Page 1 of 35 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 857

Thread: Povratak u budućnost: Raščišćavanje

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default Povratak u budućnost: Raščišćavanje

    .



    Mnogima je vjerujem postalo frustrirajuće da na većini političkih tema čita jedne te iste okršaje, ružna optuživanja, procente iz prošlosti i viđenja istorije.. stoga vas molim da za takve stvari koristite samo ovaj topik, a ostale teme u skladu sa njihovim naslovom



    .
    Last edited by starwalker; 01-06-18 at 18:16.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default Povratak u budućnost: Raščišćavanje

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Odje se vidim kolege forumasi optuzuju djuture, osilile rezimske buba svabe . . .
    Evo gledam ne verujem kako su se muda kupila.

    Pred izbore tisina.. a onda kad se pokradu dobije se polet.

    To su oni koji ce kada se preuzme vlast prvi potrcati da uzmu druge clanske i pricati ja vas od pocetka glasam samo nijesam smio da priznam

    Nesto poput "starih" liberala. Nidje ih prije nezavisnosti a sad se kunu u LSCG


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by starwalker; 01-06-18 at 17:53.
    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Nesto poput "starih" liberala. Nidje ih prije nezavisnosti a sad se kunu u LSCG


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ziva istina. Stranka kojoj je najveci domet bio oko 10%, danas ispade da je brat bratu imala preko 65%.
    Nema licemjera kao nas na svijet.
    Nije ni cudo sto se ovdje licitira sa procentima uspjesnosti LSCG u 20 vijeku

  4. #4
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ziva istina. Stranka kojoj je najveci domet bio oko 10%, danas ispade da je brat bratu imala preko 65%.
    Nema licemjera kao nas na svijet.
    Nije ni cudo sto se ovdje licitira sa procentima uspjesnosti LSCG u 20 vijeku

    Ujednom trenutku nas je bilo blizu 12 procenata, zadnji put kad smo se posteno prebrojali bilo nas je 6,3 procenta.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ujednom trenutku nas je bilo blizu 12 procenata, zadnji put kad smo se posteno prebrojali bilo nas je 6,3 procenta.

    Oh, ne.... jos jedan....

    Svaki put kad "oglasi" jos jedan "liberal od prvoga dana - 2006 " - Slavku proradi chir
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Oh, ne.... jos jedan....

    Svaki put kad "oglasi" jos jedan "liberal od prvoga dana - 2006 " - Slavku proradi chir
    Zamisli sad. Liberal, prošao torture povampirene srbo-četničke bratije...od 97-me krilo DPS-a zvano SNP "prirodno" nastavlja da potire sve Crnogorako, zajedno sa već provjerenim veliko srpskim partijama..
    Sad, ti, tzv. liberali su u koaliciju sa istim onim koji ne priznaju nista Crnogorako, samim tim ni njih kao sagovornike.. Nisu svjesni da je taj Crnogorski anti Đukanovićev dio trebao da služi kao tas na vagi za suštinsku pobjedu klerofašizma.. za pobjedu onih koji su pucali na Čupića, za pobjedu onih koji su popa Macu proglasili za sveca, za pobjedu onih koji prepravljaju i unistavaju Crnogorsko kulturno nasleđe.. da ne nabrajam...je li to prava strana "liberala?" Jesu li se za to liberali borili da im Mandić bude lider?? Cus mene Ranko Krivokapić...

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ziva istina. Stranka kojoj je najveci domet bio oko 10%, danas ispade da je brat bratu imala preko 65%.
    Nema licemjera kao nas na svijet.
    Nije ni cudo sto se ovdje licitira sa procentima uspjesnosti LSCG u 20 vijeku
    LSCG je fakat stranka koja uglavnom nije imala ni 10 %. Zato što su većinu devedesetih glasači i potencijalni glasači LSCG bili u ilegali i bili proganjani na svakom koraku. Eee, kad je strah i pritisak malo popustili smo dobili izbore (daleke 96te) ali je nastupila najbezočnija krađa u vidu manipulacije glasačkim listićima (nie bilo stranih posmatrača) o kojoj su i "bivši" DPSovci pričali u sred parlamenta
    Pošto je Britva vidio da je završio priču odmah poslije najbezočnije pokradenih izbora je naprasno postao crnogorac
    DPS ste sačuvali jedino vi wannabe srbi, današnji glasači DFa, SNPa i njegovog mutanta Demokratama
    Last edited by Rakun; 01-06-18 at 17:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #8
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Zamisli sad. Liberal, prošao torture povampirene srbo-četničke bratije...od 97-me krilo DPS-a zvano SNP "prirodno" nastavlja da potire sve Crnogorako, zajedno sa već provjerenim veliko srpskim partijama..
    Sad, ti, tzv. liberali su u koaliciju sa istim onim koji ne priznaju nista Crnogorako, samim tim ni njih kao sagovornike.. Nisu svjesni da je taj Crnogorski anti Đukanovićev dio trebao da služi kao tas na vagi za suštinsku pobjedu klerofašizma.. za pobjedu onih koji su pucali na Čupića, za pobjedu onih koji su popa Macu proglasili za sveca, za pobjedu onih koji prepravljaju i unistavaju Crnogorsko kulturno nasleđe.. da ne nabrajam...je li to prava strana "liberala?" Jesu li se za to liberali borili da im Mandić bude lider?? Cus mene Ranko Krivokapić...
    Zamisli nijedan koji je bio simpatizer ili clan LSCG ih uglavnom ne glasa, ni prije ni poslije 96te. Nijedan se nije borio za nikoga sem da zivi u normalnoj drzavi. Ali kada je DPS promijenio politiku pojavilo se milion njih koji pricaju istu pricu kao ti. Isto kao sto “apstinenti” sa foruma pricaju istu pricu vec godinama.
    Takvi su isjednacili borbu LSCG sa samostalnoscu i sad samo o tome pricaju. LSCG se borio za demokratsku i uredjenu drzavu, ali dobro. Eto i Rakun tvrdi da je Narodna sloga dobila izbore, samo zato jer je Momovo DPS krilo tvrdilo tako. Iako su svi izbori kod nas na istu matricu, Narodna Sloga nije bila ni blizu da obali DPS. Mozda sa svima ostalima, ali SD-a, DS-a i slicnih je i tad postojalo tako da je to cista naucna fantastika
    Ali dobro, mozes ti ovdje da prosipas pricu 1995+ godiste...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti si nešto isprosipao... Dobro je, sad povezi sa onim sto sam ja naveo...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Narodna Sloga nije bila ni blizu da obali DPS. Mozda sa svima ostalima, ali SD-a, DS-a i slicnih je i tad postojalo tako da je to cista naucna fantastika
    Ali dobro, mozes ti ovdje da prosipas pricu 1995+ godiste...
    Mogao bi pogledati izborni rezultat te 96te prije nego što pokušaš sa aboliranjem glasača tvog miljea

    Narodna Sloga (LSCG) je imala 25% što je više nego bilo koja opoziciona stranka do sad
    To nije bilo ovo vrijeme kad se krađom izbora naziva prijetnje tipa "izgubićeš posao ako ne glasaš za DPS" i oslanjanja na glupost glasača, ne, to je bilo vrijeme prave krađe
    Last edited by Rakun; 01-06-18 at 18:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #11
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mogao bi pogledati izborni rezultat te 96te prije nego što pokušaš sa aboliranjem glasača tvog miljea

    Narodna Sloga (LSCG) je imala 25% što je više nego bilo koja opoziciona stranka do sad
    Glasaci mog miljea spadaju u ovo sto nece glasati tvoje miljenike nikad. I ja na to ne gledam romanticarski niti kao nekakv iskrivljeni vid proslosti za aboliciju DPS-a kao ti.
    Jesu li pokradeni ti izbori, jesu ali ne toliko da bi uzdrmali DPS i njihovo biracko tijelo.
    Ali fina ti prica. Podsjecas na Novaka pomalo. Lijep pogled iz kancelarije MA ili nekog drzavnog preduzeca u BG

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Oh, ne.... jos jedan....

    Svaki put kad "oglasi" jos jedan "liberal od prvoga dana - 2006 " - Slavku proradi chir
    Ajde da to ne reče jedan od istaknutijih čeda foruma
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #13
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Pa ono originalni DPs niko nije mogao da obali ali treba uzeti u obzir da je to bio originalni DPS i da kontrola kradje izbora prakticno nije ni postojala.Mislim da najblize sto je DPs bio da padne su bili izbori u prvoj deceniji ovog vijeka ne znam tacno koja godina kad se DPs izvukao za dlaku mislim da ih je SNP tada bio najzesce pritisnuo ali posle toga umjesto da jacaju opozicija se sunovratila vec na sledecim izborima nista nije prepusteno slucaju spavaci su odradili svoje i DPs je opet vratio razliku
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Glasaci mog miljea spadaju u ovo sto nece glasati tvoje miljenike nikad.
    Glasači tvog miljea su DPS oriđinali


    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I ja na to ne gledam romanticarski niti kao nekakv iskrivljeni vid proslosti za aboliciju DPS-a kao ti.
    Očigledno da ti smeta kad neko podsjeti na činjenicu da si ti(tvoji istomišljenivci) doveo DPS na vlast i zacementirao ga tu gdje je i dan danas
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jesu li pokradeni ti izbori, jesu ali ne toliko da bi uzdrmali DPS i njihovo biracko tijelo.
    Naravno da su pokradeni i to je bila prava krađa glasačkih listića, a ne kako se krađa danas predstavlja "glasaj da ne izgubiš posao" nadajući se da glasač neće da ukapira da niko ne zna niti može da sazna šta je zaokružio
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Lijep pogled iz kancelarije MA ili nekog drzavnog preduzeca u BG
    crnogorsko državno preduzeće u Srbiji ? Ne radim u ambasadi
    Ne radim ni u MA, mada koliko sam im para ostavio taman zaslužujem posao
    Last edited by Rakun; 02-06-18 at 00:45.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Oh, ne.... jos jedan....

    Svaki put kad "oglasi" jos jedan "liberal od prvoga dana - 2006 " - Slavku proradi chir


    Naravno jos jedan, od tog malog procenta, to je nesto sto se ponosno istice !

    Znam da vam smeta, ali sto ces eto postojimo i ne bolujemo od kolektivne amnezije, jos pamtimo vasa djelovanja po pitanju drzave i demokratije. To sto pamtimo vam stvara nesnosne dusevne bolove, to je uzrok nevidjene mrznje prema nama, to je priroda tako uredila da ce psi uvijek lajati za vukovima, zato vas i ne mrzimo, vec preziremo jer nas je evolucija zaobisla pa ostadosmo vukovi, a vi ste trenutno u stadijumu pudlice . . .

  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Zamisli sad. Liberal, prošao torture povampirene srbo-četničke bratije...od 97-me krilo DPS-a zvano SNP "prirodno" nastavlja da potire sve Crnogorako, zajedno sa već provjerenim veliko srpskim partijama..
    Sad, ti, tzv. liberali su u koaliciju sa istim onim koji ne priznaju nista Crnogorako, samim tim ni njih kao sagovornike.. Nisu svjesni da je taj Crnogorski anti Đukanovićev dio trebao da služi kao tas na vagi za suštinsku pobjedu klerofašizma.. za pobjedu onih koji su pucali na Čupića, za pobjedu onih koji su popa Macu proglasili za sveca, za pobjedu onih koji prepravljaju i unistavaju Crnogorsko kulturno nasleđe.. da ne nabrajam...je li to prava strana "liberala?" Jesu li se za to liberali borili da im Mandić bude lider?? Cus mene Ranko Krivokapić...

    Zamisli sad ti da ukoliko zelimo promjene moracemo napraviti dogovor sa svima kojima je dosta ovakvih boljeg zivota i demokratije. Evo smo svjedoci na ovim lokalnim izborima da je jedno krilo zajednickog dps-a na aparatima, no ovo drugo ojacano nekadasnji sdp-om i manjinama je prilicno vitalno. Dobro je da i df pada znacajno, tako da mozda jednom i dodje do toga dogovora, no vidjecemo koliko ce dps uloziti u oporavak takozvanog demokratskog fronta.

    Ovaj drugi dio ti je antologijski bukvalno, znaci mi nijesmo svjesni da taj crnogorski anti milov dio kao tas na vagi treba da obezbijedi pobjedu klerofasizma, dobro je da si nabrojao primjere klerofasizma, da se osvrnemo i na njih.
    Kazes za pobjedu onih koji su pucali na Ljuba Cupica, ali oni su pobijedili ili ti ne znas mozda da su na Ljuba pucali niksicki cetnici, jedan od vodja im je bio blazo djukanovic direktni krvni predak predsjednika nam Crne Gore.
    Dalje kazes za pobjedu onih koji su popa macu proglasili za sveca, pa oni su isto pobijedili ili ti ne znas da njihov vladika upravlja velikim dijelom Crne Gore ili mozda ne znas da je isti milo okitio njihov hram u Podgorici svojim poklonom pozlacenim krstom vrijednim stotinak hiljada eura.
    Jos dodajes za pobjedu onih koji prepravljaju i unistavaju crnogorsko kulturno nasljedje, pa i oni su pobijedili ili ti mozda ne znas da su najveci krvnici crnogorskog kulturnog nasljedja i uopste svega crnogorskog upravo oni koji gazduju crnogorskim svetinjama i oni cije hramove milo kiti pozlacenim krstovima.
    Na kraju stavi par tacki i rece da ne nabrajas, mene sto se tice nastavi i ti koje nijesi nabrojao su pobijedili, ili ti ne znas da su unistili crnogorsku privredu, a Crnu Goru bukvalno rasprodali.
    Dodatno se zapita je li to prava strana Liberala, jos vidim koristis navodnike i pominjes kao lidere mandica i krivokapica, da ti odgovorim onda, ne, to nije prava strana Liberala, to je prava strana pobjednika, ili ti mozda ne znas da su vasi pobijedili.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Ja sam ti brate stari liberal. Glasaci lscg-a su bile manjine sto ih je Milas progonio i nesto Cetinjana zbog Slavka.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ih otkad ne čuh ovu teoriju kako su Liberale glasali samo Muslimani i Albanci, vrati me u mladost nakratko

  19. #19
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    A ustaše?

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    A ustaše?
    Bravo, na njih zaboravih.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    A nego ko je nego manjine.

    1:15:25


    Svi ovi koji opovrgavaju ovo danas su glasali dps tada, ili su jos bili u testisima.
    Last edited by Dzoni55; 03-06-18 at 10:26.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A da ponovimo prošlost sa svim njenim zločinačkim naslijeđem



    Piše: Andrej Nikolaidis


    Naše su, postjugoslovenske, države tako daleko otišle u reviziji prošlosti, relativizovanju i veličanju ratnih zločinaca, da nam ne preostaje ništa drugo osim da tu prošlost, sa svim njenim zločinačkim nasljeđem – ponovimo.
    Ipak, dok još uvijek postoji ideologijom "višeg nacionalnog interesa" neisprano sjećanje, da se podsjetimo koliko je, zapravo, moralno ogavna politika relativizacije zločina.
    Početkom ovog mjeseca u Gornjem Zaostru održan je "narodni sabor" sa kojega je upućen proglas o bratskom pomirenju među potomcima sukobljenih strana u drugom svjetskom ratu. Kako se veli u proglasu, potomci "nevino nastradalih pripadnika jugoslovenske kraljevske vojske u otadžbini", dakle četnika, sabrani u Gornjem Zaostru, "u slobodnim srpskim planinama", dakle na sjeveru Crne Gore, zahtijevaju od Skupštine, Vlade i ostalih državnih organa Crne Gore da prihvate ruku pomirenja i da Vlada Duška Markovića dozvoli podizanje spomenika vojvodi Pavlu Đurišiću.
    Potpisnici proglasa podsjećaju javnost na to da nema evropskih integracija bez bratskog pomirenja. Jasno: ne može se u Evropu dok se Đurišiću ne digne spomenik. Na kraju vele kako "Crna Gora mora izvršiti reviziju nekih istorijskih činjenica i argumenata u vezi sa bratoubilačkim ratom i ravnopravno tretirati i partizanski i četnički pokret, jer su oba pokreta bila antifašistička, a to su učinile i neke susjedne zemlje, kao što je slučaj u Srbiji".

    Počast za manijaka

    Ako postoji neka vanzemaljska civilizacija čiji pripadnici su došli u posjed proglasa iz Gornjeg Zaostra, i to im je prvi kontakt sa planetom Zemljom i njenom istorijom, njima ono što su pročitali, možda, može imati smisla.
    Za nas koji živimo na ovoj planeti, činjenice su jednostavne: ti ljudi traže da se podigne spomenik čovjeku koji je poklao hiljade muslimana. Čovjeku koji 13. februara 1943. Draži Mihailoviću šalje raport u kojem govori o akciji koju je sproveo na širem području Sandžaka "čišćenjem terena" od naoružanih „fesaroša“ i piše:
    "Zatim je nastalo čišćenje oslobođene teritorije. Sva muslimanska sela u tri pomenuta sreza su potpuno spaljena da ni jedan njihov dom nije ostao čitav. Sva imovina je uništena sem stoke, žita i sena… Za vreme operacije pristupilo se potpunom uništavanju muslimanskog življa bez obzira na pol i godine… Pobijeno je 8.000 žena, staraca i dece… Jedan deo je uspeo da umakne preko Drine".
    Đurišić se hvali da je njegova vojska izvela akciju "u svakom pogledu izvrsno". On kaže da je "moral kod muslimana bio strašan, da je zavladala epidemija straha od naših četnika".
    Ako navedeno nije za spomenika, šta jeste?
    Skupina ljudi, dakle, uz primjetan moralni bijes, u moralizatorskoj intonaciji, iz pozicije žrtve (predlažem termin: žrtve "četnikofobije") traži počast za manijaka koji je sprovodio psihopatski političko-vojni program.

    Sociopatski klub

    Ili ovo. Sud u Hrvatskoj koji legalizuje "za dom - spremni", parolu pod kojom su manijaci sprovodili psihopatski projekat NDH, koji je svoj kreativni vrhunac ostvario u Jasenovcu, koncentracionom logoru za istrebljenje Srba.
    Ili Dodikova parlamentarna akcija izmišljanja Srebrenice kakva odgovara njemu i njegovom političkom projektu koja je u biti, bila sociopatski šou, održan u Skupštini koja je za potrebe njegovog održavanja, pretvorena u sociopatski klub.
    Nego, šta je to, ko je to – sociopata? Evo šta, da ne idemo dalje i dublje, o tome kaže Wikipedia.
    "Opis psihopata ili sociopata:
    -napasni i arogantni prema žrtvama, a prema ostalima dragi i ljubazni (kog volem - volem, kog ne volem - koljem; ustaška inferiornost pred Talijanima i Njemcima, i istovremeno njihovo uvjerenje da su superiorni nad Srbima)
    -hladni i proračunati (bez tih osobina nije moguće pobiti desetine hiljada ljudi i godinama bježati od suda u Hagu ili se skrivati u Južnoj Americi)
    dobri su glumci, za njih ne vrijede zakoni i moralne norme (Oskar Radovanu Karadžiću za ulogu Dragana Davida Dabića)

    -često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima (osim što vole klati, vole i krasti – neki su, kao Radovan, krali prije, neki, kao njegovi nasljednici, poslije rata, a većina i tokom rata)
    oni koji ih otkriju, odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)djela prebacuju na njih (napad je najbolja odbrana: oni su žrtve svojih žrtava)

    -ne pokazuju empatiju, sažaljenje i krivnju
    -vole lamentirati, od općeproznatih činjenica razvijati "dubokoumne" teme, biti u centru pažnje; pamte tuđe ideje te iste ponavljaju i predstavljaju kao svoje (na primjer ideje Moljevića, Njegoša, Dobrice Ćosića i Bećkovića, ili tezu o Hrvatima kao "predziđu kršćanstva")
    -vole svoj glas; u društvu su najglasniji; prema ljudima su ljubazni samo kad od istih imaju korist, u svim drugim odnosima su arogantni; sociopat je u stanju, prema istoj osobi, u jednom danu nekoliko puta, u potpunosti promjeniti način komunikacije, pa čak i boju glasa
    -protokom vremena sve teže kontroliraju laži koje se gomilaju (laž je njihov otac, njihov je otac laži)
    -ljude koji ih smatraju prijateljima u stanju su besramno prevariti; sjediti za istim stolom i činiti nešto loše ("iza leđa") kao npr: laganje, podkradanje, razaranje braka, ogovaranje itd.
    -često moraliziraju ili se kriju iza neke humanitarne ili vjerske udruge (eh, nismo li se toga nagledali).
    Najpoznatiji sociopati: Ted Bundy, Ed Gein, Rudolf Hess i Josef Mengele".
    Ako u navedenom ne prepoznajete sličnost/identičnost sa ovdašnjim sociopatama/revizionistima, sva je prilika da ste i sami jedan od njih.

    Ubilački pohodi

    U članku na Wikipediji pomenuti su Ted Bundy i Ed Gein.
    Volio bih da razmislite o sljedećem.
    Theodore Bundy, od milja zvani Ted, ubio je Lyndu Healy i tako započeo svoj ubilački pohod. Sve što je ostalo od nje bili su krvavi čaršavi u djevojčinom podrumskom stanu u Seattleu. Dva i po mjeseca kasnije ubio je Donnu Gail Manson, koja nije bila rod ni Charlesu ni Marilyn Mansonu.
    Bundy je ničim ometan ubijao sve do septembra naredne godine. Kada je napokon uhapšen, američke vlasti bile su tako trapave da su jednom od najozloglašenijih serijskih ubica dozvolile da dva puta pobjegne. Jednom nakratko, a drugi put, u januaru 1978., dovoljno dugo da upadne u osamljenu kuću i tu siluje pa drvenom palicom ubije dvije žene. Sat kasnije, naš Ted je već u drugoj kući gdje palicom udara drugu ženu. Tek u julu 1979. ponovo je uhapšen i osuđen na smrt.
    Ed Gein je ubio "svega" dva ljudska bića. Stoga ga FBI ne vodi kao serijskog ubicu, jer po FBI klasifikaciji, da bi to bio, moraš ubiti – tri. Geinovi su zločini, međutim, bili tako ekscesivni i košmarni da su poslužili kao "inspiracija" za čitav niz holivudskih filmova: od Teksaškog masakra motornom testerom do Kad jaganjci utihnu plus mnoštvo manje slavnih horora.

    Bezdušno i bolesno objašnjenje

    Sad, možete li zamisliti državu čiji lideri relativizuju Bundyjeve ili Geinove zločine i za tu potrebu zakazuju sjednicu skupštine? Možete li zamisliti grupu ljudi koja od vlade traži da podigne spomenik Bundyju i Geinu? Možete li zamisliti pjevača koji koncert počinje Geinovim riječima i masu koja ih horski ponavlja? Pjevača koji pjeva "Viskonsin i Ajova stara, to je kuća Edovih bećara" i publiku koja se uz tu pjesmu veseli, pa se buni što to nekome smeta?
    Ne? A zašto je to, ipak, naša stvarnost? U kom, tačno, smislu je Maks Luburić, iako je ubio više ljudi od njega, etički prihvatljiviji od Eda Geina, a Ratko Mladić prihvatljiviji od Bundyja čiji je spisak žrtava daleko kraći?
    A, znam... Zato što su Luburić i Mladić ubijali za "našu stvar" i "našu naciju", dok su Bundy i Gein to činili u ime svoje bolesti, "za svoju dušu".
    Zaista ne vidite koliko je to objašnjenje bezdušno i bolesno?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    A da ponovimo prošlost sa svim njenim zločinačkim naslijeđem
    Piše: Andrej Nikolaidis


    Naše su, postjugoslovenske, države tako daleko otišle u reviziji prošlosti, relativizovanju i veličanju ratnih zločinaca, da nam ne preostaje ništa drugo osim da tu prošlost, sa svim njenim zločinačkim nasljeđem – ponovimo....
    Kakva odvratna, licemjerna prica.

    Rugamo se Hrvatskoj i Srbiji sto rehabilituju ustashe i cetnike, a na ruke prepiramo proslost Krsta Zrnova, pravimo od njega nacionalnog junaka.

    Nista bolji nismo...

  24. #24
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kakva odvratna, licemjerna prica.

    Rugamo se Hrvatskoj i Srbiji sto rehabilituju ustashe i cetnike, a na ruke prepiramo proslost Krsta Zrnova, pravimo od njega nacionalnog junaka.

    Nista bolji nismo...
    Porediti Krsta Zrnova sa ustasama i cetnicima je toliko degute da da sam ja admin brisao bi te postove.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kakva odvratna, licemjerna prica.

    Rugamo se Hrvatskoj i Srbiji sto rehabilituju ustashe i cetnike, a na ruke prepiramo proslost Krsta Zrnova, pravimo od njega nacionalnog junaka.

    Nista bolji nismo...
    Nikad mi neće biti jasna priča oko Krsta. Postoje te dvije verzije, u jednoj je bad, a u drugoj good guy. Je li istina neđe između ili šta je, to sami bog zna, k'o što se ono kaže.

Page 1 of 35 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. KK Budućnost
    By glup_ka_t0cak in forum Košarka
    Replies: 16321
    Last Post: 07-02-24, 08:02
  2. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 22:37
  3. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 16:10
  4. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •