Page 7 of 35 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 857

Thread: Povratak u budućnost: Raščišćavanje

  1. #151
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Čitam komentare (ne samo ovdje) i čovjek da se, prosto, obraduje koliko je narod antifašistički raspoložen. No, da li bi se tako reagovalo da je pušten npr. Bora Đorđević (ista bagra sa Tomsonom, pri tome ne govorim o pesmama)? Antifašizam kao moda, može i to...

    Sent from my Motorola 8400
    Mozes li.mi samo rec u kojoj je to Bora zabranjen drzavi, da odrzava koncerte ? Kad se vec gadjes sa temom o iq, nemoj ovakva poredjenja da pravis
    Last edited by djordjije; 11-05-20 at 13:01.

  2. #152
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,782
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ma daj, nemoj da mijenjamo teze.
    Kazem opet, prilicno sam siguran da tipa ne pustaju ni u rodnoj drzavi na nacionalnoj televiziji, pjeva najgore fasisticke pjesme poput 'Jasenovac i Gradiska Stara, najveci 'hit' mu pocinje sa fasistickim pozdravom ZDS pod kojim je stradalo stotine hiljada, nemoguce je i danas tacno utvrditi.
    Lik kojem je bio zabranjen ulazak u Sengen zonu na vise godina radi nacionalistickih i fasistickih dernecenja, otkazivani i zabranjivani koncerti u svakoj normalnoj zemlji, od Svice, Njemacke, Austrije itd i stavljas u isti kos njega i Boru Djordjevica?
    Navedi mi jednu Borinu pjesmu sa fasistickim prizvucima?
    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Mozes li.mi samo rec u kojoj je to Bora zabranjen drzavi, da odrzava koncerte ? Kad se vec gadjes sa temom o iq, nemoj ovakva poredjenja da pravis
    Da, ista su bagra, na Borine (Riblje Čorbe) koncerte sam redovno išao do jednog momenta... To fašizoidno baljezganje između pijesama me navodi da ga ,,šutnem" u isti koš (mada Tomsona nikada nisam odslušao, ni pijesmu, ni priču, znam ga samo po ,,čuvenju", ali sam dao sebi slobodu da ga ocjenim bagrom) Ako Tomsona ne pušta HRT to im može biti samo plus. Za one kojima je svaki fašizam jednak (a jesu jednaki) bio on hrvatski, srpski, crnogorski, njemački, italijanski,...



    Sent from my Motorola 8400

  3. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  4. #153
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,782
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Ne poistovecuj cio Balkan sa Srbima i Hrvatima. Mi Crnogorci nemamo ratne zlocince, a jos manje da se ponosimo njima. Znaci ako se Srbi i Hrvati ponose ne stavljaj sve u njihov kos. I smaras vise sa iq-om i bjelovaplicima na svaki cosak.
    Radovan Karadžić je osamdesetih pisao o posebnosti crnogoraca jer imaju drugačiju butnu kost, isticao je i superiornost i šta sve ide uz to... no devedesetih mu bi profitabilnije da bude srbin. Bira se nacija iz interesa... Oh, wait.

    Sent from my Motorola 8400

  5. #154
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Nebula
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Ne poistovecuj cio Balkan sa Srbima i Hrvatima. Mi Crnogorci nemamo ratne zlocince, a jos manje da se ponosimo njima. Znaci ako se Srbi i Hrvati ponose ne stavljaj sve u njihov kos. I smaras vise sa iq-om i bjelovaplicima na svaki cosak.
    Cek,nije danas pomenuo Bokesku i kako radi ko sanker iako ima diplomu fakulteta

  6. #155
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Povrace mi se od ovih tema,i imam neke obaveze danas,ali moram reagovat,imamo zlochinca i to jednog od najvecih,prochitaj malo o Monstrumu sa Grbavice,poz.
    Neka cita o predsjedniku. O deportacijama o tocenju goriva. Malo je dje takvih zlocinaca na vlast kao kod nas. Monstrumi.

  7. #156
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, ista su bagra, na Borine (Riblje Čorbe) koncerte sam redovno išao do jednog momenta... To fašizoidno baljezganje između pijesama me navodi da ga ,,šutnem" u isti koš (mada Tomsona nikada nisam odslušao, ni pijesmu, ni priču, znam ga samo po ,,čuvenju", ali sam dao sebi slobodu da ga ocjenim bagrom) Ako Tomsona ne pušta HRT to im može biti samo plus. Za one kojima je svaki fašizam jednak (a jesu jednaki) bio on hrvatski, srpski, crnogorski, njemački, italijanski,...



    Sent from my Motorola 8400
    To je licno tvoja percepcija, sa kojom se uveliko ne bih slozio.
    Mada nisam bio na koncertu ni jednog od pomenutih, prvi put cujem za Borina 'fasizoidna baljezganja', mada ne tvrdim da ih nema jer i ne slusam to, a nije u fokusu, dok za ovog drugog uveliko znam, znam mu i repertoar pjesama, kao i njegovu publiku, nastupe na proslavama etnickih ciscenja i UZP.
    Zabrana uopste ulaska u drzave Sengena na par godina, pjesme sa ZDS itd da se ne ponavljam.
    I ja nisam ni reka' da nije HRT-u plus sto ga ne pustaju, nego konstatujem da ga na njegovoj nacionalnoj televiziji ne pustaju, ali smo zato mi nasli za shodno da pustamo njegov spot i to na dan pobjede nad fasizmo.
    Last edited by technus; 11-05-20 at 14:10.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #157
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ako Tomsona ne pušta HRT to im može biti samo plus. Za one kojima je svaki fašizam jednak (a jesu jednaki) bio on hrvatski, srpski, crnogorski, njemački, italijanski,...
    Ne interesuje mene da li se Tomsona pušta na HRT. Zvanično nije poželjan, ali se tu i tamo potkrade kad pjeva na proslavi Oluje pa prenosi HRT.

    Mene interesuje što ga pušta RTCG. Ja ne vjerujem da je greška u pitanju, jer može centrala jednom da pogriješi...
    U Makedoniji padoše neke ostavke zbog emitovanja one poštanske markice, a nama se izvinuše kao da je puštena neka loša pjesma, neki šund pa se voditeljica izvinjava onima koji ne slušaju taj žanr.
    Veli, neke je to moglo uvrijediti.

    Po meni su to čiste i namjerne provokacije.

  9. #158
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,782
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    To je licno tvoja percepcija, sa kojom se uveliko ne bih slozio.
    Mada nisam bio na koncertu ni jednog od pomenutih, prvi put cujem za Borina 'fasizoidna baljezganja', mada ne tvrdim da ih nema jer i ne slusam to, a nije u fokusu, dok za ovog drugog uveliko znam, znam mu i repertoar pjesama, kao i njegovu publiku, nastupe na proslavama etnickih ciscenja i UZP.
    Zabrana uopste ulaska u drzave Sengena na par godina, pjesme sa ZDS itd da se ne ponavljam.
    I ja nisam ni reka' da nije HRT-u plus sto ga ne pustaju, nego konstatujem da ga na njegovoj nacionalnoj televiziji ne pustaju, ali smo zato mi nasli za shodno da pustamo njegov spot i to na dan pobjede nad fasizmo.
    Često sam išao na razne koncerte (i van CG) i naravno da je lična pericepcija. Iskreno, žao mi je zbog Riblje Čorbe i koliko sam volio (i odrastao uz njegove pjesme), recimo oduševljavala me ,,pogledaj dom svoj anđele", a danas sam ravnodušan zbog svega navedenog.

    Sent from my Motorola 8400

  10. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  11. #159
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, ista su bagra, na Borine (Riblje Čorbe) koncerte sam redovno išao do jednog momenta... To fašizoidno baljezganje između pijesama me navodi da ga ,,šutnem" u isti koš (mada Tomsona nikada nisam odslušao, ni pijesmu, ni priču, znam ga samo po ,,čuvenju", ali sam dao sebi slobodu da ga ocjenim bagrom) Ako Tomsona ne pušta HRT to im može biti samo plus. Za one kojima je svaki fašizam jednak (a jesu jednaki) bio on hrvatski, srpski, crnogorski, njemački, italijanski,...

    Sent from my Motorola 8400
    Bora je prestao da "fašizoidno baljezga" zadnjih godina, između pjesama priča o onoj ženskoj raboti i obavezno dokači LGBT. Da je devedesetih, a bogami i početkom novog milenijuma baljezgao-jeste, ali mu se ne može spočitati da je vrhunski šoumen, pjevač i tekstopisac.

    Thompsona ne volim, ali "Vjetar s Dinare" i "Lijepa li si" će teško ko nadmašiti , a i otpjevati kao on.

  12. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:

    NSX

  13. #160
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Нико се не може поредити са Томпсоном, човјек велича најмонструознији режим и покрет који је постојао на тлу Европе. И поредити њега са Чорбом или било ким је неумјесно.
    Hasta siempre!

  14. #161
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ma daj, nemoj da mijenjamo teze.
    Kazem opet, prilicno sam siguran da tipa ne pustaju ni u rodnoj drzavi na nacionalnoj televiziji, pjeva najgore fasisticke pjesme poput 'Jasenovac i Gradiska Stara, najveci 'hit' mu pocinje sa fasistickim pozdravom ZDS pod kojim je stradalo stotine hiljada, nemoguce je i danas tacno utvrditi.
    Lik kojem je bio zabranjen ulazak u Sengen zonu na vise godina radi nacionalistickih i fasistickih dernecenja, otkazivani i zabranjivani koncerti u svakoj normalnoj zemlji, od Svice, Njemacke, Austrije itd i stavljas u isti kos njega i Boru Djordjevica?
    Navedi mi jednu Borinu pjesmu sa fasistickim prizvucima?










    "Na front jesam išao, nisam pucao. Borio sam se sa onim što najbolje umem - pevao sam. Dizao sam moral jedinicama na frontu."
    - U prevodu, huškao sam ali nisam podmetao glavu tamo đe je gusto.
    Last edited by ASC; 11-05-20 at 20:37.

  15. #162
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, ista su bagra, na Borine (Riblje Čorbe) koncerte sam redovno išao do jednog momenta... To fašizoidno baljezganje između pijesama me navodi da ga ,,šutnem" u isti koš (mada Tomsona nikada nisam odslušao, ni pijesmu, ni priču, znam ga samo po ,,čuvenju", ali sam dao sebi slobodu da ga ocjenim bagrom) Ako Tomsona ne pušta HRT to im može biti samo plus. Za one kojima je svaki fašizam jednak (a jesu jednaki) bio on hrvatski, srpski, crnogorski, njemački, italijanski,...



    Sent from my Motorola 8400
    Svaka cast za ovaj spot Kekina. Ovo treba ponekad odgledat. Da covjek vrati vjeru da i na Balkanu ima normalnih ljudi.

    Boru sam nekad rado slusao. Bio mu na koncert. Otkad je "zaladio", samo nek je zdra'o.

  16. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  17. #163
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Ne poistovecuj cio Balkan sa Srbima i Hrvatima. Mi Crnogorci nemamo ratne zlocince, a jos manje da se ponosimo njima. Znaci ako se Srbi i Hrvati ponose ne stavljaj sve u njihov kos. I smaras vise sa iq-om i bjelovaplicima na svaki cosak.
    Ne li ?
    Đurišić, Pop Maca, Pop Šiljak i još gomila četnika. Kako god da su se ti psi izjašnjavali na žalost su bile naše džukele i vječita mrlja u našoj istoriji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #164
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Ne poistovecuj cio Balkan sa Srbima i Hrvatima. Mi Crnogorci nemamo ratne zlocince, a jos manje da se ponosimo njima. Znaci ako se Srbi i Hrvati ponose ne stavljaj sve u njihov kos. I smaras vise sa iq-om i bjelovaplicima na svaki cosak.
    Ne li ?
    Đurišić, Pop Maca, Pop Šiljak i još gomila četnika. Kako god da su se ti psi izjašnjavali na žalost su bile naše džukele i vječita mrlja u našoj istoriji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. The Following User Says Thank You to Rakun For This Useful Post:


  20. #165
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Za one kojima je svaki fašizam jednak (a jesu jednaki) bio on hrvatski, srpski, crnogorski, njemački, italijanski,...
    Crnogorski fašizam ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. The Following User Says Thank You to Rakun For This Useful Post:


  22. #166
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Kakva je ova jadna fasisticka corbica, jes svojevremeno pokojni Rasko sa njim ocistio dupe u neki lokal u Becu.

  23. #167
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Crnogorski fašizam ?

    Zar nijesu Sekula i ekipa mu bili fasisti?

  24. #168
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ne, fasizam ima svoju definiciju. Oni su bili kolaboranti, neki do kraja, neki do jedne ure.

  25. #169
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ne, fasizam ima svoju definiciju. Oni su bili kolaboranti, neki do kraja, neki do jedne ure.


    Ima vise definicija a evo jedne od Merriam Webster :
    "Fasizam je politicka filozofija, pokret ili rezim, koji postavlja naciju ili cesto rasu iznad pojedinca i koji znaci centralizovanu autokratsku vladu vodjenu diktatrskim vodjom, snaznu drustvenu represiju i nasilno suzbijanje politicke opozicije ".

  26. #170
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Nemaš to kod nas u tom ratnom periodu, nisu uzdizali rasu ili naciju, težili uništenju druge itd.

  27. #171
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Nemaš to kod nas u tom ratnom periodu, nisu uzdizali rasu ili naciju, težili uništenju druge itd.

    Jasno, zaista nema elemenata fasizma u Sekulinim govorima. Bio je koaliciji i dobrim odnosima sa Pavelicem, ali ne znaci da je on bio fasista. Borio se za suverenu Crnu Goru.


    Medjutim, najveci problem kod svih nacija je pohlepa. Tako je bukvalno sa svima u regionu. Prvo nemas drzavu koja je san, pa mislis ako dobijes drzavu da je to krajnji cilj. Onda kad dobijes drzavu pomislis da ipak nije to-to, mozda si ostecen za granice, trebala bi biti malo veca.
    Onda pomisli da je njegove njegove nacije malo, pa krene asimilovati i pritiskati druge ljude da se izjasne nacionalno kao on.
    Tome nema kraja. Ljudska pohlepa je beskonacna.
    Last edited by nescafe10; 15-05-20 at 20:54.

  28. #172
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Sarajevo danas



    Antifašisti kod Vječne vatre u Sarajevu blokirali saobraćaj, pjevaju partizanske pjesme i uzvikuju parole
    klix.ba





    Povod za ovaj masovni protest je političko-nacionalni ritual RKC


    U sarajevskoj katedrali Srca Isusova počela misa za žrtve Bleiburga






    ____________________






    Foto dana


    Last edited by starwalker; 16-05-20 at 13:01.
    The more things change, the more they stay the same.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  30. #173
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default



    Zamisli koliki mamlaz moraš da budeš da Cetinje nazoveš nebitnim selom značajnim samo po tome što se u njemu rodio Aleksandar Karađorđević, bez obzira na političku agendu i ideološki okvir.

    Malo nebitno selo - sjedište Cetinjske mitropolije već 535 godina, koju DF-ovci navodno poštuju i brane.
    Malo nebitno selo - mjesto prve štamparije u Južnih Slovena.
    Malo nebitno selo - koje je početkom 20. vijeka imalo 13 ambasada i diplomatskih predstavništva.
    Last edited by ASC; 19-05-20 at 19:09.

  31. #174
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ne znam ko tog milovog debila uopste uzima za ozbiljno,kad se i crkva ogradjuje od svega sto rece, jasno je kolko je sati.ko sve zastupa mrceni narod

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  32. #175
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Nemaš to kod nas u tom ratnom periodu, nisu uzdizali rasu ili naciju, težili uništenju druge itd.
    Jesu četnici. Uzdizali srBstvo i težili uništenju muslimana
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 7 of 35 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KK Budućnost
    By glup_ka_t0cak in forum Košarka
    Replies: 16322
    Last Post: 31-03-24, 20:21
  2. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 21:37
  3. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 15:10
  4. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •