Results 1 to 22 of 22

Thread: Oglasi cdm

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Oglasi cdm

    Da li je propala prodaja na ovom forumu u odnosu na prije par godina?

    Da li je do mene ili je tako, ako jeste sto mislite da je u pitanju?

    Ne mogu da prodam stvar od 250€ a kosta 200 primjer.

    Aj sto ne ide no se samo jedna osoba javila.

    Sjecam se prije 5-6 godina druga prica je bila i masu stvari sam prodavao ovdje...

    Ne pratim druge topice jer generalno sam bio odsutan neko vrijeme...

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    To sam i ja primjetio nista se vise ne moze prodat odje potpuno beskorisno na zalost postalo, ili jednostavno narod nema para vise

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Nema to veze sa nedostatkom novaca, jednostavno se prodaja preselila u grupe na drustvene mreze. Forumi polako umiru.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    A bgm i tamo imam jake grupe bas i nista posebito i tu ista situacija, ne sjecam se da sam ista uspio prodat. Al je tacno da se preselilo, jer non stop neko nesto objavljuje.
    Last edited by Sceko; 11-06-18 at 18:49.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Gdje su te jake grupe na fb?
    Oglasim telefon, oglas ispod mene prodaje motokultivator a iznad felne od golfa... Ne moze se tu prodati

  6. #6
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    To je mozda i problem jer se prodaje sve zivo

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Od kad su postavljeni uslovi da se mora imat xx postova ili x star nalog, oglasi su poceli da umiru polako i manje ljudi da ih posjecuje. E sad da li su to uradili da bi cerali ljude da budu aktivniji na forum u nadi da ce to radit kako bi stavljali oglase ili neki drugi sajt za oglase vise reklamirali (cdm je neki forsirao bjese li, zaboravio sam sad) ne znam ali proslo je zlatno doba kad si samo odje i u tender oglase mogao prodat ista.
    rm -rf /

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Nedostatak para je glavni razlog da vam ja kazem oni ljudi koji su bili tu prije nekoliko i sad su tu samo sto su finansije potrebnije za nesto drugo... auta npr ovdje se prodaju samo koja niko drugi nece da kupi sto zbog cjene sto zbog stanja izuzetaka ima al vecina je takva dobro idu jedino koliko vidim mobilna telefonija ostalo bgmi tesko...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma kakvi telefoni

    Ja sam svojevremeno ovdje prodavao skupe iphone-nove vise komada za par dana...

    Kupovalo se i prodavalo svasta...

    Sad bukvalno ne pita niko nista, nesto nevjerovatno.

    Slazem se da je fb glavni krivac ali meni je tamo bzv ali ocigledno da cu morati menjati pravila

  10. #10
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    386
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Što se auta/motora/djelova za auto tu najbolje prolaze stvari na autodiler
    Što se tiče tehnike lap topovi/televizori/frižideri itd to najbolje prolazi preko FB grupa.
    Doduše dosta usluga se može naći preko FB, recimo za nekretnine po meni patuljak i standiler su najbolji sajtovi.

    Recimo Srbija-Bosna-Hrvatska itd imaju dosta sajtova za prodaju svega i svačega dok u CG toga nema.
    Po meni kod nas najbolje prodaja ide preko FB grupa i to da je doživjelo neki BUM zadnjih par godina.

    https://www.facebook.com/groups/867255526728677/
    Pridruzite se facebook grupi PRODAJEM, KUPUJEM, MIJENjAM CG.
    Grupa u kojoj svaki oglas ima cijenu.

  11. #11
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Da vam kažem neki svoj sud. Meni se lično one fb grupe gade kao što mislim da se gade i ljudima koji se ozbiljno bave prodajom. Međutim, mislim da ko hoće nešto da proda, da će se morati prilagoditi tržištu, odnosno da će morati usvojiti te fb grupe jer je to sad standard. Ja recimo kad hoću nešto da stavim na oglas, izbjegavam fb grupe jer kad vidim na jednom mjestu koktel svih mogućih vrsta robe, mislim da se ne može prodati jer kao kupcu dosadno mi je da listam 90% onoga što me ne zanima. Druga stvar, pravo da vam kažem, toliko je tamo nepismenog i divljeg naroda da mi se prosto ne ulazi s njima u komunikaciju. Neka izvine svi koji ne dijele mišljenje. Čini mi se da se na drugim sajtovima mimo facebooka uglavnom okuplja neki ozbiljniji svijet, a sigurno se i zavaravam. Uglavnom, ako hoćeš da prodaš idi tamo đe je najveća mogućnost reklamiranja.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Koje su to grupe na FB koje se bave prodajom sem kupujem-prodajem? Boba se ođe prodati ne može više, zadnjih par stvari sam ispod svake cijene jeeeedva prodao. Ni ođe, ni na patuljak recimo...
    War. War never changes.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Znam da su oglasi u novinama potpuno beskorisni, sve što sam prodala, uspjela sam da realizujem zahvaljući promovisanju na društvenim mrežama...A nekad su novine, tj oglasi u istim, završavale posa'...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,342
    Thanks Thanks Given 
    98
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Sto se tice fb grupa kupujem-prodajem , to vise pa skoro da i ne funkcionise. Rijetko se koje objave pojavljuju na Home stranici, a kad udjes da listas oglase neke cak ne mozes ni naci.

    Mislim da je fb kao yt izbacio neki algoritam novi za sortiranje i prepoznavanje oglasa..

    Grupe za prodaju direktno udaraju na fb filozofiju, fb milione dnevo zaradjuje od placanja reklama i ne zele da gube bzv novac za dz tako sto ces uci u neku grupu od 100k i objaviti i nadas se da ce svi to da vide.
    Prije je to moglo, sad vise ne, posebno ako u opisu oglasa postavis neki link, pa to niko nece vidjeti.

    Vise se isplati baciti 2 3 dolara promociju, pa ako se ko javi javi..


    A sto se tice foruma cdm za prodaju, nisam sig ali mislim da su genijalci zakljucali temu za prodaju, i oglase moze da vidi samo reg korisnik...nece da naprave od foruma servis za oglase. Iako su zbog toga postali popularni (:
    Last edited by REALista_05; 13-06-18 at 14:16.
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  15. #15
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Prva stvar, nema niko eura a druga je sto se forum nazalost potpuno prosuo, ipak mi je ovo najmiliji pa mi je zao. Mada mozda i grijesim...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Odje bar ja u poslednje vrijeme ne mogu prodati ništa, lagano se gase oglasi na forumu a tek će da se ugase u narednom periodu sa novim pravilom koje je uvedeno jer oglas mogu vidjeti samo registovani korisnik.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Da vam kažem neki svoj sud. Meni se lično one fb grupe gade kao što mislim da se gade i ljudima koji se ozbiljno bave prodajom. Međutim, mislim da ko hoće nešto da proda, da će se morati prilagoditi tržištu, odnosno da će morati usvojiti te fb grupe jer je to sad standard. Ja recimo kad hoću nešto da stavim na oglas, izbjegavam fb grupe jer kad vidim na jednom mjestu koktel svih mogućih vrsta robe, mislim da se ne može prodati jer kao kupcu dosadno mi je da listam 90% onoga što me ne zanima. Druga stvar, pravo da vam kažem, toliko je tamo nepismenog i divljeg naroda da mi se prosto ne ulazi s njima u komunikaciju. Neka izvine svi koji ne dijele mišljenje. Čini mi se da se na drugim sajtovima mimo facebooka uglavnom okuplja neki ozbiljniji svijet, a sigurno se i zavaravam. Uglavnom, ako hoćeš da prodaš idi tamo đe je najveća mogućnost reklamiranja.
    Potpis. Ljepse je bilo na forum, ali jbg...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Mijenjaju se vremena. Forumi su arhaican oblik drustvene mreze. Facebook je preuzeo najveci dio online interakcije medju ljudima pa je za ocekivati da se to odrazi i na oglase. Ni novo pravilo o registrovanim korisnicima nije pomoglo, iako sam siguran da je uvedeno krajnje dobronamjero. Tu je i trgovina preko Ali Express-a. A osim toga, prakticno sve danas moze da se uzme na rate pa ljudi vjerovatno preferiraju da uzmu nesto novo na rate nego polovno za kes na forumu od nekog stranca pa jos cesto bez garancije.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Stvarno steta da makar oglasi nisu otkljucani za ljude koji nisu registrovani.. pa kad ima br telefona makar mogu pozvati..ne znam zasto im nije u interesu da taj dio foruma bude ziv-pa ce samim tim se mozda popraviti posjeta ostatka foruma, desice se da ko udje zbog oglasa da kad je vec tu pogleda i ostatak foruma..

  20. #20
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Evo ja se bavim muzikom za auto i samo 3 sam muzike preko CDMa prodao.
    Barem 50 njih na autodiler, i nekih 40-ak komada preko FB.

    Kao da nikoga sa CDMa to ne zanima...
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Mora se dodati jos jedna stvar, da je pretraga foruma jako losa, i da mi se ljudi u glavnom zale da ne mogu naci sta traze, ukljucujuci i mene. Nego koristim guglovu pretragu da bih trazio po forumu.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    mislim da forum polako krepaje...
    jbm ti, prije nekoliko godina x ljudi mi je pricalo o oglasima na cdm, da mozes svasta da nadjes, za male pare... zatomsam se i uclanio..
    a i ostali dio foruma je zamro... sjecam se kako sam a oci otvorim prvo palio forum, pa kafica, pa citam sto su sve mudre glavice serinjale...
    sad udjem par puta nedeljno, i to vise navike radi... nije to vise to... a mozda i janstaram i miienjam se

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Oglasi
    By ^izzy^ in forum CdM INFO
    Replies: 5
    Last Post: 13-02-18, 18:59
  2. Besplatni mali oglasi-montenegro oglasi
    By Astoces in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 21-11-11, 21:40
  3. oglasi
    By SimonaS in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 27-12-09, 13:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •