesce koriste je "shithole")

    Ako te zanima izguglaj malo


    Ako je recimo PG bombardovana 80 puta sa po par aviona a jedan Drezden 250 sa vise hiljada bombardera a da ne pricam za ostale gradove...o cemu mi pricamo odje?

    A pogledaj Drezden, Nirnberg, Berlin, London, Rim a pogledaj nas


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    krajnje je neljudski pokušati prikazati marginalnim događaje u kojima je poginuo svaki osmi stanovnik Podgorice! Podgorica je 84 puta bombardovana i za tih tričavih 84 bombardovanja izgubila preko 2000 svojih žitelja....na 16000 stanovnika to je poprilično veliki postotak...uništena kompletna infrastruktura takva kakva je bila, i jedva koja kuća da je ostala osposobljena da se u njoj živjeti može...a ti se, tvojim manirom poznatim, posprduješ...tačno, ne možemo ti i ja na istom nivou komunicirati nikako!
    Takođe, ja imam sasvim drugačija iskustva sa ljudima koji su bili u mom gradu, a koji su turisti iz inostranstva, autrije, Njemačke i Mađarske.....ja im o mom gradu pričam tako da ga zavole pa kad ga vide, lijep im je...a ti im o mom gradu pričaš tako da oni i ne mogu drugačiji utisak steći nego da je shithole....to ti je to, tj to si ti

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ali nemoj tako...

    Bulevare je napravio prije nije bilo bulevara a sad ima.

    I to sto pola grada smrdi na nagov i sto parking ne postoji kao ni zelene povrsine to isto nije bilo prije Mugia.
    I vidis ove nove zgrade to je sve mugi napravio da ima narod
    Samo ovi beranci i nisicani i mojkovcani to se sve doselilo jer je PG velegrad a ne zato sto cijeli sjever krepa od gladi jer su upravo pare sa sjevera dosle u PG da bi mugi imao 200 stanova

    Neko rece gore Azerbejdzanski park - dali azerbejdzanci pare za park mi njima poklonili da prave Porto novi
    Ne podmeći, opet tvojim kvarnim manirom, nijesmo o mugoši pričali nego smo pričali o gradu i njegovoj ljepoti! Meni lijep tebi ružan, a svakom podgoričaninu je malo veća rana nego tebi to što je činio mugoša! Nije mugoša gradio bulevare i nije mugoša radio, ovaj grad ima budzet iz kojega su se pravili bulevari i svi infrastrukturni i ostali objekti! Ono što ovome gradu treba se gradi, i da je sreće bilo još bi se više gradilo ne bi u dzep pare završavale!
    Ne smrdi pola grada, samo taj dio kojim se izgleda mnogo krećeš jer ja ne zalazim tamo đe smrdi.
    kakav ti imaš problem? Kakve ima veze ko je radio kraljev park a ko moskovki most! Ti objekti postoje i lijepi su, pa se poperi na vrh glave :*
    i jeste Podgorica je velegrad za Nikšić...***i ga, znam da boli ali tako je....bači pogled na one slike gore i nagledaj se ljepote i malo gledaj u cvijeće, u vesele boje, nemoj sve u crno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #86
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vise ima Niksicana nego sjevernjaka u Pg. To je moj utisak. Dje god da radim ili u drustvo upanem, tu mora biti poneki nk. Jos malo cijeli nk ce se doseliti odje.

  12. #87
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Nista mi nema milije no zaraditi u pg a trosit u nk.

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zvoncice nemam kad sve kvotovati.

    Ali ukratko da ti kazem promasila si temu.

    Ti si rodjena tu i kao sto nas mentalitet nalaze tebi PG MORA biti najbolji grad i lijep grad.

    Ali ne zamjeram svakako to je tvoje misljenje.

    Ono sto zamjeram je da ne dozvoljavas da se kritikuje i da okreces to na neki licni nivo.

    Mozda i jesam mracan ali samo po pitanju zemlje i stanja u kom se nalazi.

    Sa milijardu ipo eura koje je pojela korupcija i DPS skakavciovo je mogao biti lijep i funkcionalan gradic, sa zelenim povrsinama sa lijepim fontanama, sa setalistima, sa ljetnjim pozornicama, otvorenim bazenima, sa parkingom...

    I ne, nije krivica sto svi imaju po 5 auta (iako nemaju i iako je auto potreba) nego je krivica u tome sto se "investitorima" dao svaki pedalj zemlje da prave zgrade i poslovne.

    I ne, nije istina da se nijesu stigle izgraditi skole i vrtici i domovi zdravlja. To moze da kaze neko ko nema ni osnovno znanje iz urbanizma. Ako se na jednom mjestu planira izgradnja 10 000 stanova kao sto je city kvart onda kada se radi DUP i izdaju gradjevinske planira i infrastruktura kao sto je recimo 1 parking mjesto po stanu i nekolika po poslovnom prostoru, vrtic, dom zdravlja, osnovna skola. I zgrade i naselja ne nicu za godinu nego za vise. Naseljavanje podgorice je pocelo prije vise od 15 godina za to vrijeme izgradjena su 3 vrtica, 0 skola i 0 domova zdravlja i zdravstvenih ustanova.

    Ni jedna zgrada nema parking predvidjen zakonom vec su svaki pedalj iskoristili da naprave sto vise novca a mugi i ekipa su to dozvolili.

    Dalje,

    Podgorica je nefunkcionalan grad po pitanju:
    Saobracaja opet iz razloga sto se od puteva kralo da bi se pravile zgrade i trzni centri.
    Vodosnadbijevanje nije uredno u maslinama, zagoricu, dijelu tolosa, naselju put tuzi, dijelu kod niksickih semafora kao i kanalizacija.
    Ljudi ne mogu da upisu djecu u osnovne skole nego ih upisuju po 6-7 kilometara daleko od kuce
    Podgorica je nekada bila grad sa najvise m2 zelenila po glavi stanovnika a sada je sa najmanje. To je dovelo do toga da su podgoricka ljeta po vise stepeni toplija nego sto su bila itd.


    Sto se tice slika koje si okacila, ja ne vidim dje je ljepota ovdje milenijum ? (Sprdas li se ), skver ?... Betonjerke neke.

    Stara varos koja smrdi cijela i raspada se?


    Ako znam.

    Ocigledno svijet gledamo drugim ocima. A mozda je i moja greska sto ocekujem da mi glavni grad lici na prijestonicu a ne na Pristinu ili Skadar...


    P.S.

    Evo da vidis kako vide blogeri i turisti PG koji nijesu pricali sa mnom

    Last edited by Gandalf_White; 13-11-18 at 18:33.
    One Ring to Rule them all...

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,804
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Priča li nam ovo o Podgorici Nikšićanin sa ŽB/KO tablicama?

    Brate, kompletan post je sraman, toliko. Muka me quotovat sad ali uglavnom je sve je najobičniji mogući hejt, niz neistina, liše da se kralo, kraducka se svuđe...


    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Priča li nam ovo o Podgorici Nikšićanin sa ŽB/KO tablicama?

    Brate, kompletan post je sraman, toliko. Muka me quotovat sad ali uglavnom je sve je najobičniji mogući hejt, niz neistina, liše da se kralo, kraducka se svuđe...


    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    Prica eo.

    Zivio sam odje 5 godina i studirao i radio i eo se i nastanio.
    Pa mogu da kazem jer je i moj grad. I kao sto rekoh PG je gradic koji se pjeske predje za dan. Zivio sam i preko morace i u tolose i u blokVI i na malo brdo i u shity kvart pa mogu reci da poznajem uslove zivota u razlicitim djelovima grasa.

    Ako ima sta da sam slagao reci.

    Podgorica je sve bez lijep i grad sa infrastrukturom.


    Ali sto ono vele "neka je ***** al moje je "

    Ta nas je logika dovela dje smo.

    Sredi cinjenice bitrate da ne bude kao ovo sa bombardovanjem da je podgorica rupa od grada jer su je prije 85 godina bombardovali najvise LOL





    P.S.

    Niksicani su svijet izmislili za Pgricane
    I po postenju i po ponasanju


    Just sayin
    Last edited by Gandalf_White; 13-11-18 at 19:24.
    One Ring to Rule them all...

  16. #91
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Sve je bilo lijepo nekad,davno,dok ne dodjoshe ...zna se ko,oprosti druze,nishta lichno jbg.
    ...

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ovo sto si izbacio je prilicno maliciozan tekst, citao sam kad je izasao. Ja sam mogao ovako izbaciti slike iz NY i reci kako treba zaobici taj grad i reci nema tamo sto da se vidi osim smeca, kojega ima i te kako i to u srcu NY. Ali, da li bih bio u pravu? Naravno da li bih bio u pravu? Naravno da ne bih. Slazem se da se Podgorica mogla mnogo bolje napraviti sa kolicinom novca koja je utrosena. Slazem se da je daleko od idealnog. Ali svakako ne moze se reci da je nefunkcionalna u tolikom obimu koji ti pominjes. Ja evo cio zivot zivim u Podgorici i sasvim normalno funkcionisem, po svim pitanjima. Tri osnovne skole imam u precniku od kilometra, srednja skola na skoro pola sata, dom zdravlja na desetak minuta, drugi na 15, prodavnice, vrtici, ... Tako mi je sad, tako mi je bilo doka sam i ja bio dijete. Slozices se da ne mozemo svi imati sve na minut od kuce, kao sto to nema ni u mnogo uredjenijim drzavama. Zato mislim da precerujes. Ti kad nesto ne volis, iz petnih zila se trudis da to ocrnis i dokazes kako si u pravu. Mislim da nisi bas u pravu. Svaki grad ima problema i sa vodosnadbijevanjem i sa strujom i sa guzvom u saobracaju i sa divljom gradnjom i sa mnogo cime. Mozemo mi sad navoditi primjere za i protiv i navoditi vodu na svoju vodenicu, o kojem god gradu da pricamo, ne samo u CG, ali ako pricamo objektivno, mozemo imati priblizno ista misljenja.

    Pade mi na pamet onaj amerikanac koji dolazi svake godine u NK i kaze kako bi volio da zivi tamo, a bar trecina niksicana bi se kolik je sjutra iselilo iz NK i otisla da zivi ili u PG ili dje drugo po svijetu. Cudno...
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Sve je bilo lijepo nekad,davno,dok ne dodjoshe ...zna se ko,oprosti druze,nishta lichno jbg.
    None taken

    Meni je iskreno ovo smijesno podgorica podgoricanima i to, kao da je PG Njujork ili ne daj boze Beograd.

    Mi smo se kao djeca sprdali, cu Podgorica... Niko nije zalazio ni dolazio.

    Ali onda industrija sjevera se unistila, skakavci pojeli buducnost pa su migracije krenule.

    Ne zive Beranci ili Niksicani u PG jer je Pg dobar grad no sto su odje pare

    I Delta... Hahahahah

    @Mexico ono je gore 4 razlicita bloga i komentar sa tripadvisora.

    Necu komentarisati tvoje vidjenje grada kao sto nijesam ni zvoncicino.
    Tebi je dobro, milo mi je sto ti je dobro.

    Ali nekada kritika nije na odmet.

    Meni je vrtic pored kuce, osnovna skola na 50m i dom zdravlja na 500. Usluge prvog i treceg ne koristim naveo sam gore sto.

    Da bih nasao lokaciju u PG da se trajno nastanim zivio sam zadnje 4 godine na 3 mjesta :
    Izmedju ostalog i
    Iza hrama, dje je parking jedna velika rupa bez asfalta kada padne kisa bez cizama se ne moze, i to pod uslovom kad ga nadjes. Tamo nema parka za djecu ili bilo kakvih uslova gdje bi se djeca igrala osim na onom mermeru iza zgrada. Da ne pricam o zapisavanju ispred ulaza i u prolazima dje sve smrdi na pishinu.
    U city kvart dje ne daj boze nikome da zivi samo toliko. Od smrada pojedinih noci da se ne smije prozor otvoriti, do skripe guma u 4 ujutro i pijanih svadja. Da ne pricamo o pogledu sa balkona na radoje dakic i nemogucnosti parkinga itd.


    Da ne duzim puno i da ne nerviram staropodgoricane.

    Najljepsi vam je grad na svijet
    Last edited by Gandalf_White; 13-11-18 at 19:40.
    One Ring to Rule them all...

  19. #94
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Evo pokušavam da se sjetim, ne u regionu nego u Evropi, koji je ružniji glavni grad od PG, i ne ide...nema....
    Gando 101% potpis, pečat na tvoj post.

    Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

  20. #95
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Evo pokušavam da se sjetim, ne u regionu nego u Evropi, koji je ružniji glavni grad od PG, i ne ide...nema....
    Gando 101% potpis, pečat na tvoj post.

    Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
    To sto ne mozes da se sjetis, moze da znaci i vise stvari, a ne da nema ruznijeg glavnog grada. Na primjer, da si zaboravan, da nisi bio u nijedan drugi, da si samo bio u prolazu autobusom,.... :lolblue::lolblue::lolblue:
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #96
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Cujes ovu dvojicu.
    Prvo.
    Uporno pricas o manjku parkinga,bulevara funkcionalnosti itd.
    E to je razlika.Mi ti pricamo o ljepoti grada.A ti pricas samo o tome sto je vama bitno dje zaradit koji euro i kako.Vama je bitno da je samo funkcionalno po vasem sistemu.
    Brkas babe i zabe 10x ponavljam.
    Svi mi znamo sto i kako se gradilo.Da niste dolazili ne bi se ni gradilo
    Oces da ti okacim par slika Ria?Bangkoka (najposjecenijeg grada na svijetu ) Rima ? Milana ?
    Pa i svi ti gradovi kojim se divimo ima lijepu i ruznu stranu.Ali ti izgleda samo znas za ruznu.
    Podgorica je nazalost postala metropola jer sve sto je valjalo ubili ste.
    Ja naravno razumijem zelju da se "snadjes",opstanes.
    Ali pricas o gradnji i cudima.Znas li koliko posto Pg je na drzavnu svojinu i na divlje sagradilo kuce? MOZDA 1%
    Ti sto su dolazili sto su gradili po brda ,tudjih imanja (zagoric) itd itd pa sad pljuju vlast sto oce da rusi.Rusi nego sto.
    P.s Nikad neces dozivjeti Podgoricu ni za30god onako kako je mozes dozivjeti i osjetiti neko kome su generacije porodica tu rodjene.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Evo pokušavam da se sjetim, ne u regionu nego u Evropi, koji je ružniji glavni grad od PG, i ne ide...nema....
    Gando 101% potpis, pečat na tvoj post.

    Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
    Pristina i Kisinjev i Podgorica su tri najgrdja Evropska glavna grada.

    Prije je bila i Tirana.

    Ali Tirana je sad za PG Las Vegas

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Cujes ovu dvojicu.
    Prvo.
    Uporno pricas o manjku parkinga,bulevara funkcionalnosti itd.
    E to je razlika.Mi ti pricamo o ljepoti grada.A ti pricas samo o tome sto je vama bitno dje zaradit koji euro i kako.Vama je bitno da je samo funkcionalno po vasem sistemu.
    Brkas babe i zabe 10x ponavljam.
    Svi mi znamo sto i kako se gradilo.Da niste dolazili ne bi se ni gradilo
    Oces da ti okacim par slika Ria?Bangkoka (najposjecenijeg grada na svijetu ) Rima ? Milana ?
    Pa i svi ti gradovi kojim se divimo ima lijepu i ruznu stranu.Ali ti izgleda samo znas za ruznu.
    Podgorica je nazalost postala metropola jer sve sto je valjalo ubili ste.
    Ja naravno razumijem zelju da se "snadjes",opstanes.
    Ali pricas o gradnji i cudima.Znas li koliko posto Pg je na drzavnu svojinu i na divlje sagradilo kuce? MOZDA 1%
    Ti sto su dolazili sto su gradili po brda ,tudjih imanja (zagoric) itd itd pa sad pljuju vlast sto oce da rusi.Rusi nego sto.
    P.s Nikad neces dozivjeti Podgoricu ni za30god onako kako je mozes dozivjeti i osjetiti neko kome su generacije porodica tu rodjene.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Ostavicu ti samo Mojsijev post jer je on najbolje objasnio sta je to sto cini jedan grad "lijepim" za zivot.
    Nemam kad za praznu raspravu

    Ti si staropodgoricanin, ja sam dosljak. Mi smo unistili grad i to je to.



    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Je li lijep grad, je subjektivan osjecaj. Nekome jes, nekome nije.
    Je li funkcionalan i kakav je kvalitet zivota, je ono sto mene zanima. A valjda i neke druge normalne ljude. Ucesce poslova koji su placeni 1000+ eura, je vjerovatno <1%, dok su poslovi sa platama 2000+ eura na nivou statisticke greske.
    Vecina ljudi prezivljava sa platama 250-500e, i samim tim grad ne moze bit razvijen, i perspektivan. Pametnome dosta.
    One Ring to Rule them all...

  24. #99
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Pa druze ti i Mojsije uporno pricate jel dobar za zaradit.A nejel lijep.Pa idi radi moleraj po njemackoj ili nedje dje je "lijepo za zivjeti"
    Pobrkao si temu-poentu.Opet 100x

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  25. #100
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najjace je kad neko izbaci kako du PG nagrdili ljudi koji su dosli.
    A staru varos svu unistili ko do staropodgoricani. Nema ko nije doda sprat uzeo malo od ceste itd..
    Pa dje ces veceg podgoricanina od Mugose. Ukenjao se u istu.

Page 4 of 79 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-12-20, 19:14
  2. Titograd ili Podgorica
    By Igor R in forum Centralni
    Replies: 85
    Last Post: 21-12-09, 18:09
  3. Titograd Band
    By Boki99 in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 10-01-08, 12:08
  4. Titograd drugima
    By SHORTY in forum Centralni
    Replies: 183
    Last Post: 11-10-05, 13:52
  5. Replies: 216
    Last Post: 27-04-05, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •