Page 3 of 79 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1954

Thread: Titograd - tema o gradu

  1. #51
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Ja ne znam kako neko za Pg moze da kaze da nije lijepa..Kako moze da bude ruzan grad kroz koji tece jedna Moraca s svim svojim pritokama.Koja ima 10mostova..Koja ima Goricu,Ljubovic,Dajbabsku goru.Nemate vi pojma.Ne kazem da je zanimljiva za turiste i da ima neki izbor za ubijanje dosade.Ali Podgorica je naj

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam rodjen u ovome gradu i ponosno bio jedan od ljudi koji su iznijeli tu parolu sto je Zvoncica spomenu.
    Ali ja u ovakvoj Podgorici ne osjecam nikakvu pripadnost.

    Ovaj grad nema apsolutno nikakve veze sa onim koji ja kao dijete pamtim i koji sam zavolio.

    Stadion malih sportova na koji se konstantno nesto desavalo ne postoji prakticno.
    Kino Kultura je srusen. U brdo Gorica se uslo zgradama debelo.
    KIC je skroz izgubio neki smisao koji je bio bitan. Dzoni Glajo i ekipa eh kad se sjeti cojek tih dana..
    Kako je devastirana stara varos? Dal se sjecate kad ste bili djeca na sastavke je bilo 100 ljudi na kupanje danas tamo ima jedva 10 kupaca. Da ne pricam koliko je ljudi bilo na brijecansku i ostale plaze.


    Nije ta velika pjaca toliko smece bila koliko su ljudi pravili smece od nje.
    Eno isti gintas danas kad krenes ka parkingu i na ona dva spustanja smrdi na vnago i mokracu. Isto kao nekad. Jer su ljudi smradovi.

    Grad i duh ovoga grada su totalno ubijeni.
    Danas vlada duh siti kvarta i "skupih" bulevara.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,780
    Thanks Thanks Given 
    2,207
    Thanks Thanks Received 
    3,385
    Thanked in
    1,495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zvonči, nemoj se ljutiti ali.. Gando je tu sasvim u pravu. Eo, ja ne živim u PG pa ću uzeti za pravo, ovako sa distance, da kažem da vam je grad - neatraktivan (da ne upotrijebim neki teži izraz). I da dodam, prije bih se doselio u raspali, ali planski uređen Nikšić nego u urbanistički devastiranu Podgoricu. Da ste zadržali vizure Titograda i razvoj nastavili na tim temeljima, to bi, vjerujem, bila neka ljepša i oku i nervima ugodnija priča... Tako da grad, takav kakav jeste, možete voljeti samo vi koji ste rođeni tu i koji osjećate pripadnost njemu.. jer za vas ima tu neku sentimentalnu vrijednost koju opet vežete dijelom i za ta neka sretnija i uređenija vremena. Jesam li u pravu?
    A sto se NK tice....tako mi toga planiranja... Malo je ulica kojom nisam krocio po Niksicu. Liše nesto malo po centru, imao sam osjecaj kao da sam. Na Murtovinu ili u Zagoric ili Masline. Jednako su urbanozovani.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #54
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Njegosev park je sveden na 300 metara kvadratnih u isti imamo parking danas.
    U Ljubovic se takodje ulecelo sa zgradama u brdo covjece. Nekad bjese lijepo poc do gore pa pogled na streljacki. Danas se popnes i vidis streljacki centar koji se raspada.
    A kad se okrenes ka Zabjelu vidis na nekad zabjelske livade zgradu na zgradu i groblje koje zauze po Zabjela.

  5. #55
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zali boze koseve iza Gimnazije dje se na red nije moglo stic.

  6. #56
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Podgorica je ruzan grad i urbanisticki devastiran. Razumijem emociju koja je vezana za djetinjstvo, prve izlaske, setnje, provode zaljubljivanja ali ne razumijem da neko ne moze da se izdigne iznad toga i sagleda realnost. Niti je postojao, niti postoji, niti ima namjere kako da se izadje iz ovog haosa nego se nastavlja bespotrebna urbanizacija na mjestima koja su vec urbanisticki devastirane pa se problemi jos vise nagomilavaju i cine apsolutno nerjesivim. U samom centru ima jedno desetak zgrada koje su stare po 70 godina a i kada su pravljene pravljene su kao privremene stambene cjeline pa em sto su ruglo, em se raspadaju u tolikoj mjeri da ne mozes nikakvu popravku napraviti. One zgrade na ulazu u ulici Slobode, dio zgrada u Karadjordjevoj, Njegosevoj, Bokeskoj komplet onih kuceraka u Hercegovackoj itd., itd.. ono je sve zrelo za rusenje koje bi uz neko partnerstvo investitora, grada, drzave i stanara moglo da se napravi normalni poslovno stambeni objekti a ne jos veci cirkus praviti dozvoljavajuci Carinama da prave hotel u stambenoj zgradi i sl.

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zvonči, nemoj se ljutiti ali.. Gando je tu sasvim u pravu. Eo, ja ne živim u PG pa ću uzeti za pravo, ovako sa distance, da kažem da vam je grad - neatraktivan (da ne upotrijebim neki teži izraz). I da dodam, prije bih se doselio u raspali, ali planski uređen Nikšić nego u urbanistički devastiranu Podgoricu. Da ste zadržali vizure Titograda i razvoj nastavili na tim temeljima, to bi, vjerujem, bila neka ljepša i oku i nervima ugodnija priča... Tako da grad, takav kakav jeste, možete voljeti samo vi koji ste rođeni tu i koji osjećate pripadnost njemu.. jer za vas ima tu neku sentimentalnu vrijednost koju opet vežete dijelom i za ta neka sretnija i uređenija vremena. Jesam li u pravu?
    nema ljutnje, amo mi nije jaso da neko za Nikšić može reći da je urbnizovan valjano?! Da se razumijemo, meni je majka Nikšićanka ja sam tamo svake godine provodila dobar dio zimskoga i letnjega raspusta, i volim Nikšić i Nikšić ZA MENE ima svoju čar kao maleni gradić sa bukvalno jednom ulicom, glavnom, i onim parkom kod groblja (tu mi je baba živjela, kod pošte), ali mi je presmiješno Nikšić sivi i crveni od onoga boksita, sa onim grdnim ulicama ka pivari a o željezari i ulazu u grad da ne pričam, pa onaj dio gdje se ka vidrovanu nekad skretalo kod pumpe, na kraj bulevara, tada jedinoga u NK, nazvati urbanizovanim, što znači sređenim, uređenim, jelte, i lijepim...a Podgorica je u tom kontekstu grdna?! Starky, ne možemo se oko toga složiti! Uspomene su jedno, što neko reče ne kontam kako možeš jedan grad nazvati ružnim?! Što je to što bilo koji grad čini lijepim ili ružnim???
    Moj grad je imao u mojoj mladosti i mome djetinjstvu dosta parkova, mjesta gdje smo se mi mladi okupljali i nema grada koji nema i nekih svojih falinki, "crnih rupa" koje su ruglo za pogledati, isto kao što ima i lijepih djelova grada! Podgorica nikako ne može biti ružan grad... to što je taj grad u poslednjih par decenija opterećen nelegalnom gradnjom i neplanskim širenjem zarad nečijih ličnih interesa je druga stvar i neće ti nijedan Podgoričanin reć da je ijepo što se gradi zgrada na vrh zgrade, ali nemoj mi reći da je grdno proći kroz neke novo izgrađene djelove grada, nemoj mi reći da je ružan onaj Azerbejdzanski park, nemoj mi reći da je ružan onaj park kod univerziteta, kod bolnice, buevari koji su spojili stare bulevare sa nekim djelovima grada koji su nekad bili daleko, sad su blizu, nemojte mi reći da je ružan prilaz gradu bulevarom zlatičkim i ndvožnjakom do Staroga?! Što je tu ružno???? Sto je ružan bulevar koji vodi do Golubovaca?! Ja se sjećam kad je u PG postojao bulevar Revolucije koji je bio dug od sportskoga do televizije, bulevar nemanjina obala koji je bio dug od ulice Bratstva i Jedinstva (galerije Most) kod Banje do Alpe Bara, to je dva ipo km, bulevar S.Kovačevića koji je bio dug 200 metara, od galenike do kraja bastona, i nemam pojma jesmo li treći imali....što je sad grdno što je cijeli grad išpartan bulevarima? Što je grdno st se napravio Mall of Montenegro, i nekadašnje tursko groblje sređeno, što je loše što se grade neke zaobilaznice i što je loše šetati dužinom bulevara Sv Petra Cetinjskog cijelom dužinom pod drvoredom?
    Kontam ja da je tebi ljepše u tvom gradu, ali ne kontam da bi prije došao da živiš u NK no u PG? Vidiš li da je Gando utekao iz Nikšića planskoga?! ČUŠ NK ti je ljepši od PG....vega mi ovo mi nije jasno! aj da si rekao Cetinje, mali gradić onako u dolinici dolje, mrtvo, malo, sve pješke prođeš ali NK? To mi nije jasno! Ne postoji dio Nikšića koji bi stavila ispred bilo kojega pg naselja (zanemari Konik, Zlaticu i Zagorič )
    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    A sto se NK tice....tako mi toga planiranja... Malo je ulica kojom nisam krocio po Niksicu. Liše nesto malo po centru, imao sam osjecaj kao da sam. Na Murtovinu ili u Zagoric ili Masline. Jednako su urbanozovani.
    Eto tako, no smo mi podgoričani ljubomorni na nikšićane pa zato velimo oovo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #58
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni nije jasno da neko poziva na rusenje onih kuca u centru. Ustvari jasno mi je sad kad su dozvolili da se prave poslovni prostori kao oni dje je Hipotekarna banka i ono preko puta dje je Nice Vice veli bio.

    Hercegovacka a i taj dio ulice Slobode su mogli biti sasvin lijepi da su se "kucice" uredjivale kako treba.
    A ne dozvolili su da se prave visespratnice od mermera pa ide ona tragedija par kucica poslovni pa tri sprata i opet par kucica i sve tako.

    Ruglo.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I da. Nekako me uvijek raduju odlasci na vise od par dana iz ovog grada pa neka je u pitanju Andrijevica samo Podgoricu da ne gledam.

    Sta se planira sa zgradom televizije. Nijesu se eo 30 godina pomjerili bar fasadu malo da srede. Brzo ce i ona na neki tender a televizija ce da se preseli u neki poslovni objekat nekog Celebica.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sto se tice "Podgorica Podgoricanima" necu se spustati na taj nivo pa odgovarati.

    Drugo, niko ne zivi u PG zato sto je lijep grad nego od muke jer je jedino mjesto dje ima posla i kakvih takvih uslova.. Dok se Podgorica betonirala i postajala grad od 2004-5 naovamo( jer jelte glavni grad mora da lici na nesto) iz ostalih se gradova vuklo i oni su propadali.

    MILIJARDU ipo eura je za 14 godina ulozeno u PG... Za par desetina bulevara i betoniranje parkova. Za namjestanje posla drugovima i prijateljima. Mugi je za 14 godina podijeliio 600 STANOVA politicki podobnim

    Pa tako pola grada smrdi na ***** jer za to milijardu ipo eura od silne pljacke Mugi i ekipa nijesu zavrsili kolektor.

    Planski nije radjeno, pravljene su zgrade bez parkinga pa su sada saobracajne guzve and no parking.

    Dobar dio grada nema uredno vodosnadbijevanje, a odredjeni djelovi uzeg gradskog jezgra nemaju kanalizaciju.


    Stari grad je ruina.

    Novi djelovi grada nemaju zdravstvenu, skolsku, putnu infrastrukturu. City kvart dje zivi 30k ljudi nema skole ni parka...

    Fekalije i medicinski otpad se izlivaju u Moracu i Zetu

    Ostatak grada je samo milioni tona stakla i betona...

    Sto se tice urbanizma u NK. Josip Slade je krajem 19 vijeka projektovao grad kao paukovu mrezu. Mozda odredjene zgrade jesu ruzne ali urbanisticki Niksic je Njujork za PG.

    Svaka ulica ima drvored i klupe park suma Trebjesa nije unistena, park pored grada... I nista od toga nije zasluga ove vlasti nego kralja nikole i komunista.




    Evo jos par slicica

    Dok kranovi uzurbano grade City kvart Radoje Dakic kao ruina i dokaz nekog boljeg vremena ceka da ga "strateski partner" iz Zetagradnje ili Celebica preuzme i napravi jos jedno 2000 stanova.

    P.S preko puta City kvarta gradi se na novi Duvanski jos hiljadu stanova. Dje je nova bolnica, vrtic, skola ? Park ? A kakoooo kad nema.

    Ribnicka Vrela?

    Konik?

    Stocna pijaca?

    Dio oko Kapa?

    Jeste li vidjeli na sta lici pocetak Zagorica ?


    Zajebavate li se ljudi?

    I onda vele izgradila se Podgorica ...

    Za milijardu ipo mogli su napraviti grad da EU pozavidi

    Last edited by Gandalf_White; 12-11-18 at 08:34.
    One Ring to Rule them all...

  11. #61
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Aooo kakko brkate.
    Pa druze da odes u bilo koji hradna svijetu naces sve zamjerke i slikat svasta nesto kao sto si odje okacio.
    Ne kontate poentu price i ne mozetejer niste odje rodjeni i niste osjetili i prozivjeli PG.
    I ne znate Pg cim mi pricate o Zlatici i oko Kap-a.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Tako je Djalac... Skrivena dusa PG koja sad ne postoji...


    Jer realno da postoji mogao bi jos neko to da uoci a da nije i PG. Ne znam nikoga sa strane da ce reci da u PG zivi zato sto je dobar grad za zivot ili jer ima "dusu" vec posao-familija-nuzda.

    Izbetonirali su srce PG ostalo unistili i sad imas "grad"

    Cudno je to kako pricate za PG kao da ima 5 miliona stanovnika... Pa do prije 10 godina imala je 100k.

    Ne treba ti 50 godina da bi upoznao grad sta ima da ponudi.

    Za dan se obidje uzduz i poprijeko
    Last edited by Gandalf_White; 12-11-18 at 09:27.
    One Ring to Rule them all...

  13. #63
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Da je Mugi promijenio opis Podgorice jeste...
    Podgorica je prije njega bila stara, nekad dobrostojeća ali, zapuštena gospođa, posle njega je PG postala stara gospođa sa gomilom plastičnih operacija i tonom loše nanešene šminke.
    Iz ugla nekog turiste PG ima jaaaako malo da ponudi.
    Iz ugla nekoga ko želi da stanuje, prosto ne vidim zgrade u nvoogradnji gdje bi neko želio da stanuje. Evo razmišljam od 1994. godine kada sam prvi put došao u PG da li ima jedna zgrada sa zasađenim planskim drvoredom ili bar zelenilom oko zgrade?
    Kolektor. Kolektor. Kolektor... Za ove koji se kunu u Goricu, da li ste možda gledali Goricu kako je nekad izgledala a na šta sada liči?
    Super što je odrađen južni bulevar, ali zašto nisu pare uložene za spajanje južnog bulevara preko S. Kovačevića sa Starim??
    Ne raziumijem ljude koji umriješe za Kinom.. Razumijem emocije, mladost, uspomene, ali ono je stvarno bilo zastiđe

    Da, došao sam iz NK, i apsolutno urbanistički NK je BIO miljama ispred PG... Ali tek u NK osim trga i gomile zgrada ništa nije urađeno. Sada da mogu da biram, živio bih u Baru
    Last edited by institucija; 12-11-18 at 09:46.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neki pomenuse Konik kao negativan primjer, a to naselje je jedino u pg (ne znam za ovo novoformirano City Kvart) koje je urbanizovano i koje nema uskih, slijepih ulica. Jedino ako vam smetaju uzbjeglice, a to nema nikakve veze sa urbanizacijom nego sa rasizmom.
    Podjite malo do Maslina, Zlatice, Murtovine, Zagorica, e to su rugla. Kakve su ono slijepe ulicice, sa 2 metra sirine, sto je ono

  15. #65
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,109
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Sve digresije koje Podgorica nudi mi se dopadaju. Štaviše, oduševljena sam!
    A najviše mi se dopada upravo ovo, što veli Gando i silni turisti te je za dan obiđoše - ne nudi ništa!

    Kako je to lijepo kad nemaš očekivanja od jednog grada, niti on od tebe, pa se volite, onako, bezrazložno i bezuslovno. Nema ljubavi preko te. Volim te Podgorice !

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Konik, Zlatica, okolina KAP-a, Masline, keako e? Što se tiče grada, ufatili se za bazdeljavi City kvart, opet, što se radi?!
    Da ne dužim, valjda je opšte-poznata činjenica da je Podgorica najbombardovaniji grad u Evropi u Drugom svjetskom ratu? Na prste jedne ruke se mogu nabrojati građevine koje nisu bile sravnjene, počelo se bukvalno od nule kritičari.
    Da se moglo bolje, moglo se, ali Podgorica liše Sat kule nema nekih zaostavština ka' npr. Beograd, no je sve splamćelo. Ako govorimo o nekom periodu u zadnjih 20 godina, uradilo se dosta dobrih stvari ali dosta toga je pojeo kapitalizam jbg.
    Last edited by BiTrAtE; 12-11-18 at 10:46.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,780
    Thanks Thanks Given 
    2,207
    Thanks Thanks Received 
    3,385
    Thanked in
    1,495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Sve digresije koje Podgorica nudi mi se dopadaju. Štaviše, oduševljena sam!
    A najviše mi se dopada upravo ovo, što veli Gando i silni turisti te je za dan obiđoše - ne nudi ništa!

    Kako je to lijepo kad nemaš očekivanja od jednog grada, niti on od tebe, pa se volite, onako, bezrazložno i bezuslovno. Nema ljubavi preko te. Volim te Podgorice !
    A inace svi gradovi u CG nude bas mnogo. Pa mozemo izdvojit Podgoricu kao neki koji ne nudi nista. A makse obraza ti. Nema grada u CG koji nema ovo sto je Gando postavio. Cak sto vise sto po sjeveru je jos i gore. I jeste, kolektor se izliva u Moracu, ali se izlivaju i u Zetu koja nije manje, ako ne i vise zagadjena od Morace. Podgorica je takvakakva je, je li mogla bit ljepsi, jeste. Ali je za sve ostale gradove u CG velegrad. Kao sto rekoh ranije, Titograd mi je vise pri srcu.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #68
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,109
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Ajde ovako, da mi se ne ljute titograđani, korekcija.

    Podgorica ne nudi ništa, a daje ti sve. Tebi tebe. Pa ko koliko sebe može podnijeti.

  19. #69
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    1,455
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Jeste Podgorica je velegrad,pa kada sve strane delegacije dodju vode ih u obilazak Milenijuma,Delte,City kvarta... Da nema primorja prvenstveno Kotora i Perasta ne bi se imalo sto pokazati.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Misliš da nije bilo Austro-ugara... Jer današnje kompletno primorije je definicija devastacije.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,109
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    U nedostatku otvorenosti, služenja, prisutnosti i ljubaznosti, uvijek preostaje pokazivanje "atraktivnih" lokacija.

    To ne govori o Podgorici, niti bilo kom drugom gradu, već o domaćinima tih "delegacija“.

  22. #72
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Ne pricamo sto ima da ponudi.Saglasni smoda nema da ponudi za turiste puno.Pricamo o gradu.Grad koji ima jednu Moracu ne moze da bude ruzan zatupljeni ljudi.
    Prosetaj od Alpe bara lijevo preko viseceg kroz njegosev i onda iskomentarisi.To je srce grada.
    Beograd vam je ljepsi.Eto da niste dosli u Pg bila bi ljepsa.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  23. #73
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ali zamislite vi pricu nije se taklo nista Mugi je napravio.
    Zamislite ljudi da ze nista od 2000 pa ovamo nije ucinjelo sa toliko investicija. To bi vec spektakl bio

    I ovo sa bombardovanjem. Da istina je. Sve se pocelo iznova i odlicna podloga da se radi kako treba.

    Kad je poceo gradjevinski bum sve lijevo od bloka ka Delti su bile livade. Stari i Konik su bile livade kao i Zabjelo i Tuski.
    Dje ces ljepse od toga. Imas cistinu i hajde da gradimo planski.
    Ali ne svi su gradili kako im je onoj stvari volja. Svi u projekat stave zelene povrsine i parkove a nijedan investitor to ne uradi. Napravi se betonski div i magla.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Da ne dužim, valjda je opšte-poznata činjenica da je Podgorica najbombardovaniji grad u Evropi u Drugom svjetskom ratu? Na prste jedne ruke se mogu nabrojati građevine koje nisu bile sravnjene, počelo se bukvalno od nule kritičari.
    Ovo nije opste poznata cinjenica nego urbana legenda koju su smislili PG ugostitelji na pitanje zbog cega u pg nema BUKVALNO ni jedna jedina turisticka znamenitost ( i ja to pricam mojim turistima na njihove komentare da je PG najgrdji grad koji su ikada posjetili i jedini grad u kome nema sta da se vidi pridjev koji najcesce koriste je "shithole")

    Ako te zanima izguglaj malo


    Ako je recimo PG bombardovana 80 puta sa po par aviona a jedan Drezden 250 sa vise hiljada bombardera a da ne pricam za ostale gradove...o cemu mi pricamo odje?

    A pogledaj Drezden, Nirnberg, Berlin, London, Rim a pogledaj nas


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 12-11-18 at 13:04.
    One Ring to Rule them all...

  25. #75
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ne pricamo sto ima da ponudi.Saglasni smoda nema da ponudi za turiste puno.Pricamo o gradu.Grad koji ima jednu Moracu ne moze da bude ruzan zatupljeni ljudi.
    Prosetaj od Alpe bara lijevo preko viseceg kroz njegosev i onda iskomentarisi.To je srce grada.
    Beograd vam je ljepsi.Eto da niste dosli u Pg bila bi ljepsa.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    kakve veze ima Morača sa tim da li je/ili nije grad ružan? pa ista Morača je puna svačega da se odma’ razumijemo. nije Morača reper za ljepotu grada, niti može biti
    opet ljepota grada se ne ogleda u tome da se prošeta preko visećeg mosta kroz Njegošev park. dalje - ne možeš uporedjaviti PG i BG. višemilionski grad, evropska metropola, grad u kome ima da vidiš mnogo više stvari od PG. PG ima dušu, i kakva god da je meni je mila. ali da može (i mora) bolje to stoji. ne svidja mi se šta je napravljeno od City kvarta, pa i Starog Aerodroma. isto li lijepo vidjeti park neki umjesto zgrade u koju se niko neće useliti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 3 of 79 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-12-20, 20:14
  2. Titograd ili Podgorica
    By Igor R in forum Centralni
    Replies: 85
    Last Post: 21-12-09, 19:09
  3. Titograd Band
    By Boki99 in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 10-01-08, 13:08
  4. Titograd drugima
    By SHORTY in forum Centralni
    Replies: 183
    Last Post: 11-10-05, 14:52
  5. Replies: 216
    Last Post: 27-04-05, 09:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •