Page 17 of 35 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 401 to 425 of 857

Thread: Povratak u budućnost: Raščišćavanje

  1. #401
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,353
    Thanks Thanks Given 
    14,783
    Thanks Thanks Received 
    4,113
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja sam pisao i reagovao juče, no su mi pobrisali, ko što će i ovo sve... tako da relaksirano samo.

    Da ponovim... ne znam kojih danas ima više i ko me više nervira, bivši liberali (6.3%) ili oni čiji su se preci uvijek izjašnjavali kao Srbi u CG a nikad ko Crnogorci (1.78% po popisu 1948).

    A sad malo o Vladi Crne Gore

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    A nije ni čudo što ti brišu
    Ček,ček. Oćemo li to nazad u istoriju i đe su čiji preci. Evo još jednom i neću više. Samo konstruktivno molim te. Kako bi se postovi prebacili, a ne brisali. Ima toga koliko oćeš. Samo nemoj ono ima pravo da se izjašnjava ko kako oće. Jer se tu slažemo. Ali ovakvi cetinjani kao admiral zaslužuju ovo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. #402
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Postovi na ove dvije zadnje strane su čist dokaz da ova država i njeni naraštaji nemaju apsolutno nikakvu budućnost niti se mogu nadati nekom prsperitetu ko god bio na vlasti.
    Naprotiv, još dugo generacija će po egzisnteciju građana ove države nebitne teme dominirati nad ekonomskim da ne kažem egzistencijalnim.

    Da li ste vi ljudi realni? Ponašanje vas pojedinih je ravno dječurliji koje učiteljica / učitelj (u ovom slučaju moderator) zamoli da budu mirni (drže se teme) pola minuta dok ona izađe iz učionice i oni svi u glas a se vrata zatvori.
    Jedina razlika je što ta đeca imaju 6 godina, a vi panjati redom 20+.
    Last edited by hercules; 21-12-20 at 21:50.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  4. #403
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja sam pisao i reagovao juče, no su mi pobrisali, ko što će i ovo sve... tako da relaksirano samo.

    Da ponovim... ne znam kojih danas ima više i ko me više nervira, bivši liberali (6.3%) ili oni čiji su se preci uvijek izjašnjavali kao Srbi u CG a nikad ko Crnogorci (1.78% po popisu 1948).

    A sad malo o Vladi Crne Gore
    O ministru Leposaviću ili ministarki "ženi-četniku"?

  5. #404
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,353
    Thanks Thanks Given 
    14,783
    Thanks Thanks Received 
    4,113
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Postovi na ove dvije zadnje strane su čist dokaz da ova država i njeni naraštaji nemaju apsolutno nikakvu budućnost niti se mogu nadati nekom prsperitetu ko god bio na vlasti.
    Naprotiv, još dugo generacija će po egzisnteciju građana ove države nebitne teme dominirati nad ekonomskim da ne kažem egzistencijalnim.

    Da li ste vi ljudi realni? Ponašanje vas pojedinih je ravno dječurliji koje učiteljica / učitelj (u ovom slučaju moderator) zamoli da budu mirni (drže se teme) pola minuta dok ona izađe iz učionice i oni svi u glas a se vrata zatvori.
    Jedina razlika je što ta đeca imaju 6 godina, a vi panjti redom 20+.
    Sve je to super o čemu pričaš. I u pravu si. Ali! Ako dopustite ( a dopuštate uveliko da se tripletica i razni admirali opušte po raznoraznim temama), onda morate očekivati odgovor na sve to. Jer je ćutanje jednako odobravanje. A onda se nadoveže Kimi (sa pravom zbog ove moje predhodne rečenice, mada bez argumenata ) i onda pričamo na temi o vladi o svemu ali ne vladi. I temama koje relano ne bi trebalo previše da nas tangiraju. I umjesto da pričamo o tome gdje će nam djeca završiti, da li će morati tražiti sreću negdje po svijetu ili živjeti noramlno u ovoj državi, mi *****o o istoriji i ko je đe zasrao, a svi su zasrali.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  7. #405
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Tripi nikad prvi ne pocinje, samo odgovaram na neistine


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  8. #406
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Nismo se razumjeli do kraja.
    Ako Tripleta ili bilo ko napiše koju o crkvi ili sličnom nebitnom na temu o Vladi, ne morate svi ali apsolutno jedini isti svi da se primite na to očigledno peckanje i odgovorite, naprotiv, još veće face bi bili da iskulirate takav post i sačekate da moderator za ovaj podforum naiđe na temu i sankcioniše to očeigledno skretanje sa teme. Jer iako smo moderatori nismo u mogućnosti da budemo na forum 24/7.
    Ali izgleda je to jače od vas pa morate odma silu na sramotu kao da vam životi zavise od toga da se primite na ove banalne i proste postove već godinama unazad. Zvuči poznato iz realnog života, tačnije preslikano.
    Ja to zaista ne razumijem, a nije da se ne trudim.
    Jadna naša đeca što im činimo od budućnosti.
    Last edited by hercules; 21-12-20 at 22:10.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  10. #407
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/kolumne/507801/omaska



    Ima li neki smislen odgovor na ovo pitanje?
    Gde je tu pitanje?
    Nema tu nikakvog pitanja.
    Autor tvrdi nešto, a onda se KAO pita.

    Kao da ja kažem, Ostoja je glup i površan.
    Zašto je to tako?
    Last edited by Dača; 30-01-21 at 11:46.

  11. #408
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Polakote, Izetbegovic se bar nemusto ogradio govoreci o "velikom broju ljudi" i "glasacima koji ga drze" dok je knjizevnik brkovic presudio po kratkom postupku. Toliko mrznje spakovano u jednu recenicu. I naravno prekopavanje grobova nevinih zrtava, omiljeni hobi gradzanista svih nacija.

  12. #409
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Gde je tu pitanje?
    Nema tu nikakvog pitanja.
    Autor tvrdi nešto, a onda se KAO pita.

    Kao da ja kažem, Ostoja je glup i površan.
    Zašto je to tako?
    Pa, jeste, isto tako mogu da postavim pitanje: Dača je zatucani nacionalista. Zašto je to tako?

    Odgovor i nije komplikovan. Zatrovanost nacionalističkom propagandom koja sužava vidike.

    Sve što je u nacionalnom interesu srpskog naroda ima opravdanje. Uključujući zločine. Jer, "i oni su Srbe ubijali". Tako se od zlocinca postaje "srpski heroj". A neki će, vjerovatno, postati sveci. Kao da je nešto novo zločinca promovisati u sveca?

    Sjećam se neke ankete u Bgd 90'ih koju je objavio B92 o tome koga mladi vide kao uzor. Prvi izbor kod dječaka je bio Arkan, a kod djevojčica Ceca. Budibogsnama

    Srđan Aleksić je bio čovjek kojeg bi Marko Miljanov stavio u Primjere čojstva i junaštva. Kod omladine koja ponosno na prsima nosi slike Karadzica, Srđan Aleksić se ne smatra srpskim herojem. Srpski heroji su Mladic i Karadzic.

    "Srpski heroji" koji su se krili ko najvece kukavice da bi sačuvali svoju guzu. Ne vodeći računa o interesima svog naroda. Dok je Srđan Aleksić dao svoj život stajući u odbranu žrtve.Protiv gomile.

    Kako nekom može biti bliži Radovan Karadžić od Srđana Aleksića? Ako je nekom bliži fašizam od humanosti, odgovor nije težak.

    Nažalost, to je stvarnost na Balkanu.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  14. #410
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa, jeste, isto tako mogu da postavim pitanje: Dača je zatucani nacionalista. Zašto je to tako?

    Odgovor i nije komplikovan. Zatrovanost nacionalističkom propagandom koja sužava vidike.

    Sve što je u nacionalnom interesu srpskog naroda ima opravdanje. Uključujući zločine. Jer, "i oni su Srbe ubijali". Tako se od zlocinca postaje "srpski heroj". A neki će, vjerovatno, postati sveci. Kao da je nešto novo zločinca promovisati u sveca?

    Sjećam se neke ankete u Bgd 90'ih koju je objavio B92 o tome koga mladi vide kao uzor. Prvi izbor kod dječaka je bio Arkan, a kod djevojčica Ceca. Budibogsnama

    Srđan Aleksić je bio čovjek kojeg bi Marko Miljanov stavio u Primjere čojstva i junaštva. Kod omladine koja ponosno na prsima nosi slike Karadzica, Srđan Aleksić se ne smatra srpskim herojem. Srpski heroji su Mladic i Karadzic.

    "Srpski heroji" koji su se krili ko najvece kukavice da bi sačuvali svoju guzu. Ne vodeći računa o interesima svog naroda. Dok je Srđan Aleksić dao svoj život stajući u odbranu žrtve.Protiv gomile.

    Kako nekom može biti bliži Radovan Karadžić od Srđana Aleksića? Ako je nekom bliži fašizam od humanosti, odgovor nije težak.

    Nažalost, to je stvarnost na Balkanu.
    Ja Ostoja, sa sigurnošću znam jedno.
    A to je da su stereotipi i generalizacija odlika površnosti, neobrazovanosti i zatucanosti.
    A ako si sklon još tako površne etikete lepiti na nacionalnoj osnovi, onda si i sam kvalifikovani zatucani nacionalista.

  15. #411
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,595
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    pa zar nisu ratni zločinci poput Miloševića, Karadžića, Mladića i Tuđmana heroji mnogima sa Balkana? jesu. to samo govori kakva je rupa Balkan

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #412
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ja Ostoja, sa sigurnošću znam jedno.
    A to je da su stereotipi i generalizacija odlika površnosti, neobrazovanosti i zatucanosti.
    A ako si sklon još tako površne etikete lepiti na nacionalnoj osnovi, onda si i sam kvalifikovani zatucani nacionalista.
    Ne radi se o stereotipima. Ako kažem da je Dača zatucani nacionalista, to nije stereotip. Odnosi se na Daču. Ako neko na prsima nosi sliku Karadžića, jasno je kakvu poruku šalje. I jasno je da svi Srbi ne nose na prsima nosi sliku Karadžića. Daleko se kazalo. Ono što sam napisao se ne odnosi na sve Srbe. Daleko se kazalo. Jasan sam bio na koga se odnosi.

    Mislim da ti se potkrala jedna štamparska greška: ja sam zatucani antinacionalista

    Gadim se nacionalizma. Svih boja.
    Last edited by Ostoja; 30-01-21 at 12:45.

  17. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  18. #413
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa zar nisu ratni zločinci poput Miloševića, Karadžića, Mladića i Tuđmana heroji mnogima sa Balkana? jesu. to samo govori kakva je rupa Balkan

    Тapatalk
    Jeste. Zato sam i napisao "Balkan", jer to ne vazi samo za jedan narod.

  19. #414
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa zar nisu ratni zločinci poput Miloševića, Karadžića, Mladića i Tuđmana heroji mnogima sa Balkana? jesu. to samo govori kakva je rupa Balkan

    Тapatalk
    Neka su i mnogima, ali nisu svima.
    Na šta to liči da autor teksta koji sebe smatra nekakvom gradjanskom avangardom u CG, uopštava mlade Srbe u CG i tvrdi da su im uzori Arkan,Kararzic, Mladic?
    Ima li mozda mladih Srba koji imaju druge uzore? Ima li mladih Srba u CG koje politika ne interesuje, pa im je uzor Novak Djokovic ili neki drugi sportista, pisac, naučnik, umetnik...Neee, za Brković mladi Srbi su valjda genetski predodredjeni da su im uzori kriminalci i presudjeni ratni zločinci.
    A ko su uzori mladim Crnogorcima, Albancima, Bošnjacima u CG?
    Tu se pretpostavljam ne bi usudio da generalizuje.

  20. #415
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne radi se o stereotipima. Ako kažem da je Dača zatucani nacionalista, to nije stereotip. Odnosi se na Daču. Ako neko na prsima nosi sliku Karadžića, jasno je kakvu poruku šalje. I jasno je da svi Srbi ne nose na prsima nosi sliku Karadžića. Daleko se kazalo. Ono što sam napisao se ne odnosi na sve Srbe. Daleko se kazalo. Jasan sam bio na koga se odnosi.

    Mislim da ti se potkrala jedna štamparska greška: ja sam zatucani antinacionalista

    Gadim se nacionalizma. Svih boja.
    Balša Brković nije napisao da NEKI mladi Srbi u CG imaju uzore u Karadzicu, Mladicu, Arkanu, vec je to prilično uopštio, izgeneralizovao...A ti nisi to primetio.
    Valjda zato što i sam mislis isto.

    Da si zatucani antinacionalista kao što tvrdiš, ti bi to primetio, a ne bi potrčao tražiti odgovor na lažna pitanja koje Brković postavlja.

  21. #416
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa zar nisu ratni zločinci poput Miloševića, Karadžića, Mladića i Tuđmana heroji mnogima sa Balkana? jesu. to samo govori kakva je rupa Balkan

    Тapatalk
    .
    Nisu. I zelim da mislim da nisu. I djecu vaspitavam da nisu. I zato mi smeta perfidno generalizovanje i nazivanje SVIH onim sta nisu a upravo to radi Brkovic. Al napise se pola strane patetike a mudro se precuti pocetni post.

  22. #417
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,595
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ima li mozda mladih Srba koji imaju druge uzore? Ima li mladih Srba u CG koje politika ne interesuje, pa im je uzor Novak Djokovic ili neki drugi sportista, pisac, naučnik, umetnik...Neee, za Brković mladi Srbi su valjda genetski predodredjeni da su im uzori kriminalci i presudjeni ratni zločinci.
    A ko su uzori mladim Crnogorcima, Albancima, Bošnjacima u CG?
    Tu se pretpostavljam ne bi usudio da generalizuje.
    u Crnoj Gori nažalost većina mladi ljudi (pa bili oni Crnogorci ili Srbi ili bilo koji) zna svakog političara i ministra ali zato dvije knjige u životu pročitali nisu. svima njima su uzori kriminalci i zločinci. svi oni su zadojeni mržnjom (a to im je od kuće došlo). normalni mladi ljudi ne mogu doći do izražaja zbog ovih iz prve grupe

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  24. #418
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    u Crnoj Gori nažalost većina mladi ljudi (pa bili oni Crnogorci ili Srbi ili bilo koji) zna svakog političara i ministra ali zato dvije knjige u životu pročitali nisu. svima njima su uzori kriminalci i zločinci. svi oni su zadojeni mržnjom (a to im je od kuće došlo). normalni mladi ljudi ne mogu doći do izražaja zbog ovih iz prve grupe

    Тapatalk
    Neka svako prvo za svoju decu to kaže.

  25. #419
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Balša Brković nije napisao da NEKI mladi Srbi u CG imaju uzore u Karadzicu, Mladicu, Arkanu, vec je to prilično uopštio, izgeneralizovao...A ti nisi to primetio.
    Valjda zato što i sam mislis isto.

    Da si zatucani antinacionalista kao što tvrdiš, ti bi to primetio, a ne bi potrčao tražiti odgovor na lažna pitanja koje Brković postavlja.
    O tome se vec moze razgovarati. Ne mislim da svi mladi Srbi (bilo u Srbiji, ili CG) spadaju u obozavaoce Arkana, Karadzica i Mladica. Opet, mnogo je lakse vidjeti majice sa likovima Karadzica i Mladica, nego s likom S. Aleksica. I mnogo je lakse cuti nacionalisticke price u kojima se slave Mladic i Karadzic, od onih koje su tome suprotne. Ne pricam napamet. Takvih likova imam u najblizoj rodbini.

    Meni je Srdjan Aleksic pojam ljudskosti. Arkan, Karadzic i Mladic su blizi neljudskosti. Nevezano za naciju. A svi su Srbi, jel' tako? Tako, ne moze se raditi o nekakvom "antisrpskom stavu".

    Balsa jeste bio malo neoprezan. Trebao je staviti neki "disclaimer". Recimo, "veliki broj", ili tako nekako. Mada, to ne mijenja sustinu onog sto je htio kazati. Neka bude i sa "veliki broj". Problem izvrnutih moralnih vrijednosti ostaje. Kako nekom mogu biti blizi Karadzic i Mladic od Sedjana Aleksica? Odgovor je jednostavan: zato sto su im je fasizam blizi od ljudskosti.

  26. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  27. #420
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    O tome se vec moze razgovarati. Ne mislim da svi mladi Srbi (bilo u Srbiji, ili CG) spadaju u obozavaoce Arkana, Karadzica i Mladica. Opet, mnogo je lakse vidjeti majice sa likovima Karadzica i Mladica, nego s likom S. Aleksica. I mnogo je lakse cuti nacionalisticke price u kojima se slave Mladic i Karadzic, od onih koje su tome suprotne. Ne pricam napamet. Takvih likova imam u najblizoj rodbini.

    Meni je Srdjan Aleksic pojam ljudskosti. Arkan, Karadzic i Mladic su blizi neljudskosti. Nevezano za naciju. A svi su Srbi, jel' tako? Tako, ne moze se raditi o nekakvom "antisrpskom stavu".

    Balsa jeste bio malo neoprezan. Trebao je staviti neki "disclaimer". Recimo, "veliki broj", ili tako nekako. Mada, to ne mijenja sustinu onog sto je htio kazati. Neka bude i sa "veliki broj". Problem izvrnutih moralnih vrijednosti ostaje. Kako nekom mogu biti blizi Karadzic i Mladic od Sedjana Aleksica? Odgovor je jednostavan: zato sto su im je fasizam blizi od ljudskosti.
    Ko je Balša Brković da na taj način stigmatizira mlade Srbe iz CG?
    Kad bi stvari tako stojale kako on tvrdi, nikad ne bi ni postojali ljudi poput Srdjana Aleksića ili Gorana Čengića. Jer i to su bili mladi Srbi.

    A oni se Srbima još i nabijaju na nos. Mladi Srbi se stavljaju pred izbore koje i ne poznaju, jer se rata i ne sećaju.

    Nego ja nešto ne znam za slične primere ljudskosti i žrtve na drugim stranama.

  28. #421
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ko je Balša Brković da na taj način stigmatizira mlade Srbe iz CG?
    Kad bi stvari tako stojale kako on tvrdi, nikad ne bi ni postojali ljudi poput Srdjana Aleksića ili Gorana Čengića. Jer i to su bili mladi Srbi.

    A oni se Srbima još i nabijaju na nos. Mladi Srbi se stavljaju pred izbore koje i ne poznaju, jer se rata i ne sećaju.

    Nego ja nešto ne znam za slične primere ljudskosti i žrtve na drugim stranama.
    Ne znaš zato što ti je obraz kao đon.
    Srbin na svadbu sina pozvao Bošnjaka koji mu je spasao život u ratu

    Bošnjak koji je spasio 45 Srba jer nije želio biti zločinac

    Bošnjak, pripadnik ARBiH koji je POGINUO da bi SPASIO 12 ZAROBLJENIH SRBA! (VIDEO)


    Drobi o tome kako se generalizuju Srbi u negativnom kontekstu, a završava komentar tezom "mi imamo Aleksića, imaju li oni koga takvog?"

  29. The Following 4 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  30. #422
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Molim moderatore da hitno reaguju, odje neki forumasi ciste svoju gradjansku guzicu sa fasistickim potiracama !

  31. #423
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne znaš zato što ti je obraz kao đon.
    Srbin na svadbu sina pozvao Bošnjaka koji mu je spasao život u ratu

    Bošnjak koji je spasio 45 Srba jer nije želio biti zločinac

    Bošnjak, pripadnik ARBiH koji je POGINUO da bi SPASIO 12 ZAROBLJENIH SRBA! (VIDEO)


    Drobi o tome kako se generalizuju Srbi u negativnom kontekstu, a završava komentar tezom "mi imamo Aleksića, imaju li oni koga takvog?"
    Govorimo o ljudima koji su dali svoj život da spasu osobu druge nacije.

    Srbima se bukvalno Srdjan Aleksić i Goran Čengić nabijaju na nos, jer se oni predstavljaju kao neki raritet kod Srba, naspram navodnih hordi zločinaca.
    I oni se na kraju predstavljaju kao žrtve srpske zločinačke politike.

    A zašto se ne piše o takvim slučajevima s druge strane? Nisu baš zgodni za eksploataciju.
    Jer to bi onda značilo da pijanih hordi zločinaca bilo i sa druge strane, a njihovi Srdjani Aleksići su isto rariteti.

    Pa bi se onda postavilo pitanje zašto je Caco Toplović sahranjen na mezarju do Alije Izetbegovića, a njegove žrtve su još na Kazanima zalivene krečom.

  32. #424
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Govorimo o ljudima koji su dali svoj život da spasu osobu druge nacije.

    Srbima se bukvalno Srdjan Aleksić i Goran Čengić nabijaju na nos, jer se oni predstavljaju kao neki raritet kod Srba, naspram navodnih hordi zločinaca.
    I oni se na kraju predstavljaju kao žrtve srpske zločinačke politike.

    A zašto se ne piše o takvim slučajevima s druge strane? Nisu baš zgodni za eksploataciju.
    Jer to bi onda značilo da pijanih hordi zločinaca bilo i sa druge strane, a njihovi Srdjani Aleksići su isto rariteti.

    Pa bi se onda postavilo pitanje zašto je Caco Toplović sahranjen na mezarju do Alije Izetbegovića, a njegove žrtve su još na Kazanima zalivene krečom.
    Refik Višća je dao život da spasi osobe druge nacije, i to ne civile, već zarobljene vojnike neprijateljske strane.

    Ko kaže da se ne piše? Vidiš da se piše.

    Ali da ponovimo:
    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Nego ja nešto ne znam za slične primere ljudskosti i žrtve na drugim stranama.
    Maloprije si insinuirao da takvih slučajeva nema, a sad razvijaš teorije da se oni zataškavaju da ne bi "njihovi" zločini izlazili na vidjelo.
    Last edited by ASC; 30-01-21 at 19:00.

  33. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  34. #425
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    @ASC

    moraš uzeti u obzir da je te iste zatvorenike valjalo držati u životu radi razmjene (kao što je i rečeno na snimku). Čovjek je bio u vojnoj policiji, i naoružano lice im je upalo, šta očekuješ da bi neko uradio? Zaista nemamo ništa na osnovu čega možemo zaključiti da je to radio jedino za dobrobit zarobljenika. Međutim, isto tako to nemožemo ni poreći.

Page 17 of 35 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KK Budućnost
    By glup_ka_t0cak in forum Košarka
    Replies: 16322
    Last Post: 31-03-24, 20:21
  2. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 21:37
  3. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 15:10
  4. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •