Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 216

Thread: Telekom opet i opet i opet

  1. #151
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Pa od 15 januara do 25 januara si pptrosio protok vjerovatno :-) ne razumijem koji dio ti je sporan?

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #152
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nisam, što je najjače.
    Telefon mi kaže da sam potrošio 1.8 GB interneta od početka godine
    Što čini da sam za prvih 15 dana potrošio 5 puta manje, nego nego u prethodnih 10 dana, a to je nemoguće.
    I da, poruku sam dobio juce, da je ta akcija istekla.
    Ne vidim razloga da mi šalju poruku sa 10 dana zakašnjenja.
    Last edited by glup_ka_t0cak; 25-01-20 at 21:47.

  3. #153
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Onda reklamacija pa da se provjeri i ispravi :-)

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  4. #154
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Inače, ako ste telekomovi korisnici, znate da kad potrošite minute u okviru paketa, internet itd, dobijate poruku za to, cak i poruku kad vam ostane malo impulsa da sam potrošio skoro sve.

    Takvu poruku nisam dobio ovog puta, nego sam preko call centra morao da saznam da sam ostao bez interneta

  5. #155
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Onda reklamacija pa da se provjeri i ispravi :-)

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    šta mi znači reklamacija, ako mi stigne za 5 dana, kad pocinje novi mjesec

  6. #156
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ja sam njihov korisnik oduvjek . A korisnik neta u prvij deset ako ne i prvi , prosao sve njihove prevare , adsl samo uz isdn liniju pa adsl yz mjesecni protok taman za tri surfa itd itd . Plus tv plys mobilni . Kad mi je puko film zbogom . Ostavio samo mobilni na mono paketu ( i kod Telenora isto samo iz drugog razloga ) niti koristim broj niti znam gdje mi je kartica ali eto cisto da im zauzimam btoj .
    Jedino sam kod nas vidjeo da se ljudi stide da se zale kad ih kradu , sramota ih je podnijeti zalbu . Pa onda cutite i trpite .
    Uvjek postoji drugi opetater pa pobogu niste ni sa jednim vjencani

  7. #157
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Uvatio sam nekoliko krugova kroz sve operatere... I opet zadnjih nekoliko godina u telekom. Eto koliko su dobri pro monte i mtel.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #158
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Ne zelim da branim tcom u ovom slucaju, ali ta akcija je bila do kraja godine, tj do 31.12.2019. pa su onda dopustili da se koristi i u januaru nekoliko dana.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Nisam ispratio ovo za 1000GB ali možda su akciju produžili datumski, ali nisu resetivali resurse već se nastavilo trošiti od onih prvih...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #160
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Uvatio sam nekoliko krugova kroz sve operatere... I opet zadnjih nekoliko godina u telekom. Eto koliko su dobri pro monte i mtel.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Od svih telekom je daleko najgori u svakom pogledu . Cijena ponuda servis itd itd . Zaboravio je ovaj narod da su deset godina bili monopolisti jer su jedini na svijetu uz kupovinu CG telekoma dobili i svi infrastrukturu . Volio bi da znam da li je to negdje se jos desilo . I sta su uradili ? Nista . Sad su treci po svim kriterijumima .
    Ovo ne znaci da om je konkurencija mnogo bolja .
    Nazalost biramo samo manje loseg

  11. #161
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Do kraja koje godine je ovo? Ja racunam do kraja 2020...

    Sent using Tapatalk

  12. #162
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Meni odbili zalbu dje su skidali pare za net na karticu koja je bila ili van telefona, ili skinu pare cim mrezu uspostavi u inostranstvu a mobile data i roaming opcija ugasene naravno, ekipu sad zalba, cekam jos 2 da vidim, jedna za istu stvar a drugu sam opisao u post na prosloj strani...
    rm -rf /

  13. #163
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Najveci prevaranti su t com...telenor ima bolju i efikasniju ponudu

  14. #164
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,097
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Moji doma koriste 'Extra Duo' (valjda) vec godinama. Ugovor je istekao (odavno) ali se servis regularno nastavlja BEZ potpisivanja novog ugovora.

    Zove me buzdovan iz Pi Koma (zove oca ali otac nema kad da se pracaka sa njima pa proslijedjuje moj broj telefona) i kaze mi kako ce mi poslat' kurirskom sluzbom novi ugovor, vec potpisan.

    Ja mu naravno kazem da ne moze poslat' potpisan ugovor kad ja nisam potpisao a i moje glavno pitanje je zasto bi sad morao da potpisujem novi ugovor kad je stari ugovor odavno istekao i do sad je servis normalno funkcionisao, bez ikakvog novog/dodatnog potpisivanja.

    Momak me ubjedjuje da je 'sigurnije' da potpisem jer tako ne mogu da mjenjaju uslove ugovora na sto mu se ja smijem i kazem da pravno NE mogu da mjenjaju stavke iz potpisanog ugovora, bez obzira sto je istekao. Imaju pravo samo da prekinu servis (a sa njim i naplatu) i to, cini mi se, da mora da bude neki period unaprijed, ne da iskljuce servis po kratkom postupku.

    Na kraju je momak izgubio zivce i prakticno mi spustio slusalicu jer je bice navikao da 'vata babe i djedove koji na ove nacine potpisuju ugovore, nerijetko sa gorim uslovima i/ili vecom cijenom. Ne pricam napamet, tako su mi djeda i babu zayebali prosli godine i nisam mogao nista da uradim zalbom a na sudu znam ko sam ja a ko je Pi Kom pa se nisam time bakcao.

    Doticni mi na kraju nije ni rekao da li ce prekinut' servis ili ne (red bi bio da mi se kaze kako bi unaprijed nasao bolju alternativu) tako da neprofesionalniji poziv tesko da je mogao da bude.

    Kakvi hostapleri i nekulturna gamad.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  16. #165
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    569
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Buzdovan, Pi Kom, hoštapleri, nekulturna gamad...

    Što li odgovoriti na ovaj post, osim da potražiš nedje pomoć, prika.

    Što se tiče Telekoma (da, Telekom, jer T-Com odavno ne postoji), tu sam da pomognem/razjasnim što god treba.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  17. #166
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Pa možda bi mogao da preneseš nekom od nadležnih (u slučaju da se prevara koju je Fidel opisao ne dešava po njihovoj direktivi)... Kako ne bi ružili ugled firme i tebe (koji si više nego korektan), kao predstavnika iste...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  18. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  19. #167
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Jel moze neko da mi razjasni Telekom da li produzava automatski ugovor?


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #168
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ugovori su na neodredjeno vrijeme oca mu..
    Znači dok ih ne raskineš važe...

  21. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Tačnije važe dok jedna stana ne promijeni uslove na gore.

    Recimo korisnik odluči da plaća manje, ili pružalac usluga odluči da uspori internet, ukloni kanale itd...

    Ukoliko se desi promjena kod strane pružalaca usluga imaš 30 dana sa reaguješ i raskineš ugovor sa pružaocem bez penala /osim ako nisi kupio TV, telefon iii nešto slično/, a ako prođe gore navedeni period onda se smatra da si prihvatio nove uslove.

    U ovom slučaju @Fidel Castro je postupio kako treba jer nema potrebe da potpiše neki uslugu kao obavezno korišćenje na 24 mjeseca kada može istu da koristi i prekine kada mu je volja.



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #170
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,097
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    Buzdovan, Pi Kom, hoštapleri, nekulturna gamad...

    Što li odgovoriti na ovaj post, osim da potražiš nedje pomoć, prika.

    Što se tiče Telekoma (da, Telekom, jer T-Com odavno ne postoji), tu sam da pomognem/razjasnim što god treba.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    "Buzdovan" po nacinu razgovora i poklapanja slusalice na kraju istog jer se razocarao sto nije mogao da mi proda praznu pricu kao sto je prodaje drugima.

    "Pi Kom" jer mi je uvijek 'simpaticnije' zvucalo. "Pelekom" mi nije zanimljivo tako da cu ja uvijek sve ruzicaste servise zvat' "Pi Kom"-om a drugi ce znat' na sta mislim.

    "Hostapleri" na osnovu pomenutog - djedu su prodali praznu pricu da mora da obnovi ugovor koji je ZNATNO skuplji od dotadasnjeg (apsolutno mu bolji internet nije trebao jer djed od interneta koristi 'Viber' i to samo audio, nikad video). Uz to su odbili bilo kakvu zalbu i pokusaj izmjene ugovora (bilo na prethodne uslove ili neke druge) vec mora da se ceka 24 mjeseca a onda cu naravno ja preuzet stvar gdje cu raskinut ugovor sa "Pelekomom" (vidis kako bzvz zvuci) i uzet' nesto drugo. Nece bit' idealno ali gore od njih ne moze.

    "Nekulturna gamad" je vec malo prejako, u skladu sa trenutnim emocijama nakon razgovora iako se moze shvatiti i kao rezultat svega pomenutog.

    Ako treba jos kakvo pojasnjenje izraza, javi.

    P.S. Kapiram ja da je podrska tu najmanje kriva sto ne znaci da oni nisu bas ti koji najdirektnije rade te prljave poslove u pogledu poziva ljudi, pokusaja prodaje prazne price u svrhu NEPOTREBNOG potpisivanja (novog) ugovora i sl.

    Meni je prakticno sve jasno ali eto mozes drugima da objasnis cemu primoravanje potpisivanja ugovora 'niotkuda'? Zasto domacinstvo godinama koristi jedan paket, uredno placa (preskupe) racune a onda, odjednom, dobije poziv da mora da potpise ugovor? Tacnije, sagovornik (da, onaj pomenuti 'buzdovan' iako vjerujem da svi imate istu direktivu) i ne pita da li zelim da potpisem ugovor i sl. nego mi javlja da ce mi ugovor bit' poslan kurirskom sluzbom. Kakva olaksica i divan servis. Oni stariji ljudi (poput mog djeda i na hiljade drugih) se sigurno oduseve... a onda kad vide koliki su im racuni na kraju mjeseca i koliki im onda dio penzije uzimate (da ne kazem kradete), mala ih snaga u'vati. Ali ako se slucajno pozale (mnogi ne znaju ni kako) vjerovatno im na kulturni nacin kazete "poslije yebanja nema kajanja".

    Da imam imalo vise povjerenja u CEZAP i bilo koju instituciju, tuzio bi vas 100 puta do sad. Posto nemam, ovako zavrsavam sa vama u svim mogucim domacinstvima koja su mi u blizini. Sve uz argumente, primjere i cinjenice.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pa možda bi mogao da preneseš nekom od nadležnih (u slučaju da se prevara koju je Fidel opisao ne dešava po njihovoj direktivi)... Kako ne bi ružili ugled firme i tebe (koji si više nego korektan), kao predstavnika iste...

    Sent using Tapatalk
    Ne mogu da znam ali prilicno sam siguran da je prevara po direktivi. Tj. oni je nikad nece nazvat' pravim imenom nego ce to bit' neka "ponuda" jer uz sve dosadasnje uslove daju neku glupost, recimo par stotina minuta besplatnog razgovora, nesto vise interneta, malo vecu brzinu ili sl. Sto god im padne na pamet, samo da se ugovor potpise i da vezu korisnika na jos 12/24 mjeseci. Jer ovo nisu jedini slucajevi, ima ih kol'ko oces.

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Jel moze neko da mi razjasni Telekom da li produzava automatski ugovor?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Po onome sto ja znam, a neka njihov kolega potvrdi... ugovor se produzava automatski ali ne NEODREDJEN period, sto znaci da nakon 'incijalnog perioda ugovora' (obicno 24 mjeseci) on se dalje produzava na neodredjeno tako da korisnik u svakom trenutku (nakon tog 'incijalnog perioda') moze da raskine ugovor odmah. To kompaniji ocigledno ne odgovara i zeli da 'veze' sto vise ljudi, za sto duzi period. Nacin na koji se to radi je ogavan i ako nije protiv zakona onda je protiv svih ljudskih nacela.

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Ugovori su na neodredjeno vrijeme oca mu..
    Znači dok ih ne raskineš važe...
    Odgovorih vec iako ja na radim u ruzicastom timu, srecom.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tačnije važe dok jedna stana ne promijeni uslove na gore.

    Recimo korisnik odluči da plaća manje, ili pružalac usluga odluči da uspori internet, ukloni kanale itd...

    Ukoliko se desi promjena kod strane pružalaca usluga imaš 30 dana sa reaguješ i raskineš ugovor sa pružaocem bez penala /osim ako nisi kupio TV, telefon iii nešto slično/, a ako prođe gore navedeni period onda se smatra da si prihvatio nove uslove.

    U ovom slučaju @Fidel Castro je postupio kako treba jer nema potrebe da potpiše neki uslugu kao obavezno korišćenje na 24 mjeseca kada može istu da koristi i prekine kada mu je volja.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Ovdje dolazimo do par stavki koje su mene izbacile iz takta (iako ja u nijednom trenutku nisam bio nekulturan sagovornik) a to su...

    Ako se uslovi NE mijenjaju na gore, zasto se primorava potpisivanje novog ugovora?
    Zasto zaposljeni u Pi Komu (ipak mi je ovo mnogo draze, prastajte) smatraju potpisivanje ugovora gotovim i samo pominju slanje kurirskom sluzbom, vec potpisanog ugovora? (koliko je to legalno?)

    Meni je licno najodvratnija prica bila kada on mene ubdjedjuje da mi je potpisivanje ugovora "mnogo sigurnije" jer tim cinom oni ne mogu da mi pogorsaju uslove. Insinuirajuci da ako ne potpisem, pogorsace mi uslove u pogledu protoka, brzine, cijene ili neceg petog. Kako nazvat' ovaj pristup ako ne pravim imenom?

    Ja sam mu rekao da oni nemaju pravo preko noci da mi promjene uslove ugovora i tu se on najvise 'pecnuo' i priveo razgovor kraju, spustajuci slusalicu.

    Ko zna, mozda je on pokrenuo postupak za obustavljanje servisa i za 30 dana ce mi isti bit' iskljucen kod roditelja iako mi on NIJE pomenuo nista od toga, NIJE me obavjestio o takvom scenariju niti ista slicno. Ako se to kojim slucajem desi... mozda cu ipak oprobati CEZAP i nase sudstvo, vakat je.
    Last edited by Fidel Castro; 22-05-20 at 11:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #171
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Predugačak post, ne mogu čitati
    Ovo sto bugi priča je djelimično tačno..
    Ugovori koje potpisujes su pristupni što znači da ih ti ne mijenjaš, oni ako promijene imas pravo da raskines u 30 dana..
    Raskinut ti neće osim ako sam tražiš to ne brini, što bi to radili

  24. #172
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    569
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Samo par činjenica...

    - Netačno je da kurir donosi unaprijed potpisan ugovor. Validan je samo potpis vlasnika broja, uz priloženi identifikacioni dokumenat.

    - Netačno je da operater može da ti raskine ugovor, ako je istekao...

    - ne treba nazivati ružnim atributima ljude koji pozivaju korisnike. Mogu da se složim, nemaju svi isti odnos sa korisnicima, nekome to dobro ide, neko pokušava da bude dobar 'prodavac'. Naravno da operater treba biti ljubazan i sve oko ponude objasniti.
    Biće da ga je Fidel nategao nekom filozofijom

    Fidele, ako ti nešto znači, javi se na PM, sve možemo provjeriti oko tvog ugovora, preslušati taj poziv i ispraviti ako nešto treba ispraviti.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  25. #173
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mene uskoro ističe ugovor posle iha iha godina sa njima. Došlo je vrijeme da smanjim troškove i razmišljam da ih pozdravim, za sve servise. Čak i za fiksni tel kojeg koristim od kad nam za sebe.
    Jedini je problem što mi je kuća na 50m od ulice đe je dovedena optika pa se i Mtel guzi da mi dovuče kabal do kuće. No dako riješim ja to ličn nekako.

    No pitam P-com mogu li dat neki manji paket ali BEZ potpisivanja ugovora, a nema trika vele.
    Dakle dajem im šansu da im plaćam manje ali na neodređeno, ne odgovara im. Znači samo i samo, potpisivanje ugovora.
    Od interneta sam najviše imao 20/2, iako sam plaćao 40eur svaki mjesec magentu.

    Hvala im doista.

  26. #174
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,097
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    - Netačno je da kurir donosi unaprijed potpisan ugovor. Validan je samo potpis vlasnika broja, uz priloženi identifikacioni dokumenat.
    Evo, rijeci tvog kolege pa nam ti protumaci...

    "... (ponuda), to Vam vec danas bude aktivno a ugovor novi, sa potpisom, dostavlja na vasu kucnu adresu nasa kurirska sluzba"

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    - Netačno je da operater može da ti raskine ugovor, ako je istekao...
    Nisam ja rekao da moze, samo se pitam. Jer se pitam i sve ono iz proslog post-a, izmedju ostalog zasto me neko zove krajem maja 2020. godine da mi javi da mi je ugovor istekao ako se to desilo (istek ugovora) godinama unazad [?]

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    - ne treba nazivati ružnim atributima ljude koji pozivaju korisnike. Mogu da se složim, nemaju svi isti odnos sa korisnicima, nekome to dobro ide, neko pokušava da bude dobar 'prodavac'. Naravno da operater treba biti ljubazan i sve oko ponude objasniti.
    Nije bio on nuzno neljubazan ali je na pokvaren nacin pokusao da mi proda praznu pricu. A kad je vidio da ne moze onda me pozdravio i na nekulturan nacin prekinuo poziv. Ne peckam se ja radi toga, ali valjda pomenut'.

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    Biće da ga je Fidel nategao nekom filozofijom
    Vrlo moguce. "Nategao" sam ga filozofijom da ja ne moram da potpisujem nikakav novi ugovor niti da on moze tek tako da mi pogorsa uslove iz istog (iako je pokusao da me ubjedi u suprotno)

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    Fidele, ako ti nešto znači, javi se na PM, sve možemo provjeriti oko tvog ugovora, preslušati taj poziv i ispraviti ako nešto treba ispraviti.
    Mogu ja poziv i ovdje okacit' ali ne znam za posledice takvog cina a znam da nista pozitivno iz toga izac' nece pa to ipak necu radit'. Meni je oko ugovora sve jasno, poziv sam preslusao a ti ne mozes da ispravis politiku kompanije osim ako nisi neki direktor ili veci faktor u firmi.

    Ovdje je jasan problem da se korisnici zovu i da im se prodaje prica da je potrebno potpisat' novi ugovor iako apsolutno NE postoji nikakva potreba za to. Objasni ti meni i nama zasto je to tako? Zasto mene neko zove poslije vise godina (5-6, moguce i blize deceniji) da potpisujem novi ugovor i prodaje mi pricu kako je to sigurnije za mene jer u protivnom mogu da mi pogorsaju uslove i da budem "pusten niz vodu" (rijeci tvog kolege). Ja svakako nisam naivan i ne padam na ovakve price ali nek' se zapitaju ostali koliko ce naivnih a posebno starijih ljudi past' na ovu pricu i potpisat' novi ugovor... koji ce nerijetko bit' skuplji od dotadasnjeg, iako za to nije bilo nikakve potrebe (primjer sam dao kod mog djeda, prosle godine). Tako plasenje ljudi (posebno naivnijih i starijih) poput "sigurniji ste ako potpisete ugovor", "ako ne potpisete mogu vam se pogorsat' uslovi", "ako niste pod ugovorm bukvalno ste pusteni niz vodu" itd. itd. je po meni mnogo ruzno i tu bi se ogranicio, dane koristim opet "ruzne atribute" koji su po meni vise nego zasluzeni.

    Sad ti meni reci kakvo misljenje ocekujes da ja imam kad tvoja firma radi ovo sto radi na nacin na koji radi? I eto, ogranicavam se na forumu (za sad) i niti sto pisem po fejzbucima, portalima, novinama itd. jer iz iskustva znam da to nema nekog uticaja. Ali nemojmo da se pravimo ludi i da ja nesto izmisljam jer za SVE napisano imam konkretne dokaze sa kojima vrlo ugodno mogu da izadjem bilo gdje, ako za to bude ikad potrebe.
    Last edited by Fidel Castro; 22-05-20 at 13:12.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #175
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    569
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo, rijeci tvog kolege pa nam ti protumaci...

    "... (ponuda), to Vam vec danas bude aktivno a ugovor novi, sa potpisom, dostavlja na vasu kucnu adresu nasa kurirska sluzba"



    Nisam ja rekao da moze, samo se pitam. Jer se pitam i sve ono iz proslog post-a, izmedju ostalog zasto me neko zove krajem maja 2020. godine da mi javi da mi je ugovor istekao ako se to desilo (istek ugovora) godinama unazad [?]



    Nije bio on nuzno neljubazan ali je na pokvaren nacin pokusao da mi proda praznu pricu. A kad je vidio da ne moze onda me pozdravio i na nekulturan nacin prekinuo poziv. Ne peckam se ja radi toga, ali valjda pomenut'.



    Vrlo moguce. "Nategao" sam ga filozofijom da ja ne moram da potpisujem nikakav novi ugovor niti da on moze tek tako da mi pogorsa uslove iz istog (iako je pokusao da me ubjedi u suprotno)



    Mogu ja poziv i ovdje okacit' ali ne znam za posledice takvog cina a znam da nista pozitivno iz toga izac' nece pa to ipak necu radit'. Meni je oko ugovora sve jasno, poziv sam preslusao a ti ne mozes da ispravis politiku kompanije osim ako nisi neki direktor ili veci faktor u firmi.

    Ovdje je jasan problem da se korisnici zovu i da im se prodaje prica da je potrebno potpisat' novi ugovor iako apsolutno NE postoji nikakva potreba za to. Objasni ti meni i nama zasto je to tako? Zasto mene neko zove poslije vise godina (5-6, moguce i blize deceniji) da potpisujem novi ugovor i prodaje mi pricu kako je to sigurnije za mene jer u protivnom mogu da mi pogorsaju uslove i da budem "pusten niz vodu" (rijeci tvog kolege). Ja svakako nisam naivan i ne padam na ovakve price ali nek' se zapitaju ostali koliko ce naivnih a posebno starijih ljudi past' na ovu pricu i potpisat' novi ugovor... koji ce nerijetko bit' skuplji od dotadasnjeg, iako za to nije bilo nikakve potrebe (primjer sam dao kod mog djeda, prosle godine). Tako plasenje ljudi (posebno naivnijih i starijih) poput "sigurniji ste ako potpisete ugovor", "ako ne potpisete mogu vam se pogorsat' uslovi", "ako niste pod ugovorm bukvalno ste pusteni niz vodu" itd. itd. je po meni mnogo ruzno i tu bi se ogranicio, dane koristim opet "ruzne atribute" koji su po meni vise nego zasluzeni.

    Sad ti meni reci kakvo misljenje ocekujes da ja imam kad tvoja firma radi ovo sto radi na nacin na koji radi? I eto, ogranicavam se na forumu (za sad) i niti sto pisem po fejzbucima, portalima, novinama itd. jer iz iskustva znam da to nema nekog uticaja. Ali nemojmo da se pravimo ludi i da ja nesto izmisljam jer za SVE napisano imam konkretne dokaze sa kojima vrlo ugodno mogu da izadjem bilo gdje, ako za to bude ikad potrebe.
    Politika firme je jasna. Telekom (kao i konkurencija) poziva korisnike kojima je istekao ugovor, ponudi im, uz novi ugovor, dodatne benefite, da bi ih zadržao. Ne vidim tu ništa sporno. Ako je neko zadovoljan uslugom, prihvatiće ponudu, ako nije, ostaće sve isto kao do tada...

    Mog druga zvali iz mTEL-a, istekao mu ugovor, pitali ga da li želi da produži ugovor. On ih pitao da li mi dajete neke benefite za produženje ugovora, odgovorili negativno. On rekao, OK, ne želim da produžujem ugovor.

    I da protumačim tu ponudu, koja može odmah da bude aktivna, prije nego dodje ugovor. To je samo jedna od opcija, da bi korisnik dobio odmah te "dodatne povoljnosti" (tipa minuti, GB, dodatni paketi na Extra TV servisu), a ujedno da se složio prije toga da će pristati da potpiše ugovor, kada dodje kurirskom poštom. U svakom slučaju, važi se potpis vlasnika, to je jedino mjerodavno, sve ostalo pada u vodu. Korisnik može da kaže, sačekaću ugovor, pa ću potpisati, i onda tek dobija benefite.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Opet, opet i opet dok se ne popne
    By drragan in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 11-04-12, 10:09
  2. Medo opet i opet blati...
    By sfinga in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 25-05-10, 13:18
  3. opet i opet se puca
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 48
    Last Post: 16-08-08, 14:33
  4. opet ja
    By aCid_cOokiE in forum Game Server CG
    Replies: 8
    Last Post: 31-05-06, 00:32
  5. Opet ???
    By Cereal Killer in forum Ostali sportovi
    Replies: 24
    Last Post: 03-03-04, 21:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •