Results 1 to 25 of 25

Thread: iOs 12

  1. #1
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default iOs 12

    iOs 12- Šta donosi i koji uređaji će ga dobiti


    Apple je na WWDC 2018 konferenciji predstavio novi iOS 12. Pogledajte šta donosi i na kojim uređajima će se koristiti od jeseni.

    Kompanija je obradovala korisnike starih iPhone uređaja, najavivši da će iOS 12 biti dostupan za sve uređaje na kojima je instaliran iOS 11, što znači za sve iPhone modele od iPhone 5S i za sve iPad tablete od 2013. godine naovamo.

    Počelo je sve "sahranom" Android OS-a, ali ništa Apple nije slagao...


    Apple se tokom sređivanja iOS-a 12 koncentrisao na kvalitativna unapređenja, pa su performanse sistema drastično bolje nego na iOS 11 sistemu. iOS 12 je do 40 odsto brži i brže otvara aplikacije, kamera je do 70 odsto agilnija, kuckanje na tastaturi je ubrzano za pola, a “pod haubom“ je još nekoliko značajnih unapređenja, koja će rasteretiti rad procesora i ubrzati ga, kad je to potrebno.

    iOS 12 je najznačajniji po AR Kit 2.0 i potpuno novom formatu 3D grafike - USDZ. Ovaj format je otvoren i sve fabričke iOS Apple aplikacije će ga podržavati, dok će Adobe omogućiti podršku za USDZ kroz svoj Creative Cloud zbir alata. Moć novog USDZ formata ogleda se u lakoći deljenja, odnosno mogućnosti da više ljudi učestvuje istovremeno i zajedno u istom virtuelnom okruženju sa različitih mesta. Igranje igara, stvaranje novih grafičkih 3D sadržaja ili samo njihovo deljenje - sve će biti lako i zajednički s prijateljima ostvarivo kroz AR Kit 2.0 podršku. Kompanija LEGO je, između ostalih, najavila podršku ovom projektu i svoje nove AR aplikacije.
    Photos iOS aplikacija dobija poboljšanu pretragu i pretragu zasnovanu na predlozima mašinskog učenja. Omogućeno je pretraživanje fotki po aktivnosti, događaju, lokaciji, odmoru, predmetima itd, a omogućeno je čak i pretraživanje po rečima muzej, kancelarija, bar, restoran i drugim. Apple ne bi bio Apple kad malo ne bi štrpnuo od Android OS-a, pa po uzoru na Google Photos, očigledno, Photos sad imaju jednu karticu više - For You - koja radi sve onog što Google Photos radi već godinama: stilizuje slike, pravi galerije, animacije od više sličnih slika i ostalo. I opet, kao pomenuta aplikacija i iOS 12 Photos će omogućiti da delite slike sa ljudima koje sistem prepozna na njima, ako to vi dozvolite, naravno.


    Siri se opametila dodatno, očekivano. Sad podržava opciju prečice. Pametnom asistentu je sad omogućeno da prati prečice akcija, koje korisnik definiše i zada - podsetnik za nešto, automatska rezervacija stola četvrtkom u restoranu, praćenje pozicije ključeva, naručivanje omiljene kafe svaki dan za posao i slično. Za lakšu manipulaciju komandama biće dostupna i nova Shortcuts aplikacija za sve koji žele da programiraju Siri kako oni žele. Naravno, uz prečice stiže i Siri Suggestions opcija, koja će vas podsetiti na nešto što biste mogli da zaboravite, a poklapa se sa vašom rutinom i navikama, koje Siri majstorski uči s vremenom koje provodite s njom.

    News aplikacija je obogaćena novom Browse sekcijom, kako biste mogli da pregledate i birate različite kategorije i tipove sadržaja. Stocks aplikacija sad ima u sebi News aplikaciju i biće prvo dostupna na iPad uređajima. Voice memos aplikacija će stići na iPad uređaje, takođe - omogućava beleženje glasovnih napomena, misli, svega što želite da snimite, a za sve će biti dostupna integracija sa iCloud servisom. iBooks više ne postoje, zvaće se Apple Books i dolaze sa podrškom za audio knjige i novim dizajnom interfejsa. Car Play sad omogućava rad sa aplikacijama koje nisu isključivo Apple aplikacije, pa ako ne volite Apple Maps, recimo, možete da koristite Here WeGo ili Google Maps, recimo.
    Opcija Do Not Disturb dobija dodatan sloj funkcija, koji će isključiti baš sva obaveštenja ili dojave s telefona tokom noći, uključujući prikazivanje obaveštenja na ekranu. Notifications opcije sad omogućavaju isključivanje ili uključivanje dodatnih obaveštenja direktno sa ekrana na kojem se prikažu i omogućeno je grupisanje obaveštenja po aplikaciji ili temi o kojoj se radi.


    Sjajna nova opcija jeste i nedeljni izveštaj o korišćenju telefona, koji će pokazati na koji način ste koristili aplikacije, koliko ste vremena na koju potrošili, kako su vam notifikacije uticale na korišćenje telefona i druge statističke podatke u vezi sa telefonom i vremenu provedenom s njim. Takođe, omogućeno je postavljanje ograničenja za korišćenje neke aplikacije i kad zadato vreme dostignete iOS će jednostavno prestati da vam šalje obaveštenja te aplikacije i sprečiće vas da je dalje koristite.

    Kako bi se deca lakše kontrolisala tj. njihovo vreme provedeno za tabletom ili telefonom, iDevices Kids omogućava postavljanje limita za korišćenje pojedinih aplikacija, njihovo onemogućavanje ili sprečavanje korišćenja, osim u zadato vreme (recimo, sat vremena dnevno, tokom vikenda i slično).

    Animojis, koji kopiraju manje-više svi Android proizvođači, dobio je četiri nova lika (duh, dinosaurus, koala i tigar) i iPhone X sad može da detektuje i pokrete jezikom. Ako vam ovo nije nešto, onda za vas imamo Memojis, novi tip Animojis, koji omogućava prenošenje lica vlasnika u virtuelni svet, uz mogućnost podešavanja svega na licu - obrve, nos, usta, oči, boja kože, kosa, uši, oblik glave, obrazi, brada, brkovi, čelo, naočari i ko zna šta sve još.

    I za kraj smo ostavili popularni Face Time, kojem je dodata nova opcija - istovremeni video poziv sa do 32 osobe! Ovo je uvezano i sa četovanjem, pa u grupi možete da se gledate i dopisujete istovremeno. Face Time je uvezan sa omiljenom Apple Messages aplikacijom, kao i sa gore objašnjenim Memojis i Animojisanimacijama, što omogućava da umesto lica iskoristite svoju animaciju ili neku od predefinisanih animacija.


    iOS 12 će biti dostupan od septembra, sa novom iPhone generacijom za sve uređaje od iPhone 5S naovamo i od iPad 2013 generacije do najnovije. Ukoliko ste BETA programer omogućeno je isprobavanje novog iOS-a 12 već sada, ali za to vam je potreban iOS programerski nalog.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znaci smo ovo iz prvog pasusa znima nas 98% korisnika, kakve crne apple books niko nikad otvorio nije, stocks? voice memos ajde i ajde... car play??siri, uhhhhh!!!! cus pokrete jezikom ce da detektuje pa to ni u dumb usa nece niko koristit ... bas mislim da ce "ubrzat" iph 5s i iph6 ima da se prodaju naveliko zbog te "brzine"

  3. #3
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @rrk grijesis... iOS 12 Donosi osjetna “ubrzanja” starijih uredjaja... iPad Air koji je bio usporio do nivoa android tableta na ios 12 beta1 leti kao iz najboljih dana, iPhone 7 takodje fluidniji...Bez obzira sto se radi tek o beta1 verziji, slobodno je instalirajte i na uredjajima koje svakodnevno koristite...Poneki bug ili povremeni crash neke aplikacije je podnosljiv u odnosu na ubrzanja koje donosi, narocito ako koristite starije uredjaje...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj iOS 12 je top , performanse su poboljšane masu . Imam ga instaliranog i na iPhone X a i na staroj 6. Šestica nikad brža nije bila, ni kad je nova bila, što me potpuno oduševilo. tako da praktično X je brži sa 10-20% kod običnih nekih radnji ( ne računam startovanje facebooka , messengera koje su vazda zahtjevne bile). Sve u svemu nije skoro ništa novo dodato al je zato iOS utegnut kako nije odavno bio (još od doba iPhone 4/4s).

  5. #5
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Meni na šest plus daje da je softver ažuriran . A još je jedanaestica . Na desetki je ažurirano na dvanaesticu

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default iOs 12

    Mogu reć da je iPad Air 2 ponovo rođen.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    IPhone 8 je isto malo ubrzan na multicore:



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Izasao 12.1


    pitajte me ide li klin instal


  9. #9
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Izasao 12.1


    pitajte me ide li klin instal
    Zašto mora tako često da se odradi clean ako se uredjaj ne jail-uje. Po meni, bespotrebna glupost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    nije glupost
    pitaj me kako znam


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by baraba View Post
    Zašto mora tako često da se odradi clean ako se uredjaj ne jail-uje. Po meni, bespotrebna glupost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Clean install se obicno radi imedju major os update serija, 10-11, 11-12 i sl ili ako se par godina nije radio update.

    Ovo 12.x-12.z nema potrebe ako se telefon ponasa normalno.


  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ja sam od ver 8 na upgrade...
    Nisam radio clean install.
    U pitanju je iPad mini 2.

    Super radi. Pitajte me kako znam?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nakon poslednjeg update-a, 12.1 viber mi pobudalio


  14. #14
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    klin instal ce rijesit problem


  15. #15
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Posle novog up ne radi prikazivanje koliko sam na tel . Taman ka da su me pitali

  16. #16
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default iOs 12

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    nije glupost
    pitaj me kako znam
    Šta ima da te pitam. Otkad sam kupio iPad Air 2 nije uradjen clean install na njemu. Znači ios 8- ios 12. Jer nisam imao potrebe. Isto i sa iPhone 6, mada sam njega prodao a sumnjam da ga i taj sto ga je uzo uradio clean.
    Znači nisam imao problema ni sa jednim GM apdejtom.
    Clean bi samo uradio sa ranijim iOS verzijama gdje je bio untethered Jailbreak a presao na najnoviji softver.
    Ne čačkam uređaje bzv sem normalnog korišćenja. Bete nikad nisam volio a u suštini nit imam uređaj viška za eksperimentisanje nit vremena za avanturisanje.
    Ne vidim svrhu clean instalacije sem gorenavedenih problema koji su i ostali naveli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by baraba; 31-10-18 at 21:35.

  17. #17
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izasao 12.1 ?

    Raditi update?

  18. #18
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Posle novog up ne radi prikazivanje koliko sam na tel . Taman ka da su me pitali

    mozda je samo ugaseno


  19. #19
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    mozda je samo ugaseno
    Pokazivao je da je uključen ali morao se isključiti pa ponovo uključiti i sad ću opet da imam gruzu savjesti . Ne znam za vas ali ja sam bio u soku kad sam vidjeo da mi je konstantno dnevno iznad osam sati . Jbmt koje izgubljeno vrijeme covece

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default



    Valja li ovo

  21. #21
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    valja

    je li max ili xr?


  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default iOs 12

    Max, 4g cio dan ... XR jos ne upalih al je slicno ako ne i bolje..

  23. #23
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    obozavam taj xmax

    bas mi se kupuje...


  24. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Uzmi ga, neces pogrijesiti

  25. #25
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    najgora godina za apple u zadnjih 15 godina


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •