Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Ucinimo nesto za zdrastvo a samim tim i za nas same

  1. #1
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default Ucinimo nesto za zdrastvo a samim tim i za nas same

    Naime moje predlog je sledeci .

    svako od nas koji boravi u nekoj bolnici da nakon izlaska donira klimu ili tv za sobu gdje je lezao .
    uz dva uslova , novac nikako ne uplacivati na racun bolnice jer generalno ne vjerujum direktorima i ne uplacivati firmama a da bolnice kazu gdje da se stavi . negu uplatiti i dovesti ih da klimu ili tv postave u sobu (naravno gdje osoblje kaze ali u sobi iskljucivo)

    Racunam ovako u jednu sobu sa tri do pet kreveta godisnje prodje vise stotina ljudi . Nemoguce je da bas niko od toliko ljudi ne moze odvojiti tih 300-400 evra .

    Eto mislim da i ovdje na forumu ima dosta njih koji ce se odreci neceg sbog toga .

    Sta mislite o ovoj mojoj ideji da svima bude bolje ?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Ti koji leze u KBC nemaju ni 20e da najobicniji pregled plate a ne da doniraju 300-400 eura za opremanje bolnice koja bi trebala da se oprema od nasih placanja poreza i ostalih haraca.

    Ispasce da sam negativan ili cak los ali, meni licno, ovo veze s' mozgom nema. Mozda je lijepa zamisao ali od realizacije nekih par stotina godina daleko.

    Da tima sto leze trazis 3-4e da daju po izlasku im ne bi bilo svejedno, 30-40e bi im bilo previse.. Nema potrebe da pominjem 300-400e.

    Ti koji bi mogli da doniraju 300-400e ne leze u KBC.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Da, lijepa zamisao ali realizacija je upitna... Doniraju ti koji leze, ali doktorima u koverti nazalost... Da nema toga, mozda bi i bilo nesto od donacije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ja na to gledam ovako . Svi mi pre ili kasnije a i naša rodbina će doći u situaciju da lezi sto u opštim bolnicama sto u KBC pa zar nebi bilo bolje da imaju malčice bolje uslove . Zar je moguće da od nekoliko stotina ljudi koji prodju kroz bilo koju bolnicku sobu de ne može naći jedan koji može i želi odvojiti tih 300 evra . Naravno svjestan sam da je za većinu to nedostižna suma , takodje oni najbogatiji em se ne liječe tu em su njima te pare veće nego sirotinji . Ali mora postojati bar dvadesetak posto nekog srednjeg staleža koji može to odvojiti . Ili smo postali toliko samozivi da samo gledamo svoje ....,, i nikog posle nas .
    Želim da vjerujem da je u nama ostalo još truncice sa sa saosjecanja za druge !!!

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Imaj na umu da pominjes cifru koja je ravna mjesecnom primanju ako ne i preko toga prosjecnog gradjanina koji lezi u istu tu bolnicu.

    Ja bi volio da sam optimista ali jbg.. samo sam realan.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default Ucinimo nesto za zdrastvo a samim tim i za nas same

    ispascu i ja negativna, ali mi placamo osiguranje i pored toga placamo participacije, ljekove kupujemo privatno, nalaze takodje prinudjeni da placamo privatno i jos treba da adaptiramo sobe? navikli smo ih na sve pa jos na ovo, ne moze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #7
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    [QUOTE=goozica;4934110]ispascu i ja negativna, ali mi placamo osiguranje i pored toga placamo participacije, ljekove kupujemo privatno, nalaze takodje prinudjeni da placamo privatno i jos treba da adaptiramo sobe? navikli smo ih na sve pa jos na ovo, ne moze...

    Vidi potpuno si u pravu ali pored svega sto i meni sve odbijaju sto devedeset posto pregleda odradim privatno u time zdravstvu sam više od 33 godine .
    I da to je suma orosjecne moje plate recimo ali pre ili kasnije mi ili neko nas će u te bolnice . Država neće , ministarstvo neće znaci ili možemo nešto sami da uradimo ili da ćutimo .
    Stariji se sjecaju radnih akcija , da ih ima i dalje auto put nas nebi bacio u dužničko ropstvo nego bi smo ga sami napravili (tako je skoro čitav auto put Ljublhzna -Skoplje napravljen ) ali postali smo sebični pa i oni koji mogu neće

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,015
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Jedina ideja koja bi imala smisla je da svi mi reg.chlanovi damo po par eura za recimo to i to,odaberemo predstavnika i on odnese,sve ovo ostalo shto si nabrojao je neizvodivo,uostalom objasnishe ti gore.
    ...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default Ucinimo nesto za zdrastvo a samim tim i za nas same

    Sjecam se i ja radnih akcija tipa ciscenje smeca oko zgrade koje smatram potpuno besmislenim, jer smece nije doslo niotkuda nego se bacalo preko terasa. Ocisti se i ajmo jovo nanovo. Moja majka je isla da moli gdju iznad nas da je zovne kad oce da baci smece i da ce joj ona odnijeti, samo da ne skuplja po svojoj terasi otpatke.
    Kad sam isla na fizikalnu u kbc, prosla je cistacica sa krpom preko poda, gura ona krpu po podu, prodje krug, a svuda po coskovima paucina. Kad si vec u zdravstvu, onda znas da ucenici medicinske skole pohadjaju praksu i kbc-u i da im je posao da ciste natkasne.
    Jeste, vazno je da nose dugacke nalakirane nokte u drecavim bojama, sminku koja se spatlom skida... a higijenu ce vec neko drugi. U urgentnom sam isto, cekajuci 6 sati, iskakala iz koze na svako lupanje onim sirokim vratima, jer sta znaju zdravstveni radnici sta je kvaka. To su sluzbena vrata, kola... nema potrebe da se cuvaju, odrzavaju... platice vec neko.
    A mislim da je veca muka ovog naroda da ne dodje u “ruke” strucnjaka zdravstva nego oce li leci u sobu u koju euro nije ulozen decenijama, ne racunajuci krecenje.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #10
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nisam mislio na te radne akcije nego na one prave . Tipa auto put Bratsvto-Jedinstvo sa po vise desetina hiljada akcijasa .ali to su bila druga vremena , damasnji narodi bivse nam drzave ne bi dupe pomjerili ako im s en plati a kamoli da sto rade .

    Sto se tice ovoga sto pises nazalost u pravu si ali sve to znam mnogooo dobro . sta mislis za citav jedan radni vijek gega sam se nagledao , dobrog i loseg .

    Ali u ovu sobu gje lezim posle mene ce doci drugi , bez klime bez tv-a bez osnovnih uslova . Licno nisam cak ni trazio sobu bolje (a mogao sam toliko bar poznastava imam ) , izdrzao sam po avganistanu i Pakistanu na plus pedeset pa cu i ovdje izdrazati , tv imam preko tableta i laptopa tako da je ovo ocajni apel za one koji ce svakodnevno dolaziti ovdje .

    Ja cu licno (ako se direktorica slozi da dovedem ja montere jer ne vjerujem nikom ) donirati bar klimu a zavisno od finansije i tv . Mozda je to Don Kihotovski ali nema veze . ali

  11. #11
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Jedina ideja koja bi imala smisla je da svi mi reg.chlanovi damo po par eura za recimo to i to,odaberemo predstavnika i on odnese,sve ovo ostalo shto si nabrojao je neizvodivo,uostalom objasnishe ti gore.

    A sta mislis koliko njih bi dala po taj evro a nemojte mi reci da ne mogu ?
    Kao sto i oni koji imaju milione se ne zeznuse jednu bolnicu da obnove .

  12. #12
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,015
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Ako SVI nemaju da daju po taj 1€ onda ih mać' sa foruma odmah,ja sam mislio minimum po 3,4 da se daje,ko nije recimo iz PG,uplati na taj i taj rachun,ostalo bi se moglo na licu mjesta,onda se kupi to i to pa predstavnik ponese,eto tako.
    ...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ako SVI nemaju da daju po taj 1€ onda ih mać' sa foruma odmah,ja sam mislio minimum po 3,4 da se daje,ko nije recimo iz PG,uplati na taj i taj rachun,ostalo bi se moglo na licu mjesta,onda se kupi to i to pa predstavnik ponese,eto tako.

    Odlično , nek se ukljuci administrator pa nek on otvori račun .
    Smijemo li se opkladi to da ni dvadeset posto neće uplatiti .

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Ova ideja je nešto najljepše što sam čuo ovih dana. Budi nadu da nismo kolektivo otupili i da još postoji plemenito srce.

    Lako je reći da narod nema odakle dati, jer realno i nema... ili da nema svrhe sipati u šuplju kantu.. No, svako putovanje počinje prvim korakom, pa tako i do promjena kojih smo žedni u ovom društvu i do mjenanja učmale balkanske svijesti, može doći samo od pojedinaca koji se odvaže da iskoče iz stada i naprave nešto nesvakidašnje. Samim gestom da se pokaže solidarnost i istovremeno pošalje poruka nadležnima, čiji je ovo zadatak, da smo na afričkom nivou ispod ljudskog dostojanstva. Pitanje je samo želimo li dobro i napredak cjeloj zajednici ili gledamo samo vlastitu korist? Patriotizam se ogleda u prvom.



    Ako ne može klima, može ventilator. I to je korak
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imate spisak one đece što čekaju uplatu pa izvolite gospodo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Ajde evo se mrdnusmo, nadam se... Za pocetak i da se skupi na ziro racun nije losa varijanta...
    Count me in...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Država neće , ministarstvo neće znaci ili možemo nešto sami da uradimo ili da ćutimo .
    Stariji se sjecaju radnih akcija , da ih ima i dalje auto put nas nebi bacio u dužničko ropstvo nego bi smo ga sami napravili (tako je skoro čitav auto put Ljublhzna -Skoplje napravljen ) ali postali smo sebični pa i oni koji mogu neće

    Sve je to u redu, osim što postoji razlog zašto niko neće da uradi išta. Sve se usmjerava na privatni sektor, kako bi se rasteretio KBC i ostalo samo najnužnije. Tako je svuda po svijetu, tako će biti i kod nas. Dakle, uskoro samo oni koji ne mogu da priušte sebi ništa više, ići će u državnu ustanovu. Problem je samo što je kod nas i dalje gro takvog naroda.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,015
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Odlično , nek se ukljuci administrator pa nek on otvori račun .
    Smijemo li se opkladi to da ni dvadeset posto neće uplatiti .
    Znash kako,većina nas koji smo svakog dana po par sati na ovom forumu ćemo sigurno uplatiti,a vjerujem da nikome od nas ta 3,4€ nece faliti a nekome ce znachiti mnogo,ako kako kazesh da se opkladimo,a kladjenje mi je pasija,da nece uplatiti ni 20% neka ih banuju sve,da vidish kako ce trchat da uplate,jer osim shto je jedini forum ovog tipa kod nas da valja i po pitanju sagovornika i informacija,stvar je i navike,tako da mislim da je sve ovo lako izvodivo.
    Neka starwalker kao moderator vidi to sa ostalima i neka malo ubrza stvar.
    P.S.Tv,ventilator kako on reche,bilo shta za pochetak.
    ...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    A nas nema 100, ovo ostalo sve dupli profili i za oglase

  20. #20
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,015
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    A nas nema 100, ovo ostalo sve dupli profili i za oglase

    There are currently 276 users online. 76 members and 200 guests i to sad u vrijeme kad je forum slabije posjećen.
    ...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    I da je 100, po 3-4-5 eur i eto ga tv/klima...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,015
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Odlično , nek se ukljuci administrator pa nek on otvori račun .
    Smijemo li se opkladi to da ni dvadeset posto neće uplatiti .
    Ochigledno bi ti dobio opkladu i to lagano,pih.
    ...

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    forumaši zašto vam je potreban izgovor u vidu žiro računa koji kao "neće" administracija da otvori da se organizujete??? Izvolite, dogovorite se lijepo, svi se sakupite, donesite po taj euro, pet, 105, kako ko želi i koliko može i kupite klimu pa donirajte...ako se dobro sjećam svake godine se motoristi, među kojima je dosta naših forumaša se lijepo pred NG pokupe, sto lino, što od nekih spozora pokupe poklona i ponesu djeci u Bijeloj! Već godinama! Ko hoće pođe ponese donaciju tog dana u određeno vrijeme...ali lakše je ovako "mi smo htjeli, ali administracija neće račun da otvori!"...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    nevjerovatno je da porodica mora da misli o ovim stvarima, umjesto da država odmah izađe u susret pa da se posle ta sredstva prikupe...porukama, donacijama...strašno da strašnije biti ne može! Cijeli život ovdje odvajaju i njegovi roditelji i on za zdravstveno osiguranje! Ne mogu da se ne sjetim nekog momka iz Srbije koji je nekoga ubio u Americi i vlada Srbije platila neke grdne pare milion ili tako kaucije da bi se isporučio Srbiji...a mi za ŽIVOT ništa...no ako se ne skupe pare, ugasiće mu aparate i tamo će ga začeprljat u zemlju ka nekog kriminalca da mu se groba ne zna! Ali neka, naša vlada ima prečih stvari od svojih građana!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Kupujem dva jeftinija kaset deka...nesto poput PIONEER CT 337,ili nesto tako-jeftinij
    By daki772 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-18, 12:13
  2. Replies: 4
    Last Post: 23-05-12, 06:00
  3. P i K:Nesto prodajem nesto kupujem
    By Andrijav5 in forum Ostali oglasi
    Replies: 36
    Last Post: 04-12-10, 10:45
  4. Evo nesto za vas :)
    By Ahil in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 24-03-05, 14:37
  5. Nesto novp nesto staro
    By Brzi in forum #montecafe
    Replies: 1
    Last Post: 20-05-04, 20:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •