Page 2 of 35 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 857

Thread: Povratak u budućnost: Raščišćavanje

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Porediti Krsta Zrnova sa ustasama i cetnicima je toliko degute da da sam ja admin brisao bi te postove.
    Osudjeni ratni zlocinac, taman kao Draza ili Pavelic. Ako se pozivamo (a pozivamo se) na osudu tog istog suda kao validnu za ovu dvojicu kako to da ga onda ignorisemo za Krsta?

    Svi znamo da je ga je placao fasisticki okupator da radi zandarski posao za njega. Od toga blata se tesko heroji prave.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Nikad mi neće biti jasna priča oko Krsta. Postoje te dvije verzije, u jednoj je bad, a u drugoj good guy. Je li istina neđe između ili šta je, to sami bog zna, k'o što se ono kaže.
    Taman kao sto se po Srbiji sad raspravlja je li Nedic bio dobar ili los.

    Bitno je da je pravosnazno osudjen za ratni zlocin. Ako cemo da tvrdimo da samo za ovog naseg nije ta presuda bila pravicna a za svacije ostale ratne zlocince jeste - onda smo samo licemjeri (kao sto i bjelodano jesmo, nego se valja podsjetiti).

  3. #28
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Dobro, za Dražu i Pavelića imamo dosta izvora koji nisu pristrasni, tako da tu nema sumnje.

    A što se tiče našeg suda u to vrijeme, ne možeš sve shvatati tako crno bijelo-oni ga osudili, znači 100% jeste kriv. To je kao da kažeš da je PG skupština 100% legitimna.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Dobro, za Dražu i Pavelića imamo dosta izvora koji nisu pristrasni, tako da tu nema sumnje.

    A što se tiče našeg suda u to vrijeme, ne možeš sve shvatati tako crno bijelo-oni ga osudili, znači 100% jeste kriv. To je kao da kažeš da je PG skupština 100% legitimna.
    Zamisli tuzilastvo koje ne pokrece aferu snimak ili aferu telekom ili aferu limenka...

    Mozda sjutra taman bude pisala istorija da su Brajovic Djukanovic i Jelic sinovi CG...

    Za mene je Krsto junak...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #30
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kakva odvratna, licemjerna prica.

    Rugamo se Hrvatskoj i Srbiji sto rehabilituju ustashe i cetnike, a na ruke prepiramo proslost Krsta Zrnova, pravimo od njega nacionalnog junaka.

    Nista bolji nismo...
    Nisam čuo da se pominje rehabilitacija.

    PS.
    Ja sam prvi za tu rehabilitaciju
    Last edited by Rakun; 21-08-18 at 23:22.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Dobro, za Dražu i Pavelića imamo dosta izvora koji nisu pristrasni, tako da tu nema sumnje.
    Imamo dosta izvora i da je Krsto bio placen od Italijana da odrzava "javni red i mir" pa ni tu nema nikakve sumnje.

    Ali poenta je da ako cemo po licnim utiscima da se odlucujemo koji je od nasih osudjenih ratnih zlocinaca heroj a koji nije onda se nemamo sto rugati Hrvatima i Srbima.

    Ili priznajemo te osude ili ih ne priznajemo. Ako ih ne priznajemo onda je prica da je Krsto Zrnov heroj taman toliko subjektivno validna koliko i da je Pavelic heroj.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisam čuo da se pominje rehabilitacija
    https://www.cdm.me/drustvo/za-cast-c...rsta-zrnovoga/

    Vijence su položili predstavnici crnogorske dijaspore i predstavnici porodice Popović, a programu su prisustvovali gradonačelnik Cetinja Aleksandar Bogdanović, predsjednici opština Danilovgrad i Mojkovac Branislav Đuranović i Dejan Medojević i mnogobrojni građani.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisam čuo da se pominje rehabilitacija
    Nisi dobro slušao.
    I rehabilitacija i ulica i trg na Cetinju.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://www.cdm.me/drustvo/za-cast-c...rsta-zrnovoga/

    Vijence su položili predstavnici crnogorske dijaspore i predstavnici porodice Popović, a programu su prisustvovali gradonačelnik Cetinja Aleksandar Bogdanović, predsjednici opština Danilovgrad i Mojkovac Branislav Đuranović i Dejan Medojević i mnogobrojni građani.
    Odlično!! Neoprostivo se kasni sa veličanjem boraca za Crnu Goru

    Ali to i dalje nije rehabilitacija
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Odlično!! Neoprostivo se kasni sa veličanjem boraca za Crnu Goru

    Ali to i dalje nije rehabilitacija
    Istina. Moramo sustici Hrvatsku i Srbiju, koji su odavno poceli da velicaju svoje borce iz drugog svjetskog rata.

  11. #36
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Krsto je generalno, makar po onome kako sam ja informisan, bio veliki borac za Crnu Goru. Nijesam cuo da je okrvavio ruke partizanskom ili civilnom krvlju.

    Ipak, oprljao je svoje ime saradnjom sa Italijanima I tu treba staviti tacku.

    Dakle, nijesam ni za kakvu rehabilitaciju, upravo iz gore navedenog razloga. Saradnja sa fasistima, ma kakva ona bila, jednostavno je to - saradnja sa fasistima.

    Mozemo logicirati do sjutra, naglabati o porivima I da li su oni ispravni bili, ovo gore je fakat I tu se za mene prica o nekakvoj rehabilitaciji zavrsava.

    Ovo naravno ne znaci da smatram njegov pokret zlocincima i cudovistima kakva su bili usttase I cetnici. Za razliku od ovih monstruma, on je samo bio kolaborator.





    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #37
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Krsto je generalno, makar po onome kako sam ja informisan, bio veliki borac za Crnu Goru. Nijesam cuo da je okrvavio ruke partizanskom ili civilnom krvlju.

    Ipak, oprljao je svoje ime saradnjom sa Italijanima I tu treba staviti tacku.

    Dakle, nijesam ni za kakvu rehabilitaciju, upravo iz gore navedenog razloga. Saradnja sa fasistima, ma kakva ona bila, jednostavno je to - saradnja sa fasistima.

    Mozemo logicirati do sjutra, naglabati o porivima I da li su oni ispravni bili, ovo gore je fakat I tu se za mene prica o nekakvoj rehabilitaciji zavrsava.

    Ovo naravno ne znaci da smatram njegov pokret zlocincima i cudovistima kakva su bili usttase I cetnici. Za razliku od ovih monstruma, on je samo bio kolaborator.





    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Upravo ! On je bio samo kolaborator nikako monstrum poput Draže i Pavelića
    Vaskoliki google ne zna za njegove zločine (barem do 4te stranice)


    EDIT:
    Sad pročitah da nikada nije proglašen ratnim zločincem niti mu je suđeno za bilo šta tako da rehabilitacija nije moguća jer je to poništavanje sudske odluke koja u Krstovom slučaju NE POSTOJI
    Last edited by Rakun; 22-08-18 at 03:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #38
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Nikad mi neće biti jasna priča oko Krsta. Postoje te dvije verzije, u jednoj je bad, a u drugoj good guy. Je li istina neđe između ili šta je, to sami bog zna, k'o što se ono kaže.
    Nema tu sta da se prica, sve je jasno kao dan. Jeste saradjivao sa okupatorom, jeste htio nezavisnu CG pod patronatom fasistickih sila, e ne mogu mu spocitavati da je bio nemilosrdni koljac i ubica tipa cetnika, balija i ******.
    Ovi kojima je nebitno kakva je CG kao drzava, samo da je suverena, pa makar bila obicna kolonija, tvorevina, jad jadni njima je heroj, ozbiljni ljudi ipak imaju rezerve prema njemu.

  14. #39
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Krsto je generalno, makar po onome kako sam ja informisan, bio veliki borac za Crnu Goru. Nijesam cuo da je okrvavio ruke partizanskom ili civilnom krvlju.

    Ipak, oprljao je svoje ime saradnjom sa Italijanima I tu treba staviti tacku.

    Dakle, nijesam ni za kakvu rehabilitaciju, upravo iz gore navedenog razloga. Saradnja sa fasistima, ma kakva ona bila, jednostavno je to - saradnja sa fasistima.

    Mozemo logicirati do sjutra, naglabati o porivima I da li su oni ispravni bili, ovo gore je fakat I tu se za mene prica o nekakvoj rehabilitaciji zavrsava.

    Ovo naravno ne znaci da smatram njegov pokret zlocincima i cudovistima kakva su bili usttase I cetnici. Za razliku od ovih monstruma, on je samo bio kolaborator.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Borio se 1942. protiv partizana. Zelenaši su istjerali partizane iz Katunske nahije prvom polovinom 1942. godine.

    Međutim:
    1) Njegova vojska nije ubijala civilno stanovništvo
    2) Saradnja sa Italijanima je bila ograničena. Npr, uoči bitke na Neretvi je od njega zahtijevano da mobiliše svoje snage i pošalje ih prema Mostaru protiv partizana, što je on odbio da uradi.
    3) 1943. godine su pružali zaštitu partizanima koji su se skrivali u njihovim oblastima.
    4) Nisu sarađivali sa Njemcima, niti su masovno bježali zajedno sa Njemcima iz države kao što su to radili ustaše i četnici
    5) Krstu je 1943. i 1944. godine nuđeno da pristupi partizanima sa činom generala ali je to odbio. Većina članova zelenaškog pokreta je prešla u partizane.
    Inače, dva sina su mu bila u partizanima od 1941. godine.


    Tako da trpanje u isti koš sa četnicima i ustašama ne dolazi u obzir.
    Last edited by ASC; 22-08-18 at 09:59.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ...
    Sad pročitah da nikada nije proglašen ratnim zločincem niti mu je suđeno za bilo šta tako da rehabilitacija nije moguća jer je to poništavanje sudske odluke koja u Krstovom slučaju NE POSTOJI
    Državna komisija Federativne Demokratske Jugoslavije za utvrđivanje zločina okupatora i njihovih pomagača, Odlukom br. 2566, od 30. decembra 1945. godine, proglasila je Krsta Popovića „ratnim zločincem”. Tu odluku potvrdila je i Zemaljska komisija Federalne Crne Gore za utvrđivanje zločina okupatora i njegovih pomagača, 16. aprila 1946. godine.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Međutim:
    1) Njegova vojska nije ubijala civilno stanovništvo
    To imas nekakve dokaze za to ili samo govoris sa puno nade?

    2) Saradnja sa Italijanima je bila ograničena.
    Taman koliko i cetnicka. Uzimali pare italijanske da se bore protiv partizana.

    4) Nisu sarađivali sa Njemcima, niti su bježali zajedno sa Njemcima iz države kao što su to radili ustaše i četnici
    I Pavla Djurisica su Nijemci uhapsili i bacili u logor. Ne znaci da nije bio ratni zlocinac.


    Većina članova zelenaškog pokreta je prešla u partizane.
    Kao i cetnici.

    Inače, dva sina su mu bila u partizanima od 1941. godine.
    Kao i Drazi Mihailovicu.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To imas nekakve dokaze za to ili samo govoris sa puno nade?
    Isto pitanje ja postavljam tebi, imaš li ti neke dokaze da je strijeljao civilno stanovništvo ili se nadaš da jeste, da bi mogao da ga guraš u isti koš sa ustašama i četnicima?
    Ta komisija koja ga je proglasila za zločinca je to uradila na osnovu toga što su zelenaške trupe u maju 1942. zarobljene partizane, Boža Markovića i Milicu Dobraković, predale Italijanima koji su ih mučili, a poslije internirali i koristili za prisilni rad. Oboje su preživjeli rat.

    Krsto Popović je proglašen za krivog po komandnoj odgovornosti.
    Ostatak odluka komisije se bavi saradnjom sa Italijanima.

    To je sve za šta su ga okrivili.
    A sad pođi na optužnicu protiv Draže Mihailovića, izlistaj šta se sve njemu i njegovima stavlja na teret, pa se javi opet sa pričom da su zelenaši crnogorski pandan četnika i ustaša.

    Većina članova zelenaškog pokreta je prešla u partizane.
    Kao i cetnici.
    Da, poslata je ponuda svim četnicima koji nisu imali udjela u zločinima da mogu da priđu partizanima.
    Ako je isto nuđeno i Popoviću znači da ga nisu smatrali za zločinca sve dok nije definitvno odbio da im se pridruži.

  18. #43
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Igram ja Skyrim i penjem se uz jednu planinu i penjem... Ma reko podsjeca me ovo na nesto. Skontam zidine kotorske tvrdjave izguglam i vidim da je jedan od developera dobio inspiraciju setajuci tuda

    Trebalo im je dati sve

    http://www.vijesti.me/caffe/crna-gor...a-skyrim-76582

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ovo su gluposti.
    Neki turista je na sajtu Kotaku izbacio sliku stepenica prema tvrđavi Sv. Ivana iznad kotora uz komentar da ga podsjeća na penjanje prema High Hrothgaru i prepostavio da su možda developeri bili inspirisani time (jesu ka u prkno).

    I ova priča za Assassin's Creed je prdnjava iz 1 u 1.
    Prvo Ubisoftu ne trebaju nikakve dozvole da bi koristili Kotor kao lokaciju, niti su trebali da mole opštinske vlasti Rima, Damaska, Istanbula, Havane, Pariza i ko zna koga još da njihove gradove uključe u igru.
    Drugo, sve i da im treba dozvola nema toga idiota koji bi to odbio uz razlog "što će nam to", koliko god bio neznaven i neupućen u gejming industriju.

    Uozbiljite se.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Isto pitanje ja postavljam tebi, imaš li ti neke dokaze da je strijeljao civilno stanovništvo ili se nadaš da jeste, da bi mogao da ga guraš u isti koš sa ustašama i četnicima?
    Ta komisija koja ga je proglasila za zločinca je to uradila na osnovu toga što su zelenaške trupe u maju 1942. zarobljene partizane, Boža Markovića i Milicu Dobraković, predale Italijanima koji su ih mučili, a poslije internirali i koristili za prisilni rad. Oboje su preživjeli rat....

    Raspravljamo li mi to je li on bio manje ili vise ratni zlocinac i izdajnik? Ili ti jednostavno ne priznajes odluku da je bio ratni zlocinac?

    Ako je ovo drugo onda se radi o istom procesu kao rehabilitacija Draze ili Stepinca ili raznih ustasoida po Hrvatskoj. "Nije on bio tako los nego samo neshvacen".

    I u redu je to, i to je za ljude. Ali se onda nemamo sta rugati Srbiji i Hrvatskoj sto rade to isto.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Ne radi se nikako o istom procesu rehabilitacije Draže ili Stepinca.

    Ustaški i četnički revizionisti ignorišu činjenice i negiraju dokumente koji im ne idu prilog svrstavajući ih u "komunističku istoriografiju" suludo misleći da su time uspjeli da izbrišu svinjarije svojih poraženih ideoloških saboraca.
    Meni ne pada na pamet to radim.

    Ali kažem da ni sami komunisti nisu dokumentovali ni jedan ratni zločin za koji je Krsto Popović odgovoran.
    Samo su ga proglasili prvo za "narodnog neprijatelja" što ima smisla zbog kolaboracije sa okupatorima, ali su poslije to promijenili u "ratni zločinac" bez ikakvih konkretnih obrazloženja.

    E sad ako su "ratni zločinac" Krsto Popović, bez ratnih zločina, i ratni zločinac Draža Mihailović, odgovoran za smrt hiljada civila, uključujući žene i djecu, tebi isti, nema problema.
    Meni nisu.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...

    Ali kažem da ni sami komunisti nisu dokumentovali ni jedan ratni zločin za koji je Krsto Popović odgovoran.
    Samo su ga proglasili prvo za "narodnog neprijatelja" što ima smisla zbog kolaboracije sa okupatorima, ali su poslije to promijenili u "ratni zločinac" bez ikakvih konkretnih obrazloženja.

    E sad ako su "ratni zločinac" Krsto Popović, bez ratnih zločina, i ratni zločinac Draža Mihailović, odgovoran za smrt hiljada civila, uključujući žene i djecu, tebi isti, nema problema.
    Meni nisu.
    Mi ne znamo za koliko je smrti civila Krsto Popovic odgovoran, samo znamo da je desetine, ako ne i stotine, ljudi predao italijanskom okupatoru, koji ih svakako mazio nije.

    Sad ulazimo u tvoju percepciju ko je kakav. Mi se, sa punim pravom, rugamo Srbiji i Hrvatskoj sto rehabilituju Drazu i Stepinca. Nas argument je sto su osudjenji kao ratni zlocinci. Istovremeno mi zvanicno slavimo covjeka kojeg je ta ista vlast osudila kao ratnog zlocinca.

    Tu nikakve principijelnosti nema. Samo nase licemjerje i pokusaj da se od blata (da tezu rijec ne upotrijebim) izvajaju novi nacionalni heroji.

    Sve da tom komunistickom sudu ne vjerujemo (a vjerujemo mu bespogovorno kad se radi o Drazi i Stepincu), ostaje cinjenica da je taj Krsto radio za fasistickog okpatora njegove zemlje, predavao mu zarobljene sunarodnike da ih muci i tamnici, uzimao njegove lire i jeo njegove makarone. Tuzan kraj nekadasnjeg oficira Kraljevine Crne Gore.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Kako si ti bukvalan, meni se čini, samo se za taj sud vataš Nije sve crno bijelo, ponavljam.

  23. #48
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Kako si ti bukvalan, meni se čini, samo se za taj sud vataš Nije sve crno bijelo, ponavljam.
    Није ни у случају Драже, па је на крају завршио на погрешној страни, као и Крсто. ;-)
    Полакоте!

  24. #49
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    ...rugamo Srbiji i Hrvatskoj sto rehabilituju Drazu i Stepinca. Nas argument je sto su osudjenji kao ratni zlocinci. Istovremeno mi zvanicno slavimo covjeka kojeg je ta ista vlast osudila kao ratnog zlocinca.

    ...
    Немате ви шта да се ругате Србији због рехабилитације Драже и припадника Југословенске војске у отаџбини-четника.

    Четници су били војна формација политичких снага и личности окупљених у избегличкој југословенској влади у Лондону.Дража је био министар војске у тој влади, која је имала тесне везе са Савезницима.Дража је добио висока одликовања од Трумана и Де Гола, непосредно после Другог светског рата, а Черчил је имао блиске односе са том владом, која је имала седиште на неколико стотина метара од Черчиловог кабинета.

    Када са једне стране имамо комунистичку квазисториографију а са друге стране ратне лидере Савезника у Другом светском рату, логично је да се као јачи и бољи ауторитет ко је био сарадник фашиста узму Труман, Де Гол и черчил, а не неки комунистички квазиисторичари.

    Сигурно је да нећемо вас питати кога ћемо рехабилитовати, нормално је да Дража рехабилитован.

  25. #50
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    A normalno za srbiju ne boj se...


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Page 2 of 35 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KK Budućnost
    By glup_ka_t0cak in forum Košarka
    Replies: 16321
    Last Post: 07-02-24, 08:02
  2. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 22:37
  3. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 16:10
  4. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •