Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 145

Thread: OnePlus

  1. #51
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Спор ми је нешто face unlock, је ли имао ко слично искуство?

    Кад кажем спор, мислим и даље је брзо али није ултра брзо колико гледам на остале OP телефоне.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  2. #52
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Спор ми је нешто face unlock, је ли имао ко слично искуство?

    Кад кажем спор, мислим и даље је брзо али није ултра брзо колико гледам на остале OP телефоне.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ja ne,ne uspijem da trepnem cini mi se otkljuca se.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    Ja ne,ne uspijem da trepnem cini mi se otkljuca se.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    Пи, не знам шта да радим без ресет али нећу то радити због милисекунде стварно .

    Покушао сам са неким форама са нета али не ради

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. #54
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,082
    Thanks Thanks Given 
    964
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    288 Posts

    Default

    Meni radi super na a6000


  5. #55
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Ne znam moze li brze da radi.. Brat mi je imao osjecaj da je iskljucen 'Face ID' koliko brzi otkljuca, brze nego dopre signal iz oka do mozga

    Poslato preko Goluba Pismonose
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #56
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne znam moze li brze da radi.. Brat mi je imao osjecaj da je iskljucen 'Face ID' koliko brzi otkljuca, brze nego dopre signal iz oka do mozga

    Poslato preko Goluba Pismonose
    E fora je sto meni ne odradi to nego se zadrzi 0.5s na lock screen i onda udje na home screen


    Edit: Provalio sam, znaci wallpaper za home i lock screen moraju posebno da se postave. Prvo se 1 wallapaper stavi za homescreen, izadje se potpuno iz svega, udje se opet i postavi wallapaper za lock screen. SMijesno resenje ali pomaze
    Last edited by nimfa; 02-03-19 at 07:11.
    Sate sate sate

  7. #57
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default OnePlus 7

    Znam da je rano ali neka stoji

    Za sada samo 'glasine' i nagadjanja uz neka 'curenja' koja nisu potvrdjena...

    Po svemu sudeci, ovo je ono najblize...




    I malo teksta na temu: https://www.techadvisor.co.uk/new-pr...lus-7-3689847/


    Trebalo bi da bude predstavljen negdje u maju, eventualno da se pomjeri za jun.

    Sta ocekujete? Sta bi voljeli da vidite od promjena? Kako vam izgleda ovo rjesenje sa pop-up selfie kamerom?

    Ja sam jos na OnePlus One-u i nista mi ne fali.. A OnePlus 7 bi mogao da bude moj sledeci dzepni saputnik...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #58
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,407
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Ja se nadam da nece imati ovu pop up kameru
    zbog face unlock

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Imace popup kameru.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,407
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Evo Fidel je dobio neki test oneplus 7 pa nam moze reci vise detalja

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #61
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Ja sam spreman da skocim sa 1-ice na 7-icu
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #62
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,082
    Thanks Thanks Given 
    964
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    288 Posts

    Default

    Zasluzio je 7icu besplatno

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  13. #63
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    OnePlus 7 (i vjerovatno OnePlus 7 Pro) ce bit' predstavljeni 14. maja, javljeno je danas iz OnePlus-a.




    Posto svi portali i sl. najavljuju da ce Pro kostat' i do $200 vise od regularne 7-ice vjerujem da ce tako i biti jer i ta 'prica' potice od samog OnePlus-a... da se buduci kupci navikavaju na to par nedelja, da ne bude soka prilikom prezentacije.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #64
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Sad nađoh neđe, cijena za početni 7 pro model za evropu 799€...

  15. #65
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Moguce...

    Kontam da ce cijena 7-ice bit' slicna 6-ici, mozda do 50e vise dok sa ovim Pro oce da udju u trku sa najboljima sa malo povoljnijom cijenom od njih.

    Nadam se da su proradili na kameri inace se bojim da su previse zagrizli...

    Daleko od toga da su fotke na OnePlus 6/6T lose ali ne mogu da se porede sa Pixel-om, Samsung S10 i Huawei P30 Pro.. Mozda ima i vise ali sam ove gledao 'iz prve ruke' i fotke koje prave zajedno sa softverom daje rezultate koje ja sa mojim DSLR-om ne mogu da dobijem uz svu Photoshop obradu
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #66
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Moguce...

    Kontam da ce cijena 7-ice bit' slicna 6-ici, mozda do 50e vise dok sa ovim Pro oce da udju u trku sa najboljima sa malo povoljnijom cijenom od njih.

    Nadam se da su proradili na kameri inace se bojim da su previse zagrizli...

    Daleko od toga da su fotke na OnePlus 6/6T lose ali ne mogu da se porede sa Pixel-om, Samsung S10 i Huawei P30 Pro.. Mozda ima i vise ali sam ove gledao 'iz prve ruke' i fotke koje prave zajedno sa softverom daje rezultate koje ja sa mojim DSLR-om ne mogu da dobijem uz svu Photoshop obradu
    Искрено, ја разлику у сликама преко дана не могу лако да видим између op6 и ових телефона што си набројао.

    Тек у лошије освјетљење је стварно видљива разлика али капирам да људи сад гледају и минималне разлике



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  17. #67
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa pazi, po danu i dobrom svijetlu cu ja i sa OnePlus One da napravim solidnu fotografiju

    Malo zahtjevniji uslovi se sad gledaju, takvo je vrijeme doslo.

    A eto sam malo cackao i Samsung S10 i iskreno se odusevio rezultatima. Ja Samsung ne volim generalno, nikad ga nisam imao i ne planiram da ga imam, makar u skorijem periodu. Ali njegov neki automatski HDR nasminka sliku samo tako, nema potrebe ni za kakvim programom, doradom, filterima ili bilo cim.

    Da se razumijemo, ja koristim DSLR i ja volim da imam full kontrolu nad svim paramterima, u svakom trenutku. Ali za prosjecnog korisnika, slika koja izadje sa tog telefona je da bolje ne znam moze li

    Mozemo mi sad da pominjemo ekstremne uslove gdje telefoni jos imaju prostora za poboljsanjem, softverski unaprijedjivanje raznih algoritama itd. itd., mozemo i na 100% da gledamo fajlove i vidimo da nije to "bas tako ostro kao sto izgleda" ali za 90% korisnika u 90% situacija ovi telefoni odradit' fantastican posao. Ponavljam... i OP6/6T je odlican ali po meni nije na tom nivou. Mozda se nisam dovoljno igrao sa njima (iako mi jedan brat ima OP6 a drugi OP6T) ali sam takav utisak stekao... Iz prve ruke, bez ikakvih testova, recenzija itd.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #68
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Sjutra u 17h (naseg vremena) je zvanicno predstavljanje...

    https://www.oneplus.com/uk/2019/launch


    Moze se pratiti preko YT-a...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #69
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,407
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default



    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  20. #70
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,407
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default



    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #71
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Khm... potrudili su se dosta da "na sto" stave zanimljiv telefon, po nekim stvarima bolji od vecine a da to nisu gluposti kao sto neki proizvodjaci rade.

    Ima dosta stvari koje mi se svidjaju mada sa druge strane ima i dosta stvari koje meni licno nista ne znaci i cak mi je bolje bez njih.

    'Selfie' kamera mi ne smeta sto je motorizovana i skrivena. Rijetko je koristim tako da za mene to nije cak ni kompromis a imam kompletan ekran bez 'notch'-eva, 'cut-out'-ova i sl. prelaza koje smo gledali prosle godine i koji nisu nikog odusevili...

    Sa druge strane, nisam ljubitelj ogromnih telefona. Uvijek mi je recimo 'Note' serija Samsung-a bila velika i mozda jedini razlog sto sam gotivio (stari) Apple jer su imali manje telefone od ostalih.

    Sad imamo telefon od 6.67" sto je po meni previse. Pa moj tablet je 7" i Kindle isto. To sa sobom nosi i velicinu samog telefona (uprkos 'body-to-screen ratio' od 93%) kao i tezini - 210 grama, sto je opet vise od vecine.

    Nisam nikad bio ljubitelj krivih ekrana Samsung-a pa isto to misljenje imam i za ovaj OP7. Ivice drugacije reflektuju svijetlo i sadrzaj na ekranu, nerijetko se slucajno aktivira ekran ili neka funkcija na obodu ekrana itd. Jednostavno volim ravne, normalne ekrane.

    OnePlus je furao 1080p od pocetka. Po meni su mogli i da nastave. Kapiram da tehnologija napreduje itd. ali mislim da je 1080p dovoljno za telefon (cak i tu velicinu) a ima znacajan uticaj na bateriju koja je po meni mnogo bitnija.

    90Hz je fino ali opet ne znam koliko se primjeti u praksi. Za to ne mogu da pricam dok ne vidim svojim ocima ali i to ima uticaj na bateriju, pogotovo ako nema nekog 'adaptive mode'-a koji trenutno nedostaje.

    Po preliminarnim misljenjima kamera je opet slaba tacka sto je po meni veliki minus. Cekacu neke detaljnije testove i sl. ali sam ocekivao da ce se fokusirati na kvalitet senzora i eventualno poboljsanju softvera pri obradi (automatskoj, pri samom slikanju). Umjesto toga su dodali 0.6x siroku kameru (zovu je "ultra-wide" iako je manje siroka od vecina 'wide' kamera danas) kao i 3x zoom koji je samo 8mpx i izgleda osjetno slabijeg kvaliteta (ostrina, kontrast, boje)...

    Za kameru mi je interesantno da izgleda nema "izmedju". Moze 'wide', moze standardna kamera i onda odma 3x zoom. Nisam vidio opciju za 2x zoom niti ista izmedju. Mozda ima u neka 'pro' podesavanja ili koristenjem '3rd party' aplikacije ali eto, po onome sto vidjeh, primjetih da toga nema sto nije idealno.

    Eto su navodno dodali 'stereo' zvuk iako mi se cini da je to daleko od pravog 'stereo' zvuka. Vise radi dodavanja toga za marketing i sl. nego sto se stvarno dobro cuje. Opet, i to ce trebat' da se testira malo bolje iako je to jedna od stvari koje treba uzivo cut' ili pogledat' neku recenziju od nekog ko se razumije a ne bilo koga...

    Cijena je, rekao bih, ocekivana jer su pripremili 'fanove' na povecanu cijenu 'slucajnim leak-ovima' i sl. Ipak, ovo je najvece povecanje cijene do sad i svakako najskuplji uredjaj koji su izbacili. Koliko je opravdano je kompleksno pitanje na koje nemam jasan odgovor jos uvijek.

    Da pomenem i "obicnu" 7-icu... kazem "da pomenem" jer su je i oni tako "pomenuli". Vise su se zadrzali na bezicne slusalice druge generacije nego na 7-icu. Vidi se da ce nju da guraju na neko drugo trziste (Indija i sl.) jer mi ne izgleda nista posebno u odnosu na prosli model - OP 6T.

    Ima i jos nekih stvari koje ce nekima smetat' ali mene licno ne tangiraju. Pored same 'selfie' kamere koje pomenuh i koja se mnogima nece svidjet' a meni je odlicno rjesenje, tu je recimo i dalje nedostatak IP rating-a za vodonepropusnost. Meni taj papir ne igra neku ulogu, Dave 2D ga je drzao nekih 15 minuta u vodi, cak i palio 'selfie' kameru u vodi i nije bilo nikakvih problema. I Jerry je vidio da ima vodonepropusne gumice svuda tako da su ga definitivno napravili vodonepropusnog, jednostavno nisu zeljeli da dodatno plate za IP rating koji bi vjerovatno nabudzio cijenu jos vise.

    Wireless punjenje mnogi pominju ali sa njihovim brzim punjenjem ne vidim neku realnu potrebu za istim. Pogotovo sa ovim novim gdje se za 20 minuta napuni do pola. Kapiram da je lakse/bolje jednostavno stavit' telefon na punjac nego ubacivat' kabl u rupu ali je to sitnica na koju se ne bih nesto obazirao iako je mnogi pominju.

    Nedostatak 'jack'-a za slusalice. Mnogi placu oko toga ali je u pitanju samo promjena u tehnologiji... Imas rupu, metnes standardne slusalice... Nemas rupu, kupis bezicne kojih ima ne pretek a danas se mogu i solidne nac' za normalne novce. Ja imam i standardne i bezicne i nedostatak rupe mi ne igra nikakvu ulogu. Kapiram nekog ko ima neke 'omiljene' slusalice koje je platio grdilo para i oce da koristi. Onda jbg.. neka se okrene telefonima koji imaju 'jack' iako ih je sve manje...


    Eto.. par redova od mene kao OnePlus pratioca... Uglavnom su kritike ali ih nema puno a to znaci da je sve ostalo odlicno. Cak i ove kritike nisu nikakvi minusi, jednostavno stvari koje meni licno uglavnom nisu potrebne a imaju neke negativne uticaje na druge stvari...
    Last edited by Fidel Castro; 14-05-19 at 21:45.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    S10+ i P30 Pro dok One Plus 7 dođe kod nas će se moći naći po 650e (u Srbiji već i mogu) dok će on biti 700e+, o čemu da se priča dalje?

    Ne znam, po meni je užasno cjenovno pozicioniran, poletjeli su ove godine previsoko a sem tog all screen bez notcha, kapljice, pilule nema ništa što pomenuti telefoni nemaju, uglavnom mu je sve i slabije počev od kamere pa do IP68 sertifikata što je po meni kriminalno da jedan flagship nema...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,407
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Kamera je dobila odlican rejting
    E sad vidjecemo jeli to to


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #74
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Da, slazem se.

    Smatram da su i S10+ i P30 Pro bolji i kompletniji telefoni od OP7 Pro. A sto ti kazes, za neka 2 mjeseca (ako ne i vise) kad dodje kod nas, cijena ce im bit' priblizna tako da ne vidim da ce nasi prodavci proc' nesto dobro sa njim...

    Mislim da su ovoga puta zagrizli vise nego sto mogu da progutaju ali polako se stvara guzva i kod tog brenda pa i tu ima ovaca koji ce uzet' najnoviji, no questions asked (ne mislim kod nas nego inace)...

    Sto se mene tice, mozda je vrijeme da se gadja neki novi kinez koji ulazi na trziste, kao sto je nekad bilo sa OnePlus-om. Sa njima sam pogodio bolje nego ikad, vidjecemo sto je sledece...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #75
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,407
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    S10+ i P30 Pro dok One Plus 7 dođe kod nas će se moći naći po 650e (u Srbiji već i mogu) dok će on biti 700e+, o čemu da se priča dalje?

    Ne znam, po meni je užasno cjenovno pozicioniran, poletjeli su ove godine previsoko a sem tog all screen bez notcha, kapljice, pilule nema ništa što pomenuti telefoni nemaju, uglavnom mu je sve i slabije počev od kamere pa do IP68 sertifikata što je po meni kriminalno da jedan flagship nema...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    Za kameru cemo vidjeti
    A za ip68 vjerovatno nije jos moguce zbog popup kamere

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mijenjam Oneplus 6t 8/128
    By Coentrao in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-19, 12:10
  2. Prodajem Oneplus 3t
    By bodysnatcher in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-18, 01:20
  3. Mijenjam OnePlus 6
    By guvarana in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 24
    Last Post: 18-10-18, 02:11
  4. Prodajem OnePlus 3T
    By >>Giovi in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-18, 13:05
  5. Prodajem OnePlus 3T kao nov
    By swatchmne in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 10
    Last Post: 16-07-18, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •