Page 34 of 35 FirstFirst ... 24303132333435 LastLast
Results 826 to 850 of 857

Thread: Povratak u budućnost: Raščišćavanje

  1. #826
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,209
    Thanks Thanks Given 
    15,139
    Thanks Thanks Received 
    3,762
    Thanked in
    2,690 Posts

    Default

    Za njih ću da navijam uvijek kao reprezentaciju ove zemlje, isto će mi biti dragi uspjesi svih sa ovih prostora.

    A za ispade sam nemilosrdna isto ko što volim i meni samoj da se ukaže na iste ako ima osnova jer tako čovjek i prepoznaje kod sebe na kraju krajeva što treba da mijenja jer se čovjek mijenja cio život nije panj.
    Politika i sport već to zaista zajedno ne ide kao ni književnost, film , umjetnost jer ovo drugo kad uzme zamah politike ili još gore nacionalizma prosto se zove kič.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  2. #827
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Valja procitati. Toliko dobro da je iznenadio.
    Piše,

    Jevto Eraković, potpredsjednik partije i poslanik u Skupštini Crne Gore

    Prvi zvaničan popis u Crnoj Gori je bio 1909. godine. A prvi pokušaj popisa stanovništva u Crnoj Gori vezuje se za Šćepana Malog. Lažnog cara koji je, najprije, bljesnuvši kao kometa, opčinio Crnogorce, da bi šest godina kasnije i nestao kao kometa, sagorjela u crnogorskoj političkoj i društvenoj orbiti.
    Jedan drugi Šćepan – Stjepan, Stefan, Anibal… kako se sve nije zvao…. htio je potom na, ni manje ni više – taj izmišljeni crnogorski carski prijesto.
    I za Šćepana Malog i za Šćepana Zanovića, samozvanog kontea može se reći samo – prvoklasni prevaranti i avanturiste.
    Šćepan Zanović čak toliki da je svojim finansijskim prevarama i egzibicijama bio doveo Holandiju i Veneciju na ivicu rata.
    Ipak, do dana današnjeg ostala je da živi ta fascinacija nekakvim svjetskim čovjekom, uz famu kako mu je sam Žan Žak Ruso pisao pregdovore, a carevi padali pred njegovom prosvjećenošću.
    Zašto ovo pišem? Zato što mi, kao društvo, čini se, ništa ne učimo iz prethodnog iskustva.
    Nego smo skloni da se iznova i iznova divimo novim samoproklamovanim magovima, gejmčendžerima, samozvanim vukovima sa svjetskih berzi koji imaju čarobne formule za sve. Pa još kad ih sažmu u program “Evropa sad”.
    I nije čudo da se javljaju baš sada kod nas. Jer, ovo je vrijeme i globalno dobilo naziv Mračno prosvjetiteljstvo. Tu kovanicu nijesu stvorili kritičari, nego ideolozi tog, sada već političkog pokreta.
    To je narastajuća politička misao koja u Evropu stiže sa druge strane Atlantika i zagovara odbacivanje demokratije kao temelja ustavno-pravnog poretka. Jedan od rodonačelnika joj je Kurtis Jarvin, a jedan od simpatizera Stiv Benon.
    Ispostavlja se, nažalost, da Crna Gora, zahvaljujući “eliti” izrasloj 30. avgusta 2020. biva jedna od perjanica Mračnog prosvjetiteljstva u Evropi.
    Evo nekih od načela Mračnog prosvjetiteljstva koja su jednako proklamovana od sljedbenika i u Sjedinjenim Državama i u Crnoj Gori. Pritom svaki govori o društvu u kojem djeluje. Dakle i u Vašingtonu i u Pogorici:

    – Razorite državnu administraciju i stvorite novu;
    – Zanemarite sudove;
    – Centralizujte policijsku silu u okvire izvršne vlasti;
    – Pogasite medije koji nijesu tabloidni jer kroz njih tinja plamen kritičkog mišljenja;
    – Isto važi i za akademske institucije;
    – Kooptirajte zakonodavnu vlast;
    – Uključite što više svojih istomišljenika u svaku poru države.

    Ideja je da što širi krug ljudi, a na kraju i liberali i ljevičari izgube vjeru u sistem. Zašto? Zato što ga je lakše srušiti kada više niko ne bude želio da ga brani.
    Da Rusima ruke nijesu zauzete oružjem mogli bi, sa stanovišta svojih interesa, samo da gromko aplaudiraju ovakvoj nakaradnoj logici.
    Kada blokirate sve institucije jedne zemlje uz povik kako je to nužno zbog obračuna sa starom elitom i oslobađanja građana, onda je to Mračno prosvjetiteljstvo.
    Kada blokirate Ustavni i druge sudove uz povik kako je to nužno zbog obračuna sa starom elitom i oslobađanja građana, onda je to Mračno prosvjetiteljstvo.
    Kada odlukom 41 poslanika pokušate da zakonom mijenjate odredbe Ustava, kršeći tako ustavno-pravni poredak, sve uz povik kako je to nužno zbog obračuna sa starom elitom i oslobađanja građana, onda je to Mračno prosvjetiteljstvo.
    Kada je na snimke i dokaze da kupujete glasove, uzimate mito, švercujete cigarete, ili da ste pokrovitelj špijunske mreže drugih država na štetu svoje, kada je, dakle, jedina reakcija na to zaglušujuća buka na temu kako je to nužno zbog obračuna sa starom elitom i oslobađanja građana, onda je to Mračno prosvjetiteljstvo.
    Kada budžet donosite i trošite tako da dobijate dupli crveni karton revizora, ali se ne obazirete na to nego uzvikujete kako je to nužno zbog obračuna sa starom elitom i oslobađanja građana, onda je to Mračno prosvjetiteljstvo.
    Kada ljude ubijedite da ste im podigli plate, a ustvari ste im ukinuli obavezu ulaganja u zdravstveni fond, pa će se sistem javnog zdravstva urušiti, a sve to činite uz povik kako ste Robin Hud i prosvjetitelj, onda je to prosvjetiteljstvo Mračno.
    Jer, sve ovo jeste odbacivanje demokratije kao temelja ustavno-pravnog poretka.
    Živimo, dakle, i globalno i lokalno u doba nastanka Mračnog prosvjetiteljstva.

    I čemu da se nadamo? I uopšte, a i u vezi sa popisom koji treba obaviti u vrijeme Mračnog prosvjetiteljstva?
    Odgovor je jednostavan i poražavajući. Za dio našeg parlamenta popis je isključivo politički alat za poništavanje građanske Crne Gore.
    O tome se otvoreno govori – da popis mora da pokaže kako je srpski nacionalni korpus većina u Crnoj Gori i da je to uvod u izmjenu Ustava. A Crnogorcima i Egipćanima se savjetuje da osnuju svoje nacionalne savjete.
    Dakle, da Crna Gora prestane da bude država građana i postane država nacija – srpske i ostalih.
    Kako će popis to pokazati? Tako što će u Crnu Goru ući dovoljno novca da se ta laž kupi kao istina i tako što će, prethodno, pokušati da slome svaku mogućnost otpora namećući svakome ko se usprotivi etiketi da je DPS bot i sve ono sa čim se već dvije godine svakodnevno susrećemo u javnom diskursu.
    U konačnici, projektovani ishod popisa bi glasio – Crna Gora je država Srba i ostalih.
    To se, nažalost, uklapa u širi kontekst jer Mračno prosvjetiteljstvo sasvim otvoreno saopštava da je antiegalitarno, da je, dakle, protiv jednakosti u društvu.
    Ali sve to nije u duhu naše tradicije. To nije u duhu naslijeđa koje su nam ostavili naši preci koji su podigli prvi opštenarodni ustanak protiv nejednakosti i fašizma u Evropi.
    To nije ni u duhu onoga što više od 70 odsto nas kaže da želi da ostavi svojoj djeci – Crnu Goru kao članicu Evropske unije.
    Ne bih bio ni ljudski, ni politički pošten kada bih prećutao da smo, greškama, neznanjem i nerazumijevanjem koje je iz toga proizašlo i mi, iz grupacije kojoj pripadam, išli na ruku ustoličenju Mračnog prosvjetiteljstva.
    Ali, uprkos svim problemima, uprkos nesavršenosti sistema koji smo stvarali, mi, ovdje i sada, želimo da se borimo i izborimo sa izazovom Mračnog prosvjetiteljstva koje je, samo korak pred fašizam, koji je samo korak pred slom država i demokratija, koje je samo korak od ugrožavanja slobode, uključujući i ekonomsku, i koje je prijetnja mirnom životu kakav svako od nas želi za svoju porodicu i bližnje.
    Prvi i jasnije od drugih vidimo i razumijemo prijetnju koja se tiče života svih ljudi ili ogromne većine ljudi u ovoj zemlji, u ovom društvu.
    Prvi na nju upozoravamo i pozivamo na što širu akciju svih koji razumiju kakva prijetnja stoji pred nama.
    Pozivam zato građane ove zemlje da, svako ponaosob, preuzme odgovornost za odluku da li će, moguće opravdanu ljutnju, staviti ispred budućnosti svojih porodica i svoje djece.
    Bez većinskog razumjevanja, unutar i van zemlje, o tome kakva je prijetnja i čemu je prijetnja narastajuće Mračno prosvjetiteljstvo, naša djeca, sva naša djeca – bez obzira na nacionalnu, vjersku, političku i svaku drugu pripadnost, neće imati nikakve šanse da żive u iole normalnom i za ljude dobrom društvu.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 21-11-22 at 16:16.

  3. #828
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Za one sa Jevtinim ulaznicama (!), dvije bitne stvari Jevto spominje.

    O tome se otvoreno govori – da popis mora da pokaže kako je srpski nacionalni korpus većina u Crnoj Gori i da je to uvod u izmjenu Ustava. A Crnogorcima i Egipćanima se savjetuje da osnuju svoje nacionalne savjete.
    Kako će popis to pokazati? Tako što će u Crnu Goru ući dovoljno novca da se ta laž kupi kao istina i tako što će, prethodno, pokušati da slome svaku mogućnost otpora namećući svakome ko se usprotivi etiketi da je DPS bot i sve ono sa čim se već dvije godine svakodnevno susrećemo u javnom diskursu.

    Jos jednom DPS i SDP pruzaju otpor albanskom cetniku, salju dva liberalna prsta mladjariji (dugogodisnji podginuti palac ne salju jer je vezan za sektu zvanu Herbalife), srednji prst DF-u, i postaju glavni borci za nezavisnot nezavisne Crne Gore, godine 2022.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #829
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,209
    Thanks Thanks Given 
    15,139
    Thanks Thanks Received 
    3,762
    Thanked in
    2,690 Posts

    Default

    A šta je on sad odjednom, sociolog?
    Ko onaj Dobričanin kako već.

    E što se čini, što se čini...

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  5. #830
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Za one sa Jevtinim ulaznicama (!), dvije bitne stvari Jevto spominje.

    O tome se otvoreno govori – da popis mora da pokaže kako je srpski nacionalni korpus većina u Crnoj Gori i da je to uvod u izmjenu Ustava. A Crnogorcima i Egipćanima se savjetuje da osnuju svoje nacionalne savjete.
    Kako će popis to pokazati? Tako što će u Crnu Goru ući dovoljno novca da se ta laž kupi kao istina i tako što će, prethodno, pokušati da slome svaku mogućnost otpora namećući svakome ko se usprotivi etiketi da je DPS bot i sve ono sa čim se već dvije godine svakodnevno susrećemo u javnom diskursu.

    Jos jednom DPS i SDP pruzaju otpor albanskom cetniku, salju dva liberalna prsta mladjariji (dugogodisnji podginuti palac ne salju jer je vezan za sektu zvanu Herbalife), srednji prst DF-u, i postaju glavni borci za nezavisnot nezavisne Crne Gore, godine 2022.
    Jbt,zaboravismo da su se dRpsovci raspoznavali po podignutom palcu,dok su liberali dizali 2 prsta,a sad ljudi imaju obraza da na skupove sdRpsa dizu 2 prsta,ne znaju djeca šta im je Tajo govorio devedesetih za liberale


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #831
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,761
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Meni se cini da neko kad je ****** ne pravda se nikom. Ponosno to istice, slika se stalno, sjedi na himnu, ne odaziva se na sudske procese...
    Ima jedan gradonacelnik, tehnicus ga glasa...


    Uuu, druže, aj' što si nepismen, to je svojstvo vas SDPS-ovaca, nego što i brutalno lažeš i toga se ne stidiš, mada opet vama svojstveno.


    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post

    I opet pitam, cemu ovolika prica o Skoru kog pustaju na RTCG, kad su rukometasice pjevale Tomsonovu pjesmu? Oh, wait. Kako nisu Tomsonovu, ajde da odemo korak dalje od Gojka Raicevica i od Skora napravimo nekog ober ustasu sto svaki dan pocne sa "za dom spreman".

    Nije Tomson, već Tompson, ili na hrvatski Thompson.




    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Ja opet pitam, zasto Gojko Raicevic, Budimir Aleksic i slicni nisu potegli Skora kad su danima trubili da pjevaju ustasku pjesmu, vec Thompsona? Eno 5-6 clanaka na in4s sve sa Lavicama i Thompsonom na istoj slici (bukvalno). Moze li bit da Skoro ipak nije toliki uja pa zato nije im u korist da njega isticu, vec Thompsona?

    Može bit da nije toliki Ustaša ka' Tompson, pa ti nabrojani koriste to što u duetu nekad pjevaju pjesmu da istaknu Tompsona kao izvodjača.
    Što i dalje ne znači da Škoro nije Ustaša.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #832
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Meni profesija lektura, kaze mi lik da sam nepismen. Sto jos necu dozivjet...

    Kao sto si vidio u mojim poslednjim postovima, potrudio sam se da budem maksimalno precizan pa sam pisao kako jeste.
    A Tomson pisem jer je krace a i dodjemo po Vuku. To "p" malo ko se maltrtir da izgovori.

    A tvoju pismenost ne mozemo ni ocijeniti jer si napucao 13K postova da nisi dva puta slozenu recenicu napisao.

    Koliko "ste" inferiorni u komunikaciji govori to da jedni drugima redovno lijepite lajkove, a postovi vam jedva prosirena recenica, neki spin, neko dovodjenje u zabludu...
    Udruzen grupa kompleksasa vjecito pogresnih shvatanja svijeta i zivota.

    Zapitaj se zasto meni skoro nikad niko lajk ne ostavi. Da ti pomognem - moja ciljna grupa su ljudi sirokih pogleda, intelektualci, oni koji tudje misljenje uvazavaju.
    I oni nemaju osjecaj da sam dosao da budem attention whore i piskaram za lajkove. Oni me ispostuju tako sto uvaze moje misljenje, a ne kao neki spinuju, obezvrjedjuju, izmisljaju...

  8. #833
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    - Nisu "navodne", nego dokumentovane činjenice. Internet imamo svi, pa kome je teško da čita - prosto mu bilo.
    - Vlažne i uradak "Suđe mi" je duet sa Tompsonom. Slučajnost? Sigurno!
    - Kako možeš da zaustiš "orgijanje za trobojkama", kad je i trobojka do skoro bila državna zastava Crne Gore? Zastava pod kojim su ti se preci rađali, o rodoljube! I kako to kasnije u tekstu pomirljivo kažeš da bi pristao da se državna zastava promijeni u tu "orgijašku"? Pa čekaj malo, da li ti smeta ili ne? Koliko lica imaš?
    - Kako i čime si se to konkretno borio za boljitak naroda u CG? Glasanjem dželata crnogorske privrede i ekonomije? Forumskom pisanijom? Paljenjem guma? Pomirljivim parolama i prižanjem ruke? Haha
    - Šta fali "Onamo 'namo"? Voljela se i u Knjaževini i u Kraljevini, čak su im i zastave tih perioda kompatibilne sa ove dvije današnje? Nema veze, možda ti je stvarno Sekula uzorniji od Petrovića ili su ti oni nekakav trn u oku, da ne kažem kost u grlu.
    - Batali nagađanja šta bi bilo kad bi bilo. Imaš li razlog da vjeruješ da se na ranijim propisima nije uticalo na izjašnjavanje?
    - Tebi su braća Arbanasi i muhamedanci, i oni su po tebi punopravniji Crnogorci nego li crnogorski Srbi. Ah, ta viševjekovna tradicija uzajamne ljubavi i poštovanja. Nema te zavjese od Belvederskog dima koja bi sakrila istorijske fakte. A moderni fakat je i da su ti oni bliži, jer bi tako da se distanciraš od Srba. Zato i pravdaš Škora, a i ostale hrvatske ustašoide jer si svjestan da se cijela hrvatska državnost bazira na srbofobiji i antisrpstvu, put kojim se kreće i crnogorska. Fakat je i da vam je (tebi i istomišljenicima) takav vid animoziteta potreban kontinuirano, pošto znate kad bi ste, jednog dana i uspjeli da seoslobodite crnogorskijeh Srba, ostali bez dežurnog krivca za sve loše u drzavi i onda bi morali početi upitati prstom jedni u druge, ali to je tabu.

    Čudan si ti lik, malo bi popustio "srpskoj manjini" (kako insinuiraš), zarad boljitka u zemlji, a malo i ne bi jer si ti crnogorski Crnogorac i ovo je tvoja država, pa imaš preče pravo na nju od crnogorskih Srba, što nikaaako nije fašisoidni stav... Uopšte!
    I ne bi se ti prebrojavao, ali neka tvoje "braće" sa tobom, čisto da vâs bude više - zlu ne trebalo, jel?


    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Koliko netacnih navoda u ovom postu da sam u startu odustao jer ako neko ih navodi u ovolikom broju ocigledno ih je ideoloski i bez objektivne kritike primio tako da ne postoji argument sa kojim bi mu oponirao bez obzira koliko jak, vjerodostojan i uvjerljiv bio. Kad neke spomene zastave i trobojke pod kojima su nam se "preci radjali" dovoljno je odmah vidjeti koji je to stepen nacionalisticke opijenosti. Nista bez one istorijske zastave crnogorske bacimo nedje da bi se navikli na neku novu Crnu Goru i nove nase pretke koji treba ponovo da se rode u pokusaju krecenja istorije.
    Last edited by Rodion Romanovich; 21-11-22 at 19:48.

  9. #834
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,209
    Thanks Thanks Given 
    15,139
    Thanks Thanks Received 
    3,762
    Thanked in
    2,690 Posts

    Default

    Mr Nešto.
    Koji si ti kralj, a na temu šta ja slušam ovih dana si stavio Tompsona. (eno stoji tamo)

    E ja volim i nepismene i neuke, i sasvim obične ljude samo da nisu zlobni,ljudi da su,ali pokvarenštinu od intelektualaca koja kao nešto brani i zastupa pa uvije u sto folija i krene da se folira na sto načina e to već ne prolazi.
    Kod mene inteligencija nije parametar kod ljudi nego ipak onaj drugi kompas.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 21-11-22 at 19:56.
    No pasaran!

  10. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  11. #835
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Prvo, topik se zove sto ja slusam trenutno...

    Ja slusao Thompsona i podijelio to s drugarima.

    A KOJU pjesmu sam slusao?

    Bogougodnu da ne moze biti bogougodnija.

    Znaci lik je problem i kad posalje najplemenitiju mogucu poruku?! o.O

    Neka prođe vrijeme zavodnika, lažnih proroka
    I svih kukavica, izdajica, krivokletnika,
    I svih varalica, otpadnika, strašnih ubojica,
    I svih sluga Zloga iz Naroda moga.
    Skini lažne maske s lica moje zemlje Hrvatske.
    Nek' zablista svom ljepotom,
    I vjerom u Tebe Boga, Naroda moga.
    Maranatha, dođi gospodine u zemlju Hrvata.
    Maranatha, dođi na radost svega Naroda moga.
    Maranatha, dođi nam brzo i zauvijek ostani... ostani.

    Ovo bi trebalo da je svjetonazor svakog onog ucesnika litija.

    Ovo treba Crnoj Gori i svakoj zemlji na svijetu.
    Da se trsimo olosi i da u svima nama Bog zavlada.

    I, dje je tu problem?

    Da je Danica Crnogorcevic makar u jednoj svojoj pjesmi poslala ovako divnu poruku, ja bih tu pjesmu slusao i okaco na temu "tenutno slusam..."

  12. #836
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,209
    Thanks Thanks Given 
    15,139
    Thanks Thanks Received 
    3,762
    Thanked in
    2,690 Posts

    Default

    Zaboravi.
    Zbog takvih ko što si ti što ga reklamiraš je takav lik napisao pjesmu crnogorske čavoglave koja počinje sa...za krvnu osvetu.

    Dno.

    Samo nam je još taj jad trebao pored svega..Tog čovjeka se svaki normalan Hrvat stidi a ti ono..šta ja slušam ovih dana.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 21-11-22 at 20:17.
    No pasaran!

  13. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  14. #837
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    180
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Kakav sudar titana, mislim da je vrijeme da se smota jedna krdza
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  15. #838
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Ovo Jevto nije pisao 1/1, nije sposoban, to je valjda svima jasno.
    Tu es mon héro!

  16. The Following 3 Users Say Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  17. #839
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    - Nisu "navodne", nego dokumentovane činjenice. Internet imamo svi, pa kome je teško da čita - prosto mu bilo.
    - Vlažne i uradak "Suđe mi" je duet sa Tompsonom. Slučajnost? Sigurno!
    - Kako možeš da zaustiš "orgijanje za trobojkama", kad je i trobojka do skoro bila državna zastava Crne Gore? Zastava pod kojim su ti se preci rađali, o rodoljube! I kako to kasnije u tekstu pomirljivo kažeš da bi pristao da se državna zastava promijeni u tu "orgijašku"? Pa čekaj malo, da li ti smeta ili ne? Koliko lica imaš?
    - Kako i čime si se to konkretno borio za boljitak naroda u CG? Glasanjem dželata crnogorske privrede i ekonomije? Forumskom pisanijom? Paljenjem guma? Pomirljivim parolama i prižanjem ruke? Haha
    - Šta fali "Onamo 'namo"? Voljela se i u Knjaževini i u Kraljevini, čak su im i zastave tih perioda kompatibilne sa ove dvije današnje? Nema veze, možda ti je stvarno Sekula uzorniji od Petrovića ili su ti oni nekakav trn u oku, da ne kažem kost u grlu.
    - Batali nagađanja šta bi bilo kad bi bilo. Imaš li razlog da vjeruješ da se na ranijim propisima nije uticalo na izjašnjavanje?
    - Tebi su braća Arbanasi i muhamedanci, i oni su po tebi punopravniji Crnogorci nego li crnogorski Srbi. Ah, ta viševjekovna tradicija uzajamne ljubavi i poštovanja. Nema te zavjese od Belvederskog dima koja bi sakrila istorijske fakte. A moderni fakat je i da su ti oni bliži, jer bi tako da se distanciraš od Srba. Zato i pravdaš Škora, a i ostale hrvatske ustašoide jer si svjestan da se cijela hrvatska državnost bazira na srbofobiji i antisrpstvu, put kojim se kreće i crnogorska. Fakat je i da vam je (tebi i istomišljenicima) takav vid animoziteta potreban kontinuirano, pošto znate kad bi ste, jednog dana i uspjeli da seoslobodite crnogorskijeh Srba, ostali bez dežurnog krivca za sve loše u drzavi i onda bi morali početi upitati prstom jedni u druge, ali to je tabu.

    Čudan si ti lik, malo bi popustio "srpskoj manjini" (kako insinuiraš), zarad boljitka u zemlji, a malo i ne bi jer si ti crnogorski Crnogorac i ovo je tvoja država, pa imaš preče pravo na nju od crnogorskih Srba, što nikaaako nije fašisoidni stav... Uopšte!
    I ne bi se ti prebrojavao, ali neka tvoje "braće" sa tobom, čisto da vâs bude više - zlu ne trebalo, jel?


    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Kultura momak kao sto sam ti prije napisao. Ne pocinje nama svima istorija od Mila i Amfilohija Radovica

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  18. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  19. #840
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Argumenti momci, ne piskaranje u prazno

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  20. #841
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Opet, meni se cini da sam slusao pjesmu koja je apsolutno remek djelo i primjenjiva na svaki zdravi patriotizam u svijetu.

    Pjesma kojoj je krajnja poruka da se zivi u zemlji dobrih ljudi.

    A evo jedna od pjesama kojom Crkva vec godinama "obogacuje" Crnu Goru.



    Poslusaj pazljivo. Crkva otvoreno poziva na boj za Kosovo, a suptilno porucuje da je i Dubrovnik srpska zemlja.

    I svi to pjevaju, u CG se pogotovo plasirao ovaj melos, jer jelte, Crna Gora je Srpska Sparta (iako je to kovanica nastala prepravkom druge - Slavenska Sparta)

    I sad sam ja problem kada slusam pjesmu sa fantasticnom porukom, a zivim u zemlji dje se guslaju ovakve pjesme po vas dan?!

    Inace, frapantno je kolika je nepismenost u titlu prisutna. Jaka simbolika.
    ...
    p.s. Evo sad slusam ovo s velikim merakom



    Jedna prelijepa pjesma kojoj je pozadina jedna istorijska prica o kralju Milutinu.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 21-11-22 at 21:50.

  21. #842
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Argumenti momci, ne piskaranje u prazno

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Ne vidis jer ti se ne svidjaju

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  22. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  23. #843
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,799
    Thanks Thanks Given 
    10,947
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    2,409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Opet, meni se cini da sam slusao pjesmu koja je apsolutno remek djelo i primjenjiva na svaki zdravi patriotizam u svijetu.

    Pjesma kojoj je krajnja poruka da se zivi u zemlji dobrih ljudi.

    A evo jedna od pjesama kojom Crkva vec godinama "obogacuje" Crnu Goru.



    Poslusaj pazljivo. Crkva otvoreno poziva na boj za Kosovo, a suptilno porucuje da je i Dubrovnik srpska zemlja.

    I svi to pjevaju, u CG se pogotovo plasirao ovaj melos, jer jelte, Crna Gora je Srpska Sparta (iako je to kovanica nastala prepravkom druge - Slavenska Sparta)

    I sad sam ja problem kada slusam pjesmu sa fantasticnom porukom, a zivim u zemlji dje se guslaju ovakve pjesme po vas dan?!

    Inace, frapantno je kolika je nepismenost u titlu prisutna. Jaka simbolika.
    ...
    p.s. Evo sad slusam ovo s velikim merakom



    Jedna prelijepa pjesma kojoj je pozadina jedna istorijska prica o kralju Milutinu.
    Brate gospodine,ja ne znam kad ti uopšte i stižeš da slušaš Tompsona od branjenja samog Tompsona.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  25. #844
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,209
    Thanks Thanks Given 
    15,139
    Thanks Thanks Received 
    3,762
    Thanked in
    2,690 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Opet, meni se cini da sam slusao pjesmu koja je apsolutno remek djelo i primjenjiva na svaki zdravi patriotizam u svijetu.

    Pjesma kojoj je krajnja poruka da se zivi u zemlji dobrih ljudi.

    A evo jedna od pjesama kojom Crkva vec godinama "obogacuje" Crnu Goru.



    Poslusaj pazljivo. Crkva otvoreno poziva na boj za Kosovo, a suptilno porucuje da je i Dubrovnik srpska zemlja.

    I svi to pjevaju, u CG se pogotovo plasirao ovaj melos, jer jelte, Crna Gora je Srpska Sparta (iako je to kovanica nastala prepravkom druge - Slavenska Sparta)

    I sad sam ja problem kada slusam pjesmu sa fantasticnom porukom, a zivim u zemlji dje se guslaju ovakve pjesme po vas dan?!
    ...
    p.s. Evo sad slusam ovo s velikim merakom



    Jedna prelijepa pjesma kojoj je pozadina jedna istorijska prica o kralju Milutinu.
    Dovoljno sam o tome pisala,rezultat ni tamo ni ovamo.

    Možda sam na posljetku jedino na onoj temi o Kovačiću, Koči i kritici revizionizma saradnika sa okupatorima iako nije toliko "popularna".
    Eto ti gledaš ko je kome dao lajk a meni je potpuno stran osjećaj prihvatljivosti bilo gdje po cijenu kršenja sopstvenih postulata.

    Tako da batali sa ubjeđivanjem barem na ovu adresu.
    No pasaran!

  26. #845
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    To za lajkove nije naivna prica. Ukazuje na to da grupica ljudi se medjusobno podrzava u razvodnjavanju tema, udaranju kontre, spinovanju... Ergo, "sendvicari" kojim je jedini zadatak da ljude sa kritickom mislju nazivaju DPS botovima.

    To su oni koje Jevto spomenuo u tekstu. (ako je uopste ono Jevto pisao)

    Svudje su prisutni, pa i odje.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 21-11-22 at 22:05.

  27. #846
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Nemoj da se ljutiš, ali ti najviše ličiš na jednog. Pišeš brate sve i svašta, kao da si na normi.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  28. The Following 4 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  29. #847
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ja imam trenutno aktuelnu borbu za gradjansku CG. Oni mogu ili da se sloze ili da me posalju na ignore. Nesto sto nije u duhu dobre komunikacije da upadaju s nekim spinovima od 3-4 rijeci. Iznova i iznova.

    Isto tako sam imenom i prezimenom prisutan, ljudi znaju da sam za IMA NAS pricu. I mogu ti reci da me sa svih strana bombarduju nekim svojim istinama, a nerijetko bude klasicnog fasizma i prijetnji "sad ce popis pa cemo se prebrojat".

    Ergo, svakodnevno dobijam potvrde da ako sad budemo cutali i budemo indolentni, pukla je skapana svima nama.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 21-11-22 at 22:18.

  30. #848
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ja ne znam kako te iko trpi u ulazi u polemiku sa ....... preko 50 postova si ispamovao sa skorom i moderacija ti tolerise jer kako bih drukcije shvatili mi koji smo gledali da su likovi bili banovani i za 10 posto onoga sto ti odje prosipas.
    rece jedan kolega mod da samo trolujes a ja bih reka da si neki dusevni ,jer imas teskih sukoba sa samim sobom sto se iz postova kao posmatrac sa strane vidi i vise nego dovoljno
    Dobar trol je neko kao kvarni ,jer je znao da te izuje iz cipela a ti ne bi provalio da te izuo a ovo sto ti radis je cista provokacija i to ona najniza.

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  31. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  32. #849
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Nemoj da se ljutiš, ali ti najviše ličiš na jednog. Pišeš brate sve i svašta, kao da si na normi.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    A vidiš da mu je "aktuelna borba" za dostignuća moderne civilizacije. Nemoj tako. Mister gospodin sinjore, ti si samo sitna riba u ovom moru plavom, i u školu idi samo, sve će biti sjajno.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  33. #850
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ja ne znam kako te iko trpi u ulazi u polemiku sa ....... preko 50 postova si ispamovao sa skorom i moderacija ti tolerise jer kako bih drukcije shvatili mi koji smo gledali da su likovi bili banovani i za 10 posto onoga sto ti odje prosipas.
    rece jedan kolega mod da samo trolujes a ja bih reka da si neki dusevni ,jer imas teskih sukoba sa samim sobom sto se iz postova kao posmatrac sa strane vidi i vise nego dovoljno
    Dobar trol je neko kao kvarni ,jer je znao da te izuje iz cipela a ti ne bi provalio da te izuo a ovo sto ti radis je cista provokacija i to ona najniza.

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Evo ga jedan sto se prepoznao. I ulozio trud i potrosio vise slova. I u sustini nista nije rekao, samo spinovao, i drugim rijecima, pa i uvredama, saopstio "DPS bot".

    I naravno, dobio lajk. I dobice jos pet.

    Da sad ne ispadne da nesto se skrivam iza moderatora, ali meni uvijek bude zanimljivo kad vas posmatram ovako sa strane.

    Dodje hercules, kulturan i ostvaren covjek, ostavi post uz pregrst argumenata, i onda dodju slicni tebi, a mozda i ti, i saopste mu da je na zadatku. I tako se izlajkujete izmedju sebe.

    A doprinos O. NULA.

    I dalje ste na forumu. Ali eto ste izgleda ugrozeni jer je banovan neko ko je otvoreno vrijedjao druge, spamovao stalno i doprinosio konverzaciji u minusu.

    Bu, bu.

Page 34 of 35 FirstFirst ... 24303132333435 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. KK Budućnost
    By glup_ka_t0cak in forum Košarka
    Replies: 16322
    Last Post: 31-03-24, 20:21
  2. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 21:37
  3. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 15:10
  4. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •