Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 158

Thread: Vjencanje na prazan stomak...

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default Vjencanje na prazan stomak...

    ima li toga vise...?
    znam da ima, jedna moja drugarica se sad vjerila, svadba je tek nedje na jesen... bas fino... jes da se na tu drugaricu izredjalo po podgorice, ali ipak slatko...

    uglavnom, temu sam otvorio jer me zanima zasto se zene udaju sa stomakom do zuba...
    koja je to muka
    sa pravnog aspekta potpuno je nebitno je li dijete rodjeno u braku ili ne.
    znaci ova mucenica se udala, mislim da je sigurno osmi mjesec...
    svakoga je na svadbu strah bilo da joj vodenjak ne pukne...
    vidim da je toga sve vise, i to od parova koji su obrazovani i ono, urbani, moderni, sminkice male...
    pa zar nije ljepse sacekat ta dva tri mjeseca, isprnut to dijete i onda se uzet...
    bas ne znam

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ja mislio da nije bilo da se izije na svadbu nishta,ao bježi
    ...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Jaooo, pa je li moguce da podrzavate takve udaje...
    Zamisli, pokazujes djeci slike sa svadbe, kad ono mamici stomak do zuba, sira nego duza...
    Izbaca sliku sa stomacinom i status, moj najsrecniji dan u zivotu... awwwwww....
    Last edited by karamazov; 19-05-18 at 18:15.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    a što, dome, tebi to smeta? Danas sex nije tabu ka nekad, danas se đevojke ne moraju udati zato što su trudne, mnogi roditelji su moderni toliko da bi im milije bilo da im ćerka rodi dijete bez udaje, tako da im nije frka no se udaju jer im se tako dopada...ćerka moje prijateljice se zabavlja sa momkom nekoliko godina, unazad godinu su odlučili da žive zajedno i negdje u julu su zakazali vjenčanje za 6 mjeseci....ona je za to vrijeme ostala trudna, udala se sa neka 4 mj trudnoće sad treba da se porodi...ma koga je briga samo neka ljudi rade onako kako im je najmilije i kako im odgovara
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    I nek se prave djeca a ne paščad da se šetaju

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    @zvoncica
    Ja ovo pitanje nisam shvatio previse kao pridikovanje na racun toga da djevojka ostane trudna dok nije u braku, nego vise kao pridika muskardinjima koji se ne zene dok ne vide da su je oplodili (testiraju da li moze da ima djecu)

    Ili je to do mene, pa znam dosta slucajeva ovog drugog tipa

  7. #7
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ma pali vas

  8. #8
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja mislim da je htio rec' da je sve fino,vjencat se i to...mislim koga briga trudna il ne,no ne shvata zasto bas organizuju svadbu kad je zena sa pozamasnim stomakom jer zeni moze i od tog silnog svadbarskog stresa da sve bude kako treba,biti lose.Sa te strane gledano ni ja bas ne shvatam najbolje i znajuci sebe prije bih se porodila pa za neku godinu napravila neko fino vjencanje jer ne vidim granicu ili kakav maler ako se vjencam posto rodim.Ne svidja mi se da vidim zenu onako odoka neki 8 mjesec u vjencanicu ali se ne pitam.Samo izrazavam licni stav.


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Vjencanje na prazan stomak...

    Jedini pouzdan znak da ce bit djece u braku je da mlada ostane trudna prije braka. U suprotnom ako je jedno neplodno ide bolna procedura vjestackih oplodnji ili lijecenja steriliteta. Mnogi mladi nisu spremni da prolaze to tako da ako vec oce da se uzimau onda... Ja znam da ce se poteć prica al mislim da treba sve ovo da zavrse prije formalnog braka i da se razidju ili ostanu zajedno ako budu vidjeli da djeca i nisu im neophodna. Brak je formalnost ali ovdje vazda ide posle priča, ova se udavala, ne moze da zatrudni itd...Rizik je ovdje kod nas uć u brak na prazan stomak. Samo najhrabriji to smiju.
    Last edited by Caesar; 21-05-18 at 19:25.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #10
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Uf,ni to mi se svidja.Kako te moze voljeti neko a zeli da prethodno utvrdi da moze s tobom imati potomstvo.Opet da izrazim licni stav...ja vjerujem u onu i u dobru i u zlu.Ako ne moze da mi ga napravi ne znaci da ga zbog toga moram odbaciti jer cu s nekim ko moze biti sretnija.I poludjela bih da me ostavi "za moje dobro" jer ja zasluzujem tu srecu a ne zivot takav sa njim itd...
    No mozda su momci ta'ki pa ne znaju za ljubav,vazna je loza i sto ce familija rec'.Pf...

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Poštujem odluku da se partneri, prije miješanja crkve i države u ljubav, bače na kanal ka' auto, da se vidi je li sve u redu s njima i mogu li u pogon. Posebno ako im godine, biološki satovi i zdravstveno stanje ne idu u prilog.
    Kome je do potomstva i olistavanja porodičnog stabla, samo naprijed i bez vađenja prije prve bračne noći...
    Takođe, one kojima ne pada na 'm da prave i rađaju đecu, neka ih ne gledaju mrko poprijeko i batale s debilnim pitanjima ' ima li što novo i što čekate? Čekam konobara, sve ti j*bem znatiželjno...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #12
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za ove te se probaju prvo, savjet, ne trčite, prvo neka se vidi na kog će to dijete ličit, da nema neki ekstra hromozom, da nije povuklo na neku crnu ovcu familije, da se može rabota na vrijeme obustavit. Poslije kad se stavi potpis, to je završeno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Jao karamazove to ni ja ne volim i nije mi jasno. Ja licno ne bih to radila tako kad bi mi se zalomilo. No mozda kad dijete frkne, pa gleda vjencanje roditelja. A ne otecena, debela i sa poludjelim hormonima.

    Ovdje doduse treba neke norme ispuniti, pa im ne zamjeram.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Jedini pouzdan znak da ce bit djece u braku je da mlada ostane trudna prije braka. U suprotnom ako je jedno neplodno ide bolna procedura vjestackih oplodnji ili lijecenja steriliteta.
    Pa nesto ne vjerujem da ako nije problem do mlade, nego do mladOG da bi on odustao od zenidbe. Bila bi varijanta "uh, bolje da je uzmem dok me jos hoce"

  15. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Momak zabavljao se sa djevojkom bas dugo vremena tipa 4 5 godina. Svadjali se mirili, ma idealan su par bili. I sto ce da bude, decko je malo svrljao ali nije pazio. Ova sa kojom je svrljao je 10+ starija od njega. I ostane trudna sa njim, medjutim momak nista nije pricao svojoj djevojci za avanturu i kako to vec ide, jednog dana je preko odredjenih osoba saznala da se ovaj zeni. Djevojka sva u soku bila jer nije znala sto i kako. Da bi na kraju on ozenio ovu avanturu i ona mu je rodila dijete.
    Malo je nerealna prica, ali znam ovu djevojku koju je momak prevario i krivo mi je zbog nje sto se bas njoj to desilo.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sto ima da ti je krivo.Mislim naizgled jeste to malo bezveze ali sustina je da nisu bas bili idealan par pa srecno mu bilo.Naci ce cura sto je bolje za nju,nije ni malo za zaljenje.Doduse da sam ja na njeno mjesto slavila bih to nesto poput drugog rodjendana.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #17
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    U poslednje vrijeme je sve više trudnih udaja, ali ja uvijek prvo pomislim da su to 'prisilne' udaje, odnosno da se ljudi uzimaju upravo zbog toga sto je cura zatrudnjela. Znam nekoliko takvih primjera (u komsiluk nam u jednu porodicu i brat i sestra tako oposliše) i onda mi je to nekako pretužno kad vidim..
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Mada ja znam i za slucajeve gdje zena oposli to nebi li samo ostala trudna, i na kraju sutne plodovlasnika.
    Nikada ocu djeteta nije rekla da je trudna niti da je dobila dijete, niti da je njegovo.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Jedini pouzdan znak da ce bit djece u braku je da mlada ostane trudna prije braka. U suprotnom ako je jedno neplodno ide bolna procedura vjestackih oplodnji ili lijecenja steriliteta. Mnogi mladi nisu spremni da prolaze to tako da ako vec oce da se uzimau onda... Ja znam da ce se poteć prica al mislim da treba sve ovo da zavrse prije formalnog braka i da se razidju ili ostanu zajedno ako budu vidjeli da djeca i nisu im neophodna. Brak je formalnost ali ovdje vazda ide posle priča, ova se udavala, ne moze da zatrudni itd...Rizik je ovdje kod nas uć u brak na prazan stomak. Samo najhrabriji to smiju.
    Statisticki gledano svaki 4ti par ima problema sa sterilitetom. Cisto prije nego otkacis ove sto ne mogu djecu da imaju i njihove brakove. Inace ima brakova koji nemaju djecu i funkcionisu odlicno tako da to nije neki preduslov po meni al dobro.

    karamzov muka je ta sto smo i dalje malo (vise) zaostala sredina u koju je bruka i sramota neudata da se porodi. Ali se vremenom i to mijenja. Kao sto se nadam da ce se i ovi selektivni abortusi smanjiti. Evo istrazivanja pokazuju da dijete naslijedi vise gena od oca nego od majke. Obrni okreni koji god da je pol tvoja DNK se nastavila. Al dobro, kod nas je bitno da je zdravo i da je musko.

    A onda je tu vjeciti pritisak rodbine. To ti je ovo sto KRKNA napisa "Sto cekate?"

    Na kraju apsolutno je nebitno hoce li na prazan ili puni stomak da se uda. Ima li on stan ili ona. Bitno je da oboje pronadju srodnu dusu sa kojom treba da zive narednih 30-40-50 godina valjda i da njega ili nju moze zamisliti kao nekoga ko ce da mu vaspitava dijete. A djeca kad dodju, da im mogu neki normalni zivot priustit. Meni bi to makar bilo bitno. Da ne dozive inflaciju 90tih, prazne police i nestasicu svega i svacega a opet da im se ne kupuje telefon od 1000 eura u 1 osnovne.
    Ili sam ja idealista ko ce ga znat.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Bili veli super par, svadjali se, mirili hahah

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I meni to bi malo cudno...idealan par kaze.
    No sjetih se i jednog lika koji mi je znao rec da se sa svojom djevojkom nikad nije posvadjao pa kad je ozenio o jadu se zabavio,te nesrecan,te ona ono,te ja ovo...
    Ko ce ga znat vise..

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  22. #22
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Zavisi kako ko definiše svađu.
    Da li doživljavate konverzaciju sa drugim kao slobodu da se(be) bolje upoznate ili prosto želite drugog da "natjerate" na ponašanje od kog će vama biti bolje. E to je već zajeb.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aooooo, a da alimentacija ce se zakacit i bez papira, sto bi se o svadbi cinjelo, glava razbijala oko navlaka za stolice, aranzmana, torte, pa kakve ces figurice na vr' nje da metnes, pa dje ces sjest dvije tetke sto su u nezbor a da ona kontra familija ne skonta. Svakako ce se razvesti prije prvog rodjendana ili eventualno odma poslije jer se skupi fotograf vec kaparisa za to slavlje.
    Ne znam, meni je osjecaj da je svaka svadba na puni stomak ona ajmo tri cetiri sad i odma. Valjda zaostalo drustvo, obicaji pa mi i razmisljanje jos iz titovog doba.
    dva i dva su tri

  24. #24
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Jesu li mladenci srecni?
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sexymaya View Post
    Momak zabavljao se sa djevojkom bas dugo vremena tipa 4 5 godina. Svadjali se mirili, ma idealan su par bili. I sto ce da bude, decko je malo svrljao ali nije pazio. Ova sa kojom je svrljao je 10+ starija od njega. I ostane trudna sa njim, medjutim momak nista nije pricao svojoj djevojci za avanturu i kako to vec ide, jednog dana je preko odredjenih osoba saznala da se ovaj zeni. Djevojka sva u soku bila jer nije znala sto i kako. Da bi na kraju on ozenio ovu avanturu i ona mu je rodila dijete.
    Malo je nerealna prica, ali znam ovu djevojku koju je momak prevario i krivo mi je zbog nje sto se bas njoj to desilo.
    Slučajno, ja znam ovu drugu

    Znam momka koji je oženio curu, jer je zatrudnjela... bila je u 4.mj.. i ono, figura top, sve super, ali pocela je da izbjegava nase doktore i isla je na preglede kod nekih njenih i tako jos koji mjesec, dok familija nije posumnjala i provale da djevojka nije ni bila trudna! Ne lezi vraže - ona je naknadno stvarno zatrudnjela s njim i sad su svi srećni i veseli...

    Nisam za potenciranje svadbe navrat-nanos, u prvom redu da se žena ne muči u poodmakloj trudnoći, a i mnogo mi je ljepše kad se vjenčaju kad dijete napuni godinu-dvije, nego sa trudnickim stomakom.. em hormoni, em ne može ni da popije, da se proveseli


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vjencanje u Londonu
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 112
    Last Post: 01-05-11, 17:42
  2. P: Ab Tronic X2 - Pojas za stomak
    By Jale in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 29-03-11, 20:59
  3. Vjencanje
    By Kristabella in forum Ženski kutak
    Replies: 148
    Last Post: 04-09-08, 00:15
  4. Stomak pod pritiskom
    By simm in forum Ljubav
    Replies: 32
    Last Post: 15-05-08, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •