Page 26 of 35 FirstFirst ... 16222324252627282930 ... LastLast
Results 626 to 650 of 857

Thread: Povratak u budućnost: Raščišćavanje

  1. #626
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,141
    Thanks Thanks Given 
    256
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    454 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Iznio si tezu da je Rusija nema standard uprkos najvecem globalnom prirodnom bogatstvu jer joj ne dozvoljavaju da ga koristi.
    I tako, dzabe Rusiji sav nuklearni arsenal, ne smije kopat rudu i to je to.
    Sta da ti kazem.. a ti si sve u pravu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ne, iznio sam sledecu cinjenicu.
    Rusija vec uveliko iskoriscava svoja prirodna bogatstva, medjutim ne mogu ih maksimalno iskoristiti zbog geopolitckih situacija i ostalih stvari.

    To da "ne smiju" ne znam dje si procitao u mojim porukama. Ipak se potvrdjuje ono sto rekoh, ti si taj koji voli da cita kako njemu odgovara. Od sada znam da kad pomenes "e neko moj bliznji", ovaj onaj, tad mislis na sebe.

    Pod gepolitickim situacijama naravno smatram sankcije prema Rusiji te samim tim oni nisu u mogucnosti da svoje proizvode(bili to gotovi proizvodi ili prirodni resursi) izvoze u odredjene drzave(EU, Amerika, Japan, Australija)

  2. #627
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    453
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Rusija je povecala izvoz svojih motornih vozila tipa lada 4×4, kamaz, uaz kamioneta za cijelu aziju. Nema potrebe da uopste izvozi za gore ponenute zemlje. Jos dosta zemalja iz juzne amerike, afrike , bliskog istoka i evrope uvozi vozila iz Rusije. A dovoljno je Rusiji samo gas sto izvozi za aziju sad. Evropa je i dalje energetski zavisna od sibirskog gasa, cijela njemacka se grije na gas zimi. Tako da ne bojte se vi za Ruse nece se izgubit. Vojna i vazduhoplovna industrija Ruske federacije biljezi nikad veci izvoz vojne tehnike. Skoro nedje vidjeh da je saudiska arabija narucila 3 aviona tipa suhoj 35 koji kostaju zapitajte se koliko desetina milona. Ne sjekiram se ja za bacuske, oni su naucili da prezive.

  3. #628
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Vazduhoplovna industrija Rusije je... Ruska, sve ostalo, čime se hvale, je... francusko (automobili), njemačko (kamioni i vozovi) ili austrijsko (dizel motori). Evropa im nije tržište iz prostog razloga što imaju problem da zadovolje određene norme (za finalne proizvode, za sirovine nisu stroge norme) koje su obavezne, tako da su okrenuti Aziji i Južnoj Americi. Rusija kao Rusija nije pod sankcijama (dakle slobodna trgovina je moguća) već osobe (i njihova preduzeća) koje su povezane sa pripajanjem Krima. Mi (Crna Gora) slijedimo taj primjer sankcija i ne posluje sa ljudima koji su na spisku (npr. nije izdata građevinska dozvola jednom Rusu u Budvi jer je na tom spisku, svima ostalima jeste).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #629
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Da se ne lažemo ovdje mnogo, izobilje i razvoj katolučke i protestanske zemlje duguju pljački drugih zemalja.
    Od krstaške pohare Vizantije, koja je nekad bila pojam za razvoj i bogatstvo do eksploatacije kolonija širom svijeta.

  5. #630
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    453
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Nesto si pomijesao, otkad znam za Rusiju znam da imaju svoju fabriku vozova "Uralovagon zavod" i nijedan evropski voz ne moze da se ukljuci na zeljeznicku pruge Rusije jer su dimenzije pruge razlicite. Mogu samo da presijedaju u ruske vozove zapadni turisti. Tako da rusija ne uvozi vozove jer ih sama pravi, nego napravljen je sporwzum sa kinom ao zajednickoj saradnji. Kamioni mercedes su zastupljeni na rusko trziste, ali ne u toliko velikoj mjeri kao vozila zemalja koje si nabrojao. Ruska aristokratija voli da vozi auta zapadne projzvodjnje kao i japanske. Ali sa ovim sankcijama koje su i dalje na snazi taj broj se drasticno smanjio, zbog toga su se i fabrika mercedes i ostale fabrike automobila bunile zbog profita koje gube zbog istih. Mi kao jedna vazalna zemlja, sa poslusnickom vlascu koju smo imali direktno smo ostetili bdp sopstvene zemlje. Rusija je bila jedan od najvecih uvoznika nasih projzvoda. Tako da smo ostetili nas izvoz za milione eura sto je u nasem slucaju i previse. Nasim trziste vlada uvoznicki lobi koje obrce milione na stetu gradjana Crne gore. I zasto bi se sila kao sto je Rusija icim hvalila. Nema potrebe oni se samo jos vise razvijaju kako u kulturnom tako i u tehnoloskom smislu.

  6. #631
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Giile View Post
    Nesto si pomijesao, otkad znam za Rusiju znam da imaju svoju fabriku vozova "Uralovagon zavod" i nijedan evropski voz ne moze da se ukljuci na zeljeznicku pruge Rusije jer su dimenzije pruge razlicite. Mogu samo da presijedaju u ruske vozove zapadni turisti. Tako da rusija ne uvozi vozove jer ih sama pravi, nego napravljen je sporazum sa kinom ao zajednickoj saradnji. Kamioni mercedes su zastupljeni na rusko trziste, ali ne u toliko velikoj mjeri kao vozila zemalja koje si nabrojao. Ruska aristokratija voli da vozi auta zapadne projzvodjnje kao i japanske. Ali sa ovim sankcijama koje su i dalje na snazi taj broj se drasticno smanjio, zbog toga su se i fabrika mercedes i ostale fabrike automobila bunile zbog profita koje gube zbog istih. Mi kao jedna vazalna zemlja, sa poslusnickom vlascu koju smo imali direktno smo ostetili bdp sopstvene zemlje. Rusija je bila jedan od najvecih uvoznika nasih projzvoda. Tako da smo ostetili nas izvoz za milione eura sto je u nasem slucaju i previse. Nasim trziste vlada uvoznicki lobi koje obrce milione na stetu gradjana Crne gore. I zasto bi se sila kao sto je Rusija icim hvalila. Nema potrebe oni se samo jos vise razvijaju kako u kulturnom tako i u tehnoloskom smislu.
    Napisao sam stvari koje sa ponosom ističu, recimo brzi voz koji saobraća na relaciji Moskva - Sankt Peterburg je njemački (prefarban u rusku zastavu). Ostalo, da, imaju solidnu proizvodnju, pogotovo u segmentu dizel-hidrauličnih lokomotova, ali sve to tehnološki kaska. Pejranica Kamaza (onaj što ga je Putin vozio preko krimskog mosta) je prepakovan jedan njemački kamion, a najveći proizvođač automobila ima isključivo francusku tehnologiju. Konkretno, što se autoindustrije tiče sankcije su pogodile Olega Deripasku (on je na onoj pominjanoj listi), a on je najveći dioničar u kompaniji GAZ, samim tim je GAZ izgubio sve pozicije koje je imao u Evropi (i zato se npr. više ne može kupiti u Crnoj Gori, dok Lada može).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 24-08-21 at 18:00.

  7. #632
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Napisao sam stvari koje sa ponosom ističu, recimo brzi voz koji saobraća na relaciji Moskva - Sankt Peterburg je njemački (prefarban u rusku zastavu). Ostalo, da, imaju solidnu proizvodnju, pogotovo u segmentu dizel-hidrauličnih lokomotova, ali sve to tehnološki kaska. Pejranica Kamaza (onaj što ga je Putin vozio preko krimskog mosta) je prepakovan jedan njemački kamion, a najveći proizvođač automobila ima isključivo francusku tehnologiju. Konkretno, što se autoindustrije tiče sankcije su pogodile Olega Deripasku (on je na onoj pominjanoj listi), a on je najveći dioničar u kompaniji GAZ, samim tim je GAZ izgubio sve pozicije koje je imao u Evropi (i zato se npr. više ne može kupiti u Crnoj Gori, dok Lada može).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    A nisi u pravu. Ne daje zapad minerale i naftu da Rusija izveze. Inace bi bila najbogatija i tehnoloski najnaprednije kao recimo sto je bila 2013 prije ukrainskog bullshita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  8. #633
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Vazduhoplovna industrija Rusije je... Ruska, sve ostalo, čime se hvale, je... francusko (automobili), njemačko (kamioni i vozovi) ili austrijsko (dizel motori). Evropa im nije tržište iz prostog razloga što imaju problem da zadovolje određene norme (za finalne proizvode, za sirovine nisu stroge norme) koje su obavezne, tako da su okrenuti Aziji i Južnoj Americi. Rusija kao Rusija nije pod sankcijama (dakle slobodna trgovina je moguća) već osobe (i njihova preduzeća) koje su povezane sa pripajanjem Krima. Mi (Crna Gora) slijedimo taj primjer sankcija i ne posluje sa ljudima koji su na spisku (npr. nije izdata građevinska dozvola jednom Rusu u Budvi jer je na tom spisku, svima ostalima jeste).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Iako si dijelom u pravu, suština ne stoji. Ta priča "Rusija je benzinska pumpa koja se pretvara da je zemlja" je politička propaganda koja nikad nije imala kredibiliteta u akademskim krugovima.

    Malo koja zemlja (ako je ijedna) ima 100% svoju industriju u svim strateški važnim oblastima. Amerika se do prije godinu isključivo oslanjala na ruske teretne rakete, svojih nije imala. Ima tu mnogo oblasti tehnologije u kojima Rusija vodi ili je u samom svjetskom vrhu. Avionski motori, nuklearni reaktori, podmornice, rakete, tenkovi. Većina od tih oblasti koje sam pomenuo same po sebi zahtijevaju izuzetna dostignuća u više tehnologija (za podmornice recimo metalurgija, kompjuterski sistemi, brodogradnja, projektovanje, sonari, AIP). I sama Kina proizvode visoke vojne tehnologije konstantno uvozi iz Rusije ili otkupljuje licence.

    Tako da nije tačna ni jedna ni druga tvrdnja. Rusija niti je supersila, niti je zaostala i polugladna azijska selendra. Jednostavno, radi se o velikoj sili ranga Francuske, Britanije ili Njemačke, ali ispod nivoa USA i Kine.

  9. #634
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A nisi u pravu. Ne daje zapad minerale i naftu da Rusija izveze. Inace bi bila najbogatija i tehnoloski najnaprednije kao recimo sto je bila 2013 prije ukrainskog bullshita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To je onda zaista neka vrsta sankcija, nisam siguran, biće da je to što većinu tih kompanija drže ljudi koji su na listi za sankcije (primjer za GAZ). Ne tvrdim da je ova moja teza apriori tačna, ali razmišljam na tom fonu.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Iako si dijelom u pravu, suština ne stoji. Ta priča "Rusija je benzinska pumpa koja se pretvara da je zemlja" je politička propaganda koja nikad nije imala kredibiliteta u akademskim krugovima.

    Malo koja zemlja (ako je ijedna) ima 100% svoju industriju u svim strateški važnim oblastima. Amerika se do prije godinu isključivo oslanjala na ruske teretne rakete, svojih nije imala. Ima tu mnogo oblasti tehnologije u kojima Rusija vodi ili je u samom svjetskom vrhu. Avionski motori, nuklearni reaktori, podmornice, rakete, tenkovi. Većina od tih oblasti koje sam pomenuo same po sebi zahtijevaju izuzetna dostignuća u više tehnologija (za podmornice recimo metalurgija, kompjuterski sistemi, brodogradnja, projektovanje, sonari, AIP). I sama Kina proizvode visoke vojne tehnologije konstantno uvozi iz Rusije ili otkupljuje licence.

    Tako da nije tačna ni jedna ni druga tvrdnja. Rusija niti je supersila, niti je zaostala i polugladna azijska selendra. Jednostavno, radi se o velikoj sili ranga Francuske, Britanije ili Njemačke, ali ispod nivoa USA i Kine.
    U prvom postu sam napisao da je njihova vazduhoplovna tehnologija autentična (u nju možemo smjestiti i svemirski program koji za nekoliko puta manju cijenu ima iste rezultate kao npr. američki). Ostalo... reči ću ovo, Sovjetski Savez je bio svjetska sila (i po vojnoj tehnologiji), Rusija je regionalna sila. Koliko je Rusija zaista zaostala (odnosno nije se razvijala u pravom smjeru) najbolje se vidi po tome što se može najlakše porediti sa Italijom (slične ekonomske moći) koja nema ni približno resursa kao Rusija. Gdje sam napisao da je Italija/Rusija selendra?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  10. #635
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    To je onda zaista neka vrsta sankcija, nisam siguran, biće da je to što većinu tih kompanija drže ljudi koji su na listi za sankcije (primjer za GAZ). Ne tvrdim da je ova moja teza apriori tačna, ali razmišljam na tom fonu.
    Mora da je i tvoj sarkazam-senzor ruski
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  11. The Following 4 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  12. #636
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    ...najbolje se vidi po tome što se može najlakše porediti sa Italijom (slične ekonomske moći) koja nema ni približno resursa kao Rusija. Gdje sam napisao da je Italija/Rusija selendra?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ne može se porediti sa Italijom, to je još jedno od opštih propagandnih mjesta koje u beskraj vrte "think-tankovi", uglavnom poljski i baltički.

    Posebno sa vojnog aspekta, kod kog se ekonomska moć ne mjeri GDP-em, već GDP PPP-em. Plus milion dodatnih faktora, jaka lokalna industrija, relativno mali troškovi za plate, jeftiniji razvoj novih tehnologija i kupovina tehnike.

    Zovi to regionalna sila ili velika sila, ali nije slabija od Britanije i Francuske svakako. USA i Kina su već superteška kategorija, ali ni biti treći u svijetu nije mala stvar.

  13. #637
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    453
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Zaboravljamo cesto sto je Ruski narod prezivio. Jedan ludacki Napoleonov pohod u kome izginu dosta sinova i kceri ruskih, pa balkanski ratovi u kojima ti isti rusi pomogase braci slovenskoj da se oslobode ropstva azijatakog u kome zaratise sa turskom. Knez Svjatoslav kijevske Rusije unisti hazarski kaganat koji do tada mnogo tlacio slovensko zivlje. Malo se on pominje u istoriji, a mnogo je bitan. Ali nekom to ne odgovara da znaju nove generacije slovena. Pa nesrecni prvi svetski rat u kojem rusi ponovo dozivjese veliko zlo. Onda drugi svetski rat u kojem rusi dozivjese najveca razaranja u istoriji. Izgubise 40 miliona ljudi, zamislite samo da je prezivjelo pola njih sto bi danas rusija bila. Srce me zaboli kad vidim sto su sve radili nasoj braci. A opet kao feniks iz pepela rusija ustade i ponovo zablista. Ali najgore od svegav oga sto dodje judeo hriscanstvo u slovenske zemlje i pocese sloveni da mrze jedni druge. Ohrabrivase ih u tome zmijska legla vatikan i carigrad. Napravi se velika mrznja izmedju rusa i poljaka, i baltickih slovena. Stvorise veliko zlo u jasenovac u kome pokatoliceni srbi pocese da ubijaju svoju bracu pravoslavnu. Razmislite dobro sto nam je hriscanstvo sve uradilo, a prije toga bijasmo ponosni sinovi Perunovi. Slava Svetovidu Perunu i Svarogu

  14. #638
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Giile View Post
    Zaboravljamo cesto sto je Ruski narod prezivio. Jedan ludacki Napoleonov pohod u kome izginu dosta sinova i kceri ruskih, pa balkanski ratovi u kojima ti isti rusi pomogase braci slovenskoj da se oslobode ropstva azijatakog u kome zaratise sa turskom. Knez Svjatoslav kijevske Rusije unisti hazarski kaganat koji do tada mnogo tlacio slovensko zivlje. Malo se on pominje u istoriji, a mnogo je bitan. Ali nekom to ne odgovara da znaju nove generacije slovena. Pa nesrecni prvi svetski rat u kojem rusi ponovo dozivjese veliko zlo. Onda drugi svetski rat u kojem rusi dozivjese najveca razaranja u istoriji. Izgubise 40 miliona ljudi, zamislite samo da je prezivjelo pola njih sto bi danas rusija bila. Srce me zaboli kad vidim sto su sve radili nasoj braci. A opet kao feniks iz pepela rusija ustade i ponovo zablista. Ali najgore od svegav oga sto dodje judeo hriscanstvo u slovenske zemlje i pocese sloveni da mrze jedni druge. Ohrabrivase ih u tome zmijska legla vatikan i carigrad. Napravi se velika mrznja izmedju rusa i poljaka, i baltickih slovena. Stvorise veliko zlo u jasenovac u kome pokatoliceni srbi pocese da ubijaju svoju bracu pravoslavnu. Razmislite dobro sto nam je hriscanstvo sve uradilo, a prije toga bijasmo ponosni sinovi Perunovi. Slava Svetovidu Perunu i Svarogu
    Gledaj što svetosavci rade ili tako treba ?

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  15. #639
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa imali su kad da nauce. Prvo su 90tih pospremili sve koji su bili ili podrzavali LSCG, pa su pospremili sve kadrove SNP kada su ze razisli 97me i cuveni interviju, dje je trebala policija da ih sve saceka a ne da ih glasamo.
    Pa su 2006 do 2008 pospremili sve kadrove koji su bili za zajednicku drzavu, pa su pospremili SDP kadrove 2015 i postavili vecinom ove direktore obrazovnih ustanova koji sad placu i tuze drzavu.
    I sad poslije svega toga ti i dalje takvo ponasanje opravdavas i nazivas ga gradjanstinom.
    Super. Da budem na istom nivou.
    I tebi i cetinjanima su 41dosli pa ste ih kao gospodu docekali, vojnike drzave koja je bastinila takav sistem vladanja.
    Pa bi danas malo opet, ali kad je to prema vama upereno, onda je to nedemokratski i okupacija.....
    Super.... Odakle bi onaj nacista na Cetinje, jos je bio u Vojsci. Zelenaska zastava i viva duce.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #640
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa imali su kad da nauce. Prvo su 90tih pospremili sve koji su bili ili podrzavali LSCG, pa su pospremili sve kadrove SNP kada su ze razisli 97me i cuveni interviju, dje je trebala policija da ih sve saceka a ne da ih glasamo.
    Pa su 2006 do 2008 pospremili sve kadrove koji su bili za zajednicku drzavu, pa su pospremili SDP kadrove 2015 i postavili vecinom ove direktore obrazovnih ustanova koji sad placu i tuze drzavu.
    I sad poslije svega toga ti i dalje takvo ponasanje opravdavas i nazivas ga gradjanstinom.
    Super. Da budem na istom nivou.
    I tebi i cetinjanima su 41dosli pa ste ih kao gospodu docekali, vojnike drzave koja je bastinila takav sistem vladanja.
    Pa bi danas malo opet, ali kad je to prema vama upereno, onda je to nedemokratski i okupacija.....
    Super.... Odakle bi onaj nacista na Cetinje, jos je bio u Vojsci. Zelenaska zastava i viva duce.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Lijepo ti ide ova prica o profasistickom Cetinju.
    Nego kako u nju ukopit 49 narodnih heroja, po velicini grada ubjedljivo najvise u SFRJ, recimo dva-tri puta vise od drugog?
    Malo tesko ide. Jbg. Gradom herojem proglasili ga oni koji su iscerali fasiste, a onda dodje neko poput tebe ko svijet u kasnim godinama otkriva preko fejsbuk mimova stranica koje sponzorise Crkva. Kojoj je Joanikije doduse The First bio nokat i meso sa okupatorima.
    Zanimjivo je autovanje ovih gradjana iz URA. Odjednom homofobi, odjednom sovinisti cim bude malo nervoze sto im neko uzima dio vlasti.
    Tako ljevicarski, tako ekoloski…
    Dovatili bi izgleda Urasi kosijere kad bi se moralo opet unopoziciju
    P.S. Sa Cetinjem imam veze koliko djecu iz Podgorice odvedem ponekad posle rabote kad su vrucine.
    P.P.S. Prijavio sam tvoje vidjenje nekih nasih sunarodnika moderaciji, da ne budem da radim nesto iza ledja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  18. #641
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,141
    Thanks Thanks Given 
    256
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    454 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Lijepo ti ide ova prica o profasistickom Cetinju.
    Nego kako u nju ukopit 49 narodnih heroja, po velicini grada ubjedljivo najvise u SFRJ, recimo dva-tri puta vise od drugog?
    Malo tesko ide. Jbg. Gradom herojem proglasili ga oni koji su iscerali fasiste, a onda dodje neko poput tebe ko svijet u kasnim godinama otkriva preko fejsbuk mimova stranica koje sponzorise Crkva. Kojoj je Joanikije doduse The First bio nokat i meso sa okupatorima.
    Zanimjivo je autovanje ovih gradjana iz URA. Odjednom homofobi, odjednom sovinisti cim bude malo nervoze sto im neko uzima dio vlasti.
    Tako ljevicarski, tako ekoloski…
    Dovatili bi izgleda Urasi kosijere kad bi se moralo opet unopoziciju
    P.S. Sa Cetinjem imam veze koliko djecu iz Podgorice odvedem ponekad posle rabote kad su vrucine.
    P.P.S. Prijavio sam tvoje vidjenje nekih nasih sunarodnika moderaciji, da ne budem da radim nesto iza ledja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Sto opet ne mijenja cinjenicu da su Italijani docekani kao oslobodioci na upravo tom Cetinju. Ili je to bila varka za Italijane, da spuste gard dok ih 49 narodnih heroja ceka u zasjedi

  19. #642
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    I onda su došli četnici pobijedili u WWII i svi su zivjeli srećni i zadovoljni do kraja života.
    Istorija za 7 osnovne, izdanje stamparija Bratić&co.

  20. The Following 9 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  21. #643
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    ginuše partizani da bi oslobodili ovu državu od najvećeg zla i domaćih splačina da bi im današnje generacije na tome zahvaljivale tako što njih zovu zločincima a četnike dobrim momcima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. The Following 6 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  23. #644
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Zajeban zivot bez brade u nas krajevima.
    Zajebano bilo 1940, zajebano i 2020-ih izgleda.
    Dosta smo naucili.
    Sa Bratickom ce biti jos vise.
    Cuo sam da od 7-og uvodi lekciju SAZEZI samo ne znam dal iz hemije ili fizike. Privremeno dok ne uvedu vjeronauku i ukinu evoluciju.
    Nek se spremi ravna ploca za naredne godine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  24. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  25. #645
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...atizovao-vladu

    "Interesantno je da su otpali samo predstavnici DF-a, a da su na njihova mjesta mimo volje ministra i kadrovske komisije Vlade postavljene osobe bliska Pravoj Crnoj Gori. Koja komisija je odlučila da baš Ašanin i Dragović ne treba da budu izabrani? I kako to da je ostao jedino Miroslav Šepić, koji je o svim predlozima u dosadašnjem radu borda glasao jednako kao Ašanin i Dragović? Ovo nije prvi put da se isti smjenjuju iz upravnih odbora, slično je urađeno i u Crnogorskoj plovidbi, gdje su smijenjeni Ivica Kordić i Vladimir Potpara, a dobro je poznata i smjena Marine Jočić iz Nacionalnih parkova. Interesantno, i tamo je na njeno mjesto došao kadar Prave Crne Gore, baš kao i sada u Barskoj plovidbi", kazala je Vukićević.

    Milačići jači i od DFa, dakle

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #646
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Lijepo ti ide ova prica o profasistickom Cetinju.
    Nego kako u nju ukopit 49 narodnih heroja, po velicini grada ubjedljivo najvise u SFRJ, recimo dva-tri puta vise od drugog?
    Malo tesko ide. Jbg. Gradom herojem proglasili ga oni koji su iscerali fasiste, a onda dodje neko poput tebe ko svijet u kasnim godinama otkriva preko fejsbuk mimova stranica koje sponzorise Crkva. Kojoj je Joanikije doduse The First bio nokat i meso sa okupatorima.
    Zanimjivo je autovanje ovih gradjana iz URA. Odjednom homofobi, odjednom sovinisti cim bude malo nervoze sto im neko uzima dio vlasti.
    Tako ljevicarski, tako ekoloski…
    Dovatili bi izgleda Urasi kosijere kad bi se moralo opet unopoziciju
    P.S. Sa Cetinjem imam veze koliko djecu iz Podgorice odvedem ponekad posle rabote kad su vrucine.
    P.P.S. Prijavio sam tvoje vidjenje nekih nasih sunarodnika moderaciji, da ne budem da radim nesto iza ledja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Auh, daleko su ovi sto sad zive od tih. Koliko se sjecam Kappa kao cetinjanin je oduvao ovoga kojeg mu danas potomci slave.
    Daleko je Cetinje danas sa kamatasima i pink panterima. Mozda ima veze i sa tim da su svi ti narodni heroji zavrsili u Beogradu, koliko je cetinje bilo sredina za razvoj covjeka, ali dobro.
    A ko se ili nije outovao, pa vidis moji stavovi su na ovom forumu odavno poznati.
    I radis iato sto i svi prije tebe. Prijavljujes, jer je tako lakse. Nisi prvi kojem smetam na forumu, jer vidis, ja nemam apsulutno nikakvu potrebu da se izvinjavam nikom.
    Posebno ne ljudima kojima ako se ne slazes sa njima si potomak koljaca iz drugog svjetskog, klerofasista, izdajnik, glup, neznaven, naivan, nesnadjen.... I jos gomila drugih epiteta koje dnevno lijepite svima.
    Ali ste uvrijedjene duse kad se svi koji podrzavaju komitske, cujes mene dps proteste, lopovi i uhljebi.... Onda se trazi politicka korektnost i pojedinacna odgovornost, i da nisu svi isti. Jbga zivot ne funkcionise tako... Ima nas koji ne smatramo da treba da budemo "bolji".
    Nego spustimo nivo razgovora na vas i koji ocigledno jedini razumijete.
    To sto vas to vrijedja, pa jbga. Navicices se

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #647
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sa Bratickom ce biti jos vise.
    Cuo sam da od 7-og uvodi lekciju SAZEZI samo ne znam dal iz hemije ili fizike. Privremeno dok ne uvedu vjeronauku i ukinu evoluciju.
    Nek se spremi ravna ploca za naredne godine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cuo sam da se veaca Migo i da je prva lekcija kako da uzmes 100 000 eura i izneses ih pred sefa bez treme.
    Pokazna vjezba od strane Boskovica i Veljovica

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. #648
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Sto opet ne mijenja cinjenicu da su Italijani docekani kao oslobodioci na upravo tom Cetinju. Ili je to bila varka za Italijane, da spuste gard dok ih 49 narodnih heroja ceka u zasjedi
    Mislis docekao ih je Joanikije Lipovac!? Onaj u koga se kunete?

    https://upload.wikimedia.org/wikiped...oli_speech.jpg

    Hoces malo slika iz Berana?

  29. #649
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    https://www.antenam.net/uploads/2/7/...bb3a127f28.JPG

    https://www.antenam.net/uploads/000/...0000000025.JPG

    https://www.antenam.net/uploads/000/0000/5558.JPG

    https://alchetron.com/cdn/joanikije-...resize-750.jpg

    Ропство, то је: смртоносне су истине. Зато се и вичу и шапућу лажи. Свима и свакоме. Лаже окупатор, лажу издајници, лажу и борци за слободу. Лажемо да би обманули себе, да утешимо другог; лажемо из самилости, лажемо да нас није страх, да охрабримо, да сакријемо своју и туђу беду. Лажемо из љубави и човечности, лажемо због поштења. Лажемо због слободе. Лаж је вид нашег патриотизма и потврда наше урођене интелигенције. Лажемо стваралачки, маштовито, инвентивно. За ову лаж под окупацијом и обичан идиот има више маште од многих романсијера. Лаж је нужда: биолошка, психолошка, национална, политичка.

  30. #650
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ginuše partizani da bi oslobodili ovu državu od najvećeg zla i domaćih splačina da bi im današnje generacije na tome zahvaljivale tako što njih zovu zločincima a četnike dobrim momcima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    I komite saradnike fašista murale posvjećuju. Kakva je demokratija u CG kada godinu dana niko da prekreči onu splačinu

Page 26 of 35 FirstFirst ... 16222324252627282930 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KK Budućnost
    By glup_ka_t0cak in forum Košarka
    Replies: 16322
    Last Post: 31-03-24, 20:21
  2. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 21:37
  3. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 15:10
  4. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •