Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 145

Thread: OnePlus

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Cool OnePlus

    Prati li ko?



    Last edited by Fidel Castro; 16-05-18 at 18:18.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Cijene pristojne

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Overload.. overload...

    https://www.oneplus.com/6

    Ne moze ni da se otvori...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    104
    Thanked in
    58 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Biće ovo pravi best buy

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Cekam da vidim neki valjani 'review' kamerice/kamerica...

    To je i ono sto je najgore prezentovano na ovom predstavljanju...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    ti si majstor za fotografiju, pa kad budes vidio testove napiši valja li?

  8. #8
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Meni se ne sviđa dizajn iskreno. Previše bezličan, stopio se sa dizajnom ostalih telefona u 2018. Bezel-less ekran i notch. Ne možeš ih više ni razlikovat. Telefon je vjerovatno ubica, ne sumnjam u to, samo bih volio da je OnePlus upao s nekim novitetom u dizajnu, a ne igrao na sigurno i stopio se u priču ostalih telefona.
    Viđećemo uskoro kakva je kamera ☺

  9. #9
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Meni se ne sviđa dizajn iskreno. Previše bezličan, stopio se sa dizajnom ostalih telefona u 2018. Bezel-less ekran i notch. Ne možeš ih više ni razlikovat. Telefon je vjerovatno ubica, ne sumnjam u to, samo bih volio da je OnePlus upao s nekim novitetom u dizajnu, a ne igrao na sigurno i stopio se u priču ostalih telefona.
    Viđećemo uskoro kakva je kamera ☺
    To je to, bukvalno isti kao more istih telefona
    Sate sate sate

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Ima mnogo vise kineza sad koji eksperimentisu sa dizajnom i drugim stvarima... Xiaomi mi pada na pamet ali nije jedini.

    OnePlus je takav bio na pocetku ali jbg.. izabrao sigurni(ji) put i to je to.

    Ja isto tako dizajnom nisam odusevljen. Vise puta sam rekao da kod mene ispupcenje kamere ne moze da dodje u obzir. Ne prihvatam to i tacka. Treba da bi stavis naku masku da bi dobio ravna 'ledja' a cemu onda sav taj dizajn, boje koje se mijenjaju na svijetlosti, neko "S" koje se dobija prelamanjem svijetla itd. ?

    Ja i dalje koristim OnePlus One, telefon koji ima najmanje ispupcenje kamere od svih ovih koje su izbacili. Da, toliko mi smeta kad ga ima.

    Pored toga, sto vec rekoste - dizajn vrlo slican svim ostalima.. Brojke na papiru ionako malo koga normalnog zanima. 8GB rama je u vecini slucajeva vadjenje velikog penisa u mracnoj sobi kao i mnoge druge stavke sa specifikacija... Nista pretjerano inovativno ili privlacno, makar kad sam ja u pitanju.

    A kamera me informativno zanima, da vidim kako ce se nosit' sa ostalima ali sigurno nije telefon na koji bi presao. Mada imam neki osjecaj da im kamera nece bit' neki 'highlight', kao ni do sad. Sigurno nece bit' losa ali nece bit' jedna od onih koje ce se uporedjivat' sa najboljima (tipa Samsung Galaxy 9+, Huawei P20 Pro, Google Pixel 2)
    Last edited by Fidel Castro; 16-05-18 at 23:23.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ja ne znam sto je ljudima ispupcenje toliko problematicno. Meni to npr. bas nije bitno. Ali jeste 3.5mm jack

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Smeta ti jack?

    Eto.. ja to ne mogu da ukapiram nikako.

    To je jedan veliki plus koji dajem OnePlus-u, sto i dalje drze jack pa kome ne treba neka ga ne koristi ili neka ga zacepi sa onim cepovima kojih ima svakakvih materijala i boja, da vam se uklopi.

    Kao sto rekose mnogi prije mene "The convenience of having one far outweighs the aesthetics of not".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Mislio sam u kontekstu da je meni BITAN 3.5mm jack
    Ali mi ispupcenje na kameri bas nije bitno. Ne vidim zasto nekome smeta to da li stoji ravno na stolu ili ne

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Mozda je OCD.

    Ne mogu da gledam nesto da neravno/nestabilno 'lezi' na stolu.

    Inace u teoriji vjerujem da je i sa aspekta izdrzljivosti mnogo bolje da poledjina bude ravna. Na pamet mi pada situacija gdje neko sjedne na telefon (mozda zvuci banalno ali se desava).. Mnogo je bolje kad se pritisak ravnomjerno rasporedi po cijeloj povrsini telefona nego samo na tom ispuspcenju kamere...

    Inace sam to pomenuo ali nije jedina stvar koja me odbija od kupovine. Po meni je 6.2'' veliko i to se nece mijenjat' vremenom. Pa sve i da je 99% tog prostora ekran. Sto se mene tice.. 5.5'' plafon.

    1080p panel su zadrzali i meni je to ok. Nekima ce i to bit' minus jer konkurencija vec fura mnogo bolje panele. Ali za telefon ne vidim svrhu boljih panela jer je razlika neprimjetna a potrosnja baterije i te kako primjetna.

    Za jack sam rekao... Nista ne smeta i u potpunosti podrzavam sto su zadrzali isti. Kome smeta neka ga ne koristi ili zacepi i kraj price. Mnogo je vise onih koji ce ga koristit' u manjoj ili vecoj mjeri. I ja imam BT slusalice pa ne koristim mnogo jack ali nerijetko se desi da ih zaboravim.. da je baterija prazna ili pri kraju a obicne 3.5mm slusalice uvijek nosim sa sobom jer ne zauzimaju skoro nista prostora (za razliku od vecine BT slusalica) pa mi je taj jack obavezan i ne prihvatam ukidanje istog radi neke lazne estetike.

    Ja cu vjerovatno promjenit' telefon u bliskoj buducnosti ali ne vjerujem da ce to bit' neki 'flagship' jer su, po meni, precijenjeni. Razlika u 'day-to-day' koriscenju je minimalna izmedju svih tih silnih specifikacija koje obicno koriste za lijecenje kompleksa... U moru veoma slicnih telefona sad vise gledam kameru, tj. da bude sto bolja za sto manje novaca. Onda je to po meni idealna 'bang for the buck' kupovina. Jer danas tesko koji telefon moze da bude 'spor', kao sto rekoh - razlike su minimalne i u 90+% se ne primjecuje uopste.

    Meni realni nista brze od mog OnePlus-a ne treba, vjerovali ili ne. Radi fluidno i bez vecih problema. Kazem 'vecih' jer sam mu ja ebao milu majku sa ROM-ovima, root-om, aplikacijama i sl. pa nekad zastuca ali se i to rijetko desava...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    OnePlus One dan danas ima ono nesto... Pa ne zezaj, kako mu je default crni back cover doooobar sa onim sandstone efektom... 3 godine sam ga rgao bez ikakvog case-a i skoro bez tragova na ledjima...
    Tek treba da bacim pogled na 6 ali svakako da 3.5mm jack i za mene predstavlja plus... Ipak, slusalice sa type c jackom su jos uvijek egzotika (nedavno sam na par aerodroma trazio i par EU metropola - nijesam ih nasao)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    \\
    OFL•GIC

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    OnePlus One dan danas ima ono nesto... Pa ne zezaj, kako mu je default crni back cover doooobar sa onim sandstone efektom... 3 godine sam ga rgao bez ikakvog case-a i skoro bez tragova na ledjima...
    Tek treba da bacim pogled na 6 ali svakako da 3.5mm jack i za mene predstavlja plus... Ipak, slusalice sa type c jackom su jos uvijek egzotika (nedavno sam na par aerodroma trazio i par EU metropola - nijesam ih nasao)...
    Pa o tome ja pricam... Nekad su bili inovativni i eksperimentisali sa zanimljivim stvarima, sad samo prate trend i stapaju se sa vecinom. Uz, slazem se, konkurentnije cijene. Ali nije to to sto je nekad bilo...

    Pa i moj je odlican dan danas a nikad masku nisam stavio na njega...



    Na slici izgleda boja malo 'posla' ali uzivo se ne vidi ovolika razlika a nidje nekog ostecenja pozadine, ogrebotine... nista.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    ja bih ovu 6ticu trgovao ako dođe u cg, no je muka što je tamo 530$ a kod nas će biti 630€

    imao sam onu jedinicu, e sporije galerije nisam otvarao u životu, to je nevjerovatno bilo kako su se fotke sporo učitavale, ni factory ni ništa pomagalo nije. od tada mi se nešto omrznuo

    samo se bojim da će mu ova kamera i dalje biti prosječna, na 5 i 5t nije se nešto proslavila, najslabija tačka.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    ja bih ovu 6ticu trgovao ako dođe u cg, no je muka što je tamo 530$ a kod nas će biti 630€
    To sigurno... Bilo da ga narucis ili odje da trgujes ces platit' bar jedno 100e vise..

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    imao sam onu jedinicu, e sporije galerije nisam otvarao u životu, to je nevjerovatno bilo kako su se fotke sporo učitavale, ni factory ni ništa pomagalo nije. od tada mi se nešto omrznuo
    Ne znam sto je muka bilo... Meni je ovo dosta brzo i to nakon 3-4 godine, sa upaljenim 'show touches' (zbog snimanja) pa mi opet ne treba nista brze od ovoga...



    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    samo se bojim da će mu ova kamera i dalje biti prosječna, na 5 i 5t nije se nešto proslavila, najslabija tačka.
    I ja se bojim da kamerca nece bit' u kosu sa ovih par sto prethodno pomenuh.

    I tu bas ima dosta prostora za inovacije... Eto su poceli sa 'telephoto' staklom ali se niko ne sjeti (makar ja ne vidjeh) da pokusa 'wide' da odradi... Mislio sam da ce P20 Pro ici na to.. Jedna normalna, jedna 'tele' i jedna 'wide'. Kompletan arsenal sto se tice zizine daljine.. Megapikseli su isfurani, na to se jos uvijek tripuju samo oni koji apsolutno nista ne znaju o fotografiji.. Kupuju foto-aparate od 40 mpx a kace fotke 600x600px na Instagram.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    LG jedini radi wide. Mnogo bolja opcija nego tele.
    \\
    OFL•GIC

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa to je, vjerujem, diskutabilno. Kako kome, rekao bih.

    Sto se mene tice, slazem se. Iz nekog licnog iskustva u mnogo vise situacija mi je trebalo sirine nego blizine. Kad si daleko uglavnom mozes da se priblizis, da 'crop'-ujes i sl. a kad si preblizu i ne mozes da se udaljis.. lijeka nema

    Nisam znao da LG radi wide uopste ali bi definitivno trebalo da se proradi na tome svakako umjesto nekih gluposti koje danas gledamo.

    Softversku stabilizaciju kao i digitalni zoom bi zabranio, marketinsko popunjavanje rupa kad se nema konkretnih rjesenja.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Ogroman je, nikad necu pokusati da se naviknem na ove tiganje niti cu ikad prihvatiti da ovo treba nekome. Preko velicine s9 nikome ne treba. A ako vam treba vise onda vam treba ili lap top ili kompjuter
    Sate sate sate

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    imao sam onu jedinicu, e sporije galerije nisam otvarao u životu, to je nevjerovatno bilo kako su se fotke sporo učitavale, ni factory ni ništa pomagalo nije. od tada mi se nešto omrznuo
    Kod mene sa nekih 20+GB fotki i videa je upravo otvaranje i setnja kroz galeriju bio jedan od momenata dje su me pitali - koji ono rece da ti je to telefon, kako je brz... Cyanogenmod je bio na njemu "fabricki"...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  24. #24
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    104
    Thanked in
    58 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Generalno lose uporedjivanje i test uopste.

    S9+ izgleda da zadrzava vise detalja, posebno na 100% crop-u ali rezultati nisu konsistentni i na nekima izgleda da je HDR pucao a ne pisu nigdje detalji koji se mod koristio i kako je fotkano.

    Na nekim fotkama je cak fokusirano na razlicitim 'tackama' pa i to igra veliku ulogu.

    Ocekujem neki bolji test, ovaj je ocajno odradjen.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mijenjam Oneplus 6t 8/128
    By Coentrao in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-19, 12:10
  2. Prodajem Oneplus 3t
    By bodysnatcher in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-18, 01:20
  3. Mijenjam OnePlus 6
    By guvarana in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 24
    Last Post: 18-10-18, 02:11
  4. Prodajem OnePlus 3T
    By >>Giovi in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-18, 13:05
  5. Prodajem OnePlus 3T kao nov
    By swatchmne in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 10
    Last Post: 16-07-18, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •