View Poll Results: Ko osvaja?

Voters
59. You may not vote on this poll
  • Argentina

    9 15.25%
  • Brazil

    9 15.25%
  • Španija

    2 3.39%
  • Belgija

    2 3.39%
  • Engleska

    4 6.78%
  • Francuska

    11 18.64%
  • Srbija

    4 6.78%
  • Hrvatska

    3 5.08%
  • Urugvaj

    2 3.39%
  • Portugal

    1 1.69%
  • Njemačka

    6 10.17%
  • Švajcarska

    2 3.39%
  • Meksiko

    1 1.69%
  • Peru

    0 0%
  • Kolumbija

    1 1.69%
  • Japan

    1 1.69%
  • Egipat

    0 0%
  • Danska

    0 0%
  • Australija

    0 0%
  • Ostali

    1 1.69%
Page 27 of 127 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast
Results 651 to 675 of 3158

Thread: 2018 FIFA World Cup - Russia - Generalna diskusija

  1. #651
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako su onaj gol od večeras zamislili baš onako da daju, svaka čast. Onda su stvarno besprekorni.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #652
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Vjerovatno nisu, ali akcija i igra je bila smislena.

  3. #653
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa naravno, valjda znaju za šta su na terenu.

    Priznajmo, nisu imali rješenje za bunker Irana, bez ovako da se nekome od 1orice Iranaca odbije lopta u gol. Ja sam očekivao više visokih lopti, ili solo prodora prema golu u kaznenom prostoru koji bi dao sličan rezultat ili makar penal. Tika taka baš i nije pila vodu večeras.
    Last edited by Ulix; 20-06-18 at 23:00.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #654
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Dajte portugal-urugvaj u osminu i da se ta ukamica ne prenosi i ako mogu kako da namjeste da obije ekipe ispanu. Pih od igre.


    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  5. #655
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Nego, sto mislite za ovu sledecu, Hrvatska-Argentina? Mislim da ce tvrdo bit.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  6. #656
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default


  7. #657
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    evo citam ove hvalospjeve za ronalda. Nema igrca koji je manje pokazao od njega. Dao je go iz penala, is lsobodnog udarca...pffffff pa koliko je takvih na sp. Valjda se podrazumijeva da da go iz penala ako igra za reprezentaciju i vazi za jednog od najboljih. Mada, ja mislim da je daleko od najboljih. Od 100 000 lopti koje je dobio, morao je dati toliko golova. Pa dejo savicevic je sviejt izmislio za njega sto se driblinga tice.
    ok...

  8. #658
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citam ove komentare povrsinski, u more gluposti zapazih recenicu da je pogba skart. Dobro zapazanje.

    Sto se Spanije tice, sta znam, oni nikad nisu bili neko u fudbalu, svakako nisu ni danas. Kult licnosti se gradi dugo, kada govorimo o velikin reprezentacijama, postoje samo pet:

    Brazil
    Njemacka
    Italija
    Argentina
    Holandija

    Ovih pet igraju u kontinutetu citavih 50 godina turnira do kraja. Ostale su nebitne, tipican primjer su Urugvaj, Francuska i sad Spanija.

    Ajde Urugvaj je daleka proslost, pogledajte francuze na sta lice poslije Zidana, ostalo im to ime a kad ih gledas unazad toliko godina i danas imas osecaj kao da gledas neku Obalu Slonovace ili tako nesto. Luzerska repka, rame uz rame sa englezima.

    Spanci ce jos gore proci, dovoljno je pogledat celavog Injestu u startnih 11 i znas da to nije velika reprezentacija, u citavoj postavi ne postoji jedan igrac sa harizmom, sve odvratni likovi, pocevsi od golmana sve do Koste.

    Napomena:

    De Hea

    Alba Pike Ramos Karvahal
    Isko Injesta Buskec Silva
    Isko Kosta Lukas

    Nevjerovatno, u istoriji fudbala uvjek je bilo gadnih reprezentacija u kojem si uvjek mogao izabrat neku legendu, jedino ovi nemaju jednog normalnog lika da je okej.

    Na Konik na dan izbora ne mozes ovakvu postavu nac, cak ni u zadnjoj stanici.


    Dosli smo do toga da ih VAR spasava protiv Irana, pri rezultatu 1:0 u kojem jedva spasavaju zivu glavu zadnjih 30 minuta.

    Prije cetri godine ispali su u grupi, ovi isti bogalji

    Chile 2:0
    Holandija 5:1

    Reprezentacije koje sad SP prate doma, simbolicno zar ne?!

    Sve ce to Amrabat dovesti na svoje.

    Kakva steta za Maroko, odavno ne pamtim vecu nepravdu u fudbalu.

    Toliko o spancima, sledeci put nesto vise o drugima.

  9. #659
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Dobro mozda iran dobije na kraju portugal sto i nije nemoguce vidjevsi kako odigrase sinoc a spanija ce izgubit od maroka

    Inace Spanija je prva (ista gol razlika sa portugalom) ali imaju jedan zuti karton manje tako da je eto i taj detalj jako bitan.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  10. #660
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ljudi koji su se bavili sportom, zanju da je Ronaldo masinerija. Sjecam se debija Ronalda za M.UTD. protiv Boltona, driblao je tih 30ak minuta vise nego ijedan momak od 18 godina kojeg sam do tad a i do sad gledao. Ronaldinja je bilo uzivanje gledati, ali ljudi Ronaldo i Messi su vanzemaljci, po 15 godina igraju na vrhunskom nivou. Meni je Ronaldo svestraniji i zato je za mene bolji. A da se vratim na driblinge i osporavanje ovih njegovih golova, do 30-te je driblao,pretrcavao po 2 -3 igraca, ali sad ima 33 jbk i jako dobro zna sta moze i koliko moze, i izvanredno se snalazi a moze on jos dosta dati fudbalu. Tesko da ce skoro pomenutu dvojicu neko dostici, moje misljenje. A nadam se da cemo gledati ljepsi fudbal u nastavku.

  11. #661
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by knight View Post
    Citam ove komentare povrsinski, u more gluposti zapazih recenicu da je pogba skart. Dobro zapazanje.

    Sto se Spanije tice, sta znam, oni nikad nisu bili neko u fudbalu, svakako nisu ni danas. Kult licnosti se gradi dugo, kada govorimo o velikin reprezentacijama, postoje samo pet:

    Brazil
    Njemacka
    Italija
    Argentina
    Holandija

    Ovih pet igraju u kontinutetu citavih 50 godina turnira do kraja. Ostale su nebitne, tipican primjer su Urugvaj, Francuska i sad Spanija.

    Ajde Urugvaj je daleka proslost, pogledajte francuze na sta lice poslije Zidana, ostalo im to ime a kad ih gledas unazad toliko godina i danas imas osecaj kao da gledas neku Obalu Slonovace ili tako nesto. Luzerska repka, rame uz rame sa englezima.

    Spanci ce jos gore proci, dovoljno je pogledat celavog Injestu u startnih 11 i znas da to nije velika reprezentacija, u citavoj postavi ne postoji jedan igrac sa harizmom, sve odvratni likovi, pocevsi od golmana sve do Koste.

    Napomena:

    De Hea

    Alba Pike Ramos Karvahal
    Isko Injesta Buskec Silva
    Isko Kosta Lukas

    Nevjerovatno, u istoriji fudbala uvjek je bilo gadnih reprezentacija u kojem si uvjek mogao izabrat neku legendu, jedino ovi nemaju jednog normalnog lika da je okej.

    Na Konik na dan izbora ne mozes ovakvu postavu nac, cak ni u zadnjoj stanici.


    Dosli smo do toga da ih VAR spasava protiv Irana, pri rezultatu 1:0 u kojem jedva spasavaju zivu glavu zadnjih 30 minuta.

    Prije cetri godine ispali su u grupi, ovi isti bogalji

    Chile 2:0
    Holandija 5:1

    Reprezentacije koje sad SP prate doma, simbolicno zar ne?!

    Sve ce to Amrabat dovesti na svoje.

    Kakva steta za Maroko, odavno ne pamtim vecu nepravdu u fudbalu.

    Toliko o spancima, sledeci put nesto vise o drugima.
    Hahahahahahahahaha
    Jeste Francuska je niko i nista, samo Evropski i Svjetski prvak...Spanija je uvjek bila u top favoritima, a imali su do skoro najvecu dominaciju u reprezentativnom fudbalu...
    Ako Ramos i Injesta nisu legende onda ne znam ko moze biti legenda

  12. #662
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by knight View Post
    Citam ove komentare povrsinski, u more gluposti zapazih recenicu da je pogba skart. Dobro zapazanje.

    Sto se Spanije tice, sta znam, oni nikad nisu bili neko u fudbalu, svakako nisu ni danas. Kult licnosti se gradi dugo, kada govorimo o velikin reprezentacijama, postoje samo pet:

    Brazil
    Njemacka
    Italija
    Argentina
    Holandija

    Ovih pet igraju u kontinutetu citavih 50 godina turnira do kraja. Ostale su nebitne, tipican primjer su Urugvaj, Francuska i sad Spanija.

    Ajde Urugvaj je daleka proslost, pogledajte francuze na sta lice poslije Zidana, ostalo im to ime a kad ih gledas unazad toliko godina i danas imas osecaj kao da gledas neku Obalu Slonovace ili tako nesto. Luzerska repka, rame uz rame sa englezima.

    Spanci ce jos gore proci, dovoljno je pogledat celavog Injestu u startnih 11 i znas da to nije velika reprezentacija, u citavoj postavi ne postoji jedan igrac sa harizmom, sve odvratni likovi, pocevsi od golmana sve do Koste.

    Napomena:

    De Hea

    Alba Pike Ramos Karvahal
    Isko Injesta Buskec Silva
    Isko Kosta Lukas

    Nevjerovatno, u istoriji fudbala uvjek je bilo gadnih reprezentacija u kojem si uvjek mogao izabrat neku legendu, jedino ovi nemaju jednog normalnog lika da je okej.

    Na Konik na dan izbora ne mozes ovakvu postavu nac, cak ni u zadnjoj stanici.


    Dosli smo do toga da ih VAR spasava protiv Irana, pri rezultatu 1:0 u kojem jedva spasavaju zivu glavu zadnjih 30 minuta.

    Prije cetri godine ispali su u grupi, ovi isti bogalji

    Chile 2:0
    Holandija 5:1

    Reprezentacije koje sad SP prate doma, simbolicno zar ne?!

    Sve ce to Amrabat dovesti na svoje.

    Kakva steta za Maroko, odavno ne pamtim vecu nepravdu u fudbalu.

    Toliko o spancima, sledeci put nesto vise o drugima.
    Slažem se sa svim ovim što si reka` za španjolce.
    Ljiga do ljige, rijetko gadna kompletna reprezentacija.
    Samo me zanima ko je za tebe favorit za osvajanje?
    Pošto ga ja još ne vidim.
    Možda je rano.

  13. #663
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Može li Peru da iznenadi.
    Na Argentinu poklon.
    - jos je i veca kvota nedje drugo.

    Dobri su danas mečevi u odnosu kakvi su bili juče.
    Mislim da ce biti golova.


  14. #664
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Argentina će bit X.
    Džabe ti je sve prolaze braća hrvati

  15. #665
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Španija igra fudbal jedino onako kako je pametno.
    Ja lično nisam fan ove smaralice, ali baš sam noćas gledao nešto koliko je Špancima zapravo crno da igraju fudbal. Oni su svi tehnički skoro pa savršeni (u svim linijama tima) i svi umiju da igraju fudbal, a protiv njih se svaka reprezentacija zabetonira i ispucava lopte.

    Teško je gledat majstore kao što su Iniesta, Buskec, David Silva i pogotovo Isko kako moraju da razmijene po 1,000 pasova ne bi li se našla bilo kakva pukotina protiv timova koji igraju sve osim fudbala. Nije nimalo lako igrati ovo što igraju Španci, iako se fudbalskim laicima sa ove teme to čini te dosta olako prišivaju epitet ''srećan'' uz golove koje Španci postižu.

    Ovo je ona ista igra koja je osvojila svijet 2010. godine. I tada se počelo kiksom (i to čak porazom!) protiv Švajcaraca, a onda su svi do kraja odrađeni sa po 1:0 i titula je stigla u Španiju. Naravno, to u ovim okolnostima ništa ne znači jer svjetsko prvenstvo je čudan turnir, sva četvorogodišnja slava staje u mjesec dana i mnogo odlučuje trenutna forma, inspiracija ili žrijeb.

    Španci najviše fudbala znaju i najbolje ga igraju. Definitivno. Svaki potez je smislen, svaka akcija je besprekorno uigrana, napadaju sa svih 10 igrača. Ramos i Pike u posjedu lopte stoje na 35 metara od protivničkog gola, bekovi su više naprijed nego nazad. Samo fali da još De Hea izađe do centra. Nevjerovatno. Zaslužuju da budu prvaci svijeta opet, ali biće mnogo teško. Za mene je broj 1 favorit i dalje Francuska, koja mnogo ispašta zbog toga što Pogba igra u startnih 11. Ukoliko Didije Dešam skupi mu*a i sjedne na klupu onu cirkusku prevaru, Francuzi će postati nezaustavljivi.

    I zapamtite... dok god Pogba igra u startnih 11, Španija ima šansu.
    Stoji da Španci ubjedljivo najviše fudbala znaju, ali su dosta nedisciplinovani (i naprijed, ali posebno pozadi). Bekovi redovno ostaju, Isko i Inijesta se ne vraćaju, ne drži se razmak, niko ne pomaže... Sinoć su Iranci u toliko navrata imali 1 na 1, nakon čega im se odjednom otvori 30 metara poljane. Na momente su me podsjetili na Crnu Goru pod Brnovićem. Može biti da je to posljedica odlaska trenera, jer ne vidim da bi Lopetegi dozvolio baš toliku nedisciplinu, a može biti da više nisu fizički spremni (Inijesta, Silva, Isko - nezainteresovan za odbranu, ostali premoreni nakon sezone) za presing, što im je nekad bila glavna strategija u odbrani kad izgube loptu.
    In vino veritas

  16. #666
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Iako ga ne volim Ronaldo je mašina.
    On vuče Portugal inače grupu ne bi prošli.

  17. #667
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Noćas Mesi obara rekord.
    Imam neki osjećaj da će biti penal + crveni.

  18. #668
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Evo dočekasmo prvi derbi na ovom prvenstvu koji za jednog favorita turnira znači mnogo !!! Možda griješim ali imam utisak da sve reprezentacije ex-yu prosto moraju imati jednog prekaljenog defanzivca kako bi u ovakvim utakmicama iščupali povoljan rezultat na mišiće !!! Treba se podsjetit mnogih prije koji su vukli svoje ekipe od Štimca,Bilića,Mihajlovića,Jozića,Baše,Dzudovića,Sp ahića ( neki su imali prilike izaći na najveću scenu ) i mislim da bi ( ukoliko je spreman naravno ) večeras trebalo da igra Ćorluka jer im je taj faktor u igri potreban !!! U Srbiji su to Ivanović i Kolarov koji su odigrali dobru utakmicu na otvaranju !!! Lovren jeste igrač koji je igrao finale CL ( vjerovatno bio i najbolji igrač Liverpula ) ali nekako se nije nametnuo kao komandant odbrane ( čak se Vida više trudio u tom smjeru ) ali Ćorluka je ipak onaj pravi gladijator koji drži konce u zadnjoj liniji !!! Možda griješim i današnji fudbal ide u nekom smjeru dje je sve stvar tehnike i šema pa je ljudski faktor u tom "el comandate" stilu nebitan ali ja imam takav utisak !!! U svakom slučaju očekujem dobru utakmicu
    deuscroix

  19. #669
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neće Kroati lako dat kožu nikome. Očekujem iznenađenje večeras, po kladionicama. Ajmo susjedi.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #670
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Prvi derbi.
    A spanci sa portugalom je bila nizerazredna utakmica.
    Kad ih je brazil pokupio na po gasa mislim da argentincima nece praviti probleme.

  21. #671
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Slažem se sa svim ovim što si reka` za španjolce.
    Ljiga do ljige, rijetko gadna kompletna reprezentacija.
    Samo me zanima ko je za tebe favorit za osvajanje?
    Pošto ga ja još ne vidim.
    Možda je rano.
    Moj tip je Brazil.

    Retko da prodje neka decenija, a da Brazil ne postane prvak sveta.
    Mislim da su samo 80-ih ostali bez titule, ali su igrali finale. U ovoj deceniji nisu još ni do finala došli.

    Ovo je njihovo SP, jer su se stekli svi uslovi.
    Imaju i tim i igru i nisu šuplji u odbrani.

    1:1 protiv Švajcaraca ne treba da zavarava, jer rezultat nije realan.
    Ni Nejmarova frizura ne treba da obeshrabruje simpatizere karioka, jer Ronaldova 2002 godine je bila podjednako frapirajuća.
    Last edited by Dača; 21-06-18 at 10:00.

  22. #672
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Moj tip je Brazil.

    Retko da prodje neka decenija, a da Brazil ne postane prvak sveta.
    Mislim da su samo 80-ih ostali bez titule.

    Ovo je njihovo SP, jer su se stekli svi uslovi.
    Imaju i tim i igru i nisu šuplji u odbrani.

    1:1 protiv Švajcaraca ne treba da zavarava, jer rezultat nije realan.
    Ni Nejmarova frizura ne treba da obeshrabruje simpatizere karioka, jer Ronaldova 2002 godine je bila podjednako frapirajuća.
    Sličan je tim bio prije 4 godine pa se prosuše.
    Ne treba ih otpisat naravno jer imaju stravična imena ali nekako nemaju igru dobru ili je Švajcarska moćna.
    2002. godine su imali mnogo jaču ekipu po meni nego sada: Ronaldinjo, Rivaldo, Ronaldo, Dida, Karlos, Kafu, Lusio, Denilson, Žuninjo, Kaka, Žunior....
    Uporedi te i ove igrače...

  23. #673
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Prvi derbi.
    A spanci sa portugalom je bila nizerazredna utakmica.
    Kad ih je brazil pokupio na po gasa mislim da argentincima nece praviti probleme.
    Španija Portugal nije utakmica koja je rješavala nešto dok večeras ako Argentina izgubi vjerovatno će zavisiti od drugih što bi po automatizmu značilo da su ispali !!!
    deuscroix

  24. #674
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Sličan je tim bio prije 4 godine pa se prosuše.
    Ne treba ih otpisat naravno jer imaju stravična imena ali nekako nemaju igru dobru ili je Švajcarska moćna.
    2002. godine su imali mnogo jaču ekipu po meni nego sada: Ronaldinjo, Rivaldo, Ronaldo, Dida, Karlos, Kafu, Lusio, Denilson, Žuninjo, Kaka, Žunior....
    Uporedi te i ove igrače...
    Nije ovaj tim baš sličan onom od pre 4 godine.
    Ima tu dosta novih i drugačijih igrača.
    I selektor je novi, koji ih je disciplinovao i zategao u odbrani.
    Ne zavise uopšte od Nejmara toliko.

    Imaju pregršt opcija u napadu.

    Fino su i na vreme načeli Švajcarce, ali su onda počeli jesti vnago, kao spuštati loptu i neka dodavanja na centru tipa Moka i Kića.
    Umesto da daju još gas i nakantaju ih.

    Posle su dobili gol, koji je verovatno najveća greška sudija na ovom prvenstvu.

    Mislim da će se sutra iskaliti na Kostarici.

  25. #675
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Stoji da Španci ubjedljivo najviše fudbala znaju, ali su dosta nedisciplinovani (i naprijed, ali posebno pozadi). Bekovi redovno ostaju, Isko i Inijesta se ne vraćaju, ne drži se razmak, niko ne pomaže... Sinoć su Iranci u toliko navrata imali 1 na 1, nakon čega im se odjednom otvori 30 metara poljane. Na momente su me podsjetili na Crnu Goru pod Brnovićem. Može biti da je to posljedica odlaska trenera, jer ne vidim da bi Lopetegi dozvolio baš toliku nedisciplinu, a može biti da više nisu fizički spremni (Inijesta, Silva, Isko - nezainteresovan za odbranu, ostali premoreni nakon sezone) za presing, što im je nekad bila glavna strategija u odbrani kad izgube loptu.
    Pa kažem, ova ekipa iako je objektivno fudbalski najbolja, ima dosta mana koje na ovakvim turnirima znaju da budu fatalne. Jednostavno, doći će momenat kad neće biti popravnog ili kad neće biti dovoljno vremena da se stvari vrate na nulu... i kraj.

    Zato kažem da su Francuzi i dalje prvi favoriti. Ovo je manje-više ista ekipa koja je igrala finale evropskog prvenstva prije 2 godine i izgubila od Portugala. Dakle, iskustva im ne fali. Fali im Dmitri Paje i to se itekako osjeća na terenu. No to je neka druga priča.

    Gorući problem Francuske je Pol Pogba. Čovjek se jednostavno ne snalazi na terenu. Nemoguće mu je pronaći poziciju na sredini terena. Malo je nezahvalno pričati o tome koliko je on tu kriv, a koliko trener ili neko treći. Činjenica je da on igri Francuske jednostavno smeta. Zbog njegove marketinške fame, hajpa (nazovite kako hoćete) ispaštaju neki mnogo bolji igrači kao što su Lemar, Fekir pa čak (što da ne) i Tovan. Jednostavno je u ovakvom formatu takmičenja štetan po ekipu i ukoliko žele da naprave vrhunski rezultat moraju ga preseliti na klupu. Mrčeni Kante se opuči (kako dobar igrač, jedan od rijetkih za kojeg se može reći da svaki euro od fudbala pošteno zarađuje) da pokrpi sve prostore i promaje koje nastaju zbog Pogbinog ležernog i neozbiljnog pristupa.

    Dok god on bude igrao, Francuska će biti u potencijalnom problemu. Čim ga (ako ga) sklone, postaće nezaustavljivi.

Page 27 of 127 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2018 Panini World Cup Russia sličice
    By lucke91 in forum Fudbal
    Replies: 25
    Last Post: 01-06-18, 23:16
  2. Replies: 371
    Last Post: 28-05-18, 17:06
  3. Panini - Russia 2018
    By Antares in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 24-04-18, 14:04
  4. FIFA World Cup Russia - Svetsko prvenstvo Rusija 2018 (od 14.06 do 15.07)
    By Biznismen Podgorica in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 05-12-17, 11:43
  5. Fifa world
    By bole_pfc in forum Game Server CG
    Replies: 0
    Last Post: 22-02-15, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •