Results 1 to 22 of 22

Thread: Najjači Mining rig u CG! 6x RX-VEGA-64

  1. #1
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Najjači Mining rig u CG! 6x RX-VEGA-64

    245 MH/s za ETH (oko 10€ dnevno)
    12200 H/s za XMR (oko 15€ dnevno)

    - Referentne kartice Radeon RX VEGA 64, kupljenje u Decembru, Radeonova garacija od još 2,5 godine.
    Naši maloprodajnici ne daju više od 2 godine garancije na nove komponente, ovo je bolja, fabrička garancija.

    - Ručno rađeno kućište specijalno za njih za najbolje hlađenje.

    - Software podešen za najbolju zaradu BEZ poništavanja garancije.

    - Podrška za instalaciju ako je to potrebno.

    - Specifikacija:
    MBO - Gigabyte GA-H110-D3A (120€)
    CPU - Intel Celeron G3900 (40€)
    RAM - Kingston 8GB DDR4 (75€)
    SSD - Kingston 120GB (40€)
    PSU - 2x Chieftec BDF-1000C 1000W (500€)
    Extenderi - 6x 008S Bijeli, najkvalitetniji (nisu sa slike) (60€)
    Kućište - Aluminijumsko, prenosivo (50€)
    GPU - 6xRadeon VEGA64 (6x925€) - https://www.multicom.me/racunari-i-o...8gd-57563.html

    885€ (Komponente) + 5550€ (Grafike) = 6435€ (Konfiguracija)

    Cijena Ukupno: 5450€!

    Click image for larger version. 

Name:	Vega Miner.jpg 
Views:	208 
Size:	11.7 KB 
ID:	157874Click image for larger version. 

Name:	Vega-Hashrate.jpg 
Views:	215 
Size:	13.1 KB 
ID:	157875
    Slike: https://imgur.com/a/X4JvqjH

    Besplatna dostava na teritoriji Crne Gore i uputstva kako da održavate svog majnera. (vrlo jednostavno!)

    Nemojte pitati za korigovanje cijene, jer prodajem majnera jeftinije nego što su same grafike. Radio je u optimalnim uslovima, besprekorno do sada.

    Nadam se da će dobiti novi, topli, dom. :)

    Kontakt telefon: 069211423
    Last edited by spavvn; 23-05-18 at 18:00.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Refresh. Cisto iz radoznalosti: Zasto se prodaje ovoliko mining rigova u poslednje vrijeme? Hvala...
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Refresh. Cisto iz radoznalosti: Zasto se prodaje ovoliko mining rigova u poslednje vrijeme? Hvala...
    Zato sto BTC pada a samim tim i sve ostale valute i onda se kopanje ne isplati, tj. isplati se ali ne onoliko koliko je bilo isplativo u decembru 2017, kad su svi mislili ako uloze 5000, da ce isplatit investiciju u mjesec dana, a da ce za godinu imat 50 000 eura u dzepu plus opremu koja ce da im pravi svaki mjesec po 5000 eura a da oni nista ne rade.
    E sad posto sa opremom od preko 5000 eura, mjesecno ne mogu ni 300 cisto da izvuku i rok otplate samih komponenti je skoro 2 godine, sto opet nije lose uopste, svi prodaju i kazu "bez leba nema motike". A zasto se neki rigovi prodaju vec po 3-4 mjeseca je zato sto ljudi misle ako su njih osisali prodavci da i oni mogu da sisaju druge.
    Cijene mining rigova na ovom forumu su za 15-20 do 30% vece nego sto oni zaista vrijede.
    Plus sto same grafike nisu adekvatno odrzavane, vecina drzi grafike na preko 70 stepeni sa ventilatorima na preko 80%, sto u 24/7/365 radu moze da dovede do samo jednog ishoda, a to je crkavanje iste u roku od par mjeseci, ventilatori nisu predvidjeni da rade na preko 2000+ obrtaja konstantno, idealno je od 40 do 55% (1100-1600rpm)sve preko znaci i crkavanje ventilatora koje naravno mozete da zamjenite, ali dok ih narucite i stignu sa aliexpresa gubi se mjesec dana, ako pak sama grafika izgori zbog prevelike temperetaure reklamacija moze da se ceka i do 2 mjeseca, ako kompanija vidi da je mijenjan bios same grafike, ponistava se garancija i vracaju ti grafiku da se slikas sa njom. Zato treba izbjegavati rigove koji nisu adekvatno podeseni, hladjeni, odrzavani itd.

    ***Sve cijene su sa uračunatim PDV-om. Za virmansko i jednokratno plaćanje karticom važe gotovinske cijene.***
    Last edited by ^izzy^; 23-05-18 at 14:55.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  4. #4
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Refresh. Cisto iz radoznalosti: Zasto se prodaje ovoliko mining rigova u poslednje vrijeme? Hvala...
    Nije ovo ništa, trebao si vidjeti šta je bilo sa cijenama i pomamom pred novu godinu. xD

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Zato sto BTC pada a samim tim i sve ostale valute i onda se kopanje ne isplati, tj. isplati se ali ne onoliko koliko je bilo isplativo u decembru 2017, kad su svi mislili ako uloze 5000, da ce isplatit investiciju u mjesec dana, a da ce za godinu imat 50 000 eura u dzepu plus opremu koja ce da im pravi svaki mjesec po 5000 eura a da oni nista ne rade.
    E sad posto sa opremom od preko 5000 eura, mjesecno ne mogu ni 300 cisto da izvuku i rok otplate samih komponenti je skoro 2 godine, sto opet nije lose uopste, svi prodaju i kazu "bez leba nema motike". A zasto se neki rigovi prodaju vec... po
    Da, to je upravo razlog zašto bih prije preporučio nekome da sada kupi mining rig, umjesto samih kriptovaluta, ako se razmišlja da investira u blockchain sisteme i internet novčiće.

    Sa "opremom od 5000 eura" se uvijek moglo izvući 300e čisto za mjesec dana, ali to uopšte nije metrika po kojoj bi se čovjek trebao voditi u odluci da li da kupi mining rig. Šta bi rekao za ljude koji kupuju stanove po 50000 eura, pa ih izdaju da izvuku 250 mjesečno? A da ne govorim o mnogo većoj glavobolji i troškovima održavanja.

    O "zaista vrijednosti" mining rigova neću ni da komentarišem, jer je opšte poznato da neka stvar vrijedi onoliko koliko se dvojica dogovore a treći plati.

    Za neadekvatno održavanje rigova se potpuno slažem. Oni ne zahtijevaju konstantnu brigu dokle god se čovjek potrudi da im napravi adekvatne uslove rada u početku. Koliko su ljudi aljkavi oko ovoga, ponekad mi bude žao kartica... :/

    Ja konkretno prodajem majnera zato što trebam da se selim u studentski dom u Septembru, tako da neću moći da ga nosim sa sobom, a i poskupile "skripte"

  5. #5
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spavvn View Post
    Šta bi rekao za ljude koji kupuju stanove po 50000 eura, pa ih izdaju da izvuku 250 mjesečno? A da ne govorim o mnogo većoj glavobolji i troškovima održavanja.
    Nije ti bas analogno.
    Those about to rock, we salute you!

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Plus sto same grafike nisu adekvatno odrzavane, vecina drzi grafike na preko 70 stepeni sa ventilatorima na preko 80%, sto u 24/7/365 radu moze da dovede do samo jednog ishoda, a to je crkavanje iste u roku od par mjeseci, ventilatori nisu predvidjeni da rade na preko 2000+ obrtaja konstantno, idealno je od 40 do 55% (1100-1600rpm)sve preko znaci i crkavanje ventilatora koje naravno mozete da zamjenite, ali dok ih narucite i stignu sa aliexpresa gubi se mjesec dana, ako pak sama grafika izgori zbog prevelike temperetaure reklamacija moze da se ceka i do 2 mjeseca, ako kompanija vidi da je mijenjan bios same grafike, ponistava se garancija i vracaju ti grafiku da se slikas sa njom. Zato treba izbjegavati rigove koji nisu adekvatno podeseni, hladjeni, odrzavani itd.
    Quote Originally Posted by spavvn View Post
    Za neadekvatno održavanje rigova se potpuno slažem. Oni ne zahtijevaju konstantnu brigu dokle god se čovjek potrudi da im napravi adekvatne uslove rada u početku. Koliko su ljudi aljkavi oko ovoga, ponekad mi bude žao kartica... :/


    'nuff said.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    'nuff said.
    Ovo su referentne kartice sa zatvorenim sistemom hlađenja koji je bolje optimizovano za veći broj obrtaja i serversku upotrebu. Generalno preporučljivije za mining.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlican rig, srecna prodaja...

    Sve ti je manje vise ok, jedino gdje se vidi da si omanuo sa klokovima i da si ih gorio u prazno je preko 5% rejected sherova.

    respekt sto si se "oprobao" u miningu sa ovolikom investicijom

  9. #9
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZarkoLausevic View Post
    Odlican rig, srecna prodaja...

    Sve ti je manje vise ok, jedino gdje se vidi da si omanuo sa klokovima i da si ih gorio u prazno je preko 5% rejected sherova.
    Ah, morao sam testirati Vegice

    loši share-ovi su zbog samog software-a čini mi se, jer mi ne pravi greške na drugima sa istim klokovima.

    Hvala za refresh! :welcoming:

  10. #10
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    herceg novi
    Posts
    333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    evo ga kao i svaki oglas za rigove.. pretvori se u raspravu umjesto u Prodaju

    p.s Sretna prodaja :stupid:

  11. #11
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kole666 View Post
    evo ga kao i svaki oglas za rigove.. pretvori se u raspravu umjesto u Prodaju

    p.s Sretna prodaja :stupid:
    Ah, ljude sve interesuje, ja uvijek volim da posavjetujem ako se razumijem u temu.

    P.S. Hvala!

  12. #12
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rfrsh

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Thx izzy! To je to. Pretpostavljao sam... Znam par momaka koji su mi pominjali, taman u novembru ili decembru, kao ulozi 2,5 ili 5k, isplatis brzo. Vidim u januaru vec prodaju sa pricom da oce da kupe jaci rig. Ja pitam: Pa zar niste prije mjesec i po rekli odlican rig da i ja uzmem... Ostavili su me bez konkretnog odgovora, graficke pocrkavale, rigovi neprodati... Da to tako lako ide, sav bi svijet minao
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  14. #14
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Thx izzy! To je to. Pretpostavljao sam... Znam par momaka koji su mi pominjali, taman u novembru ili decembru, kao ulozi 2,5 ili 5k, isplatis brzo. Vidim u januaru vec prodaju sa pricom da oce da kupe jaci rig. Ja pitam: Pa zar niste prije mjesec i po rekli odlican rig da i ja uzmem... Ostavili su me bez konkretnog odgovora, graficke pocrkavale, rigovi neprodati... Da to tako lako ide, sav bi svijet minao
    Ja znam mnogo više ljudi kojima je krivo što me nisu poslušali kada sam im govorio o kriptovalutama, nego onih da žale što su uopšte ulazili u tu priču.

    Ulaganje u bilo koju sferu kriptovaluta (kao i u svaki drugi posao) sa sobom nosi određene rizike, "brze isplate" i "džabe para" nema nigdje bez velikih rizika.

    Stoga, za nekoga koga interesuju blockchain sistemi, i želio bi da se uključi u sami vrh evolucije monetarnih sistema kakve danas poznajemo, predložio bih da počne sa rudarenjem, zato što je to najsigurnija investicija u ovom svijetu.

    Niko nije rekao da je lako (doduše, sve se dâ naučiti), ali da čitav svijet majnuje, e to je bogami tačno!

  15. #15
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,730
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ne vjerujem u to. Apsolutno. Sta se desava iza kulisa zaista ne znam niti me zanima (dogovori proizvodjaca hardwarea, vlada drzava, elektroprivreda svih na svijetu, racuna za struju, garancija, teorija zavjere). Tu mozda ima nesto, ali za veoma mali broj ljudi, dok su ostali samo topovska hrana (99% ljudi se "zakolje" investicijom od 3 do 5 ili 6k EUR. Nije to lezi ljebu da te jedem, nego se mora mnogo potruditi, tacno znati sta se radi i sl... Broj masina koji je na prodaju je nevjerovatan.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  16. #16
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta se dešava iza kulisa znaju samo ti što sjede iza kulisa.

    Što se tiče nas "malih", ako već imaš "gejming kompjuter", možeš odmah početi da majnuješ sa svojom grafikom, i praktično vidiš o čemu se radi. Ako ti se svidi ideja, onda imaš razloga da kupiš još jednu grafu, i napraviš taj SLI o kojem si oduvijek maštao!

    "Mining Rig" je samo drugačiji naziv za Desktop računar specijalizovan za rudarenje. Ali je to i dalje isti Hardware. Zašto ja kažem da je to najsigurnija investicija u okviru kriptovaluta, jer čovjek kupuje stvarne kompjuterske komponente, koje stvarno vrijede toliko. Ja se nisam "zaklao" kad sam kupio svoj Gejming Rig od 2k€, iako nije veliko tržište ljudi koji bi kupili ovakav kompjuter, da hoću sada da ga prodam.

    Ljudi se obično "zakolju" (sviđa mi se izraz, hehe) kada kupe neki "shitcoin" (zvanična terminologija) od 0.10€ za par hiljada eura, i očekuju da skoči "na makar" 1€ (tačnije, da zarade 10 puta pare), a on padne na 0.01€ (izgube 90% investicije).

    Što se mene konkretno tiče, ja imam još nekoliko mašina sa raznim karticama, i nisam ni pomišljao da izlazim iz ove priče. Nego, kada iskrsnu neočekivani troškovi u životu, čovjek mora napraviti kompromise.

    A zašto je broj mašina na prodaju nevjerovatan? Jer je tek od nedavno postala globalno ozbiljna stvar. Kriptovalute se obično prave u decentralizovanim i open-source okvirima.
    Tako da ovdje možemo vidjeti javne informacije koliko to grafičkih kartica trenutno "kopa" Ethereum. Potrebno je otprilike 40 dobrih grafika (zavisi od brzine i setovanja) da se postigne HashRate od 1 GH/s:
    https://etherscan.io/chart/hashrate

    Ludo, zar ne?

  17. #17
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    F5! F5!

  18. #18
    Join Date
    May 2012
    Posts
    341
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Najaci mining rig u CG je 6x 1080ti

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  19. #19
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikelijus View Post
    Najaci mining rig u CG je 6x 1080ti

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    19 , tebi cak mogu i da ga pokazem .

  20. #20
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Najjaci mining rig je 2x 5770 1gb, koji je meni donio da ne pretjeram, 30k eura, a kostao me svega 50. >< Radi i dan danas, ali ga ne bih prodavao.
    ps malo mi je tastatura prljava
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  21. #21
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar, Izzy, dobar. Moja prva grafa je 7950ka, i dalje radi. Ventilatori su malo usporili, nema tu overklokovanja i modovanja više, ali zato kopa Zečeve kao luda!

    Potroši na struju sve što napravi, ali tu je da daje primjer mladim grafikama.

  22. #22
    Join Date
    May 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rfrsh!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Mining rig
    By ZeLjkO_PG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 29-03-18, 20:38
  2. Prodajem Lampa za ronjenje Vega 2
    By cofi in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 17-03-15, 08:09
  3. Prodajem Podvodnu lampu VEGA 2
    By massa in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 11-07-14, 20:17
  4. Najjači i najbrži Bentley
    By N-I-K-O in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 08-03-09, 11:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •