View Poll Results: Otisao bi u:

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Njemacku

    21 26.25%
  • Austriju

    12 15.00%
  • Svicarsku

    24 30.00%
  • Irsku

    14 17.50%
  • Cesku ili neku manje razvijenu zemlju

    9 11.25%
Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 226

Thread: U koju zemlju bi otisli iz Crne Gore ?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default



    Nidje nebo nie Plavo
    One Ring to Rule them all...

  2. #52
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRy View Post
    Ovi nasi iz Amerike placaju kartu po 2000$ da dodju na 7 dana. Znaci odmore kad dodju kod nas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A sto ne ostanu odje kad im je toliko lijepo? )
    Ali nema veze, da ti nije ta dva lokala i da ti tvoji ne pune frizider i placaju racune, mislim da bi tvoj post bio malo drugaciji.
    Ima zivot odje prednosti svakako, ali vise ima mana po meni. Zao mi je sto nisam nedje otisao kad sam bio mladji,
    ali mi kao i tebi nije bio zivot los, pa mi nije bilo potrebe. Ali se z'godinama mijenjaju misljenja i stavovi,
    te sad mogu samo da kazem jbg....

    Elem, da se vratimo na temu.
    Niko nije pomenuo ni jednu od drzava koje je National Geographic naveo kao najbolje drzave za zivot, po nekom indexu srece i zadovoljstva,
    ne samo po ekonomskom parametru. A to su:
    -Danska
    -Kostarika
    -Singapur

    Pa udrite, sad znate dje vam je bjezat...
    Za Dansku i Singapur bih i rekao ok, ali za Kostariku mi bilo cudno.

  3. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    meni se čini da dobar procenat ljudi odje gleda na te strane države kao mjesto dje uzmeš dobar keš a malo radiš pa onda odeš tamo i radiš ka’ konj i onda ide žaljenje kako je vani teško

    čitah i ja za Kostariku da je fina za život al’ teško bih tamo mogao. u Singapur recimo bih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Chu Singapur... Kako je tamo skupo, ljudi kao roboti...

    Danska? Mozda jes extra da imaju da pojedu i popiju, ali tesko da ima dosadnijeg i depresivnijeg naroda (mozda finci)...


    Najjaca zemlja za zivot i zaradu je Australija. Tamo moron sa pola mozga moze da uzme 6-7k mjesecno, i da se zavali odma u 2-3 kredita auto kuca ovo ono i provede zivot otplacujuci iste.

    Nekome je to zivot nekome zivotarenje. Sta znam, nijesam pametan

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #55
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Plav
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto ne ostanu odje kad im je toliko lijepo? )
    Ali nema veze, da ti nije ta dva lokala i da ti tvoji ne pune frizider i placaju racune, mislim da bi tvoj post bio malo drugaciji.


    Sa 14 god sam zaradjivao sam dinar stim sto sam otvorio internet centar, sa 18 od tih para kupio auto, skolovao se, onda sa 18 otvorio auto perionu (ljeti sezonski) i tu sam dnevno 70-80e uzimao, isto placao faks od toga, onda svake sezone sam Budva, Bar, Ulcinj, radio sezonski i kao konobar itd, tako da ne pune mi moji frizider, ruzno je da sudis i pricas kad ne poznajes osobu.

    Kazem da sam bio u dosta drzava i da sam vidjeo kako narod nas zivi tamo, i da pojedinci jedva preturavaju s kraja na kraj, licni sam svjedok.

    Sto ne ostanu? Vjerovatno jer su se vec navikli na njihov rezim rada, kuca-posao, posao-kuca, to ti je Amerika, a i bogami mnoge drzave.
    Isto tako, sto ne ostanu, vjerovatno su otisli sa 8 razreda osnovne skole, i sta ce da rade u CG sa 8 razreda? Dosta njih znam takvih, ali vjeruj mi u srcu im je CG i mnogi planiraju u CG da se vrate kad im dodje vrijeme penzije.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #56
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Za mene licno, najkvalitetniji je zivot u Crnoj Gori. To ne pricam teorijski, vec iz svog sedmogodisnjeg zivotnog iskustva, u dvije razlicite zemlje van Crne Gore. Trenutno sam u fazi da jedva cekam da se vratim kuci, i skacem do plafona na samu pomisao da ce se to desiti uskoro .

    Ako iskljucim emocije, racionalno tvrdim da sam uradila pravu stvar za sebe sto sam dva puta odabrala da sebe razvijam van nasih okvira, sto mi je znacilo kako u profesionalnom, tako i u licnom smislu. Ne zivotarim ovdje gdje jesam trenutno, vec imam odlicne uslove za rad i zivot, i veliku satisfakciju koju mi donosi posao koji obavljam, ali smatram da rezove u zivotu treba praviti onda kada si na vrhuncu necega, i zbog toga, izmedju ostalog, odlucila sam da stavim tacku na svoja inostrana iskustva.

    Ako se mogu usuditi da dam savjet drugima (sto bas i ne volim da radim), onda bi to bilo da podjete i probate zivot u toj nekoj drugoj zemlji, ukoliko to zelite i ukoliko imate neku ponudu za posao ili mogucnosti za skolovanje, ili ukoliko ste jednostavno primorani zbog lose materijalne situacije. Ipak, vazno je da imate realna ocekivanja i da ne idete pod pretpostavkom da tamo negdje sunce jace sija, jer gdje god se vi fizicki nalazili, vasa sustina i bit ostaju isti, nezavisno od toga da li zivite u Rimu ili na Koniku .

    Nego da ne duzim prezive, da ovo ne preraste u previse lican post za moje ukuse . Samo probajte ako smatrate da biste vi bili bolja verzija sebe negdje drugo, bacite se u vatru i pokusajte. Pustite teoriju, i sta bi bilo kada bi bilo, jer po mom misljenju takav pristup samo moze da izazove licna nezadovoljstva .
    Last edited by AltaMarea88; 20-06-18 at 07:49.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRy View Post
    Sa 14 god sam zaradjivao sam dinar stim sto sam otvorio internet centar, sa 18 od tih para kupio auto, skolovao se, onda sa 18 otvorio auto perionu (ljeti sezonski) i tu sam dnevno 70-80e uzimao, isto placao faks od toga, onda svake sezone sam Budva, Bar, Ulcinj, radio sezonski i kao konobar itd, tako da ne pune mi moji frizider, ruzno je da sudis i pricas kad ne poznajes osobu.
    Potpuno si u pravu i ja ti se evo izvinjavam! I kažem SVAKA ČAST.
    Ali tvoj post je djelovao kao da dolazi od "tatinog sina" kojem je super jer mu tata rijesava sve probleme , pogrijesi covjek jbg (mislim na sebe), ne zamjeri



    Quote Originally Posted by HaRRy View Post
    Kazem da sam bio u dosta drzava i da sam vidjeo kako narod nas zivi tamo, i da pojedinci jedva preturavaju s kraja na kraj, licni sam svjedok.
    Evo smo svjedoci da većina u Cg živi upravo tako ja mislim. Sad je li ljepše zivjet bijedno u CG ili u Deutschland, i dje su bijednici bijedniji, to je mrtva trka ja mislim.
    Ali mislim da su šanse da ne zivis bijedno veće u Deutschland-u.



    Quote Originally Posted by HaRRy View Post
    Isto tako, sto ne ostanu, vjerovatno su otisli sa 8 razreda osnovne skole, i sta ce da rade u CG sa 8 razreda? Dosta njih znam takvih, ali vjeruj mi u srcu im je CG i mnogi planiraju u CG da se vrate kad im dodje vrijeme penzije.
    A vidi, ja ne znam sto bi radili u CG ni sa Ekonomskim fakultetom, a ne sa osnovnom, zar ne.
    A to sto tamo uspevaju da ostvare nešto i sa osnovnom a ovdje ne bi mogli ni sa fakultetom, je samo plus za "tamo negdje preko", zar ne.


    A to što im je CG u srcu i što planiraju da se vrate ovamo je potpuno normalna stvar i ne znači ništa, osim da svakog vuče "rodna gruda", to je potpuno normalno zar ne.
    Ali me ti podsjeti na jedan vic , znaš kad sin crv pita tatu crva "tata tata, jel istina da ima crva koji zive u mesu? Jeste sine, kaže tata crv... A tata tata, jel istina da ima crva koji žive u voću? Jeste sine... Pa zašto mi živimo ovdje u kanalizaciji, pita sin?
    Zato što je to naša otadžbina sine, kaže mu tata..."


    Pa eto, to ti je odgovor na ovo" CG im je u srcu"... )

    Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

  8. #58
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    1600e u Njemacku je kao 400e ovdje. Ko je sposoban nece tokom 40 godina rada zaradjivati 1600e. No ce dogurati do neto 4500-7000k. Isto kao i kod nas uz zalaganje i rad na sebi ce se dogurati do plate 1000-2000e mjesecno. Kljuc u svemu je ambicija i rad na sebi. Umni rad na sebi kao i profesionalno usavrsavanje, a ne samo kros fit i teretana, kao vecina.

    Proslo je doba industrije i radnih traka dje jedan radnik radi jednu operaciju i od toga zaradjuje 2000 maraka.
    Novo je doba, novi je svijet. I mijenja se iz godine u godinu, nikad se promjene nisu brzo desavale kao danas. Danas coek mora da se usavrsava usko u jednom polju i ide gore, inace mrka kapa...

    Ne znam sto mozes kod nas da priustis familiji sa 500e? Hranu i to je to. I to ako oboje zaradjujete po 500e, ne placate stan.
    No svako zivi shodno svojim ambicijama i zeljama...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Prvo kod nas mozes da sanjas platu od 2000 EUR ikad, sve da si najbolji, da najvise znas, da se najvise trudis i sl. Lokalna zatupljenost, kompleksi i sujeta ce uvijek biti prepreka. Firme ovdje generalno ne cijene ambiciju i zelju za napredovanjem, nego se to posmatra kao veliki minus, jer to moze da im ugrozi status quo - to sto placaju mizerne zarade, i sto izrabljuju radnike do max. a sebi pune dzepove max. Ipak je gazda firme najpametniji, ne daj boze da coek iskaze zelju da ide naprijed, da poboljsa odredjeni proces ili poslovanje firme, ili eventualno da podstakne isto kod kolega - dobijas nogu automatski.

    Sto se tice Njemacke mozes da zaboravis 4500-7000K neto u Njemackoj - i to ne poslije 40 god. nego ikad ako radis za nekoga (~ 7500 - 11600 EUR bruto mjesecno / 90K - 140K EUR bruto godisnje). Njemacka je obicno izrabljivacko trziste, gdje se trenutno trazi jeftina radna snaga. Dobro placene pozicije pokrivaju prvenstveno rodjeni Njemci, pa onda Amerikanci, Englezi i jos poneko iz bogatih EU zemalja. Mozes da imas savrseno znanje Njemackog, i ne znam kakve kvalifikacije i znanje, postoji znacajan filter (rasizam, diskriminacija, predrasude i sl.) na osnovu porijekla (a Balkan je pogotovo na losem glasu i automatski ti je to veliki minus). Pola energije i rada i truda bi samo potrosio da mozda eventualno predjes taj filter da te ne posmatraju kao Indijanca i da ti eventualno pruze neku sansu, jer jelte njima trebaju strucnjaci - u sustini im trebaju oni koji nece puno da misle svojom glavom i koji ce da rade za mizerne zarade - ovo kazu i sami Njemci - da iza kampanje da Njemackoj i drugim EU zemljama treba strucnjaka ustvari stoji cilj EU/US bogatasa da znacajno snize cijenu rada. Znam dva doktora nauka koji rade za smijesnu platu od 3K EUR bruto / ~ 1.8 K EUR neto u DE. Sa tim parama u Njemackoj mozes samo da zivotaris. Ako hoces da gradis konkretnu vrijednost i kapital sebi i porodici Njemacka nije mjesto za to (ako izuzmemo odredjene spekulante sa Balkana i razne slicne spekulante koji zaradjuju tako sto dovode ljude sa Balkana i izrabljuju ih 10 puta gore nego Njemci).
    Last edited by techlinkit; 20-06-18 at 22:39.

  9. #59
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Sa tim stavom neces daleko dogurati. Upiri jako, izadji iz zone komfora, i razne perspektive i mogucnosti se otvaraju. Ne pricam napamet.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sa tim stavom neces daleko dogurati. Upiri jako, izadji iz zone komfora, i razne perspektive i mogucnosti se otvaraju. Ne pricam napamet.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Nije to stav, to su cinjenice iz konkretnog iskustva drugih ljudi, kao i iz mog licnog. Vrhunski sam strucnjak u svom poslu, i moje iskustvo sa Njemackom je da je to cisto gubljenje vremena - naravno ako hoces pristojnu zaradu i mogucnost da napredujes i usavrsavas se. Zasto bjeze vrhunski Njemacki strucnjaci iz Njemacke za SAD i sl. zemlje - zato sto ih tamo ceka 5 puta veca zarada od zarade koju mogu da dobiju u Njemackoj. Ako mi ne vjerujes evo konkretno uradi malo istrazivanje, napravi listu i posalji 500 aplikacija za posao Njemackim firmama, stavi da znas sve po P.S.-u sto oni traze, i cekaj odgovor. Na 400 od tih aplikacija ces da budes odbijen (ili ti nece odgovoriti uopste) u roku od 1-5 dana max. Ostalih 100 ce ti se javiti, i eventualno zakazati intervju. Tokom intervjua ces vidjeti da konkretan opis posla na koji si aplicirao cini jedva 10 % aktivnosti koje firma trazi (tipican trik da aplikant unese manju ocekivanu zaradu u dato polje aplikacije za posao - kod dosta firmi je ovo obavezno polje i prije intervjua - kako ti mozes da odredis ocekivanu zaradu a u sustini jos ni ne znas koje ce ti biti radne aktivnosti ?). Tokom prvog intervjua ce firma od tebe da trazi ocekivanu zaradu - ako kazes cifru koja stoji kao prosjek u DE za tu oblast i taj br. god. radnog iskustva mozes da zaboravis na drugi intervju - i ovo pricam iz iskustva - ako kazes zaradu koja je upola ispod prosjeka ili cak manja ides u drugi krug). U dosta slucajeva neces dobiti odgovor zasto ti je aplikacija za posao odbijena (stite se jelte, jer ako kazu da si ocekivao preveliku zaradu za taj posao - a ti imas konkretan argument da nijesi, nego da je to po zvanicnoj statistici prosjek - automatski oni sebi otvaraju propust da mozes da ih tuzis za diskriminaciju i da trazis adekvatnu odstetu - zato ti obicno posalju odgovor da im ne odgovaras i da ne mogu da ti kazu zasto - svaki naredni zahtjev da ti konkretno objasne zasto si odbijen ce naici na cutanje). Ako mi ne vjerujes, apliciraj za posao u DE firmama pa ces vidjeti. Po meni velika neozbiljnost / neprofesionalizam, i Njemacka nazalost ne zavredjuje paznju iskusnih profesionalaca koji hoce da grade karijeru sa ozbiljnom zaradom, u ozbiljnim firmama. Ovo pricam ako hoces da budes najbolji u svom poslu, i da imas najbolju zaradu. Ako hoces zaradu ispod prosjeka, ili zaradu koja ce da ti obezbijedi eto cisto prezivljavanje onda je DE ok.
    Last edited by techlinkit; 20-06-18 at 23:06.

  11. #61
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Interesantno kako ovi sto prodjose cijeli svijet i vrhunski su strucnjaci, ubijaju ostale u pojam
    Obicno takvi inspirisu druge i nude rjesenja.
    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  12. #62
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Deset godina je meni techlinkit trebalo da se maknem sa mjesta i krenem dalje. 8 godina sam mozda i najbolje radio ali sam uvjek bio guran u stranu. Nije to mali period, vec dugacak. 3 godine sam bio kao neki sef ljudima sa duplo vecim primanjima. Mislio sam razboljeh se, no sreca dosla su djeca pa sam jos vise upregnuo da uspijem. Tek sada je da kazemo ok, pitanje do kad ali ako ne bude ovo, znam sta treba da radim da bude nesto drugo. Znam samo da u svemu sad nalazim motivaciju za dalje. Ako budes tako mislio i da ce sve doci odmah crno ti se pise. Upri i doce rezultati

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Nije to stav, to su cinjenice iz konkretnog iskustva drugih ljudi, kao i iz mog licnog. Vrhunski sam strucnjak u svom poslu, i moje iskustvo sa Njemackom je da je to cisto gubljenje vremena - naravno ako hoces pristojnu zaradu i mogucnost da napredujes i usavrsavas se. Zasto bjeze vrhunski Njemacki strucnjaci iz Njemacke za SAD i sl. zemlje - zato sto ih tamo ceka 5 puta veca zarada od zarade koju mogu da dobiju u Njemackoj.
    Pazi ovo doktor u Engleskoj zivi pristojno i prima 50-70k funti (180-220k australijskih dolara). Onda se jednog dana spakuje i nadje bolji posao u Australiji i uzima 300-350k dolara ( skoro duplo vise). Ili ode u SAD i uzme 500-700k(do milion) u pvt klinici. Vazda ima bolje.
    Da ne ulazimo sad u detalje sve ima svoje. U njemackoj za 250-300 eur mozes da kupis pristojnu kucu u australiji za te pare ne mozes da kupis garazu itd.

    Svi idu dje su vise placeni.

    Tesko je u CG doci do izrazaja od poltrona i kvazi strucnjaka. Ali kad dodjes i kad postanes prepoznat kao strucnjak nebo je granica.

    Drugar jedan moj i nas bivsi forumas iz Nk se smorio kao pasce trazeci posao i radeci svasta. 2 godine je ugrijao stolicu naucio se programiranju sad nedeljno uzima 2 prosjecne plate bez po muke radeci za Americku firmu online.

    Nista nase firme, od plate koju ti crnogorci daju neces se leba najesti niti se iko od plate obogatio




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #64
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Interesantno kako ovi sto prodjose cijeli svijet i vrhunski su strucnjaci, ubijaju ostale u pojam
    Obicno takvi inspirisu druge i nude rjesenja.
    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Mislim da si me pogresno shvatio, ne zelim ja da odvratim nikoga od DE, treba probati naravno, ali samo kazem da se ljudi ne zanose da ce da imaju velika primanja u Njemackoj. Uvijek sam za realnu sliku, a ne za ove gluposti sto prosipaju po medijima kako je tamo bajno, sjajno i velike pare padaju sa neba, i jedva cekaju strucnjake da ih dobro plate, to je tipicna propaganda jer im je jedan imigrant 5 puta jeftiniji od jednog Njemca.

  15. #65
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    235
    Thanks Thanks Received 
    834
    Thanked in
    432 Posts

    Default

    Kad bi mogao, otisao bi na Island. Daleko od svih ******* na svijet, odlican internet, odlican zivotni standard, zene su im predobre, prelijepa priroda. Kud ces bolje od toga

  16. #66
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    U koju zemlju bih najradije otisao iz Crne Gore? Ja bih se najradije vratio u Crnu Goru. Ozbiljno. Kako koju godinu provodim van Crne Gore, a proveo sam maltene pola zivota po inostrastvu, Crna Gora me sve jace vuce da se vratim. To je, valjda, neka vrsta instinkta, nagona koji dolazi s godinama. Crna Gora je odlicna za zivot ako se ima dovoljno novca da se zivi normalan zivot i ako postoje odredjeni uslovi. Nije mi uopste zao sto sam otisao iz Crne Gore. Naprotiv. Imao sam veoma lijep i ispunjen zivot, profesionalno veoma uspjesan. Da sam ostao u Crnoj Gori, nikad ne bih postigao ono sto sam uradio vani. Iako meni ni u Crnoj Gori nije bilo tako lose prije nego sam otisao. Ipak, ako je neko ambiciozan i zeli nesto da postigne, treba sto prije da bjezi iz CG. Nazalost, Crna Gora nije za ambiciozne ljude koji imaju znanje. Naravno, covjek moze biti uspjesan i u Crnoj Gori, ali.....Nije sve ni u novcu. Ja sam zaradio dovoljno i meni stvarno vise ne treba. Gramzivost i pohlepa su osobine koje mi, vjerovatno, najvise smetaju kod Crnogoraca. Ima ljudi kojima nikad nece biti dosta. Vraticu se za koju godinu u CG, a onda putovati u zemlje dje je jos nijesam bio. Bio sam u jedno stotinu zemalja, sto znaci da mi ostaje otprilike jos jedno stotinu da posjetim.

    Salim se:fat:


    A dje bih otisao iz Crne Gore, kao turista? Trenutno na vrhu top liste su Fiji i Nova Kaledonija.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ostoja, a gdje si sve bio, odnosno gdje si sada ? Sta ima

  18. #68
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzemaludin View Post
    Ostoja, a gdje si sve bio, odnosno gdje si sada ? Sta ima
    Najvise Azija - vjerovatno jedno dvadesetpet godina - prestao sam da racunam. Kad sam usao na CDM forum bio sam u Singapuru, trenutno sam u sam u Japanu, a u julu cu malo do Kine.

  19. #69
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ostoja ti pravo putuješ ����

  20. #70
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by slobodang View Post
    Ostoja ti pravo putuješ ����
    Bilo bi precerano kad bih napisao da se ne vadim iz aviona, ali putovanja mi ne fali. I ne pada mi tesko. Prije Kine cu morati na par dana da skoknem do Engleske. Jedna od posljedica cestih putovanja je da sam nekako oguglao i kad idem na ovako duga putovanja uopste ne osjecam neku presiju. Tako, sad kad idem iz Tokija za London, to mi nekako dodje ko kad sam nekad isao, recimo, iz Podgorice za Bijelo Polje Istina, jos uvijek ponekad imam problem s vremenskom razlikom, posebno kad idem prema istoku. Najgore mi je kad idem iz Azije za Latinsku Ameriku.

  21. #71
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne znam odakle vam ta ideja da u CG ne može pošteno da se zaradi i živi od svog rada.
    Radim 2 posla, privatnik sam i ne zavisim od nikoga sem od svoga rada.
    Sa svojih 10 prstiju zaradio sam 2 stana u Podgorici, i od njih imam dodatnih 600€ prihoda mjesečno.
    Uz svoja 2 posla koja radim + kirije mjesečno zarađujem između 3000-3500€ zavisno koliko radim.
    To mi je u CG sasvim dovoljno i ne patim da odem niđe dalje da rintam kao magarac kad ođe mogu bit svoj na svome i radit za pristojne pare. Radim kad oću, kad mi se ne radi odmaram i tako u krug.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  22. #72
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Najjaca zemlja za zivot i zaradu je Australija. Tamo moron sa pola mozga moze da uzme 6-7k mjesecno, i da se zavali odma u 2-3 kredita auto kuca ovo ono i provede zivot otplacujuci iste.


    ... cak i da se ozeni
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #73
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Ne znam odakle vam ta ideja da u CG ne može pošteno da se zaradi i živi od svog rada.
    Radim 2 posla, privatnik sam i ne zavisim od nikoga sem od svoga rada.
    Sa svojih 10 prstiju zaradio sam 2 stana u Podgorici, i od njih imam dodatnih 600€ prihoda mjesečno.
    Uz svoja 2 posla koja radim + kirije mjesečno zarađujem između 3000-3500€ zavisno koliko radim.
    To mi je u CG sasvim dovoljno i ne patim da odem niđe dalje da rintam kao magarac kad ođe mogu bit svoj na svome i radit za pristojne pare. Radim kad oću, kad mi se ne radi odmaram i tako u krug.
    Svaka cast na zaradi, top zarada za CG!

  24. #74
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Ne znam odakle vam ta ideja da u CG ne može pošteno da se zaradi i živi od svog rada.
    Radim 2 posla, privatnik sam i ne zavisim od nikoga sem od svoga rada.
    Sa svojih 10 prstiju zaradio sam 2 stana u Podgorici, i od njih imam dodatnih 600€ prihoda mjesečno.
    Uz svoja 2 posla koja radim + kirije mjesečno zarađujem između 3000-3500€ zavisno koliko radim.
    To mi je u CG sasvim dovoljno i ne patim da odem niđe dalje da rintam kao magarac kad ođe mogu bit svoj na svome i radit za pristojne pare. Radim kad oću, kad mi se ne radi odmaram i tako u krug.
    Super, cime se bavis konkretno ?

  25. #75
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Vlasnik malog restorana koji sam sa svojih 10 prstiju zaradio.
    Ali necemo se reklamirat <3
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zasto ste otisli u drugu zemlju?
    By Raquel in forum CG dijaspora
    Replies: 1740
    Last Post: 14-11-21, 08:44
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  3. Modernizacija Crne Gore
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 129
    Last Post: 19-11-06, 21:03
  4. Posumljavanje Crne Gore
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 10-02-05, 17:06
  5. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 13:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •