Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 248

Thread: Drugarice i drugovi

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default Drugarice i drugovi

    Prvo je insistira' Tito, onda samo odrastali uz edukativne emisije Branka Kockice, gdje se forsiralo i carovalo divno drugarstvo...

    Što kad počnu da se pojavljuju nove drugarice i drugovi, u vezi - braku? Isključivo mislim na one koje nikad ranije nijesu pomenuli, niti ste znali da postoje, gdje drugarstvo cvjeta bez znanja partnera/ke?

    Da situacija bude interesantnija, osile se da piju kafu s njima, dok ih doma čeka žena, muž?

    Treba li da se družimo, podržavamo odlazak na kafu u 22h dolazak doma u 01h, ili da smo asocijalni, blesavi, staromodni i zatucani, pa spakujemo ove kraljeve i kraljice dobrog provoda i ispratimo preko vrata?

    Kako zauzeti Crnogorci i Crnogorke gledaju na novopečene 'drugarice' i 'drugove' njihovih partnera?
    Last edited by KRKNA; 14-06-18 at 11:49.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,068
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Mozda je u tom nekom vremenu to postojalo, ali u ovom danas toga nema

    Ja sam imo jednu situaciju stvarno sam gledao jednu curu kao druga, prijatelja i to je trajalo nekih 5 god poznanstvo. Da bi mi na kraj rekla da ne moze da se uda i da ce ostavit vjerenika jer kao 3 godine vec voli mene, al nije htjela da mi kaze. Samo sam je prekrizio u zivotu i nikad joj se vise nisam javio. I od tad zaista ne vjerujem u ta druzenja nit cu ikad uvijek neko bi nesto vise ili hoce ili osjeca ili bi da proba.
    Last edited by Sceko; 15-06-18 at 08:35.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Drugarice i drugovi

    Ukoliko je “drugarica” lijepa i ima atribute koje muskarci vole, nema tog muskarca koji moze da joj bude ISKRENI drug. Za zene ne mogu da tvrdim nista, ali vjerovatno i one VREMENOM (dok je kod muskaraca instant) otkidaju da lijepe i elokventne “drugove”.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ako je ta kafa randevu koji je bez napora i s lakoćom uređen što da ne. A one koje iziskuju prethodnu organizaciju, vrijeme, mjesto, i slične podatke su dosadne. Ali svako kako voli.

    Uvijek će se pojavljivati nove stvari i novi ljudi. Get over it. Kako ih onda možeš prijaviti? Šta tu ima da se prijavljuje ikome do samome sebi. Ne rastemo svi istom brzinom, a nasilje nad drugim nije lijepa stvar, ali neko i to voli.

    Neprirodno je očekivati da samo mi budemo nečija konstantna pažnja. To nije ničiji zadatak. Svako ima samo sebe i svoju misiju.

    Ono što svakako pravi razliku jeste kakvi ste nakon te kafe? Bolji ili gori?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Prvo je insistira' Tito, onda samo odrastali uz edukativne emisije Branka Kockice, gdje se forsiralo i carovalo divno drugarstvo...

    Što kad počnu da se pojavljuju nove drugarice i drugovi, u vezi - braku? Iksljučivo mislim na one koje nikad ranije nijesu pomenuli, niti ste znali da postoje, gdje drugarstvo cvjeta bez znanja partnera/ke?

    Da situacija bude interesantnija, osile se da piju kafu s njima, dok ih doma čeka žena, muž?

    Treba li da se družimo, podržavamo odlazak na kafu u 22h dolazak doma u 01h, ili da smo asocijalni, blesavi, staromodni i zatucani, pa spakujemo ove kraljeve i kraljice dobrog provoda i ispratimo preko vrata?

    Kako zauzeti Crnogorci i Crnogorke gledaju na novopečene 'drugarice' i 'drugove' njihovih partnera?
    Gledam na to izuzetno staromodno i zatucano! Dakle, novopečene drugarice ne dolaze u obzir, jer ima toliko bliskih ljudi na koje se može usmjeriti pažnja, da ne vidim nikakvu potrebu da ulaže u razvoj novopečenih međuljudskih odnosa sa suprotnim polom. Zato, za sebe biram onog koji nema previše slobodnog vremena, ima svoje hobije i interesovanja i koji me, prije svega, poštuje!

    U potpisu, demode i zatucana AltaMarea:anonymous:
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Čemu teške riječi - niti si zatucana, niti demode, samo znaš šta želiš i to je za poštovanje. Bez sumnje si i našla nekog takvog.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Gledam na to izuzetno staromodno i zatucano! Dakle, novopečene drugarice ne dolaze u obzir, jer ima toliko bliskih ljudi na koje se može usmjeriti pažnja, da ne vidim nikakvu potrebu da ulaže u razvoj novopečenih međuljudskih odnosa sa suprotnim polom. Zato, za sebe biram onog koji nema previše slobodnog vremena, ima svoje hobije i interesovanja i koji me, prije svega, poštuje!

    U potpisu, demode i zatucana AltaMarea:anonymous:
    Ljubi tebe još jedna 'arhaično ograničena' žena, koja bi svog namirisala za izlazak, ispravila majicu i spakovala mu stvari u kese iz 'Volija' kad se vrati, da ne gubi vrijeme. Ukoliko ima 'ljeba, možda bih mu i sendvič napravila, da mu se nađe u rancu na ekskurziji njegovog života...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ako je osoba sigurna u svoj izbor i svoja osjecanja, a odnos temelji na istinskom povjerenju onda nema zime za pingvine... Just me sayin'...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #9
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    And me concurring...

    Ako izlaziš sa nekim ženskarošem, vazda ćeš imati problem, što jes', jes'.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Možda uče marksizam zajedno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Mozda je u tom nekom vremenu to postojalo, ali u ovom danas toga nema

    Ja sam imo jednu situaciju stvarno sam gledao jednu curu kao druga, prijatelja i to je trajalo nekih 5 god poznanstvo. Da bi mi na kraj rekla da ne moze da se uda i da ce ostavit vjerenika jer kao 3 godine vec voli mene, al nije htjela da mi kaze. Samo sam je prekrizao u zivotu i nikad joj se vise nisam javio. I od tad zaista ne vjerujem u ta druzenja nit cu ikad uvijek neko bi nesto vise ili hoce ili osjeca ili bi da proba.
    ti se još uvrijedi što te voli i prekriži je...pa ona je bila na mukama, ne ti...nije rekla jer je znala koliko je sti

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ne razumijem zašto bi ulaskom u brak trebao čovjek da zaboravi na upoznavanje novih ljudi. Zaista se ponekad brinem za mentalnu sposobnost naše nacije....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,068
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    ti se još uvrijedi što te voli i prekriži je...pa ona je bila na mukama, ne ti...nije rekla jer je znala koliko je sti
    Bolje tako vjeruj, jer bolje bol sa krajem nego bol bez kraja. Ovako je to izgorela i ide dalje, onako bi se cio zivot zavlacila i nadala necemu sto ne postoji. Nisam se ja uvrijedio samo sam joj pomogao da to brze pregura

  14. #14
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne razumijem zašto bi ulaskom u brak trebao čovjek da zaboravi na upoznavanje novih ljudi. Zaista se ponekad brinem za mentalnu sposobnost naše nacije....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Nije ovo bas drustveni podforum.
    Dakle tebi ne bi smetalo da ti supruga izadje sa nekim muskarcem kojeg je upoznala preko interneta recimo u 22h i vrati se,istusira i legne na svoju stranu kreveta u 02h.
    Ako si bas toliko liberalan i otvoren super ali ipak ne vjerujem da jesi.


    Sto se teme tice ispratila bih ga istog trena.Zasto?Zato sto i ja mogu da se druzim i pijem kafe ali ne osjecam se dobro pri pomisli da radim to.Zato sto mi je ljepse i ugodnije pored njega.Zato sto ne zelim da budem avetinja pa rizikujem dobru vezu,brak.Zato sto necu od njega da pravim magare.Tako da ako on sve moze sto ja ne mogu ocigledno je da smo razliciti i kraj je za nas najbolje resenje.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Pravo da vam kažem ja imam puno drugova...sticajem okolnosti smo prinuđeni vrlo često da pijemo kafu neđe po svijetu bijelome i provodimo vrijeme zajedno i zbilja, to su mi drugovi i kolege i stvarno nikad nijesam imala nerazumijevanje od mog supruga za takvu situaciju...e sad ide ono glavno...ipak, nikad nijesmo napravili dogovor da pijemo kafu i sami pošli uveče u provod od 10 do 3...ali se zna desiti da radimo uveče do kasno i svratimo na kafu negdje....takođe se zna desiti takva situacija i preko dana, ali pijemo kafu i kud koji mili moji....nemam problem da moj muz popije sa koleginicom kafu kao što je i ja pijem sa kolegom (sticajem okolnosti muz mi je i kolega istovremeno, pa imamo iste kolege i imamo isti odnos prema prijateljima kolegama, tako da su poljupci kad se sretnemo i zagrljaji, prosto prisan odnos, potpuno uobičajeni)

    Imam komšinku mladu koja se od prvog razreda osnovne druži sa jednim momkom, i u srednju su bili zajedno i baš su dobri drugovi, na slavu se posjećuju, izlaze zajedno barem jednom mjesečno ako su u PG....ona se udala u međuvemenu i skoro se desilo da je pošla uveče u grad (provod) sa njim, bez muža naravno, muz ima svoje društvo sa kojim izađe kad mu se izlazi, a to nije prečesto, kao ni ona, ali eto, meni je to malo bilo čudno kad sam čula da su njih dvoje izašli...izlazili su deset godina nakon srednje u toku studija, oboje su neđe van studirali pa kad se sretnu na ferije to se podrazumijevalo...kad se ona udala to mi je malo bilo čudno...priznajem...ali oni tako funkcionišu i ok...ne znam, ja bih se neprijatno osjećala da se baš dogovorim da izađem SAMA sa drugom, kolegom, pogotovo ako pričamo o nekim novim poznanstvima...grupni izlazak mi je ok kao i slulajni susret i kafica...pričam o zaista PRAVIm drugarkim relacijama..ona varijante dje ste o fol drugovi a neko tu pati za nekim je s****
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Nije ovo bas drustveni podforum.
    Dakle tebi ne bi smetalo da ti supruga izadje sa nekim muskarcem kojeg je upoznala preko interneta recimo u 22h i vrati se,istusira i legne na svoju stranu kreveta u 02h.
    Ako si bas toliko liberalan i otvoren super ali ipak ne vjerujem da jesi.


    Sto se teme tice ispratila bih ga istog trena.Zasto?Zato sto i ja mogu da se druzim i pijem kafe ali ne osjecam se dobro pri pomisli da radim to.Zato sto mi je ljepse i ugodnije pored njega.Zato sto ne zelim da budem avetinja pa rizikujem dobru vezu,brak.Zato sto necu od njega da pravim magare.Tako da ako on sve moze sto ja ne mogu ocigledno je da smo razliciti i kraj je za nas najbolje resenje.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Ajde sada pročitaj moj post opet.
    Svako može izvući iz svakog teksta najcrnje ali realno bi bilo da pitaš pijem li kafu sa nekom drugaricom (ili ona sa drugom) poslije 22h pa makar to bio drug/drugarica iz vrtića?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #17
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Mozda je u tom nekom vremenu to postojalo, ali u ovom danas toga nema

    Ja sam imo jednu situaciju stvarno sam gledao jednu curu kao druga, prijatelja i to je trajalo nekih 5 god poznanstvo. Da bi mi na kraj rekla da ne moze da se uda i da ce ostavit vjerenika jer kao 3 godine vec voli mene, al nije htjela da mi kaze. Samo sam je prekrizao u zivotu i nikad joj se vise nisam javio. I od tad zaista ne vjerujem u ta druzenja nit cu ikad uvijek neko bi nesto vise ili hoce ili osjeca ili bi da proba.
    I ja bih je prekrižio...
    ...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je u pitanju bih li dozvolila da me vara, a ne bih vala, e sad, ako nekoga ta varijanta pali ili mu vec ne znam kako pozitivno udara na ego onda bas lijepo za tog nekog. Kod mene ne bi moglo da moze.
    Ako sa jednim to ne moze, ima sa kime ce moci i ljepota.
    dva i dva su tri

  19. #19
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,068
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ajde sada pročitaj moj post opet.
    Svako može izvući iz svakog teksta najcrnje ali realno bi bilo da pitaš pijem li kafu sa nekom drugaricom (ili ona sa drugom) poslije 22h pa makar to bio drug/drugarica iz vrtića?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Procitala sam ja tvoj,no ti nisi Krknin.


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Znači samo se sexate uveče. Šteta...

    Meni prije neki dan, čekajući pauzu u opštini, gužva u kaficu i prilaze gospođa i njen sin (sin neđe 50tak godina) i pitaju jel slobodno da sjednu za "moj" sto. Ja reko naravno. I u neko doba smo se i ispričali fino. Totalno neočekivano. Svega je bilo, samo ne sexa. Možda zato što je bilo podne.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Evo čitam pojedine i sve me podsjeća na onaj vic o Fati kad je Mujo pitao bi li se j*bala za 5€, ona, naravno, sva uvrijeđena pitanjem, drekne kako ne bi, a Mujo je pita bi li spavala za 100.000€ s njim, e tu već Fata postaje razumnija, pa prihvata ponudu.
    Čudo jedno kako se te kafe ne iskoriste za produbljivanje odnosa sa svojim partnerom, nego se upražnjavaju s novopridošlim poznanicima..
    Ali zato su kafe s bivšim ok, je li? Mislim ono kad treba da ih pijete, nećete, ili nijesu toliko prioritetne, zaboga gledate se po vas dan, ali kad veza, brak puknu, onda smo svi moderni i razumni, pa smo u toliko korektnim odnosima da pijemo kafe s bivšima...
    Bimvelju.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #23
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Što pukne, bilo je pucanju sklono. Drugi nam može samo pokazati žarišta kojih nismo bili svjesni dok se nismo upustili u takvo iskustvo.
    Valjda svako ima pravo na ličnu sreću. Ona ne umanjuje sreću onih koje volimo, nego je naprotiv uvećava.
    Malo više povjerenja u život, manje konstrukcija.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Odje sve neke koje bi "ispracale" zbog kafe.. a kakve ste s čajem?

    Davno nedje postavih temu o plesu i kako bi podnijeli da vam partner/ka plese npr tango, pa zacinih temu sa nekoliko socnih slika kako to izgleda, koliko strastveno zna biti.. I interesantno, neki su pokazali razumijevanje, kao ples normalna stvar, nista strasno.. a vidim isti bi ispracali preko vrata zbog kafe. Nista ne razumijem.. A da recimo posle plesa on izadje na pice sa nekom mladom piplicom koja je tek pocela plesati, pa joj trebaju dodatne instrukcije i sl.. Jel to za strijeljanje?


  25. #25
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da odvojim post.
    Imala sam prijatelja kojeg sam UVJEK i ISKLJUCIVO gledala kao svoju krv,brata...To prijateljstvo je datiralo jos prije nego je on nasao curu,ozbiljnu vezu,pa zalozila sam se da budemo u istom drustvu gdje sam joj jednom prilikom i rekla da je on neko koga volim kao prijatelja i koji nju voli kao zenu i da sam ja sretna zbog toga.Jasno je bilo da su moja emotivna gledista u drugom pravcu i da NIKAD ne moze biti drugacije.Kasnije je bila i svadba na koju sam naravno bila,i kad su prilike dozvoljavale posjecivala sam ih,djeca su mi njihova postala bliska(jos imam neke njihove crteze).Kad su se posle dugo promjena konacno skucili posle cestitke nisam jos jednom morala popit kafu zena se pretvorila u vjesticu.Nisam nikad bila u blizini nekom ko moze tolike faze i godine da se folira i ne kapira stvari vec toliko sebicno,posesivno,nerazumno hoce muza samo za sebe i svoje oci i vala bas na vrijeme.Naravno moj prijatelj je od tad bivsi za njihovo dobro i mir i stabilnost.Necu ni da ga zalim jer covjek sam bira s kim ce provesti ostatak zivota.
    Ovo sam iskucala u kontri Krkninog posta,kad su u pitanju neka dugogodisnja prijateljstva i zajednicka poznanstva.To je nesto sasvim drugo.
    Ali biti sa nekim emotivno i on sad odjednom ima neku novu "prijateljicu" koju je imao vremena da sretne preko fb i drugih mreza.Tu nesto nije ok.Nemamo sta da se mislimo u eri danasnjih dobar dan kombinacija i otvorenih veza.A meni licno ne treba neki don zuan de marko koji moze na vise strana i to mu je moderno.
    Iskreno bas i ne znam ni sto je s nekim ljudima.To neko proseravanje i izigravanje kosmopolita,da je nesto normalno sto bas i nije jer su u nekom tripu da nisu dio sela no su iznad toga.Gospodini sirokih shvatanja koji se uznemire kad im oko zene obigrava zgodniji tip od njih.



    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. drugovi i drugarice
    By Rhamses in forum Sve i svašta
    Replies: 83
    Last Post: 15-12-12, 01:34
  2. Drugarice....
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 100
    Last Post: 17-06-10, 12:15
  3. Hari i drugovi
    By phenomenon in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 18-09-05, 03:08
  4. Pomagajte Drugovi.........
    By blue13 in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 15-07-05, 09:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •